Об Иртышском районном бюджете на 2022 – 2024 годы
Решение Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 24 декабря 2021 года № 56-12-7. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2021 года № 26178.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 7420896 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 899075 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22003 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4468 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6495350 тысяч тенге;
2) затраты – 7547629 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50969 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 73513 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22544 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -3675 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – равно нулю;
поступления от продажи финансовых активов государства – 3675 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -174027 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 174027 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 23.11.2022 № 99-24-7 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Предусмотреть в Иртышском районном бюджете на 2022 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 4295538 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сҰл и сельских округов Иртышского района в общей сумме 379689 тысяч тенге, в том числе:
Агашорынский сельский округ – 22317 тысяч тенге;
Амангельдинский сельский округ – 24124 тысячи тенге;
Байзаковский сельский округ – 23348 тысяч тенге;
село Голубовка – 26836 тысяч тенге;
село Иртышск – 97021 тысяча тенге;
Каракудукский сельский округ – 25947 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 26485 тысяч тенге;
Кызылжарский сельский округ – 33417 тысяч тенге;
село Майконыр – 24517 тысяч тенге;
Панфиловский сельский округ – 24456 тысяч тенге;
Северный сельский округ – 25333 тысячи тенге;
Селетинский сельский округ – 25888 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сҰл и сельских округов Иртышского района в общей сумме 385093 тысячи тенге, в том числе:
Агашорынский сельский округ – 25109 тысяч тенге;
Амангельдинский сельский округ – 26490 тысяч тенге;
Байзаковский сельский округ – 26113 тысяч тенге;
село Голубовка – 30886 тысяч тенге;
село Иртышск – 74883 тысячи тенге;
Каракудукский сельский округ – 28174 тысячи тенге;
Коскольский сельский округ – 27990 тысяч тенге;
Кызылжарский сельский округ – 38118 тысяч тенге;
село Майконыр – 25604 тысячи тенге;
Панфиловский сельский округ – 26825 тысяч тенге;
Северный сельский округ – 27025 тысяч тенге;
Селетинский сельский округ – 27876 тысяч тенге.

2022 – 2024 жылдарға арналған Ертіс аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 56-12-7 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 29 желтоқсанда № 26178 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022 – 2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7420896 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 899075 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22003 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4468 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6495350 мың теңге;
2) шығындар – 7547629 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 50969 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 73513 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22544 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -3675 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 3675 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -174027 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 174027 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 23.11.2022 № 99-24-7 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған Ертіс аудандық бюджетінде 4295538 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі көзделсін.
3. Аудандық бюджеттен Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 2022 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 379689 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Ағашорын ауылдық округі – 22317 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 24124 мың теңге;
Байзақов ауылдық округі – 23348 мың теңге;
Голубовка ауылы – 26836 мың теңге;
Ертіс ауылы – 97021 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округі – 25947 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округі – 26485 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 33417 мың теңге;
Майқоңыр ауылы – 24517 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі – 24456 мың теңге;
Северный ауылдық округі – 25333 мың теңге;
Сілеті ауылдық округі – 25888 мың теңге.
4. Аудандық бюджеттен Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 2023 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 385093 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Ағашорын ауылдық округі – 25109 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 26490 мың теңге;
Байзақов ауылдық округі – 26113 мың теңге;
Голубовка ауылы – 30886 мың теңге;
Ертіс ауылы – 74883 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округі – 28174 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округі – 27990 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 38118 мың теңге;
Майқоңыр ауылы – 25604 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі – 26825 мың теңге;
Северный ауылдық округі – 27025 мың теңге;
Сілеті ауылдық округі – 27876 мың теңге.

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сҰл и сельских округов Иртышского района в общей сумме 405009 тысяч тенге, в том числе:
Агашорынский сельский округ – 26126 тысяч тенге;
Амангельдинский сельский округ – 27522 тысячи тенге;
Байзаковский сельский округ – 27141 тысяча тенге;
село Голубовка – 31980 тысяч тенге;
село Иртышск – 83537 тысяч тенге;
Каракудукский сельский округ – 28375 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 29182 тысячи тенге;
Кызылжарский сельский округ – 39380 тысяч тенге;
село Майконыр – 26692 тысячи тенге;
Панфиловский сельский округ – 27893 тысячи тенге;
Северный сельский округ – 28156 тысяч тенге;
Селетинский сельский округ – 29025 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2022 год бюджетам сҰл и сельских округов Иртышского района в следующих объемах:
1818 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов;
97252 тысячи тенге – на проведение мероприятий по благоустройству сельских населенных пунктов;
6120 тысяч тенге – на освещение улиц в населенных пунктах;
13615 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог в сельских населенных пунктах;
4100 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов;
131117 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
6260 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
16759 тысяч тенге – на расходы текущего характера.

5. Аудандық бюджеттен Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 2024 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 405009 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Ағашорын ауылдық округі – 26126 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 27522 мың теңге;
Байзақов ауылдық округі – 27141 мың теңге;
Голубовка ауылы – 31980 мың теңге;
Ертіс ауылы – 83537 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округі – 28375 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округі – 29182 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 39380 мың теңге;
Майқоңыр ауылы – 26692 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі – 27893 мың теңге;
Северный ауылдық округі – 28156 мың теңге;
Сілеті ауылдық округі – 29025 мың теңге.
6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетінде Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде ескерілсін:
1818 мың теңге - елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
97252 мың теңге - ауылдық елді мекендерді абаттандыру бойынша іс-шаралар өткізуге;
6120 мың теңге – елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
13615 мың теңге – ауылдық елді мекендерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
4100 мың теңге – мемлекеттік органдардың күрделі шығыстарына;
131117 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға";
6260 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
16759 мың теңге – ағымдағы сипаттағы шығыстарға.

Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 23.11.2022 № 99-24-7 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сҰл и сельских округов Иртышского района определяется на основании постановления акимата района.
8. Утвердить на 2022 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 597 тысяч тенге.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 23.11.2022 № 99-24-7 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
8. Аудандық жергілікті атқарушы органның 2022 жылға арналған резерві 597 мың теңге сомасында бекітілсін.