О внесении изменений и дополнения в решение Келесского районного маслихата от 23 декабря 2020 года № 34-260-VІ "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Келесского районного маслихата Туркестанской области от 27 апреля 2021 года № 4-38-VII. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 17 мая 2021 года № 6221. Утратило силу решением Келесского районного маслихата Туркестанской области от 22 сентября 2023 года № 5-60-VIII
Сноска. Утратило силу решением Келесского районного маслихата Туркестанской области от 22.09.2023 № 5-60-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах" и Постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" Келесский районный маслихат РЕШИЛ:
1. внести в решение Келесского районного маслихата от 23 декабря 2020 года № 34-260-VI "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6048 от 29 января 2021 года, опубликовано 04 февраля 2021 года в эталонном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнение:
В правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Келесского района, утвержденным указанным решением:
Абзац 4 подпункта 3) пункта 8 изложить в следующей редакции:
Родителям и не вступившим в повторный брак вдовы воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне; супруга (супруг), не вступившая (вступивший) в повторный брак - единовременно в размере 20,6 месячных расчетных показателей;
Абзац 9 подпункта 3) пункта 8 изложить в следующей редакции:
Для подписки на издания -участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза СССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, инвалидам, одиноким престарелым один раз в полугодие в размере 5 месячных расчетных показателей;

Келес аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 34-260-VI "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 сәуірдегі № 4-38-VII шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 17 мамырда № 6221 болып тіркелді. Күші жойылды - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 қыркүйектегі № 5-60-VIII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 22.09.2023 № 5-60-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 2-3 тармағына және "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес Келес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Келес аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 34-260 - VI "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарын тізбесін айқындау қағидасын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне 2021 жылдың 29 қаңтардағы № 6048 тіркелген, 2021 жылы 04 ақпанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық банкінде электронды түрде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
Көрсетілген шешіммен бекітілген Келес ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарын тізбесін айқындаудың қағидасында:
8 тармақтың 3) тармақшасының 4 абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердің ата-аналары және екінші рет некеге тұрмаған жесірлері; екінші рет некеге тұрмаған зайыбына (жұбайына) біржолғы 20,6 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
8 тармақтың 3) тармақшасының 9 абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Басылымдарға жазылу үшін - Ұлы Отан соғысының қатысушыларымен мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСРО Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдарға, мүгедектерге, жалғызілікті қарттарға жарты жылдықта бір рет 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде";

Подпункт 2) пункта 9 изложить в следующей редакции:
Лицам, больным социально значимым заболеванием – заразной формой туберкулеза, социальная помощь в виде денежной выплаты выплачивается ежемесячно в размере 10 месячных расчетных показателей. Основанием для оказания социальной помощи является утвержденный список Келесской районной больницы, который предоставляется ежемесячно.
Абзац 2 подпункта 3) пункта 9 изложить в следующей редакции:
Максимальный размер социальной помощи на инвалидную коляску предназначенную для комнаты в размере 50 месячных расчетных показателей;
Пункт 9 дополнить подпунктом 8):
Семьям имеющим детей от одного года до шести лет и получающим адресную социальную помощь дополнительно к социальному гарантированному пакету оказать помощь в размере не более одного месячного расчетного показателя;
2. Государственному учреждению "Аппарат Келесского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Келесского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии районного маслихата А. Сапаров
Секретарь районного маслихата А. Тотиков

9 тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
Әлеуметтік маңызы бар ауру – туберкулездiң жұқпалы түрiмен ауыратын адамдарға ақшалай төлем түріндегі әлеуметтік көмек ай сайын 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде төленеді. Келес аудандық аурухананың ай сайын ұсынатын бекітілген тізімі әлеуметтiк көмек көрсету үшiн негіздеме болып табылады.
9 тармақтың 3) тармақшасының 2 абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
Мүгедектердің бөлмеге арналған қоларбасына әлеуметтік көмектің шекті мөлшері 50 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
9 тармақ 8) тармақшамен толықтырылсын:
Бір жастан алты жасқа дейінгі балалары бар атаулы көмек алушы отбасыларға берілетін кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың түрлері мен көлемдеріне қосымша бір айлық есептік көрсеткішке дейін көмек көрсетілсін.
2. "Келес аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оның ресми жарияланғаннан кейін Келес аудандық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессия төрағасы А. Сапаров
Аудандық мәслихат хатшысы А. Тотиков