О бюджете Тарбагатайского района на 2022 – 2024 годы
Решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 декабря 2021 года № 12/2-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2021 года № 26137
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тарбагатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 770 271,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 345 592,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 796,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 412 882,8 тысяч тенге;
2) затраты – 3 812 371,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 103 074,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 124 051,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 977,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -145 174,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 145 174,5 тысяч тенге;
поступление займов – 124 051,5 тысяч тенге;
погашение займов – 20 977,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 42 100,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24.11.2022 № 27/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 267 849,0 тысяч тенге, в том числе:
Акжарскому сельскому округу 51100,0 тысяч тенге;
Кабанбайскому сельскому округу 26769,0 тысяч тенге;
Тугылскому сельскому округу 41552,0 тысяч тенге;
Жанаауылскому сельскому округу 30786,0 тысяч тенге;
Жетиаралскому сельскому округу 30625,0 тысяч тенге;
Карасускому сельскому округу 29736,0 тысяч тенге;
Куйганскому сельскому округу 27708,0 тысяч тенге;
Маныракскому сельскому округу 29573,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22.10.2022 № 25/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Принять к исполнению на 2022 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов установленного решением Восточно-Казахстанского областного маслихата "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" от 14 декабря 2021 года № 12/91-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25825).

Тарбағатай ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 12/2-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 желтоқсанда № 26137 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73, 75 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Тарбағатай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 770 271,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 345 592,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 796,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 412 882,8 мың теңге;
2) шығындар – 3 812 371,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 103 074,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 124 051,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 977,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -145 174,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 145 174,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 124 051,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20 977,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 42 100,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 24.11.2022 № 27/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 267 849,0 мың теңге сомасында көзделсін, соның ішінде:
Ақжар ауылдық округіне 51 100,0 мың теңге;
Қабанбай ауылдық округіне 26 769,0 мың теңге;
Тұғыл ауылдық округіне 41 552,0 мың теңге;
Жаңаауыл ауылдық округіне 30 786,0 мың теңге;
Жетіарал ауылдық округіне 30 625,0 мың теңге;
Қарасу ауылдық округіне 29 736,0 мың теңге;
Құйған ауылдық округіне 27 708,0 мың теңге;
Маңырақ ауылдық округіне 29 573,0 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 22.10.2022 № 25/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 12/91-VII шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 25825 болып тіркелген) сәйкес аудан бюджетіне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 2022 жылға 100 пайыз мөлшерінде орындауға алынсын.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год установлен объем субвенции, передаваемый из областного бюджета в сумме 505 257,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22.10.2022 № 25/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Исключен решением Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22.10.2022 № 25/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).

4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 505 257,5 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 22.10.2022 № 25/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 22.10.2022 № 25/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата А. Богырбаев
Приложение 1
к решению Тарбагатайского
районного маслихата
от 27 декабря 2021 года
№ 12/2-VII
Бюджет Тарбагатайского района на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24.11.2022 № 27/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
I. ДОХОДЫ

6. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы А. Богырбаев
Тарбағатай
аудандық мәслихатының
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 12/2-VII шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 24.11.2022 № 27/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санат
Сынып
Ішкі сынып
Түсімдер атауы
Сомасы (мың теңге)
I. КІРІСТЕР

359 456,8
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
256 588,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
94 940,0
015
Капитальные расходы государственного органа
500,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
161 148,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
102 868,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
63 918,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
38 950,0
02
Оборона
63 836,0
1
Военные нужды
6 779,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 678,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4 678,5
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
59 157,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
59 157,5
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
35 259,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
23 898,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 252 073,5
1
Социальное обеспечение
535 249,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
535 249,3
005
Государственная адресная социальная помощь
535 249,3
2
Социальная помощь
664 674,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
664 674,7
002
Программа занятости
193 421,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
56 537,3
006
Оказание жилищной помощи
1 292,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
62 537,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 941,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
186 705,4
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
58 403,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

359 456,8
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
256 588,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
94 940,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
161 148,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
102 868,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 918,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
38 950,0
02
Қорғаныс
63 836,0
1
Әскери мұқтаждар
6 779,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 678,5
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4 678,5
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
59 157,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
59 157,5
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
35 259,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
23 898,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 252 073,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
535 249,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
535 249,3
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
535 249,3
2
Әлеуметтiк көмек
664 674,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
664 674,7
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
193 421,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
56 537,3
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 292,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
62 537,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 941,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
186 705,4
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
58 403,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

64 736,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
33 401,5
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
31 335,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
49 867,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
49 867,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
97 255,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
97 255,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
33 860,5
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
33 860,5
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
63 394,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
63 394,5
12
Транспорт и коммуникации
530 817,5
1
Автомобильный транспорт
522 562,5
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
522 562,5
025
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
87 873,8
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
343 615,7
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
91 073,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
8 255,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
8 255,0
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
8 255,0
13
Прочие
157 977,2
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
140,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
140,0
012
Поддержка предпринимательской деятельности
140,0
9
Прочие
157 837,2
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
157 837,2
038
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

64 736,5
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 401,5
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
31 335,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
49 867,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 867,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
97 255,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
97 255,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
33 860,5
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
33 860,5
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
63 394,5
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 394,5
12
Көлiк және коммуникация
530 817,5
1
Автомобиль көлiгi
522 562,5
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
522 562,5
025
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
87 873,8
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
343 615,7
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
91 073,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
8 255,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
8 255,0
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
8 255,0
13
Басқалар
157 977,2
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
140,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
140,0
012
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
140,0
9
Басқалар
157 837,2
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
157 837,2
038
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру