О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 22 декабря 2021 года № 12-1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2021 года № 26266.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жалагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022–2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 744 628,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 817 566 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 504,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 125 202 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 796 355,8 тысяч тенге;
2) затраты – 13 684 404,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 43 672 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 229 006 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 185 334 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета - 16 552,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета- -16 552,1 тысяч тенге;
поступление займов – 229 006 тысяч тенге;
погашение займов – 296 213 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 210 562,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 08.08.2022 № 23-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, в составе доходов районного бюджета на 2022 год нормативы распределения установлены в следующих объемах:
1) "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" -50 процентов;
2) "Социальный налог" - 50 процентов.
3. Утвердить перечень бюджетных инвестиционных проектов на 2022 год согласно приложению 4.
4. Утвердить целевые текущие трансферты, предусмотренные из областного бюджета в районный бюджет на 2022 год согласно приложению 5.
5. Утвердить целевые текущие трансферты предусмотренные из республиканского бюджета в районный бюджет на 2022 год согласно приложению 6.

2022 – 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 12-1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 желтоқсанда № 26266 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жалағаш аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 744 628,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 817 566 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 504,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 125 202 мың теңге;
трансферттер түсімі – 11 796 355,8 мың теңге;
2) шығындар – 13 684 404,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 43 672 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 229 006 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу– 185 334 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо–0;
қаржы активтерін сатып алу–0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер– 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 16 552,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -16 552,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 229 006 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 296 213 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 210 562,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 08.08.2022 № 23-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістерінің құрамында бөлу нормативтері келесі көлемдерде белгіленгені ескерілсін:
1) "Төлем көзiнен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және "Төлем көзiнен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" -50 пайыз;
2) "Әлеуметтік салық" -50 пайыз.
3. 2022 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен қаралған ағымдағы нысаналы трансферттер 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен қаралған ағымдағы нысаналы трансферттер 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Утвердить целевые трансферты на развитие предусмотренные из областного бюджета в районный бюджет на 2022 год согласно приложению 7.
7. Утвердить целевые трансферты на развитие предусмотренные из республиканского бюджета в районный бюджет на 2022 год согласно приложению 8.
8. Утвердить распределение сумм целевых текущих трансфертов выделяемых из областного бюджета бюджетам поселка Жалагаш и сельских округов на 2022 год согласно приложению 9.

6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен қаралған нысаналы даму трансферттері 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен қаралған нысаналы даму трансферттері 8-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2022 жылға арналған Жалағаш кенті және ауылдық округ бюджеттеріне облыстық бюджет қаржысы есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу 9-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 36 853 тысяч тенге.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Cекретарь Жалагашского районного маслихата Г. Курманбаева
Приложение 1 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 22 декабря 2021 года № 12-1
Районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 08.08.2022 № 23-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Доходы

9. Ауданның жергiлiктi атқарушы органының 2022 жылға арналған резервi 36 853 мың теңге көлемінде бекітілсін.
10. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жалағаш аудандық мәслихатының хатшысы Г. Курманбаева
Жалағаш аудандық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 12-1 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 08.08.2022 № 23-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Кірістер

1056
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
597
018
Капитальные расходы государственного органа
594
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
143138
805
Отдел государственных закупок района (города областного значения)
51089
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных закупок на местном уровне
51089
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
48648
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления
48648
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
530186,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
69373
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
460813,2
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
30368,3
040
Развитие объектов государственных органов
30368,3
493
Отдел предпринимательства, промышленности, и туризма района (города областного значения)
39799
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
39799
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
174456
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
86713
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
87743
02
Оборона
29159
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7371
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7371
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21788
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1515
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
20273
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно исполнительная деятельность
2275
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2275
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах

1056
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
597
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
594
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
143138
805
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік сатып алу бөлімі
51089
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51089
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
48648
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48648
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
530186,2
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69373
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
460813,2
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
30368,3
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
30368,3
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
39799
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39799
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
174456
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86713
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
87743
02
Қорғаныс
29 159
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7371
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7371
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21 788
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1515
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
20273
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 275
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2275
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету

2275
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1513507,5
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
157253
010
157253
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1305065,5
004
Программа занятости
1023826
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32370
007
Оказание жилищной помощи
5278
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Даңқ", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
143,7
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5045
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
45509
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
8412
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
93139
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
91342,8
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
51189
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1000
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
11064
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
39125
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1340875
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
57896
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
40092
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
172
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
9800
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (города областного значения)
7832
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1280621
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

2275
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1513507,5
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
157253
010
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
157253
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1305065,5
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1023826
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32370
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
5278
008
1999 жылдың 26 шілдесінде “Отан”, “Данқ” ордендерiмен марапатталған, “Халык Қаһарманы” атағын және республиканың құрметті атақтарын алған
азаматтарды әлеуметтiк қолдау
143,7
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5045
011
Жергiлiктi өкiлеттi органдардын шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
45509
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
8412
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
93139
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
91342,8
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтың хал актілерін тіркеу бөлімі
51189
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1000
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
11064
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
39125
07
Тұрғын үй –коммуналдық шаруашылық
1340875
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
57896
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
40092
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
172
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
9800
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
7832
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1280621
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 08.08.2022 № 23-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
(мың теңге)
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Всего
1 727 509,2
01
Государственные услуги общего характера
29623
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
(города областного значения)
29623
040
Развитие объектов государственных органов
29623
Строительство здания котельной КГУ "Отдел финансов Жалагашского района", расположенного по адресу: поселок Жалагаш Айтеке би №14 и подключение его к системе отоплеления с подключением к природному газу
29623
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 306 335
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
(города областного значения)
1266243
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-
коммуникационной инфраструктуры
580222
Разработка ПСД проекта "Строительство инженерной инфраструктуры (газоснабжение) на 170 гектарах участка "Актерек" поселка Жалагаш
713,1
Проведение ГЭ ПСД проекта "Строительство инженерной инфраструктуры (газоснабжение) на 170 гектарах участка "Актерек" поселка Жалагаш "
1636,9
За счет трансфертов из республиканского бюджета
577872
Строительство инженерной инфраструктуры (системы водоснабжения) на 170 гектарах участка "Актерек" поселка Жалагаш
337 216
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (сети электроснабжения) на 170 гектарах участка "Актерек" поселка Жалагаш
240 656
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных
пунктах
686021
За счет трансфертов из республиканского бюджета
361297
Строительство водоразборно-распределительного комплекса и водоисточников на участке "Актерек" в поселке Жалагаш
361 297
За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
324724
Расширение водопроводной сети, проведение сервисной линии водоснабжения до участка потребителей в населенном пункте Аккум
184 284
Расширение водопроводной сети, проведение сервисной линии водоснабжения до участка потребителей в населенном пункте Мадениет
140 440
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
40092
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
40092
Реконструкция уличного освещения улицы Казбек би в поселке Жалагаш
22894
Строительство освещения подъездной дороги районного значения к населенному пункту М.Шаменова Жалагашского района
17198
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
10912

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 08.08.2022 № 23-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері
Атауы
Сомасы мың теңге
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Барлығы
1 727 509,2
01
Жалпы сипатта мемлекеттік қызметтер
29623
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
29623
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
29623
Жалағаш кенті Әйтеке би №14 мекен-жайында орналасқан "Жалағаш аудандық қаржы бөлімі" КММ қазандық ғимараты құрылысын салу және оны табиғи газға қосумен жылу жүйесіне жалғау
29623
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
1 306 335
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1266243
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
580222
Жалағаш кенті "Ақтерек" учаскесі 170 гектарға инженерлік инфрақұрылым құрылысы (газбен жабдықтау) жобасының ЖСҚ-н әзірлеу
713,1
Жалағаш кенті "Ақтерек" учаскесі 170 гектарға инженерлік инфрақұрылым құрылысы (газбен жабдықтау)" жобасының ЖСҚ-н мемлекеттік сараптамадан өткізу
1636,9
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
577872
Жалағаш кенті "Ақтерек" учаскесі 170 гектарға инженерлік инфрақұрылымның (сумен жабдықтау жүйесінің) құрылысы
337216
Жалағаш кенті "Ақтерек" учаскесі 170 гектарға инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысы (электрмен жабдықтау желілері)
240656
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
686021
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
361297
Жалағаш кентінде "Ақтерек" учаскесінен су ұңғымалары және су жинау-тарату кешенінің құрылысы
361297
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
324724
Аққұм елді мекеніндегі тұтынушылар учаскесіне дейін сумен жабдықтаудың сервистік желісін жүргізу, су құбыры желісін кеңейту
184284
Мәдениет елді мекеніндегі тұтынушылар учаскесіне дейін сумен жабдықтаудың сервистік желісін жүргізу, су құбыры желісін кеңейту
140440
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
40092
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
40092
Жалағаш кетіндегі Қазбек би көшесінің көше жарық шамдарын қайта жаңғырту
22894
Жалағаш ауданы М. Шаменов ауылына кіре-беріс аудандық маңызы бар автомобиль жолын жарықтандыру
17198
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
10912
Мәдениет саласындағы қызмет
10912

472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
(города областного значения)
10912
008
Развитие объектов спорта
10912
Строительство тренажерной и стритбольной площадки в поселке Жалагаш Жалагашского района Кызылординской области
10 912
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
106120,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорограйона (города областного значения)
79638
036
Развитие газотранспортной системы
50590
Реконструкция котельной путем перевода на природный газ объектов КГКП "Центр развития культуры и искусства"Жалагашского районного отдела культуры и развития языков"
27 306
Реконструкция котельной путем перевода на природный газ объектов КГКП "Дом культуры им. К. Казантаева" Жалагашского районного отдела культуры и развития языков"
23 284
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
55530,3
Газовое отопление ясли-садов "Акмаржан", "Куншуақ", №19 санаторный в поселке Жалагаш
55530,3
12
Транспорт и коммуникации
74741
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
74741
022
Развитие транспортной инфраструктуры
74741
"Реконструкция автомобильного моста на ПК-146-70 участка дороги районного значения "Самара-Шымкент-Енбек-Есет батыр-Жанадария" подьезда к населенному пункту Есет батыр Жалагашского района
74 741
13
Прочие
199777,9
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
199777,9
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
199777,9
Строительство физкультурно - оздоровительного комплекса в поселке Жалагаш, Жалагашского района
199777,9
Приложение 5 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 22 декабря 2021 года № 12-1
Целевые текущие трансферты предусмотренные из областного бюджета в районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 08.08.2022 № 23-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего

472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
10912
008
Спорт обьектілерін дамыту
10912
Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
10912
Жалағаш кентінде жаттығу және стритбол алаңының құрылысы
10912
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
106 120,3
458
Ауданның(облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50590
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
50590
Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
50590
"Мәдениет және өнерді дамыту орталығы" КМҚК, объектісін табиғи газға ауыстыру жолымен қазандықты қайта жаңғырту"
27306
"Қазантаев атындағы мәдениет үйі" КМҚК объектісін табиғи газға ауыстыру жолымен қазандықты қайта жаңғырту"
23284
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
55530,3
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
55530,3
Қызылорда облысы, Жалағаш ауданы, Жалағаш кентіндегі "Ақмаржан", "Күншуақ", №19 санаториялық бөбекжайларын газбен жылыту
55530,3
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін кепілдендірілген трансферт есебінен
49977
Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
5553,3
12
Көлік және коммуникация
74741
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
74741
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
74741
Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
74741
Есет батыр елді мекеніне кіре беріс "Самара-Шымкент-Еңбек-Есет батыр-Жаңадария" аудандық маңызы бар жол учаскесінің ПК-146-70 автомобиль көпірін қайта жаңғырту жобасын қоса қаржыландыру
74741
13
Басқалар
199 777,9
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
199777,9
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
199777,9
Жалағаш кентінде дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысы
199777,9
Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
41710,9
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
130000
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін кепілдендірілген трансферт есебінен
28067
Жалағаш аудандық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 12-1 шешіміне 5-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен қаралған ағымдағы нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 08.08.2022 № 23-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы

571558,2
На реализацию текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы "Еңбек" развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы
35000
На развитие служб "Инватакси"
3240
На выплату единовременной социальной помощи ветеранам Великой Отечественной войны, ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветераны труда и другие лица, на которых распростроняется действия закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах"
13500
Оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям
14519
Оказание социальной помощи для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающей фазе лечения
10659
На оплату услуг индивидуальных помощников, предоставляющих услуги инвалидам І группы
39792
Средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Кызылорда-Жалагаш-Самара-Шымкент-Бухарбай батыр" Жалагашского района
98267
Повышение заработной платы государственных служащих по новой системе оплаты труда
246346
Сбор, доставка и пуск опреснительной установки на питьевое водоснабжение пограничной заставы "Торешкудук"
9800
Капитальный ремонт улицы А.Ахетова в населенном пункте Аккыр
31204
Капитальный ремонт улицы Абай в населенном пункте Жанадария
41010
Средний ремонт улицы Конституции в поселке Жалагаш
12 114,1
Средний ремонт улицы Н. Апрезова в поселке Жалагаш
16 107,1
Приложение 6 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 22 декабря 2021 года № 12-1
Целевые текущие трансферты предусмотренные из республиканского бюджета и за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 08.08.2022 № 23-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Всего
Сумма, тысяч тенге
011
055
Всего
2 202 498,0
907470
1295028
На выплату государственной адресной социальной помощи
138254,0
138254
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
11064,0
11064
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
35885,0
35885
На развитие рынка труда
948826
238540
710286
На повышение заработной платы работников государственных организаций медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
120486,0
61448
59038
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
244149,0

571 558,2
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған ағымдағы шараларды жүзеге асыру
35000
"Инватакси" қызметін дамытуға
3240
Ұлы Отан соғысының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер, еңбек ардагерлері және "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы Заңның күші қолданылатын басқа да адамдарға бір реттік әлеуметтік көмек төлеу
13500
Өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсету
14519
Туберкулез ауруының қолдаушы фазасында емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмек көрсету
10659
I- топтағы мүгедектерге қызмет көрсететін жеке көмекшінің қызмет ақысы
39792
Жалағаш ауданында аудандық маңызы бар "Қызылорда-Жалағаш-Самара-Шымкент-Бұхарбай батыр" автомобиль жолын орташа жөндеу
98267
Жалақы төлеудің жаңа жүйесі бойынша мемлекеттік қызметшілердің еңбек ақысын ұлғайту
246346
"Төрешқұдық" шекара заставасын ауыз сумен жабдықтауға су тұщытқыш қондырғысын жинау, жеткізу және іске қосу
9800
Аққыр елді мекеніндегі А.Ахетов көшесін күрделі жөндеу
31204
Жаңадарияелді мекеніндегі Абай көшесін күрделі жөндеу
41010
Жалағаш кентіндегі Конституция көшесін орташа жөндеу
12114,1
Жалағаш кентіндегі Н. Апрезов көшесін орташа жөндеу
16107,1
Жалағаш аудандық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 12-1 шешіміне 6-қосымша
2022 жылға арналған аудан бюджетіне республикалық бюджет және ҚР Ұлттық қорынан кепілдендірілген ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 08.08.2022 № 23-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Барлығы
Сомасы,мың теңге
011
055
Барлығы
2 202 498
907470
1 295 028
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
138254
138254
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
11064
11064
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
35885
35885
Еңбек нарығын дамытуға
948826
238540
710286
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
120486
61448
59038
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
244149

111907
132242
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
58854,0
58854
На увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта
1518,0
1518
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
351376,0
250000,0
101376
Средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Самара-Шымкент-Енбек-Есет батыр", Жалагашского района (20,3-37,4км)
100 000,0
100 000,0
Средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Кызылорда-Жалагаш-Самара-Шымкент-Бухарбай батыр" Жалагашского района (0-6,33км)
98 266,0
98 266,0
Капитальный ремонт Дома культуры по улице Бухарбай батыра дом № 6 в селе М. Шаменова Жалагашского района
93 820,0
93 820,0
Приложение 7 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 22 декабря 2021 года № 12-1
Целевые трансферты на развитие предусмотренные из областного бюджета в районный бюджет на 2022год
Сноска. Приложение 7 - в редакции решения Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 08.08.2022 № 23-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Всего
255 572,2
Строительство тренажерной и стритбольной площадки в поселке Жалагаш
10 912,0
Софинансирование проекта реконструкции автомобильного моста ПК-146-70 участка дороги районного значения "Самара-Шымкент-Енбек-Есет батыр-Жанадария" подъезд к населенному пункту Есет батыр
74 741,0
Разработка ПСД проекта "Строительство инженерной инфраструктуры (газоснабжение) на 170 гектарах участка "Актерек" поселка Жалагаш
713,1
Проведение ГЭ ПСД проекта "Строительство инженерной инфраструктуры (газоснабжение) на 170 гектарах участка "Актерек" поселка Жалагаш
1 636,9
Реконструкция котельной путем перевода на природный газ объектов КГКП "Центр развития культуры и искусства" Жалагашского районного отдела культуры и развития языков"
27 306,0
Реконструкция котельной путем перевода на природный газ объектов КГКП "Дом культуры им. К. Казантаева" Жалагашского районного отдела культуры и развития языков"
23 284,0
Строительство физкультурно - оздоровительного комплекса в поселке Жалагаш
41710,9
Строительство здания котельной КГУ "Отдел финансов Жалагашского района", расположенного по адресу: поселок Жалагаш Айтеке би №14 и подключение его к системе отопления с подключением к природному газу
29 623,0
Строительство освещения подъездной дороги районного значения к населенному пункту М.Шаменова Жалагашского района

111907
132242
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар
58854
58854
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
1518
1518
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
351376
250000
101376
Жалағаш ауданындағы аудандық маңызы бар "Самара-Шымкент-Еңбек-Есет батыр" автомобиль жолын орташа жөндеу (20,3-37,4км)
100000
100000
Жалағаш ауданындағы аудандық маңызы бар "Қызылорда-Жалағаш-Самара-Шымкент-Бұқарбай батыр" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеу (0-6,33км)
98266
98266
Жалағаш ауданы М.Шаменов ауылы Бұқарбай батыр көшесі № 6 үй мекен жайындағы мәдениет үйін күрделі жөндеу
93820
93820
Жалағаш аудандық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 12-1 шешіміне 7-қосымша
2022 жылға арналған аудан бюджетіне облыстық бюджеттен қаралған нысаналы даму трансферттері
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 08.08.2022 № 23-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы
255 572,2
Жалағаш кентінде жаттығу және стритбол алаңының құрылысы
10912,0
Есет батыр елді мекеніне кіре беріс "Самара-Шымкент-Еңбек-Есет батыр-Жаңадария" аудандық маңызы бар жол учаскесінің ПК-146-70 автомобиль көпірін қайта жаңғырту жобасын қоса қаржыландыру
74741,0
Жалағаш кенті "Ақтерек" учаскесі 170 гектарға инженерлік инфрақұрылым құрылысы (газбен жабдықтау)" жобасының ЖСҚ-н әзірлеу
713,1
Жалағаш кенті "Ақтерек" учаскесі 170 гектарға инженерлік инфрақұрылым құрылысы (газбен жабдықтау)" жобасының ЖСҚ-н мемлекеттік сараптамадан өткізу
1636,9
"Жалағаш аудандық мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің "Мәдениет және өнерді дамыту орталығы" КМҚК объектісін табиғи газға ауыстыру жолымен қазандықты қайта жаңғырту
27306,0
"Жалағаш аудандық мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің "Қазантаев атындағы мәдениет үйі" КМҚК объектісін табиғи газға ауыстыру жолымен қазандықты қайта жаңғырту
23284,0
Жалағаш кентінде дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысы
41710,9
Жалағаш кенті Әйтеке би №14 мекен-жайында орналасқан "Жалағаш аудандық қаржы бөлімі" КММ қазандық ғимараты құрылысын салу және оны табиғи газға қосумен жылу жүйесіне жалғау
29623,0
Жалағаш ауданы М.Шаменов ауылына кіре-беріс аудандық маңызы бар автомобиль жолын жарықтандыру

17 198,0
Реконструкция уличного освещения улицы Казбек би в поселке Жалагаш
22 894,0
Газовое отопление ясли-садов "Акмаржан", "Куншуақ" и санаторного №19 в поселке Жалагаш
5 553,3
Приложение 8 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 22 декабря 2021 года № 12-1
Целевые трансферты на развитие предусмотренные из республиканского бюджета и за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 8 - в редакции решения Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 08.08.2022 № 23-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
1 471 937,0
Строительство водоразборно-распределительного комплекса и водоисточников на участке "Актерек" в поселке Жалагаш

17198,0
Жалағаш кетіндегі Қазбек би көшесінің көше жарық шамдарын қайта жаңғырту
22894,0
Жалағаш кентіндегі "Ақмаржан", "Күншуақ" және санаториялық №19 бөбекжайларын газбен жылыту
5553,3
Жалағаш аудандық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 12-1 шешіміне 8-қосымша
2022 жылға арналған аудан бюджетіне республикалық бюджеттен және ҚР Ұлттық қорынан кепілдендірілген даму трансферттері
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 08.08.2022 № 23-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы
1 471 937
Жалағаш кентінде "Ақтерек" учаскесінен су ұңғымалары және су жинау-тарату кешенінің құрылысы

Сноска. Решение дополнено приложением 10 в соответствии с решением Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 11.05.2022 № 19-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
Найменование
1
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения оказывающей врачебную помощь

Ескерту. Шешім 10-қосымшамен толықтырылды - Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 11.05.2022 № 19-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
1
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру