О внесении изменений в некоторые приказы исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 7 октября 2022 года № 560. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 октября 2022 года № 30148
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
исполняющего обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 7 октября 2022 года № 560
Перечень некоторых приказов исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 49 "Об утверждении Правил государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10407):
в Правилах государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в новой редакции:

Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2022 жылғы 7 қазандағы № 560 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 13 қазанда № 30148 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушы
М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
міндетін атқарушының
2022 жылғы 7 қазандағы
№ 560 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 49 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10407 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу қағидаларында:
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"6. Государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта является государственной услугой (далее – государственная услуга) для получения которой физическое или юридическое лицо (далее – услугополучатель) подает услугодателю заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
На портале в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному структурному подразделению. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Общий срок рассмотрения документов и выдача результата оказания государственной услуги 2 (два) рабочих дня.
Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, проверяет полноту представленных документов.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, о регистрации (перерегистрации) транспортных средств городского рельсового транспорта, подтверждающий уплату регистрационного сбора, в случае оплаты через платежный шлюз "электронного правительства", услугодатель получает из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. При представлении услугополучателем полного пакета документов, услугодателем в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов проверяется достоверность представленных документов и соответствие услугополучателя и (или) представленных документов и оформляется свидетельство о государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – свидетельство) и (или) извещения об исключении транспортных средств городского рельсового транспорта из реестра транспортных средств городского рельсового транспорта либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги который направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.";
пункт 14 изложить в новой редакции:

"6. Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады, оны алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы өтініш береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде жазылған.
Порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және жауапты құрылымдық бөлімшеге орындауға береді. Көрсетілетін қызметті алушы еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырыды.
Құжаттарды қараудың жалпы мерзімі және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру 2 (екі) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы, қалалық рельстік көлік құралдарын тіркеу (қайта тіркеу) туралы "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеген жағдайда, тіркеу алымының төленгенін растайтын мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.";
8- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде, көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың анықтығын және көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған құжаттардың сәйкестігін тексереді және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) және (немесе) қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын қалалық рельстік көлік құралдарының тізілімінен шығару туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап ресімделеді, ол көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында жібереді.";
14- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"14. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
Уполномоченный орган в области транспорта в течение десяти календарных дней после государственной регистрации подзаконного нормативного правового акта, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, услугодателю, оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и в Единый контакт-центр.";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню.
2. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 333 "Об утверждении Правил государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава и его залога, а также исключения из Государственного реестра подвижного состава" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11119):
в Правилах государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава и его залога, а также исключения из Государственного реестра подвижного состава, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Подвижной состав подлежит государственной регистрации в течение тридцати рабочих дней с момента приобретения права собственности, либо возникновения обстоятельств, влекущих его регистрацию, перерегистрацию.";
пункты 10, 11 и 12 изложить в новой редакции:
"10. Государственная регистрация (перерегистрация) подвижного состава является государственной услугой (далее – государственная услуга) для получения которой услугополучатель подает через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) регистрирующему органу заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – заявление) и заполняет перечень парка подвижного состава, подлежащего государственной регистрации, перерегистрации, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги по форме согласном приложению 4 к настоящим Правилам.
На портале в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Общий срок рассмотрения документов и выдача результата оказания государственной услуги 2 (два) рабочих дня.
Регистрирующий орган в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов проверяет полноту представленных документов.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, о государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава, подтверждения оплаты бюджет лицензионного сбора в случае оплаты через платежный шлюз "электронного правительства" услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".

"14. Көрсетілетін қызмет беруші Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Көлік саласындағы уәкiлеттi орган мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушіге, "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына және Бірыңғай байланыс-орталығына жібереді.";
2-қосымша осы тізімге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. "Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), сондай-ақ Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімінен алып тастау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 333 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11119 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), сондай-ақ Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімінен алып тастау қағидаларында:
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Жылжымалы құрам меншік құқығын алған сәттен бастап, немесе оларды тіркеуге, қайта тіркеуге әкелетін жағдайлар туындаған сәттен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде мемлекеттік тіркелуге жатады.";
10, 11 және 12- тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады, оны алу үшін көрсетілетін қызметті алушы "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы береді тіркеуші органға осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш (бұдан әрі – өтініш) және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік тіркеуге, қайта тіркеуге жататын жылжымалы құрам паркінің тізбесін толтырады.
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктер ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде жазылған.
Порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Тіркеуші орган құжаттарды алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Жеке басты куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы, жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді, "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайда лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы растауды көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпарат жүйелерінен алады.

11. При установлении факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия регистрирующий орган в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов отказывает в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет уведомление в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
12. При представлении услугополучателем полного пакета документов, регистрирующим органом в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов проверяется достоверность представленных документов и соответствие услугополучателя и (или) представленных документов и сведений требованиям, установленными настоящими Правилами, и оформляется свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – свидетельство) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги который направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица регистрирующего органа.";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган в области транспорта в течение десяти календарных дней после государственной регистрации подзаконного нормативного правового акта, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, услугодателю, оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и в Единый контакт-центр.";
пункт 21 изложить в новой редакции:
"21. Государственная регистрация залога подвижного состава является государственной услугой (далее – государственная услуга залога) для получения которой услугополучатель подает регистрирующему органу заявление через портал по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги залога, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги залога изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги залога по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги залога с указанием даты получения результата государственной услуги залога.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, содержащиеся в государственных информационных системах, работник регистрирующего органа получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги залога осуществляется следующим рабочим днем.
Ответственное структурное подразделение регистрирующего органа в течение 1 (одного) рабочего дня с момента получения документов проверяет полноту представленных документов.";
пункт 26 изложить в новой редакции:
"26. При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган в области транспорта в течение десяти календарных дней после государственной регистрации подзаконного нормативного правового акта, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, услугодателю, оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и в Единый контакт-центр.";
пункт 28 изложить в новой редакции:

11. Ұсынылған құжаттардың және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттардың толық болмау фактісі анықталған кезде тіркеуші орган құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тартады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" хабарлама жібереді.
12. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде тіркеуші орган құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың анықтығын және көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді және осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап ресімделеді, ол тіркеу органының уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.";
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"18. Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне түседі.
Көлік саласындағы уәкiлеттi орган мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушіге, "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына және Бірыңғай байланыс-орталығына жібереді.";
21-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"21. Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кепілі) болып табылады, оны алу үшін көрсетілетін қызметті алушы тіркеуші органға осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша портал арқылы өтініш береді.
Кепілдің мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ кепілдің өзге де мәліметтерді қамтитын кепілдің мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Кепілдің мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде жазылған.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде көрсетілетін қызмет алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, кепілдің мемлекеттік қызметін көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған, жеке басын растайтын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметті тіркеу органының қызметкері "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және кепілдің мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Тіркеуші органның жауапты құрылымдық бөлімшесі құжаттарды алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.";
28- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"28. Исключение из Государственного реестра подвижного состава осуществляется по месту государственной регистрации, перерегистрации подвижного состава.
При исключении подвижного состава из реестра собственник и/или владелец, подают регистрирующему органу через портал заявление, акт о списании в произвольной форме подвижного состава, либо документ о повреждении и/или пропаже подвижного состава, либо договор имущественного найма (аренды), лизинга, либо документ, подтверждающий прекращение права собственности (договор купли-продажи, дарения, наследования).";
приложения 4 и 5 изложить в новой редакции согласно приложениям 2 и 3 к настоящему перечню;
приложение 8 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему перечню.
3. В приказе исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 марта 2020 года № 130 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20140):
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта", утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Физическое или юридическое лицо (далее – услугополучатель) для получения и (или) переоформления лицензии направляет услугодателю через веб-портал "электронного правительства" (далее - портал):
1) одно из следующих заявлений:
заявление юридического лица для получения лицензии согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявление ЮЛ для получения лицензии);
заявление физического лица для получения лицензии согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – заявление ФЛ для получения лицензии);
заявление юридического лица для переоформления лицензии согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – заявление ЮЛ для переоформления лицензии);
заявление физического лица для переоформления лицензии согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – заявление ФЛ для переоформления лицензии);
2) заполняет сведения по форме сведений к квалификационным требованиям, предъявляемым к деятельности по перевозке грузов железнодорожным транспортом, и перечню документов, подтверждающих соответствие им согласно приложения к квалификационным требованиям, предъявляемым к деятельности по перевозке грузов железнодорожным транспортом, и перечню документов, подтверждающих соответствие им, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 47 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10409) (далее – квалификационные требования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта" согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Переоформление лицензии осуществляется в случаях, указанных в заявлении ЮЛ для переоформления лицензии и (или) заявлении ФЛ для переоформления лицензии.";

"28. Жылжымалы құрамды тізілімнен шығару жылжымалы құрамның мемлекеттік тіркелген, қайта тіркеу орны бойынша жүзеге асырылады.
Жылжымалы құрамды тізілімнен шығарған кезде меншік иесі және/немесе иеленуші мемлекеттік корпорация, портал арқылы тіркеуші органға өтінішті, жылжымалы құрамды еркін нысанда есептен шығару туралы актіні не жылжымалы құрамның зақымданғаны және/немесе жоғалғаны туралы құжатты не мүліктік жалдау (жалға алу), лизинг шартын, немесе меншік құқығының тоқтатылғанын растайтын құжатты (сатып-алу, сыйға тарту, мұрагерлік шартын) ұсынады.";
4 және 5-қосымша осы тізбеге 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
8-қосымша осы тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Темір жол көлігі саласында жүк тасымалдауға лицензия беру мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 12 наурыздағы № 130 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20140 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Темір жол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Жеке және заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) лицензия алу және (немесе) қайта ресімдеу үшін "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы:
1) мынадай өтініштердің біреуін жолдайды:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаның лицензияны алу үшін өтініші (бұдан әрі – лицензия алу үшін ЗТ өтініші);
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес жеке тұлғаның лицензияны алу үшін өтініші (бұдан әрі – лицензия алу үшін ЖТ өтініші);
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес лицензияны қайта ресімдеу үшін заңды тұлғаның өтініші (бұдан әрі – лицензияны қайта ресімдеу үшін ЗТ өтініші);
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес лицензияны қайта ресімдеу үшін жеке тұлғаның өтініші (бұдан әрі – лицензияны қайта ресімдеу үшін ЖТ өтініші);
2) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10409 болып тіркелген) теміржол көлігімен жүктерді тасымалдау қызметіне қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне қосымшаға сәйкес теміржол көлігімен жүктерді тасымалдау қызметіне қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне мәліметтер нысаны бойынша мәліметтерді толтырады (бұдан әрі – біліктілік талаптар).
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазсұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға сәйкес 5-қосымшаға сәйкес "Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде жазылған.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Лицензияны қайта ресімдеу лицензияны қайта ресімдеу үшін ЗТ өтініші және (немесе) лицензияны қайта ресімдеу үшін ЖТ өтінішінде көрсетілетін жағдайларда жүзеге асырылады.";

пункты 8 и 9 изложить в новой редакции:
"8. При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов отказывает в дальнейшем рассмотрении заявления и направляется уведомление в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
При представлении услугополучателем полного пакета документов, услугодателем в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов проверяется достоверность представленных документов и соответствие услугополучателя и (или) представленных документов и сведений требованиям, установленными настоящими Правилами, и оформляется лицензия или переоформление лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги который направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
9. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений, данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган в области транспорта в течение десяти календарных дней после государственной регистрации подзаконного нормативного правового акта, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, услугодателю, оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и в Единый контакт-центр.";
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему перечню.
Приложение 1
к перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 2 к Правилам
государственной регистрации
транспортных средств
городского рельсового транспорта
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта"
Наименование государственной услуги "Государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта"
Наименование подвида государственной услуги:

8 және 9- тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Тізбеге сәйкес ұсынылған құжаттардың толық емес және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған кезде, көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қарастырудан бас тартады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жолданады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде, көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың анықтығын және көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді және теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия ресімдеу немесе лицензияны қайта ресімдеу немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап ресімделеді, ол көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жолданады.
9. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне түседі.
Көлік саласындағы уәкiлеттi орган мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушіге, "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына және Бірыңғай байланыс-орталығына жібереді.";
5-қосымша осы тізбеге 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының және
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Қалалық рельстік көліктің
көлік құралдарын мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
2-қосымша
"Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы "Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу"
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:

1) Государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта;
2) Исключение транспортных средств городского рельсового транспорта из реестра транспортных средств городского рельсового транспорта.
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы городов Алматы, Павлодар, Усть-Каменогорск и Темиртау
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
2 (два) рабочих дня
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
При государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта оформляется свидетельство о государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта по форме, согласно приложению 3 к настоящим правилам; при исключении транспортных средств городского рельсового транспорта из реестра транспортных средств городского рельсового транспорта оформляется извещения об исключении транспортных средств городского рельсового транспорта из реестра транспортных средств городского рельсового транспорта; либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
1) Государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам.
Сбор за государственную регистрацию свидетельства транспортных средств городского рельсового транспорта взимается в порядке и размере, установленных Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" и составляет 0,25 месячного расчетного показателя, действующего на дату оплаты сбора.
Оплата суммы регистрационного сбора в бюджет осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций или через платежный шлюз "электронного правительства".
2) Исключение транспортных средств городского рельсового транспорта из реестра транспортных средств городского рельсового транспорта осуществляется на бесплатной основе.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу;
2) Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын қалалық рельстік көліктің көлік құралдарының тізілімінен шығару.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Алматы, Павлодар, Өскемен және Теміртау қалаларының жергілікті атқарушы органдары
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкімет" веб – порталы
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеуде қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік; қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын қалалық рельстік көліктің көлік құралдарының тізілімінен шығару кезінде қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын қалалық рельстік көліктің көлік құралдарының тізілімінен шығару туралы хабарлама; мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
1. Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу
жеке және заңды тұлғаларға ақылы негізде көрсетіледі.
Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарының куәлігін мемлекеттік тіркеу үшін алым "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген тәртіппен және мөлшерде алынады және алым төленген күні қолданыстағы 0,25 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Бюджетке тіркеу алымының сомасын төлеу қолма – қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы немесе "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
2. Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын қалалық рельстік көліктің көлік құралдарының тізілімінен шығару тегін жүзеге асырылады.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
2) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя - www.miid.gov.kz, в подразделе "Государственные услуги" раздел Комитет транспорта.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта:
1) заявление;
2) документ, подтверждающий право собственности;
3) технический паспорт (формуляр) завода-изготовителя на каждую единицу транспортного средства городского рельсового транспорта.
Для исключения транспортных средств городского рельсового транспорта:
1) электронная копия заявления в произвольной форме;
2) акт о списании либо документа о повреждении, отчуждения транспортных средств городского рельсового транспорта с последующим вывозом для использования за пределами Республики Казахстан.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Информацию о порядке оказания государственной услуги услугополучатель имеет возможность получить в справочной службе Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, либо на интернет-ресурсе услугодателя - www.miid.gov.kz, в подразделе "Государственные услуги" раздел Комитет транспорта.
Приложение 2
к перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 4 к Правилам
государственной регистрации
(перерегистрации) подвижного
состава и его залога,
а также исключения
из Государственного реестра
подвижного состава
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Государственная регистрация (перерегистрация) подвижного состава"
Наименование государственной услуги "Государственная регистрация (перерегистрация) подвижного состава"
Наименование подвида государственной услуги:

1) порталда – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының Еңбек сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін:
1) өтініш;
2) меншік құқығын растайтын құжат;
3) дайындаушы зауыттың қалалық рельстік көліктің көлік құралының әрбір бірлігіне арналған техникалық паспорты (формуляр).
Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын алып тастау үшін:
1) еркін нысандағы өтініштің электрондық көшірмесі;
2) кейіннен Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде пайдалану үшін әкете отырып, Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын есептен шығару туралы акті не зақымдау, иеліктен шығару туралы құжат.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда портал арқылы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының және
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Жылжымалы құрамды және
оның кепілін мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу), сондай-ақ
Мемлекеттік жылжымалы құрам
тізілімінен алып тастау
Қағидаларына
4-қосымша
"Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы "Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)"
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:

1) Государственная регистрация подвижного состава;
2) Государственная перерегистрация подвижного состава;
3) Исключение подвижного состава из Государственного реестра.
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
2 (два) рабочих дня
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
При государственной регистрации и перерегистрации подвижного состава выдается свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава; При исключении подвижного состава из Государственного реестра выдается уведомление об исключении из Государственного реестра подвижного состава; либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной и бесплатной основе физическим и юридическим лицам.
Государственная регистрация грузового, пассажирского, специального подвижного состава осуществляется на бесплатной основе, за исключением государственной регистрации тягового, а также моторвагонного подвижного состава, оказываемой на платной основе. Регистрационный сбор оплачивается в местный бюджет по ставкам и в порядке, установленных Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и составляет:
1) за регистрацию – 0,25 месячного расчетного показателя (далее – МРП), действующего на дату оплаты сбора;
2) за перерегистрацию – 0,25 МРП действующего на дату оплаты сбора.
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций или через платежный шлюз электронного правительства.
Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя - www.miid.gov.kz, в подразделе "Государственные услуги" раздел Комитет транспорта.
Исключение подвижного состава из Государственного реестра осуществляется на бесплатной основе.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);

1) Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу;
2) Жылжымалы құрамды мемлекеттік қайта тіркеу;
3) Жылжымалы құрамды Мемлекеттік тізілімнен шығару.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдары
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Жылжымалы құрамды тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік және (немесе) жылжымалы құрамды Мемлекеттік тізілмнен шығару туралы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесінің нысаны - электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы және тегін негізде көрсетіледі.
Жүк, жолаушылар, арнайы жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу ақылы негізде көрсетілетін тартқыш, сондай-ақ моторвагонды жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеуді қоспағанда, тегін негізде жүзеге асырылады. Тіркеу алымы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген мөлшерлемелер бойынша және тәртіппен жергілікті бюджетке төленеді:
1) тіркеу үшін – алым төленетін күні қолданыстағы 0,25 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК);
2) қайта тіркеу үшін – алымды төлеу күні қолданыста болған 0,25 АЕК.
Алым сомасын төлеу қолма – қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы немесе "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің - www. miid. gov. kz интернет-ресурсында Көлік комитеті бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлігінде орналастырылған.
Жылжымалы құрамды Мемлекеттік тізілімнен шығару тегін негізде жүзеге асырылады.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);

2) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для государственной регистрации подвижного состава:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) перечень парка подвижного состава; подлежащего государственной регистрации, заполняемый в электронной форме;
3) электронная копия документа, подтверждающий право собственности (в том числе наличие уведомления об исключении из Государственного реестра подвижного состава, если он был ранее зарегистрирован в органах государственной регистрации);
4) электронная копия технического паспорта (формуляра) завода-изготовителя на каждую единицу подвижного состава.
Для государственной перерегистрации подвижного состава:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) перечень парка подвижного состава; подлежащего государственной перерегистрации, заполняемый в электронной форме;
3) электронная копия документа, подтверждающий основания для перерегистрации подвижного состава.
Для исключения подвижного состава из Государственного реестра:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) акт о списании произвольной форме подвижного состава, либо документ о повреждении и/или пропаже подвижного состава, либо договор имущественного найма (аренды), лизинга, либо документ, подтверждающий прекращение права собственности (договор купли-продажи, дарения, наследования).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие заявителя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для государственной регистрации, перерегистрации подвижного состава, требованиям, установленным настоящим Правилам;
3) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением свидетельства о государственной регистрации, (перерегистрации) подвижного состава;

2) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) мемлекеттік тіркеуге жататын, электрондық нысанда толтырылатын жылжымалы құрам паркінің тізбесі;
3) меншік құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (оның ішінде егер ол бұрын мемлекеттік тіркеу органдарында тіркелген болса, жылжымалы құрамның мемлекеттік тізілімінен шығару туралы хабарламаның болуы);
4) жылжымалы құрамның әрбір бірлігіне дайындаушы зауыттың техникалық паспортының (формулярының) электрондық көшірмесі.
Жылжымалы құрамды мемлекеттік қайта тіркеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) электрондық нысанда толтырылған, мемлекеттік қайта тіркеуге жататын жылжымалы құрам паркінің тізбесі;
3) жылжымалы құрамды қайта тіркеу үшін негіздемені растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Жылжымалы құрамды Мемлекеттік тізілімнен шығару үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) еркін нысандағы жылжымалы құрамды есептен шығару туралы акт не жылжымалы құрамның зақымданғаны және/немесе жоғалғаны туралы құжат не мүліктік жалдау (жалға алу), лизинг шарты не меншік құқығының тоқтатылғанын растайтын құжат (сатып алу-сату, сыйға тарту, мұрагерлік шарты).
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті және (немесе) оларда қамтылған деректерді (мәліметтерді) алу үшін өтініш беруші ұсынған құжаттардың дұрыс еместігі анықталғанда;
2) өтініш берушінің және (немесе) ұсынылған материалдардың, жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу үшін қажетті деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) өтініш берушіге қатысты оның негізінде өтініш беруші жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған заңды күшіне енген сот шешімі болса;

4) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения свидетельства о государственной регистрации, (перерегистрации) подвижного состава;
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Информацию о порядке оказания государственной услуги услугополучатель имеет возможность получить в справочной службе Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 3
к перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 5 к Правилам
государственной регистрации
(перерегистрации) подвижного
состава и его залога,
а также исключения
из Государственного реестра
подвижного состава
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава № _____
Настоящее свидетельство выдано в соответствии с Законом Республики Казахстан
"О железнодорожном транспорте"
_______________________________________________________________________,
(полное наименование владельца, фамилия, имя, отчество (при наличии),
индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН) находящегося на праве
_________________________________________________________________________
(указать права на подвижной состав) и подтверждает государственную регистрацию
подвижного состава
_____________________________________________________________________ типа
Категории ________________________________________________________________
___________________________________________________________________ серия,
род вагона ________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
заводской номер ___________________________________________________________
инвентарный номер ________________________________________________________
секция _______________________________ год постройки _______________________
Настоящее свидетельство применяется во всех предусмотренных законодательством
Республики Казахстан случаях и предъявляется вместе с документом,
удостоверяющим владельца подвижного состава, подлежит замене в случае
изменения приведенных в нем сведений.
__________________________________________________________________________
Дата выдачи "__" _________ 20 __ год.
Должностное лицо уполномоченного органа
__________________________________________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 4
к перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 8 к Правилам
государственной регистрации
(перерегистрации) подвижного
состава и его залога,
а также исключения
из Государственного реестра
подвижного состава
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Государственная регистрация залога подвижного состава"
Наименование государственной услуги "Государственная регистрация залога подвижного состава"
Наименование подвида государственной услуги:

4) өтініш берушіге қатысты жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болғанда;
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда портал арқылы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы да алуға болады.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының және
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Жылжымалы құрамды және
оның кепілін мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу), сондай-ақ
Мемлекеттік жылжымалы құрам
тізілімінен алып тастау
Қағидаларына
5-қосымша
Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы КУӘЛІК № ________ Осы куәлік "Теміржол көлігі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ______________________________________________________________________ _______________________________________________________________________ құқығындағы (жылжымалы құрамына құқығы көрсетілсін)
__________________________________________________________________
берілді
(иесінің толық атауы, тегі, аты, әкесінің аты) (бар болған кезде) және
жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН / БСН)
__________________________________________________________________________
үлгісіндегі санаты _________________________________________________________
сериясы, вагон түрі _________________________________________________________
зауыт нөмірі _______________________________________________________________
түгендеу нөмірі ____________________________________________________________
секциясы__________________________________________________________________
жасалған жылы ___________________________________________________________
20__ жылғы "__" ________ бастап жылжымалы құрамның мемлекеттік
тіркелгенін растайды.
Осы куәлік Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық жағдайларда қолданылады және жылжымалы құрамның иесін куәландыратын құжатпен бірге көрсетіледі, ондағы келтірілген мәліметтер өзгерген жағдайда ауыстыруға жатады.
__________________________________________________________________________
Берілген күні 20__ жылғы "___" ________________
Уәкілетті органның лауазымды адамы _________________________________
қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының және
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Жылжымалы құрамды және
оның кепілін мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу), сондай-ақ
Мемлекеттік жылжымалы құрам
тізілімінен алып тастау
Қағидаларына
8-қосымша
"Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы "Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу"
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:

1) Государственная регистрация залога подвижного состава;
2) Государственная регистрация изменений, дополнений зарегистрированного залога;
3) Прекращение зарегистрированного залога.
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
1 (один) рабочий день.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
При государственной регистрации, изменений, дополнений - Свидетельство о государственной регистрации залога подвижного состава;
При прекращении зарегистрированного залога - уведомление о снятии с регистрации залога;
Либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам.
Сбор за государственную регистрацию залога подвижного состава, изменения, дополнения и прекращение зарегистрированного залога подвижного состава оплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации по ставкам сбора установленным Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и составляют:
для физических лиц 1 (один) месячный расчетный показатель (далее – МРП);
для юридических лиц – 5 (пять) МРП.
Оплата суммы сбора осуществляется в безналичной форме через платежный шлюз электронного правительства.
Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя - www.miid.gov.kz, в подразделе "Государственные услуги" раздел Комитет транспорта.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) портала – прием документов осуществляется круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для государственной регистрации залога подвижного состава заявление по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
Для государственной регистрации изменений, дополнений и прекращения зарегистрированного залога: заявление по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам; через портал.
При направлении заявления посредством портала оплата в бюджет сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу;
2) Жылжымалы құрам кепілін өзгерту, толықтыруды мемлекеттік тіркеу;
3) Жылжымалы құрамның тіркелген кепілін тоқтату.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдары
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1 (бір) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекеттік тіркеу, өзгерістер, толықтырулар енгізу кезінде - Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
Жылжымалы құрамның тіркелген кепілін тоқтату кезінде кепілді тіркеуден шығару туралы хабарлама;
Немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесінің нысаны - электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы негізде көрсетіледі. Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу, жылжымалы құрамның тіркелген кепілін өзгерту, толықтыру және тоқтату үшін алым "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген алым мөлшерлемесі бойынша тіркеуді жүзеге асыру орны бойынша жергілікті бюджетке төленеді және:жеке тұлғалар үшін 1 (бір) айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК); заңды тұлғалар үшін - 5 (бес) АЕК. Алым сомасын төлеу "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы қолмақол емес нысанда жүзеге асырылады. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің - www. miid. gov. kz интернет-ресурсында Көлік комитеті бөлімінің "Мемлекеттік органның қызметтері" бөлігінде орналастырылған.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліс пен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу үшін порталға осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
Жылжымалы құрам кепілін өзгерту, толықтыруды мемлекеттік тіркеу және тіркелген кепілін тоқтату үшін порталға осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
Өтінішті портал арқылы жіберген кезде жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке алым төлеу "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) отсутствует полнота заполнения заявления о регистрации залога;
2) с заявлением о регистрации залога обратилось ненадлежащее лицо;
3) отсутствует документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Государственная услуга оказывается через портал при условии наличия у услугополучателя электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Информацию о порядке оказания государственной услуги также можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 5
к перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 5 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача лицензии
на перевозку грузов в сфере
железнодорожного транспорта"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта"
Наименование государственной услуги "Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта"
1) Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта;
2) Переоформление лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта.
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
2 (два) рабочих дня
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Лицензия, переоформление лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта в форме электронного документа, подписанной ЭЦП услугодателя, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случае и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего перечня.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам.
Лицензионный сбор уплачивается в местный бюджет по ставке сбора, установленной Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и составляет:

1) кепілді тіркеу туралы өтінішті толтыру толық болмаған;
2) егер кепiлдi тiркеу туралы өтiнiштi тиiстi тұлға жасамаған;
3) егер жылжымалы мүлiк кепiлiн мемлекеттiк тiркегенi үшiн алынатын алымның бюджетке төленгенiн растайтын құжат болмаған жағдайда.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда портал арқылы көрсетіледі.Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы да алуға болады.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының және
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
"Теміржол көлігі саласында
жүктерді тасымалдауға лицензия
беру" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
5-қосымша
"Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы "Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру"
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
1) Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру;
2) Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензияны қайта ресімдеу.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитетінің аумақтық органдары
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанындағы теміржол көлігі саласындағы жүктерді тасымалдауға лицензия, лицензияны қайта ресімдеу не осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіндегі 9-тармағында көзделген жағдайда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы негізде көрсетіледі. Лицензиялық алым "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген алым мөлшерлемесі бойынша жергілікті бюджетке төленеді:

1) за выдачу лицензии – шестикратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора;
2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки сбора при выдаче лицензии.
Оплата суммы регистрационного сбора в бюджет осуществляется в наличной и безналичной форме через ПШЭП.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения лицензии:
1) заявление ЮЛ для получения лицензии либо заявление ФЛ для получения лицензии;
2) сведения в соответствии с квалификационным требованиям;
Для переоформления лицензии:
1) заявление ЮЛ для переоформления лицензии либо заявление ФЛ для переоформления лицензии.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) занятие видом деятельности, запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов (физических или юридических лиц);
2) не внесен лицензионный сбор;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) имеется вступивший в законную силу решение (приговор) суда в отношении услугополучателя, запрещающий ему заниматься деятельностью по перевозке грузов в сфере железнодорожного транспорта;
5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено услугополучателю получать лицензию.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя - www.miid.gov.kz, в подразделе "Государственные услуги" раздел Комитет транспорта.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Информацию о порядке оказания государственной услуги услугополучатель имеет возможность получить в справочной службе Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, либо на интернет-ресурсе услугодателя - www.miid.gov.kz, в подразделе "Государственные услуги" раздел Комитет транспорта.

1) лицензия беру үшін – алым төленген күні қолданыстағы алты еселенген айлық есептік көрсеткіш;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін – лицензия беру кезінде алым мөлшерлемесінің 10 % - ы.
Бюджетке тіркеу алымының сомасын төлеу қолма – қолма-қол емес нысанда ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылады.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі-жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Лицензия алу үшін:
1) лицензия алу үшін ЗТ өтініші немесе лицензия алу үшін ЖТ өтініші;
2) біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер;
Лицензияны қайта ресімдеу үшін:
1) лицензияны қайта ресімдеу үшін ЗТ өтініші немесе лицензияны қайта ресімдеу үшін ЖТ өтініші.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің (жеке немесе заңды тұлғалардың) осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты теміржол көлігі саласында жүк тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болғанда;
5) сот орындаушысының ұсынымы негізінде сот көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға уақытша тыйым салған жағдайларда, лицензия беруден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызметті көрсету мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің www. miid. gov. kz алу мүмкіндігі бар интернет-ресурсында "Мемлекеттік қызметтер" деген кіші бөлімде Көлік комитеті деген бөлімінде орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығының анықтама қызметінен 1414 немесе көрсетілетін қызметті берушінің www. miid. gov. kz алу мүмкіндігі бар интернет-ресурсынан "Мемлекеттік қызметтер" деген кіші бөлімде Көлік комитеті деген бөлімде.