О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 11 декабря 2015 года № 468 "Об установлении Правил общего водопользования на водных объектах Костанайской области"
Решение маслихата Костанайской области от 21 июня 2021 года № 66. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июля 2021 года № 23353
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Костанайского областного маслихата "Об установлении Правил общего водопользования на водных объектах Костанайской области" от 11 декабря 2015 года № 468 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6157), следующие изменения и дополнения:
в Правилах общего водопользования на водных объектах Костанайской области, утвержденных указанным решением:
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Поверхностные водные объекты Республики Казахстан, отнесенные к категории судоходных, являются водными путями общего пользования, за исключением случаев, если их использование в этих целях полностью или частично запрещено либо они предоставлены в обособленное пользование.
Порядок отнесения водных объектов к категории судоходных и перечня судоходных водных путей осуществляются в соответствии с правилами, утверждаемыми в соответствии с пунктом 3 статьи 105 Кодекса.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. В целях охраны жизни и здоровья граждан, с учетом особенностей региональных условий определить, что не осуществляются:
забор воды для питьевых и хозяйственных нужд из поверхностных и подземных водных объектов в местах, на которые установлен запрет уполномоченным органом в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
катания на маломерных судах и других плавучих средствах, в местах, где установлены соответствующие запрещающие или предупреждающие знаки безопасности на водоемах.
На опасных и необорудованных для отдыха и купания участках водоемов местными исполнительными органами устанавливаются запрещающие и предупреждающие знаки безопасности на водоемах, согласно требованиям приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 января 2015 года № 34 "Об утверждении Правил безопасности на водоемах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10335) (далее - Правил безопасности на водоемах).";
дополнить пунктами 11-1, 11-2 следующего содержания:
"11-1. Определить, что не допускается купание в необорудованных участках водоемов, в местах, где установлены соответствующие знаки безопасности на водоемах.
11-2. Купание допускается, если участок водоема оборудован, согласно требованиям Правил безопасности на водоемах.";

Мәслихаттың 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 468 "Қостанай облысының су объектілерінде ортақ су пайдалану қағидаларын белгілеу туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2021 жылғы 21 маусымдағы № 66 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 8 шілдеде № 23353 болып тіркелді
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай облыстық мәслихатының "Қостанай облысының Су объектілерінде ортақ су пайдалану қағидаларын белгілеу туралы" 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 468 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6157 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Қостанай облысының Су объектілерінде ортақ су пайдалану қағидаларында:
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Кеме қатынасы санатына жатқызылған Қазақстан Республикасының жер үсті су объектілері, оларды осы мақсаттарға пайдалануға толық немесе ішінара тыйым салынған не олар оқшау пайдалануға берілген жағдайларды қоспағанда, ортақ пайдаланудағы су жолдары болып табылады.
Су объектілерін кеме қатынасы санатына жатқызу тәртібі және кеме қатынасы су жолдарының тізбесі Кодекстің 105-бабының 3-тармағына сәйкес бекітілетін қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Азаматтардың өмірі мен денсаулығын сақтау мақсатында өңірлік жағдайлардың ерекшеліктерін ескере отырып:
халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы уәкiлеттi орган тыйым салған жерлерде жер үсті және жер асты су объектілерінен ауыз су және шаруашылық қажеттіліктері үшін су алу;
су айдындарында тиісті тыйым салатын немесе ескертетін қауіпсіздік белгілері орнатылған жерлерде шағын кемелерде және басқа жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайтыны айқындалсын.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 19 қаңтардағы № 34 "Су айдындарындағы қауіпсіздік қағидаларын бекіту туралы" бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10335 болып тіркелген) талаптарына (бұдан әрі - Су айдындарындағы қауіпсіздік қағидалары) сәйкес су айдындарының қауіпті және демалу мен шомылу үшін жабдықталмаған учаскелерінде жергілікті атқарушы органдар су айдындарында тыйым салатын және ескертетін қауіпсіздік белгілерін орнатады.";
келесі мазмұндағы 11-1, 11-2-тармақтарымен толықтырылсын:
"11-1. Су айдындарының жабдықталмаған учаскелерінде, су айдындарында тиісті қауіпсіздік белгілері орнатылған жерлерде шомылуға жол берілмейтіні айқындалсын.
11-2. Егер су айдынының учаскесі Су айдындарындағы қауіпсіздік қағидаларының талаптарына сәйкес жабдықталған болса, шомылуға рұқсат етіледі.";

дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:
"17-1. Нарушение правил общего водопользования влечет ответственность в соответствии со статьей 364 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Костанайского областного маслихата А. Мурзабекова
Исполняющий обязанности секретаря Костанайского областного маслихата Н. Утеулин

келесі мазмұндағы 17-1-тармақпен толықтырылсын:
"17-1. Ортақ су пайдалану қағидаларын бұзушылық Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексінің 364-бабына сәйкес жауапкершілікке тартылады.".
2. Осы шешiм алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қостанай облыстық мәслихаты сессиясының төрайымы А. Мурзабекова
Қостанай облыстық мәслихаты хатшысының міндетін атқарушы Н. Утеулин