О внесении изменений и дополнений в решение Исатайского районного маслихата от 23 декабря 2020 года № 354-VI "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 8 июля 2021 года № 46-VІI. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июля 2021 года № 23773
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата от 23 декабря 2020 года № 354-VI "О районном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4858) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 058 968 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 724 301 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 18 427 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 21 389 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 294 851 тысяч тенге;
2) затраты - 10 206 256 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 5 751 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 21 877 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 16 126 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -153 039 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 153 039 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 21 877 тысяч тенге;
погашение займов - 16 126 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 147 288 тысяч тенге.
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2021 год в сумме 66 950 тысяч тенге.".
пункт 7:
дополнить строкой следующего содержания:
"31 337 тысяч тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения за счет Национального фонда Республики Казахстан.".
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 1 846 012 тысяч тенге за счет Национального фонда Республики Казахстан, в том числе:
1 026 380 тысяч тенге - на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда, в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер";

Исатай ауданы мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 354-VI "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 шілдедегі № 46-VІI шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 шiлдеде № 23773 болып тіркелді
Исатай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Исатай аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 354-VI (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4858 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 058 968 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 724 301 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 427 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 389 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 6 294 851 мың теңге;
2) шығындар – 10 206 256 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 5 751 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 21 877 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 16 126 мың теңге;
4) активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 153 039 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 153 039 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 21 877 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16 126 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 147 288 мың теңге.".
5-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5. 2021 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 66 950 мың теңге сомасында бекітілсін.".
7-тармақ:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 31 337 мың теңге.".
10-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен 1 846 012 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 1 026 380 мың теңге;

819 632 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".".
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме 270 218 тысяч тенге для внедрения новой системы оплаты труда в пилотном режиме для административных государственных служащих и повышения заработной платы политических государственных служащих;
дополнить строками следующего содержания:
25 650 тысяч тенге - на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;
50 000 тысяч тенге – на обеспечение функционирования системы водоснабжения населенных пунктов;
72 700 тысяч тенге - на приобретение спецтехники;
49 642 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду.".
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Учесть, что в районном бюджета на 2021 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в следующих объемах:
17 103 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
3 882 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации и строительство инженерно - коммуникационной инфраструктуры для жилищного строительства;
823 154 тысяч тенге - на строительство жилья;
119 782 тысяч тенге - на развитие объектов спорта;
1 053 351 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
дополнить строкой следующего содержания:
"7 411 тысяч тенге – на развитие системы освещения населенных пунктов.".
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Установить на 2021 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в следующих объемах:
8 551 тысяч тенге на текущее содержание и материально-техническое оснащение аппаратов акима сельского округа;
21 133 тысяч тенге – на обводнение оросительных каналов;
5 963 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов;
6 186 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов."
дополнить пунктами следующего содержания:

"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 819 632 мың теңге.".
11-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"11. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен әкімшілік мемлекеттік қызметкерлер үшін еңбек ақы төлеудің пилоттық режимдегі жаңа жүйесін енгізуге және мемлекеттік саяси қызметшілердің еңбек ақыларын өсіруге – 270 218 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
жекелеген санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек көрсетуге – 25650 мың теңге;
елді мекендердің сумен жабдықтау жүйесінің жұмысын қамтамасыз етуге – 50 000 мың теңге;
арнаулы техника сатып алуға – 72 700 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарына – 49 642 мың теңге.".
12-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"12. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су беру жүйесін дамытуға – 17 103 мың теңге;
тұрғын үй құрылысының инженерлік инфрақұрылымының құрылымына және жобалау-сметалық құжаттамасын жасақтауға – 3 882 мың теңге;
тұрғын үй құрылысына – 823 154 мың теңге;
спорт обьектілерін дамытуға – 119 782 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 1 053 351 мың теңге.".
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"елді мекендерді жарықтандыру жүйесін дамытуға – 7 411 мың теңге.".
13-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"13. 2021 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне келесі көлемдерде трансферттер беру белгіленсін:
ауылдық округ әкімі аппараттарын ағымдағы ұстау және материалдық-техникалық жарақтандыруға – 8 551 мың теңге;
суару каналдарын суландыруға- 21 133 мың теңге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 5 963 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға – 6 186 мың теңге.".
келесі мазмұндағы тармақтармен толықтырылсын:

14. Кассовые расходы по программе 801 014 "Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому" в сумме 9 609 000 тенге произведенные по подпрограммы 015 "За счет средств местного бюджета" перенести на подпрограмму 032"За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан".
15. Кассовые расходы по программе 801 015 "Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов" в сумме 2 624 000 тенге произведенные по подпрограмме 015 "За счет средств местного бюджета" перенести на подпрограмму 032"За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан".

14. 801 014 "Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету" бағдарламасы 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" кіші бағдарламасы бойынша жұмсалған 9 609 000 теңге кассалық шығындары 032"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен" кіші бағдарламасына ауыстырылсын.
15. 801 015"Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы" бағдарламасы 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" кіші бағдарламасы бойынша жұмсалған 2 624 000 теңге кассалық шығындары 032"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен" кіші бағдарламасына ауыстырылсын.

16. Кассовые расходы по программе 801 023 "Обеспечение деятельности центров занятости населения" в сумме 3 724 000 тенге произведенные подпрограммы 015 "За счет средств местного бюджета" перенести на подпрограмму 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Н. Кайрденов
Секретарь маслихата Н. Муханбеталиев

16. 801 023"Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамсыз ету" бағдарламасы 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" кіші бағдарламасы бойынша жұмсалған 3 724 000 теңге кассалық шығындары 032"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен" кіші бағдарламасына ауыстырылсын.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. Кайрденов
Мәслихат хатшысы Н. Муханбеталиев

10 206 256
1
Государственные услуги общего характера
564 280
01
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
305 893
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
24 576
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
24 576
122
Аппарат акима района (города областного значения)
281 317
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
154 161
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
127 156
02
Финансовая деятельность
3 116
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 116
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
616
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 500
09
Прочие государственные услуги общего характера
255 271
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
50 482
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
29 349
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
21 133
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
59 164
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
59 164
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительство района (города областного значения)
37 286
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
37 286
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района района (города областного значения)
73 595
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
61 446
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12 149
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
34 744
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
34 744
2
Оборона
26 774
01
Военные нужды
13 942
122
Аппарат акима района (города областного значения)

10 206 256
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
564 280
01
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
305 893
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
24 576
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
24 576
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
281 317
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
154 161
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
127 156
02
Қаржылық қызмет
3 116
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 116
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
616
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 500
09
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
255 271
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
50 482
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 349
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
21 133
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
59 164
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 164
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
37 286
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 286
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
73 595
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 446
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12 149
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
34 744
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 744
2
Қорғаныс
26 774
01
Әскери мұқтаждар
13 942
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты

13 942
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
13 942
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
12 832
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12 832
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10 832
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 000
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 963
09
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 963
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района района (города областного значения)
1 963
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 963
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
676 856
01
Социальное обеспечение
105 069
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
105 069
010
Государственная адресная социальная помощь
105 069
02
Социальная помощь
513 412
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
513 412
004
Программа занятости
257 802
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 400
007
Оказание жилищной помощи
1 200
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 818
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
75 194
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
65 236
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
37 442
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
28 354
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
39 966
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
58 375

13 942
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
13 942
02
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
12 832
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12 832
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10 832
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 000
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 963
09
Қоғамдық, тәртіп және қауіпсіздік саласындағы баска да қызметтер
1 963
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 963
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
1 963
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
676 856
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
105 069
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
105 069
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
105 069
02
Әлеуметтiк көмек
513 412
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
513 412
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
257 802
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 400
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 200
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 818
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
75 194
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
65 236
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
37 442
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсетілетін тіл маманының қызметтерін ұсыну
28 354
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
39 966
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
58 375
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
14 850
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
14 850