О внесении изменений в решение Исатайского районного маслихата от 23 декабря 2020 года № 354-VI "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 6 декабря 2021 года № 82-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 декабря 2021 года № 25683
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата от 23 декабря 2020 года № 354-VI "О районном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4858) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 874 582 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 709 993 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 38 545 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18 235 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 107 809 тысяч тенге;
2) затраты - 9 021 869 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 5 752 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 21 878 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 16 126 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -153 039 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 153 039 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 21 877 тысяч тенге;
погашение займов - 16 126 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 147 288 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить на 2021 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в районный бюджет в следующих объемах:
по корпоративному подоходному налогу – 86%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100%;
по социальному налогу – 100%.".
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Предусмотреть на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 446 779 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 133 559 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 71 380 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 53 814 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 66 142 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 42 058 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 40 334 тысяч тенге;

Исатай ауданы мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 354-VI "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 6 желтоқсандағы № 82-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 желтоқсанда № 25683 болып тіркелді
Исатай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Исатай аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 354-VI (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4858 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 874 582 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 709 993 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 38 545 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18 235 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 107 809 мың теңге;
2) шығындар – 9 021 869 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 5 752 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 21 878 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 16 126 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 153 039 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 153 039 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 21 877 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16 126 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 147 288 мың теңге.".
2-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
корпоративтік табыс салығы бойынша – 86%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100%;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100%;
әлеуметтік салық бойынша – 100%.".
4-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"4. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2021 жылға 446 779 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 133 559 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 71 380 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 53 814 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 66 142 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 42 058 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 40 334 мың теңге;

Нарынский сельский округ 39 492 тысяч тенге.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2021 год в сумме 0 тенге.".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
44 612 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
8 235 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
96 929 тысяч тенге - на развитие рынка труда;
12 639 тысяч тенге - на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
28 579 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
31 337 тысяч тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения за счет Национального фонда Республики Казахстан.".
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 1 686 862 тысяч тенге за счет Национального фонда Республики Казахстан, в том числе:
1 026 380 тысяч тенге - на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда, в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер";
660 482 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".".
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме:
291 021 тысяч тенге для внедрения новой системы оплаты труда в пилотном режиме для административных государственных служащих и повышения заработной платы политических государственных служащих;
25 650 тысяч тенге - на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;
122 812 тысяч тенге – на обеспечение функционирования системы водоснабжения населенных пунктов;
62 959 тысяч тенге - на приобретение спецтехники;
45 642 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду.".
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Учесть, что в районном бюджета на 2021 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в следующих объемах:

Нарын ауылдық округі 39 492 мың теңге көзделсін.".
5-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5. 2021 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 0 теңге сомасында бекітілсін.
7-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесідей көлемдерде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 44 612 мың теңге; Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 8 235 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 96 929 мың теңге;
халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 12 639 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 28 579 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 31 337 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.".
10-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен 1 686 862 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 1 026 380 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 660 482 мың теңге.".
11-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"11. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен: әкімшілік мемлекеттік қызметкерлер үшін еңбек ақы төлеудің пилоттық режимдегі жаңа жүйесін енгізуге және мемлекеттік саяси қызметшілердің еңбек ақыларын өсіруге – 291 021 мың теңге;
жекелеген санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек көрсетуге – 25 650 мың теңге;
елді мекендердің сумен жабдықтау жүйесінің жұмысын қамтамасыз етуге – 122 812 мың теңге;
арнаулы техника сатып алуға – 62 959 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарына – 45 642 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.".
12-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"12. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:

17 103 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
3 062 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации и строительство инженерно - коммуникационной инфраструктуры для жилищного строительства;
73 154 тысяч тенге - на строительство жилья;
119 782 тысяч тенге - на развитие объектов спорта;
753 351 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
7 411 тысяч тенге – на развитие системы освещения населенных пунктов.".
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Установить на 2021 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в следующих объемах:

ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су беру жүйесін дамытуға – 17 103 мың теңге;
тұрғын үй құрылысының инженерлік инфрақұрылымының құрылымына және жобалау-сметалық құжаттамасын жасақтауға – 3 062 мың теңге;
тұрғын үй құрылысына – 73 154 мың теңге;
спорт обьектілерін дамытуға – 119 782 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 753 351 мың теңге;
елді мекендерді жарықтандыру жүйесін дамытуға – 7 411 мың теңге.".
13-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"13. 2021 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне келесі көлемдерде трансферттер беру белгіленсін:

20 822 тысяч тенге на текущее содержание и материально-техническое оснащение аппаратов акима сельского округа;
18 621 тысяч тенге – на обводнение оросительных каналов;
11 636 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов;
6 486 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
790 тысяч тенге – на текущее содержание организаций культуры.".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

ауылдық округ әкімі аппараттарын ағымдағы ұстау және материалдық техникалық жарақтандыруға – 20 822 мың теңге;
суару каналдарын суландыруға – 18 621 мың теңге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 11 636 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға – 6 486 мың теңге; мәдениет ұйымдарының ағымдағы шығындарына – 790 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

9 021 869
1
Государственные услуги общего характера
614 336
01
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
342 808
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
31 961
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
31 961
122
Аппарат акима района (города областного значения)
310 847
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
166 312
003
Капитальные расходы государственного органа
151
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
144 384
02
Финансовая деятельность
654
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
654
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
599
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
55
09
Прочие государственные услуги общего характера
270 874
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
51 571
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
32 950
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
18 621
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
64 057
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
64 057
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительство района (города областного значения)
33 231
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
33 231
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района района (города областного значения)
85 034
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
66 912
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
18 122
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
36 981
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
36 981
2
Оборона
18 557
01
Военные нужды

9 021 869
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
614 336
01
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
342 808
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
31 961
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
31 961
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
310 847
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
166 312
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
151
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
144 384
02
Қаржылық қызмет
654
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
654
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
599
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
55
09
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
270 874
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
51 571
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 950
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
18 621
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
64 057
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 057
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
33 231
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 231
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
85 034
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 912
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
18 122
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
36 981
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 981
2
Қорғаныс
18 557
01
Әскери мұқтаждар

15 060
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 060
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 060
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
3 497
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 497
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 497
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 963
09
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 963
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района района (города областного значения)
1 963
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 963
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
542 513
01
Социальное обеспечение
53 146
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
53 146
010
Государственная адресная социальная помощь
53 146
02
Социальная помощь
453 827
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
453 827
004
Программа занятости
218 356
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 370
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
839
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
64 953
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
56 529
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
32 743
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
34 303
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
40 734
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
35 540
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
23 880
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
23 880
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района района (города областного значения)
11 660
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь

15 060
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 060
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 060
02
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
3 497
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 497
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 497
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 963
09
Қоғамдық, тәртіп және қауіпсіздік саласындағы баска да қызметтер
1 963
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 963
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
1 963
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
542 513
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
53 146
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
53 146
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
53 146
02
Әлеуметтiк көмек
453 827
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
453 827
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
218 356
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 370
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
839
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
64 953
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
56 529
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
32 743
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсетілетін тіл маманының қызметтерін ұсыну
34 303
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
40 734
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
35 540
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
11 660
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру