О внесении изменений в решение Бейнеуского районного маслихата от 8 января 2021 года № 58/475 "О районном бюджете на 2021 - 2023 годы"
Решение Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 14 апреля 2021 года № 4/36. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 21 апреля 2021 года № 4487
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 31 марта 2021 года № 2/16 "О внесении изменений и дополнения в решение Мангистауского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 39/462 "Об областном бюджете на 2021 - 2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4476), Бейнеуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бейнеуского районного маслихата от 8 января 2021 года № 58/475 "О районном бюджете на 2021 - 2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4427, опубликовано 15 января 2021 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 632 611,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 563 818,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 71 858,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 26 289,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 970 646,0 тысяч тенге;
2) затраты – 9 798 632,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 74 279,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 140 016,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 65 737,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -240 300,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 240 300,7 тысяч тенге:
поступление займов - 140 016,0 тысяч тенге;
погашение займов - 65 737,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 166 021,7 тысяча тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции следующего содержания:
"3. Учесть, что из районного бюджета на 2021 год в бюджеты сел и сельского округа выделена субвенция в сумме 548 269,5 тысяч тенге, в том числе:

Бейнеу аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 58/475 "2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2021 жылғы 14 сәуірдегі № 4/36 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2021 жылғы 21 сәуірде № 4487 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 2/16 "Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 39/462 "2021 - 2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4476 болып тіркелген) сәйкес, Бейнеу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Бейнеу аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 58/475 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4427 болып тіркелген, 2021 жылғы 15 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 632 611,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 563 818,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 71 858,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 26 289,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 5 970 646,0 мың теңге;
2) шығындар – 9 798 632,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 74 279,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 140 016,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 65 737,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -240 300,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 240 300,7 мың теңге:
қарыздар түсімі - 140 016,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 65 737,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 166 021,7 мың теңге.";
3 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтің және ауылдардың бюджеттеріне 548 269,5 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:

села Акжигит – 39 502,8 тысячи тенге;
села Бейнеу – 243 898,0 тысяч тенге;
села Боранкул – 52 166,6 тысяч тенге;
села Есет – 23 202,0 тысячи тенге;
сельский округ Сам – 23 061,3 тысяча тенге;
села Сарга – 22 873,7 тысячи тенге;
села Сынгырлау – 23 140,7 тысяч тенге;
села Тажен – 26 799,8 тысяч тенге;
села Толеп – 72 804,0 тысячи тенге;
села Турыш – 20 820,6 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции следующего содержания:
"7. Принять к сведению, что из республиканского и областного бюджета были выделены следующие текущие целевые трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты:
на доплату к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 12 077,0 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 38 840,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 380 860,0 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет детям (продукты питания для детей от 1 до 6 лет) – 57 521,0 тысяча тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 44 889,0 тысяч тенге;
на строительство водопроводной сети "Акжигит-Майлинский" в селе Акжигит Бейнеуского района (2 этап) – 183 467,0 тысяч тенге;
на бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 140 016,0 тысяч тенге;
на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида – 65 341,0 тысяча тенге;
из областного бюджета по текущей бюджетной программе – 37 071,0 тысяча тенге.";
приложения 1 и 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Бейнеуского районного маслихата" (руководитель аппарата Ж.Оспанов) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.

Ақжігіт ауылы – 39 502,8 мың теңге;
Бейнеу ауылы – 243 898,0 мың теңге;
Боранқұл ауылы – 52 166,6 мың теңге;
Есет ауылы – 23 202,0 мың теңге;
Сам ауылдық округі – 23 061,3 мың теңге;
Сарға ауылы – 22 873,7 мың теңге;
Сыңғырлау ауылы – 23 140,7 мың теңге;
Тәжен ауылы – 26 799,8 мың теңге;
Төлеп ауылы – 72 804,0 мың теңге;
Тұрыш ауылы – 20 820,6 мың теңге.";
7 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Республикалық және облыстық бюджеттен келесідей ағымдағы нысаналы трансферттердің, нысаналы даму трансферттерінің және бюджеттік кредиттердің бөлінгені қаперге алынсын:
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақыға – 12 077,0 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 38 840,0 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 380 860,0 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке (1 ден 6 жасқа дейінгі балалар үшін тағам өнімдері) – 57 521,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 44 889,0 мың теңге;
Бейнеу ауданының Ақжігіт ауылындағы "Ақжігіт-Майлы" су құбыры желісінің құрылысына (2 кезең) – 183 467,0 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттерге – 140 016,0 мың теңге;
мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсынуға – 65 341,0 мың теңге;
ағымдағы бюджеттік бағдарлама бойынша облыстық бюджеттен – 37 071,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 және 4 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Ж.Оспанов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Бейнеуского районного маслихата по вопросам экономики и бюджета (Танатаров. К.Т).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии К.Майланов
Секретарь Бейнеуского районного маслихата К.Мансуров
Приложение 1
к решению Бейнеуского районного
маслихата от 14 апреля 2021 года № 4/36
Приложение 1
к решению Бейнеуского районного
маслихата от 8 января 2021 года № 58/475
Бюджет района на 2021 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1. Доходы

3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Бейнеу аудандық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Қ.Т.Таңатаров).
4. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Қ.Майланов
Бейнеу аудандық мәслихатының хатшысы Қ.Мансуров
Бейнеу аудандық мәслихатының
2021 жылғы 14 сәуірдегі
№ 4/36 шешіміне 1 қосымша
Бейнеу аудандық мәслихатының
2021 жылғы 8 қаңтардағы
№ 58/475 шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1.Кірістер

281 420,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 447,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 447,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
35 701,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
35 701,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
95 842,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
37 342,0
013
Капитальные расходы государственного органа
58 500,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
51 150,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
51 150,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
33 197,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
33 197,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
69 933,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
69 933,0
02
Оборона
15 992,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 992,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 246,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4 746,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 300,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 300,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 300,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 309 700,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 299 700,0
004
Программа занятости
186 611,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

281 420,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 447,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 447,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
35 701,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 701,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
95 842,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 342,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
58 500,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
51 150,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 150,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
33 197,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 197,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
69 933,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 933,0
02
Қорғаныс
15 992,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 992,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 246,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4 746,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 300,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 300,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 300,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 309 700,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 299 700,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
186 611,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту