О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 203 "Об утверждении форм отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операций в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа, урана, угля, проведении опытно-промышленной добычи и добычи урана и Правил их представления"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 31 мая 2022 года № 194. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июня 2022 года № 28324
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 203 "Об утверждении форм отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операций в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа, урана, угля, проведении опытно-промышленной добычи и добычи урана и Правил их представления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17036) следующие изменения и дополнения:
преамбулу приказа изложить в новой редакции:
"В соответствии со статьей 132, пунктом 1 статьи 145 и статьей 180 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить:
1) форму отчета о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму отчета о внутристрановой ценности в кадрах согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму отчета о расходах по финансированию обучения казахстанских кадров согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму отчета о расходах на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму отчета об исполнении лицензионно-контрактных условий согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму отчета об исполнении контрактных условий согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму отчета об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму отчета о составе лиц и (или) организаций, прямо или косвенно контролирующих недропользователя согласно приложению 8 к настоящему приказу;

"Көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ, уран, көмір өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіруді және уран өндіруді жүргізу кезінде есептердің нысандарын және оларды ұсыну Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 203 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2022 жылғы 31 мамырдағы № 194 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 маусымда № 28324 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ, уран, көмір өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіруді және уран өндіруді жүргізу кезінде есептердің нысандарын және оларды ұсыну Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 203 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17036 болып тіркелді) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 132-бабына, 145-бабының 1-тармағына және 180-бабына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есеп нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес кадрлардағы елішілік құндылық туралы есеп нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру жөніндегі шығыстар туралы есеп нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар туралы есеп нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес лицензиялық-келісімшарттық шарттардың орындалуы туралы есеп нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес келісімшарт талаптарының орындалуы туралы есеп нысаны;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес Өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық-келісімшарттық шарттардың орындалуы туралы есеп нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес жер қойнауын пайдаланушыны тікелей немесе жанама бақылайтын тұлғалардың және (немесе) ұйымдардың құрамы туралы есеп нысаны;

9) форму отчета о произведенных операциях по опытно-промышленной добыче урана, расходах на них согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму отчета о произведенных операциях по добыче урана, расходах на них согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму отчета по добыче урана согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) форму отчета по добыче угля согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму отчета по отгрузке угля согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) форму отчета об ежесуточной информации по добыче и сдаче нефти и газового конденсата согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) форму отчета об ежемесячной информации по добыче нефти, газового конденсата и стадиям разработки по месторождениям (скважинам) согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) форму отчета о фактической ежемесячной добыче и сдаче нефти, газового конденсата согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) форму отчета об ежемесячной информации по балансу нефти согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) форму отчета об ежемесячной информации по ценам на нефть компании согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) форму отчета об ежемесячной информации по добыче, сдаче и остаткам нефти и газового конденсата по получателям согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) форму отчета об ежегодной информации по плану добычи и сдачи нефти и газового конденсата согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) форму отчета об ежесуточной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) форму отчета об ежемесячной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар") согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) форму отчета об оперативных планах по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар") согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) форму отчета об ежемесячной информации по приему нефти и газового конденсата согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) форму отчета об ежемесячной информации по движению нефти на терминале согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) форму отчета об ежесуточной информации по добыче попутного и природного газа согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) форму отчета о фактической ежемесячной добыче попутного и природного газа согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) форму отчета об ежемесячной информации по движению попутного и природного газа согласно приложению 28 к настоящему приказу;

9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес уранды тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру бойынша жүргізілген операциялар, оларға жұмсалған шығыстар туралы есеп нысаны;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес уран өндіру бойынша жүргізілген операциялар, оларға жұмсалған шығыстар туралы есеп нысаны;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес уран өндіру жөніндегі есеп нысаны;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес көмір өндіру жөніндегі есеп нысаны;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес көмірді тиеп жөнелту жөніндегі есеп нысаны;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес мұнайды және газ конденсатын өндіру және тапсыру бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес мұнайды, газ конденсатын өндіру және кен орындары (ұңғымалар) бойынша игеру кезеңдері жөніндегі ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес мұнайды, газ конденсатын нақты ай сайынғы өндіру және тапсыру туралы есеп нысаны;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес мұнай теңгерімі бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес компанияның мұнайға бағалары бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес алушылар бойынша мұнайды және газ конденсатын өндіру, тапсыру және оның қалдықтары жөніндегі ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес мұнайды және газ конденсатын өндіру және тапсыру жоспары бойынша жыл сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес мұнайды және газ конденсатын экспортқа тасымалдау бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
22) осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы-Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
23) осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы-Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша жедел жоспарлар туралы есеп нысаны;
24) осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес мұнайды және газ конденсатын қабылдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
25) осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес терминалда мұнай қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
26) осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес ілеспе және табиғи газды өндіру бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
27) осы бұйрыққа 27-қосымшаға сәйкес ілеспе және табиғи газды нақты ай сайынғы өндіру туралы есеп нысаны;
28) осы бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес ілеспе және табиғи газдың қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;

29) форму отчета об ежегодной информации по плану добычи попутного и природного газа согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) Правила представления отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операций в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа, урана, угля, проведении опытно-промышленной добычи и добычи урана согласно приложению 30 к настоящему приказу.";
форму отчета о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме местного содержания в них, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
форму отчета о местном содержании в кадрах, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
форму отчета о расходах по финансированию обучения казахстанских кадров, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
форму отчета о расходах на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
форму отчета об исполнении лицензионно-контрактных условий, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
дополнить формой отчета об исполнении контрактных условий согласно приложению 6 к настоящему приказу;
дополнить формой отчета об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
форму отчета о составе лиц и (или) организаций, прямо или косвенно контролирующих недропользователя, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу;
форму отчета о произведенных операциях по опытно-промышленной добыче урана, расходах на них, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу;
форму отчета о произведенных операциях по добыче урана, расходах на них, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу;
форму отчета по добыче урана, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему приказу;
форму отчета по добыче угля, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему приказу;
форму отчета по отгрузке угля, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему приказу;
форму отчета об ежесуточной информации по добыче и сдаче нефти и газового конденсата, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 14 к настоящему приказу;
форму отчета об ежемесячной информации по добыче нефти, газового конденсата и стадиям разработки по месторождениям (скважинам), утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 15 к настоящему приказу;
форму отчета о фактической ежемесячной добыче и сдаче нефти, газового конденсата, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 16 к настоящему приказу;
форму отчета об ежемесячной информации по балансу нефти, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 17 к настоящему приказу;
форму отчета об ежемесячной информации по ценам на нефть компании, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 18 к настоящему приказу;
форму отчета об ежемесячной информации по добыче, сдаче и остаткам нефти и газового конденсата по получателям, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 19 к настоящему приказу;
форму отчета об ежегодной информации по плану добычи и сдачи нефти и газового конденсата, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 20 к настоящему приказу;
форму отчета об ежесуточной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 21 к настоящему приказу;
форму отчета об ежемесячной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар"), утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 22 к настоящему приказу;
форму отчета об оперативных планах по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар"), утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 23 к настоящему приказу;
форму отчета об ежемесячной информации по приему нефти и газового конденсата, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 24 к настоящему приказу;
форму отчета об ежемесячной информации по движению нефти на терминале, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 25 к настоящему приказу;
форму отчета об ежесуточной информации по добыче попутного и природного газа, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 26 к настоящему приказу;
форму отчета о фактической ежемесячной добыче попутного и природного газа, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 27 к настоящему приказу;
форму отчета об ежемесячной информации по движению попутного и природного газа, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 28 к настоящему приказу;
форму отчета об ежегодной информации по плану добычи попутного и природного газа, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 29 к настоящему приказу;
Правила представления отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операций в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа, урана, угля, проведении опытно-промышленной добычи и добычи урана, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 30 к настоящему приказу.

29) осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес ілеспе және табиғи газды өндіру жоспары бойынша жыл сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
30) осы бұйрыққа 30-қосымшаға сәйкес Көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ, уран, көмір өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіруді және уран өндіруді жүргізу кезінде есептерді ұсыну қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы жергілікті қамту көлемі туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген кадрлардағы жергілікті қамту туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру бойынша шығыстар туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген лицензиялық-келісімшарттық талаптардың орындалуы туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес келісімшарт талаптарының орындалуы туралы есеп нысанымен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық-келісімшарттық талаптардың орындалуы туралы есеп нысанымен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген жер қойнауын пайдаланушыны тікелей немесе жанама түрде бақылайтын тұлғалар және (немесе) ұйымдар құрамы туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген уранды тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру бойынша жүргізілген операциялар, оларға жұмсалған шығыстар туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген уранды өндіру бойынша жүргізілген операциялар, оларға жұмсалған шығыстар туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген уран өндіру жөніндегі есеп нысаны осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген көмір өндіру бойынша есеп нысаны осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген көмір тиеу бойынша есеп нысаны осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген мұнайды және газ конденсатын өндіру және тапсыру бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген мұнайды, газ конденсатын өндіру және кен орындары (ұңғымалар) бойынша игеру кезеңдері жөніндегі ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген мұнайды, газ конденсатын нақты ай сайынғы өндіру және тапсыру туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мұнай теңгерімі бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген компанияның мұнайға бағалары бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген алушылар бойынша мұнайды және газ конденсатын өндіру, тапсыру және қалдықтары бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген мұнайды және газ конденсатын өндіру және тапсыру жоспары бойынша жыл сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген мұнайды және газ конденсатын экспортқа тасымалдау бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы – Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы – Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша жедел жоспарлар туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген мұнайды және газ конденсатын қабылдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген терминалда мұнай қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ілеспе және табиғи газды өндіру бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ілеспе және табиғи газды нақты ай сайынғы өндіру туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 27-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ілеспе және табиғи газдың қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ілеспе және табиғи газды өндіру жоспары бойынша жыл сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Көмірсутектерді барлауды жәнеөндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ, уран, көмір өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіруді және уран өндіруді жүргізу кезінде есептерді ұсыну қағидалары осы бұйрыққа 30-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Департаменту недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
Б. Акчулаков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики Агентства
по стратегическому планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 1 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе: http://spon.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ТРУ-1
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: квартал
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по углеводородам и добыче урана
Срок представления формы административных данных: не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
Отчет о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них
Код закупки
№ договора
Способ закупки
Код предмета закупа
Дата заключения договора (день, месяц, год)
Дата окончания действия договора (день, месяц, год)
Общая сумма договора без учета налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
Организационно-правовая форма поставщика товаров, работ или услуг
Страна поставщика товаров, работ или услуг
Наименование поставщика товаров, работ или услуг
Бизнес- идентификационный номер (индивидуальный идентификационный номер) поставщика
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Адрес фактического местонахождения поставщика
Код товаров, работ или услуг по статистическому классификатору продукции
Наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенных товаров, работ или услуг
Единица измерения
Объем закупа в натуральном выражении
Фактический объем закупа без учета налога на добавленную стоимость в стоимостном выражении, тысяч тенге
12
13
14
15
16
17
Номер контракта на недропользование
Бизнес- идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер производителя товара, которому выдан сертификат "СТ-КZ"
№ сертификата "СТ-КZ"
Дата выдачи сертификата "СТ-КZ", (день, месяц, год)
Внутристрановая ценность в товаре, указанное в сертификате "СТ-КZ", %
Внутристрановая ценность в работе (услуге), %
18
19
20
21
22
23
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении 1 к настоящей форме.
Приложение 1
к форме отчета о приобретенных
товарах, работах и услугах,
а также объеме внутристрановой
ценности в них
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них" (ТРУ-1, ежеквартально)

2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
Б. Акчулаков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және реформалау агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны http://spon.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ТЖКҚ-1
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: тоқсан
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінен) кешіктірмей
Сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есеп
Сатып алу коды
Шарт №
Сатып алу тәсілі
Сатып алу нысанасының коды
Шарт жасалған күн (күн, ай, жыл)
Шарттың қолданыс мерзімінің аяқталу күні (күн, ай, жыл)
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, шарттың жалпы сомасы, мың теңге
Тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер жеткізушісінің ұйымдық-құқықтық нысаны
Тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер жеткізушісінің елі
Тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер жеткізушісінің атауы
Жеткізушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Жеткізушінің нақты орналасқан жерінің мекенжайы
Өнімнің статистикалық жіктеуіші бойынша тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің коды
Сатып алынған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Заттай түрінде сатып алу көлемі
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, құндық мәнінде сатып алудың нақты көлемі, мың теңге
12
13
14
15
16
17
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт нөмірі
"СТ-KZ" сертификаты берілген тауар өндірушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
"СТ-КZ" сертификатының №
"СТ-КZ" сертификатының берілген күні (күн, ай, жыл)
"СТ-KZ" сертификатында көрсетілген тауардағы елішілік құндылық, %
Жұмыстағы (көрсетілетін қызметтегі) елішілік құндылық, %
18
19
20
21
22
23
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға 1-қосымшада келтірілген.
Сатып алынған тауарлар,
жұмыстар және көрсетілетін
қызметтер, сондай-ақ олардағы
елішілік құндылық көлемі
туралы есеп нысанына
1-қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есеп"
(ТЖКҚ-1, тоқсан сайын)

1. в графе 1 указывается код закупки, присвоенный реестром товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию.
Данная графа не заполняется юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу (далее – Фонд);
2. в графе 2 указывается номер договора, в рамках которого закуплен товар, работа или услуга;
3. в графе 3 указывается способ закупки товара, работы или услуги:
1) недропользователями, приобретающими товары, работы и услуги в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), а также в соответствии с соглашением о стимулировании предпринимательства согласно таблице 1 приложения 2 к форме отчета о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них;
2) юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат Фонду, согласно таблице 2 приложения 2 к форме отчета о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них;
4. в графе 4 указывается код предмета закупа согласно таблице 3 приложения 2 к форме отчета о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них;
5. в графе 5 указывается дата заключения договора (дата, месяц, год);
6. в графе 6 указывается дата окончания действия договора (дата, месяц, год);
7. в графе 7 указывается общая сумма договора без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
8. в графе 8 указывается организационно-правовая форма поставщика товара, работы или услуги в соответствии с Классификатором организационно-правовых форм хозяйствования. Графа не заполняется в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан;
9. в графе 9 указывается страна поставщика товара, работы или услуги в соответствии с Межгосударственным классификатором стран. В случае, если поставщик является резидентом Республики Казахстан указывается код Республики Казахстан;
10. в графе 10 указывается наименование поставщика. В случае, если поставщик товара, работы или услуги является резидентом Республики Казахстан, наименование поставщика указывается в соответствии со справкой о регистрации юридического лица (для юридических лиц) и в соответствии со свидетельством о регистрации индивидуального предпринимателя (для физических лиц);

1. 1-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің тізілімімен берілген сатып алу коды көрсетіледі.
Осы бағанды жер қойнауын пайдалану құқығына ие, акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама ұлттық басқарушы холдингке (бұдан әрі – Қор) тиесілі заңды тұлғалар толтырмайды;
2. 2-бағанда тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет сатып алынған шарттың нөмірі көрсетіледі;
3. 3-бағанда тауарды, жұмысты немесе көрсетілетін қызметті сатып алу тәсілін көрсетеді:
1) сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есептің нысанына 2-косымшаның 1-кестесіне сәйкес, "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес, сондай-ақ кәсіпкерлікті ынталандыру туралы келісімге сәйкес тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
2) сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есептің нысанына 2-косымшаның 2-кестесіне сәйкес, жер қойнауын пайдалану құқығына ие, акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама Қорға тиесілі заңды тұлғалар;
4. 4-бағанда сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есептің нысанына 2-қосымшаның 3-кестесіне сәйкес сатып алу нысанасының коды көрсетіледі;
5. 5-бағанда шарттың жасалған күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
6. 6-бағанда шарт қолданысының аяқталу күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
7. 7-бағанда қосылған құн салығын есепке алмағанда шарттың жалпы сомасы мың теңгемен (жүздік үлесімен бөлшек сан) көрсетіледі;
8. 8-бағанда Ұйымдық-құқықтық шаруашылық жүргізу нысандарының жіктеуішіне сәйкес тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет жеткізушісінің ұйымдық-құқықтық нысаны көрсетіледі. Егер жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда, баған толтырылмайды;
9. 9-бағанда елдердің Мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет жеткізушісінің елі көрсетіледі. Егер жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылған жағдайда, Қазақстан Республикасының коды көрсетіледі;
10. 10-бағанда жеткізушінің атауы көрсетіледі. Егер тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет жеткізушісі Қазақстан Республикасының резиденті болып табылған жағдайда, заңды тұлғаны тіркеу туралы анықтамаға сәйкес (заңды тұлғалар үшін) және жеке кәсіпкерді тіркеу туралы куәлікке сәйкес (жеке тұлғалар үшін) атауы көрсетіледі;

11. в графе 11 указывается бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер поставщика товара, работы или услуги. Графа не заполняется в случае, если поставщик товара, работы или услуги не является резидентом Республики Казахстан;
12. в графе 12 указывается адрес фактического местонахождения поставщика товара, работы или услуги: населенный пункт, улица, дом, офис;
13. в графе 13 указывается код товара, работы или услуги согласно единому номенклатурному справочнику товаров, работ и услуг на уровне 15 символов, закупаемого в рамках данного договора;
14. в графе 14 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенного товара, работы или услуги (технические условия, свойства и характеристики);
15. в графе 15 указывается единица измерения товара в соответствии с Межгосударственным классификатором единиц измерения и счета. Графа не заполняется по работам, услугам;
16. в графе 16 указывается объем закупа в натуральном выражении в соответствии с указанной единицей измерения товара. Графа не заполняется по работам и услугам;
17. в графе 17 указывается фактический объем закупа в стоимостном выражении без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
18. в графе 18 указывается номер контракта на недропользование:
1) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен до введения в действие Кодекса, указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на недропользование;
2) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен со дня введения Кодекса в действие, указывается номер контракта на недропользование;
19. в графе 19 указывается бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер производителя товара, которому выдан сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
20. в графе 20 указывается номер сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
21. в графе 21 указывается дата выдачи сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;

11. 11-бағанда тауар, жұмыс немесе қызмет жеткізушісінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Егер тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет жеткізушісі Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда, баған толтырылмайды;
12. 12-бағанда тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет жеткізушісінің нақты орналасқан жерінің мекенжайы көрсетіледі: елді мекен, көше, үй, кеңсе;
13. 13-бағанда осы шарттың шеңберінде сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес тауардың, жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтің 15 символ деңгейіндегі коды көрсетіледі;
14. 14-бағанда сатып алынған тауардың, жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттары, қасиеттері және сипаттамалары) көрсетіледі;
15. 15-бағанда Өлшем бірліктері мен шоттың мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес тауардың өлшем бірлігі көрсетіледі. Баған жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша толтырылмайды;
16. 16-бағанда тауардың көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес тауардың заттай түрдегі сатып алу көлемі көрсетіледі. Баған жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер бойынша толтырылмайды;
17. 17-бағанда қосылған құн салығын есепке алмағанда құндық мәндегі сатып алудың нақты көлемі мың теңгемен (жүздік үлесімен бөлшек сан) көрсетіледі;
18. 18-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі көрсетіледі;
1) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірін көрсетеді;
2) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты Кодекс қолданысқа енгізілген күннен бастап жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірін көрсетеді;
19. 19-бағанда "СТ-КZ" нысанында тауардың шығу тегі туралы сертификат берілген тауар өндірушісінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Баған жергілікті жерде шығарылған тауарлар үшін толтырылуға міндетті;
20. 20-бағанда "СТ-КZ" нысанында тауардың шығу тегі туралы сертификаттың нөмірі көрсетіледі. Баған жергілікті жерде шығарылған тауарлар үшін толтырылуға міндетті;
21. 21-бағанда "СТ-КZ" нысанында тауардың шығу тегі туралы сертификаттың берілген күні көрсетіледі. Баған жергілікті жерде шығарылған тауарлар үшін толтырылуға міндетті;

22. в графе 22 указывается внутристрановая ценность в товаре, указанное в сертификате о происхождении товара формы "СТ-KZ", в процентах. Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
23. в графе 23 указывается внутристрановая ценность в работе (услуге), в процентах (до сотых долей) в соответствии с Единой методикой расчета внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг, утверждаемой уполномоченным органом в области государственного стимулирования промышленности в соответствии с пунктом 2 статьи 28 Кодекса, с учетом всех уровней субподряда, а также всех товаров, приобретенных для выполнения данной работы (услуги).
Приложение 2
к форме отчета о приобретенных
товарах, работах и услугах,
а также объеме внутристрановой
ценности в них
Таблица 1
Код способа закупа
Наименование

22. 22-бағанда "СТ-КZ" нысанында тауардың шығу тегі туралы сертификатта көрсетілген тауардағы елішілік құндылық пайызбен көрсетіледі. Баған жергілікті жерде шығарылған тауарлар үшін толтырылуға міндетті;
23. 23-бағанда қосалқы мердігерліктің барлық деңгейлерін, сондай-ақ осы жұмысты (қызметті) орындау үшін сатып алынған барлық тауарларды ескере отырып, Кодекстің 28-бабының 2-тармағына сәйкес өнеркәсіптік мемлекеттік ынталандыру саласындағы уәкілетті орган бекітетін Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеудің бірыңғай әдістемесіне сәйкес жұмыстағы (көрсетілетін қызметтегі) елішілік құндылық пайызбен (жүздік үлестерге дейін) көрсетіледі.
Сатып алынған тауарлар,
жұмыстар және көрсетілетін
қызметтер, сондай-ақ олардағы
елішілік құндылық көлемі
туралы есеп нысанына
2-қосымша
1-кесте
Сатып алу тәсілінің коды
Атауы

*без применения способов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4) пункта 1 статьи 131 и подпунктах 1), 2), 3), 5) пункта 1 статьи 179 Кодекса.
Приложение 2 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 2 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе: http://spon.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет о внутристрановой ценности в кадрах
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): МСК-2
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: квартал
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по углеводородам и добыче урана
Срок представления формы административных данных: не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
Отчет о внутристрановой ценности в кадрах
Номер контракта на недропользование
Общее количество работников, занятых в рамках контракта на недропользование
Общее количество работников –граждан Республики, Казахстан занятых в рамках контракта на недропользование
Количество работников, занятых в рамках контракта на недропользование, по 1 категории, в том числе:
Количество работников, занятых в рамках контракта на недропользование, по 2 категории, в том числе:
Количество работников, занятых в рамках контракта на недропользование, по 3 категории, в том числе:
Количество работников, занятых в рамках контракта на недропользование, по 4 категории, в том числе:
всего
численность работников – граждан Республики Казахстан
всего
численность работников – граждан Республики Казахстан
всего
численность работников – граждан Республики Казахстан
всего
численность работников – граждан Республики Казахстан
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель __________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Примечание: недропользователем, контракт на недропользование, которого не содержит обязательства по внутристрановой ценности в кадрах с разделением на три (четыре) категории, отчет о внутристрановой ценности в кадрах заполняется путем распределения информации по штатным работникам в разрезе четырех категорий.
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
о внутристрановой ценности
в кадрах
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о внутристрановой ценности в кадрах" (МСК-2, ежеквартально)

* Кодекстің 131-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4 тармақшаларында және 179-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 5) тармақшаларында көрсетілген тәсілдерді қолданбай.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны http://spon.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Кадрлардағы елішілік құндылық туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): КЖҚ-2
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: тоқсан
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінен) кешіктірмей
Кадрлардағы елішілік құндылық туралы есеп
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде қамтылған жұмыскерлердің жалпы саны
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде қамтылған жұмыскерлер - Қазақстан Республикасы азаматтарының жалпы саны
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде 1-санат бойынша қамтылған жұмыскерлер саны, оның ішінде:
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде 2-санат бойынша қамтылған жұмыскерлер саны, оның ішінде:
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде 3-санат бойынша қамтылған жұмыскерлер саны, оның ішінде:
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде 4-санат бойынша қамтылған жұмыскерлер саны, оның ішінде:
барлығы
жұмыскерлер - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны
барлығы
жұмыскерлер - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны
барлығы
жұмыскерлер - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны
барлығы
жұмыскерлер - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Ескертпе: жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты үш (төрт) санатқа бөлінген,
кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемені қамтымайтын жер қойнауын
пайдаланушы кадрлардағы елішілік құндылық туралы есепті төрт санат бөлінісінде штаттағы
жұмыскерлер бойынша ақпаратты бөлу арқылы толтырады.
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Кадрлардағы елішілік құндылық
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Кадрлардағы елішілік құндылық туралы есеп"
(КЖҚ-2, тоқсан сайын)

1. в графе 1 указывается номер контракта на недропользование:
1) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен до введения в действие Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), а также в соответствии с соглашением о стимулировании предпринимательства указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на недропользование;
2) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен со дня введения Кодекса в действие, указывается номер контракта на недропользование;
2. в графе 2 указывается общее количество штатных работников, занятых в рамках контракта на недропользование;
3. в графе 3 указывается общее количество штатных работников – граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на недропользование;
4. в графе 4 указывается общая численность штатных работников руководящего состава (руководители и их заместители), занятых в рамках контракта на недропользование;
5. в графе 5 указывается численность штатных работников руководящего состава (руководители и их заместители) – граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на недропользование;
6. в графе 6, в случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе трех категорий, указывается общая численность штатных руководителей структурных подразделений и специалистов с высшим и средним профессиональным образованием, занятых в рамках контракта на недропользование.
В случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе четырех категорий, указывается общая численность штатных руководителей структурных подразделений, занятых в рамках контракта на недропользование;
7. в графе 7, в случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе трех категорий, указывается численность штатных руководителей структурных подразделений – граждан Республики Казахстан и специалистов с высшим и средним профессиональным образованием – граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на недропользование.
В случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе четырех категорий, указывается численность штатных руководителей структурных подразделений – граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на недропользование;

1. 1-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі көрсетіледі;
1) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдаланушылар, сондай-ақ кәсіпкерлікті ынталандыру туралы келісімге сәйкес жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірін көрсетеді;
2) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты Кодекс қолданысқа енгізілген күннен бастап жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірін көрсетеді;
2. 2-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған штаттағы жұмыскерлердің жалпы саны көрсетіледі;
3. 3-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған штаттағы жұмыскерлердің - Қазақстан Республикасы азаматтарының жалпы саны көрсетіледі;
4. 4-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған басқарушы құрамның (басшылар және олардың орынбасарлары) штаттағы жұмыскерлерінің жалпы саны көрсетіледі;
5. 5-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған басқарушы құрамның басшылар және олардың орынбасарлары) штаттағы жұмыскерлерінің - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны көрсетіледі;
6. 6-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта үш санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған, құрылымдық бөлімшелердің штаттағы басшыларының және жоғары және орта кәсіптік білімі бар мамандардың жалпы саны көрсетіледі,
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта төрт санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған құрылымдық бөлімшелердің штаттағы басшыларының жалпы саны көрсетіледі;
7. 7-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта үш санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған құрылымдық бөлімшелердің штаттағы басшыларының - Қазақстан Республикасы азаматтарының және жоғары және орта кәсіптік білімі бар мамандардың - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны көрсетіледі,
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта төрт санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған құрылымдық бөлімшелердің штаттағы басшыларының - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны көрсетіледі;

8. в графе 8, в случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе трех категорий, указывается общая численность штатных квалифицированных рабочих, занятых в рамках контракта на недропользование.
В случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе четырех категорий, указывается общая численность штатных специалистов с высшим и средним профессиональным образованием, занятых в рамках контракта на недропользование;
9. в графе 9, в случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе трех категорий, указывается численность штатных квалифицированных рабочих – граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на недропользование.
В случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе четырех категорий, указывается численность штатных специалистов с высшим и средним профессиональным образованием – граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на недропользование;
10. в графе 10, в случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе четырех категорий, указывается общая численность штатных квалифицированных рабочих, занятых в рамках контракта на недропользование.
В случае наличия в контракте на недропользование обязательств внутристрановой ценности в кадрах в разрезе трех категорий, графа 10 не заполняется;
11. в графе 11, в случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе четырех категорий, указывается численность штатных работников, квалифицированных рабочих – граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на недропользование.
В случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе трех категорий, графа 11 не заполняется.
Приложение 3 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 3 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе: http://spon.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет о расходах по финансированию обучения казахстанских кадров
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ФОКК-3
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: квартал
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по углеводородам и добыче урана
Срок представления формы административных данных: не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
Отчет о расходах по финансированию обучения казахстанских кадров
Номер контракта на недропользование
Наименование организации
Код страны
Бизнес идентификационный номер
Адрес юридической регистрации
Официальный интернет-ресурс
Фамилия, имя и отчество
(при его наличии)
Индивидуальный идентификационный номер
Должность работника
Наименование специальности
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Сумма, затраченная на обучение граждан Республики Казахстан, без учета налога на добавленную стоимость, или перечисленная в государственный бюджет, тысяч тенге
Сумма косвенных расходов (проезд, проживание, суточные), с учетом налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
Наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенных товаров
Сумма, затраченная на приобретение товаров, без учета налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
Номер платежного документа
Дата платежного документа
11
12
13
14
15
16
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о расходах
по финансированию обучения
казахстанских кадров
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о расходах по финансированию обучения казахстанских кадров" (ФОКК-3, ежеквартально)

8. 8-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта үш санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған штаттағы білікті жұмысшылардың жалпы саны көрсетіледі.
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта төрт санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған жоғары және орта кәсіптік білімі бар штаттағы мамандардың жалпы саны көрсетіледі;
9. 9-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта үш санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған штаттағы білікті жұмысшылардың - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны көрсетіледі.
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта төрт санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған штаттағы білікті мамандардың - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны көрсетіледі;
10. 10-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта төрт санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған штаттағы білікті жұмысшылардың жалпы саны көрсетіледі.
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта үш санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, 10-баған толтырылмайды;
11. 11-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта төрт санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған штаттағы білікті жұмысшылардың - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны көрсетіледі.
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта үш санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, 11-баған толтырылмайды.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны http://spon.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру бойынша шығыстар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ҚКОҚ-3
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: тоқсан
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінен) кешіктірмей
Қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру бойынша шығыстар туралы есеп
Жер қойнауын пайдалануға келісімшарттың нөмірі
Ұйым атауы
Мемлекет коды
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Заңды тіркелген мекенжай
Ресми интернет-ресурс
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Жұмыскердің лауазымы
Мамандық атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, Қазақстан Республикасының азаматтарын оқытуға жұмсалған, немесе мемлекеттік бюджетке аударылған сома, мың теңге
Қосылған құн салығын есепке алғанда, жанама шығыстар сомасы (жол жүру, тұру, тәулікақы), мың теңге
Сатып алынған тауарлардың атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, тауарларды сатып алуға жұмсалған сома, мың теңге
Төлем құжатының нөмірі
Төлем құжатының күні
11
12
13
14
15
16
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға 1-қосымшада келтірілген.
Қазақстандық кадрларды
оқытуды қаржыландыру
бойынша шығыстар туралы есеп
нысанына
1-қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру бойынша шығыстар туралы есеп"
(ҚКОҚ-3, тоқсан сайын)

1. в графе 1 указывается номер контракта на недропользование:
1) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен до введения в действие Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на недропользование;
2) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен со дня введения Кодекса в действие, указывается номер контракта на недропользование;
2. в графе 2 указывается наименование организации, куда недропользователем перечислены денежные средства в рамках исполнения контрактных обязательств по обучению:
1) на обучение казахстанских кадров, являющихся работниками недропользователя по специальностям, связанным с производственной деятельностью недропользователя;
2) на обучение казахстанских кадров, не являющихся работниками недропользователя, в том числе на профессиональную ориентацию учащихся организаций среднего образования;
3) денежные средства, перечисленные в государственный бюджет на обучение казахстанских кадров;
4) на приобретение недропользователем товаров, по представленному местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы совместно с организацией образования (в том числе объектов учебных (опытно – исследовательских) полигонов, размещенных на действующих месторождениях), осуществляющих на территории соответствующей области, города республиканского значения, столицы подготовку кадров по специальностям, связанным со сферой недропользования (далее – организация образования) и согласованному с уполномоченным органом в области углеводородов и добычи урана перечню товаров, необходимых для улучшения материально-технической базы организаций образования;
5) перечисление недропользователем денежных средств в организацию образования для приобретения по представленному местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы совместно с организацией образования и согласованному с уполномоченным органом в области углеводородов и добычи урана перечню товаров, необходимых для улучшения материально-технической базы организации образования;
3. в графе 3 указывается код страны, где располагается организация (указанная в графе 2), в соответствии с Межгосударственным классификатором стран. В случае если организация – юридическое лицо является резидентом Республики Казахстан, указывается код Республики Казахстан;
4. в графе 4 указывается бизнес-идентификационный номер организации. Графа не заполняется в случае, если учебное заведение – юридическое лицо не является резидентом Республики Казахстан;

1. 1-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі көрсетіледі;
1) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірін көрсетеді;
2) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты Кодекс қолданысқа енгізілген күннен бастап жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірін көрсетеді;
2. 2-бағанда жер қойнауын пайдаланушы оқыту жөніндегі келісімшарттық міндеттемелерді орындау шеңберінде ақшалай қаражат аударған ұйымның атауы көрсетіледі:
1) жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері болып табылатын қазақстандық кадрларды жер қойнауын пайдаланушының өндірістік қызметімен байланысты мамандықтар бойынша оқыту үшін;
2) жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері болып табылмайтын қазақстандық кадрларды оқыту үшін, оның ішінде орта білім ұйымдарының оқушыларын кәсіптік бағдарлау үшін;
3) қазақстандық кадрларды оқыту үшін мемлекеттік бюджетке аударылған ақшалай қаражат;
4) тиісті облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында кадрларды жер қойнауын пайдалану саласымен байланысты мамандықтар бойынша даярлауды іске асыратын білім беру ұйымдарымен (оның ішінде қолданыстағы кен орындарында орналасқан оқу (тәжірибелік-зерттеу) полигондарынмен) (бұдан әрі – білім беру ұйымдары) бірлесіп, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары ұсынған білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті, және көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органдармен келісілген тауарлар тізбесі бойынша жер қойнауын пайдаланушының тауарларды сатып алуына;
5) жер қойнауын пайдаланушының облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы білім беру ұйымымен бірлесіп ұсынған және көмірсутектер мен уран саласындағы уәкілетті органмен келісілген білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарлардың тізбесі бойынша сатып алу үшін ақшалай қаражатты білім беру ұйымына аударуы.
3. 3-бағанда Елдердің мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес оқу орны елінің коды көрсетіледі (2-бағанда көрсетілген). Егер ұйым – заңды тұлға Қазақстан Республикасының резиденті болып табылған жағдайда, Қазақстан Республикасының коды көрсетіледі;
4. 4-бағанда ұйымның бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Баған оқу орны – заңды тұлға Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда, толтырылмайды;

5. в графе 5 указывается адрес юридической регистрации организации: населенный пункт, улица, дом, офис;
6. в графе 6 указывается официальный интернет-ресурс организации (при его наличии);
7. в графе 7 указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии) работника, являющегося гражданином Республики Казахстан, задействованного при исполнении контракта на недропользование и направленного в учебное заведение (указанное в графе 2) на обучение, повышение квалификации и переподготовку или гражданина Республики Казахстан, направленного на обучение по Перечню наиболее востребованных специальностей, утвержденному уполномоченным органом в области углеводородов и добычи урана в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 129 и подпунктом 1) пункта 1 статьи 178 Кодекса.
Графа не заполняется в случае исполнения недропользователем контрактных обязательств путем перечисления денежных средств в государственный бюджет или при приобретении товаров в рамках улучшения материально-технической базы учебного заведения;
8. в графе 8 указывается индивидуальный идентификационный номер гражданина Республики Казахстан, фамилия, имя и отчество (при его наличии) которого указаны в графе 7.
Графа 8 не заполняется в случае исполнения недропользователем контрактных обязательств путем перечисления денежных средств в государственный бюджет или при приобретении товаров в рамках улучшения материально-технической базы учебного заведения;
9. в графе 9 указывается должность/профессия работника, являющегося гражданином Республики Казахстан, задействованного при исполнении контракта на недропользование и направленного на обучение, повышение квалификации и переподготовку.
Графа не заполняется в случае направления на обучение гражданина Республики Казахстан, не являющегося работником недропользователя, по Перечню наиболее востребованных специальностей, а также в случае исполнения недропользователем контрактных обязательств путем перечисления денежных средств в государственный бюджет или при приобретении товаров в рамках улучшения материально-технической базы учебного заведения;
10. в графе 10 указывается наименование специальности по Перечню наиболее востребованных специальностей.
Графа 10 не заполняется в случае направления на обучение граждан Республики Казахстан, являющихся работниками недропользователя, а также в случае исполнения недропользователем контрактных обязательств путем перечисления денежных средств в государственный бюджет или при приобретении товаров в рамках улучшения материально-технической базы учебного заведения в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 129 и подпунктом 1) пункта 1 статьи 178 Кодекса;

5. 5-бағанда ұйымның заңды тіркелу мекенжайы көрсетіледі: елді мекен, көше, үй, кеңсе;
6. 6-бағанда ұйымның ресми интернет-ресурсы (бар болса) көрсетіледі;
7. 7-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты орындау кезінде тартылған, Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын және оқу орнына (2-бағанда көрсетілген) оқуға, біліктілігін арттыруға және қайта даярлауға бағытталған жұмыскердің немесе Кодекстің 129-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және 178-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес көмірсутектер және уран өндіру саласындағы құзыретті органмен келісілген Аса қажетті мамандықтар тізбесі бойынша оқуға жіберілген Қазақстан Республикасы азаматының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі;
Жер қойнауын пайдаланушы мемлекеттік бюджетке ақшалай қаражат аудару арқылы немесе оқу орнының материалдық-техникалық базасын жақсарту шеңберінде тауарларды сатып алу кезінде келісімшарттық міндеттемелерді орындаған жағдайда, баған толтырылмайды;
8. 8-бағанда тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) 7-бағанда көрсетілген Қазақстан Республикасы азаматының жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
8-баған жер қойнауын пайдаланушы мемлекеттік бюджетке ақшалай қаражат аудару арқылы немесе оқу орнының материалдық-техникалық базасын жақсарту шеңберінде тауарларды сатып алу кезінде келісімшарттық міндеттемелерді орындаған жағдайда толтырылмайды.
9. 9-бағанда жер қойнауын пайдаланауға арналған келісімшартты орындау кезінде тартылған, Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын және оқуға, біліктілігін арттыруға және қайта даярлауға бағытталған жұмыскердің лауазымы/кәсібі көрсетіледі.
Баған жер қойнауын пайдаланушының жұмыскері болып табылмайтын Қазақстан Республикасының азаматы Аса қажетті мамандықтар тізбесі бойынша оқуға жіберілгенде, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушы мемлекеттік бюджетке ақшалай қаражат аудару арқылы немесе оқу орнының материалдық-техникалық базасын жақсарту шеңберінде тауарларды сатып алу кезінде келісімшарттық міндеттемелерді орындаған жағдайда толтырылмайды;
10. 10-бағанда Аса қажетті мамандықтар тізбесі бойынша мамандық атауы көрсетіледі;
Жер қойнауын пайдаланушы келісімшарттық міндеттемелерді мемлекеттік бюджетке ақша қаражатын аудару арқылы орындаған жағдайда немесе Кодекстің 129-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және 178-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес оқу орнының материалдық-техникалық базасын жақсарту шеңберінде тауарларды сатып алған кезде жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері болып табылатын Қазақстан Республикасының азаматтарын оқытуға жіберген кезде баған толтырылмайды;

11. в графе 11 указывается сумма, затраченная на обучение в учебном заведении (указанном в графе 2) гражданина Республики Казахстан (указанного в графе 7), без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге или перечисленная в государственный бюджет, в тысячах тенге;
12. в графе 12 указывается сумма косвенных расходов (проезд, проживание, суточные), образовавшаяся в процессе обучения в учебном заведении (указанном в графе 2) гражданина Республики Казахстан (указанного в графе 7), с учетом налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге;
13. в графе 13 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенных товаров, по представленному местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы совместно с организацией образования (в том числе объектов учебных (опытно – исследовательских) полигонов, размещенных на действующих месторождениях), осуществляющих на территории соответствующей области, города республиканского значения, столицы подготовку кадров по специальностям, связанным со сферой недропользования (указанном в графе 2) и согласованному с уполномоченным органом в области углеводородов и добычи урана перечню товаров, необходимых для улучшения материально-технической базы организаций образования.
Графа заполняется только в случае исполнения недропользователем контрактных обязательств путем:
приобретения недропользователем товаров, по представленному местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы совместно с организацией образования (в том числе объектов учебных (опытно – исследовательских) полигонов, размещенных на действующих месторождениях), осуществляющих на территории соответствующей области, города республиканского значения, столицы подготовку кадров по специальностям, связанным со сферой недропользования и согласованному с уполномоченным органом в области углеводородов и добычи урана перечню товаров, необходимых для улучшения материально-технической базы организаций образования;
перечисления недропользователем денежных средств в организацию образования для приобретения по представленному местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы совместно с организацией образования и согласованному с уполномоченным органом в области углеводородов и добычи урана перечню товаров, необходимых для улучшения материально-технической базы организации образования;
14. в графе 14 указывается сумма, затраченная на приобретение товаров, в соответствии с Правилами приобретения недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по разведке или добыче углеводородов и добыче урана, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 18 мая 2018 года № 196 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17122) для учебного заведения (указанного в графе 2), без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге.
Графа заполняется только в случае исполнения недропользователем контрактных обязательств путем:
приобретения недропользователем товаров, по представленному местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы совместно с организацией образования (в том числе объектов учебных (опытно – исследовательских) полигонов, размещенных на действующих месторождениях), осуществляющих на территории соответствующей области, города республиканского значения, столицы подготовку кадров по специальностям, связанным со сферой недропользования и согласованному с уполномоченным органом в области углеводородов и добычи урана перечню товаров, необходимых для улучшения материально-технической базы организаций образования;
перечисления недропользователем денежных средств в организацию образования для приобретения по представленному местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы совместно с организацией образования и согласованному с уполномоченным органом в области углеводородов и добычи урана перечню товаров, необходимых для улучшения материально-технической базы организации образования;

11. 11-бағанда қосылған құн салығын есепке алмағанда, Қазақстан Республикасының азаматын (7-бағанда көрсетілген) оқу орнында (2-бағанда көрсетілген) оқытуға жұмсалған сома мың теңгемен немесе мемлекеттік бюджетке аударылған сома мың теңгемен көрсетіледі;
12. 12-бағанда Қазақстан Республикасының азаматын (7-бағанда көрсетілген) оқу орнында (2-бағанда көрсетілген) оқыту барысында қалыптасқан жанама шығыстардың (жол жүру, тұру, тәулікақы) сомасы қосылған құн салығын есепке алғанда мың теңгемен көрсетіледі;
13. 13-бағанда кадрларды тиісті облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында жер қойнауын пайдалану саласымен тікелей байланысты мамандықтар бойынша (2-бағанда көрсетілген) даярлауды іске асыратын білім беру ұйымдарының (оның ішінде қолданыстағы кен орындарында орналасқан оқу (тәжірибелік-зерттеу) полигондарының) материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары ұсынған және көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органдармен келісілген тауарлардың тізбесі бойынша сатып алынған тауарлардың, жұмыстардың және (немесе) қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы көрсетіледі.
Баған жер қойнауын пайдаланушы келісімшарттық міндеттемелерді:
жер қойнауын пайдаланушының облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында кадрларды жер қойнауын пайдалану саласымен байланысты мамандықтар бойынша даярлауды іске асыратын білім беру ұйымдарымен (оның ішінде қолданыстағы кен орындарында орналасқан оқу (тәжірибелік-зерттеу) полигондарынмен) (бұдан әрі – білім беру ұйымдары) бірлесіп, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары ұсынған білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті, және көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органдармен келісілген тауарлар тізбесі бойынша тауарларды сатып алуы;
жер қойнауын пайдаланушының облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы білім беру ұйымымен бірлесіп ұсынған және көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органмен келісілген білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарлардың тізбесі бойынша сатып алу үшін ақшалай қаражатты білім беру ұйымына аударуы арқылы орындаған жағдайда ғана толтырылады.
14. 14-бағанда оқу орны (2-бағанда көрсетілген) үшін Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 18 мамырдағы № 196 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17122 болып тіркелген) Жер қойнауын пайдаланушылардың және олардың мердігерлерінің көмірсутектерді барлау немесе өндіру және уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларына сәйкес, тауарларды сатып алуға жұмсалған сома көрсетіледі, қосылған құн салығын есептемегенде, мың теңгемен.
Баған жер қойнауын пайдаланушы келісімшарттық міндеттемелерді:
жер қойнауын пайдаланушының облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында кадрларды жер қойнауын пайдалану саласымен байланысты мамандықтар бойынша даярлауды іске асыратын білім беру ұйымдарымен (оның ішінде қолданыстағы кен орындарында орналасқан оқу (тәжірибелік-зерттеу) полигондарынмен) (бұдан әрі – білім беру ұйымдары) бірлесіп, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары ұсынған білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті, және көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органдармен келісілген тауарлар тізбесі бойынша тауарларды сатып алуы;
жер қойнауын пайдаланушының облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы білім беру ұйымымен бірлесіп ұсынған және көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органмен келісілген білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарлардың тізбесі бойынша сатып алу үшін ақшалай қаражатты білім беру ұйымына аударуы арқылы орындаған жағдайда ғана толтырылады.

15. в графе 15 указывается номер (в цифровом, буквенном и/или символьном выражении) платежного документа, подтверждающего фактическое направление сумм (указанных в графе 11 или графе 14) в организацию (указанную в графе 2), в соответствии с законодательством Республики Казахстан о платежах и платежных системах.
При отсутствии присвоенного платежному документу номера, в графе указывается значение "без/номера";
16. в графе 16 указывается дата (день, месяц и год) направления денежных средств в организацию (указанную в графе 2) платежного документа (указанном в графе 15), в формате "день/месяц/год".
Приложение 4 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 4 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе: http://spon.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет о расходах на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): НИОКР-4
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: квартал
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по углеводородам и добыче урана
Срок представления формы административных данных: не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
Отчет о расходах на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы
Номер контракта на недропользование
№ договора
Дата заключения договора
(день месяц, год)
Дата окончания действия договора (день месяц, год)
Наименование и краткое описание научно-исследовательских, научно-технических и опытно-конструкторских работ
Общая сумма договора без учета налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
Фактически оплачено за отчетный период по договору без учета налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
Способ закупки
Наименование поставщика
Бизнес-идентификационный номер (индивидуальный идентификационный номер) поставщика
Страна поставщика
Номер и дата свидетельства об аккредитации научной и (или) научно-технической деятельности поставщика
7
8
9
10
11
12
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении 1 к настоящей форме.
Приложение 1
к форме отчета о расходах
на научно-исследовательские,
научно-технические и
опытно-конструкторские работы
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о расходах на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы" (НИОКР-4, ежеквартально)

15. 15-бағанда Қазақстан Республикасының төлемдер және төлем жүйелері туралы заңнамасына сәйкес, сомалардың (11-бағанда немесе 14-бағанда көрсетілген) ұйымға (2-бағанда көрсетілген) нақты жіберілуін растайтын төлем құжатының нөмірі (сандық, әріптік және/немесе символдық көріністе) көрсетіледі.
Төлем құжатында берілген нөмірі болмаған жағдайда, бағанда "нөмірі жоқ" мәні көрсетіледі;
16. 16-бағанда ақшалай қаражаттың ұйымға (2-бағанда көрсетілген) жіберілуін растайтын төлем тапсырмасының (15-бағанда көрсетілген) күні (күн, ай және жыл) "күн/ай/жыл" пішімінде көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны http://spon.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Ғылыми зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ҒЗТКЖ-4
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: тоқсан
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінен) кешіктірмей
Ғылыми зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар туралы есеп
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт нөмірі
Шарт №
Шарттың жасалған күні (күні, айы, жылы)
Шарт қолданысының аяқталу күні (күні, айы, жылы)
Ғылыми зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың атауы және қысқаша сипаттамасы
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, шарттың жалпы сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, шарт бойынша есепті кезең үшін нақты төленген сома, мың теңге
Сатып алу тәсілі
Жеткізушінің атауы
Жеткізушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі)
Жеткізушінің мемлекеті
Жеткізушінің ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметін аккредиттеу туралы куәліктің нөмірі және күні
7
8
9
10
11
12
Атауы ______________________ Мекенжайы______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға 1-қосымшада келтірілген.
Ғылыми зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға
арналған шығыстар туралы есеп нысанына
1-қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Ғылыми зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар туралы есеп"
(ҒЗТКЖ-4, тоқсан сайын)

1. в графе 1 указывается номер контракта на недропользование:
1) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен до введения в действие Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на недропользование;
2) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен со дня введения Кодекса в действие, указывается номер контракта на недропользование;
2. в графе 2 указывается номер договора, в рамках которого закуплены научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы;
3. в графе 3 указывается дата заключения договора (дата, месяц, год);
4. в графе 4 указывается дата окончания действия договора (дата, месяц, год);
5. в графе 5 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание научно-исследовательских, научно-технических и опытно-конструкторских работ;
6. в графе 6 указывается общая сумма договора без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
7. в графе 7 указывается сумма, фактически оплаченная за отчетный период по договору без учета налога на добавленную стоимость (дробное число с сотыми долями);
8. в графе 8 указывается способ закупки научно-исследовательских, научно-технических и опытно-конструкторских работ:
1) недропользователями, приобретающими научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы в соответствии с Кодексом, согласно таблице 1 приложения 2 к форме отчета о расходах на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы;
2) юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, согласно таблице 2 приложения 2 к форме отчета о расходах на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы;
9. в графе 9 указывается наименование поставщика. В случае, если поставщик является резидентом Республики Казахстан, наименование указывается в соответствии со справкой о регистрации юридического лица (для юридических лиц) и в соответствии со свидетельством о регистрации индивидуального предпринимателя (для физических лиц);
10. в графе 10 указывается бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер поставщика. Графа 10 не заполняется в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан;

1. 1-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі көрсетіледі;
1) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірін көрсетеді;
2) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты Кодекс қолданысқа енгізілген күннен бастап жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірін көрсетеді;
2. 2-бағанда ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар сатып алынған шарттың нөмірі көрсетіледі;
3. 3-бағанда шарттың жасалған күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
4. 4-бағанда шарт қолданысының аяқталу күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
5. 5-бағанда ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы көрсетіледі;
6. 6-бағанда қосылған құн салығын есепке алмағанда, шарттың жалпы сомасы (жүздік үлесімен бөлшек сан) мың теңгемен көрсетіледі;
7. 7-бағанда қосылған құн салығын есепке алмағанда, шарт бойынша есепті кезең үшін нақты төленген сома (жүздік үлесімен бөлшек сан) көрсетіледі;
8. 8-бағанда ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды сатып алудың тәсілін көрсетеді:
1) ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды Кодекске сәйкес, ғылыми зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар туралы есеп нысанына 2-қосымшаның 1-кестесіне сәйкес сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
2) ғылыми зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар туралы есеп нысанына 2-қосымшаның 2-кестесіне сәйкес, жер қойнауын пайдалану құқығына ие, акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама ұлттық басқарушы холдингке тиесілі заңды тұлғалар;
9. 9-бағанда жеткізушінің атауы көрсетіледі. Егер жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылған жағдайда, атау заңды тұлғаны тіркеу туралы анықтамаға сәйкес (заңды тұлғалар үшін) және жеке кәсіпкерді тіркеу туралы куәлікке сәйкес (жеке тұлғалар үшін) көрсетіледі;
10. 10-бағанда жеткізушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. 10-баған жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда толтырылмайды;

11. в графе 11 указывается страна поставщика научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ в соответствии с Межгосударственным классификатором стран. В случае, если поставщик является резидентом Республики Казахстан, в графе 11 указывается код Республики Казахстан;
12. в графе 12 указывается серия, номер и дата свидетельства об аккредитации поставщика, выданное уполномоченным органом в области науки в соответствии с Правилами аккредитации субъектов научной и (или) научно-технической деятельности, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2011 года № 645.
Графа 12 не заполняется в случае, если поставщик является автономной организацией образования и его организацией.
Приложение 2
к форме отчета о расходах
на научно-исследовательские,
научно-технические
и опытно-конструкторские работы
Таблица 1
Код способа закупа
Наименование

11. 11-бағанда Елдердің мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жеткізушінің елі көрсетіледі. Егер жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылған жағдайда, 11-бағанда Қазақстан Республикасының коды көрсетіледі.
12. 12-бағанда Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 маусымдағы № 645 қаулысымен бекітілген Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу қағидаларына сәйкес ғылым саласындағы уәкілетті орган берген жеткізушіні аккредиттеу туралы куәліктің сериясы, нөмірі және күні көрсетіледі.
Егер жеткізуші дербес білім беру ұйымы және оның ұйымы болып табылса, 12-баған толтырылмайды.
Ғылыми зерттеу, ғылыми-
техникалық және тәжірибелік-
конструкторлық жұмыстарға
арналған шығыстар туралы есеп
нысанына
2-қосымша
1-кесте
Сатып алу коды
Атауы

101
Открытый конкурс
102
Из одного источника
103
Открытый конкурс на понижение (электронные торги)
104
На товарных биржах
105
Закуп товаров, работ и услуг без применения способов*
Таблица 2
Код способа закупа
Наименование
201
Тендер
202
Аукцион
203
Запрос ценовых предложений
204
Из одного источника
205
Через товарные биржи
206
Посредством электронного магазина
207
В рамках внутрихолдинговой кооперации
*без применения способов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4) пункта 1 статьи 131 и подпунктах 1), 2), 3), 5) пункта 1 статьи 179 Кодекса.
Приложение 5 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 5 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов
Размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ЛКУ-5
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: квартал
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по углеводородам
Срок представления формы административных данных: не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий за ____________ 20_ года
Наименование недропользователя
Номер и дата заключения контракта на недропользование
Вид операции по недропользованию
Форма собственности предприятия-недропользователя
Инвестор(ы)/страна(ны)
Долевое участие (в % акций)
Контрактная территория/месторождение, площадь, участок
Срок действия контракта на недропользование
Способ получения права недропользования
Контактный адрес (зарегистрированный офис для юридических лиц)
Наименование статей
Шифр строк
Единица измерения
Условие по контракту
Факт с начала года
А
Б
В
1
2
Финансовые обязательства, всего

101
Ашық конкурс
102
Бір көзден алу
103
Төмендету әдісімен ашық конкурс (электрондық сауда-саттық)
104
Тауар биржаларында
105
Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді тәсілдерді қолданбай сатып алу*
2-кесте
Сатып алу коды
Атауы
201
Тендер
202
Аукцион
203
Баға ұсыныстарын сұрату
204
Бір көзден алу
205
Тауар биржалары арқылы
206
Электрондық дүкен арқылы
* Кодекстің 131-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4 тармақшаларында және 179-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 5) тармақшаларында көрсетілген тәсілдерді қолданбай.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Лицензиялық-келісімшарттық талаптардың орындалуы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ЛКТ-5
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: тоқсан
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей
20_ жылғы ____________ бойынша лицензиялық-келісімшарттық талаптардың орындалуы туралы есеп
Жер қойнауын пайдаланушының атауы
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі/жасалған күні
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияның түрі
Жер қойнауын пайдаланушы кәсіпорнының меншік нысаны
Инвестор(-лар)/ел(-дер)
Үлестік қатысу (акциялардың %)
Келісімшарттық аумақ/орналасқан орны, алаң, учаске
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың қолданыс мерзімі
Жер қойнауын пайдалану құқығын алу тәсілі
Байланыс мекенжайы (заңды тұлғалар үшін тіркелген кеңсе)
Баптардың атауы
Жолдар шифрі
Өлшем бірлігі
Келісімшарт бойынша талап
Жыл басынан нақты
А
Б
В
1
2
Қаржылық міндеттемелер, барлығы

500
миллион тенге
тысяч тенге
Инвестиции, всего
501
миллион тенге
тысяч тенге
В том числе: капитальные затраты, всего
503
миллион тенге
тысяч тенге
Разведка (заполняется для контрактов на разведку)
Затраты на разведку, всего
509
миллион тенге
Геофизические работы:
200
миллион тенге
сейсморазведка, обработка, интерпретация, переинтерпретация данных сейсморазведки
201
погонный метр
квадратный километр
гравиразведка
202
точки
магниторазведка
203
квадратный километр
буровые работы
204
миллион тенге
погонный метр
скважин
опробование и испытание объектов
205
миллион тенге
объектов
гидрогеологические
206
миллион тенге
бригада/смена
инженерно-геологические
207
миллион тенге
бригада/смена
прочие расходы по геологоразведке
208
миллион тенге
Объем добычи при испытании скважин (пробная эксплуатация, опытно-промышленная добыча): нефти
511
тысяч тонн
газа
миллион кубических метров
конденсата
тысяч тонн
закачка в пласт: воды
209
тысяч кубических метров
газа
тысяч кубических метров
Объем реализации на внутренний рынок: нефти
512
тысяч тонн
газа
миллион кубических метров
конденсата
тысяч тонн
Добыча (заполняется для контрактов на добычу)
Затраты на добычу, всего
510
миллион тенге
тысяч тенге
в том числе эксплуатационное бурение
210
миллион тенге
погонный метр
скважин
плотность сетки
метр
прочие затраты по добыче (расконсервация, ремонт скважин)
211
миллион тенге
проект опытно-промышленной добычи
109
тысяч тенге
проект разработки месторождения
110
тысяч тенге
горно-подготовительные работы
111
погонный метр
тысяч кубических метров
нарезные работы
112
погонный метр
тысяч кубических метров
эксплоразведочные работы
113
погонный метр
тысяч кубических метров
опробование
114
пробы
объем добычи: нефти
511
тысяч тонн
газа
миллион кубических метров
конденсата
тысяч тонн
площадь ликвидированных нефтяных амбаров
212
квадратный метр
объем утилизированного газа
213
тысяч кубических метров
объем сожженного газа
214
тысяч кубических метров
закачка в пласт: воды
215
тысяч кубических метров
газа
тысяч кубических метров
Объем реализации на внутренний рынок: нефти
512
тысяч тонн
газа
миллион кубических метров
конденсата
тысяч тонн
Объем реализации на экспорт: нефти
513
тысяч тонн
газа
миллион кубических метров
конденсата
тысяч тонн
Общие условия (заполняется для контрактов на разведку или на добычу или на совмещенную разведку и добычу)
Социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры
515
миллион тенге
тысяч тенге
в том числе перечислено в бюджет (код бюджетной классификации 206114)
миллион тенге
тысяч тенге
Мониторинг состояния (загрязнения) недр
516
миллион тенге
тысяч тенге
Страхование, всего

500
миллион теңге
мың теңге
Инвестициялар, барлығы
501
миллион теңге
мың теңге
Оның ішінде: күрделі қаржы шығыны, барлығы
503
миллион теңге
мың теңге
Барлау (барлауға арналған келісімшарттар үшін толтырылады)
Барлауға арналған шығыстар, барлығы
509
миллион теңге
Геофизикалық жұмыстар:
200
миллион теңге
сейсмобарлау, сейсмобарлау деректерін өңдеу, түсіндіру, қайта түсіндіру
201
қума метр
шаршы километр
гравибарлау
202
нүктелер
магниттік барлау
203
шаршы километр
бұрғылау жұмыстары
204
миллион теңге
қума метр
ұңғымалар
объектілерді сынамалау және сынау
205
миллион теңге
объектілер
гидрогеологиялық
206
миллион теңге
бригада/ауысым
инженерлік-геологиялық
207
миллион теңге
бригада/ауысым
геологиялық барлау бойынша өзге шығыстар
208
миллион теңге
Ұңғымаларды сынау кезіндегі өндіру көлемі (сынамалы пайдалану, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру): мұнайдың
511
мың тонна
газдың
миллион текше метр
конденсаттың
тысяч тонн
қабатқа айдау: суды
209
мың текше метр
газды
мың текше метр
Ішкі нарыққа өткізу көлемі: мұнай
512
мың тонна
газ
миллион текше метр
конденсат
мың тонна
Өндіру (өндіруге арналған келісімшарттар үшін толтырылады)
Өндіруге арналған шығыстар, барлығы
510
миллион теңге
мың теңге
оның ішінде пайдалану мақсатындағы бұрғылау
210
миллион теңге
қума метр
ұңғымалар
тор тығыздығы
метр
өндіру бойынша басқа шығыстар (ұңғымаларды қайта іске қосу, жөндеу)
211
миллион теңге
тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру жобасы
109
мың теңге
кен орнын игеру жобасы
110
мың теңге
тау-кен дайындық жұмыстары
111
қума метр
мың текше метр
тілмелеу жұмыстары
112
қума метр
мың текше метр
пайдалану-барлау жұмыстары
113
қума метр
мың текше метр
сынамалау
114
сынамалар
өндіру көлемі: мұнай
511
мың тонна
газ
миллион текше метр
конденсат
мың тонна
жойылған мұнай қамбаларының ауданы
212
шаршы метр
кәдеге жаратылған газ көлемі
213
мың текше метр
жағылған газ көлемі
214
мың текше метр
қабатқа айдау: суды
215
мың текше метр
газды
мың текше метр
Ішкі нарыққа өткізу көлемі: мұнай
512
мың тонна
газ
миллион текше метр
конденсат
мың тонна
Экспортқа өткізу көлемі: мұнай
513
мың тонна
газ
миллион текше метр
конденсат
мың тонна
Жалпы талаптар (барлауға немесе өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісімшарттар үшін толтырылады)
Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы және оның инфрақұрылымын дамыту
515
миллион теңге
мың теңге
оның ішінде бюджетке аударылды (Бюджеттік сыныптама коды 206114)
миллион теңге
мың теңге
Жер қойнауының жағдайын (ластануын) мониторингілеу
516
миллион теңге
мың теңге
Сақтандыру, барлығы

517
миллион тенге
тысяч тенге
в том числе экологическое страхование
518
миллион тенге
тысяч тенге
Отчисления в ликвидационный фонд
519
миллион тенге
тысяч тенге
Обучение казахстанских специалистов, всего
520
миллион тенге
тысяч тенге
в том числе: косвенные расходы на обучение, всего
миллион тенге
тысяч тенге
Расходы на научно-исследовательские, научно-технические и (или) опытно-конструкторские работы
521
миллион тенге
в том числе на территории Республики Казахстан

517
миллион теңге
мың теңге
оның ішінде экологиялық сақтандыру
518
миллион теңге
мың теңге
Жою қорына жасалған аударымдар
519
миллион теңге
мың теңге
Қазақстандық мамандарды оқыту, барлығы
520
миллион теңге
мың теңге
оның ішінде: оқытуға арналған жанама шығындар, барлығы
миллион теңге
мың теңге
Ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар
521
миллион теңге
оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағында

522
миллион тенге
тысяч тенге
возврат территорий
523
%
Косвенные расходы, всего
524
миллион тенге
тысяч тенге
в том числе на территории Республики Казахстана
525
миллион тенге
тысяч тенге
Налоги и платежи, всего
526
миллион тенге
тысяч тенге
в том числе: подписной бонус
531
миллион тенге
тысяч тенге
платеж по возмещению исторических затрат
541
миллион тенге
тысяч тенге
прочие налоги и платежи
544
миллион тенге
тысяч тенге
Совокупный годовой доход по контрактной деятельности
545
миллион тенге
тысяч тенге
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об исполнении
лицензионно-контрактных условий
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий" (ЛКУ-5, ежеквартально)
1. в графе "наименование недропользователя" указывается полное и при наличии сокращенное наименование, организационно-правовая форма, бизнес-идентификационный номер (при его наличии);
2. в графе "номер и дата заключения контракта на недропользование" указывается номер и дата заключенного контракта на недропользование;
3. в графе "вид операции по недропользованию" указывается разведка и/или добыча;
4. в графе "форма собственности предприятия – недропользователя" указывается форма собственности предприятия-недропользователя, зарегистрированного в соответствии с законодательством Республики Казахстан (государственная, частная, смешанная);
5. в графе "инвестор(ы) – страна(ны)" указывается наименование компании, или компаний, являющихся учредителями или соучредителями недропользователя или являющихся инвесторами недропользователя по иным формам участия – инвестирующих проведение разведки и/или добычи с указанием соответственно страны, регистрации инвестора(ов);
6. в графе "долевое участие" указывается доля учредителя/инвестора (в %) в пакете акций инвестируемого предприятия;

522
миллион теңге
мың теңге
аумақтарды қайтару
523
%
Жанама шығыстар, барлығы
524
миллион теңге
мың теңге
оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағында
525
миллион теңге
мың теңге
Салықтар мен төлемдер, барлығы
526
миллион теңге
мың теңге
оның ішінде: қол қойылатын бонус
531
миллион теңге
мың теңге
тарихи шығындарды өтеу бойынша төлем
541
миллион теңге
мың теңге
өзге салықтар мен төлемдер
544
миллион теңге
мың теңге
Келісімшарттық қызмет бойынша жиынтық жылдық табыс
545
миллион теңге
мың теңге
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Лицензиялық-келісімшарттық
талаптардың орындалуы туралы
есеп нысанына
1-қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Лицензиялық-келісімшарттық талаптардың орындалуы туралы есеп"
(ЛКТ-5, тоқсан сайын)
1. "жер қойнауын пайдаланушының атауы" бағанында толық және бар болса қысқартылған атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны, бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болғанда) көрсетіледі;
2. "жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі және күні" бағанында жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі мен күні көрсетіледі;
3. "жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияның түрі" бағанында барлау және/немесе өндіру көрсетіледі;
4. "жер қойнауын пайдаланушы кәсіпорнының меншік нысаны" бағанында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркелген жер қойнауын пайдаланушы кәсіпорнының меншік нысаны көрсетіледі (мемлекеттік, жеке-меншік, аралас);
5. "инвестор(-лар)/ел(-дер)" бағанында тиісінше елді, инвестордың (-лардың) тіркелуін көрсете отырып, барлауды және/немесе өндіруді жүргізуді инвестициялайтын жер қойнауын пайдаланушының құрылтайшылары немесе ортақ құрылтайшылары болып табылатын немесе қатысудың басқа нысандары бойынша жер қойнауын пайдаланушының инвесторлары болып табылатын компанияның немесе компаниялардың атауы көрсетіледі;
6. "үлестік қатысу" бағанында инвестиция салынатын кәсіпорынның акциялары пакетіндегі құрылтайшының/инвестордың үлесі (%-бен) көрсетіледі;

7. в графе "контрактная территория/месторождение, площадь, участок" указывается наименование контрактной территории – месторождения, участка, площади, выделенного (ых) блока (ов);
8. в графе "срок действия контракта на недпропользование" указывается установленный срок (с продлениями) проведения работ на объекте недропользования в соответствии с условиями контракта;
9. в графе "способ получения права недропользования" указывается тендер, аукцион, прямые переговоры, переуступка прав;
10. в графе "контактный адрес" указывается адрес, телефон, электронный адрес;
11. в графе "А" указывается наименование статей, по которым осуществляется мониторинг по выполнению контрактных условий;
12. в графе "Б" указывается шифр строки соответствующей наименованию статьи;
13. в графе "В" указывается единица измерения показателей;
14. в графе "1" указываются финансовые обязательства по условию контракта на разведку и (или) добычу углеводородов;
15. в графе "2" указывается фактическое выполнение обязательств в физическом и/или денежном выражении (в том числе авансовые выплаты) с нарастающим итогом за отчетный период (в случае наличия акта выполненных работ, услуг и тому подобное в физическом выражении фактическое выполнение обязательств в денежном выражении допускается отразить методом начисления). На разведку и (или) добычу углеводородов (миллион тенге);
16. в графе /500/ "финансовые обязательства, всего" указываются финансовые обязательства, взятые недропользователем по условиям контракта на недропользование в соответствии с рабочей программой, являющейся обязательной частью (приложением) контракта и составленной на основе разработанных и утвержденных в установленном законодательством порядке проектных документов и содержат финансовую часть с отражением в ней всех затрат на проведение работ по контракту в денежном выражении (/500/=/501/+/517/+/519/+/524/+/526/);
17. в графе /501/ "инвестиции, всего" указываются инвестиции в разведку и/или добычу объектов недропользования (инвестиции в нефинансовые активы, то есть в реальный сектор экономики), долгосрочные вложения финансовых ресурсов для работы по контракту с целью получения прибыли в будущем в денежном выражении (/501/=/503/+/509/+/510+ /515/+/516/+/520/+/521/);
18. в графе /503/ "В том числе: капитальные затраты, всего" указываются инвестиции в основной материальный капитал (основные средства), который включает следующие статьи расходов: производственная инфраструктура – здания, сооружения; обустройство, реконструкция (автоматизированная групповая замерная установка, выкидные линии, полевой лагерь, линии электропередач); машины, оборудование; транспортные средства; затраты на очистные сооружения, связанные с охраной окружающей среды, то есть затраты на установку контролирующих, очистительных, ресурсосберегающих, утилизирующих систем, влияющих на эффективность использования основного материального капитала и снижение вредного воздействия на окружающую среду;

7. "келісімшарттық аумақ/орналасқан орны, алаң, учаске" бағанында келісімшарттық аумақтың - кен орнының, учаскенің, алаңның, бөлінген блоктың (блоктардың) және т.б. атауы көрсетіледі;
8. "жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың қолданыс мерзімі" бағанында келісімшарт талаптарына сәйкес жер қойнауын пайдалану объектісінде жұмыстар жүргізудің белгіленген мерзімі (ұзартулармен) көрсетіледі;
9. "жер қойнауын пайдалану құқығын алу тәсілі" бағанында тендер, аукцион, тікелей келіссөздер, құқықтарды басқаға беру көрсетіледі;
10. "байланыс мекенжайы" бағанында мекенжай, телефон, электрондық мекенжай көрсетіледі;
11. "А" бағанында келісімшарттық талаптардың орындалуын мониторингілеу жүзеге асырылатын баптардың атауы көрсетіледі;
12. "Б" бағанында бап атауына сай келетін жол шифрі көрсетіледі;
13. "В" бағанында көрсеткіштердің өлшем бірлігі көрсетіледі;
14. "1" бағанында көмірсутектерді барлауға және (немесе) өндіруге арналған келісімшарт талабы бойынша қаржылық міндеттемелер көрсетіледі;
15. "2" бағанында есепті кезеңде өспелі қорытындымен физикалық және/немесе ақшалай (оның ішінде аванстық төлемдер) көріністе міндеттемелердің нақты орындалуы көрсетіледі (физикалық көріністегі орындалған жұмыстар, қызметтер актісі және т.б. бар болған жағдайда ақшалай көріністегі міндеттемелердің нақты орындалуын есептеу әдісімен көрсетуге болады). Көмірсутектерді барлауға және (немесе) өндіруге (миллион теңге) арналған;
16. /500/ "қаржылық міндеттемелер, барлығы" бағанында жер қойнауын пайдаланушы келісімшарттың міндетті бөлігі (қосымша) болып табылатын және заңнамада белгіленген тәртіппен әзірленген және бекітілген жобалық құжаттардың негізінде жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт талаптарына сәйкес қабылдаған қаржылық міндеттемелер көрсетіледі және келісімшарт бойынша жұмыстарды жүргізуге арналған барлық шығыстарды көрсететін ақшалай көріністе қаржылық бөлікті қамтиды (/500/=/501/+/517/+/519/+/524/+/526/);
17. /501/ "инвестициялар, барлығы" бағанында жер қойнауын пайдалану объектілерін барлауға және/немесе өндіруге арналған инвестициялар (қаржылық емес активтерге, яғни экономиканың нақты секторына арналған инвестициялар), болашақта табыс алу мақсатында келісімшарт бойынша жұмыс істеу үшін қаржы ресурстарының ақшалай көріністегі ұзақ мерзімді салымдары көрсетіледі (/501/=/503/+/509/+/510+ /515/+/516/+/520/+/521/);
18. /503/ "Оның ішінде: күрделі қаржы шығыны, барлығы" бағанында негізгі материалдық капиталға инвестициялар (негізгі құралдар) көрсетіледі, ол шығыстардың мынадай баптарын қамтиды: өндірістік инфрақұрылым-ғимараттар – құрылыстар; жайластыру, қайта құру (Автоматтандырылған топтық өлшеу қондырғысы, лақтыру желілері, далалық лагерь, электр беру желілері және сол сияқтылар); машиналар, жабдықтар; көлік құралдары; қоршаған ортаны қорғаумен байланысты тазарту құрылыстарына арналған шығындар, яғни негізгі материалдық капиталды пайдалану тиімділігіне және қоршаған ортаға зиянды әсерді азайтуға әсер ететін бақылаушы, тазартқыш, ресурс сақтаушы, кәдеге жаратушы жүйелерді орнатуға арналған шығындар;

19. в графе /509/ "затраты на разведку, всего" указываются непосредственные затраты на проведение работ по разведке согласно условиям контракта на разведку в денежном выражении (/509/ = /200/+/204/+/205/+/206/+/207/+/208/);
20. в графе /200/ "геофизические работы, всего" указывается общая сумма затрат на все виды геофизических исследований, включая затраты на сейсморазведку, обработку, интерпретацию, переинтерпретацию данных сейсморазведки и другие виды геофизических работ в денежном выражении;
21. в графе /201/ "сейсморазведка, обработка, интерпретация, переинтерпретация данных сейсморазведки" указывается объем работ по сейсморазведке, обработке, интерпретации, переинтерпретация данных сейсморазведки в физическом выражении (2D – погонный метр, 3D – квадратный километр);
22. в графе /202/ "гравиразведка" указывается объем работ по гравиразведке, при этом указывается количество точек;
23. в графе /203/ "магниторазведка" указывается объем работ по магниторазведке в физическом выражении (квадратный километр);
24. в графе /204/ "буровые работы" указываются суммарные затраты (строительство площадки для бурения, мобилизации, демобилизации, материалы для бурения, аренда бурового оборудования/инструментов, установка хвостовиков/фильтров, утилизация производственных отходов при бурении, освоение скважин) в денежном (тысяч тенге) и объемы работ в физическом (погонный метр/количество скважин) выражениях;
25. в графе /205/ "опробование и испытание" объектов указываются затраты на опробование и испытание объектов (насосно-компрессорные трубы, испытания при газовом каротаже, анализ проб нефти и газа при испытании) в денежном выражении (тысяч тенге) и при этом проставляется количество объектов испытаний;
26. в графе /206/ "гидрогеологические работы" указываются объемы работ и затрат на гидрогеологические работы в денежном (тысяч тенге) и физическом бригада/смена) выражениях;
27. в графе /207/ "инженерно-геологические работы" указываются объемы работ и затрат на инженерно-геологические работы денежном (тысяч тенге) и физическом бригада/смена) выражениях;
28. в графе /208/ "прочие работы" указываются затраты на прочие работы, связанные с разведкой на контрактных объектах (расконсервация, реанимация, ремонт скважин, простой, питание/жилье рабочего персонала, работающего на объекте при проведении буровых работ, контрольно-надзорные услуги, транспорт, связь, электрическая энергия (производственного назначения) в денежном выражении;

19. /509/ "барлауға арналған шығыстар, барлығы" бағанында барлауға арналған келісімшарттың талаптарына сәйкес ақшалай көріністе барлау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге арналған тікелей шығыстар көрсетіледі (/509/ = /200/+/204/+/205/+/206/+/207/+/208/);
20. /200/ "геофизикалық жұмыстар, барлығы" бағанында геофизикалық зерттеулердің барлық түрлеріне, оның ішінде сейсмобарлауға, сейсмобарлау деректерін өңдеуге, түсіндіруге, қайта түсіндіруге арналған шығыстар және геофизикалық жұмыстардың басқа түрлеріне жұмсалған шығыстардың ақшалай көріністегі жалпы сомасы көрсетіледі;
21. /201/ "сейсмобарлау, сейсмобарлау деректерін өңдеу, түсіндіру, қайта түсіндіру" бағанында сейсмобарлау, сейсмобарлау деректерін өңдеу, түсіндіру, қайта түсіндіру жөніндегі жұмыстардың физикалық көріністегі көлемі көрсетіледі (2D – қума метр, 3D – шаршы километр);
22. /202/ "гравибарлау" бағанында гравибарлау жөніндегі жұмыстардың көлемі көрсетіледі, бұл ретте нүктелердің саны көрсетіледі;
23. /203/ "магниттік барлау" бағанында физикалық көріністегі магниттік барлау жөніндегі жұмыстардың көлемі көрсетіледі (шаршы километр);
24. /204/ "бұрғылау жұмыстары" бағанында ақшалай көріністегі (мың теңге) жалпы шығындар (бұрғылауға, мобилизацияға, демобилизацияға арналған алаң құрылысы, бұрғылауға арналған материалдар, бұрғылау жабдығын/аспаптарын жалға алу, артқы ілмектерді / сүзгілерді орнату, бұрғылау кезінде өндірістік қалдықтарды кәдеге жарату, ұңғымаларды игеру) және физикалық көріністегі жұмыстар көлемі (қума метр / ұңғымалар саны) көрсетіледі;
25. /205/ "сынамалау және объектілерді сынау" бағанында объектілерді сынамалау мен сынауға (сорғылық-компрессорлық құбырлар, газды каротаж кезіндегі сынақтар, сынау кезінде мұнай мен газ сынамаларын талдау) арналған ақшалай көріністегі (мың теңге) шығындар және бұл ретте сыналатын объектілердің саны көрсетіледі;
26. /206/ "гидрогеологиялық жұмыстар" бағанында жұмыс көлемдері және гидрогеологиялық жұмыстарға арналған ақшалай (мың теңге) және физикалық (бригада/ауысым) көріністегі шығындар көрсетіледі;
27. /207/ "инженерлік-геологиялық жұмыстар" бағанында жұмыс көлемдері және инженерлік-геологиялық жұмыстарға арналған ақшалай (мың теңге) және физикалық (бригада/ауысым) көріністегі шығындар көрсетіледі;
28. /208/ "өзге жұмыстар" бағанында келісімшарттық объектілерде барлаумен байланысты басқа жұмыстарға (ұңғымаларды қайта іске қосу, оңалту, жөндеу, олардың іссіз тұруы, бұрғылау жұмыстарын жүргізу кезінде объектіде жұмыс істейтін жұмысшы персоналдың тамақтануы/тұруы, бақылау-қадағалау қызметтері, көлік, байланыс, электр энергиясы (өндірістік мақсаттағы) арналған ақшалай көріністегі шығындар көрсетіледі;

29. в графе /511/ "объем добычи при испытании скважин (пробная эксплуатация, опытно-промышленная добыча)" указывается объем нефти в тысячах тонн, объем газа в миллионах кубических метров, объем конденсата в тысячах тонн;
30. в графе /209/ "закачка воды/газа в пласт" указывается объем воды/газа, закачиваемого в пласт для поддержания пластового давления в физическом выражении, в тысячах кубических метров;
31. в графе /512/ "объем реализации на внутренний рынок" указываются объемы реализованного углеводородного сырья на внутренний рынок в физическом выражении за отчетный период: нефти в тысячах тонн, газа в миллионах кубических метров, конденсата в тысячах тонн;
32. в графе /510/ "затраты на добычу углеводородов, всего" указываются суммарные затраты на добычу в соответствии с проектом опытно-промышленной, промышленной разработки к контракту в денежном выражении (/510/=/210/+/211/) (тысяч тенге);
33.в графе /210/ "эксплуатационное бурение" указываются объемы работ и затрат на эксплуатационное бурение при добыче углеводородного сырья в денежном и физическом (погонный метр) выражениях, при этом также указывается количество скважин;
34. в графе /211/ "прочие затраты по добыче" указываются затраты на дополнительные работы, имеющие место при проведении операций по добыче углеводородного сырья, но не выделенные в данной форме в денежном выражении (аренда машин и оборудования, включая ремонт (бурового оборудования, технологического транспорта, техники), буровой инструмент, горюче-смазочные материалы и специальные жидкости, инструмент, спасательные работы, запасные части, заработная плата (кроме заработной платы управленческого аппарата), медикаменты (используемые на производстве), питание работников, проживание, проезд к месторождению (контрактного объекта недропользования), прочие расходы по охране и безопасности, расходы по ремонту основных средств производственного назначения (кроме затрат на запасные части увеличивающих стоимость основных средств), спецодежда, техническое обслуживание машин, услуги сторонних организаций, связь, электрическая энергия (производственного назначения);
35. в графе /511/ "объемы добычи углеводородов" указываются физические объемы добычи: нефти (тысяч тонн), газа (миллион кубических метров), конденсата (тысяч тонн);
36. в графе /212 "площадь ликвидированных нефтяных амбаров" указывается площадь ликвидированных нефтяных амбаров за отчетный период в физическом выражении (квадратный метр);
37. в графе /213/ "объем утилизированного газа" указывается объем утилизированного газа за отчетный период в физическом выражении (тысяч кубических метров);

29. /511/ "ұңғымаларды сынау кезіндегі өндіру көлемі (сынамалы пайдалану, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру)" бағанында мұнай көлемі мың тоннамен, газ көлемі миллион текше метрмен, конденсат көлемі мың тоннамен көрсетіледі;
30. /209/ "қабатқа суды/газды айдау" бағанында қабат қысымын сақтап тұру үшін қабатқа айдалатын судың/газдың физикалық көріністегі көлемі мың текше метрмен көрсетіледі;
31. /512/ "ішкі нарыққа өткізу көлемі" бағанында есепті кезеңде ішкі нарыққа өткізілген көмірсутек шикізатының өткізу көлемдері көрсетіледі: мұнай мың тоннамен, газ миллион текше метрмен, конденсат мың тоннамен;
32. /510/ "көмірсутектерді өндіруге арналған шығыстар, барлығы" бағанында келісімшартқа тәжірибелік-өнеркәсіптік, өнеркәсіптік игеру жобасына сәйкес өндіруге арналған ақшалай көріністегі жиынтық шығындар көрсетіледі (/510/= /210/+/211/) (мың теңге);
33. /210/ "пайдалану мақсатындағы бұрғылау" бағанында жұмыстар көлемі мен көмірсутек шикізатын өндіру кезінде пайдалану мақсатындағы бұрғылауға арналған жұмыстар мен шығыстардың ақшалай және физикалық (қума метр) көріністегі көлемдері көрсетіледі, бұл ретте ұңғымалардың саны көрсетіледі;
34. /211/ "өндіру бойынша басқа шығыстар" бағанында көмірсутек шикізатын өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде орын алатын қосымша жұмыстарға жұмсалатын, бірақ осы нысанда ақшалай көріністе бөліп көрсетілмеген шығындар (жөндеуді қоса, машиналар мен жабдықтарды (бұрғылау жабдығын, технологиялық көлікті, техниканы және т.б.) жалға алу, бұрғылау аспабы, жанар-жағармай материалдары және арнайы сұйықтықтар, аспап, құтқару жұмыстары, қосалқы бөлшектер, жалақы, (басқару аппаратының жалақысынан басқа), дәрі-дәрмектер (өндірісте пайдаланылатын), жұмыскерлерді тамақтандыру, олардың тұруы, кен орнына (жер қойнауын пайдаланудың келісімшарттық объектісіне) дейін жол жүруі, қорғау және қауіпсіздік бойынша басқа шығындар, өндірістік мақсаттағы негізгі құралдарды жөндеу жөніндегі шығындар (негізгі құралдардың құнын арттыратын қосалқы бөлшектерге жұмсалған шығындардан басқа), арнайы киім, машиналарға техникалық қызмет көрсету, басқа ұйымдардың қызметтері, байланыс, электр энергиясы (өндірістік мақсаттағы) көрсетіледі;
35. /511/ "көмірсутектерді өндіру көлемі" бағанында мұнай (мың тонна), газ (миллион текше метр), конденсат (мың тонна) өндірудің физикалық көлемдері көрсетіледі;
36. /212/ "жойылған мұнай қамбаларының ауданы" бағанында есепті кезеңде жойылған мұнай қамбаларының физикалық көріністегі (шаршы метр) ауданы көрсетіледі;
37. /213/ "кәдеге жаратылған газ көлемі" бағанында есепті кезеңде кәдеге жаратылған газдың физикалық көріністегі (мың текше метр) көлемі көрсетіледі;

38. в графе /214/ "объем сожженного газа" указывается объем сожженного газа за отчетный период в физическом выражении (тысяч кубических метров);
39. в графе /215/ "закачка воды/газа в пласт" указывается объем воды/газа, закачиваемого в пласт для поддержания пластового давления в физическом выражении (тысяч кубических метров);
40. в графе /512/ "объем реализации на внутренний рынок" указываются объемы реализованного углеводородов на внутренний рынок в физическом выражении за отчетный период: нефти (тысяч тонн), газа (миллион кубических метров), конденсата (тысяч тонн);
41. в графе /513/ "объем реализации на экспорт" указываются объемы вывоза: нефти (тысяч тонн), газа (миллион кубических метров), конденсата (тысяч тонн); с таможенной территории Республики Казахстан за отчетный период;
42. в графе /515/ "социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры" указываются расходы недропользователя на развитие и поддержание объектов социальной инфраструктуры региона, а также средства, перечисляемые им на эти цели в государственный бюджет (код бюджетной классификации 206114) в денежном выражении;
43. в графе /516/ "мониторинг состояния (загрязнения) недр" указываются затраты на создание и содержание наблюдательной сети и ведение мониторинга за состоянием окружающей природной среды в денежном выражении, включая радиационный мониторинг и экологический мониторинг в целом;
44. в графе /517/ "страхование" указывается сумма отчислений на страхование (все виды обязательного и добровольного страхования, связанного с деятельностью по контракту: транспорта, имущества, гражданско-правовой ответственности перед третьими лицами, за причинение вреда работникам) при проведении операций по недропользованию в денежном выражении;
45. в графе /518/ "в том числе экологическое страхование" указывается сумма отчислений на страхование ответственности за загрязнение окружающей среды. При составлении отчета следует учитывать, что в графе "условие" проставляется страховая сумма. В графе "факт" фактически выплаченная сумма страховых премий;
46. в графе /519/ "ликвидационный фонд" указывается банковский вклад, являющийся предметом залога, обеспечивающего исполнение обязательства для устранения последствий операций по недропользованию в Республике Казахстан, формируется посредством взноса денег в размере суммы, определенной в проекте опытно-промышленной добычи и проекте разработки месторождения, пропорционально планируемым объемам добычи в денежном выражении (тысяч тенге) (если иное не предусмотрено контрактом на недропользование). Данная графа заполняется по контрактам на недропользование, заключенным до введения в действие Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании";

38. /214/ "жағылған газ көлемі" бағанында есепті кезеңде жағылған газдың физикалық көріністегі (мың текше метр) көлемі көрсетіледі;
39. /215/ "қабатқа суды/газды айдау" бағанында қабат қысымын сақтап тұру үшін қабатқа айдалатын судың / газдың физикалық көріністегі (мың текше метр) көлемі көрсетіледі;
40. /512/ "ішкі нарыққа өткізу көлемі" бағанында есепті кезеңде ішкі нарыққа физикалық көріністе өткізілген көмірсутектер көлемдері көрсетіледі: мұнай (мың тонна), газ (миллион текше метр), конденсат (мың тонна);
41. /513/ "экспортқа өткізу көлемі" бағанында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан мұнайды (мың тонна), газды (миллион текше метр), конденсатты (мың тонна) шығару көлемдері көрсетіледі;
42. /515/ "өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы және оның инфрақұрылымын дамыту" бағанында жер қойнауын пайдаланушының өңірдің әлеуметтік инфрақұрылымы объектілерін дамытуға және қолдауға бағыттайтын шығындары, сондай-ақ ол осы мақсаттарға мемлекеттік бюджетке (бюджеттік сыныптама коды 206114) ақшалай көріністе аударатын қаражат көрсетіледі;
43. /516/ "жер қойнауының жағдайын (ластануын) мониторингілеу" бағанында қадағалау жүйесін жасау мен күтіп ұстауға және қоршаған табиғи ортаның жағдайына мониторинг, оның ішінде радиациялық мониторинг пен жалпы экологиялық мониторинг жүргізуге арналған ақшалай көріністегі шығыстар көрсетіледі;
44. /517/ "сақтандыру" бағанында жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде сақтандыруға жасалатын аудармалардың ақшалай көріністегі сомасы (келісімшарт бойынша қызметпен байланысты міндетті және ерікті сақтандырудың барлық түрлері: көлікті, мүлікті, үшінші тұлғалар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілікті, жұмыскерлерге зиян келтіргені үшін сақтандыру және басқа түрлері) көрсетіледі;
45. /518/ "оның ішінде экологиялық сақтандыру" бағанында қоршаған ортаны ластау үшін жауапкершілікті сақтандыруға арналған аударымдар сомасы көрсетіледі. Есепті жасау кезінде "талап" бағанында сақтандыру сомасы көрсетілетіндігін ескеру қажет. "Нақты" бағанында нақты төленген сақтандыру сыйақыларының сомасы;
46. /519/ "жою қоры" бағанында Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдаланудың салдарын жою жөніндегі міндеттеменің орындалуын қамтамасыз ететін кепілдің нысанасы болып табылатын банк салымы көрсетіледі, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру жобасында және кен орнын игеру жобасында белгіленген соманың мөлшерінде жоспарлы өндіру көлемдеріне пропорционалды ақшалай көріністегі (мың теңге) ақшалай жарна арқылы қалыптасады (егер жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта өзгесі көзделмесе). Осы баған "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша толтырылады;

47. в графе /520/ "обучение казахстанских специалистов, всего" указывается объем финансирования обучения казахстанских кадров в размере одного процента от затрат на добычу, понесенных недропользователем в период добычи по итогам предыдущего года (если иное не предусмотрено контрактом на недропользование), в денежном выражении без учета налога на добавленную стоимость и других видов налогов, в том числе: косвенные расходы, связанные с обучением (проезд, проживание, суточные), которые учитываются с налогом на добавленную стоимость;
48. в графе /521/ "расходы на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы" указывается объем финансирования научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ в размере одного процента от затрат на добычу, понесенных недропользователем в период добычи по итогам предыдущего года (если иное не предусмотрено контрактом на недропользование) в денежном выражении без учета налога на добавленную стоимость;
49. в графе /522/ "в том числе: на территории Республики Казахстан" указывается сумма затрат для производства работ научно-исследовательских институтов и опытно-конструкторских бюро на территории Казахстана в денежном выражении без учета налога на добавленную стоимость;
50. в графе /523/ "возврат территорий" указывается возврат контрактной территории в соответствии с условиями контракта на недропользование в процентном отношении к первоначальной площади контрактной территории;
51. в графе /524/ "косвенные расходы" указываются косвенные расходы при проведении работ в соответствии с условиями контракта на недропользование в денежном выражении, включают административно-накладные расходы (аренда/содержание офисов, управленческого аппарата, ведение бухгалтерского учета, командировочные, премии, персональные надбавки, обеспечение жильем, оплата услуг (представительских, консультационных, аудиторских, юридических, банковских, переводческих, нотариальных, почтовых, средства массовой информации, рекламных), обслуживание организационной техники, программного обеспечения, материальная и медицинская помощь (включая медикаменты), медицинский и санитарно-гигиенический контроль, издательская подписка, услуги связи (сотовая, транковая, междугородняя), коммунальные платежи, питание административного персонала, охрана офиса, противопожарная безопасность, интернет, спутниковое телевидение, аренда транспорта, бензин, топливо, смазочные материалы административного назначения) в денежном выражении;

47. /520/ "қазақстандық мамандарды оқыту, барлығы" бағанында өткен жылдың қорытындылары бойынша өндіру кезеңінде жер қойнауын пайдаланушы шеккен өндіруге арналған шығындардың бір пайызы мөлшерінде (егер жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта өзгеше көзделмесе) қосылған құн салығын және салықтардың басқа түрлерін есепке алмағанда ақшалай мәнде қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру көлемі көрсетіледі, оның ішінде: қосылған құн салығымен есепке алынатын оқытумен байланысты жанама шығыстар (жол жүру, тұру, тәулікақы);
48. /521/ "ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығындар" бағанында жер қойнауын пайдаланушы алдыңғы жылдың қорытындысы бойынша өндіру кезеңінде өндіруге жұмсаған шығыстардың бір пайызы мөлшерінде ақшалай көріністе қосылған құн салығын есепке алмағанда ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды қаржыландыру мөлшері (егер жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта өзгесі көзделмесе) көрсетіледі;
49. /522/ "оның ішінде: Қазақстан Республикасының аумағында" бағанында ақшалай көріністе қосылған құн салығын есепке алмағанда Қазақстан аумағында ғылыми-зерттеу институттарының және тәжірибелік-конструкторлық бюролардың жұмысын жүргізу үшін жұмсалған шығындар сомасы көрсетіледі;
50. /523/ "аумақтарды қайтару" бағанында жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың талаптарына сәйкес келісімшарттық аумақтың бастапқы ауданына пайыздық қатынаста келісімшарттық аумақтың қайтарылуы көрсетіледі;
51. /524/ "жанама шығындар" бағанында жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың талаптарына сәйкес жұмыстарды жүргізу кезінде ақшалай көріністегі жанама шығындар көрсетіледі, олар есепті кезеңдегі әкімшілік үстеме шығындарды қамтиды (кеңселерді жалға алу / күтіп ұстау, басқару аппаратын күтіп ұстау, бухгалтерлік есеп жүргізу, іссапар шығындары, сыйлықақылар, жеке үстемелер, тұрғын үймен қамтамасыз ету, қызметтердің (өкілдік, консультациялық, аудиторлық, құқықтық, банк, аударма, нотариалдық, пошта, бұқаралық ақпарат құралдары, жарнама) ақысын төлеу, кеңсе техникасына, бағдарламалық жасақтамаға қызмет көрсету, материалдық және медициналық жәрдем (дәрі-дәрмектерді қоса), медициналық және санитарлық-гигиеналық бақылау, нормативтен жоғары оқыту, баспа жазылымы, байланыс қызметтері (ұялы, транкингтік, қалааралық), коммуналдық төлемдер, әкімшілік персоналды тамақтандыру, кеңсені күзету, өрт қауіпсіздігі, интернет, жерсеріктік телевизия, көлікті жалға алу, бензин, отын, әкімшілік мақсаттағы жағармай материалдары);

52. в графе /525/ "в том числе на территории Республики Казахстан" указывается сумма косвенных расходов в соответствии с условиями контракта на недропользование на территории Казахстана;
53. в графе /526/ "налоги и платежи, всего" указывается сумма всех общегосударственных и местных видов налогов, платежей и сборов, выплачиваемых недропользователями в бюджет (республиканский, местный) государству в соответствии с условиями контракта на недропользование и налоговым законодательством Республики Казахстан. При этом, при планировании годовых затрат по контракту на недропользование недропользователь закладывает сумму налогов, отраженную в рабочей программе к контракту на недропользование с последующей корректировкой в отчетном периоде. В графе "условие" отражаются начисленные суммы налогов на фактический объем выполненных работ и затрат, в графе "факт" – фактически выплаченная сумма в денежном выражении (/526/=/531/+/541/+/544/);
54. в графе /531/ "подписной бонус" указывается сумма разового фиксированного платежа за право недропользования, при этом по контрактам на недропользование, в которых национальная компания выступает недропользователем, уплата подписного бонуса в пользу Республики Казахстан производится ее стратегическим партнером, если договором о совместной деятельности с таким партнером не предусмотрено иное, в денежном выражении (тысяч тенге);
55. в графе /541/ "платеж по возмещению исторических затрат" указываются прошлые затраты государства, связанные с разведкой данной контрактной территории и обустройством открытых на ней месторождений (включает плату за приобретение геологической информации), выплачиваемые недропользователем. Сумма исторических затрат определяется на основе инвентаризации всех фактических затрат на определение состояния геолого-геофизической изученности объекта по контрактной территории, понесенные государством в денежном выражении;
56. в графе /544/ "прочие налоги и платежи" указываются прочие налоги и платежи, не выделенные в данной форме отчетности, но имеющие место при проведении операций по недропользованию в соответствии с условиями контрактов на недропользование в денежном выражении;
57. в графе /545/ "совокупный годовой доход по контрактной деятельности" указываются доходы по контрактной деятельности, включаемые в совокупный годовой доход в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
Приложение 6 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 6 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области добычи урана
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об исполнении контрактных условий
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ЛКУ-6
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: квартал
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по контрактам на разведку урана, заключенные до введения в действие Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", недропользователи по добыче урана
Срок представления формы административных данных: не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
Отчет об исполнении контрактных условий за ____________ 20_ год
Наименование недропользователя
Номер и дата заключения контракта на недропользование
Вид операции по недропользованию
Форма собственности предприятия-недропользователя
Инвестор(ы)/страна(ны)
Долевое участие (в % акций)
Контрактная территория/месторождение, площадь, участок
Срок действия контракта на недропользование
Способ получения права недропользования
Наименование статей
Шифр строк
Единица измерения
Условие по контракту
Факт с начала года
А
Б
В
1
2
Финансовые обязательства, всего

52. /525/ "оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағында" бағанында Қазақстан аумағындағы жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың талаптарына сәйкес жанама шығыстар сомасы көрсетіледі;
53. /526/ "салықтар мен төлемдер, барлығы" бағанында жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың талаптарына, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекет бюджетіне (республикалық, жергілікті) төлейтін барлық жалпы мемлекеттік және жергілікті салықтар түрлерінің, төлемдер мен алымдардың сомасы көрсетіледі. Бұл ретте, жер қойнауын пайдаланушы жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт бойынша жылдық шығындарды жоспарлау кезінде кейіннен есепті кезеңде түзетумен келісімшартқа Жұмыс бағдарламасында көрсетілген салықтар сомасын көздейді. "Талап" бағанында орындалған жұмыстар мен шығыстардың нақты көлеміне есептелген салықтардың сомалары, "нақты" бағанында ақшалай көріністе нақты төленген сома көрсетіледі (/526/=/531/+/541/+/544/);
54. /531/ "қол қойылатын бонус" бағанында жер қойнауын пайдалану жөніндегі қызметті іске асыруды пайдалану құқығына тиянақталған бір жолғы төлем сомасы көрсетіледі, бұл ретте ұлттық компания жер қойнауын пайдаланушы ретінде әрекет ететін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша Қазақстан Республикасының пайдасына қол қойылатын бонусты оның стратегиялық серіктесі төлейді, егер осындай серіктеспен бірлескен қызмет туралы шартта басқасы көзделмесе (мың теңге);
55. /541/ "тарихи шығындарды өтеу бойынша төлемдер" бағанында жер қойнауын пайдаланушы төлейтін, осы келісімшарттық аумақты барлаумен және онда ашылған кен орындарын абаттандырумен байланысты мемлекеттің өткен шығындары көрсетіледі (геологиялық ақпаратты сатып алу үшін төлемді қамтиды). Тарихи шығындар сомасы келісімшарттық аумақ бойынша объектінің геологиялық-геофизикалық зерттелгендігінің күйін анықтауға арналған мемлекеттің ақшалай көріністе барлық нақты шығындарын түгендеу негізінде айқындалады;
56. /544/ "өзге салықтар мен төлемдер" бағанында осы есептілік нысанында бөліп көрсетілмеген, бірақ жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттардың талаптарына сәйкес жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде орын алатын ақшалай көріністегі басқа салықтар мен төлемдер көрсетіледі;
57. /545/ "келісімшарттық қызмет бойынша жиынтық жылдық табыс" бағанында Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес жиынтық жылдық табысқа қосылатын келісімшарттық қызмет бойынша табыс көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
6 қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: уран өндіру саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Келісімшарттық талаптардың орындалуы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ЛКТ-6
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: тоқсан
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған уран барлауға өндіру бойынша жер қойнауын пайдаланушылар, уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей
20_ жылғы ____________ бойынша келісімшарттық талаптардың орындалуы туралы есеп
Жер қойнауын пайдаланушының атауы
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі және жасалған күні
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияның түрі
Жер қойнауын пайдаланушы кәсіпорнының меншік нысаны
Инвестор(-лар)/ел(-дер)
Үлестік қатысу (акциялардың %)
Келісімшарттық аумақ/орналасқан орны, алаң, учаске
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың қолданыс мерзімі
Жер қойнауын пайдалану құқығын алу тәсілі
Баптардың атауы
Жолдар шифрі
Өлшем бірлігі
Келісімшарт бойынша талап
Жыл басынан нақты
А
Б
В
1
2
Қаржылық міндеттемелер, барлығы

500
тысяч тенге
Инвестиции, всего
501
тысяч тенге
В том числе: капитальные затраты, всего
503
тысяч тенге
Разведка (заполняется для контрактов на разведку)
Затраты на разведку/доразведку всего, в том числе
509
тысяч тенге
геофизические работы
200
тысяч тенге
буровые работы
201
тысяч тенге
погонный метр
скважин
Гидрогеологические работы
202
тысяч тенге
скважина
прочие расходы по геологоразведке/доразведке
203
тысяч тенге
Добыча (заполняется для контрактов на добычу)
Затраты на добычу, всего, в том числе

500
мың теңге
Инвестициялар, барлығы
501
мың теңге
Оның ішінде: күрделі шығындар, барлығы
503
мың теңге
Барлау (барлауға арналған келісімшарттар үшін толтырылады)
Барлауға/қосымша барлауға арналған шығындар, барлығы, оның ішінде
509
мың теңге
геофизикалық жұмыстар
200
мың теңге
бұрғылау жұмыстары
201
мың теңге
қума метр
ұңғыма
Гидрогеологиялық жұмыстар
202
мың теңге
ұңғыма
геологиялық барлау/қосымша барлау бойынша өзге шығындар
203
мың теңге
Өндіру (өндіруге арналған келісімшарттар үшін толтырылады)
Өндіруге арналған шығындар, барлығы, оның ішінде

510
тысяч тенге
горно-подготовительные работы
204
тысяч тенге
погонный метр
скважин
прочие работы по добыче/переработке урана
205
тысяч тенге
объем добычи: урана
511
тонн
объем извлеченного урана из продуктивного раствора
116
тонн
содержание урана в продуктивном растворе
117
миллиграмм/ грамм
Объем реализации на внутренний рынок: урана
512
тонн
Объем реализации на экспорт: урана
513
тонн
Общие условия (заполняется для контрактов на разведку, добычу)
Социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры

510
мың теңге
тау-кен дайындық жұмыстары
204
мың теңге
қума метр
ұңғыма
уран өндіру/қайта өңдеу жөніндегі жұмыстар
205
мың теңге
өндіру көлемі: уран
511
тонна
өнімді ерітіндіден алынған уран көлемі
116
тонна
өнімді ерітіндідегі уран құрамы
117
миллиграмм/ грамм
Ішкі нарыққа өткізу көлемі: уран
512
тонна
Экспортқа өткізу көлемі: уран
513
тонна
Жалпы талаптар (барлауға, өндіруге арналған келісімшарттар үшін толтырылады)
Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы және оның инфрақұрылымын дамыту

10. в графе "контактный адрес" указывается адрес, телефон, электронный адрес;
11. в графе "А" указывается наименование статей, по которым осуществляется мониторинг по выполнению контрактных условий;
12. в графе "Б" указывается шифр строки соответствующей наименованию статьи;
13. в графе "В" указывается единица измерения показателей;
14. в графе "1" указываются финансовые обязательства по условию контракта на разведку урана или контракта на добычу урана (тысяч тенге);
15. в графе "2" указывается фактическое выполнение обязательств в физическом и/или денежном выражении (в том числе авансовые выплаты) с нарастающим итогом за отчетный период (в случае наличия акта выполненных работ, услуг и тому подобное в физическом выражении фактическое выполнение обязательств в денежном выражении допускается отразить методом начисления). На разведку урана или добычу урана (тысяч тенге);
16. в графе /500/ "финансовые обязательства, всего" указываются финансовые обязательства, взятые недропользователем по условиям контракта на недропользование в соответствии с рабочей программой, являющейся обязательной частью (приложением) контракта и составленной на основе разработанных и утвержденных в установленном законодательством порядке проектных документов и содержат финансовую часть с отражением в ней всех затрат на проведение работ по контракту в денежном выражении (/500/=/501/+/517/+/519/+/524/+/526/);
17. в графе /501/ "инвестиции, всего" указываются инвестиции в разведку и/или добычу объектов недропользования (инвестиции в нефинансовые активы, то есть в реальный сектор экономики), долгосрочные вложения финансовых ресурсов для работы по контракту с целью получения прибыли в будущем в денежном выражении (/501/=/503/+/509/+/510+ /515/+/516/+/520/+/521/);
18. в графе /503/ "В том числе: капитальные затраты, всего" указываются инвестиции в основной материальный капитал (основные средства), который включает следующие статьи расходов: производственная инфраструктура – здания, сооружения; обустройство, реконструкция (Автоматизированная групповая замерная установка, выкидные линии, полевой лагерь, линии электропередач); машины, оборудование; транспортные средства; затраты на очистные сооружения, связанные с охраной окружающей среды, то есть затраты на установку контролирующих, очистительных, ресурсосберегающих, утилизирующих систем, влияющих на эффективность использования основного материального капитала и снижение вредного воздействия на окружающую среду;

10. "байланыс мекенжайы" бағанында мекенжай, телефон, электрондық мекенжай көрсетіледі;
11. "А" бағанында келісімшарттық талаптардың орындалуын мониторингілеу жүзеге асырылатын баптардың атауы көрсетіледі;
12. "Б" бағанында бап атауына сай келетін жол шифрі көрсетіледі;
13. "В" бағанында көрсеткіштердің өлшем бірлігі көрсетіледі;
14. "1" бағанында уранды барлауға арналған келісімшарттың немесе уран өндіруге арналған келісімшарттың талабы бойынша қаржылық міндеттемелер көрсетіледі (мың теңге);
15. "2" бағанында есепті кезеңде өспелі қорытындымен физикалық және/немесе ақшалай (оның ішінде аванстық төлемдер) көріністе міндеттемелердің нақты орындалуы көрсетіледі (физикалық көріністегі орындалған жұмыстар, қызметтер актісі және т.б. бар болған жағдайда ақшалай көріністегі міндеттемелердің нақты орындалуын есептеу әдісімен көрсетуге болады). Уранды барлауға немесе уранды өндіруге арналған (мың теңге);
16. /500/ "қаржылық міндеттемелер, барлығы" бағанында жер қойнауын пайдаланушы келісімшарттың міндетті бөлігі (қосымша) болып табылатын және заңнамада белгіленген тәртіппен әзірленген және бекітілген жобалық құжаттардың негізінде жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт талаптарына сәйкес қабылдаған қаржылық міндеттемелер көрсетіледі және келісімшарт бойынша жұмыстарды жүргізуге арналған барлық шығыстарды көрсететін қаржылық бөлікті қамтуға тиіс (/500/=/501/+/517/+/519/+/524/+/526/);
17. /501/ "инвестициялар, барлығы" бағанында жер қойнауын пайдалану объектілерін барлауға және/немесе өндіруге арналған инвестициялар (қаржылық емес активтерге, яғни экономиканың нақты секторына арналған инвестициялар), болашақта табыс алу мақсатында келісімшарт бойынша жұмыс істеу үшін қаржы ресурстарының ақшалай көріністегі ұзақ мерзімді салымдары көрсетіледі (/501/=/503/+/509/+/510+/515/+/516/+/520/+/521/);
18. /503/ "Оның ішінде: күрделі шығындар, барлығы" бағанында негізгі материалдық капиталға инвестициялар (негізгі құралдар) көрсетіледі, ол шығыстардың мынадай баптарын қамтиды: өндірістік инфрақұрылым-ғимараттар – құрылыстар; жайластыру, қайта құру (автоматтандырылған топтық өлшеу қондырғысы, лақтыру желілері, далалық лагерь, электр беру желілері және сол сияқтылар); Машиналар, жабдықтар; көлік құралдары; қоршаған ортаны қорғаумен байланысты тазарту құрылыстарына арналған шығындар, яғни негізгі материалдық капиталды пайдалану тиімділігіне және қоршаған ортаға зиянды әсерді азайтуға әсер ететін бақылаушы, тазартқыш, ресурс сақтаушы, кәдеге жаратушы және басқа жүйелерді орнатуға арналған шығындар;

19. в графе /509/ "затраты на разведку/доразведку, всего" указываются непосредственные затраты на проведение работ по разведке согласно условиям контракта на разведку/доразведку(доизучение) в денежном выражении (/509/ = /200/+/201/+/202/+/203);
20. в графе /200/ "геофизические работы, всего" указывается общая сумма затрат на все виды геофизических исследований, включая затраты на обработку, интерпретацию, переинтерпретацию данных видов геофизических работ в денежном выражении;
21. в графе /201/ "буровые работы" указываются суммарные затраты (сооружение скважин, материалы для бурения, аренда бурового оборудования/инструментов, утилизация производственных отходов при бурении, освоение скважин) в денежном (тысяч тенге) и объемы работ в физическом (погонный метр/количество скважин) выражениях;
22. в графе /202/ "гидрогеологические работы" указываются объемы работ и затрат на гидрогеологические работы в денежном (тысяч тенге) и физическом бригада/смена) выражениях;
23. в графе /203/ "прочие работы" указываются затраты на прочие работы, связанные с разведкой на контрактных объектах (расконсервация, реанимация, ремонт скважин, простой, питание/жилье рабочего персонала, работающего на объекте при проведении буровых работ, контрольно-надзорные услуги, транспорт, связь, электрическая энергия (производственного назначения) в денежном выражении;
24. в графе /510/ "затраты на добычу урана, всего" – суммарные затраты на добычу в соответствии в денежном выражении (тысяч тенге) (/510/=/204/+/205/);
в графе /204/ "горно-подготовительные работы" указывается объемы геологоразведочных работ, проводимые при добыче в денежном (тысяч тенге) и физическом выражении (погонный метр, скважины).
25. в графе /205/ "прочие затраты по добыче" указывается затраты на дополнительные работы, имеющие место при проведении операций по добыче урана, но не выделенные в данной форме в денежном выражении (аренда машин и оборудования, включая ремонт (бурового оборудования, технологического транспорта, техники), строительство и бурение блоков, технический узел закисление, запчасти, горюче-смазочных материалов и специальные жидкости, химические реагенты, спасательные работы, запасные части, заработная плата (кроме заработной платы управленческого аппарата), медикаменты (используемые на производстве), питание работников, проживание, проезд к месторождению (контрактного объекта недропользования), прочие расходы по охране и безопасности, расходы по ремонту основных средств производственного назначения (кроме затрат на запасные части увеличивающих стоимость основных средств), спецодежда, техническое обслуживание машин, профосмотр, медицинский осмотры, охрана труда и техники безопасности, услуги сторонних организаций, связь, электрическая энергия (производственного назначения) в денежном выражении (тысяч тенге).

19. /509/ "барлауға / қосымша барлауға арналған шығындар, барлығы" бағанында барлауға/қосымша барлауға (жете зерттеуге) арналған келісімшарттың талаптарына сәйкес барлау бойынша жұмыстарды жүргізуге арналған ақшалай мәндегі тікелей шығындар көрсетіледі (/509/ = /200/+/201/+/202/+/203);
20. /200/ "геофизикалық жұмыстар, барлығы" бағанында геофизикалық зерттеулердің барлық түрлеріне, оның ішінде сейсмобарлауға, сейсмобарлау деректерін өңдеуге, түсіндіруге, қайта түсіндіруге арналған шығыстар және геофизикалық жұмыстардың басқа түрлеріне жұмсалған шығыстардың ақшалай көріністегі жалпы сомасы көрсетіледі;
21. /201/ "бұрғылау жұмыстары" бағанында ақшалай көріністегі (мың теңге) жиынтық шығындар (ұңғымаларды салу, бұрғылауға арналған материалдар, бұрғылау жабдықтарын/құралдарын жалға алу, бұрғылау кезінде өндірістік қалдықтарды кәдеге жарату, ұңғымаларды игеру және басқалар) және физикалық көріністегі жұмыстар көлемі (қума метр / ұңғымалар саны) көрсетіледі;
22. /202/ "гидрогеологиялық жұмыстар" бағанында жұмыс көлемдері және гидрогеологиялық жұмыстарға арналған ақшалай (мың теңге) және физикалық (бригада/ауысым) көріністегі шығындар көрсетіледі;
23. /203/ "өзге жұмыстар" бағанында келісімшарттық объектілерде барлаумен байланысты басқа жұмыстарға (ұңғымаларды қайта іске қосу, оңалту, жөндеу, олардың іссіз тұруы, бұрғылау жұмыстарын жүргізу кезінде объектіде жұмыс істейтін жұмысшы персоналдың тамақтануы/тұруы, бақылау-қадағалау қызметтері, көлік, байланыс, электр энергиясы (өндірістік мақсаттағы) және т.б.) арналған ақшалай көріністегі шығындар көрсетіледі;
24. /510/ "уранды өндіруге арналған шығындар, барлығы" бағанында ақшалай мәндегі өндіруге арналған жиынтық шығындар (мың теңге) көрсетіледі (/510/=/204/+/205/);
/204/ "тау-кен-дайындық жұмыстары" бағанында өндіру кезінде жүргізілетін геологиялық-барлау жұмыстарының ақшалай (мың теңге) және нақты мәндегі (қума метр, ұңғымалар) көлемі көрсетіледі.
25. /205/ "өндіру бойынша басқа шығыстар" бағанында уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде орын алған, бірақ осы нысанда ақшалай түрде бөлінбеген қосымша жұмыстарға (жөндеуді (бұрғылау жабдығын, технологиялық көлікті, техниканы және т. б.) қоса алғанда, машиналар мен жабдықтарды жалға алу, блоктарды салу және бұрғылау, техникалық торапты қышқылдандыру, қосалқы бөлшектер, жанар-жағармай материалдары мен арнайы сұйықтықтар, химиялық реагенттер, құтқару жұмыстары, қосалқы бөлшектер, жалақы (басқару аппаратының жалақысынан басқа), дәрі-дәрмектер (өндірістік мақсаттағы), қызметкерлердің, кен орнына (жер қойнауын пайдаланудың келісімшарттық объектісіне) өту, қорғау және қауіпсіздік жөніндегі өзге де шығыстар, өндірістік мақсаттағы негізгі құралдарды (негізгі құралдардың құнын ұлғайтатын қосалқы бөлшектерге арналған шығындардан басқа) жөндеу жөніндегі шығыстар, арнайы киім, машиналарға техникалық қызмет көрсету, кәсіби тексеру, медициналық тексеру, еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы, бөгде ұйымдардың қызметтері, байланыс, электр энергиясы (өндірістік мақсаттағы) ақшалай көріністе (мың теңге) көрсетіледі.

26. в графе /511/ "объемы добычи урана" указываются физические объемы добычи урана (тонн);
27. в графе /116/ "объем извлеченного урана из продуктивного раствора" указывается объем извлечения урана в порядке, предусмотренном проектом опытно-промышленной добычи и проектом разработки месторождения в тоннах;
28. в графе /117/ "содержание урана в продуктивном растворе" указывается содержание урана в продуктивном растворе в миллиграмм/грамм;
29. в графе /512/ "объем реализации на внутренний рынок" указываются объемы реализованного урана на внутренний рынок в физическом выражении за отчетный период урана (тонн);
30. в графе /513/ "объем реализации на экспорт" указываются объемы вывоза урана (тонн) с таможенной территории Республики Казахстан за отчетный период;
31. в графе /515/ "социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры" указываются расходы недропользователя на развитие и поддержание объектов социальной инфраструктуры региона, а также средства, перечисляемые им на эти цели в государственный бюджет (код бюджетной классификации 206114) в денежном выражении;
32. в графе /516/ "мониторинг состояния (загрязнения) недр" указываются затраты на создание и содержание наблюдательной сети и ведение мониторинга за состоянием окружающей природной среды в денежном выражении, включая радиационный мониторинг и экологический мониторинг в целом;
33. в графе /517/ "страхование" указывается сумма отчислений на страхование (все виды обязательного и добровольного страхования, связанного с деятельностью по контракту: транспорта, имущества, гражданско-правовой ответственности перед третьими лицами, за причинение вреда работникам) при проведении операций по недропользованию в денежном выражении (тысяч тенге);
34. в графе /518/ "в том числе экологическое страхование" указывается сумма отчислений в тысяч тенге на страхование ответственности за загрязнение окружающей среды. При составлении отчета следует учитывать, что в графе "условие" проставляется страховая сумма. В графе "факт" фактически выплаченная сумма страховых премий;
35. в графе /519/ "ликвидационный фонд" указывается банковский вклад, являющийся предметом залога, обеспечивающего исполнение обязательства для устранения последствий операций по недропользованию в Республике Казахстан, формируется посредством взноса денег в размере суммы, определенной в проекте опытно-промышленной добычи и проекте разработки месторождения, пропорционально планируемым объемам добычи в денежном выражении (тысяч тенге) (если иное не предусмотрено контрактом на недропользование). Данная графа заполняется по контрактам на недропользование, заключенным до введения в действие Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании";

26. /511/ "уран өндіру көлемдері" бағанында уран өндірудің физикалық көлемдері (тонна) көрсетіледі;
27. /116/ "өнімді ерітіндіден алынған уран көлемі" бағанында тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру жобасында және кен орнын игеру жобасында көзделген тәртіппен уранды алу көлемі тоннамен көрсетіледі;
28. /117/"өнімді ерітіндідегі уран құрамы" бағанында өнімді ерітіндідегі уран құрамы миллиграммен/граммен көрсетіледі;
29. /512/ "ішкі нарыққа өткізу көлемі" бағанында есепті кезеңде ішкі нарыққа физикалық көріністе өткізілген уранның көлемдері көрсетіледі (тонна);
30. /513/ "экспортқа өткізу көлемі" бағанында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан уранды (тонна) шығару көлемдері көрсетіледі;
31. /515/ "өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы және оның инфрақұрылымын дамыту" бағанында жер қойнауын пайдаланушының өңірдің әлеуметтік инфрақұрылымы объектілерін дамытуға және қолдауға бағыттайтын шығындары, сондай-ақ ол осы мақсаттарға мемлекеттік бюджетке (Бюджеттік сыныптама коды 206114) ақшалай көріністе аударатын қаражат көрсетіледі;
32. 516/ "жер қойнауының жағдайын (ластануын) мониторингілеу" бағанында қадағалау жүйесін жасау мен күтіп ұстауға және қоршаған табиғи ортаның жағдайына мониторинг, оның ішінде радиациялық мониторинг пен жалпы экологиялық мониторинг жүргізуге арналған ақшалай көріністегі шығыстар көрсетіледі;
33. /517/ "сақтандыру" бағанында жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде сақтандыруға жасалатын аудармалардың ақшалай көріністегі сомасы (келісімшарт бойынша қызметпен байланысты міндетті және ерікті сақтандырудың барлық түрлері: көлікті, мүлікті, үшінші тұлғалар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілікті, жұмыскерлерге зиян келтіргені үшін сақтандыру және басқа түрлері) көрсетіледі (мың теңге);
34. /518/ "оның ішінде экологиялық сақтандыру" бағанында қоршаған ортаны ластау үшін жауапкершілікті сақтандыруға арналған аударымдар сомасы көрсетіледі. Есепті жасау кезінде "талап" бағанында сақтандыру сомасы көрсетілетіндігін ескеру қажет. "Нақты" бағанында нақты төленген сақтандыру сыйақыларының сомасы;
35. /519/ "жою қоры" бағанында Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдаланудың салдарын жою жөніндегі міндеттеменің орындалуын қамтамасыз ететін кепілдің нысанасы болып табылатын банк салымы көрсетіледі, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру жобасында және кен орнын игеру жобасында белгіленген соманың мөлшерінде жоспарлы өндіру көлемдеріне пропорционалды ақшалай көріністегі (мың теңге) ақшалай жарна арқылы қалыптасады (егер жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта өзгесі көзделмесе). Осы баған "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша толтырылады;

36. в графе /520/ "обучение казахстанских специалистов, всего" указывается объем финансирования обучения казахстанских кадров в размере одного процента от затрат на добычу, понесенных недропользователем в период добычи по итогам предыдущего года (если иное не предусмотрено контрактом на недропользование), в денежном выражении (тысяч тенге) без учета налога на добавленную стоимость и других видов налогов, в том числе: косвенные расходы, связанные с обучением (проезд, проживание, суточные), которые учитываются с налогом на добавленную стоимость;
37. в графе /521/ "расходы на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы" указывается объем финансирования научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ в размере одного процента от затрат на добычу, понесенных недропользователем в период добычи по итогам предыдущего года (если иное не предусмотрено контрактом на недропользование) в денежном выражении без учета налога на добавленную стоимость;
38. в графе /522/ "в том числе: на территории Республики Казахстан" указывается сумма затрат для производства работ научно-исследовательских институтов и опытно-конструкторских бюро на территории Республики Казахстан в денежном выражении без учета налога на добавленную стоимость;
39. в графе /523/ "возврат территорий" указывается возврат контрактной территории в соответствии с условиями контракта на недропользование в процентном отношении к первоначальной площади контрактной территории;
40. в графе /524/ "косвенные расходы" указываются косвенные расходы при проведении работ в соответствии с условиями контракта на недропользование в денежном выражении, включают административно-накладные расходы (аренда/содержание офисов, управленческого аппарата, ведение бухгалтерского учета, командировочные, премии, персональные надбавки, обеспечение жильем, оплата услуг (представительских, консультационных, аудиторских, юридических, банковских, переводческих, нотариальных, почтовых, средства массовой информации, рекламных), обслуживание организационной техники, программного обеспечения, материальная и медицинская помощь (включая медикаменты), медицинский и санитарно-гигиенический контроль, издательская подписка, услуги связи (сотовая, транковая, междугородняя), коммунальные платежи, питание административного персонала, охрана офиса, противопожарная безопасность, интернет, спутниковое телевидение, аренда транспорта, бензин, топливо, смазочные материалы административного назначения) в денежном выражении (тысяч тенге);

36. /520/ "қазақстандық мамандарды оқыту, барлығы" бағанында өткен жылдың қорытындылары бойынша өндіру кезеңінде жер қойнауын пайдаланушы шеккен өндіруге арналған шығындардың бір пайызы мөлшерінде (егер жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта өзгеше көзделмесе) қосылған құн салығын және салықтардың басқа түрлерін есепке алмағанда ақшалай көріністе (мың теңге) қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру көлемі көрсетіледі, оның ішінде: қосылған құн салығымен есепке алынатын оқытуға байланысты жанама шығыстар (жол жүру, тұру, тәулікақы);
37. /521/ "ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығындар" бағанында жер қойнауын пайдаланушы алдыңғы жылдың қорытындысы бойынша өндіру кезеңінде өндіруге жұмсаған шығыстардың бір пайызы мөлшерінде ақшалай көріністе қосылған құн салығын есепке алмағанда ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды қаржыландыру мөлшері (егер жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта өзгесі көзделмесе) көрсетіледі;
38. /522/ "оның ішінде: Қазақстан Республикасының аумағында" бағанында ақшалай көріністе қосылған құн салығын есепке алмағанда Қазақстан аумағында ғылыми-зерттеу институттарының және тәжірибелік-конструкторлық бюролардың жұмысын жүргізу үшін жұмсалған шығындар сомасы көрсетіледі;
39. /523/ "аумақтарды қайтару" бағанында жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың талаптарына сәйкес келісімшарттық аумақтың бастапқы ауданына пайыздық қатынаста келісімшарттық аумақтың қайтарылуы көрсетіледі;
40. /524/ "жанама шығындар" бағанында жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың талаптарына сәйкес жұмыстарды жүргізу кезінде ақшалай көріністегі (мың теңге) жанама шығындар көрсетіледі, олар есепті кезеңдегі әкімшілік үстеме шығындарды қамтиды (кеңселерді жалға алу / күтіп ұстау, басқару аппаратын күтіп ұстау, бухгалтерлік есеп жүргізу, іссапар шығындары, сыйлықақылар, жеке үстемелер, тұрғын үймен қамтамасыз ету, қызметтердің (өкілдік, консультациялық, аудиторлық, құқықтық, банк, аударма, нотариалдық, пошта, бұқаралық ақпарат құралдары, жарнама) ақысын төлеу, кеңсе техникасына, бағдарламалық жасақтамаға қызмет көрсету, материалдық және медициналық жәрдем (дәрі-дәрмектерді қоса), медициналық және санитарлық-гигиеналық бақылау, нормативтен жоғары оқыту, баспа жазылымы, байланыс қызметтері (ұялы, транкингтік, қалааралық), коммуналдық төлемдер, әкімшілік персоналды тамақтандыру, кеңсені күзету, өрт қауіпсіздігі, интернет, жерсеріктік телевизия, көлікті жалға алу, бензин, отын, әкімшілік мақсаттағы жағармай материалдары);

41. в графе /525/ "в том числе на территории Республики Казахстан" указывается сумма косвенных расходов в соответствии с условиями контракта на недропользование на территории Казахстана в тысяч тенге;
42. в графе /526/ "налоги и платежи, всего" указывается сумма всех общегосударственных и местных видов налогов, платежей и сборов, выплачиваемых недропользователями в бюджет (республиканский, местный) государству в соответствии с условиями контракта на недропользование и налоговым законодательством Республики Казахстан. При этом, при планировании годовых затрат по контракту на недропользование недропользователь закладывает сумму налогов, отраженную в рабочей программе к контракту на недропользование с последующей корректировкой в отчетном периоде. В графе "условие" отражаются начисленные суммы налогов на фактический объем выполненных работ и затрат, в графе "факт" – фактически выплаченная сумма в денежном выражении (тысяч тенге) (/526/=/531/+/541/+/544/);
43. в графе /531/ "подписной бонус" указывается сумма разового фиксированного платежа за право недропользования, при этом по контрактам на недропользование, в которых национальная компания выступает недропользователем, уплата подписного бонуса в пользу Республики Казахстан производится ее стратегическим партнером, если договором о совместной деятельности с таким партнером не предусмотрено иное, в денежном выражении (тысяч тенге);
44. в графе/541/ "платеж по возмещению исторических затрат" указываются прошлые затраты государства, связанные с разведкой данной контрактной территории и обустройством открытых на ней месторождений (включает плату за приобретение геологической информации), выплачиваемые недропользователем. Сумма исторических затрат определяется на основе инвентаризации всех фактических затрат на определение состояния геолого-геофизической изученности объекта по контрактной территории, понесенные государством в денежном выражении;
45. в графе/544/ "прочие налоги и платежи" указываются прочие налоги и платежи, не выделенные в данной форме отчетности, но имеющие место при проведении операций по недропользованию в соответствии с условиями контрактов на недропользование в денежном выражении (тысяч тенге);
46. в графе /545/ "совокупный годовой доход по контрактной деятельности" указываются доходы по контрактной деятельности, включаемые в совокупный годовой доход в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан в тысяч тенге.
Приложение 7 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 7 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz/
Наименование формы административных данных: Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ЛКУ-7-СРП
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: квартал
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по соглашениям (контрактам) о разделе продукции
Срок представления формы административных данных: не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции
Код объекта отчета
Номер и дата выдачи/заключения лицензии/
контракта на недропользование
Дополнительное соглашение/Соглашение о разделе продукции– номер и дата регистрации
Вид операции по недропользованию
Форма собственности предприятия-недропользователя
Инвестор(ы)/страна(ны)
Долевое участие (в % акций)
Контрактная территория/месторождение, площадь горного и геологического отвода
Срок действия лицензии/контракта на недропользование
Контактный адрес (зарегистрированный офис для юридических лиц)
Средний курс по Республике Казахстан за отчетный период 1 доллар = __________ тенге
Наименование статей
Шифр строк
Единицы измерения
Условие по контракту
Факт с начала года
А
Б
В
1
2
Финансовые обязательства, всего

41. /525/ "оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағында" бағанында Қазақстан аумағындағы жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың талаптарына сәйкес жанама шығыстар сомасы мың теңгемен көрсетіледі;
42. /526/ "салықтар мен төлемдер, барлығы" бағанында жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың талаптарына, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекет бюджетіне (республикалық, жергілікті) төлейтін барлық жалпы мемлекеттік және жергілікті салықтар түрлерінің, төлемдер мен алымдардың сомасы көрсетіледі. Бұл ретте, жер қойнауын пайдаланушы жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт бойынша жылдық шығындарды жоспарлау кезінде кейіннен есепті кезеңде түзетумен келісімшартқа Жұмыс бағдарламасында көрсетілген салықтар сомасын көздейді. "Талап" бағанында орындалған жұмыстар мен шығыстардың нақты көлеміне есептелген салықтардың сомалары, "нақты" бағанында ақшалай көріністе (мың теңге) нақты төленген сома көрсетіледі (/526/=/531/+/541/+/544/);
43. /531/ "қол қойылатын бонус" бағанында жер қойнауын пайдалану жөніндегі қызметті іске асыруды пайдалану құқығына тиянақталған бір жолғы төлем сомасы көрсетіледі, бұл ретте ұлттық компания жер қойнауын пайдаланушы ретінде әрекет ететін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша Қазақстан Республикасының пайдасына қол қойылатын бонусты оның стратегиялық серіктесі төлейді, егер осындай серіктеспен бірлескен қызмет туралы шартта басқасы көзделмесе (мың теңге);
44. /541/ "тарихи шығындарды өтеу бойынша төлемдер" бағанында жер қойнауын пайдаланушы төлейтін, осы келісімшарттық аумақты барлаумен және онда ашылған кен орындарын абаттандырумен байланысты мемлекеттің өткен шығындары көрсетіледі (геологиялық ақпаратты сатып алу үшін төлемді қамтиды). Тарихи шығындар сомасы келісімшарттық аумақ бойынша объектінің геологиялық-геофизикалық зерттелгендігінің күйін анықтауға арналған мемлекеттің ақшалай көріністе барлық нақты шығындарын түгендеу негізінде айқындалады;
45. /544/ "өзге салықтар мен төлемдер" бағанында осы есептілік нысанында бөліп көрсетілмеген, бірақ жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттардың талаптарына сәйкес жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде орын алатын ақшалай көріністегі (мың теңге) басқа салықтар мен төлемдер көрсетіледі;
46. /545/ "келісімшарттық қызмет бойынша жиынтық жылдық табыс" бағанында Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес жиынтық жылдық табысқа қосылатын келісімшарттық қызмет бойынша табыс көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық-келісімшарттық талаптардың орындалуы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ЛКТ-7-ӨБК
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: тоқсан
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінен) кешіктірмей
Өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық-келісімшарттық талаптардың орындалуы туралы есеп
Есеп объектісінің коды
Лицензияның / жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі және берілген/жасалған күні
Қосымша келісім / Өнімді бөлу туралы келісім – нөмірі және тіркелген күні
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияның түрі
Жер қойнауын пайдаланушы кәсіпорнының меншік нысаны
Инвестор(-лар)/ел(-дер)
Үлестік қатысу (акциялардың %)
Келісімшарттық аумақ/кен орны, тау-кен және геологиялық телім ауданы
Лицензияның/жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың қолданыс мерзімі
Байланыс мекенжайы (заңды тұлғалар үшін тіркелген кеңсе)
Есепті кезеңде Қазақстан Республикасы бойынша орташа бағам 1 доллар = __________ теңге
Баптар атауы
Жолдар шифрі
Өлшем бірліктері
Келісімшарт бойынша талап
Жыл басынан нақты
А
Б
В
1
2
Қаржылық міндеттемелер, барлығы

509
миллион тенге
геофизические работы, итого:
200
миллион тенге
в том числе сейсморазведка
201
миллион тенге
(2 D и/или 3 D)
погонный километр
квадратный километр
обработка и интерпретация данных сейсморазведки
202
миллион тенге
погонный километр
квадратный километр
переобработка и переинтерпретация данных сейсморазведки
203
миллион тенге
погонный километр
квадратный километр
гравиразведка и другие виды
204
миллион тенге
геофизические исследования
точки
буровые работы
205
миллион тенге
погонный метр
скважин
опробование и испытание объектов
206
миллион тенге
объектов
гидрогеологические работы
207
миллион тенге
бригада/смена
инженерно-геологические работы
208
миллион тенге
бригада/смена
прочие работы по геологоразведке
209
миллион тенге
Затраты на добычу, всего
510
миллион тенге
в том числе эксплуатационное бурение
210
миллион тенге
погонный метр
скважин
прочие затраты по добыче (расконсервация, ремонт скважин)
211
миллион тенге
объем добычи: нефти
511
тысяча тонн
газа
миллион кубических метров
в том числе попутный газ
миллион кубических метров
конденсата
тысяча тонн
серы
миллион тонн
площадь ликвидированных нефтяных амбаров
212
метр квадрат
объем утилизированного газа
213
тысяча кубических метров
объем сожженного газа
214
тысяча кубических метров
закачка в пласт: воды
215
тысяча кубических метров
газа
тысяча кубических метров
Объем реализации: нефти
512
миллион тенге
тысяча тонн
газа
миллион тенге
миллион кубических метров
конденсата
миллион тенге
тысяча тонн
серы
миллион тенге
миллион тонн
в том числе на экспорт: нефти
513
миллион тенге
тысяча тонн
газа
миллион тенге
миллион кубических метров
конденсата
миллион тенге
Приобретение технологий

509
миллион теңге
геофизикалық жұмыстар, жалпы:
200
миллион теңге
оның ішінде сейсмобарлау
201
миллион теңге
(2 D және/немесе 3 D)
қума километр
шаршы километр
сейсмобарлау деректерін өңдеу және түсіндіру
202
миллион теңге
қума километр
шаршы километр
сейсмобарлау деректерін қайта өңдеу және қайта түсіндіру
203
миллион теңге
қума километр
шаршы километр
гравибарлау және басқа түрлер
204
миллион теңге
геофизикалық зерттеулер
нүктелер
бұрғылау жұмыстары
205
миллион теңге
қума метр
ұңғыма
объектілерді сынамалау және сынау
206
миллион теңге
объектілер
гидрогеологиялық жұмыстар
207
миллион теңге
бригада/ауысым
инженерлік-геологиялық жұмыстар
208
миллион теңге
бригада/ауысым
геологиялық барлау бойынша басқа жұмыстар
209
миллион теңге
Өндіруге арналған шығыстар, барлығы
510
миллион теңге
оның ішінде пайдалану мақсатындағы бұрғылау
210
миллион теңге
қума метр
ұңғыма
өндіру бойынша басқа шығыстар (ұңғымаларды қайта іске қосу, жөндеу)
211
миллион теңге
өндіру көлемі: мұнай
511
мың тонна
газ
миллион текше метр
оның ішінде ілеспе газ
миллион текше метр
конденсат
мың тонна
күкірт
миллион тонна
жойылған мұнай қамбаларының ауданы
212
шаршы метр
кәдеге жаратылған газ көлемі
213
мың текше метр
жағылған газ көлемі
214
мың текше метр
қабатқа айдау: суды
215
мың текше метр
газды
мың текше метр
Өткізу көлемі: мұнай
512
миллион теңге
мың тонна
газ
миллион теңге
миллион текше метр
конденсат
миллион теңге
мың тонна
күкірт
миллион теңге
миллион тонна
оның ішінде экспортқа: мұнай
513
миллион теңге
мың тонна
газ
миллион теңге
миллион текше метр
конденсат
миллион теңге
Технологияларды сатып алу

546
миллион тенге
по платежам неналогового характера
547
миллион тенге
за неисполнение, ненадлежащее исполнение контрактных обязательств
548
миллион тенге
Наименование ______________________ Адрес______________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении 1 к настоящей форме.
Форма дополнения 1 к отчету об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции для ранее заключенных соглашений (контрактов) о разделе продукции приведено в приложении 2 к настоящей форме.
Форма дополнения 2 к отчету об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции для ранее заключенных соглашений (контрактов) о разделе продукции приведено в приложении 3 к настоящей форме.
Приложение 1
к форме отчета об исполнении
лицензионно-контрактных
условий по соглашениям
(контрактам) о разделе
продукции
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции")"
(ЛКУ-7-СРП, ежеквартально)
1. в графе "код объекта отчета" указывается полное и при наличии сокращенное наименование, организационно-правовая форма, бизнес-идентификационный номер компании (при его наличии);
2. в графе "номер и дата выдачи/заключения лицензии/контракта на недропользование" указывается номер и дата выдачи/заключения лицензии/контракта на недропользование;
3. в графе "дополнительное соглашение/соглашение о разделе продукции – номер и дата регистрации" указывается номер и дата регистрации дополнительного соглашения/соглашения о разделе продукции;
4. в графе "вид операции по недропользованию" указывается разведка и(или) добыча углеводорода;
5. в графе "форма собственности предприятия – недропользователя" указывается форма собственности предприятия-недропользователя, зарегистрированного в соответствии с законодательством Республики Казахстан (государственная, частная, смешанная);
6. в графе "инвестор(ы) – страна(ны)" указывается наименование компании, или компаний, являющихся учредителями или соучредителями недропользователя или являющихся инвесторами недропользователя по иным формам участия – инвестирующих проведение разведки и(или) добычи углеводородов с указанием соответственно страны, регистрации инвестора(ов);

546
миллион теңге
салықтық емес сипаттағы төлемдер бойынша
547
миллион теңге
келісімшарттық міндеттемелерді орындамағаны, тиісінше орындамағаны үшін
548
миллион теңге
Атауы ______________________ Мекенжайы _______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға 1-қосымшада келтірілген.
Бұрын жасалған өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) үшін лицензиялық-
келісімшарттық талаптардың және жұмыс бағдарламасының орындалуы туралы есепке
1-толықтыру осы нысанға 2-қосымшада келтірілген.
Бұрын жасалған өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) үшін лицензиялық-
келісімшарттық талаптардың және жұмыс бағдарламасының орындалуы туралы есепке
2-толықтыру осы нысанға 3-қосымшада келтірілген.
Өнімді бөлу туралы келісімдер
(келісімшарттар) бойынша
лицензиялық-келісімшарттық
талаптардың орындалуы туралы
есеп нысанына
1-қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық-келісімшарттық талаптардың орындалуы туралы есеп"
(ЛКТ-7-ӨБК, тоқсан сайын)
1. "есеп объектісінің коды" бағанында толық және бар болса қысқартылған атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны, бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болғанда) көрсетіледі;
2. "лицензияның/жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі және берілген/жасалған күні" бағанында лицензияның/жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі және берілген/жасалған күні көрсетіледі;
3. "қосымша келісім/өнімді бөлу туралы келісім – нөмірі және тіркелген күні" бағанында қосымша келісімнің/өнімді бөлу туралы келісімнің нөмірі және тіркелген күні көрсетіледі;
4. "жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияның түрі" бағанында барлау және/немесе өндіру көрсетіледі;
5. "жер қойнауын пайдаланушы кәсіпорнының меншік нысаны" бағанында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркелген жер қойнауын пайдаланушы кәсіпорнының меншік нысаны көрсетіледі (мемлекеттік, жеке-меншік, аралас);
6. "инвестор(-лар)/ел(-дер)" бағанында тиісінше елді, инвестордың (-лардың) тіркелуін көрсете отырып, барлауды және/немесе өндіруді жүргізуді инвестициялайтын жер қойнауын пайдаланушының құрылтайшылары немесе ортақ құрылтайшылары болып табылатын немесе қатысудың басқа нысандары бойынша жер қойнауын пайдаланушының инвесторлары болып табылатын компанияның немесе компаниялардың атауы көрсетіледі;

7. в графе "долевое участие (в % акций)" указывается доля учредителя/инвестора (в %) в пакете акций инвестируемого предприятия;
8. в графе "контрактная территория/месторождение, площадь горного и геологического отвода" указывается наименование контрактной территории – месторождения, участка, площади, выделенного (ых) блока (ов);
9. в графе "срок действия лицензии/контракта на недропользование" указывается установленный срок (с продлениями) проведения работ на объекте недропользования в соответствии с условиями соглашения (контракта) о разделе продукции;
10. в графе "контактный адрес (зарегистрированный офис для юридических лиц)" указывается адрес, телефон, электронный адрес;
11. в графе "средний курс по Республике Казахстан за отчетный период 1 доллар = ___ тенге" указывается сумма 1 доллара США в тенге с расчетом по среднему курсу по Республике Казахстан за отчетный период;
12. в графе "А" указывается наименование статей, по которым осуществляется мониторинг по выполнению условий соглашения (контракта) о разделе продукции;
13. в графе "Б" указывается шифр строки соответствующей наименованию статьи;
14. в графе "В" указывается единица измерения показателей;
15. в графе "1" указываются финансовые обязательства по условию соглашения (контракта) о разделе продукции на разведку и (или) добычу углеводородов;
16. в графе "2" указывается фактическое выполнение обязательств в физическом и(или) денежном выражении (в том числе авансовые выплаты) с нарастающим итогом за отчетный период (при наличии акта выполненных работ, услуг в физическом выражении фактическое выполнение обязательств в денежном выражении отражается методом начисления). На разведку и (или) добычу углеводородов (миллион тенге);
17. в графе /500/ "финансовые обязательства, всего" указываются финансовые обязательства, взятые недропользователем по условиям соглашения (контракта) о разделе продукции в соответствии с рабочей программой, являющейся обязательной частью (приложением) соглашения (контракта) о разделе продукции и составленной на основе разработанных и утвержденных в установленном законодательством порядке проектных документов и содержат финансовую часть с отражением в ней всех затрат на проведение работ по соглашению (контракту) о разделе продукции в денежном выражении (/500/=/501/+/517/+/519/+/526//+/528/);
18. в графе /501/ "инвестиции, всего" указываются инвестиции в разведку и(или) добычу углеводородов, объектов недропользования (инвестиции в нефинансовые активы, то есть в реальный сектор экономики), долгосрочные вложения финансовых ресурсов для работы по соглашению (контракту) о разделе продукции (/501/=/503/+/509/+/510+ /515/+/516/+/520/+/522/);

7. "үлестік қатысу (акциялардың %" бағанында инвестиция салынатын кәсіпорынның акциялары пакетіндегі құрылтайшының/инвестордың үлесі (%-бен) көрсетіледі;
8. "келісімшарттық аумақ/кен орны, тау-кен және геологиялық телім ауданы" бағанында келісімшарттық аумақтың – кен орнының, учаскенің, бөлінген блоктың (блоктардың) және т.б. атауы көрсетіледі;
9. "лицензияның/жер қойнауын пайдалануға арналған ӨБК келісімшарттың қолданыс мерзімі" бағанында ӨБК (келісімшарт) талаптарына сәйкес жер қойнауын пайдалану объектісінде жұмыстар жүргізудің белгіленген мерзімі (ұзартулармен) көрсетіледі;
10. "байланыс мекенжайы (заңды тұлғалар үшін тіркелген кеңсе)" бағанында мекенжай, телефон, электрондық мекенжай көрсетіледі;
11. "1 доллар = ___ теңге есептік кезеңде Қазақстан Республикасы бойынша орташа курс" бағанында теңгеде 1 АҚШ доллары сомасы есептік кезеңде Қазақстан Республикасы бойынша орташа курс есебімен көрсетіледі.
12. "А" бағанында ӨБК (келісімшарт) талаптарының орындалуын мониторингілеу жүзеге асырылатын баптардың атауы көрсетіледі;
13. "Б" бағанында бап атауына сай келетін жол шифрі көрсетіледі;
14. "В" бағанында көрсеткіштердің өлшем бірліктері көрсетіледі;
15. "1" бағанында көмірсутектерді барлауға және (немесе) өндіруге арналған ӨБК (келісімшарттың) талабы бойынша қаржылық міндеттемелер көрсетіледі;
16. "2" бағанында есепті кезеңде өспелі қорытындымен физикалық және/немесе ақшалай (оның ішінде аванстық төлемдер) көріністе міндеттемелердің нақты орындалуы көрсетіледі (физикалық көріністегі орындалған жұмыстар, қызметтер актісі және т.б. бар болған жағдайда ақшалай көріністегі міндеттемелердің нақты орындалуын есептеу әдісімен көрсетуге болады). Көмірсутектерді барлауға және (немесе) өндіруге арналған (миллион теңге);
17. /500/ "қаржылық міндеттемелер, барлығы" бағанында жер қойнауын пайдаланушы ӨБК (келісімшарттың) міндетті бөлігі (қосымша) болып табылатын және заңнамада белгіленген тәртіппен әзірленген және бекітілген жобалық құжаттардың негізінде жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған ӨБК (келісімшарттың) талаптарына сәйкес қабылдаған қаржылық міндеттемелер көрсетіледі және ӨБК (келісімшарт) бойынша жұмыстарды жүргізуге арналған барлық шығыстарды көрсететін қаржылық бөлікті қамтуға тиіс (/500/=/501/+/517/+/519/+/526//+/528/);
18. /501/ "инвестициялар, барлығы" бағанында жер қойнауын пайдалану объектілерін барлауға және/немесе өндіруге арналған инвестициялар (қаржылық емес активтерге, яғни экономиканың нақты секторына арналған инвестициялар), ӨБК (келісімшарт) бойынша жұмыс істеу үшін қаржы ресурстарының ақшалай көріністегі ұзақ мерзімді салымдары көрсетіледі (/501/=/503/+/509/+/510+ /515/+/516/+/520/+/522/);

19. в графе /502/ "из них прямые иностранные инвестиции" указываются прямые иностранные инвестиции в разведку и(или) добычу объектов недропользования (инвестиции в нефинансовые активы, то есть в реальный сектор экономики), долгосрочные вложения финансовых ресурсов для работы по соглашению (контракту) о разделе продукции;
20. в графе /503/ "капитальные затраты, всего" указываются инвестиции в основной материальный капитал (основные средства), который включает следующие статьи расходов: производственная инфраструктура – здания, сооружения; обустройство, реконструкция (автоматизированная групповая замерная установка, выкидные линии, полевой лагерь, линии электропередач); машины, оборудование; транспортные средства; затраты на очистные сооружения, связанные с охраной окружающей среды, то есть затраты на установку контролирующих, очистительных, ресурсосберегающих, утилизирующих систем, влияющих на эффективность использования основного материального капитала и снижение вредного воздействия на окружающую среду (/503/=/504/+/505/+/506+ /507/+/508/);
21. в графе /509/ "затраты на геологоразведку, всего" указываются непосредственные затраты на проведение работ по разведке согласно условиям соглашения (контракта) о разделе продукции на разведку в денежном выражении (/509/ = /200/+/204/+/205/+/206/+/207/+/208/);
22. в графе /200/ "геофизические работы, итого" указывается общая сумма затрат на все виды геофизических исследований, включая затраты на сейсморазведку, обработку, интерпретацию, переинтерпретацию данных сейсморазведки и другие виды геофизических работ в денежном выражении;
23. в графе /201/ "в том числе сейсморазведка" указывается объем работ по сейсморазведке в физическом выражении (2D – погонный метр, 3D – квадратный километр);
24. в графе /202/ "обработка и интерпретация данных сейсморазведки" указывается объем работ по обработке, интерпретации данных сейсморазведки в физическом выражении (2D – погонный метр, 3D – квадратный километр);
25. в графе /203/ "переобработка и переинтерпретация данных сейсморазведки" указывается объем работ по переобработке и переинтерпретации данных сейсморазведки в физическом выражении (2D – погонный метр, 3D – квадратный километр);
26. в графе /204/ "гравиразведка и другие виды" указывается объем работ по гравиразведке, при этом указывается количество точек;
27. в графе /205/ "буровые работы" указываются суммарные затраты (строительство площадки для бурения, мобилизации, демобилизации, материалы для бурения, аренда бурового оборудования/инструментов, установка хвостовиков/фильтров, утилизация производственных отходов при бурении, освоение скважин) в денежном (миллион тенге) и объемы работ в физическом (погонный метр/количество скважин) выражениях;

19. /502/ "оның ішінде тікелей шетелдік инвестициялар" бағанында жер қойнауын пайдалану объектілерін барлауға және/немесе өндіруге арналған тікелей шетелдік инвестициялар (қаржылық емес активтерге, яғни экономиканың нақты секторына арналған инвестициялар), ӨБК (келісімшарт) бойынша жұмыс істеу үшін қаржы ресурстарының ұзақ мерзімді салымдары көрсетіледі;
20. /503/ "оның ішінде: күрделі шығындар, барлығы" бағанында негізгі материалдық капиталға инвестициялар (негізгі құралдар) көрсетіледі, ол шығыстардың мынадай баптарын қамтиды: өндірістік инфрақұрылым-ғимараттар – құрылыстар; жайластыру, қайта құру (Автоматтандырылған топтық өлшеу қондырғысы, лақтыру желілері, далалық лагерь, электр беру желілері); машиналар, жабдықтар; көлік құралдары; қоршаған ортаны қорғаумен байланысты тазарту құрылыстарына арналған шығындар, яғни негізгі материалдық капиталды пайдалану тиімділігіне және қоршаған ортаға зиянды әсерді азайтуға әсер ететін бақылаушы, тазартқыш, ресурс сақтаушы, кәдеге жаратушы және басқа жүйелерді орнатуға арналған шығындар (/503/=/504/+/505/+/506+ /507/+/508/);
21. /509/ "барлауға / қосымша барлауға арналған шығындар, барлығы" бағанында барлауға арналған ӨБК (келісімшарт) талаптарына сәйкес барлау бойынша жұмыстарды жүргізуге арналған ақшалай мәндегі тікелей шығындар көрсетіледі (/509/ = /200/+/204/+/205/+/206/+/207/+/208/);
22. /200/ "геофизикалық жұмыстар, барлығы:" бағанында геофизикалық зерттеулердің барлық түрлеріне, оның ішінде сейсмобарлауға, сейсмобарлау деректерін өңдеуге, түсіндіруге, қайта түсіндіруге арналған шығыстар және геофизикалық жұмыстардың басқа түрлеріне жұмсалған шығыстардың ақшалай көріністегі жалпы сомасы көрсетіледі;
23. /201/ "оның ішінде сейсмобарлау" бағанында физикалық көріністе сейсмобарлау жөніндегі жұмыстардың көлемі көрсетіледі (2D – қума метр, 3D – шаршы километр);
24. /202/ "сейсмобарлау деректерін өңдеу және түсіндіру" бағанында сейсмобарлау деректерін өңдеу, түсіндіру жөніндегі жұмыстардың физикалық көріністегі көлемі көрсетіледі (2D – қума метр, 3D – шаршы километр);
25. /203/ "сейсмобарлау деректерін қайта өңдеу және қайта түсіндіру" бағанында сейсмобарлау деректерін қайта өңдеу және қайта түсіндіру жөніндегі жұмыстардың физикалық көріністегі көлемі көрсетіледі (2D – қума метр, 3D – шаршы километр);
26. /204/ "гравибарлау және басқа түрлер" бағанында гравибарлау жөніндегі жұмыстардың көлемі көрсетіледі, бұл ретте нүктелердің саны көрсетіледі;
27. /205/ "бұрғылау жұмыстары" бағанында ақшалай көріністегі (миллион теңге) жалпы шығындар (бұрғылауға, мобилизацияға, демобилизацияға арналған алаң құрылысы, бұрғылауға арналған материалдар, бұрғылау жабдығын/аспаптарын жалға алу, артқы ілмектерді / сүзгілерді орнату, бұрғылау кезінде өндірістік қалдықтарды кәдеге жарату, ұңғымаларды игеру және т.б.) және физикалық көріністегі жұмыстар көлемі (қума метр / ұңғымалар саны) көрсетіледі;

28. в графе /206/ "опробование и испытание объектов" указываются затраты на опробование и испытание объектов (насосно-компрессорные трубы, испытания при газовом каротаже, анализ проб нефти и газа при испытании) в денежном выражении (миллион тенге) и при этом проставляется количество объектов испытаний;
29. в графе /207/ "гидрогеологические работы" указываются объемы работ и затрат на гидрогеологические работы в денежном (миллион тенге) и физическом (бригада/смена) выражениях;
30. в графе /208/ "инженерно-геологические работы" указываются объемы работ и затрат на инженерно-геологические работы денежном (миллион тенге) и физическом (бригада/смена) выражениях;
31. в графе /209/ "прочие работы по геологоразведке" указываются затраты на прочие работы, связанные с разведкой углеводородов на контрактных объектах (расконсервация, реанимация, ремонт скважин, простой, питание/жилье рабочего персонала, работающего на объекте при проведении буровых работ, контрольно-надзорные услуги, транспорт, связь, электрическая энергия (производственного назначения)) в денежном выражении;
32. в графе /510/ "затраты на добычу, всего" указываются суммарные затраты на добычу углеводородов в соответствии с проектом опытно-промышленной, промышленной разработки к соглашению (контракту) о разделе продукции в денежном выражении (/510/= /210/+/211/) (миллион тенге);
33. в графе /210/ "в том числе эксплуатационное бурение" указываются объемы работ и затрат на эксплуатационное бурение при добыче углеводородов в денежном и физическом (погонный метр) выражениях, при этом также указывается количество скважин;
34. в графе /211/ "прочие затраты по добыче (расконсервация, ремонт скважин)" указываются затраты на дополнительные работы, имеющие место при проведении операций по добыче углеводородов, но не выделенные в данной форме в денежном выражении (аренда машин и оборудования, включая ремонт (бурового оборудования, технологического транспорта, техники), буровой инструмент, горюче-смазочные материалы и специальные жидкости, инструмент, спасательные работы, запасные части, заработная плата (кроме заработной платы управленческого аппарата), медикаменты (используемые на производстве), питание работников, проживание, проезд к месторождению (контрактного объекта недропользования), прочие расходы по охране и безопасности, расходы по ремонту основных средств производственного назначения (кроме затрат на запасные части увеличивающих стоимость основных средств), спецодежда, техническое обслуживание машин, услуги сторонних организаций, связь, электрическая энергия (производственного назначения));

28. /206/ "сынамалау және объектілерді сынау" бағанында объектілерді сынамалау мен сынауға (сорғылық-компрессорлық құбырлар, газды каротаж кезіндегі сынақтар, сынау кезінде мұнай мен газ сынамаларын талдау және т.б.) арналған ақшалай көріністегі (миллион теңге) шығындар және бұл ретте сыналатын объектілердің саны көрсетіледі;
29. /207/ "гидрогеологиялық жұмыстар" бағанында жұмыс көлемдері және гидрогеологиялық жұмыстарға арналған ақшалай (миллион теңге) және физикалық (бригада/ауысым) көріністегі шығындар көрсетіледі;
30. /208/ "инженерлік-геологиялық жұмыстар" бағанында жұмыс көлемдері және инженерлік-геологиялық жұмыстарға арналған ақшалай (миллион теңге) және физикалық (бригада/ауысым) көріністегі шығындар көрсетіледі;
31. /209/ "геологиялық барлау бойынша өзге жұмыстар" бағанында келісімшарттық объектілерде барлаумен байланысты басқа жұмыстарға (ұңғымаларды қайта іске қосу, оңалту, жөндеу, олардың іссіз тұруы, бұрғылау жұмыстарын жүргізу кезінде объектіде жұмыс істейтін жұмысшы персоналдың тамақтануы/тұруы, бақылау-қадағалау қызметтері, көлік, байланыс, электр энергиясы (өндірістік мақсаттағы) арналған ақшалай көріністегі шығындар көрсетіледі;
32. /510/ "өндіруге арналған шығыстар, барлығы" бағанында ӨБК (келісімшартқа) тәжірибелік-өнеркәсіптік, өнеркәсіптік игеру жобасына сәйкес өндіруге арналған ақшалай көріністегі жиынтық шығындар көрсетіледі (/510/= /210/+/211/) (миллион теңге);
33. /210/ "пайдалану мақсатындағы бұрғылау" бағанында жұмыстар көлемі мен көмірсутек шикізатын өндіру кезінде пайдалану мақсатындағы бұрғылауға арналған жұмыстар мен шығыстардың ақшалай және физикалық (қума метр) көріністегі көлемдері көрсетіледі, бұл ретте ұңғымалардың саны көрсетіледі;
34. /211/ "өндіру бойынша басқа шығыстар" бағанында көмірсутек шикізатын өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде орын алатын қосымша жұмыстарға жұмсалатын, бірақ осы нысанда ақшалай көріністе бөліп көрсетілмеген шығындар (жөндеуді қоса, машиналар мен жабдықтарды (бұрғылау жабдығын, технологиялық көлікті, техниканы және т.б.) жалға алу, бұрғылау аспабы, жанар-жағармай материалдары және арнайы сұйықтықтар, аспап, құтқару жұмыстары, қосалқы бөлшектер, жалақы, (басқару аппаратының жалақысынан басқа), дәрі-дәрмектер (өндірісте пайдаланылатын), жұмыскерлерді тамақтандыру, олардың тұруы, кен орнына (жер қойнауын пайдаланудың келісімшарттық объектісіне) дейін жол жүруі, қорғау және қауіпсіздік бойынша басқа шығындар, өндірістік мақсаттағы негізгі құралдарды жөндеу жөніндегі шығындар (негізгі құралдардың құнын арттыратын қосалқы бөлшектерге жұмсалған шығындардан басқа), арнайы киім, машиналарға техникалық қызмет көрсету, басқа ұйымдардың қызметтері, байланыс, электр энергиясы (өндірістік мақсаттағы) көрсетіледі;

35. в графе /511/ "объем добычи: нефти" указывается объем нефти в тысячах тонн, объем газа, в том числе попутный газ в миллионах кубических метров, объем конденсата в тысячах тонн, объем серы в миллионах тонн;
36. в графе /212/ "площадь ликвидированных нефтяных амбаров" указывается площадь ликвидированных нефтяных амбаров в кубических метрах;
37. в графе /213/ "объем утилизированного газа" указывается объем утилизированного газа в тысячах кубических метров;
38. в графе /214/ "объем сожженного газа" указывается объем сожженного газа в тысячах кубических метров;
39. в графе /215/ "закачка в пласт: воды" указывается объем воды/газа, закачиваемого в пласт для поддержания пластового давления в физическом выражении, в тысячах кубических метров;
40. в графе /512/ "объем реализации: нефти" указываются объемы реализованного углеводородного сырья в физическом выражении за отчетный период: нефти в миллионах тенге и в тысячах тонн, газа в миллионах тенге и в миллионах кубических метров, конденсата в миллионах тенге и в тысячах тонн, серы в миллионах тенге и в миллионах тонн;
41. в графе /513/ "в том числе на экспорт: нефти" указываются объемы вывоза: нефти в миллионах тенге и в тысячах тонн, газа в миллионах тенге и в миллионах кубических метров, конденсата в миллионах тенге и в тысячах тонн, серы в миллионах тенге и в миллионах тонн с таможенной территории Республики Казахстан за отчетный период;
42. в графе /514/ "приобретение технологий" указываются расходы недропользователя на приобретение технологий в денежном выражении;
43. в графе /515/ "социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры" указываются расходы недропользователя на развитие и поддержание объектов социальной инфраструктуры региона, а также средства, перечисляемые им на эти цели в государственный бюджет (код бюджетной классификации 206114) в денежном выражении;
44. в графе /516/ "мониторинг состояния (загрязнения) недр" указываются затраты на создание и содержание наблюдательной сети и ведение мониторинга за состоянием окружающей среды в денежном выражении, включая радиационный мониторинг и экологический мониторинг в целом;
45. в графе /517/ "страхование, всего" указывается сумма отчислений на страхование (все виды обязательного и добровольного страхования, связанного с деятельностью по соглашению (контракту) о разделе продукции: транспорта, имущества, гражданско-правовой ответственности перед третьими лицами, за причинение вреда работникам) при проведении операций по недропользованию в денежном выражении;

35. /511/ "өндіру көлемі:" бағанында мұнайдың көлемі мың тоннамен, газдың, оның ішінде ілеспе газдың көлемі миллион текше метрмен, конденсаттың көлемі мың тоннамен, күкірттің көлемі миллион тоннамен көрсетіледі;
36. /212/ "жойылған мұнай қамбаларының ауданы" бағанында жойылған мұнай қамбаларының ауданы текше метрмен көрсетіледі;
37. /213/ "кәдеге жаратылған газ көлемі" бағанында кәдеге жаратылған газдың көлемі мың текше метрмен көрсетіледі;
38. /214/ "жағылған газ көлемі" бағанында жағылған газдың көлемі мың текше метрмен көрсетіледі;
39. /215/ "қабатқа айдау: суды/газды" бағанында қабат қысымын сақтап тұру үшін қабатқа айдалатын судың / газдың физикалық көріністегі көлемі мың текше метрмен көрсетіледі;
40. /512/ "өткізу көлемі:" бағанында есепті кезеңде физикалық көріністе өткізілген көмірсутек шикізатының көлемдері көрсетіледі: мұнай миллион теңгемен және мың тоннамен, газ миллион теңгемен және миллион текше метрмен, конденсат миллион теңгемен және мың тоннамен, күкірт миллион теңгемен және миллион тоннамен;
41. /513/ "оның ішінде экспортқа: мұнай" бағанында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан шығару көлемдері көрсетіледі: мұнай миллион теңгемен және мың тоннамен, газ миллион теңгемен және миллион текше метрмен, конденсат миллион теңгемен және мың тоннамен, күкірт миллион теңгемен және миллион тоннамен;
42. /514/ "технологияларды сатып алу" бағанында жер қойнауын пайдаланушының ақшалай көріністе технологияларды сатып алуға арналған шығыстары көрсетіледі;
43. /515/ "өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы және оның инфрақұрылымын дамыту" бағанында жер қойнауын пайдаланушының өңірдің әлеуметтік инфрақұрылымы объектілерін дамытуға және қолдауға бағыттайтын шығындары, сондай-ақ ол осы мақсаттарға мемлекеттік бюджетке (бюджеттік сыныптама коды 206114) ақшалай көріністе аударатын қаражат көрсетіледі;
44. /516/ "жер қойнауының жағдайын (ластануын) мониторингілеу" бағанында қадағалау жүйесін жасау мен күтіп ұстауға және қоршаған табиғи ортаның жағдайына мониторинг, оның ішінде радиациялық мониторинг пен жалпы экологиялық мониторинг жүргізуге арналған ақшалай көріністегі шығыстар көрсетіледі;
45. /517/ "сақтандыру" бағанында жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде сақтандыруға жасалатын аудармалардың ақшалай көріністегі сомасы (ӨБК (келісімшарт) бойынша қызметпен байланысты міндетті және ерікті сақтандырудың барлық түрлері: көлікті, мүлікті, үшінші тұлғалар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілікті, жұмыскерлерге зиян келтіргені үшін сақтандыру) көрсетіледі;

46. в графе /518/ "в том числе экологическое страхование" указывается сумма отчислений на страхование ответственности за загрязнение окружающей среды. При составлении отчета в графе "условие" проставляется страховая сумма, в графе "факт" фактически выплаченная сумма страховых премий;
47. в графе /519/ "ликвидационный фонд" указывается банковский вклад, являющийся предметом залога, обеспечивающего исполнение обязательства для устранения последствий операций по недропользованию в Республике Казахстан, формируется посредством взноса денег в размере суммы, определенной в проекте опытно-промышленной добычи и проекте разработки месторождения, пропорционально планируемым объемам добычи углеводородов в денежном выражении (миллион тенге) (если иное не предусмотрено соглашением (контрактом) о разделе продукции);
48. в графе /520/ "обучение казахстанских специалистов" указывается объем финансирования обучения казахстанских кадров без учета налога на добавленную стоимость и других видов налогов, в том числе: косвенные расходы, связанные с обучением (проезд, проживание, суточные), которые учитываются с налогом на добавленную стоимость;
49. в графе /521/ "в том числе обучение граждан Республики Казахстан по перечню специальностей, согласованному с компетентным органом" указывается объем финансирования обучения казахстанских кадров по перечню специальностей, согласованному с компетентным органом, без учета налога на добавленную стоимость и других видов налогов, в том числе: косвенные расходы, связанные с обучением (проезд, проживание, суточные), которые учитываются с налогом на добавленную стоимость;
50. в графе /522/ "расходы на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы" указывается объем финансирования научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ в денежном выражении без учета налога на добавленную стоимость;
51. в графе /523/ "в том числе на территории Республики Казахстан" указывается сумма затрат для производства работ научно-исследовательских институтов и опытно-конструкторских бюро на территории Казахстана в денежном выражении без учета налога на добавленную стоимость;
52. в графе /524/ "возврат территорий" указывается возврат контрактной территории в соответствии с условиями соглашения (контракта) о разделе продукции в процентном отношении к первоначальной площади контрактной территории;
53. в графе /525/ "численность работников, всего" указывается общая численность работников недропользователя, также из них: численность местного персонала (граждан Республики Казахстан) и численность иностранных работников;

46. /518/ "оның ішінде экологиялық сақтандыру" бағанында қоршаған ортаны ластау үшін жауапкершілікті сақтандыруға арналған аударымдар сомасы көрсетіледі. Есепті жасау кезінде "талап" бағанында сақтандыру сомасы көрсетілетіндігін ескеру қажет. "Нақты" бағанында нақты төленген сақтандыру сыйақыларының сомасы;
47. /519/ "жою қоры" бағанында Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдаланудың салдарын жою жөніндегі міндеттеменің орындалуын қамтамасыз ететін кепілдің нысанасы болып табылатын банк салымы көрсетіледі, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру жобасында және кен орнын игеру жобасында белгіленген соманың мөлшерінде жоспарлы өндіру көлемдеріне пропорционалды ақшалай көріністегі (миллион теңге) ақшалай жарна арқылы қалыптасады (егер жер қойнауын пайдалануға арналған ӨБК (келісімшартта) өзгесі көзделмесе).
48. /520/ "қазақстандық мамандарды оқыту, барлығы" бағанында қосылған құн салығын және салықтардың басқа түрлерін есепке алмағанда қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру көлемі көрсетіледі, оның ішінде: қосылған құн салығымен есепке алынатын оқытумен байланысты жанама шығыстар (жол жүру, тұру, тәулікақы);
49. /521/ "оның ішінде Қазақстандық мамандарды құзыретті органмен келісілген мамандықтар тізбесі бойынша оқыту" бағанында қосылған құн салығын және салықтардың басқа түрлерін есепке алмағанда қазақстандық кадрларды құзыретті органмен келісілген мамандықтар тізбесі бойынша оқытуды қаржыландыру көлемі көрсетіледі, оның ішінде: қосылған құн салығымен есепке алынатын оқытумен байланысты жанама шығыстар (жол жүру, тұру, тәулікақы);
50. /522/ "ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығындар" бағанында ақшалай көріністе қосылған құн салығын есепке алмағанда ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды қаржыландыру көлемі көрсетіледі;
51. /523/ "оның ішінде: Қазақстан Республикасының аумағында" бағанында ақшалай көріністе қосылған құн салығын есепке алмағанда Қазақстан аумағында ғылыми-зерттеу институттарының және тәжірибелік-конструкторлық бюролардың жұмысын жүргізу үшін жұмсалған шығындар сомасы көрсетіледі;
52. /524/ "аумақтарды қайтару" бағанында жер қойнауын пайдалануға арналған ӨБК (келісімшарттың) талаптарына сәйкес келісімшарттық аумақтың бастапқы ауданына пайыздық қатынаста келісімшарттық аумақтың қайтарылуы көрсетіледі;
53. /525/ "жұмыскерлер саны, барлығы" бағанында жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлерінің жалпы саны, оның ішінде: жергілікті персоналдың (ҚР азаматтарының) саны және шетелдік жұмыскерлер саны көрсетіледі;

54. в графе /526/ "косвенные расходы, всего" указываются косвенные расходы при проведении работ в соответствии с условиями соглашения (контракта) о разделе продукции в денежном выражении, включают административно-накладные расходы (аренда/содержание офисов, управленческого аппарата, ведение бухгалтерского учета, командировочные, премии, персональные надбавки, обеспечение жильем, оплата услуг (представительских, консультационных, аудиторских, юридических, банковских, переводческих, нотариальных, почтовых, средства массовой информации, рекламных), обслуживание организационной техники, программного обеспечения, материальная и медицинская помощь (включая медикаменты), медицинский и санитарно-гигиенический контроль, издательская подписка, услуги связи (сотовая, транковая, междугородняя), коммунальные платежи, питание административного персонала, охрана офиса, противопожарная безопасность, интернет, спутниковое телевидение, аренда транспорта, бензин, топливо, смазочные материалы административного назначения) в денежном выражении;
55. в графе /527/ "в том числе на территории Республики Казахстан" указывается сумма косвенных расходов в соответствии с условиями соглашения (контракта) о разделе продукции на территории Республики Казахстан;
56. в графе /528/ "налоги и платежи, всего" указывается сумма всех видов налогов, платежей и сборов, выплачиваемых недропользователями в бюджет (республиканский, местный) государству в соответствии с условиями соглашения (контракта) о разделе продукции и налоговым законодательством Республики Казахстан. При этом, при планировании годовых затрат по соглашению (контракту) о разделе продукции недропользователь закладывает сумму налогов, отраженную в рабочей программе к соглашению (контракту) о разделе продукции с последующей корректировкой в отчетном периоде. В графе "условие" отражаются начисленные суммы налогов на фактический объем выполненных работ и затрат, в графе "факт" – фактически выплаченная сумма в денежном выражении (/528/=/529/+/530/+/531//+/534//+/536//+/537//+/538//+/539//+/540//+/541//+/543//+/544//+/545/);
57. в графе /529/ "из них: корпоративный подоходный налог" указывается общая сумма корпоративного подоходного налога в денежном выражении (миллион тенге);
58. в графе /530/ "налог на добавленную стоимость" указывается общая сумма налога на добавленную стоимость в денежном выражении (миллион тенге);
59. в графе /531/ "бонусы" указывается общая сумма бонусов в денежном выражении (миллион тенге);
60. в графе /532/ "в том числе: подписной" указывается сумма разового фиксированного платежа за право недропользования, при этом по соглашению (контракту) о разделе продукции, в которых национальная компания выступает недропользователем, уплата подписного бонуса в пользу Республики Казахстан производится ее стратегическим партнером, если договором о совместной деятельности с таким партнером не предусмотрено иное, в денежном выражении (миллион тенге);

54. /526/ "жанама шығындар" бағанында жер қойнауын пайдалануға арналған ӨБК (келісімшарттың) талаптарына сәйкес жұмыстарды жүргізу кезінде ақшалай көріністегі жанама шығындар көрсетіледі, олар есепті кезеңдегі әкімшілік үстеме шығындарды қамтиды (кеңселерді жалға алу / күтіп ұстау, басқару аппаратын күтіп ұстау, бухгалтерлік есеп жүргізу, іссапар шығындары, сыйлықақылар, жеке үстемелер, тұрғын үймен қамтамасыз ету, қызметтердің (өкілдік, консультациялық, аудиторлық, құқықтық, банк, аударма, нотариалдық, пошта, бұқаралық ақпарат құралдары, жарнама) ақысын төлеу, кеңсе техникасына, бағдарламалық жасақтамаға қызмет көрсету, материалдық және медициналық жәрдем (дәрі-дәрмектерді қоса), медициналық және санитарлық-гигиеналық бақылау, нормативтен жоғары оқыту, баспа жазылымы, байланыс қызметтері (ұялы, транкингтік, қалааралық), коммуналдық төлемдер, әкімшілік персоналды тамақтандыру, кеңсені күзету, өрт қауіпсіздігі, интернет, жерсеріктік телевизия, көлікті жалға алу, бензин, отын, әкімшілік мақсаттағы жағармай материалдары);
55. /527/ "оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағында" бағанында Қазақстан аумағындағы жер қойнауын пайдалануға арналған ӨБК (келісімшарттың) талаптарына сәйкес жанама шығыстар сомасы көрсетіледі;
56. /528/ "салықтар мен төлемдер, барлығы" бағанында жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған ӨБК (келісімшарттың) талаптарына, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекет бюджетіне (республикалық, жергілікті) төлейтін барлық жалпы мемлекеттік және жергілікті салықтар түрлерінің, төлемдер мен алымдардың сомасы көрсетіледі. Бұл ретте, жер қойнауын пайдаланушы жер қойнауын пайдалануға арналған ӨБК (келісімшарттың) бойынша жылдық шығындарды жоспарлау кезінде кейіннен есепті кезеңде түзетумен ӨБК (келісімшартқа) жұмыс бағдарламасында көрсетілген салықтар сомасын көздейді. "Талап" бағанында орындалған жұмыстар мен шығыстардың нақты көлеміне есептелген салықтардың сомалары, "нақты" бағанында ақшалай көріністе нақты төленген сома көрсетіледі /528/=/529/+/530/+/531//+/534//+/536//+/537//+/538//+/539//+/540//+/541//+/543//+/544//+/545/);
57. /529/ "оның ішінде: корпоративтік табыс салығы" бағанында ақшалай көріністе корпоративтік табыс салығының жалпы сомасы (миллион теңге) көрсетіледі;
58. /530/ "қосылған құн салығы" бағанында ақшалай көріністе қосылған құн салығының жалпы сомасы (миллион теңге) көрсетіледі;
59. /531/ "бонустар" бағанында ақшалай көріністе бонустардың жалпы сомасы (миллион теңге) көрсетіледі;
60. /532/ "оның ішінде: қол қойылатын бонус" бағанында жер қойнауын пайдалану құқығына тиянақталған бір жолғы төлем сомасы көрсетіледі, бұл ретте ұлттық компания жер қойнауын пайдаланушы ретінде әрекет ететін жер қойнауын пайдалануға арналған ӨБК (келісімшарттар) бойынша Қазақстан Республикасының пайдасына қол қойылатын бонусты оның стратегиялық серіктесі төлейді, егер осындай серіктеспен бірлескен қызмет туралы шартта басқасы көзделмесе (миллион теңге);

61. в графе /533/ "коммерческого обнаружения" указывается общая сумма бонусов коммерческого обнаружения в денежном выражении (миллион тенге);
62. в графе /534/ "налог на добычу полезных ископаемых" указывается общая сумма налога на добычу полезных ископаемых в денежном выражении (миллион тенге);
63. в графе "приоритетный платеж" указывается приоритетный платеж в денежном выражении (миллион тенге);
64. в графе /535/ "доля Республики Казахстан в ранее заключенных соглашениях (контрактах) о разделе продукции" указывается доля Республики Казахстан в ранее заключенных соглашениях (контрактах) о разделе продукции в денежном выражении (миллион тенге);
65. в графе /536/ "налог на сверхприбыль" указывается общая сумма налога на сверхприбыль в денежном выражении (миллион тенге);
66. в графе /537/ "социальный налог" указывается общая сумма социального налога в денежном выражении (миллион тенге);
67. в графе /538/ "налог на транспортные средства" указывается общая сумма налога на транспортные средства в денежном выражении (миллион тенге);
68. в графе /539/ "таможенные платежи" указывается общая сумма таможенных платежей в денежном выражении (миллион тенге);
69. в графе /540/ "платежи за загрязнение окружающей среды" указывается общая сумма платежей за загрязнение окружающей среды в денежном выражении (миллион тенге);
70. в графе /541/ "платеж по возмещению исторических затрат" указываются прошлые затраты государства, связанные с разведкой данной контрактной территории и обустройством открытых на ней месторождений (включает плату за приобретение геологической информации), выплачиваемые недропользователем. Сумма исторических затрат определяется на основе инвентаризации всех фактических затрат на определение состояния геолого-геофизической изученности объекта по контрактной территории, понесенные государством в денежном выражении (миллион тенге);
71. в графе /542/ "в том числе за приобретение геологической информации" указывается сумма платежа за приобретение геологической информации в денежном выражении (миллион тенге);
72. в графе /543/ "аренда земли" указываются затраты на аренду земли в денежном выражении (миллион тенге);
73. в графе /544/ "прочие налоги и платежи" указываются прочие налоги и платежи, не выделенные в данной форме отчетности, но имеющие место при проведении операций по недропользованию в соответствии с условиями соглашения (контракта) о разделе продукции в денежном выражении;
74. в графе /545/ "штрафы и пени, всего" указывается сумма всех штрафов и пени в денежном выражении (миллион тенге);

61. /533/ "коммерциялық табу" бағанында ақшалай көріністе коммерциялық табу бонустарының жалпы сомасы (миллион теңге) көрсетіледі;
62. /534/ "пайдалы қазбаларды өндіру салығы" бағанында ақшалай көріністе пайдалы қазбаларды өндіру салығының жалпы сомасы (миллион теңге) көрсетіледі;
63. "басым төлем" бағанында ақшалай көріністе басым төлем (миллион теңге) көрсетіледі;
64. /535/ "бұрын жасалған өнімді бөлу туралы келісімдерде (келісімшарттарда) Қазақстан Республикасының үлесі" бағанында ақшалай көріністе бұрын жасалған өнімді бөлу туралы келісімдерде (келісімшарттарда) Қазақстан Республикасының үлесі (миллион теңге) көрсетіледі;
65. /536/ "үстеме табысқа салынатын салық" бағанында ақшалай көріністе үстеме табысқа салынатын салықтың жалпы сомасы (миллион теңге) көрсетіледі;
66. /537/ "әлеуметтік салық" бағанында ақшалай көріністе әлеуметтік салықтың жалпы сомасы (миллион теңге) көрсетіледі;
67. /538/ "көлік құралдарына салынатын салық" бағанында ақшалай көріністе көлік құралдарына салынатын салықтың жалпы сомасы (миллион теңге) көрсетіледі;
68. /539/ "кеден төлемдері" бағанында ақшалай көріністе кеден төлемдерінің жалпы сомасы (миллион теңге) көрсетіледі;
69. /540/ "қоршаған ортаны ластау үшін төлемдер" бағанында ақшалай көріністе қоршаған ортаны ластау үшін төлемдердің жалпы сомасы (миллион теңге) көрсетіледі;
70. /541/ "тарихи шығындарды өтеу бойынша төлемдер" бағанында жер қойнауын пайдаланушы төлейтін, осы келісімшарттық аумақты барлаумен және онда ашылған кен орындарын абаттандырумен байланысты мемлекеттің өткен шығындары көрсетіледі (геологиялық ақпаратты сатып алу үшін төлемді қамтиды). Тарихи шығындар сомасы келісімшарттық аумақ бойынша объектінің геологиялық-геофизикалық зерттелгендігінің күйін анықтауға арналған мемлекеттің ақшалай көріністе барлық нақты шығындарын түгендеу негізінде айқындалады (миллион теңге);
71. /542/ "оның ішінде геологиялық ақпарат алу үшін" бағанында ақшалай көріністе геологиялық ақпарат алу үшін төлем сомасы (миллион теңге) көрсетіледі;
72. /543/ "жерді жалға алу" бағанында ақшалай көріністе жерді жалға алуға арналған шығыстар (миллион теңге) көрсетіледі;
73. /544/ "өзге салықтар мен төлемдер" бағанында ақшалай көріністе осы есептілік нысанында бөлінбеген, бірақ ӨБК (келісімшарт) талаптарына сәйкес жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде орын алатын өзге салықтар мен төлемдер көрсетіледі;
74. /545/ "айыппұлдар және өсімпұлдар, барлығы" бағанында ақшалай көріністе барлық айыппұлдар мен өсімпұлдардың сомасы (миллион теңге) көрсетіледі;

75. в графе /546/ "в том числе: по платежам налогового характера" указывается сумма штрафов и пени по платежам налогового характера в денежном выражении (миллион тенге);
76. в графе /547/ "по платежам неналогового характера" указывается сумма штрафов и пени по платежам неналогового характера в денежном выражении (миллион тенге);
77. в графе /548/ "за неисполнение, ненадлежащее исполнение контрактных обязательств" указывается сумма штрафов и пени за неисполнение, ненадлежащее исполнение обязательств по соглашению (контракту) о разделе продукции в денежном выражении (миллион тенге).
Приложение 2
к форме отчета об исполнении
лицензионно-контрактных
условий по соглашениям
(контрактам) о разделе продукции
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz/
Наименование формы административных данных: Дополнение 1 к отчету об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции для ранее заключенных соглашений (контрактов) о разделе продукции

75. /546/ "оның ішінде: салықтық сипаттағы төлемдер бойынша, барлығы" бағанында ақшалай көріністе салықтық сипаттағы төлемдер бойынша айыппұлдар мен өсімпұлдардың сомасы (миллион теңге) көрсетіледі;
76. /547/ "салықтық емес сипаттағы төлемдер бойынша" бағанында ақшалай көріністе салықтық емес сипаттағы төлемдер бойынша айыппұлдар мен өсімпұлдардың сомасы (миллион теңге) көрсетіледі;
77. /548/ "ӨБК (келісімшарт) бойынша міндеттемелерді орындамағаны, тиісінше орындамағаны үшін" бағанында ақшалай көріністе ӨБК (келісімшарт) бойынша міндеттемелерді орындамағаны, тиісінше орындамағаны үшін айыппұлдар мен өсімпұлдардың сомасы (миллион теңге) көрсетіледі.
Өнімді бөлу туралы келісімдер
(келісімшарттар) бойынша
лицензиялық-келісімшарттық
талаптардың орындалуы туралы
есеп нысанына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: өнімді бөлу туралы бұрын жасалған келісімдер (келісімшарттар) үшін өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық-келісімшарттық шарттардың орындалуы туралы есепке 1-толықтыру

263
на вознаграждения за кредит (заем)
264
убытки от аварий (по вине подрядчика)
265
на добровольное страхование
266
затраты на суды
267
штрафы и пени
268
на личное потребление работников
269
разовые фиксированные платежи по соглашению о разделе продукции
270
налоги и обязательные платежи
271
затраты, не связанные с соглашением о разделе продукции
272
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме дополнения 1 к отчету
об исполнении лицензионно-
контрактных условий
по соглашениям (контрактам)
о разделе продукции для ранее
заключенных соглашений
(контрактов) о разделе продукции
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Дополнение 1 к отчету об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции
для ранее заключенных соглашений (контрактов) о разделе продукции за _____ квартал 20_____ года" (ЛКУ-7-2-СРП, ежеквартально)
1. в графе "1" указывается наименование статей, по которым осуществляется мониторинг по выполнению условий соглашения (контракта) о разделе продукции;
2. в графе "2" указывается шифр строки соответствующей наименованию статьи;
3. в графе "3" указывается утвержденный бюджет в соответствии с рабочей программой к соглашению (контракту) о разделе продукции;
4. в графе "4" указываются фактически произведенные затраты, подлежащие возмещению на выполнение условий соглашения (контракта) о разделе продукции за квартал;
5. в графе "5" указываются фактически произведенные затраты, подлежащие возмещению на выполнение условий соглашения (контракта) о разделе продукции с начала года;
6. в графе "6" указываются фактически произведенные затраты, подлежащие возмещению на выполнение условий соглашения (контракта) о разделе продукции с начала освоения месторождения;
7. в графе "7" указываются надбавка (аплифт), начисляемая на не возмещенную в отчетном периоде часть затрат за счет компенсационного нефтегазового сырья в соответствии с условиями соглашения (контракта) о разделе продукции;

263
несие (қарыз) үшін сыйақыларға
264
апаттардан (мердігердің кінәсі бойынша) залалдар
265
ерікті сақтандыруға
266
соттарға шығыстар
267
айыппұлдар және өсімпұлдар
268
жұмыскерлердің жеке тұтынуына
269
өнімді бөлу туралы келісім бойынша бір жолғы тиянақталған төлемдер
270
салықтар және міндетті төлемдер
271
өнімді бөлу туралы келісіммен байланысты емес шығыстар
272
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Өнімді бөлу туралы бұрын
жасалған келісімдер
(келісімшарттар) үшін өнімді
бөлу туралы келісімдер
(келісімшарттар) бойынша
лицензиялық-келісімшарттық
шарттардың орындалуы туралы
есепке 1-толықтыру нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"20_____ жылғы _____ тоқсан бойынша бұрын жасалған өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) үшін лицензиялық-келісімшарттық талаптардың және жұмыс бағдарламасының орындалуы туралы есепке 1-толықтыру"
(ЛКУ-7-2-ӨБК, тоқсан сайын)
1. "1" бағанда ӨБК талаптарын орындау бойынша мониторинг жүзеге асырылатын баптардың атауы көрсетіледі;
2. "2" бағанда бап атауына сәйкес келетін жол шифрі көрсетіледі;
3. "3" бағанда келісімшартқа/ӨБК жұмыс бағдарламасына сәйкес бекітілген бюджет көрсетіледі;
4. "4" бағанда тоқсан бойынша ӨБК талаптарын орындау үшін өтелуге тиіс нақты жасалған шығыстар көрсетіледі;
5. "5" бағанда жыл басынан бері ӨБК талаптарын орындау үшін өтелуге тиіс нақты жасалған шығыстар көрсетіледі;
6. "6" бағанда кен орнын игеру басталғаннан бері ӨБК талаптарын орындау үшін өтелуге тиіс нақты жасалған шығыстар көрсетіледі;
7. "7" бағанда ӨБК талаптарына сәйкес өтемдік мұнай-газ шикізаты есебінен есепті кезеңде өтелмеген шығыстар бөлігіне есептелетін үстеме (аплифт) көрсетіледі;

8. в графе "8" указываются фактически возмещенные затраты на выполнение условий соглашения (контракта) о разделе продукции за квартал;
9. в графе "9" указываются фактически возмещенные затраты на выполнение условий соглашения (контракта) о разделе продукции с начала года;
10. в графе "10" указываются фактически возмещенные затраты на выполнение условий соглашения (контракта) о разделе продукции с начала освоения месторождения.
11. в графе /216/ "возмещаемые затраты, всего" указываются обоснованные и документально подтвержденные затраты подрядчика, фактически произведенные им при выполнении работ в рамках заключенного соглашения (контракта) о разделе продукции в соответствии с программой работ и бюджетами, которые подлежат возмещению за счет компенсационной продукции в соответствии с условием соглашения (контракта) о разделе продукции (//216/ = /217/+/218/+225/+/233/+/239/+/245/);
12. в графе /217/ "из них: подготовка и разработка технико-экономического обоснования" указываются затраты на подготовку и разработку технико-экономического обоснования - произведенные подрядчиком до вступления в силу соглашения (контракта) о разделе продукции, в том числе: на подготовку и разработку технико-экономического обоснования на стадии, предшествующей заключению соглашения (контракта) о разделе продукции;
13. в графе /218/ "затраты на разведку и оценку" указываются затраты на нефтяные операции, которые являются или во время их понесения являлись компонентом предусмотренным бюджетом затрат на разведку или оценку в соответствии с утвержденными годовыми рабочими программами и годовыми бюджетами; соответствует строке шифра /509/ пояснения по заполнению формы административных данных "Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции", за исключением затрат, не подлежащих возмещению (/218/= /219/+/220/-----/224/)
14. в графе /219/ "в том числе: капитальные затраты" указываются сумма капитальных затрат на отчетный период;
15. в графе /220/ "исследования и изыскания" указываются затраты на исследования и изыскания, включая аэросъемку, геофизические, геохимические, палеонтологические, геологические, топографические и сейсмические съемки, пробы грунтов, изучение воздействия на окружающую среду, изучение коллекторов и аналогичные работы и их соответствующую интерпретацию;
16. в графе /221/ "бурение, углубление, заглушивание" указываются затраты на бурение, углубление, заглушивание - бурение боковых стволов, опробование, закачивание и капитальный ремонт скважин (разведочных и оценочных), при условии, что такие скважины не закончены в качестве эксплуатационных скважин (если же скважины закончены, то возмещение затрат переходит на этап добычи);

8. "8" бағанда тоқсан бойынша ӨБК талаптарын орындау үшін нақты өтелген шығыстар көрсетіледі;
9. "9" бағанда жыл басынан бері ӨБК талаптарын орындау үшін нақты өтелген шығыстар көрсетіледі;
10. "10" бағанда кен орнын игеру басталғаннан бері ӨБК талаптарын орындау үшін нақты өтелген шығыстар көрсетіледі;
11. /216/ бағанда ӨБК талабына сәйкес Өтемдік өнім есебінен өтелуге тиіс жұмыс бағдарламаларына және бюджеттерге сәйкес жасалған өнімді бөлу туралы келісімшарттың шеңберінде жұмыстар орындалған кезде Мердігердің негізделген және құжатпен расталған іс жүзінде жұмсалған шығындары көрсетіледі (//216/ = /217/+/218/+225/+/233/+/239/+/245/);
12. /217/ бағанда "оның ішінде: техникалық-экономикалық негіздемені дайындау және әзірлеу" өнімді бөлу туралы келісім (келісімшарт) күшіне енгенге дейін мердігер жүргізген техникалық-экономикалық негіздемені дайындауға және әзірлеуге, оның ішінде: келісім жасасудың алдындағы сатыда техникалық - экономикалық негіздемені дайындауға және әзірлеуге арналған шығындар көрсетіледі өнімді бөлу туралы;
13. /218/ "барлауға және бағалауға арналған шығындар" бағанда бекітілген жылдық жұмыс бағдарламаларына және жылдық бюджеттерге сәйкес барлауға немесе бағалауға арналған бюджетте көзделген шығындардың құрамдас бөлігі болып табылатын немесе оларды шығару кезінде мұнай операцияларына арналған шығындар көрсетіледі; "барлау және бағалау туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша Шифр /509/ түсіндірме жолына сәйкес келеді. өтеуге жатпайтын шығындарды қоспағанда, өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық-келісімшарттық талаптарды орындау (/218 /= / 219/+/220/-----/224/);
14. /219/ бағанда "соның ішінде: күрделі шығындар" есептік кезеңде күрделі шығындар көрсетіледі;
15. /220/ "зерттеулер мен ізденістер" бағанда аэротүсірілімді, геофизикалық, геохимиялық, палеонтологиялық, геологиялық, топографиялық және сейсмикалық түсірілімдерді, топырақ сынамаларын, қоршаған ортаға әсерді зерттеуді, коллекторларды зерттеуді және басқа да ұқсас жұмыстарды және оларды тиісті түсіндіруді қоса алғанда, зерттеулер мен ізденістерге арналған шығындар көрсетіледі;
16. /221/ "бұрғылау, тереңдету, бітеу" бағанда ұңғымалар пайдалану ұңғымалары ретінде аяқталмаған жағдайда (егер ұңғымалар аяқталған болса, онда шығындарды өтеу өндіру кезеңіне өтеді) осындай ұңғымаларды (барлау және бағалау мақсатындағы) бұрғылауға, тереңдетуге, бітеуге - бүйірлік оқпандарды бұрғылауға, сынамалауға, айдауға және күрделі жөндеуге арналған шығындар көрсетіледі;

17. в графе /222/ "товарно-материальные запасы" указываются затраты на товарно-материальные запасы - основные средства, закупленные для разведочных и оценочных скважин, при условии, что такие скважины не закончены в качестве эксплуатационных скважин (если же скважины закончены, то возмещение затрат переходит на этап добычи);
18. в графе /223/ "оплата труда и услуг" указывается затраты на оплату труда и услуг при бурении разведочных и оценочных скважин, при условии, что такие скважины не закончены в качестве эксплуатационных скважин (если же скважины закончены, то возмещение затрат переходит на этап добычи);
19. в графе /224/ "прочие затраты" указываются прочие затраты - объекты, используемые для каких работ, возмещаемые затраты на услуги, общие и административные расходы;
20. в графе /225/ "затраты на освоение (добычу)" указываются затраты на нефтяные операции, которые являются или во время их понесения являлись компонентом предусмотренным бюджетом затрат на добычу в соответствии с утвержденными годовыми рабочими программами и годовыми бюджетами; соответствует строке шифра /510/ пояснения по заполнению формы административных данных "Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции", за исключением затрат, не подлежащих возмещению (/225/= /226/+/227/-----/232/);
21. в графе /226/ "в том числе: капитальные затраты" указываются капитальные затраты, соответствующие строке шифра /503/ пояснения по заполнению формы административных данных "Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции", отнесенные к этапу добычи;
22. в графе /227/ "исследования и изыскания" указываются затраты на исследования и изыскания, включая затраты на экологические исследования, транспортировку и перевалку нефти, инженерную подготовку и проектирование и требуемые в каждом случае для подготовки и реализации рабочей программы обустройства и добычи;
23. в графе /228/ "бурение" указываются затраты на бурение, закачивание - включает и повторное закачивание добывающих скважин, не зависимо от того, являются ли эти скважины сухими или продуктивными; расходы на бурение и закачивание скважин для закачивания воды или газа с целью повышения добычи нефти, а также стоимость ранее непродуктивных скважин с целью их использования в качестве продуктивных, включая установку обсадной колонны и насосно-компрессорных труб;

17. /222/ "тауар-материалдық қорлар" бағанда тауар-материалдық қорларға арналған шығындар - барлау және бағалау ұңғымалары үшін сатып алынған негізгі құралдар, осындай ұңғымалар пайдалану ұңғымалары ретінде аяқталмаған жағдайда көрсетіледі (егер ұңғымалар аяқталған болса, онда шығындарды өтеу өндіру кезеңіне өтеді);
18. /223/ "еңбекке ақы төлеу және қызмет көрсету" бағанда барлау және бағалау ұңғымаларын бұрғылау кезінде осындай ұңғымалар пайдалану ұңғымалары ретінде аяқталмаған жағдайда (егер ұңғымалар аяқталған болса, онда шығындарды өтеу өндіру кезеңіне өтеді) еңбекке ақы төлеу және қызмет көрсету шығындары көрсетіледі;
19. /224/ "өзге шығындар" бағанда өзге шығындар - жоғарыда сипатталған жұмыстар үшін пайдаланылатын объектілер, қызметтерге өтелетін шығындар, жалпы және әкімшілік шығыстар көрсетіледі;
20. /225/ "игеруге (өндіруге) арналған шығындар" бағанында бекітілген жылдық жұмыс бағдарламаларына және жылдық бюджеттерге сәйкес өндіруге арналған шығындардың бюджетінде көзделген құрамдас бөлігі болып табылатын немесе оларды шығару кезінде мұнай операцияларына арналған шығындар көрсетіледі; "игеру (өндіру) туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша Шифр /510/ түсіндірме жолына сәйкес келеді өтеуге жатпайтын шығындарды қоспағанда," өнімді бөлу туралы " келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық-келісімшарттық талаптар (/225/= /226/+/227/-----/232/);
21. /226/ "оның ішінде: күрделі қаржы шығындары" бағанда өндіру кезеңіне жатқызылған "өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық-келісімшарттық шарттардың орындалуы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша Шифр /503/ түсіндірме жолына сәйкес келетін күрделі шығындар көрсетіледі;
22. /227/ "зерттеулер мен іздестірулер" бағанда экологиялық зерттеулерге, мұнайды тасымалдауға және ауыстырып тиеуге, инженерлік даярлауға және жобалауға арналған және жайластыру мен өндірудің Жұмыс бағдарламасын дайындау және іске асыру үшін әрбір жағдайда талап етілетін шығындарды қоса алғанда, зерттеулер мен іздестірулерге арналған шығындар көрсетіледі;
23. /228/ "бұрғылау" бағанда бұрғылау, аяқтау шығындары көрсетіледі - бұл ұңғымалардың құрғақ немесе өнімді болуына қарамастан, өндіру ұңғымаларын қайта аяқтауды да қамтиды; мұнай өндіруді арттыру мақсатында суды немесе газды айдау үшін ұңғымаларды бұрғылауға және айдауға арналған шығыстар, сондай-ақ шегендеу бағаналары мен сорғы-компрессорлық құбырларды орнатуды қоса алғанда, оларды өнімді ұңғымалар ретінде пайдалану мақсатында бұрын өнімсіз ұңғымалардың құны;

24. в графе /229/ "товарно-материальные запасы" указываются затраты на товарно-материальные запасы - основные средства, закупленные для использования при добыче;
25. в графе /230/ "оплата труда и услуг" указывается затраты на оплату труда и услуг при бурении, углублении или закачивании добывающих скважин, описанных в строке шифра /228/;
26. в графе /231/ "объекты для добычи, транспорт, хранения" указываются затраты на объекты для добычи, транспортировки и хранения - включают морские платформы, трубопроводы (в том числе морские), выкидные линии, промысловые сооружения, технологические и очистные установки, устьевое, подземное оборудование, системы повышения добычи нефти, хранилища для нефти, терминалы, пирсы, гавани и связанные с ними объекты, подъездные дороги и прочие затраты, понесенные для работ, описанных выше;
27. в графе /232/ "прочие затраты" указываются прочие затраты - объекты, используемые для каких работ, возмещаемые затраты на услуги, общие и административные расходы;
28. в графе /233/ "эксплуатационные затраты" указываются все затраты на нефтяные операции, которые понесены после даты начала коммерческой добычи, которые являются или во время их понесения являлись компонентом добычи и не относятся к категориям возмещаемых затрат на: разведку и оценку, добычу, услуги и общих и административных затрат (за исключением перечисленных в строке шифра /238/) (/233/ = /234/+/235/------/238/);
29. в графе /234/ "в том числе: эксплуатация и обслуживание" указываются затраты на эксплуатацию и обслуживание, включая затраты на эксплуатацию, обслуживание, содержание, выход из эксплуатации и ремонт скважин (эксплуатационных и нагнетательных), оборудования, и промысловых, обрабатывающих, транспортных объектов и установок, хранилищ;
30. в графе /235/ "ликвидация" указываются затраты, произведенные недропользователем на ликвидацию последствий своей деятельности по соглашению (контракту) о разделе продукции;
31. в графе /236/ "мониторинг состояния (загрязнения) недр" указываются затраты на создание и содержание наблюдательной сети и ведение мониторинга за состоянием (загрязнением) окружающей среды и соответствующая строке шифра /518/ пояснения по заполнению формы административных данных "Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции";

24. /229/ "тауар-материалдық қорлар" бағанда тауар-материалдық қорларға - өндіру кезінде пайдалану үшін сатып алынған негізгі құралдарға арналған шығындар көрсетіледі;
25. /230/ "еңбекке ақы төлеу және қызмет көрсету" бағанда /228/ жолының шифрінде сипатталған өндіру ұңғымаларын бұрғылау, тереңдету немесе айдау кезінде еңбекке ақы төлеу және қызмет көрсету шығындары көрсетіледі;
26. /231/ "өндіру, тасымалдау және сақтауға арналған объектілер" бағанда өндіру, тасымалдау және сақтауға арналған объектілерге арналған шығындар көрсетіледі - теңіз платформаларын, құбырларды (оның ішінде теңіз), лақтыру желілерін, кәсіпшілік құрылыстарды, технологиялық және тазарту қондырғыларын, сағалық, жерасты жабдығын, мұнай өндіруді арттыру жүйелерін, мұнайға арналған қоймаларды, терминалдарды, пирстерді, айлақтарды және олармен байланысты объектілерді, кірме жолдарды және жоғарыда сипатталған жұмыстар үшін жұмсалған өзге де шығындарды қамтиды;
27. /232/ "өзге шығындар" бағанда өзге шығындар - жоғарыда сипатталған жұмыстар үшін пайдаланылатын объектілер, қызметтерге өтелетін шығындар, жалпы және әкімшілік шығыстар көрсетіледі;
28. /233/ "пайдалану шығындары" бағанда коммерциялық өндіру басталған күннен кейін шеккен, ЖЖБ-ға сәйкес өндірудің құрауышысы болып табылатын немесе оны жүргізу кезінде келтірілген мұнай операцияларына арналған барлық шығындар көрсетіледі және барлау мен бағалауға, өндіруге, қызметтерге және жалпы және әкімшілік шығындарға өтелетін шығындардың санаттарына жатпайды (/238 / жолының шифрінде төменде көрсетілгендерді қоспағанда) (/233/ = /234/+/235/------/238/);
29. /234/ "соның ішінде: пайдалану және қызмет көрсету" бағанда ұңғымаларды (пайдалану және айдау мақсатындағы), жабдықтарды және кәсіпшілік, өңдеу, көлік объектілері мен қондырғыларын, сақтау орындарын пайдалануға, оларға қызмет көрсетуге, күтіп-ұстауға, пайдаланудан шығаруға және жөндеуге арналған шығындарды қоса алғанда, пайдалануға және қызмет көрсетуге арналған шығындар көрсетіледі;
30. /235/ "жою" бағанда жер қойнауын пайдаланушының келісімшарт (ӨБК) бойынша өз қызметінің салдарын жоюға жұмсаған шығындары көрсетіледі;
31. /236/ "жер қойнауының жағдайын (ластануын) мониторингілеу" бағанда бақылау желісін құруға және ұстауға және қоршаған ортаның жай-күйіне (ластануына) мониторинг жүргізуге арналған шығындар және" өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық-келісімшарттық шарттардың орындалуы туралы есеп "әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша тиісті шифр /518/ түсіндірме жолында көрсетіледі";

32. в графе /237/ "затраты на услуги и расходы" указываются затраты на услуги и расходы, связанные с услугами;
33. в графе /238/ "прочие затраты" указываются прочие затраты, используемые для иных работ;
34. в графе /239/ "Общие и административные затраты" указываются общие и административные затраты, включая затраты на нефтяные операции, которые являются или во время их понесения являлись компонентом и которые относятся к услугам и общим и административным затратам, используемым для обеспечения категорий, подлежащих разноске по категориям возмещаемых затрат на разведку и оценку, на добычу, на эксплуатационные затраты в той же пропорции, в какой каждая из категорий возмещаемых затрат, понесенных в данном отчетном периоде, относится к общей сумме возмещаемых затрат на разведку и оценку, на добычу, на эксплуатационные затраты в данном отчетном периоде (/239/ = /240/+/241/-----/244/);
35. в графе /240/ "в том числе: содержание офисов (основного и полевых)" указываются затраты на основной офис, полевые офисы и другие офисные расходы;
36. в графе /241/ "техническое обслуживание и связь" указываются затраты на технические службы, связь, снабжение, электрическую энергию;
37. в графе /242/ "административные расходы на этапе разведки" указываются общие и административные затраты на этапе разведки и оценки;
38. в графе /243/ "административные расходы на этапе освоения" указываются общие и административные затраты на этапе разведки и освоения (добычи);
39. в графе /244/ "прочие расходы" указываются затраты на управление, бухгалтерию, юридическое обслуживание, администрацию, кадровую службу и другие расходы;
40. в графе /245/ "другие возмещаемые затраты" указываются другие возмещаемые затраты согласно условиям соглашения (контракта) о разделе продукции затраты на нефтяные операции, к которым относятся: бонус коммерческого обнаружения /246/, бонус добычи /247/, другие возмещаемые налоги и платежи в соответствии с условиями соглашения (контракта) о разделе продукции /248/, затраты на развитие социальной сферы /249/, затраты на природоохранные мероприятия /250/, затраты на обучение работающих по контракту /251/, затраты, связанные с реализацией продукции Республики Казахстан /252/ и прочие возмещаемые расходы согласно условиям соглашения (контракта) о разделе продукции /253/ (/245/ = /246/+/247/-----/253/);
41. в графе /255/ "невозмещаемые затраты, всего" указываются затраты, не возмещаемые за счет компенсационной продукции (/255/ = /256/+/257/-----/272/);

32. /237/ "қызметерге арналған шығыстар мен шығындар" бағанда қызметтермен байланысты шығыстар мен шығындар көрсетіледі;
33. /238/ "өзге де шығындар" бағанда жоғарыда сипатталған жұмыстар үшін пайдаланылатын өзге де шығындар көрсетіледі;
34. /239/ "жалпы және әкімшілік шығындар" бағанда барлау мен бағалауға, өндіруге, пайдалану шығындарына өтелетін шығындардың санаттары бойынша таратуға жататын санаттарды қамтамасыз ету үшін пайдаланылатын қызметтерге және жалпы және әкімшілік шығындарға жататын немесе оларды жұмсау кезінде ЖЖБ құраушысы болып табылатын мұнай операцияларына арналған шығындарды қоса алғанда, жалпы және әкімшілік шығындар осы есепті кезеңде келтірілген өтелетін шығындар санаттарының әрқайсысы осы есепті кезеңде барлауға және бағалауға, өндіруге, пайдалану шығындарына өтелетін шығындардың жалпы сомасына жататын пропорцияда көрсетіледі (/239/ = /240/+/241/-----/244/);
35. /240/ "соның ішінде: (негізгі және далалық) кеңселерді күтіп ұстау" бағанда негізгі кеңсеге, далалық кеңселерге және басқа да кеңселік шығыстарға арналған шығындар көрсетіледі;
36. /241/ "техникалық қызмет және байланыс" бағанда техникалық қызметтерге, байланысқа, жабдықтауға, электр энергиясына және сол сияқтыларға арналған шығындар көрсетіледі;
37. /242/ "барлау кезінде әкімшілік шығыстар" бағанда барлау және бағалау кезеңіндегі жалпы және әкімшілік шығындар көрсетіледі;
38. /243/ "игеру кезінде әкімшілік шығыстар" бағанда барлау және игеру (өндіру) кезеңіндегі жалпы және әкімшілік шығындар көрсетіледі;
39. /244/ "өзге де шығыстар" бағанда басқаруға, бухгалтерияға, заңгерлік қызмет көрсетуге, әкімшілікке, кадр қызметіне жұмсалған шығындар және жоғарыда ескерілмеген басқа да шығыстар көрсетіледі;
40. /245/ "басқа да өтелетін шығындар" бағанда ӨБК шарттарына сәйкес өтелетін мұнай операцияларына арналған басқа шығындар көрсетіледі және оларға мыналар жатады: коммерциялық табу бонусы /246/, өндіру бонусы /247/, ӨБК талаптарына сәйкес өтелетін басқа салықтар мен төлемдер /248/, әлеуметтік саланы дамытуға арналған шығындар /249/, табиғат қорғау іс-шараларына арналған шығындар /250/, келісімшарт бойынша жұмыс істеушілерді оқытуға арналған шығындар / 251/, Қазақстан Республикасының өнімін өткізумен байланысты шығындар /252/ және ӨБК талаптарына сәйкес өзге де өтелетін шығындар /253/ (/245/ = /246/+/247/-----/253/);
41. /255/ "өтелмейтін шығындар, барлығы" бағанда өтемдік өнім есебінен өтелмейтін шығындар көрсетіледі (Кодекс 29.11.03 жылғы № 500-II ҚР Заңына сәйкес 313-1-баппен толықтырылды) (/255/ = /256/+/257/-----/272/);

42. в графе /256/ "в том числе: взнос на участие в конкурсе" указывается взнос на участие в конкурсе инвестиционных программ на получение права недропользования на условиях раздела продукции;
43. в графе /257/ "на геологическую информацию" указываются затраты на приобретение геологической информации у уполномоченного органа по изучению недр;
44. в графе /258/ "превышенные затраты" указываются превышенные затраты - по статьям затрат в части их превышения, по которым соглашением установлены ограничения, в том числе административные расходы, понесенные за пределами страны;
45. в графе /259/ "сверхлимиты за загрязнение окружающей среды" указываются затраты по штрафным санкциям за загрязнение окружающей среды сверх установленных лимитов;
46. в графе /260/ "на реализацию продукции подрядчика" указываются затраты на реализацию продукции подрядчика, связанные с реализацией принадлежащей подрядчику компенсационной продукции и доли прибыльной продукции, включая затраты на доставку этой продукции от точки раздела до пункта сбыта, потери при транспортировке, затраты на страхование при транспортировке, комиссионные и прочие затраты;
47. в графе /261/ "ревизии, аудит" указываются затраты, связанные с ревизией (аудитом) финансово-хозяйственной деятельности, осуществленной по требованию акционеров (учредителей);
48. в графе /262/ "не выполнение условий соглашения о разделе продукции" указываются дополнительные избыточные затраты, возникшие в связи с неисполнением или ненадлежащим исполнением подрядчиком своих обязательств, установленных контрактом, включая обязательства по казахстанскому содержанию, а также понесенные из-за нарушения законодательства Республики Казахстан;
49. в графе /263/ "на путевки, экскурсии, путешествия" указываются затраты на путевки, экскурсии, путешествия, связанные с оплатой стоимости путевок на экскурсии и путешествия;
50. в графе /264/ "на вознаграждения за кредит (заем)" указываются выплаты вознаграждения за кредит (заем) и использование заемных средств, а также комиссионные выплаты и другие расходы, связанные с привлечением и использованием заемных средств;
51. в графе /265/ "убытки от аварий (по вине подрядчика)" указываются убытки, причиненные вследствие аварий, допущенных по вине недропользователя, в результате несоблюдения технологий и техники безопасности;
52. в графе /266/ "на добровольное страхование" указываются расходы по добровольному страхованию работников;

42. /256/ "соның ішінде: конкурсқа қатысуға жарна" бағанда өнімді бөлу шарттарымен жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған инвестициялық бағдарламалар конкурсына қатысу жарнасы көрсетіледі;
43. /257/ "геологиялық ақпаратқа" бағанда жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органнан геологиялық ақпаратты сатып алуға арналған шығындар көрсетіледі;
44. /258/ "асып кеткен шығындар" бағанда келісімде шектеулер белгіленген шығындардың, оның ішінде елден тыс жерлерде орын алған әкімшілік шығыстардың асып кетуі бөлігінде - шығындардың баптары бойынша асып кеткен шығындар көрсетіледі;
45. /259/ "қоршаған ортаны ластағаны үшін лимиттердің асып кетуі" бағанда қоршаған ортаны белгіленген лимиттерден артық ластағаны үшін айыппұл санкциялары бойынша шығындар көрсетіледі;
46. /260/ "мердігердің өнімін өткізуге арналған шығындар" бағанда Мердігердің өнімін өткізуге арналған шығындар - Мердігерге тиесілі өтемдік өнімді және осы өнімді бөлу нүктесінен өткізу пунктіне дейін жеткізуге арналған шығындарды, тасымалдау кезіндегі ысыраптарды, тасымалдау кезіндегі сақтандыру шығындарын, комиссиялық шығындарды және өзге де шығындарды қоса алғанда, пайдалы өнім үлесін өткізумен байланысты шығындар көрсетіледі;
47. /261/ "ревизия, аудит" бағанда акционерлердің (құрылтайшылардың) талабы бойынша жүзеге асырылған қаржы-шаруашылық қызметтің ревизиясымен (аудитімен) байланысты шығындар көрсетіледі;
48. /262/ "өнімді бөлу туралы келісімнің шарттарын орындамау" бағанда Мердігердің келісімшартта белгіленген өз міндеттемелерін орындамауына немесе тиісінше орындамауына байланысты туындаған, қазақстандық қамту бойынша міндеттемелерді қоса, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзғаны үшін келтірілген қосымша артық шығындар көрсетіледі;
49. /263/ "жолдамаларға, экскурсияларға, саяхаттарға" бағанда экскурсиялар мен саяхаттарға жолдамалардың құнын төлеумен байланысты жолдамаларға, экскурсияларға, саяхаттарға арналған шығындар көрсетіледі;
50. /264/ "несие (қарыз) үшін сыйақы" бағанда несие (қарыз) үшін сыйақы төлемдері және қарыз қаражатын пайдалану, сондай-ақ комиссиялық төлемдер және Қарыз қаражатын тартумен және пайдаланумен байланысты басқа да шығыстар көрсетіледі;
51. /265/ "(мердігердің кінәсі бойынша) авариялар салдарынан келтірілген залалдар" бағанда технологиялар мен қауіпсіздік техникасын сақтамаудың нәтижесінде жер қойнауын пайдаланушының кінәсі бойынша орын алған авариялар салдарынан келтірілген залалдар көрсетіледі;
52. /266/ "ерікті сақтандандыруға" бағанда қызметкерлерді ерікті сақтандыру бойынша шығыстар көрсетіледі;

53. в графе /267/ "затраты на суды" указываются затраты, понесенные в связи с судебными разбирательствами;
54. в графе /268/ "штрафы и пени" указываются штрафы и пени, взимаемые государственными органами с подрядчика;
55. в графе /269/ "на личное потребление работников" указываются затраты, связанные с оплатой расходов на личное потребление работников, не предусмотренное законодательством Республики Казахстан, если только такие затраты не включены в доход работников подрядчика, подлежащий обложению индивидуальным подоходным налогом в соответствии с действующим законодательством;
56. в графе /270/ "разовые фиксированные платежи по соглашению о разделе продукции" указываются разовые фиксированные платежи по условиям соглашения (контракта) о разделе продукции;
57. в графе /271/ "налоги и обязательные платежи" указываются уплаченные налоги и обязательные платежи в бюджет по условиям соглашения (контракта) о разделе продукции;
58. в графе /272/ "затраты, не связанные с соглашением о разделе продукции" указываются затраты, не относящиеся к деятельности по соглашения (контракта) о разделе продукции.
Приложение 3
к форме отчета об исполнении
лицензионно-контрактных
условий по соглашениям
(контрактам) о разделе продукции
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz/
Наименование формы административных данных: Дополнение 2 к отчету об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции для ранее заключенных соглашений (контрактов) о разделе продукции

53. /267/ "соттарға арналған шығындар" бағанда сот талқылауларымен байланысты шығындар көрсетіледі;
54. /268/ "айыппұлдар мен өсімпұлдар" бағанда Мердігерден мемлекеттік органдар алатын айыппұлдар мен өсімпұлдар көрсетіледі;
55. /269/ "қызметкерлердің жеке тұтынуына арналған шығыстар" бағанда шығындар ағымдағы заңнамаға сәйкес жеке табыс салығы салынуға жататын Мердігер қызметкерлерінің кірісіне енгізілмесе, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделмеген қызметкерлердің жеке тұтынуына арналған шығыстарды төлеумен байланысты шығындар көрсетіледі;
55. /270/ "өнімді бөлу туралы келісім бойынша біржолғы тиянақталған төлемдер" бағанда өнімді бөлу туралы келісім талаптары бойынша біржолғы тиянақталған төлемдер көрсетіледі;
56. /271/ "салықтар мен міндетті төлемдер" бағанда ӨБК талаптары бойынша бюджетке төленген салықтар мен міндетті төлемдер көрсетіледі;
57. /272/ "өнімді бөлу туралы келісімге қатысы жоқ шығындар" бағанда өнімді бөлу туралы келісім бойынша қызметке қатысы жоқ шығындар көрсетіледі.
Өнімді бөлу туралы келісімдер
(келісімшарттар) бойынша
лицензиялық-келісімшарттық
талаптардың орындалуы туралы
есеп нысанына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: өнімді бөлу туралы бұрын жасалған келісімдер (келісімшарттар) үшін өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық-келісімшарттық шарттардың орындалуы туралы есепке 2-толықтыру

277
миллион тенге/тонна
Удельные издержки на реализацию продукции
278
миллион тенге/тонна
Компенсационная продукция, всего
279
миллион тенге
тонн
Прибыльная продукция, всего
280
миллион тенге
тонн
в том числе: доля Республики Казахстан
281
%
миллион тенге
тонн
доля подрядчика
282
%
миллион тенге
тонн
Приложение
к форме дополнения 2 к отчету
об исполнении лицензионно-
контрактных условий
по соглашениям (контрактам)
о разделе продукции для ранее
заключенных соглашений
(контрактов) о разделе продукции
Пояснение по заполнению формы административных данных "Дополнение 2 к отчету об исполнении лицензионно-контрактных условий
по соглашениям (контрактам) о разделе продукции для ранее заключенных соглашений (контрактов)
о разделе продукции за _____ квартал 20_____ года" (ЛКУ-7-3-СРП, ежеквартально)
1. в графе "1" указывается наименование статей, по которым осуществляется мониторинг по выполнению условий соглашения (контракта) о разделе продукции;
2. в графе "2" указывается шифр строки соответствующей наименованию статьи;
3. в графе "3" указываются единица измерения показателей;
4. в графе "4" указываются фактически полученные показатели за квартал период (в физическом и денежном выражениях);
5. в графе "5" указываются фактически полученные показатели с начала года (в физическом и денежном выражениях);
6. в графе "6" указываются фактически полученные показатели с начала освоения (в физическом и денежном выражениях);
7. в графе "7" указываются принятые показатели по условиям соглашения (контракта) о разделе продукции (в физическом и денежном выражениях);
8. в графе /273/ "валовой доход" указывается стоимость продукции для возмещения затрат и раздела между сторонами соглашения (контракта) о разделе продукции и рассчитывается как произведение объема добытых категорий углеводородов на среднюю цену в точке раздела (точка раздела продукции определяется соглашением (контрактом) о разделе продукции) за отчетный период;
9. в графе /274/ "внутренняя норма рентабельности" указывается внутренняя норма рентабельности - определяется как годовая ставка дисконта (в процентах), при которой чистая текущая стоимость, рассчитанная по значениям реального чистого денежного потока наличности подрядчика за каждый отчетный период, начиная с момента вступления в силу соглашения (контракта) о разделе продукции и включая такой отчетный период, будет равна нулю;
10. в графе /275/ "чистый денежный поток наличности" указывается суммарная реальная стоимость компенсационной и доли прибыльной продукции подрядчика за вычетом реальной стоимости возмещаемых затрат, включая налоги и обязательные платежи государству, кроме доли Республики Казахстан по разделу продукции по условиям соглашения (контракта) о разделе продукции за отчетный период;

277
миллион теңге/тонна
Өнімді өткізуге арналған үлестік шығыстар
278
миллион теңге/тонна
Өтемдік өнім, барлығы
279
миллион теңге
тонна
Пайдалы өнім, барлығы
280
миллион теңге
тонна
оның ішінде: Қазақстан Республикасының үлесі
281
%
миллион теңге
тонна
мердігердің үлесі
282
%
миллион теңге
тонна
Өнімді бөлу туралы бұрын
жасалған келісімдер
(келісімшарттар) үшін өнімді
бөлу туралы келісімдер
(келісімшарттар) бойынша
лицензиялық-келісімшарттық
шарттардың орындалуы туралы
есепке 2-толықтыру нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"20_____ жылғы _____ тоқсан бойынша бұрын жасалған өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) үшін лицензиялық-келісімшарттық талаптардың және жұмыс бағдарламасының орындалуы туралы есепке 2-толықтыру"
(ЛКУ-7-3-ӨБК, тоқсан сайын)
1. "1" бағанда өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) талаптарын орындау бойынша мониторинг жүзеге асырылатын баптардың атауы көрсетіледі;
2. "2" бағанда бап атауына сәйкес келетін жол шифрі көрсетіледі;
3. "3" бағанда көрсеткіштердің өлшем бірліктері көрсетіледі;
4. "4" бағанда тоқсан бойынша нақты алынған көрсеткіштер көрсетіледі (физикалық және ақшалай көріністе);
5. "5" бағанда жыл басынан бері нақты алынған көрсеткіштер көрсетіледі (физикалық және ақшалай көріністе);
6. "6" бағанда игеру басталғаннан бері нақты алынған көрсеткіштер көрсетіледі (физикалық және ақшалай көріністе);
7. "7" бағанында өнімді бөлу туралы келісімнің (Келісімшарттың) шарттары бойынша қабылданған көрсеткіштер көрсетіледі (физикалық және ақшалай түрде);
8. /273/ "жалпы табыс" бағанында өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) тараптары арасындағы шығындарды өтеу және бөлу үшін өнімнің құны көрсетіледі және есепті кезең үшін өндірілген көмірсутектер санаттарының көлемін бөлу нүктесіндегі орташа бағаға (өнімді бөлу нүктесі өнімді бөлу туралы келісіммен (келісім-шартпен) айқындалады) туынды ретінде есептеледі;;
9. /274/ "рентабельділіктің ішкі нормасы" бағанында рентабельділіктің ішкі нормасы көрсетіледі - өнімді бөлу туралы келісім (келісім-шарт) күшіне енген сәттен бастап және оны қоса алғанда, әрбір есепті кезең үшін мердігердің қолма-қол ақшасының нақты таза ақша ағынының мәндері бойынша есептелген таза ағымдағы құн жылдық дисконт мөлшерлемесі (пайызбен) ретінде айқындалады мұндай есепті кезең нөлге тең болады;
10. /275/ "қолма-қол ақшаның таза ақша ағыны" бағанында есепті кезеңдегі өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) талаптары бойынша өнімді бөлу жөніндегі Қазақстан Республикасының үлесінен басқа, мемлекетке салықтар мен міндетті төлемдерді қоса алғанда, өтелетін шығындардың нақты құнын шегере отырып, мердігердің өтемдік және пайдалы өнім үлесінің жиынтық нақты құны көрсетіледі;

11. в графе /276/ "цена реализации продукции в точке раздела" указывается средняя цена реализации в точке раздела добытой категории нефти за отчетный период;
12. в графе /277/ "цена реализации продукции в пункте сбыта (без налога на добавленную стоимость)" указывается средняя цена реализации в пункте сбыта добытой категории нефти за отчетный период (без налога на добавленную стоимость);
13. в графе /278/ "удельные издержки на реализацию продукции" указываются удельные издержки на реализацию в расчете на тонну добытой категории нефти за отчетный период: расходы на транспортировку (доставку) от точки раздела до пункта сбыта, потери при транспортировке в стоимостном выражении, страхование при транспортировке, сборы, пошлины, другие платежи, комиссионные и иные расходы, понесенные между точкой раздела и пунктом сбыта за отчетный период;
14. в графе /279/ "компенсационная продукция, всего" указывается стоимость добытой категории нефти за отчетный период в точке раздела, необходимую на возмещение затрат и определяется как произведение объема добытой категории нефти на среднюю цену за тонну в точке раздела, при этом указываются объемы компенсационного нефтегазового сырья;
15. в графе /280/ "прибыльная продукция, всего" указывается стоимость добытой категории нефти за отчетный период, не требуемой для использования (с целью закачки в пласты или иным образом) не утраченной (вследствие факельного дожига, выпуска в атмосферу, испарения, естественной убыли или иным образом) в ходе нефтяных операций и не требуемой для возмещения затрат, подлежащей разделу между Республикой Казахстан и подрядчиком в соответствии с условиями соглашения (контракта) о разделе продукции в точке раздела и при этом указываются объемы прибыльного нефтегазового сырья;
16. в графе /281/ "в том числе: доля Республики Казахстан" указывается доля Республики Казахстан по разделу прибыльной нефти за отчетный период в %, в денежном и натуральном выражениях;
17. в графе /282/ "доля подрядчика" указывается доля подрядчика по разделу прибыльной нефти за отчетный период в % в денежном и натуральном выражениях.
Примечание. Использование формул применительно только к шифрам строк в денежном выражении.
Приложение 8 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 8 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: http://spon.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет о составе лиц и (или) организаций, прямо или косвенно контролирующих недропользователя
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): СЛПКН-8
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: год
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по углеводородам и добыче урана
Срок представления формы административных данных: не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
Отчет о составе лиц и (или) организаций, прямо или косвенно контролирующих недропользователя
Сведения
Идентификация
Наименование недропользователя
Сведения о государственной регистрации юридического лица
Место нахождение юридического лица
Владение
Зарегистрированная на бирже компания со 100%-ным участием
Находящаяся в полной собственности дочерняя компания, зарегистрированная на бирже
Название зарегистрированного на бирже владельца
Прочее

11. /276/ "бөлу нүктесінде өнімді өткізу бағасы" бағанында есепті кезеңде өндірілген мұнай санатын бөлу нүктесінде өткізудің орташа бағасы көрсетіледі;
12. /277/ "өткізу пунктінде өнімді өткізу бағасы (қосылған құн салығынсыз)" бағанында есепті кезеңде өндірілген мұнай санатын өткізу пунктінде өткізудің орташа бағасы (қосылған құн салығынсыз)көрсетіледі;
13. /278/ "өнімді өткізуге арналған үлестік шығындар" бағанында есепті кезеңде өндірілген мұнай санатының тоннасына есептегенде өткізуге арналған үлестік шығындар: бөлу нүктесінен өткізу пунктіне дейін тасымалдауға (жеткізуге) арналған шығыстар, құндық мәнде тасымалдау кезіндегі шығындар, тасымалдау кезіндегі сақтандыру, алымдар, баждар, басқа да төлемдер, комиссиялық шығыстар көрсетіледі есепті кезеңде бөлу нүктесі мен өткізу пункті арасында келтірілген өзге де шығыстар;
14. /279/ "өтемдік өнім, барлығы" бағанында есепті кезеңде өндірілген мұнай санатының шығындарды өтеуге қажетті бөлу нүктесінде құны көрсетіледі және өндірілген мұнай санаты көлемінің бөлу нүктесінде тоннаның орташа бағасына көбейтіндісі ретінде айқындалады, бұл ретте өтемдік мұнай-газ шикізатының көлемі көрсетіледі;
15. /280/ "пайдалы өнім, барлығы" бағанында есепті кезеңде мұнай операциялары барысында жоғалмаған (алаумен күйдіру, атмосфераға шығару, булану, табиғи кему немесе өзге де жолмен) пайдалану үшін талап етілмейтін және талап етілмейтін өндірілген мұнай санатының құны көрсетіледі өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) талаптарына сәйкес Қазақстан Республикасы мен мердігер арасында бөлінуге жататын шығындарды өтеу үшін бөлу нүктесінде және бұл ретте пайдалы мұнай-газ шикізатының көлемі көрсетіледі;
16. /281/ "оның ішінде: Қазақстан Республикасының үлесі" бағанында есепті кезеңдегі пайдалы мұнайды бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесі % - бен, ақшалай және заттай көріністе көрсетіледі;
17. /282/ "мердігердің үлесі" бағанында есепті кезеңдегі пайдалы мұнайды бөлу бойынша мердігердің үлесі ақшалай және заттай көріністе % - бен көрсетіледі.
Ескерту. Формулаларды тек ақшалай мәндегі жол шифрларына ғана қатысты пайдалану.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны http://spon.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Жер қойнауын пайдаланушыны тікелей немесе жанама түрде бақылайтын тұлғалар және (немесе) ұйымдар құрамы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ЖТБТҚ-8
Жиілігі: жыл сайын
Есепті кезең: жыл
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректерді ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей
Жер қойнауын пайдаланушыны тікелей немесе жанама түрде бақылайтын тұлғалар және (немесе) ұйымдар құрамы туралы есеп
Мәліметтер
Сәйкестендіру
Жер қойнауын пайдаланушының атауы
Заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі туралы мәліметтер
Заңды тұлғаның орналасқан жері
Иелену
Биржада тіркелген 100% қатысу үлесі бар компания
Биржада тіркелген, толық меншіктегі еншілес компания
Биржада тіркелген иегердің атауы
Басқасы

1. Полное название прямого акционера (акционеров)/участника (участников) (то есть законного владельца компании)
2. %-ное участие
3. Является ли этот акционер (участник) физическим лицом, юридическим лицом, зарегистрированной на бирже компанией или государственной организацией
4. Юрисдикция регистрации (или национальность физического лица)
5. Регистрационный номер (для юридического лица)
6. Юридический владелец (-цы), которое (-ые), в конечном итоге осуществляют контроль юридического лица, то есть право собственности или контроль осуществляется через цепочку владения или иной контроль, кроме контроля напрямую
Сведения о бенефициаре недропользователя
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица (бенефициар)
Дата рождения физического лица
Индивидуальный идентификационный номер
Гражданство
Национальность
Место проживания
Адрес для представления корреспонденции
Должность (в случае политически значимого лица)
Другие способы контакта
Информация о том, как осуществляется владение или контроль компании
Прямые акции
количество акций
% акций
Косвенные акции
количество акций
% акций
Прочие средства
объяснение, как осуществляется владение
Дата приобретения бенефициарного права
Прикрепляемые документы, удостоверяющие точность представленной информации
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о составе лиц
и (или) организаций, прямо или
косвенно контролирующих
недропользователя
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о составе лиц и (или) организаций, прямо или косвенно контролирующих недропользователя"
(СЛПКН-8, ежегодно)
1. в графе "наименование недрпользователя" указывается полное и при наличии сокращенное наименование, организационно-правовая форма, а также бизнес-идентификационный номер;
2. в графе "сведения о государственной регистрации юридического лица" указывается наименование регистрирующего органа, дата и место регистрации (перерегистрации), подтверждающего регистрацию, дата его выдачи, номер (при его наличии);

1. Тікелей акционердің (акционерлердің)/қатысушының (қатысушылардың) (яғни компанияның заңды иегерінің) толық атауы
2. %-дық қатысу
3. Бұл акционер (қатысушы) жеке тұлға, заңды тұлға, биржада тіркелген компания немесе мемлекеттік ұйым болып табылады ма
4. Тіркеу юрисдикциясы (немесе жеке тұлғаның ұлты)
5. Тіркеу нөмірі (заңды тұлға үшін)
6. Ең соңында заңды тұлғаны бақылайтын Заңды иегер (-лер), яғни меншік құқығы немесе бақылау иелену тізбегі арқылы іске асырылады немесе тікелей бақылаудан басқа өзге бақылау
Жер қойнауын пайдаланушының бенефициары туралы мәліметтер
Жеке тұлғаның (бенефициар) тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
Жеке тұлғаның туған күні
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Азаматтығы
Ұлты
Тұрғылықты жері
Хат-хабар ұсынылатын мекенжай
Лауазымы (саяси тұрғыдан маңызды тұлға болған жағдайда)
Басқа байланыс тәсілдері
Компанияны иелену немесе бақылау қалай жүзеге асырылатындығы туралы ақпарат
Тікелей акциялар
акциялар саны
акциялардың %
Жанама акциялар
акциялар саны
акциялардың %
Басқа құралдар
иелену қалай жүзеге асырылатындығы туралы түсіндірме
Бенефициарлық құқықты иелену күні
Ұсынылған ақпараттың дәлдігін куәландыратын, қоса берілетін құжаттар
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Жер қойнауын пайдаланушыны
тікелей немесе жанама түрде
бақылайтын тұлғалар және
(немесе) ұйымдар құрамы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Жер қойнауын пайдаланушыны тікелей немесе жанама түрде бақылайтын тұлғалар және (немесе) ұйымдар құрамы туралы есеп"
(ЖТБТҚ-8, жыл сайын)
1. "жер қойнауын пайдаланушының атауы" бағанында толық және бар болса қысқартылған атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны, сондай-ақ бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
2. "заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі туралы мәліметтер" бағанында тіркейтін органның атауы, тіркеуді растайтын тіркеу (қайта тіркеу) күні мен орны, оның берілген күні, нөмірі (бар болғанда) көрсетіледі;

3. в графе "место нахождения юридического лица" указывается контактный адрес (зарегистрированный офис для юридических лиц) указывается адрес, телефон, электронный адрес;
4. в графе "зарегистрированная на бирже компания со 100%-ным участием" указывается название биржи, электронный адрес регистрационной картотеки биржи;
5. в графе "находящаяся в полной собственности дочерняя компания, зарегистрированная на бирже" указывается название зарегистрированного на бирже владельца;
6. в графе "полное название прямого акционера (акционеров)/участника (участников) (то есть законного владельца компании" указываются данные прямого акционера (акционеров)/участника (участников) (то есть законного владельца компании;
7. в графе "%-ное участие" указывается его процентное участие;
8. в графе "является ли этот акционер (участник) физическим лицом, юридическим лицом, зарегистрированной на бирже компанией или государственной организацией" указывается утвердительный либо отрицательный ответ;
9. в графе "юрисдикция регистрации (или гражданство физического лица)" указывается страна регистрации;
10. в графе "регистрационный номер (для юридического лица)" указывается регистрационный номер;
11. в графе "юридический владелец (-цы), которое (-ые), в конечном итоге осуществляют контроль юридического лица, то есть право собственности или контроль осуществляется через цепочку владения или иной контроль, кроме контроля напрямую" указываются конечные собственники;
12. в графе "фамилия, имя и отчество физического лица" указывается как оно представлено на удостоверении личности, паспорта;
13. в графе "дата рождения физического лица" указывается дата рождения индивидуального лица, число, месяц и год рождения;
14. в графе "индивидуальный идентификационный номер" указывается индивидуальный идентификационный номер индивидуального лица;
15. в графе "гражданство" указывается гражданином какой страны является индивидуальное лицо;
16. в графе "национальность" указывается национальность индивидуального лица;
17. в графе "место проживания" указывается страна и адрес проживания индивидуального лица;
18. в графе "адрес для представления корреспонденции" указать адрес для представления корреспонденции проживания индивидуального лица;
19. в графе "должность (в случае политически значимого лица)" указать все политически значимые лица, это могло бы включать указание должности и функции в государственном органе, дату назначения на должность и срок пребывания на должности или другой причины для признания лицом политически значимым;

3. "заңды тұлғаның орналасқан жері" бағанында байланыс мекенжайы (заңды тұлғалар үшін тіркелген кеңсе) көрсетіледі, мекенжай, телефон, электрондық мекенжай көрсетіледі;
4. "биржада тіркелген 100% қатысу үлесі бар компания" бағанында биржаның атауы, биржаның тіркеу картотекасының электрондық мекенжайы көрсетіледі;
5. "биржада тіркелген, толық меншіктегі еншілес компания" бағанында биржада тіркелген иегердің атауы көрсетіледі;
6. "тікелей акционердің (акционерлердің)/қатысушының (қатысушылардың) (яғни компанияның заңды иегерінің) толық атауы" бағанында акционердің (акционерлердің)/қатысушының (қатысушылардың) (яғни компанияның заңды иегерінің) деректері көрсетіледі;
7. "%-дық қатысу" бағанында оның пайыздық қатысуы көрсетіледі;
8. "бұл акционер (қатысушы) жеке тұлға, заңды тұлға, биржада тіркелген компания немесе мемлекеттік ұйым болып табылады ма" бағанында оң немесе теріс жауап көрсетіледі;
9. "тіркеу юрисдикциясы (немесе жеке тұлғаның азаматтығы)" бағанында тіркеу елі көрсетіледі;
10. "тіркеу нөмірі (заңды тұлға үшін)" бағанында тіркеу нөмірі көрсетіледі;
11. "ең соңында заңды тұлғаны бақылайтын иегер (-лер), яғни меншік құқығы немесе бақылау иелену тізбегі арқылы іске асырылады немесе тікелей бақылаудан басқа өзге бақылау" бағанында соңғы иегерлер көрсетіледі;
12. "жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты" бағанында жеке куәлікте, төлқұжатта көрсетілгендей көрсетіледі;
13. "жеке тұлғаның туған күні" бағанында жеке тұлғаның туған күні, туған күні, айы және жылы көрсетіледі;
14. "жеке сәйкестендіру нөмірі" бағанында жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
15. "азаматтығы" бағанында жеке тұлға қай елдің азаматы болып табылатындығы көрсетіледі;
16. "ұлты" бағанында жеке тұлғаның ұлты көрсетіледі;
17. "тұрғылықты жері" бағанында жеке тұлғаның тұрғылықты елі мен мекенжайы көрсетіледі;
18. "хат-хабар ұсынылатын мекенжай" бағанында хат-хабар ұсыну үшін жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы көрсетіледі;
19. "лауазымы (саяси тұрғыдан маңызды тұлға болған жағдайда)" бағанында саяси тұрғыдан барлық маңызды тұлғаларды көрсету керек, бұл мемлекеттік органдағы лауазымын және функциясын, лауазымға тағайындалған күні және лауазымда болған мерзімі немесе тұлғаны саяси тұрғыдан маңызды деп тану үшін басқа себепті қамтуы мүмкін;

20. в графе "другие способы контакта" указывается альтернативный способ контакта;
21. в графе "прямые акции" указывается количество акций и % акций. Включает величины в диапазоне [0;1] с процентом в виде десятичной дроби; где, например, 1.00 означает 100%-ное владение, а 0.15 означает 15%;
22. в графе "косвенные акции" указывается количество акций и % акций. Включает величины в диапазоне [0;1] с процентом в виде десятичной дроби; где, например, 1.00 означает 100%-ное владение, а 0.15 означает 15%;
23. в графе "прочие средства2 указывается объяснение, как осуществляется владение;
24. в графе "дата приобретения бенефициарного права" указывается, когда получено бенефициарное право.
Примечание: Бенефициар по отношению к компании означает физическое лицо (лица), которое прямо или косвенно владеет юридическим лицом или контролирует его;
25. в графе "полное название прямого акционера (акционеров)/участника (участников) (т.е. законного владельца компании", "%-ное участие", "является ли этот акционер (участник) физическим лицом, юридическим лицом, зарегистрированной на бирже компанией или государственной организацией", "юрисдикция регистрации (или гражданство физического лица)", "регистрационный номер (для юридического лица)", "владелец (-цы), которое (-ые), в конечном итоге осуществляют контроль юридического лица, то есть право собственности или контроль осуществляется через цепочку владения или иной контроль, кроме контроля напрямую" повторно заполняются в случае наличия более чем одного прямого акционера/участника;
26. в графе "прямые акции" означает обладание правом владения более чем двадцатью пятью процентами прав на участие в организации (право на долю участия, право собственности на акции, паи и другие инструменты долевого участия, включая ценные бумаги, подтверждающие право собственности или конвертируемые в акции или паи. Для политически значимого лица вне зависимости от размера;
27. "косвенные акции" – возможность физического лица контролировать юридическое лицо посредством косвенного владения более чем двадцатью пятью процентами прав на участие в организации, и/или более чем двадцатью пятью процентами прав голоса, и/или правом на более двадцати пяти процентов от распределяемого чистого дохода такого юридического лица;
либо посредством косвенного контроля с помощью других средств;
Для политически значимого лица вне зависимости от размера;
28. "прочие средства" - объяснение, как осуществляется владение (право на получение более 25% от распределяемого чистого дохода, кроме политически значимого лица (по нему вне зависимости от размера), право влиять на решение другой организации в соответствии договором или законом, кроме политически значимого лица, прочие средства);

20. "басқа байланыс тәсілдері" бағанында байланыстың балама тәсілі көрсетіледі;
21 "тікелей акциялар" бағанында акциялардың саны және акциялардың % көрсетіледі. Ондық бөлшек түріндегі пайызбен [0;1] диапазонындағы мәндерді қамтиды, мысалы 1.00 - 100%-дық иеленуді, ал 0.15 - 15% иеленуді білдіреді;
22. "жанама акциялар" бағанында акциялардың саны және акциялардың % көрсетіледі. Ондық бөлшек түріндегі пайызбен [0;1] диапазонындағы мәндерді қамтиды, мысалы 1.00 - 100%-дық иеленуді, ал 0.15 - 15% білдіреді;
23. "басқа құралдар" бағанында иелену қалай жүзеге асырылатындығы көрсетіледі;
24. "бенефициарлық құқықты иелену күні" бағанында бенефициарлық құқық қашан берілгендігі көрсетіледі;
Ескертпе: Бенефициар компанияға қатысты заңды тұлғаны тікелей немесе жанама түрде иеленетін немесе оны бақылайтын жеке тұлғаны (тұлғаларды) білдіреді;
25. "тікелей акционердің (акционерлердің)/қатысушының (қатысушылардың) (яғни компанияның заңды иегерінің) толық атауы", "%-дық қатысу", "бұл акционер (қатысушы) жеке тұлға, заңды тұлға, биржада тіркелген компания немесе мемлекеттік ұйым болып табылады ма", "тіркеу юрисдикциясы (немесе жеке тұлғаның азаматтығы)", "тіркеу нөмірі (заңды тұлға үшін)", "ең соңында заңды тұлғаны бақылайтын иегер (-лер), яғни меншік құқығы немесе бақылау иелену тізбегі арқылы іске асырылады немесе тікелей бақылаудан басқа өзге бақылау" бағандары бірден артық тікелей акционер/қатысушы болған жағдайда қайтадан толтырылады.
26. "тікелей акциялар" бағанында ұйымға қатысу құқығының (иелену құқығын растайтын немесе акцияларға немесе үлеспұлға айырбасталатын бағалы қағаздарды қоса, қатысу үлесіне құқық, акцияларға, үлеспұлдарға меншік құқығы және үлестік қатысудың басқа құралдары) жиырма бес пайызынан астамын иелену құқығын иеленуді білдіреді. Мөлшерге қарамастан, саяси тұрғыдан маңызды тұлға үшін;
27. "жанама акциялар" - ұйымға қатысу құқықтарының жиырма бес пайызынан астамын және/немесе дауыс беру құқығының жиырма бес пайызынан астамын және/немесе заңды тұлғаның үлестірілетін таза табысының жиырма бес пайызынан астамына құқықты жанама иелену арқылы немесе басқа құралдардың көмегімен жанама бақылау арқылы жеке тұлғаның осындай заңды тұлғаны бақылау мүмкіндігі;
немесе басқа құралдардың көмегімен жанама бақылау арқылы.
Мөлшерге қарамастан, саяси тұрғыдан маңызды тұлға үшін;
28. "басқа құралдар" - иелену қалай жүзеге асырылатындығы туралы түсіндірме (саяси тұрғыдан маңызды тұлғадан басқа (ол бойынша мөлшерге қарамастан), үлестірілетін таза табыстың 25% астамын алу құқығы, саяси тұрғыдан маңызды тұлғадан басқа, шартқа немесе заңға сәйкес басқа ұйымның шешіміне әсер ету құқығы, басқа құралдар).

29. в графе "прикрепляемые документы, удостоверяющие точность представленной информации" - учредительные документы, справки, ссылки на официальные сайты, электронный адрес регистрационной картотеки биржи, схемы владения, контроля.
Примечание: Компаниям требуется заверять форму декларации по бенефициарному праву посредством подписи члена управленческой группы высокого уровня или старшего юрисконсульта или путем представления поддерживающей документации;
30. Официально зарегистрированные на бирже компании, включая 100-% дочерние компании, обязаны раскрывать название биржи и приводить ссылку на биржевые документы, в которых они зарегистрированы;
31. В случае совместных предприятий каждый участник совместного предприятия раскрывает своего бенефициара (бенефициаров), если только он не зарегистрирован на бирже или не является стопроцентной дочерней компанией официально зарегистрированной на бирже компании.
Приложение 9 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 9 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет о произведенных операциях по опытно-промышленной добыче урана, расходах на них
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ДУ-9
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: квартал
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по добыче урана
Срок представления формы административных данных: не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
Отчет о произведенных операциях по опытно-промышленной добыче урана, расходах на них
Предприятие
Месторождение (участок)
Произведенные операции по опытно-промышленной добыче урана (в денежном и натуральном выражении)
Объем добычи урана, тонн
Эксплуатационные расходы на добычу урана, тысяч тенге
_ квартал
с начала года
_ квартал
с начала года
_ квартал
с начала года
1
2
3
4
5
Месторождение (участок) …
Месторождение (участок) …
Всего
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о произведенных
операциях по опытно-промышленной
добыче урана, расходах на них
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о произведенных операциях по опытно-промышленной добыче урана, расходах на них"
(ДУ-9, ежеквартально)
1. в графе 1 указывается название предприятия;

29. "ұсынылған ақпараттың дәлдігін куәландыратын, қоса берілетін құжаттар" бағанында – құрылтай құжаттары, анықтамалар, ресми сайттарға сілтемелер, биржаның тіркеу картотекасының электрондық мекенжайы, иелену, бақылау тәсімдері.
Ескертпе: Компаниялардан жоғары деңгейдегі басқару тобы мүшесінің немесе аға заң кеңесшісінің қол қоюы арқылы немесе қолдайтын құжаттаманы ұсыну арқылы бенефициарлық құқық бойынша декларация нысанын куәландыру талап етіледі.
30. 100%-дық еншілес компанияларды қоса, биржада ресми тіркелген компаниялар биржаның атауын ашуға және өздері тіркелген биржалық құжаттарға сілтемелерді көрсетуге міндетті.
31. Бірлескен кәсіпорындар жағдайында бірлескен кәсіпорынның әрбір қатысушысы өз бенефициарының (бенефициарларының) ашуға тиіс, егер ол биржада тіркелмеген болса немесе биржада ресми тіркелген компанияның жүз пайыздық еншілес компаниясы болып табылмаған жағдайда ғана.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Уранды тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру бойынша жүргізілген операциялар, оларға жұмсалған шығыстар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): УӨ-9
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: тоқсан
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: уран өндіру жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей
Уранды тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру бойынша жүргізілген операциялар, оларға жұмсалған шығыстар туралы есеп
Кәсіпорын
Кен орны (учаске)
Уранды тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру бойынша жүргізілген операциялар (ақшалай және заттық көріністе)
Уран өндіру көлемі, тонна
Уран өндіруге арналған пайдалану шығыстары, мың теңге
_ тоқсан
жыл басынан бері
_ тоқсан
жыл басынан бері
_ тоқсан
жыл басынан бері
1
2
3
4
5
Кен орны (учаске) …
Кен орны (учаске) …
Барлығы
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Уранды тәжірибелік-
өнеркәсіптік өндіру бойынша
жүргізілген операциялар, оларға
жұмсалған шығыстар туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Уранды тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру бойынша жүргізілген операциялар, оларға жұмсалған шығыстар туралы есеп"
(УӨ-9, тоқсан сайын)
1. 1-бағанда кәсіпорын атауы көрсетіледі;

2. в графе 2 указывается название месторождения (в том числе с разбивкой по участкам) по порядку;
3. в графе 3 указывается фактически произведенные операции по опытно-промышленной добыче урана;
4. в графе 4 указывается фактический объем добычи урана за квартал и с начала года;
5. в графе 5 указываются фактические эксплуатационные затраты на добычу урана за квартал и с начала года.
Приложение 10 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 10 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области добычи урана
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет о произведенных операциях по добыче урана, расходах на них
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ДУ-10
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: квартал
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по добыче урана
Срок представления формы административных данных: не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
Отчет о произведенных операциях по добыче урана, расходах на них
Предприятие
Месторождение (участок)
Произведенные операции по добыче урана (в денежном и натуральном выражении)
Объем добычи урана, тонн
Эксплуатационные расходы на добычу урана, тысяч тенге
_ квартал
с начала года
_ квартал
с начала года
_ квартал
с начала года
1
2
3
4
5
Месторождение (участок) …
Месторождение (участок) …
Всего
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о произведенных
операциях по добыче урана,
расходах на них
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о произведенных операциях по добыче урана, расходах на них"
(ДУ-10, ежеквартально)
1. в графе 1 указывается название предприятия;

2. 2-бағанда рет ретімен кен орнының атауы көрсетіледі (оның ішінде учаскелер бөлінісінде);
3. 3-бағанда уранды тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру бойынша нақты жүргізілген операциялар көрсетіледі;
4. 4-бағанда тоқсан бойынша және жыл басынан бері уран өндірудің нақты көлемі көрсетіледі;
5. 5-бағанда тоқсан бойынша және жыл басынан бері уран өндіруге арналған нақты пайдалану шығыстары көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: уран өндіру саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Уранды өндіру бойынша жүргізілген операциялар, оларға жұмсалған шығыстар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): УӨ-10
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: тоқсан
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: уран өндіру жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей
Уранды өндіру бойынша жүргізілген операциялар, оларға жұмсалған шығыстар туралы есеп
Кәсіпорын
Кен орны (учаске)
Уранды өндіру бойынша жүргізілген операциялар (ақшалай және заттық көріністе)
Уран өндіру көлемі, тонна
Уран өндіруге арналған пайдалану шығыстары, мың теңге
_ тоқсан
жыл басынан бері
_ тоқсан
жыл басынан бері
_ тоқсан
жыл басынан бері
1
2
3
4
5
Кен орны (учаске) …
Кен орны (учаске) …
Барлығы
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Уранды өндіру бойынша
жүргізілген операциялар, оларға
жұмсалған шығыстар туралы
есеп нысанына
1-қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Уранды өндіру бойынша жүргізілген операциялар, оларға жұмсалған шығыстар туралы есеп"
(УӨ-10, тоқсан сайын)
1-бағанда кәсіпорын атауы көрсетіледі;

2. в графе 2 указывается название месторождения (в том числе с разбивкой по участкам) по порядку;
3. в графе 3 указывается фактически произведенные операции по добыче урана;
4. в графе 4 указывается фактический объем добычи урана за квартал и с начала года;
5. в графе 5 указываются фактические эксплуатационные затраты на добычу урана за квартал и с начала года.
Приложение 11 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 11 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области добычи урана
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет по добыче урана
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ДУ-11
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: квартал
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по добыче урана
Срок представления формы административных данных: не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
Отчет по добыче урана
Предприятие
Месторождение (участок)
Объем добычи урана, план (тонн)
Объем добычи урана, факт (тонн)
_ квартал
с начала года
_ квартал
с начала года
1
2
3
4
Месторождение (участок) …
Месторождение (участок) …
Всего
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета по добыче урана
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет по добыче урана"
(ДУ-11, ежеквартально)
1. в графе 1 указывается название предприятия;
2. в графе 2 указывается название месторождения (в том числе с разбивкой по участкам) по порядку;
3. в графе 3 указывается плановый объем добычи урана за квартал и с начала года;
4. в графе 4 указывается фактический объем добычи урана за квартал и с начала года.
Приложение 12 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 12 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области твердых полезных ископаемых
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://gov.kz/memleket/miid
Наименование формы административных данных: Отчет по добыче угля
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ДУ-12
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: месяц
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по добыче угля
Срок представления формы административных данных: не позднее 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
Отчет по добыче угля
Предыдущий месяц
Отчетный месяц
С начала года
Соответствующий отчетному месяцу прошлого года
Соответствующий период с начала прошлого года
Отклонения
отчетный месяц текущего года к предыдущему месяцу текущего года
отчетный месяц текущего года к соответствующему месяцу прошлого года
с начала текущего года к соответствующему периоду прошлого года
отчет
отчет
отчет
отчет
отчет
(+/-)
%
(+/-)
%
(+/-)
%
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Добыча угля, тысяча тонн
Вскрыша, тысяча кубических метров
Объем переработанного угольного концентрата, тысяч тонн
Промышленный продукт, получаемый от обогатительной фабрики, тысяч тонн
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета по добыче угля
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет по добыче угля" (ДУ-12, ежемесячно)
1. в графе 1 указывается наименование работ;

2. 2-бағанда рет ретімен кен орнының атауы көрсетіледі (оның ішінде учаскелер бөлінісінде);
3. 3-бағанда уранды өндіру бойынша нақты жүргізілген операциялар көрсетіледі;
4. 4-бағанда тоқсан бойынша және жыл басынан бері уран өндірудің нақты көлемі көрсетіледі;
5. 5-бағанда тоқсан бойынша және жыл басынан бері уран өндіруге арналған нақты пайдалану шығындары көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: уран өндіру жөніндегі уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Уранды өндіру бойынша есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): УӨ-11
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: тоқсан
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: уран өндіру жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей
Уранды өндіру бойынша есеп
Кәсіпорын
Кен орны (учаске)
Уран өндіру көлемі, жоспар (тонна)
Уран өндіру көлемі, нақты (тонна)
_ тоқсан
жыл басынан бері
_ тоқсан
жыл басынан бері
1
2
3
4
Кен орны (учаске) …
Кен орны (учаске) …
Барлығы
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Уранды өндіру бойынша есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Уранды өндіру бойынша есеп"
(УӨ-11, тоқсан сайын)
1. 1-бағанда кәсіпорын атауы көрсетіледі;
2. 2-бағанда рет ретімен кен орнының атауы көрсетіледі (оның ішінде учаскелер бөлінісінде);
3. 3-бағанда тоқсан бойынша және жыл басынан бері уран өндірудің жоспарлы көлемі көрсетіледі;
4. 4-бағанда тоқсан бойынша және жыл басынан бері уран өндірудің нақты көлемі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: қатты пайдалы қазбалар саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://gov.kz/memleket/miid интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Көмір өндіру бойынша есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): КӨ-12
Жиілігі: ай сайын
Есепті кезең: ай
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: көмір өндіру бойынша жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 5 (бесінен) кешіктірмей
Көмір өндіру бойынша есеп
Алдыңғы ай
Есепті ай
Жыл басынан бері
Өткен жылдың есепті айына сәйкес келетін
Өткен жылдың басынан бері тиісті кезең
Ауытқушылықтар
үстіміздегі жылдың алдынғы айына үстіміздегі жылғы есепті ай
өткен жылдың тиісті айына үстіміздегі жылдың есепті айы
өткен жылдың тиісті кезеңіне үстіміздегі жылдың басынан бері
есеп
есеп
есеп
есеп
есеп
(+/-)
%
(+/-)
%
(+/-)
%
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Көмір өндіру, мың тонна
Аршалым, мың текше метр
Қайта өңделген көмір концентратының көлемі, мың тонна
Байыту фабрикасынан алынатын өнеркәсіптік өнім, мың тонна
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Көмір өндіру бойынша есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Көмір өндіру бойынша есеп"
(КӨ-12, ай сайын)
1. 1-бағанда жұмыстардың атауы көрсетіледі;

2. в графе 2 указывается добыча угля за предыдущий месяц;
3. в графе 3 указывается добыча угля за отчетный месяц;
4. в графе 4 указывается добыча угля с начала отчетного года;
5. в графе 5 указывается добыча угля за аналогичный месяц предыдущего года;
6. в графе 6 указывается добыча угля за аналогичный период с начала предыдущего года;
7. в графе 7 указывается отклонение отчетного месяца к предыдущему месяцу (+/-);
8. в графе 8 указывается отклонение отчетного месяца к предыдущему месяцу (в процентном соотношении, %);
9. в графе 9 указывается отклонение отчетного месяца к соответствующему месяцу прошлого года, (+/-);
10. в графе 10 указывается отклонение отчетного месяца к соответствующему месяцу прошлого года, (в процентном соотношении, %);
11. в графе 11 указывается отклонение с начала текущего года к соответствующему периоду прошлого года, (+/-);
12. в графе 12 указывается отклонение с начала текущего года к соответствующему периоду прошлого года, (в процентном соотношении, %).
Приложение 13 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 13 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области твердых полезных ископаемых
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://gov.kz/memleket/miid
Наименование формы административных данных: Отчет по отгрузке угля
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ОУ-13
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: месяц
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по добыче угля
Срок представления формы административных данных: не позднее 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
Отчет по отгрузке угля
Грузополучатель
за _________________ 20___ года
за _____(месяц)
с начала года
Казахстан, в том числе энергетика (электростанции, теплоэлектростанция, государственная районная электростанция)
Казахстан, промышленные предприятия, в том числе:
Коммунально-бытовые нужды и население
Всего Казахстан
Всего экспорт
Итого
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета по отгрузке угля
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет по отгрузке угля" (ОУ-13, ежемесячно)

2. 2-бағанда алдыңғы айдағы көмір өндіру көрсетіледі;
3. 3-бағанда есепті ай бойынша көмір өндіру көрсетіледі;
4. 4-бағанда есепті жылдың басынан көмір өндіру көрсетіледі;
5. 5-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас айы бойынша көмір өндіру көрсетіледі;
6. 6-бағанда алдыңғы жылдың басынан бері ұқсас кезең бойынша көмір өндіру көрсетіледі;
7. 7-бағанда алдыңғы айға есепті айдың ауытқуы көрсетіледі (+/-);
8. 8-бағанда алдыңғы айға есепті айдың ауытқуы көрсетіледі (пайыздық қатынаста, %);
9. 9-бағанда өткен жылдың тиісті айына есепті айдың ауытқуы көрсетіледі (+/-).
10. 10-бағанда өткен жылдың тиісті айына есепті айдың ауытқуы көрсетіледі (пайыздық қатынаста, %);
11. 11-бағанда өткен жылдың тиісті кезеңіне ағымдағы жылдың басынан бері ауытқу көрсетіледі (+/-);
12. 12-бағанда өткен жылдың тиісті кезеңіне ағымдағы жылдың басынан бері ауытқу көрсетіледі (пайыздық қатынаста, %).
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: қатты пайдалы қазбалар саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://gov.kz/memleket/miid интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Көмір тиеу бойынша есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): КТ-13
Жиілігі: ай сайын
Есепті кезең: ай
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: көмір өндіру бойынша жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 (онынан) кешіктірмей
Көмір тиеу бойынша есеп
Жүк алушы
20___ жылғы _________________ бойынша
_____(ай) бойынша
жыл басынан бері
Қазақстан, оның ішінде энергетика (электр станциялары, жылу электр станциясы, мемлекеттік аудандық электр станциясы)
Қазақстан, өнеркәсіптік кәсіпорындар, оның ішінде:
Коммуналдық-тұрмыстық қажеттіліктер және халық
Жалпы Қазақстан
Жалпы экспорт
Барлығы
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Көмір тиеу бойынша есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Көмір тиеу бойынша есеп"
(КТ-13, ай сайын)

1. в графе "грузополучатель" указывается грузополучатель с расшифровкой (внутренний и внешний рынок (с указанием получателя, к примеру, Топарская государственная районная электрическая станция), в том числе на промышленные предприятия, коммунально-бытовые нужды и населению) за отчетный период и с начала текущего года с подытоживанием данных;
2. в графе "всего экспорт" указывается экспорт угля с расшифровкой, а также с указанием страны-импортера;
3. в графе "итого" указывается общий итог за месяц и с начала текущего года.
Угольный концентрат указывается отдельной строкой.
Приложение 14 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 14 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежесуточной информации по добыче и сдаче нефти и газового конденсата
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ПН-14
Периодичность: ежесуточно
Отчетный период: день
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи, за исключением недропользователей, проводящих геологоразведочные работы и не осуществляющих добычу нефти
Срок представления формы административных данных: ежесуточно, до 04.00 часов по времени города Нур-Султан суток, следующих за отчетными
Отчет об ежесуточной информации по добыче и сдаче нефти и газового конденсата
Название месторождения
Добыча
Сдача
Нефть, тонн
Газовый конденсат, тонн
Нефть, тонн
Газовый конденсат, тонн
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
1
2
3
(месторождение 1)
(месторождение 2)
...
(месторождение n)
Всего
Остаток
Простой скважин
Потери
Расходы на собственные нужды
Примечание
нефти, тонн
газового конденсата, тонн
нефтяных, единиц
газоконденсатных единиц
нефти, тонн
газового конденсата, тонн
по нефти, тонн
по газовому конденсату, тонн
4
5
6
7
8
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежесуточной
информации по добыче и сдаче
нефти и газового конденсата
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об ежесуточной информации по добыче и сдаче нефти и газового конденсата"
(ПН-14, ежесуточно)

1. "жүк алушы" бағанында есепті кезеңде және ағымдағы жылдың басынан бері деректерді қорытындылай отырып, жүк алушы (ішкі және сыртқы нарық (алушыны, мысалы, Топар мемлекеттік аудандық электр станциясын көрсете отырып), оның ішінде өнеркәсіптік кәсіпорындарға, коммуналдық-тұрмыстық қажеттіліктерге және халыққа көрсете отырып) көрсетіледі;
2. "жалпы экспорт" бағанында толық түсіндірумен, сондай-ақ импорттаушы мемлекеттік көрсете отырып, көмір экспорты көрсетіледі;
3. "барлығы" бағанында ай бойынша және үстіміздегі жылдың басынан бері жалпы қорытынды көрсетіледі.
Көмір концентраты бөлек жолмен көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
14 қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мұнайды және газ конденсатын өндіру және тапсыру бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ПН-14
Жиілігі: тәулік сайын
Есепті кезең: күн
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: геологиялық-барлау жұмыстарын жүргізетіндерден және мұнай өндіруді жүзеге асырмайтындардан басқа, жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тәулік сайын, есепті тәуліктен кейінгі тәуліктің Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 04.00-ге дейін
Мұнайды және газ конденсатын өндіру және тапсыру бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп
Кен орнының атауы
Өндіру
Тапсыру
Мұнай, тонна
Газ конденсаты, тонна
Мұнай, тонна
Газ конденсаты, тонна
тәулік бойынша
айдың басынан бері
тәулік бойынша
айдың басынан бері
тәулік бойынша
айдың басынан бері
тәулік бойынша
айдың басынан бері
1
2
3
(кен орны 1)
(кен орны 2)
...
(кен орны n)
Барлығы
Қалдық
Ұңғымалардың іссіз тұруы
Ысыраптар
Жеке қажеттіліктерге шығындар
Ескертпе
мұнай, тонна
газ конденсаты, тонна
мұнай, бірлік
газ конденсаты, бірлік
мұнай, тонна
газ конденсаты, тонна
Мұнай бойынша, тонна
Газ конденсаты бойынша, тонна
4
5
6
7
8
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мұнайды және газ конденсатын
өндіру және тапсыру бойынша
тәулік сайынғы ақпарат туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Мұнайды және газ конденсатын өндіру және тапсыру бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп"
(ПН-14, тәулік сайын)

1. в графе 1 указывается название месторождения по порядку, последующая информация заполняется в соответствии с порядком заполнения;
2. в графе 2 указывается объем добытой нефти в тоннах и газового конденсата в тоннах, за сутки и с начала месяца по месторождениям;
3. в графе 3 указывается объем сданной недропользователем нефти транспортировщикам для дальнейшей поставки на внешний и внутренний рынки за сутки и с начала месяца по месторождениям;
4. в графе 4 указывается объем остатка нефти и газового конденсата в тоннах по уровню в резервуарах на конец дня по месторождениям;
5. в графе 5 указывается количество простаивающих скважин по любой причине: из-за ремонтных работ, ликвидация аварий, проведение исследовательских работ, из-за отключения электрической энергии;
6. в графе 6 указывается объем потери (недобор) нефти, связанной с простоем скважин, т.е. сколько тонн нефти давала бы скважина, если она не простаивала (дебит), примерный расчет;
7. в графе 7 указывается объем нефти и газоконденсата, используемый на собственные производственно–технологические нужды по месторождениям;
8. в графе 8 указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Приложение 15 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 15 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежемесячной информации по добыче нефти, газового конденсата и стадиям разработки по месторождениям (скважинам)
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ПН-15
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: месяц
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи
Срок представления формы административных данных: ежемесячно до 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным
Отчет об ежемесячной информации по добыче нефти, газового конденсата и стадиям разработки по месторождениям (скважинам)
Название месторождения
Номера скважин
Стадия разработки месторождения
Добыча нефти, тонн
Добыча газового конденсата, тонн
Примечание
1
2
3
4
5
6
(месторождение 1)
(месторождение 2)
.....
(месторождение n)
Всего
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежемесячной
информации по добыче нефти,
газового конденсата и стадиям
разработки по месторождениям
(скважинам)
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об ежемесячной информации по добыче нефти, газового конденсата и стадиям
разработки по месторождениям (скважинам)" (ПН-15, ежемесячно)

1. 1-бағанда рет ретімен кен орнының атауы көрсетіледі, кейінгі ақпарат толтырылатын тәртіпке сәйкес толтырылады;
2. 2-бағанда кен орындары бойынша тәуілік ішінде және айдың басынан бері өндірілген мұнайдың және газ конденсатының көлемі тоннамен көрсетіледі;
3. 3-бағанда жер қойнауын пайдаланушы кен орындары бойынша тәулік ішінде және айдың басынан бері сыртқы және ішкі нарықтарға одан әрі жеткізу үшін тасымалдаушыларға тапсырған мұнайдың көлемі көрсетіледі;
4. 4-бағанда кен орындары бойынша күннің соңына қарай сұйық қоймалардағы деңгей бойынша мұнай мен газ конденсаты қалдығының көлемі тоннамен көрсетіледі;
5. 5-бағанда қандай да бір себеппен: жөндеу жұмыстарының, апаттарды жоюдың, зерттеу жұмыстарының жүргізілуі, электр энергиясының өшірілуі салдарынан іссіз тұрған ұңғымалардың саны көрсетіледі;
6. 6-бағанда ұңғымалардың іссіз тұруымен байланысты мұнай ысырабының (кем алынуы) көлемі, яғни ұңғыма іссіз тұрмаса қанша тонна мұнай бере алатындығы (дебит) көрсетіледі, жоба есебі;
7. 7-бағанда кен орындары бойынша өзінің жеке өндірістік-технологиялық қажеттіліктеріне пайдаланылатын мұнайдың және газ конденсатының көлемі көрсетіледі;
8. 8-бағанда кен орындары бойынша қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
15-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мұнайды, газ конденсатын өндіру және кен орындары (ұңғымалар) бойынша игеру кезеңдері жөніндегі ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ПН-15
Жиілігі: ай сайын
Есепті кезең: ай
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесіне) дейін
Мұнайды, газ конденсатын өндіру және кен орындары (ұңғымалар) бойынша игеру кезеңдері жөніндегі ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Кен орнының атауы
Ұңғымалардың нөмірлері
Кен орнын игеру кезеңі
Мұнай өндіру, тонна
Газ конденсатын өндіру, тонна
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
(кен орны 1)
(кен орны 2)
.....
(кен орны n)
Барлығы
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мұнайды, газ конденсатын
өндіру және кен орындары
(ұңғымалар) бойынша игеру
кезеңдері жөніндегі ай сайынғы
ақпарат туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Мұнайды, газ конденсатын өндіру және кен орындары (ұңғымалар) бойынша игеру кезеңдері жөніндегі ай сайынғы ақпарат туралы есеп"
(ПН-15, ай сайын)

1. в графе 1 указывается название месторождения по порядку, последующая информация заполняется в соответствии с порядком заполнения;
2. в графе 2 указывается номер скважины по порядку на месторождении, при этом последующая информация не прерывает нумерацию по порядку;
3. в графе 3 указывается состояние освоения месторождения (скважин);
4. в графе 4 указывается общий объем добытой нефти в тоннах по месторождениям (скважинам);
5. в графе 5 указывается общий объем добытого газового конденсата в тоннах по месторождениям (скважинам);
6. в графе 6 указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям (скважинам).
Приложение 16 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 16 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет о фактической ежемесячной добыче и сдаче нефти, газового конденсата
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ПН-16
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: месяц
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, до 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным
Отчет о фактической ежемесячной добыче и сдаче нефти, газового конденсата
Месяц
Название месторождения
Добыча
Сдача
Примечание
Нефть, тонн
Газовый конденсат, тонн
Нефть, тонн
Газовый конденсат, тонн
1
2
3
4
5
Январь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Февраль
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Март
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Апрель
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Май
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Июнь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Июль
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Август
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Сентябрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Октябрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Ноябрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Декабрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
(ГГГГ) год
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о фактической
ежемесячной добыче и сдаче
нефти, газового конденсата
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о фактической ежемесячной добыче и сдаче нефти, газового конденсата" (ПН-16, ежемесячно)

1. 1-бағанда рет ретімен кен орнының атауы көрсетіледі, кейінгі ақпарат толтырылатын тәртіпке сәйкес толтырылады;
2. 2-бағанда кен орнындағы тәртіп бойынша ұңғыманың нөмірі көрсетіледі, бұл ретте кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбейді;
3. 3-бағанда кен орнын (ұңғымаларды) игерудің күйі көрсетіледі;
4. 4-бағанда кен орындары (ұңғымалар) бойынша өндірілген мұнайдың жалпы көлемі тоннамен көрсетіледі;
5. 5-бағанда кен орындары (ұңғымалар) бойынша өндірілген газ конденсатының жалпы көлемі тоннамен көрсетіледі;
6. 6-бағанда кен орындары (ұңғымалар) бойынша қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
16-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
16-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мұнайды, газ конденсатын нақты ай сайын өндіру және тапсыру туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ПН-16
Жиілігі: ай сайын
Есепті кезең: ай
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5 (бесіне) дейін
Мұнайды, газ конденсатын нақты ай сайын өндіру және тапсыру туралы есеп
Ай
Кен орнының атауы
Өндіру
Тапсыру
Ескертпе
Мұнай, тонна
Газ конденсаты, тонна
Мұнай, тонна
Газ конденсаты, тонна
1
2
3
4
5
Қаңтар
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Ақпан
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Наурыз
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Сәуір
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Мамыр
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Маусым
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Шілде
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Тамыз
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Қыркүйек
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Қазан
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Қараша
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Желтоқсан
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
(ЖЖЖЖ) жыл
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мұнайды, газ конденсатын
нақты ай сайын өндіру және
тапсыру туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Мұнайды, газ конденсатын нақты ай сайын өндіру және тапсыру туралы есеп"
(ПН-16, ай сайын)

1. в графе 1 указываются месяца года, последующая информация заполняется в соответствии с порядком;
2. в графе 2 указывается название месторождения по порядку, при этом последующая информация заполняется в соответствии с порядком;
3. в графе 3 указывается объем добытой нефти и газового конденсата в тоннах, с января по отчетный месяц текущего года, по месторождениям;
4. в графе 4 указывается объем нефти и газового конденсата в тоннах, сданной недропользователем транспортировщикам для дальнейшей поставки на внешний и внутренний рынки, с января по отчетный месяц текущего периода, по месторождениям;
5. в графе 5 указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Приложение 17 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 17 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежемесячной информации по балансу нефти
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ПН-17
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: месяц
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, до 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным.
Отчет об ежемесячной информации по балансу нефти
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
Всего
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Остаток нефти и газового конденсата на начало месяца, всего, в том числе:
остаток нефти на месторождении
остаток нефти на цеху подготовки и перекачки нефти
остаток нефти на ответ хранении
Добыча нефти и газового конденсата всего, в том числе:
нефть
газовый конденсат
Сторонние ресурсы
Итого
Технологические потери
Расход на собственные нужды
Сдача нефти и газового конденсата транспортировщику (в том числе сторонним организациям), всего, в том числе:
нефть
газовый конденсат
Остаток нефти и газового конденсата на конец месяца, всего, в том числе:
остаток нефти на месторождении
остаток нефти на цеху подготовки и перекачки нефти
остаток нефти на ответ хранении
Остатки у транспортировщика на начало месяца, всего, в том числе:
у транспортировщика 1
у транспортировщика 2
у транспортировщика 3
Ресурсы для реализации, всего
Поставка на внешний рынок всего, в том числе:
по нефтепроводу Атырау-Самара
по нефтепроводу "Каспийского Трубопроводного Консорциума"
по нефтепроводу "Казахстанско-Китайского Трубопровода"
по железной дороге
морпорт Актау
Поставка на внутренний рынок, всего, в том числе:
нефтеперерабатывающий завод 1
нефтеперерабатывающий завод 2
нефтеперерабатывающий завод 3
Налоги (специальные платежи недропользователей), уплачиваемые в натуральной форме, всего, в том числе:
налог на добычу полезных ископаемых (роялти)
рентный налог на экспорт
доля Республики Казахстан по разделу продукции
Передача сторонним организациям
Потери нефти при транспортировке
Остатки у транспортировщика на конец месяца, всего, в том числе:
у транспортировщика 1
у транспортировщика 2
у транспортировщика 3
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежемесячной
информации по балансу нефти
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об ежемесячной информации по балансу нефти" (ПН-17, ежемесячно)

1. 1-бағанда жылдың айлары көрсетіледі, кейінгі ақпарат тәртіпке сәйкес толтырылады;
2. 2-бағанда рет ретімен кен орнының атауы көрсетіледі, бұл ретте кейінгі ақпарат толтырылатын тәртіпке сәйкес толтырылады;
3. 3-бағанда кен орындары бойынша қаңтардан бастап ағымдағы жылдың есепті айына дейін өндірілген мұнайдың және газ конденсатының көлемі тоннамен көрсетіледі;
4. 4-бағанда кен орындары бойынша жер қойнауын пайдаланушы қаңтардан бастап ағымдағы жылдың есепті айына дейін сыртқы және ішкі нарықтарға одан әрі жеткізу үшін тасымалдаушыларға тапсырған мұнайдың және газ конденсатының көлемі тоннамен көрсетіледі;
5. 5-бағанда кен орындары бойынша қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
17-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мұнай теңгерімі бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ПН-17
Жиілігі: ай сайын
Есепті кезең: ай
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 10 (онына) дейін.
Мұнай теңгерімі бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
Барлығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Ай басындағы мұнай мен газ конденсатының қалдығы барлығы, оның ішінде:
кен орнындағы мұнай қалдығы
мұнайды дайындау және айдау цехында мұнай қалдығы
жауапкершілікпен сақтаудағы мұнай қалдығы
Мұнай мен газ конденсатын өндіру, барлығы, оның ішінде;
мұнай
газ конденсаты
Бөгде ресурстар
Барлығы
Технологиялық ысыраптар
Жеке қажеттіліктерге арналған шығыстар
Мұнайды тасымалдаушыға (оның ішінде бөгде ұйымдарға) тапсыру, барлығы, оның ішінде:
мұнай
газ конденсаты
Ай соңындағы мұнай мен газ конденсатының қалдығы, барлығы, оның ішінде:
кен орнындағы мұнай қалдығы
мұнайды дайындау және айдау цехында мұнай қалдығы
жауапкершілікпен сақтаудағы мұнай қалдығы
Тасымалдаушыда ай басындағы қалдықтар барлығы, оның ішінде:
1 тасымалдаушыда
2 тасымалдаушыда
3 тасымалдаушыда
Сатуға арналған ресурстар, барлығы (7 жол + 9 жол)
Сыртқы нарыққа жеткізу, барлығы, оның ішінде:
Атырау-Самара мұнай құбыры арқылы
"Каспий Құбыр желісі Консорциумының" мұнай құбыры арқылы
"Қазақстан-Қытай Құбыр желісінің" мұнай құбыры арқылы
темір жол арқылы
Ақтау теңіз порты
Ішкі нарыққа жеткізу барлығы, оның ішінде:
мұнай өңдеу зауыты 1
мұнай өңдеу зауыты 2
мұнай өңдеу зауыты 3
Заттай түрде төленетін салық (жер қойнауын пайдаланушылардың арнайы төлемдері), барлығы, оның ішінде:
пайдалы қазбаларды өндіру салығы (роялти)
экспортқа рента салығы
өнімді бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесі
Бөгде ұйымдарға беру
Тасымалдау кезіндегі мұнай ысыраптары
Тасымалдаушыда ай соңындағы қалдықтар барлығы, оның ішінде:
1 тасымалдаушыда
2 тасымалдаушыда
3 тасымалдаушыда
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мұнай теңгерімі бойынша ай
сайынғы ақпарат туралы есеп
нысанына
1-қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Мұнай теңгерімі бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп"
(ПН-17, ай сайын)

1. в графе 1 указываются ключевые показатели по балансу нефти в соответствии с которыми необходимо заполнить сведения;
2. в графах 2 – 13 "январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь, декабрь" указываются показатели по месяцам;
3. в графе 14 "всего" указываются итоговые (суммарный показатель граф 2 – 13) показатели по месяцам;
4. в графе "остаток нефти и газового конденсата на начало месяца, всего, в том числе:" указывается остаток нефти и газового конденсата на начало месяца;
5. в графе "остаток на месторождении" указывается объем нефти, находящийся в емкостях на месторождении;
6. в графе "остаток на цеху подготовки и перекачки нефти" указывается объем нефти, находящийся в резервуарах пунктов, где подготавливается нефть для дальнейшей транспортировки товарной нефти;
7. в графе "остаток на ответ хранении" указывается остаток нефти, находящийся в компании, которая занимается подготовкой нефти для данного недропользователя;
8. в графе "добыча нефти и газового конденсата всего, в том числе" указывается объем добычи нефти и газового конденсата всего;
9. в графе "нефть" указывается объем добычи нефти;
10. в графе "газовый конденсат" указывается объем добычи газового конденсата;
11. в графе "сторонние ресурсы" указываются объемы нефти, приобретенные у других компаний;
12. в графе "итого" указывается сумма строк 1, 2 и 3;
13. в графе "технологические потери" указывается объем нефти, который неизбежно теряется при технологических процессах сбора, подготовки и хранения в связи с невозможностью осуществления этих процессов без указанных потерь при современном уровне техники и технологии;
14. в графе "расход на собственные нужды" указывается объем нефти и(или) газового конденсата, израсходованного на собственные нужды;
15. в графе "сдача нефти и газового конденсата транспортировщику (в том числе сторонним организациям), всего, в том числе" указывается объем нефти и газового конденсата сдатого транспортировщику;
16. в графе "нефть" указывается объем нефти сдатого транспортировщику;
17. в графе "газовый конденсат" указывается объем газового конденсата, сданного транспортировщику;
18. в графе "остаток нефти и газового конденсата на конец месяца, всего, в том числе" указывается остаток нефти и газового конденсата на конец месяца;
19. в графе "остаток нефти на месторождении" указывается остаток нефти на месторождении;
20. в графе "остаток нефти на цеху подготовки и перекачки нефти" указывается остаток нефти на цеху подготовки и перекачки нефти;

1. 1-бағанда мәліметтерді толтыруға негіз болатын мұнай теңгерімі бойынша басты көрсеткіштер көрсетіледі;
2. "Қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша, желтоқсан" деген 2-13-бағандарда айлар бойынша көрсеткіштер көрсетіледі;
3. "Барлығы" деген 14-бағанда айлар бойынша қорытынды көрсеткіштер (2-13-бағанның қосынды көрсеткіші) көрсетіледі.
4. "Ай басындағы мұнай мен газ конденсатының қалдығы барлығы, оның ішінде:" бағанында ай басындағы мұнай мен газ конденсатының қалдығы көрсетіледі;
5. "кен орнындағы қалдық" бағанында кен орнында сұйық қоймалардағы мұнайдың көлемі көрсетіледі;
6. "мұнайды дайындау және айдау цехында қалдық" бағанында тауарлық мұнайды одан әрі тасымалдау үшін мұнай дайындалатын пунктілердің сұйық қоймаларындағы мұнайдың көлемі көрсетіледі;
7. "жауапкершілікпен сақтаудағы қалдық" бағанында осы жер қойнауын пайдаланушы үшін мұнай дайындаумен айналысатын компаниядағы мұнайдың қалдығы көрсетіледі;
8. "Мұнай мен газ конденсатын өндіру, барлығы, оның ішінде:" бағанында жалпы мұнай және газ конденсатын өндіру көлемі көрсетіледі;
9. "мұнай" бағанында мұнай өндіру көлемі көрсетіледі;
10. "газ конденсаты" бағанында газ конденсатын өндіру көлемі көрсетіледі;
11. "Бөгде ресурстар" бағанында басқа компаниялардан сатып алынған мұнай көлемдері көрсетіледі;
12. "Барлығы (1 жол+ 2 жол+ 3 жол)" бағанында 1, 2 және 3 жолдардың қосындысы көрсетіледі;
13. "Технологиялық ысыраптар" бағанында техника мен технологияның қазіргі деңгейінде осы процестерді аталған шығындарсыз жүзеге асыру мүмкін еместігіне байланысты жинаудың, дайындаудың және сақтаудың технологиялық процестері кезінде сөзсіз жоғалатын мұнай көлемі көрсетіледі;
14. "Жеке қажеттіліктерге арналған шығыстар" бағанында өз қажеттіліктерге жұмсалған мұнайдың және/немесе газ конденсатының көлемі көрсетіледі;
15. "Мұнайды тасымалдаушыға (оның ішінде бөгде ұйымдарға) тапсыру, барлығы, оның ішінде:" бағанында тасымалдаушыға тапсырылған мұнайдың және газ конденсатының көлемі көрсетіледі;
16. "мұнай" бағанында тасымалдаушыға тапсырылған газ конденсатының көлемі көрсетіледі;
17. "газ конденсаты" бағанында тасымалдаушыға тапсырылған мұнай көлемі көрсетіледі;
18. "Ай соңындағы мұнай мен газ конденсатының қалдығы, барлығы, оның ішінде:" бағанында ай соңындағы мұнай мен газ конденсатының қалдығы көрсетіледі;
19. "кен орнындағы мұнай қалдығы" бағанында кен орнындағы мұнай қалдығы көрсетіледі;
20. "мұнайды дайындау және айдау цехында мұнай қалдығы" бағанында мұнайды дайындау және айдау цехындағы мұнай қалдығы көрсетіледі;

21. в графе "остаток нефти на ответ хранении" указывается остаток нефти на ответ хранении;
22. в графе "остатки у транспортировщика на начало месяца, всего, в том числе" указывается остатки нефти и газового конденсата у транспортировщика на начало месяца всего;
23. в графе "у транспортировщика 1" указывается остатки нефти и газового конденсата у транспортировщика 1;
24. в графе "у транспортировщика 2" указывается остатки нефти и газового конденсата у транспортировщика 2;
25. в графе "у транспортировщика 3" указывается остатки нефти и газового конденсата у транспортировщика 3;
26. в графе "ресурсы для реализации, всего" указывается ресурсы для реализации указывается сумма строк 7 и 9;
27. в графе "поставка на внешний рынок всего, в том числе" указывается поставка на внешний рынок всего;
28. в графе "по нефтепроводу Атырау-Самара" указывается поставка на внешний рынок по нефтепроводу Атырау-Самара;
29. в графе "по нефтепроводу "Каспийского Трубопроводного Консорциума" указывается поставка на внешний рынок по нефтепроводу "Каспийского Трубопроводного Консорциума";
30. в графе "по нефтепроводу "Казахстанско-Китайского Трубопровода" указывается поставка на внешний рынок по нефтепроводу "Казахстанско-Китайского Трубопровода";
31. в графе "по железной дороге" указывается поставка на внешний рынок по железной дороге;
32. в графе "морпорт Актау" указывается указывается поставка на внешний рынок через морпорт Актау;
33. в графе "поставка на внутренний рынок, всего, в том числе" указывается поставка на внутренний рынок всего;
34. в графе "нефтеперерабатывающий завод 1" указывается поставка на внутренний рынок на нефтеперерабатывающий завод 1;
35. в графе "нефтеперерабатывающий завод 2" указывается поставка на внутренний рынок на нефтеперерабатывающий завод 2;
36. в графе "нефтеперерабатывающий завод 3" указывается поставка на внутренний рынок на нефтеперерабатывающий завод 3;
37. в графе "налоги (специальные платежи недропользователей), уплачиваемые в натуральной форме, всего, в том числе:" указывается налоги (специальные платежи недропользователей), уплачиваемые в натуральной форме всего;
38. в графе "налог на добычу полезных ископаемых (роялти)" указывается налог на добычу полезных ископаемых (роялти);
39. в графе "рентный налог на экспорт" указывается рентный налог на экспорт;
40. в графе "доля Республики Казахстан по разделу продукции" указывается доля Республики Казахстан по разделу продукции;
41. в графе "передача сторонним организациям" указывается объем нефти и газового конденсата, переданный сторонним организациям;

21. "жауапкершілікпен сақтаудағы мұнай қалдығы" бағанында жауапкершілікпен сақтаудағы мұнай қалдығы көрсетіледі;
22. "Тасымалдаушыда ай басындағы қалдықтар барлығы, оның ішінде:" бағанында тасымалдаушыда ай басындағы мұнай мен газ конденсатының жалпы қалдықтары көрсетіледі;
23. "1 тасымалдаушыда" бағанында 1 тасымалдаушыда мұнай мен газ конденсатының қалдықтары көрсетіледі;
24. "2 тасымалдаушыда" бағанында 2 тасымалдаушыда мұнай мен газ конденсатының қалдықтары көрсетіледі;
25. "3 тасымалдаушыда" бағанында 3 тасымалдаушыда мұнай мен газ конденсатының қалдықтары көрсетіледі;
26. "Сатуға арналған ресурстар, барлығы (7 жол + 9 жол)" бағанында 7 және 9 жолдардың қосындысы, өткізуге арналған ресурстар көрсетіледі;
27. "Сыртқы нарыққа жеткізу, барлығы, оның ішінде:" бағанында сыртқы нарыққа жалпы жеткізу көрсетіледі;
28. "Атырау-Самара мұнай құбыры бойынша" бағанында Атырау-Самара мұнай құбыры бойынша сыртқы нарыққа жеткізу көрсетіледі;
29. "Каспий Құбыр желісі Консорциумының" мұнай құбыры арқылы" бағанында "Каспий Құбыр желісі Консорциумының" мұнай құбыры бойынша сыртқы нарыққа жеткізу көрсетіледі;
30. "Қазақстан-Қытай Құбыр желісінің" мұнай құбыры арқылы" бағанында "Қазақстан-Қытай Құбыр желісінің" мұнай құбыры бойынша сыртқы нарыққа жеткізу көрсетіледі;
31. "темір жол арқылы" бағанында темір жол бойынша сыртқы нарыққа жеткізу көрсетіледі;
32. "Ақтау теңіз порты" бағанында Ақтау теңіз порты арқылы сыртқы нарыққа жеткізу көрсетіледі;
33. "Ішкі нарыққа жеткізу, барлығы, оның ішінде:" бағанында ішкі нарыққа жалпы жеткізу көрсетіледі;
34. "мұнай өңдеу зауыты 1" бағанында 1-мұнай өңдеу зауытына ішкі нарыққа жеткізу көрсетіледі;
35. "мұнай өңдеу зауыты 2" бағанында 2-мұнай өңдеу зауытына ішкі нарыққа жеткізу көрсетіледі;
36. "мұнай өңдеу зауыты 3" бағанында 3-мұнай өңдеу зауытына ішкі нарыққа жеткізу көрсетіледі;
37. "Заттай түрде төленетін салық (жер қойнауын пайдаланушылардың арнайы төлемдері), барлығы, оның ішінде:, барлығы, оның ішінде:" бағанында жалпы заттай түрде төленетін салық (жер қойнауын пайдаланушылардың арнайы төлемдері) көрсетіледі;
38. "пайдалы қазбаларды өндіру салығы (роялти)" бағанында пайдалы қазбаларды өндіру салығы (роялти) көрсетіледі;
39. "экспортқа рента салығы" бағанында экспортқа рента салығы көрсетіледі;
40. "өнімді бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесі" бағанында өнімді бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесі көрсетіледі;
41. "Бөгде ұйымдарға беру" бағанында бөгде ұйымдарға берілген мұнай мен газ конденсатының көлемі көрсетіледі;

42. в графе "потери нефти при транспортировке" указываются потери нефти при транспортировке;
43. в графе "остатки у транспортировщика на конец месяца, всего, в том числе" указываются остатки нефти и газового конденсата у транспортировщика на конец месяца всего;
44. в графе "у транспортировщика 1" указываются остатки нефти и газового конденсата у транспортировщика 1;
45. в графе "у транспортировщика 2" указываются остатки нефти и газового конденсата у транспортировщика 2;
46. в графе "у транспортировщика 3" указываются остатки нефти и газового конденсата у транспортировщика 3.
Приложение 18 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 18 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежемесячной информации по ценам на нефть компании
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ПН-18
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: месяц
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, до 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным
Отчет об ежемесячной информации по ценам на нефть компании
№ п/п
Наименование месторождения
Основной покупатель, (бизнес- идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер)
Цена на нефть на внутреннем рынке
Цена в тенге за 1 (одну) тонн
Примечание (указать условия продажи – с месторождения, на терминал, на завод)
1
2
3
4
1.
2.
3.
4.
5.
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежемесячной
информации по ценам на нефть компании
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об ежемесячной информации по ценам на нефть компании"
(ПН-18, ежемесячно)

42. "Тасымалдау кезіндегі мұнай ысыраптары" бағанында тасымалдау кезіндегі мұнай ысыраптары көрсетіледі;
43. "Тасымалдаушыда ай соңындағы қалдықтар барлығы, оның ішінде:" бағанында тасымалдаушыда ай соңындағы мұнай мен газ конденсатының жалпы қалдықтары көрсетіледі;
44. "1 тасымалдаушыда" бағанында 1 тасымалдаушыда мұнай мен газ конденсатының қалдықтары көрсетіледі;
45. 2 тасымалдаушыда" бағанында 2 тасымалдаушыда мұнай мен газ конденсатының қалдықтары көрсетіледі;
46. 3 тасымалдаушыда" бағанында 3 тасымалдаушыда мұнай мен газ конденсатының қалдықтары көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
18-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
18-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Компанияның мұнайға бағалары бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ПН-18
Жиілігі: ай сайын
Есепті кезең: ай
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 10 (онына) дейін
Компанияның мұнайға бағалары бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
№ р/с
Кен орнының атауы
Негізгі сатып алушы (бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі)
Ішкі нарықтағы мұнай бағасы
1 (бір) тонна үшін теңгемен бағасы
Ескертпе (шарттарын көрсету – кен орнынан, терминалға, зауытқа)
1
2
3
4
1.
2.
3.
4.
5.
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Компанияның мұнайға бағалары
бойынша ай сайынғы ақпарат
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Компанияның мұнайға бағалары бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп"
(ПН-18, ай сайын)

1. в графе 1 указывается номер по порядку, последующая информация заполняется в соответствии с порядком;
2. в графе 2 указывается месторождение по порядку, последующая информация заполняется в соответствии с порядком;
3. в графе 3 указывается фирменное наименование юридического или физического лица (покупателя), которое приобретает нефть у недропользователя, с указанием его организационно-правовой формы и реквизитов (бизнес идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер);
4. в графе 4 указывается стоимость нефти за 1 (одну) тонну, выражаемая в денежном эквиваленте национальной валюты Республики Казахстан с учетом условия продажи (указать условия продажи - с месторождения, на терминал либо на завод).
Приложение 19 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 19 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежемесячной информации по добыче, сдаче и остаткам нефти и газового конденсата по получателям
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ПН-19
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: месяц
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, до 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным
Отчет об ежемесячной информации по добыче, сдаче и остаткам нефти и газового конденсата по получателям
№ п/п
Добыча нефти, тонн
Добыча газового конденсата, тонн
Сдача нефти, тонн
Сдача газового конденсата, тонн
Остаток нефти, тонн
Остаток газового конденсата, тонн
Наименование получателя с указанием бизнес- идентификационного номера
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
2.
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежемесячной
информации по добыче, сдаче
и остаткам нефти и газового
конденсата по получателям
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об ежемесячной информации по добыче, сдаче и остаткам нефти и газового конденсата по получателям"
(ПН-19, ежемесячно)

1. 1-бағанда рет ретімен нөмір көрсетіледі, кейінгі ақпарат рет ретімен толтырылады;
2. 2-бағанда рет ретімен кен орны көрсетіледі, кейінгі ақпарат тәртіпке сәйкес толтырылады;
3. 3-бағанда ұйымдық-құқықтық нысанды және деректемелерді (бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі) көрсете отырып, жер қойнауын пайдаланушыдан мұнайды сатып алатын заңды немесе жеке тұлғаның (сатып алушының) фирмалық атауы көрсетіледі;
4. 4-бағанда сату талаптарын ескере отырып (сату шарттарын көрсету – кен орнынан, терминалға не зауытқа), Қазақстан Республикасының ұлттық валютасының ақшалай баламасымен көрсетілетін мұнайдың 1 (бір) тонна үшін бағасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
19-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
19-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Алушылар бойынша мұнайды және газ конденсатын өндіру, тапсыру және оның қалдықтары бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ПН-19
Жиілігі: ай сайын
Есепті кезең: ай
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 25 (жиырма бесіне) дейін
Алушылар бойынша мұнайды және газ конденсатын өндіру, тапсыру және оның қалдықтары бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
№ р/с
Мұнай өндіру, тонна
Газ конденсатын өндіру, тонна
Мұнай тапсыру, тонна
Газ конденсатын тапсыру, тонна
Мұнай қалдығы, тонна
Газ конденсатының, қалдығы, тонна
Бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетілген алушының атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
2.
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
лектрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Алушылар бойынша мұнайды
және газ конденсатын өндіру,
тапсыру және оның қалдықтары
бойынша ай сайынғы ақпарат
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Алушылар бойынша мұнайды және газ конденсатын өндіру, тапсыру және оның қалдықтары бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп"
(ПН-19, ай сайын)

1. в графе 1 указывается номер по порядку;
2. в графе 2 указывается объем добытой нефти в тоннах за отчетный месяц;
3. в графе 3 указывается объем добытого газового конденсата в тоннах за отчетный месяц;
4. в графе 4 указывается объем нефти в тоннах, сданной недропользователем транспортировщику для дальнейшей поставки на внешний и внутренний рынки;
5. в графе 5 указывается объем газового конденсата в тоннах, сданного недропользователем транспортировщику для дальнейшей поставки на внешний и внутренний рынки;
6. в графе 6 указывается объем остатка нефти тоннах по уровню в резервуарах на конец отчетного месяца по месторождениям;
7. в графе 7 указывается объем остатка газового конденсата в тоннах по уровню в резервуарах на конец отчетного месяца по месторождениям;
8. в графе 8 указывается наименование юридического лица (получателя) с указанием его организационно-правовой формы и реквизитов (бизнес идентификационный номер);
9. в графе 9 указываются дополнительные или справочные сведения по получателям.
Приложение 20 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 20 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежегодной информации по плану добычи и сдачи нефти и газового конденсата
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ПН-20
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: год
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по углеводородам
Срок представления формы административных данных: ежегодно, до 25 (двадцать пятого) декабря каждого года
Отчет об ежегодной информации по плану добычи и сдачи нефти и газового конденсата
Месяц
Название месторождения
Добыча
Сдача
Примечание
Нефть, тонн
Газовый конденсат, тонн
Нефть, тонн
Газовый конденсат, тонн
1
2
3
4
5
Январь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Февраль
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Март
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Апрель
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Май
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Июнь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Июль
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Август
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Сентябрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Октябрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Ноябрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Декабрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
(ГГГГ) год
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежегодной
информации по плану добычи
и сдачи нефти и газового конденсата
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об ежегодной информации по плану добычи и сдачи нефти и газового конденсата"
(ПН-20, ежегодно)

1. 1-бағанда рет ретімен нөмір көрсетіледі;
2. 2-бағанда есепті айдың ішінде өндірілген мұнайдың көлемі тоннамен көрсетіледі;
3. 3-бағанда есепті айдың ішінде өндірілген газ конденсатының көлемі тоннамен көрсетіледі;
4. 4-бағанда жер қойнауын пайдаланушы сыртқы және ішкі нарықтарға одан әрі жеткізу үшін тасымалдаушыға тапсырған мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;
5. 5-бағанда жер қойнауын пайдаланушы сыртқы және ішкі нарықтарға одан әрі жеткізу үшін тасымалдаушыға тапсырған газ конденсатының тоннадағы көлемі көрсетіледі;
6. 6-бағанда кен орындары бойынша есепті айдың аяғына қарай резервуарлардағы деңгей бойынша мұнай қалдығының тоннадағы көлемі көрсетіледі;
7. 7-бағанда кен орындары бойынша есепті кезеңнің аяғына қарай резервуарлардағы деңгей бойынша газ конденсаты қалдығының тоннадағы көлемі көрсетіледі;
8. 8-бағанда ұйымдық-құқықтық нысанды және деректемелерді (бизнес сәйкестендіру нөмірі) көрсете отырып, заңды тұлғаның (алушының) атауы көрсетіледі;
9. 9-бағанда алушылар бойынша қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
20-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мұнайды және газ конденсатын өндіру және тапсыру жоспары бойынша жыл сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ПН-20
Жиілігі: жыл сайын
Есепті кезең: жыл
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, әр жылдың 25 (жиырма бесінші) желтоқсанына дейін
Мұнайды және газ конденсатын өндіру және тапсыру жоспары бойынша жыл сайынғы ақпарат туралы есеп
Ай
Кен орнының атауы
Өндіру
Тапсыру
Ескертпе
Мұнай, тонна
Газ конденсаты, тонна
Мұнай, тонна
Газ конденсаты, тонна
1
2
3
4
5
Қаңтар
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Ақпан
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Наурыз
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Сәуір
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Мамыр
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Маусым
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Шілде
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Тамыз
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Қыркүйек
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Қазан
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Қараша
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Желтоқсан
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
(ЖЖЖЖ) жыл
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мұнайды және газ конденсатын
өндіру және тапсыру жоспары
бойынша жыл сайынғы ақпарат
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Мұнайды және газ конденсатын өндіру және тапсыру жоспары бойынша жыл сайынғы ақпарат туралы есеп"
(ПН-20, жыл сайын)

1. в графе 1 указываются месяца года, последующая информация заполняется в соответствии с порядком;
2. в графе 2 месторождение по порядку;
3. в графе 3 указывается планируемый объем добываемой нефти и газового конденсата в тоннах с января по декабрь отчетного года, по месторождениям;
4. в графе 4 указывается планируемый объем нефти и газового конденсата в тоннах, сдаваемой недропользователем транспортировщику для дальнейшей поставки на внешний и внутренний рынки, с января по декабрь отчетного года;
5. в графе 5 указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Приложение 21 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 21 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежесуточной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ПН-21
Периодичность: ежесуточно
Отчетный период: день
Круг лиц, представляющих информацию: транспортировщик (физическое или юридическое лицо, осуществляющее транспортировку нефти).
Срок представления формы административных данных: ежесуточно, до 06.00 часов по времени города Нур-Султан суток, следующих за отчетными
Отчет об ежесуточной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт
Направление
Объем, тонн
в том числе объем казахстанской нефти
Примечание
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
1
2
3
4
(направление 1)
(направление 2)
(направление 3)
...
(направление n)
Итого
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежесуточной
информации по
транспортировке нефти и
газового конденсата на экспорт
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об ежесуточной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт"
(ПН-21, ежесуточно)

1. 1-бағанда жылдың айлары көрсетіледі, кейінгі ақпарат толтырылатын тәртіпке сәйкес толтырылады;
2. 2-бағанда рет ретімен кен орны көрсетіледі;
3. 3-бағанда кен орындар бойынша есепті жылдың қаңтарынан бастап желтоқсанына дейін өндірілетін мұнай мен газ конденсатының жоспарлы көлемі тоннамен көрсетіледі;
4. 4-бағанда жер қойнауын пайдаланушы есепті жылдың қаңтарынан бастап желтоқсанына дейін сыртқы және ішкі нарықтарға одан әрі жеткізу үшін тасымалдаушыға тапсыратын мұнайдың және газ конденсатының тоннадағы жоспарлы көлемі көрсетіледі;
5. 5-бағанда кен орындар бойынша қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
21-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
21-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мұнайды және газ конденсатын экспортқа тасымалдау бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ПН-21
Жиілігі: тәулік сайын
Есепті кезең: күн
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: тасымалдаушы (мұнай тасымалдайтын жеке немесе заңды тұлға)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тәулік сайын, есепті тәуліктен кейінгі тәуліктің Нұр-Сұлтан уақыты бойынша сағат 06.00-ге дейін.
Мұнайды және газ конденсатын экспортқа тасымалдау бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп
Бағыт
Көлем, тонна
оның ішінде қазақстандық мұнай көлемі
Ескертпе
тәулік ішінде
айдың басынан
тәулік ішінде
айдың басынан
1
2
3
4
(1-бағыт)
(2-бағыт)
(3-бағыт)
...
(n бағыт)
Барлығы
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мұнайды және газ конденсатын
экспортқа тасымалдау бойынша
тәулік сайынғы ақпарат туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Мұнайды және газ конденсатын экспортқа тасымалдау бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп"
(ПН-21, тәулік сайын)

1. в графе 1 указывается наименование магистрального нефтепровода при транспортировке нефти по трубопроводу; название морского порта при транспортировке нефти морским транспортом; название станции отгрузки нефти при транспортировке нефти по железной дороге;
2. в графе 2 указываются объемы транспортированной нефти и газового конденсата в тоннах за сутки и с начала месяца по направлениям;
3. в графе 3 указываются объемы транспортированной казахстанской нефти и газового конденсата в тоннах за сутки и с начала месяца по направлениям;
4. в графе 4 указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Приложение 22 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 22 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежемесячной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар")
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ПН-22
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: месяц
Круг лиц, представляющих информацию: транспортировщик (физическое или юридическое лицо, осуществляющее транспортировку нефти)
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, до 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным
Отчет об ежемесячной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар")
Недропользователь
(направление 1)
(направление 2)
(направление n)
Всего
в том числе объем казахстанской нефти
Всего
в том числе объем казахстанской нефти
Всего
в том числе объем казахстанской нефти
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года*
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
1
2
3
(недропользователь 1)
(недропользователь 2)
(недропользователь 3)
...
(недропользователь n)
Итого
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежемесячной
информации по
транспортировке нефти и
газового конденсата на экспорт
(за исключением трубопровода
"Омск – Павлодар")"
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об ежемесячной информации по транспортировке нефти и газового конденсата
на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар")" (ПН-22, ежемесячно)

1. 1-бағанда мұнай құбыр бойынша тасымалданған кезде магистральді мұнай құбырының атауы; мұнай теңіз көлігімен тасымалданған кезде теңіз портының атауы; мұнай теміржолмен тасымалданған кезде мұнай түсірілетін станцияның атауы көрсетіледі;
2. 2-бағанда бағыттар бойынша тәулік ішінде және ай басталғаннан бері тасымалданған мұнай мен газ конденсатының көлемдері тоннамен көрсетіледі;
3. 3-бағанда бағыттар бойынша тәулік ішінде және ай басталғаннан бері тасымалданған қазақстандық мұнай мен газ конденсатының көлемдері тоннамен көрсетіледі;
4. 4-бағанда кен орындар бойынша қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
22-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
22-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы-Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ПН-22
Жиілігі: ай сайын
Есепті кезең: ай
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: тасымалдаушы (мұнай тасымалдайтын жеке немесе заңды тұлға)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізіне) дейін
Мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы-Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Жер қойнауын пайдаланушы
(1-бағыт)
(2-бағыт)
(n бағыт)
Барлығы
оның ішінде қазақстандық мұнайдың көлемі
Барлығы
оның ішінде қазақстандық мұнайдың көлемі
Барлығы
оның ішінде қазақстандық мұнайдың көлемі
ай ішінде
жыл басынан бері
ай ішінде
жыл басынан бері
ай ішінде
жыл басынан бері*
ай ішінде
жыл басынан бері
ай ішінде
жыл басынан бері
ай ішінде
жыл басынан бері
1
2
3
(1 жер қойнауын пайдаланушы)
(2 жер қойнауын пайдаланушы)
(3 жер қойнауын пайдаланушы)
...
(n жер қойнауын пайдаланушы)
Барлығы
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мұнайды және газ конденсатын
экспортқа ("Омбы-Павлодар"
құбырын қоспағанда)
тасымалдау бойынша ай
сайынғы ақпарат туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы-Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп" (ПН-22, ай сайын)

1. в графе 1 указываются сведения физического или юридического лица, передающего нефть транспортировщику для дальнейшей транспортировки;
2. в графе 2, 3 и далее указываются объемы нефти и газового конденсата, транспортированные за месяц и с начала года с отдельным указанием объемов казахстанской нефти и газового конденсата в соответствии с направлениями и по недропользователям.
Направлением указывается наименование магистрального нефтепровода при транспортировке нефти по трубопроводу; название морского порта при транспортировке нефти морским транспортом; название станции отгрузки нефти при транспортировке нефти по железной дороге.
При транспортировке нефти по трубопроводу, в данной информации будет включен объем, транспортированный по трубопроводу "Омск – Павлодар".
Приложение 23 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 23 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об оперативных планах по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар")
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ПН-23
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: год
Круг лиц, представляющих информацию: транспортировщик (физическое или юридическое лицо, осуществляющее транспортировку нефти)
Срок представления формы административных данных: ежегодно, до 25 (двадцать пятого) декабря каждого года
Отчет об оперативных планах по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар")
Месяц
Направление транспортировки
Объем, тонн
в том числе объем казахстанской нефти
Примечание
1
2
3
4
5
Январь
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Февраль
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Март
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Апрель
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Май
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Июнь
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Июль
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Август
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Сентябрь
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Октябрь
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Ноябрь
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Декабрь
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
(ГГГГ) год
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об оперативных
планах по транспортировке
нефти и газового конденсата
на экспорт (за исключением
трубопровода "Омск – Павлодар")"
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об оперативных планах по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар")" (ПН-23, ежегодно)

1. 1-бағанда одан әрі тасымалдау үшін тасымалдаушыға мұнайды тапсыратын жеке немесе заңды тұлғаның мәліметтері көрсетіледі;
2. 2, 3 және одан кейінгі бағандарда бағыттарға сәйкес және жер қойнауын пайдаланушылар бойынша қазақстандық мұнай мен газ конденсатының көлемдерін жеке көрсете отырып, ай ішінде және жыл басынан бері тасымалданған мұнай және газ конденсатының көлемдері көрсетіледі.
Бағытпен мұнай құбыр бойынша тасымалданған кезде магистральді мұнай құбырының атауы; мұнай теңіз көлігімен тасымалданған кезде теңіз портының атауы; мұнай теміржолмен тасымалданған кезде мұнай түсірілетін станцияның атауы көрсетіледі.
Мұнай құбырмен тасымалданған кезде, осы ақпаратқа "Омбы-Павлодар" құбыры бойынша тасымалданған көлем қосылатын болады.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
23-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
23-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы-Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша жедел жоспарлар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ПН-23
Жиілігі: жыл сайын
Есепті кезең: жыл
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: тасымалдаушы (мұнай тасымалдайтын жеке немесе заңды тұлға)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, әр жылдың 25 (жиырма бесінші) желтоқсанына дейін
Мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы-Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша жедел жоспарлар туралы есеп
Ай
Тасымалдау бағыты
Көлем, тонна
оның ішінде қазақстандық мұнай көлемі
Ескертпе
1
2
3
4
5
Қаңтар
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Ақпан
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Наурыз
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Сәуір
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Мамыр
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Маусым
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Шілде
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Тамыз
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Қыркүйек
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Қазан
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Қараша
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Желтоқсан
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
(ЖЖЖЖ) жыл
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мұнайды және газ конденсатын
экспортқа ("Омбы-Павлодар"
құбырын қоспағанда)
тасымалдау бойынша жедел
жоспарлар туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы-Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша жедел жоспарлар туралы есеп"
(ПН-23, жыл сайын)

1. в графе 1 указывается период с начала года (январь) до конца года (декабрь);
2. в графе 2 указывается наименование магистрального нефтепровода при транспортировке нефти по трубопроводу; название морского порта при транспортировке нефти морским транспортом; название станции отгрузки нефти при транспортировке нефти по железной дороге;
3. в графе 3 указываются объемы транспортируемой нефти и газового конденсата в тоннах за год по направлениям;
4. в графе 4 указываются объемы транспортируемой казахстанской нефти и газового конденсата в тоннах за год по направлениям;
5. в графе 5 указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Приложение 24 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 24 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежемесячной информации по приему нефти и газового конденсата
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ПН-24
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: месяц
Круг лиц, представляющих информацию: нефтеперерабатывающие заводы (заводы, принимающие нефть в целях переработки нефти, предназначенной для последующей реализации продуктов переработки на внутреннем и внешнем рынках), нефтеперерабатывающие заводы малой мощности (заводы, осуществляющие производство нефтепродуктов на технологических установках, проектная мощность которых предусматривает объем переработки сырой нефти и (или) газового конденсата менее восьмисот тысяч тонн в год)
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, до 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным
Отчет об ежемесячной информации по приему нефти и газового конденсата
Недропользователь
Поставщики
Поступление нефти, всего, тонн
В том числе, тонн
железнодорожный транспорт
автотранспорт
магистральный трубопровод
за месяц
в том числе импорт за месяц
с начала года
в том числе импорт с начала года
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
1
2
3
4
Остаток нефти на начало месяца, тонн
Переработано нефти, тонн
Отгружено нефти, тонн
Остаток нефти на конец месяца, тонн
Примечание
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
5
6
7
8
9
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежемесячной
информации по приему нефти
и газового конденсата
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об ежемесячной информации по приему нефти и газового конденсата"
(ПН-24, ежемесячно)

1. 1-бағанда жыл басынан (қаңтар) бастап жыл аяғына (желтоқсан) дейінгі кезең көрсетіледі;
2. 2-бағанда мұнай құбыр бойынша тасымалданған кезде магистральді мұнай құбырының атауы; мұнай теңіз көлігімен тасымалданған кезде теңіз портының атауы; мұнай теміржолмен тасымалданған кезде мұнай түсірілетін станцияның атауы көрсетіледі.
3. 3-бағанда бағыттар бойынша тасымалданатын мұнай мен газ конденсатының көлемі тоннамен көрсетіледі;
4. 4-бағанда бағыттар бойынша тасымалданатын қазақстандық мұнай мен газ конденсатының көлемдері тоннамен көрсетіледі;
5. 5-бағанда кен орындар бойынша қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
24-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
24-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мұнайды және газ конденсатын қабылдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ПН-24
Жиілігі: ай сайын
Есепті кезең: ай
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: мұнай өңдеу зауыттары (ішкі және сыртқы нарықтарда қайта өңдеу өнімдерін одан әрі өткізуге арналған мұнайды қайта өңдеу мақсатында мұнай қабылдайтын зауыттар), қуаты аз мұнай өңдеу зауыттары (жобалық қуаты шикі мұнайды және (немесе) газ конденсатын қайта өңдеу көлемін жылына сегіз жүз тоннадан кем көздейтін технологиялық қондырғыларда мұнай өңдеу өндірісін жүзеге асыратын зауыттар)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесіне) дейін
Мұнайды және газ конденсатын қабылдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Жер қойнауын пайдаланушы
Жеткізушілер
Мұнайдың түсімі, барлығы, тонна
Оның ішінде, тонна
теміржол көлігі
автокөлік
магистральді құбыр
ай ішінде
оның ішінде ай ішіндегі импорт
жыл басынан бері
оның ішінде жыл басынан бері импорт
ай ішінде
жыл басынан бері
ай ішінде
жыл басынан бері
ай ішінде
жыл басынан бері
1
2
3
4
Ай басындағы мұнай қалдығы, тонна
Мұнайды қайта өңдеу,тонна
Түсірілген мұнай, тонна
Ай соңындағы мұнай қалдығы, тонна
Ескертпе
ай ішінде
жыл басынан бер
ай ішінде
жыл басынан бері
5
6
7
8
9
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мұнайды және газ конденсатын
қабылдау бойынша ай сайынғы
ақпарат туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Мұнайды және газ конденсатын қабылдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп" (ПН-24, ай сайын)

1. в графе 1 указывается наименование недропользователей, от которых принимается нефть для дальнейшей переработки;
2. в графе 2 указываются сведения о физическом или юридическом лице, поставляющем нефть нефтеперерабатывающему заводу, нефтеперерабатывающему заводу малой мощности от недропользователей;
3. в графе 3 указываются объемы нефти и газового конденсата в тоннах, принятые за месяц и с начала года с отдельным указанием объемов импортной нефти и газового конденсата в соответствии с недропользователями;
4. в графе 4 указываются объемы нефти и газового конденсата в тоннах, принятые за месяц и с начала года с разбивкой по способам транспортировки в соответствии с поставщиками;
5. в графе 5 указывается объем нефти в тоннах, находящийся на нефтеперерабатывающем заводе, нефтеперерабатывающем заводе малой мощности по состоянию на начало отчетного месяца;
6. в графе 6 указывается объем нефти в тоннах, переработанной нефтеперерабатывающим заводом, нефтеперерабатывающим заводом малой мощности за отчетный месяц и с начала года;
7. в графе 7 указывается объем нефти в тоннах, отгруженный с нефтеперерабатывающего завода, нефтеперерабатывающего завода малой мощности за отчетный месяц и с начала года;
8. в графе 8 указывается объем нефти в тоннах, находящийся на нефтеперерабатывающем заводе, нефтеперерабатывающем заводе малой мощности по состоянию на конец отчетного месяца;
9. в графе 9 указываются дополнительные или справочные сведения.
Приложение 25 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 25 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежемесячной информации по движению нефти на терминале
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ПН-25
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: месяц
Круг лиц, представляющих информацию: собственники терминалов (юридическое или физическое лицо, владеющее промышленным объектом для хранения нефти, представляющим собой резервуары, а также платформу для приема/отгрузки нефти на транспорт (железнодорожные цистерны, автоцистерны, танкеры или в нефтепровод)
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, до 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным
Отчет об ежемесячной информации по движению нефти на терминале
№ п/п
Наименование предприятия, поставляющего нефть
Контактные данные предприятия, поставляющего нефть
Происхождение нефти (название месторождения и добывающей компании)
Объем приема нефти, тонн
Объем отгрузки нефти, тонн
Переходящий остаток по состоянию на 1-ое число, тонн
Вид транспорта отгрузки (железнодорожная цистерна, автоцистерна, танкер, трубопровод)
Пункт получения отгруженной нефти
Примечание
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.
2.
...
Всего
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежемесячной
информации по движению
нефти на терминале
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об ежемесячной информации по движению нефти на терминале"
(ПН-25, ежемесячно)

1. 1-бағанда одан әрі қайта өңдеу үшін мұнайды тапсырған жер қойнауын пайдаланушылардың атауы көрсетіледі;
2. 2-бағанда мұнай өңдеу зауытына, қуаты аз мұнай өңдеу зауытына жер қойнауын пайдаланушылардан мұнайды жеткізетін жеке немесе заңды тұлға туралы мәліметтер көрсетіледі;
3. 3-бағанда жер қойнауын пайдаланушыларға сәйкес импорттық мұнай мен газ конденсатының көлемдерін жеке көрсете отырып, ай ішінде және жыл басынан бері қабылданған мұнай мен газ конденсатының тоннадағы көлемдері көрсетіледі;
4. 4-бағанда жеткізушілерге сәйкес тасымалдау тәсілдері бөлінісінде ай ішінде және жыл басынан бері қабылданған мұнай мен газ конденсатының тоннадағы көлемдері көрсетіледі;
5. 5-бағанда есепті айдың басына қарағандағы жағдай бойынша мұнай өңдеу зауытында, қуаты аз мұнай өңдеу зауытында орналасқан мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;
6. 6-бағанда есепті кезеңде және жыл басынан бері мұнай өңдеу зауытында, қуаты аз мұнай өңдеу зауытында қайта өңделген мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;
7. 7-бағанда есепті кезеңде және жыл басынан бері мұнай өңдеу зауытынан, қуаты аз мұнай өңдеу зауытынан түсірілген мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;
8. 8-бағанда есепті айдың соңына қарағандағы жағдай бойынша мұнай өңдеу зауытында, қуаты аз мұнай өңдеу зауытында орналасқан мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;
9. 9-бағанда қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
25-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
25-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Терминалда мұнай қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ПН-25
Жиілігі: ай сайын
Есепті кезең: ай
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: терминалдардың меншік иелері (мұнайды сақтауға арналған резервуар, сондай-ақ мұнайды көліктен (теміржол цистерналарынан, автоцистерналардан, танкерлерден немесе мұнай құбырынан) қабылдау/арту үшін платформа түріндегі өнеркәсіптік объектіні иеленетін заңды немесе жеке тұлға)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтысына) дейін
Терминалда мұнай қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
№ р/с
Мұнай жеткізетін кәсіпорын атауы
Мұнай жеткізетін кәсіпорынның байланыс мәліметтері
Мұнайдың шығу тегі (кен орнының және өндіруші компанияның атауы)
Мұнай қабылдау көлемі, тонна
Мұнай арту көлемі, тонна
1-ші күнге қарағандағы жағдай бойынша ауыспалы қалдық, тонна
Арту көлігінің түрі (т/ж цистернасы, автоцистерна, танкер, құбыр)
Артылған мұнайды алу пунктісі
Ескертпе
ай ішінде
жыл басынан бері
ай ішінде
жыл басынан бері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.
2.
...
Барлығы
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Терминалда мұнай қозғалысы
бойынша ай сайынғы ақпарат
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Терминалда мұнай қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп"
(ПН-25, ай сайын)

1. в графе 1 указываются номера по порядку;
2. в графе 2 указывается наименование предприятия, поставляющего нефть на нефтеперерабатывающий завод, нефтеперерабатывающий завод малой мощности;
3. в графе 3 указывается адрес, телефоны и руководители предприятий, поставляющих нефть;
4. в графе 4 указывается название месторождения и добывающей компании, нефть от которых поступает на терминал для дальнейшей транспортировки;
5. в графе 5 указывается объем нефти в тоннах, поступающий на терминал для дальнейшей транспортировки за отчетный месяц и с начала года;
6. в графе 6 указывается объем нефти в тоннах, отгруженный из терминала для дальнейшей транспортировки за отчетный месяц и с начала года;
7. в графе 7 указывается объем нефти в тоннах, находящийся на терминале, по состоянию на конец отчетного месяца;
8. в графе 8 указывается вид транспорта, которым отгружена нефть из терминала для дальнейшей транспортировки;
9. в графе 9 указывается название пункта, куда предназначена транспортировка нефти из терминала;
10. в графе 10 указываются дополнительные или справочные сведения.
Приложение 26 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 26 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежесуточной информации по добыче попутного и природного газа
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ФППО-26
Периодичность: ежесуточно
Отчетный период: день
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи, за исключением недропользователей, проводящих геологоразведочные работы и не осуществляющих добычу нефти
Срок представления формы административных данных: ежесуточно, до 04.00 часов по времени города Нур-Султан суток, следующих за отчетными
Отчет об ежесуточной информации по добыче попутного и природного газа
Название месторождения
Добыча, тысяча метров в кубе
Простой скважин, единиц
Потери, тысяч метров в кубе
Примечание
попутный газ
природный газ
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
1
2
3
4
5
(месторождение 1)
(месторождение 2)
(месторождение 3)
...
(месторождение n)
Всего по компании
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежесуточной
информации по добыче
попутного и природного газа
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об ежесуточной информации по добыче попутного и природного газа
(ФППО-26, ежесуточно)

1. 1-бағанда рет санымен нөмірлер көрсетіледі;
2. 2-бағанда мұнайды мұнай өңдеу зауытына, қуаты аз мұнай өңдеу зауытына жеткізетін кәсіпорынның атауы көрсетіледі;
3. 3-бағанда мұнай жеткізетін кәсіпорындардың мекенжайы, телефондары және басшылары көрсетіледі;
4. 4-бағанда мұнайы одан әрі тасымалдау үшін терминалға түсетін кен орнының және өндіруші компанияның атауы көрсетіледі;
5. 5-бағанда есепті кезеңде және жыл басынан бері одан әрі тасымалдау үшін терминалға түсетін мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;
6. 6-бағанда есепті кезеңде және жыл басынан бері одан әрі тасымалдау үшін терминалдан түсірілген мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;
7. 7-бағанда есепті айдың соңына қарағандағы жағдай бойынша, терминалда орналасқан мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;
8. 8-бағанда одан әрі тасымалдау үшін мұнайды терминалдан түсірген көліктің түрі көрсетіледі;
9. 9-бағанда мұнай терминалдан тасымалданатын пунктінің атауы көрсетіледі;
10. 10-бағанда қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
26-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
26-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Ілеспе және табиғи газды өндіру бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ФППО-26
Жиілігі: тәулік сайын
Есепті кезең: күн
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: жер қойнауын пайдаланушылар, геологиялық барлау жұмыстарын жүргізетін және мұнай өндіруді жүзеге асырмайтын жер қойнауын пайдаланушыларды қоспағанда
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тәулік сайын, есепті тәуліктен кейінгі тәуліктің Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 04.00-ге дейін
Ілеспе және табиғи газды өндіру бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп
Кен орнының атауы
Өндіру, мың текше метр
Ұңғымалардың іссіз тұруы, бірлік
Ысырап, мың текше метр
Ескертпе
ілеспе газ
табиғи газ
тәулік ішінде
айдың басынан бері
тәулік ішінде
айдың басынан бері
1
2
3
4
5
(1 кен орны)
(2 кен орны)
(3 кен орны)
...
(n кен орны)
Компания бойынша барлығы
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Ілеспе және табиғи газды өндіру
бойынша тәулік сайынғы
ақпарат туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Ілеспе және табиғи газды өндіру бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп"
(ФППО-26, тәулік сайын)

1. в графе 1 указывается название месторождения по порядку;
2. в графе 2 указывается объем добытого попутного газа в кубических метрах и природного газа в кубических метрах, за сутки и с начала месяца по месторождениям;
3. в графе 3 указывается количество простаивающих газовых скважин по любой причине: из-за ремонтных работ, ликвидация аварий, проведение исследовательских работ, из-за отключения электроэнергии;
4. в графе 4 указывается объем потери (недобор) газа, связанной с простоем газовых скважин;
5. в графе 5 указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Приложение 27 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 27 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет о фактической ежемесячной добыче попутного и природного газа
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ФППО-27
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: месяц
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи, за исключением недропользователей, проводящих геологоразведочные работы и не осуществляющих добычу нефти
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, до 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным.
Отчет о фактической ежемесячной добыче попутного и природного газа
Месяц
Название месторождения
Газ (тысяч кубических метров)
Примечание
попутный
природный
1
2
3
4
Январь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Февраль
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Март
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Апрель
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Май
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Июнь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Июль
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Август
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Сентябрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Октябрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Ноябрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Декабрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
(ГГГГ) год
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о фактической
ежемесячной добыче попутного
и природного газа
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о фактической ежемесячной добыче попутного и природного газа"
(ФППО-27, ежемесячно)

1. 1-бағанда рет ретімен кен орнының атауы көрсетіледі;
2. 2-бағанда кен орындары бойынша тәулік ішінде және айдың басынан бері өндірілген ілеспе газдың және табиғи газдың көлемі текше метрмен көрсетіледі;
3. 3-бағанда қандай да бір себеппен: жөндеу жұмыстарының, апаттарды жоюдың, зерттеу жұмыстарының жүргізілуі, электр энергиясының өшірілуі салдарынан іссіз тұрған ұңғымалардың саны көрсетіледі;
4. 4-бағанда газ ұңғымаларының іссіз тұруымен байланысты газ ысырабының (кем алынуы) көлемі көрсетіледі;
5. 5-бағанда кен орындар бойынша қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
27-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
27-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Ілеспе және табиғи газды нақты ай сайынғы өндіру туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ФППО-27
Жиілігі: ай сайын
Есепті кезең: ай
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: жер қойнауын пайдаланушылар, геологиялық барлау жұмыстарын жүргізетін және мұнай өндіруді жүзеге асырмайтын жер қойнауын пайдаланушыларды қоспағанда
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесіне) дейін
Ілеспе және табиғи газды нақты ай сайынғы өндіру туралы есеп
Ай
Кен орнының атауы
Газ (мың текше метр)
Ескертпе
ілеспе
табиғи
1
2
3
4
Қаңтар
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Ақпан
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Наурыз
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Сәуір
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Мамыр
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Маусым
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Шілде
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Тамыз
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Қыркүйек
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Қазан
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Қараша
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Желтоқсан
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
(ЖЖЖЖ) жыл
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Ілеспе және табиғи газды нақты
ай сайынғы өндіру туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Ілеспе және табиғи газды нақты ай сайынғы өндіру туралы есеп"
(ФППО-27, ай сайын)

1. в графе 1 указываются месяца года, последующая информация заполняется в соответствии с порядком;
2. в графе 2 указывается название месторождения по порядку;
3. в графе 3 указывается объем добытого попутного и природного газа в тысячах кубических метров, с января по отчетный месяц текущего года, по месторождениям;
4. в графе 4 указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Приложение 28 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 28 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежемесячной информации по движению попутного и природного газа
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ФППО-28
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: месяц
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи, за исключением недропользователей, проводящих геологоразведочные работы и не осуществляющих добычу нефти
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, до 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным.
Отчет об ежемесячной информации по движению попутного и природного газа
№ п/п
Показатели
план за год
за месяц
с начала года
Примечание
план
факт
план
факт
1
2
3
4
5
6
1.
Добыча газа, всего, тысяча кубических метров
в том числе:
природный газ, тысяча кубических метров
попутный газ, тысяча кубических метров
2.
Расходы на собственные нужды, всего, тысяча кубических метров
в том числе использование на газотурбинной установке, тысяча кубических метров
3.
Поставка на установку подготовки газа, газоперерабатывающий завод, тысяча кубических метров
4.
Потери, тысяча кубических метров
5.
Обратная закачка газа, тысяча кубических метров
6.
Сожжено на факеле, тысяча кубических метров
7.
Продано, тысяча кубических метров
8.
Сдача в газопровод, тысяча кубических метров
Наименование ______________________ Адрес _____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежемесячной
информации по движению
попутного и природного газа
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об ежемесячной информации по движению попутного и природного газа"
(ФППО-28, ежемесячно)

1. 1-бағанда жылдың айлары көрсетіледі, кейінгі ақпарат тәртіпке сәйкес толтырылады;
2. 2-бағанда рет ретімен кен орнының атауы көрсетіледі;
3. 3-бағанда кен орындары бойынша ағымдағы жылдың қаңтарынан бастап есепті айға дейін өндірілген ілеспе және табиғи газдың көлемі мың текше метрмен көрсетіледі;
4. 4-бағанда кен орындары бойынша қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
28-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
28-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Ілеспе және табиғи газдың қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ФППО-28
Жиілігі: ай сайын
Есепті кезең: ай
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: жер қойнауын пайдаланушылар, геологиялық барлау жұмыстарын жүргізетін және мұнай өндіруді жүзеге асырмайтын жер қойнауын пайдаланушыларды қоспағанда
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесіне) дейін.
Ілеспе және табиғи газдың қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
р/с
Көрсеткіштер
жыл бойынша жоспар
ай ішінде
жыл басынан бері
Ескертпе
жоспар
нақты
жоспар
нақты
1
2
3
4
5
6
1.
Газ өндіру, барлығы, мың текше метр
оның ішінде:
табиғи газ, мың текше метр
ілеспе газ, мың текше метр
2.
Өз қажеттіліктеріне арналған шығыстар, барлығы, мың текше метр
оның ішінде газ-турбиналық қондырғыны пайдалану, мың текше метр
3.
Газ дайындау қондырғысына, газ өңдеу зауытына жеткізу, мың текше метр
4.
Ысыраптар, мың текше метр
5.
Газды кері айдау, мың текше метр
6.
Алауда жағылғаны, мың текше метр
7.
Сатылғаны, мың текше метр
8.
Газ құбырына тапсырылғаны, мың текше метр
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Ілеспе және табиғи газдың
қозғалысы бойынша ай сайынғы
ақпарат туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Ілеспе және табиғи газдың қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп"
(ФППО-28, ай сайын)

1. в графе 1 указываются месяца года, последующая информация заполняется в соответствии с порядком;
2. в графе 2 указывается месторождение по порядку;
3. в графе 3 указывается планируемый объем добываемого попутного и природного газа в тысячах кубических метров с января по декабрь отчетного года, по месторождениям;
4. в графе 4 указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Приложение 30 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 мая 2022 года № 194
Приложение 30 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Правила представления отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операций в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа, урана, угля, проведении опытно-промышленной добычи и добычи урана
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операции в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа, урана, угля, проведении опытно-промышленной добычи и добычи урана (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 132, пунктом 1 статьи 145 и статьей 180 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок представления отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операции в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа, урана, угля, проведении опытно-промышленной добычи и добычи урана.
Настоящие Правила также применяются к отношениям по разрешениям, лицензиям и контрактам на недропользование, выданным и заключенным до введения в действие Кодекса в соответствии с пунктом 3 статьи 277 Кодекса.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия и определения:
1) нефтеперерабатывающие заводы – заводы, принимающие нефть в целях переработки нефти, предназначенной для последующей реализации продуктов переработки на внутреннем и внешнем рынках;
2) транспортировщик – физическое или юридическое лицо, осуществляющее транспортировку нефти;
3) собственник терминала – физическое или юридическое лицо, владеющее промышленным объектом для хранения нефти, представляющим собой резервуары, а также платформу для приема/отгрузки нефти на транспорт (железнодорожные цистерны, автоцистерны, танкеры) или в нефтепровод;
4) единая государственная система управления недропользованием – интегрированная информационная система "Единая государственная система управления недропользованием Республики Казахстан" уполномоченного органа в области углеводородов, предназначенная для сбора, хранения, анализа и обработки информации в сфере недропользования.
Иные понятия и определения, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

1. 1-бағанда жылдың айлары көрсетіледі, кейінгі ақпарат тәртіпке сәйкес толтырылады;
2. 2-бағанда рет ретімен кен орны көрсетіледі;
3. 3-бағанда кен орындары бойынша есепті жылдың қаңтарынан бастап желтоқсан айына дейін өндірілетін ілеспе және табиғи газдың жоспарлы көлемі мың текше метрмен көрсетіледі;
4. 4-бағанда кен орындары бойынша қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
30-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
30-қосымша
Көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ, уран, көмір өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіруді және уран өндіруді жүргізу кезінде есептерді ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ, уран, көмір өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіруді және уран өндіруді жүргізу кезінде есептерді ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 132-бабына, 145-бабының 1-тармағына және 180-бабына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленген және көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ, уран, көмір өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіруді және уран өндіруді жүргізу кезінде есептерді ұсыну тәртібін айқындайды.
Осы Қағидалар Кодекстің 277-бабының 3-тармағына сәйкес Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін берілген рұқсаттар, лицензиялар мен жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша қарым-қатынастарға да қолданылады.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар мен анықтамалар пайдаланылады:
1) мұнай өңдеу зауыттары – қайта өңделген өнімдерді кейіннен ішкі және сыртқы нарықтарда сатуға арналған мұнайды қайта өңдеу мақсатында мұнайды қабылдайтын зауыттар;
2) тасымалдаушы – мұнай тасымалдауды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
3) терминалдың меншік иесі – резервуарлар, сондай-ақ мұнайды көлікке (теміржол цистерналары, автоцистерналар, танкерлер) немесе мұнай құбырына қабылдауға/тиеуге арналған платформа сипатындағы мұнай сақтауға арналған өнеркәсіптік объектіні иеленетін заңды немесе жеке тұлға;
4) жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі – жер қойнауын пайдалану саласындағы ақпаратты жинауға, сақтауға, талдау мен өңдеуге арналған, көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның "Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі" интеграцияланған ақпараттық жүйесі.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге де ұғымдар мен анықтамалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қолданылады.

3. Недропользователи, нефтеперерабатывающие заводы, транспортировщики и собственники терминалов представляют отчеты при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операций в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа, урана, угля, проведении опытно-промышленной добычи и добычи урана в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана, уполномоченный орган в области твердых полезных ископаемых посредством единой государственной системы управления недропользованием и удостоверяют их электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
Глава 2. Порядок представления отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операции в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа, урана, угля, проведении опытно-промышленной добычи и добычи
4. Недропользователь ежеквартально не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана отчеты по формам согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 7 к настоящему приказу.
Недропользователь ежеквартально не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана отчеты по формам согласно приложениям 5, 6, 9, 10 и 11 к настоящему приказу.
Недропользователь ежегодно не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана отчет по форме согласно приложению 8 к настоящему приказу.
5. Недропользователь представляет в уполномоченный орган в области твердых полезных ископаемых:
1) ежемесячно, не позднее 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, отчет по форме, согласно приложению 12 к настоящему приказу;
2) ежемесячно, не позднее 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, отчет по форме, согласно приложению 13 к настоящему приказу.
6. Недропользователь представляет уполномоченному органу в области углеводородов:
1) ежесуточно, до 04.00 часов по времени города Нур-Султан суток, следующих за отчетными периодами, отчеты по формам, согласно приложениям 14 и 26 к настоящему приказу, за исключением недропользователей, проводящих геологоразведочные работы и не осуществляющих добычу нефти;
2) ежемесячно, до 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, отчеты по формам, согласно приложениям 15, 16, 27 и 28 к настоящему приказу;

3. Жер қойнауын пайдаланушылар, мұнай өңдеу зауыттары, тасымалдаушылар мен терминалдардың меншік иелері көмірсутектерді барлау мен өндіруді жүргізу, мұнайды және (немесе) шикі газды, уранды, көмірді өндіру және олардың айналымы саласында операцияларды жүзеге асыру, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру мен уран өндіруді жүргізу кезінде есептерді көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға, пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға, диспетчерге жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі арқылы ұсынады және оларды бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.
2-тарау. Көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ, уран, көмір өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіруді және уран өндіруді жүргізу кезінде есептерді ұсыну тәртібі
4. Жер қойнауын пайдаланушы тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінші) күнінен кешіктірмей көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4 және 7-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есептер ұсынады.
Жер қойнауын пайдаланушы тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесінші) күнінен кешіктірмей көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға осы бұйрыққа 5, 6, 9, 10 және 11-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есептер ұсынады.
Жер қойнауын пайдаланушылар жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесінші) күнінен кешіктірмей көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есеп береді.
5. Жер қойнауын пайдаланушы қатты пайдалы қазбалар саласындағы уәкілетті органға ұсынады:
1) ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5 (бесінші) күнінен кешіктірмей осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті ұсынады;
2) ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 (оныншы) күнінен кешіктірмей осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті ұсынады.
6. Жер қойнауын пайдаланушы көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға береді:
1) геологиялық барлау жұмыстарын жүргізетін және мұнай өндіруді жүзеге асырмайтын жер қойнауын пайдаланушыларды қоспағанда, есепті кезеңдерден кейінгі тәулік сайын Нұр-сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 04.00-ге дейін осы бұйрықтың 14 және 26-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша есептерді ұсынады;
2) ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5 (бесінші) күніне дейін осы бұйрыққа 15, 16, 27 және 28-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есептер;

3) ежемесячно, до 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, отчеты по формам, согласно приложениям 17 и 18 к настоящему приказу;
4) ежемесячно, до 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, отчет по форме, согласно приложению 19 к настоящему приказу;
5) ежегодно, до 25 (двадцать пятого) декабря каждого года, отчеты по формам, согласно приложению 20 и 29 к настоящему приказу.
7. Транспортировщик представляет уполномоченному органу в области углеводородов:
1) ежесуточно, до 06.00 часов по времени города Нур-Султан суток, следующих за отчетными периодами, отчет по форме, согласно приложению 21 к настоящему приказу;
2) ежемесячно, до 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, отчет по форме, согласно приложению 22 к настоящему приказу;
3) ежегодно, до 25 (двадцать пятого) декабря каждого года, отчет по форме, согласно приложению 23 к настоящему приказу.
8. Нефтеперерабатывающие заводы ежемесячно, до 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляют уполномоченному органу в области углеводородов отчет по форме, согласно приложению 24 к настоящему приказу.
9. Собственники терминалов ежемесячно, до 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляют уполномоченному органу в области углеводородов отчет по форме, согласно приложению 25 к настоящему приказу.
10. Уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана осуществляет мониторинг по представлению отчетов, систематизирует и анализирует их:
1) ежесуточно до 09.00 часов по времени города Нур-Султан суток;
2) ежемесячно: предварительную – 1 (первого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, окончательную – к 12 (двенадцатому) числу месяца, следующего за отчетным периодом;
3) ежеквартально: предварительную – 1 (первого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, окончательную – к 12 (двенадцатому) числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4) ежегодно: предварительную – 1 (первого) января года, следующего за отчетным периодом, окончательную – к 12 (двенадцатому) числу января года, следующего за отчетным периодом.
11. Уполномоченный орган в области углеводородов представляет сводную информацию, указанную в пунктах 6, 7 и 8 настоящих Правил, в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан ежемесячно к 15 (пятнадцатому) числу месяца, следующего за отчетным периодом, и ежегодно к 18 (восемнадцатому) числу января года, следующего за отчетным периодом.
12. Если последний день срока предоставления отчета приходится на нерабочий день, днем окончания срока считается ближайший следующий за ним рабочий день.

3) ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 (оныншы) күніне дейін осы бұйрыққа 17 және 18-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есептерді ұсынады;
4) ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесіне) дейін осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есеп;
5) жыл сайын, әрбір жылдың 25 (жиырма бесінші) желтоқсанына дейін осы бұйрыққа 20 және 29-қосымшаға сәйкес нысандар бойынша есептер.
7. Тасымалдаушы көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға ұсынады:
1) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті кезеңдерден кейінгі тәулік сайын, Нұр-сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 06.00-ге дейін;
2) ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 8 (сегізінші) күніне дейін осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есеп;
3) жыл сайын, әр жылдың 25 (жиырма бесінші) желтоқсанына дейін, осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есеп.
8. Мұнай өңдеу зауыттары ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5 (бесінші) күніне дейін көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есеп береді.
9. Терминалдардың меншік иелері ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 6 (алтыншы) күніне дейін көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есеп береді.
10. Көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган есептерді ұсыну бойынша мониторингті жүзеге асырады, оларды жүйелейді және талдайды:
1) тәулік сайын, тәуліктің Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 09.00-ге дейін;
2) ай сайын: алдын ала – есепті кезеңнен кейінгі айдың 1 (бірінші) күні, түпкілікті – есепті кезеңнен кейінгі айдың 12 (он екінші) күні;
3) тоқсан сайын: алдын ала – есепті кезеңнен кейінгі айдың 1 (бірінші) күніне, түпкілікті – есепті кезеңнен кейінгі айдың 12 (он екінші) күніне.
4) жыл сайын: алдын ала – есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтарына, түпкілікті – есепті кезеңнен кейінгі жылдың қаңтарының 12 (он екінші) күніне қарай жүзеге асырылады.
11. Көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган осы Қағидалардың 6, 7 және 8-тармақтарында көрсетілген жиынтық ақпаратты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінші) күніне және жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі жылдың қаңтарының 18 (он сегізінші) күніне ұсынады.
12. Егер есепті ұсыну мерзімінің соңғы күні жұмыс істемейтін күнге түссе, содан кейінгі ең таяу жұмыс күні мерзімнің аяқталған күні болып саналады.

13. Единая база данных добычи и оборота нефти и сырого газа формируется уполномоченным органом в области углеводородов на основании отчетов, представляемых в соответствии с пунктами 6, 7, 8 и 9 настоящих Правил.

13. Мұнай мен шикі газды өндірудің және оның айналымының бірыңғай дерекқорын көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган осы Қағидалардың 6, 7, 8 және 9-тармақтарына сәйкес ұсынылатын есептер негізінде қалыптастырады.