О бюджетах сел, сельских округов на 2021 - 2023 годы
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 2 февраля 2021 года № 2/10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 2 февраля 2021 года № 4452.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского районного маслихата от 8 января 2021 года № 44/485 "О районном бюджете на 2021 - 2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4429), Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджеты сел, сельских округов на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 и 36 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 648 983,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям –123 373,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 212,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 525 398,9 тысяч тенге;
2) затраты – 715 847,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 66 863,5 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –66 863,5 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 66 863,5 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 24.12.2021 № 9/109 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что из районного бюджета на 2021 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 521 077,7 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 91 064,6 тысячи тенге;
села Жынгылды – 32 366,0 тысячи тенге;
сельского округа Сайотес – 47 731,9 тысячи тенге;
сельского округа Тущыкудук – 41 085,1 тысяча тенге;
села Кызан – 40 184,7 тысячи тенге;
сельского округа Актобе – 43 113,2 тысячи тенге;
сельского округа Шайыр – 51 354,9 тысячи тенге;
села Жармыш – 33 329,7 тысяч тенге;

2021 - 2023 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 2 ақпандағы № 2/10 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2021 жылғы 2 ақпанда № 4452 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау аудандық маслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 44/485 "2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4429 болып тіркелген) сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. 2021 - 2023 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 және 36 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 648 983,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 123 373,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 212,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 525 398,9 мың теңге;
2) шығындар – 715 847,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо– 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -66 863,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 66 863,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 66 863,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 24.12.2021 № 9/109 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне 521 077,7 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 91 064,6 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 32 366,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 47 731,9 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 41 085,1 мың теңге;
Қызан ауылы – 40 184,7 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 43 113,2 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 51 354,9 мың теңге;
Жармыш ауылы – 33 329,7 мың теңге;

села Акшымырау – 30 841,9 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 50 057,9 тысяч тенге;
сельского округа Шебир – 28 853,5 тысячи тенге;
сельского округа Отпан – 31 094,3 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 24.12.2021 № 9/109 (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Учесть, что из районного бюджета на 2021 год в бюджеты сел и сельских округов выделены целевые текущие трансферты в сумме 933,2 тысячи тенге, в том числе:
села Жынгылды –40,0 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 144,0 тысячи тенге;
сельского округа Тущыкудук – 46,0 тысячи тенге;
села Кызан – 136,2 тысячи тенге;
сельского округа Актобе – 107,0 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 123,0 тысяча тенге;
села Жармыш – 189,0 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 148,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 24.12.2021 № 9/109 (вводится в действие с 01.01.2021).
3-1. Учесть, что из районного бюджета на 2021 год в бюджеты сел и сельских округов выделены целевые текущие трансферты из Национального фонда в сумме 3388,0 тысячи тенге, в том числе:
села Жынгылды – 180,0 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 472,0 тысячи тенге;
сельского округа Тущыкудук – 168,0 тысячи тенге;
села Кызан – 764,0 тысяч тенге;
сельского округа Актобе – 340,0 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 304,0 тысяча тенге;
села Жармыш – 500,0 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 660,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 - в соответствии с решением Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 19.07.2021 № 6/48 (вводится в действие с 01.01.2021).

Ақшымырау ауылы – 30 841,9 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 50 057,9 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 28 853,5 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 31 094,3 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 24.12.2021 № 9/109 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне 933,2 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Жыңғылды ауылы – 40,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 144,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі –46,0 мың теңге;
Қызан ауылы –136,2 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 107,0 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 123,0 мың теңге;
Жармыш ауылы – 189,0 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 148,0 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 24.12.2021 № 9/109 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-1. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне 3 388,0 мың теңге сомасында Ұлттық қолдан ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Жыңғылды ауылы– 180,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 472,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі –168,0 мың теңге;
Қызан ауылы –764,0 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі– 340,0 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі– 304,0 мың теңге;
Жармыш ауылы–500,0 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 660,0 мың теңге.
Ескерту. Шешім 3-1 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 19.07.2021 № 6/48 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

4. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского районного маслихата" (руководитель аппарата Калиев Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Мангистауского района Кыланова Т.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Ж.Ешманов
Секретарь Мангистауского районного маслихата А.Сарбалаев
Приложение 1
к решению Мангистауского районного

4. "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Е.Қалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау ауданының әкімінің орынбасары Т.Қылаңовқа жүктелсін.
6. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ж.Ешманов
Маңғыстау аудандық мәслихатының хатшысы А.Сарбалаев
Маңғыстау аудандық мәслихатының