О внесении изменения в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 11 апреля 2019 года № 211 "Об утверждении Правил и условий выдачи заключения о предоставлении организациям полномочий или об отказе в предоставлении полномочий по оформлению паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе оформлению электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 21 декабря 2022 года № 729. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2022 года № 31275
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 11 апреля 2019 года № 211 "Об утверждении Правил и условий выдачи заключения о предоставлении организациям полномочий или об отказе в предоставлении полномочий по оформлению паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе оформлению электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18532) следующее изменение:
Правила и условия выдачи заключения о предоставлении организациям полномочий или об отказе в предоставлении полномочий по оформлению паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе оформлению электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.

"Көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын ресімдеу, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді ұйымдарға беру туралы немесе өкілеттіктерді беруден бас тарту туралы қорытынды беру қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 11 сәуірдегі № 211 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 729 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 26 желтоқсанда № 31275 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын ресімдеу, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді ұйымдарға беру туралы немесе өкілеттіктерді беруден бас тарту туралы қорытынды беру қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 11 сәуірдегі № 211 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18532 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын ресімдеу, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді ұйымдарға беру туралы немесе өкілеттіктерді беруден бас тарту туралы қорытынды беру қағидалары мен шарттары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 21 декабря 2022 года № 729
Утверждены приказом
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 11 апреля 2019 года № 211
Правила и условия выдачи заключения о предоставлении организациям полномочий или об отказе в предоставлении полномочий по оформлению паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе оформлению электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия выдачи заключения о предоставлении организациям полномочий или об отказе в предоставлении полномочий по оформлению паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе оформлению электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники разработаны в соответствии с подпунктом 4) статьи 15-1 Закона Республики Казахстан "О дорожном движении" и определяют порядок и условия выдачи заключения о предоставлении организациям полномочий или об отказе в предоставлении полномочий по оформлению паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе оформлению электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники (далее – электронные паспорта).

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму министрі
К. Ускенбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2022 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 729 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 11 сәуірдегі
№ 211 бұйрығымен
бекітілген
Көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын ресімдеу, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді ұйымдарға беру туралы немесе өкілеттіктерді беруден бас тарту туралы қорытынды беру қағидалары мен шарттары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын ресімдеу, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді ұйымдарға беру туралы немесе өкілеттіктерді беруден бас тарту туралы қорытынды беру қағидалары мен шарттары "Жол жүрісі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 15-1-бабының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және ұйымдарға көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын ресімдеу, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын (бұдан әрі – электрондық паспорттар) ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді беру туралы немесе өкілеттіктерді беруден бас тарту туралы қорытынды беру тәртібі мен шарттарын айқындайды.

2. Сведения об уполномоченных органах (организациях) и организациях - изготовителях транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники включаются в национальную часть единого реестра уполномоченных органов (организаций) и организаций - изготовителей транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники, осуществляющих оформление паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе оформление электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники (далее – национальная часть Единого реестра) в порядке согласно Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 сентября 2015 года № 112 "Об утверждении Порядка формирования и ведения единого реестра уполномоченных органов (организаций) государств - членов Евразийского экономического союза и организаций - изготовителей транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники, осуществляющих оформление паспортов (электронных паспортов) транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники" (далее – Порядок формирования и ведения единого реестра, утвержденный Решением ЕЭК № 112).
3. Организация – юридическое лицо, официальный статус которого определяется государственной регистрацией в органах юстиции и прохождением учетной регистрации.
Глава 2. Порядок выдачи заключения о предоставлении организациям полномочий или об отказе в предоставлении полномочий по оформлению паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе оформлению электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники
4. В части транспортных средств в соответствии с настоящими Правилами организациям предоставляются следующие полномочия:
1) на оформление паспортов транспортных средств, в том числе электронных паспортов транспортных средств, на транспортные средства, изготовленные на территории Республики Казахстан организацией -изготовителем, не включенной в Единый реестр;
2) на оформление паспортов транспортных средств, в том числе электронных паспортов транспортных средств, на транспортные средства, ввозимые на территорию Республики Казахстан из других стран-участников Евразийского экономического союза (далее – Союз) на которые ранее не были оформлены паспорта транспортных средств, в том числе электронные паспорта транспортных средств;

2. Көлік құралдарын (көлік құралдарының шассилерін), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін дайындаушы ұйымдар мен уәкілетті органдар (ұйымдар) туралы мәліметтер, "Көлік құралдарының (көлік құралдары шассиінің), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын (электрондық паспорттарын) ресімдеуді жүзеге асыратын, көлік құралдарын (көлік құралдарының шассилерін), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін дайындаушы ұйымдар мен Еуразиялық экономикалық одаққа қатысушы мемлекеттердің уәкілетті органдарының (ұйымдарының) бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу тәртібін бекіту туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 112 шешіміне (бұдан әрі – ЕЭК №112 шешімімен бекітілген Бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу тәртібі) сәйкес тәртіппен көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын ресімдеуді, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеуді жүзеге асыратын көлік құралдарын (көлік құралдарының шассилерін), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін дайындаушы ұйымдар мен уәкілетті органдардың (ұйымдардың) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне (бұдан әрі - Бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігі) енгізіледі.
3. Ұйым – ресми мәртебесі әділет органдарында мемлекеттік тіркелумен және есептік тіркеуден өтуімен айқындалатын заңды тұлға.
2-тарау. Көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын ресімдеу, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді ұйымдарға беру туралы немесе өкілеттіктерді беруден бас тарту туралы қорытынды беру тәртібі
4. Осы Қағидаларға сәйкес көлік құралдары бөлігінде ұйымдарға мынадай:
1) Бірыңғай тізілімге енгізілмеген дайындаушы ұйымның Қазақстан Республикасының аумағында дайындаған көлік құралдарына көлік құралдарының паспорттарын, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын ресімдеуге;
2) оларға бұдан бұрын көлік құралдарының паспорттары, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттары ресімделмеген, Еуразиялық экономикалық одаққа (бұдан әрі – Одақ) қатысушы басқа елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін көлік құралдарына көлік құралдарының паспорттарын, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын ресімдеуге;

3) на оформление паспортов транспортных средств, в том числе электронных паспортов транспортных средств, на транспортные средства, ввозимые на территорию Союза из государства, не являющегося членом Союза, на которые распространяется действие одобрения типа транспортного средства в соответствии с требованиями технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011) (далее – ТР ТС 018/2011);
4) на оформление паспортов транспортных средств, в том числе электронных паспортов транспортных средств, на транспортные средства, ввозимые на территорию Союза из государства, не являющегося членом Союза, на которые оформлено свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства в соответствии с требованиями ТР ТС 018/2011;
5) на оформление паспортов транспортных средств, в том числе электронных паспортов транспортных средств, без документа, подтверждающего соответствие требованиям ТР ТС 018/2011, на транспортные средства, зарегистрированные до даты начала применения электронных паспортов органом, осуществляющим регистрацию транспортных средств на территории Республики Казахстан;
6) на оформление паспортов транспортных средств, в том числе электронных паспортов транспортных средств, без документа, подтверждающего соответствие требованиям ТР ТС 018/2011, на транспортные средства, ранее зарегистрированные до даты начала применения электронных паспортов органом, осуществляющим регистрацию транспортных средств на территории государства-члена Союза, отличного от Республики Казахстан;
7) на оформление паспортов транспортных средств, в том числе электронных паспортов транспортных средств, без документа подтверждающего соответствие требованиям ТР ТС 018/2011, на транспортные средства категорий L и M1 (в соответствии с приложением № 1 к ТР ТС 018/2011), с даты выпуска которых прошло 30 лет и более, а также категорий M2, M3 и N (в соответствии с приложением № 1 к ТР ТС 018/2011), не предназначенные для коммерческих перевозок пассажиров и грузов, с даты выпуска которых прошло 50 лет и более, с оригинальными двигателем, кузовом и рамой (при наличии), сохраненных или отреставрированных до оригинального состояния;
8) на оформление паспортов транспортных средств, в том числе электронных паспортов транспортных средств, согласно подпункту в) пункта 20 Порядка функционирования систем электронных паспортов транспортных средств (электронных паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 сентября 2015 года № 122 (далее – Порядок, утвержденный Решением ЕЭК № 122), без документа подтверждающего соответствие требованиям ТР ТС 018/2011, на транспортные средства, ввозимые на территорию Союза и принадлежащего:
физическим лицам, являющимся участниками национальных государственных программ по оказанию содействия добровольному переселению лиц, проживающих за рубежом, либо признанным беженцами в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "О беженцах", а также членам их семей;
дипломатическим представительствам и консульским учреждениям, международным (межгосударственным) организациям, пользующимся привилегиями и иммунитетами в соответствии с общепризнанными принципами и нормами международного права, сотрудникам этих представительств (учреждений, организаций), а также членам их семей;

3) оларға "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) (бұдан әрі – КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкес көлік құралының типін мақұлдау күші қолданылатын, Одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттен Одақ аумағына әкелінетін көлік құралдарына көлік құралдарының паспорттарын, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын ресімдеуге;
4) КО ТР 018/2011 талаптарына сәйкес көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік ресімделген, Одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттен Одақ аумағына әкелінетін көлік құралдарына көлік құралдарының паспорттарын, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын ресімдеуге;
5) Қазақстан Республикасының аумағында көлік құралдарын тіркеуді жүзеге асыратын орган электрондық паспорттарды қолдануды бастаған күнге дейін тіркелген көлік құралдарына КО ТР 018/2011 талаптарына сәйкестігін растайтын құжатсыз көлік құралдарының паспорттарын, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын ресімдеуге;
6) Қазақстан Республикасынан басқа, Одаққа мүше мемлекеттің аумағында көлік құралдарын тіркеуді жүзеге асыратын орган электрондық паспорттарды қолдануды бастаған күнге дейін тіркелген көлік құралдарына КО ТР 018/2011 талаптарына сәйкестігін растайтын құжатсыз көлік құралдарының паспорттарын, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын ресімдеуге;
7) шығарылған күнінен бастап 30 және одан да көп жыл өткен L және M1 санаттарындағы (КО ТР 018/2011 № 1 қосымшаға сәйкес), сондай-ақ шығарылған күнінен бастап 50 жыл және одан да көп жыл өткен, түпнұсқа қозғалтқышы, шанағы және рамасы (бар болса) бар, бастапқы күйіне дейін сақталған немесе қалпына келтірілген жолаушылар мен жүктерді коммерциялық тасымалдауға арналмаған M2, M3 және N санаттарындағы (КО ТР 018/2011 № 1 қосымшаға сәйкес) көлік құралдарына 018/2011 КО ТР талаптарына сәйкестігін растайтын құжатсыз көлік құралдарының паспорттарын, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын ресімдеуге;
8) Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 22 қыркүйектегі № 122 шешімімен бекітілген Көлік құралдарының электрондық паспорттары (көлік құралдары шассиінің электрондық паспорттары) және өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттары жүйесінің жұмыс істеуі тәртібінің (бұдан әрі – ЕЭК № 122 шешімімен бекітілген Тәртіп) 20-тармағының в) тармақшасына сәйкес Одақ аумағына әкелінетін және төмендегілерге тиесілі көлік құралдарына көлік құралдарының паспорттарын, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын КО ТР 018/2011 талаптарына сәйкестігін растайтын құжатсыз ресімдеу:
шетелде тұратын адамдардың ерікті қоныс аударуына жәрдем көрсету жөніндегі ұлттық мемлекеттік бағдарламалардың қатысушылары болып табылатын немесе "Босқындар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабына сәйкес босқындар боп танылған, сондай-ақ олардың отбасы мүшелеріне;
халықаралық құқықтың жалпыға бірдей танылған қағидаттары мен нормаларына сәйкес артықшылықтар мен иммунитеттерді пайдаланатын дипломатиялық өкілдіктер мен консулдық мекемелерге, халықаралық (мемлекетаралық) ұйымдарға, осы өкілдіктердің (мекемелердің, ұйымдардың) қызметкерлеріне, сондай-ақ олардың отбасы мүшелеріне;

9) на внесение изменений в паспорта транспортных средств, в том числе в электронные паспорта транспортных средств, оформленные организацией, прекратившей свою деятельность;
10) на внесение изменений в паспорта транспортных средств, в том числе в электронные паспорта транспортных средств, оформленный организацией, исключенной из Единого реестра.
5. В части шасси транспортных средств в соответствии с настоящими Правилами организациям предоставляется следующие полномочия:
1) на оформление паспортов шасси транспортных средств, в том числе электронных паспортов шасси транспортных средств на шасси транспортных средств, изготовленных на территории Республики Казахстан организацией -изготовителем, не включенной в Единый реестр;
2) на оформление паспортов шасси транспортных средств, в том числе электронных паспортов шасси транспортных средств, на шасси транспортных средств, ввозимых на территорию Союза из государства, не являющегося членом Союза, на которые распространяется действие одобрения типа шасси транспортного средства в соответствии с требованиями ТР ТС 018/2011;
3) на внесение изменений в паспорта шасси транспортных средств, в том числе в электронные паспорта шасси транспортных средств, оформленные организацией, прекратившей свою деятельность и (или) исключенной из Единого реестра.
6. В части самоходных машин и других видов техники в соответствии с настоящими Правилами организациям предоставляется следующие полномочия:
1) на оформление паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов самоходных машин и других видов техники на самоходные машины и другие виды техники, изготовленные на территории Республики Казахстан организацией - изготовителем, не включенной в Единый реестр;
2) на оформление паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов самоходных машин и других видов техники на самоходные машины и другие виды техники, ввозимые на территорию Республики Казахстан из других стран-участников Союза на которые ранее не были оформлены паспорта самоходных машин и других видов техники, в том числе электронные паспорта самоходных машин и других видов техники;
3) на оформление паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов самоходных машин и других видов техники на самоходные машины и другие виды техники, ввозимые на территорию Союза из государства, не являющегося членом Союза, на которые оформлены документы об оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности машин и оборудования" (ТР ТС 010/2011) (далее – ТР ТС 010/2011), принятого Решением Комиссии Таможенного союза от 18 октября 2011 года № 823, или технического регламента Таможенного союза "О безопасности сельскохозяйственных и лесохозяйственных тракторов и прицепов к ним" (ТР ТС 031/2012) (далее - ТР ТС 031/2012), принятого Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 20 июля 2012 года № 60, или одобрения типа транспортного средства (шасси), или свидетельства о безопасности конструкции транспортного средства в соответствии с требованиями ТР ТС 018/2011 (в отношении транспортных средств, имеющих максимальную конструктивную скорость 25 км/ч и более, но менее или равную 50 км/ч);

9) өз қызметін тоқтатқан ұйым ресімдеген көлік құралдарының паспорттарына, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарына өзгерістер енгізуге;
10) Бірыңғай тізілімнен шығарылған ұйым ресімдеген көлік құралдарының паспорттарына, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарына өзгерістер енгізуге өкілеттіктер беріледі.
5. Осы Қағидаларға сәйкес көлік құралдарының шассиі бөлігінде ұйымдарға мынадай өкілеттіктер беріледі:
1) Бірыңғай тізілімге енгізілмеген дайындаушы ұйымның Қазақстан Республикасының аумағында дайындаған көлік құралдарының шассиіне көлік құралдары шассиінің паспорттарын, оның ішінде көлік құралдары шассиінің электрондық паспорттарын ресімдеуге;
2) оларға КО ТР 018/2011 талаптарына сәйкес көлік құралдары шассиінің типін мақұлдау күші қолданылатын, Одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттен Одақ аумағына әкелінетін көлік құралдарының шассиіне көлік құралдары шассиінің паспорттарын, оның ішінде көлік құралдары шассиінің электрондық паспорттарын ресімдеуге;
3) өз қызметін тоқтатқан және (немесе) Бірыңғай тізілімнен шығарылған ұйым ресімдеген көлік құралдары шассиінің паспорттарына, оның ішінде көлік құралдары шассиінің электрондық паспорттарына өзгерістер енгізуге.
6. Осы Қағидаларға сәйкес өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлері бөлігінде ұйымдарға мынадай өкілеттіктер беріледі:
1) Бірыңғай тізілімге енгізілмеген дайындаушы ұйымның Қазақстан Республикасының аумағында дайындаған, өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлеріне өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеуге;
2) оларға бұдан бұрын өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттары, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттары ресімделмеген, Одаққа қатысушы басқа елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлеріне өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеуге;
3) оларға Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 18 қазандағы № 823 шешімімен қабылданған "Машиналар мен жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағы техникалық регламентінің (КО ТР 010/2011) (бұдан әрі – КО ТР 010/2011) немесе Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2012 жылғы 20 шілдедегі № 60 шешімімен қабылданған "Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы тракторлары мен олардың тіркемелерінің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағы техникалық регламентінің (КО ТР 031/2012) (бұдан әрі – КО ТР 031/2012) талаптарына сәйкес бағалау туралы құжат немесе көлік құралы (шассиі) типінің мақұлдауы немесе КО ТР 018/2011 талаптарына сәйкес көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік (ең жоғары конструктивтік жылдамдығы 25 км/сағ және одан астам, бірақ 50 км/сағ аз немесе соған тең көлік құралдарына қатысты) ресімделген өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлеріне өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеуге;

4) на оформление паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов самоходных машин и других видов техники на самоходные машины и другие виды техники, зарегистрированные органом, осуществляющим регистрацию самоходных машин и других видов техники на территории Республики Казахстан;
5) на оформление паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов самоходных машин и других видов техники на самоходные машины и другие виды техники, ранее зарегистрированные органом, осуществляющим регистрацию самоходных машин и других видов техники на территории государства-члена Союза, отличного от Республики Казахстан;
6) на оформление паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов самоходных машин и других видов техники на самоходные машины и другие виды техники, ввозимые на территорию Союза из государства, не являющегося членом Союза, из числа самоходных машин и других видов техники, ранее находившихся в эксплуатации;
7) на оформление паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов самоходных машин и других видов техники на самоходные машины и другие виды техники, обращенные в собственность государства;
8) на оформление паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов самоходных машин и других видов техники на самоходные машины и другие виды техники, ввозимые (ввезенные) физическим лицом на территорию Союза из государства, не являющегося членом Союза, для личного пользования;
9) на оформление паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов самоходных машин и других видов техники на самоходные машины и другие виды техники, ввозимые (ввезенные) на территорию Союза из государства, не являющегося членом Союза, и принадлежащие дипломатическим представительствам и консульским учреждениям, международным (межгосударственным) организациям, пользующимся привилегиями и иммунитетами в соответствии с общепризнанными принципами и нормами международного права, сотрудники этих представительств (учреждений, организаций), а также члены их семей;
10) на внесение изменений в паспорта самоходных машин и других видов техники, в том числе электронные паспорта самоходных машин и других видов техники, оформленные организацией, прекратившей свою деятельность;

4) Қазақстан Республикасының аумағында өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін тіркеуді жүзеге асыратын орган тіркеген өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлеріне өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеуге;
5) Қазақстан Республикасынан басқа Одаққа мүше мемлекеттің аумағында өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлеріне өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеуге;
6) Одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттен Одақ аумағына әкелінетін, бұрын пайдаланымда болған өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің арасынан өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлеріне өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеуге;
7) мемлекет меншігіне айналдырылған өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлеріне өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеуге;
8) жеке тұлға жеке пайдалану үшін Одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттен Одақ аумағына әкелетін (әкелген) өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлеріне өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеуге;
9) Одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттен Одақ аумағына әкелінетін (әкелінген) және халықаралық құқықтың жалпыға бірдей танылған қағидаттары мен нормаларына сәйкес артықшылықтар мен иммунитеттерді пайдаланатын дипломатиялық өкілдіктер мен консулдық мекемелерге, халықаралық (мемлекетаралық) ұйымдарға, осы өкілдіктердің (мекемелердің, ұйымдардың) қызметкерлеріне, сондай-ақ олардың отбасы мүшелеріне тиесілі өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлеріне өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеуге;
10) өз қызметін тоқтатқан ұйым ресімдеген өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлеріне өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарына, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарына өзгерістер енгізуге;

11) на внесение изменений в паспорта самоходных машин и других видов техники, в том числе электронные паспорта самоходных машин и других видов техники, оформленные организацией, исключенной из Единого реестра.
7. Для получения полномочий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 10) пункта 4, подпунктами 1), 2) пункта 5 и подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) пункта 6 настоящих Правил, и включения в национальную часть Единого реестра организации направляют в Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Комитет) сопроводительное письмо (в свободной форме) с приложением следующих документов (на электронном носителе в формате pdf):
1) заявление о предоставлении полномочий по оформлению паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе оформлению электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники (далее – заявление) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) справка из Государственной базы данных "Юридические лица" о зарегистрированном юридическом лице, филиале или представительстве, полученная не ранее 10 (десяти) рабочих дней до даты подачи заявления;
3) справка, подписанная руководителем (либо его представителем по доверенности), подтверждающая, что организация на дату подачи заявления не находится в процессе реорганизации, ликвидации, банкротства, а также отсутствуют ограничения на осуществление хозяйственной деятельности;
4) заверенная руководителем (либо его представителем по доверенности) справка, содержащая сведения о полном наименовании организации, месте нахождения (адрес юридического лица), фактическом адресе, номере телефона, адресе электронной почты, фамилии, имени, отчестве (при наличии) руководителя;
5) заверенные подписью руководителя (либо его представителя по доверенности) копии аттестата аккредитации органа по сертификации и (или) испытательной лаборатории (центра) и области аккредитации для получения полномочий, предусмотренных подпунктами 1), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 10) пункта 4, подпунктами 1), 2) пункта 5 и подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) пункта 6 настоящих Правил;
6) заверенная руководителем (либо его представителем по доверенности) справка, подтверждающая обязательство организации при оформлении паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств), в том числе электронных паспортов транспортных средств (электронных паспортов шасси транспортных средств):

11) Бірыңғай тізілімнен шығарылған ұйым ресімдеген өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлеріне өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарына, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарына өзгерістер енгізуге.
7. Осы Қағидалардың 4-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 10) тармақшаларында, 5-тармағының 1), 2) тармақшаларында, 6-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) тармақшаларында көзделген өкілеттіктерді алу және Бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігіне енгізу үшін ұйымдар Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитетіне (бұдан әрі – Комитет) ілеспе хат (еркін нысанда) жібереді, оған мынадай құжаттарды (pdf форматында электрондық тасығышта) қоса береді:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассиінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын ресімдеу, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассиінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу бойынша өкілеттіктер беру туралы өтініш (бұдан әрі – өтініш);
2) өтініш беру күніне дейін 10 (он) жұмыс күнінен ерте емес алынған "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қорынан тіркелген заңды тұлға, филиал немесе өкілдік туралы анықтама;
3) басшысы (не сенімхат бойынша оның өкілі) қол қойған, өкілеттікті беруге өтініш берген күні ұйым қайта ұйымдастыру, тарату, банкрот процесінде тұрмағанын, сондай-ақ шаруашылық қызметті жүзеге асыруға шектеулердің жоқтығын растайтын анықтама;
4) басшысы (не сенімхат бойынша оның өкілі) куәландырған, ұйымның толық атауы, орналасқан жері (заңды тұлғаның мекенжайы), нақты мекенжайы, телефон нөмірі, электрондық пошта мекенжайы, уәкілетті орган (ұйым) басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) туралы мәліметтерді қамтитын анықтама;
5) осы Қағидалардың 4-тармағының 1), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 10) тармақшаларында, 5-тармағының 1), 2) тармақшаларында, 6-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) тармақшаларында көзделген өкілеттіктерді алу үшін сертификаттау жөніндегі органның және (немесе) сынақ зертханасының (орталығының) және аккредиттеу саласының аккредиттеу аттестатының басшы (не сенімхат бойынша оның өкілі) қолымен куәландырған көшірмелері;
6) басшы (не сенімхат бойынша оның өкілі) куәландырған көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын), оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің электрондық паспорттарын) ресімдеу кезіндегі ұйымның міндеттемесін растайтын анықтама:

для полномочий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 10) пункта 4, подпунктами 1), 2) пункта 5 настоящих Правил:
осуществлять идентификацию, необходимую для соблюдения особенности, предусмотренной подпунктом д) пункта 20 Порядка, утвержденного Решением ЕЭК № 122, а в случае обнаружения признаков сокрытия, подделки, изменения, уничтожения идентификационной маркировки, нанесенной на транспортное средство (шасси) организацией - изготовителем, либо выявления несоответствия транспортного средства (шасси) представленным сведениям, не оформлять паспорт транспортного средства (паспорт шасси транспортного средства), в том числе электронный паспорт транспортного средства (электронный паспорт шасси транспортного средства) и в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней осуществлять информирование компетентных органов Республики Казахстан (в целях соблюдения особенности, предусмотренной подпунктом е) пункта 20 Порядка, утвержденного Решением ЕЭК № 122);
для полномочий, предусмотренных подпунктами 4), 5), 6), 7), 8) пункта 4 настоящих Правил:
осуществлять фотографирование транспортного средства, в том числе его идентификационной маркировки, необходимое для соблюдения особенности, предусмотренной подпунктом ж) пункта 20 Порядка, утвержденного Решением ЕЭК №122;
7) заверенная руководителем (либо его представителем по доверенности) справка, подтверждающая обязательство организации при оформлении паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе оформлении электронных паспортов самоходных машин и других видов техники, в соответствии с полномочиями, предусмотренными подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) пункта 6 настоящих Правил, осуществлять идентификацию и фотографирование самоходных машин и других видов техники, в том числе их идентификационной маркировки, необходимые для соблюдения особенности, предусмотренной подпунктом д) пункта 21 Порядка, утвержденного Решением ЕЭК №122, а в случае обнаружения признаков сокрытия, подделки, изменения, уничтожения идентификационной маркировки, нанесенной на машину организацией - изготовителем, либо выявления несоответствия машины представленным сведениям, не оформлять паспорт самоходной машин и других видов техники, в том числе электронный паспорт самоходной машины и других видов техники и в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней осуществлять информирование компетентных органов Республики Казахстан (в целях соблюдения особенности, предусмотренной подпунктом г) пункта 21 Порядка, утвержденного Решением ЕЭК № 122);

осы Қағидалардың 4-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 10) тармақшаларында, 5-тармағының 1), 2) тармақшаларында көзделген өкілеттіктер үшін:
ЕЭК №122 шешімімен бекітілген Тәртіптің 20-тармағының д) тармақшасында көзделген ерекшелікті сақтау үшін қажетті сәйкестендіруді жүзеге асыру, ал көлік құралына (шассиге) дайындаушы ұйым басқан сәйкестендіру таңбалануын жасыру, қолдан жасау, өзгерту, жою белгілері анықталған жағдайда не көлік құралының (шассидің) ұсынылған мәліметтерге сәйкессіздігі анықталған жағдайда көлік құралының паспортын (көлік құралы шассиінің паспорты), оның ішінде көлік құралының электрондық паспортын (көлік құралы шассиінің электрондық паспорты) ресімдемеу және 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде Қазақстан Республикасының құзыретті органдарын хабардар етуді жүзеге асыру (ЕЭК №122 шешімімен бекітілген Тәртіптің 20-тармағының е) тармақшасында көзделген ерекшелікті сақтау мақсатында);
осы Қағидалардың 4-тармағының 4), 5), 6), 7), 8) тармақшаларында көзделген өкілеттіктер үшін:
ЕЭК №122 шешімімен бекітілген Тәртіптің 20-тармағының ж) тармақшасында көзделген ерекшелікті сақтау үшін қажетті көлік құралын суретке түсіруді, оның ішінде оның сәйкестендіру таңбалануын жүзеге асыру;
7) осы Қағидалардың 6-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) тармақшаларында көзделген өкілеттіктерге сәйкес басшы (не сенімхат бойынша оның өкілі) куәландырған өздігінен жүретін машиналардың және техниканың басқа да түрлерінің паспорттарын ресімдеу, оның ішінде өздігінен жүретін машиналардың және техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу кезіндегі ұйымның міндеттемесін растайтын анықтама, ЕЭК №122 шешімімен бекітілген Тәртіптің 21-тармағының д) тармақшасында көзделген ерекшеліктерді сақтау үшін қажетті өздігінен жүретін машиналарды және техниканың басқа да түрлерін, оның ішінде олардың сәйкестендіру таңбалануын сәйкестендіруді және суретке түсіруді жүзеге асыру, ал машинаға дайындаушы ұйым басқан сәйкестендіру таңбалануын жасыру, қолдан жасау, өзгерту, жою белгілері анықталған жағдайда не машина ұсынылған мәліметтерге сәйкес келмейтіндігі анықталған жағдайда өздігінен жүретін машиналардың және техниканың басқа да түрлерінің паспортын, оның ішінде өздігінен жүретін машинаның және басқа да техника түрлерінің электрондық паспортын ресімдемеу және 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде Қазақстан Республикасының құзыретті органдарын хабардар етуді жүзеге асыру (ЕЭК № 122 шешімімен бекітілген Тәртіптің 21-тармағының г) тармақшасында көзделген ерекшелікті сақтау мақсатында);

8) заверенные подписью руководителя (либо его представителя по доверенности) копии документов, подтверждающих соответствие условиям для предоставления организациям полномочий по оформлению электронных паспортов транспортных средств, электронных паспортов шасси транспортных средств, электронных паспортов самоходных машин и других видов техники, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам.
8. Комитет при поступлении документов:
1) в течении 10 (десяти) рабочих дней осуществляет проверку полноты, достоверности и правильности оформления заявления и документов, а также на соответствие организации условиям выдачи заключения о предоставлении организациям полномочий или об отказе в предоставлении полномочий по оформлению паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе оформлению электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники, указанным в пункте 18 настоящих Правил;
2) по результатам проверки в течении 5 (пяти) рабочих дней подготавливает и направляет в адрес организации заключение о предоставлении организациям полномочий по оформлению паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
3) по результатам проверки, в случае неполноты представленных в Комитет документов, указанных в пункте 7 настоящих Правил, а также несоответствия организации условиям выдачи заключения о предоставлении организациям полномочий или об отказе в предоставлении полномочий по оформлению паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе оформлению электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники, указанным в пункте 18 настоящих Правил, Комитет направляет организации письмо (в произвольной форме) с указанием выявленных несоответствий согласно пункту 19 настоящих Правил и о необходимости их устранения в срок, не превышающий 5 (пяти) рабочих дней.
Организация, после устранения несоответствий, указанных в подпункте 3) пункта 8 настоящих Правил, вправе повторно обратиться в Комитет для получения полномочий по оформлению паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники.
При неустранении организацией несоответствий, указанных в подпункте 3) пункта 8 настоящих Правил, Комитет уведомляет организацию о предварительном решении об отказе, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления возможности организации выразить позицию по предварительному решению.

8) осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген ұйымдарға көлік құралдарының электрондық паспорттарын, көлік құралдары шассилерінің электрондық паспорттарын, өздігінен жүретін машиналардың және техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді беру шарттарға сәйкестігін растайтын құжаттардың басшы (не сенімхат бойынша оның өкілі) қолымен куәландырған көшірмелері.
8. Комитет құжаттар келіп түскен кезде:
1) 10 (он) жұмыс күні ішінде өтініш пен құжаттарды ресімдеудің толықтығын, анықтығын және дұрыстығын, сондай-ақ ұйымдардың осы Қағидалардың 18-тармағында көрсетілген көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын ресімдеу, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді беру туралы немесе өкілеттіктерді ұйымдарға беруден бас тарту туралы қорытынды беру шарттарына сәйкестігі тұрғысынан тексеруді жүзеге асырады;
2) тексеру нәтижелері бойынша 5 (бес) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын ресімдеу, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді ұйымдарға беру туралы қорытындыны дайындайды және ұйымның атына жібереді.
3) тексеру нәтижелері бойынша осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген, Комитетке ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда, сондай-ақ ұйым осы Қағидалардың 18-тармағында көрсетілген көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын ресімдеу, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді беру туралы немесе өкілеттіктерді ұйымдарға беруден бас тарту туралы қорытынды беру шарттарына сәйкес болмаған жағдайда, Комитет ұйымға осы Қағидалардың 19-тармағына сәйкес анықталған сәйкессіздіктерді және оларды 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жою қажеттігін көрсете отырып, хат (еркін нысанда) жібереді.
Ұйым осы Қағидалардың 8-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген сәйкессіздіктерді жойғаннан кейін көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын ресімдеу, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді алу үшін Комитетке қайта жүгінуге құқылы.
Ұйым осы Қағидалардың 8-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген сәйкессіздіктерді жоймаған кезде Комитет ұйымға бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ ұйымға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдауды өткізудің уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.

Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока проверки полноты, достоверности и правильности оформления заявления и документов, а также на соответствие организации условиям выдачи заключения о предоставлении организациям полномочий по оформлению паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе оформлению электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники, указанным в пункте 18 настоящих Правил. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания Комитет выдает заключение о предоставлении организациям полномочий по оформлению паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, либо заключение об отказе в предоставлении организациям полномочий по оформлению паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, с указанием мотивированных причин, послуживших основанием для отказа.
При положительном заключении о предоставлении организациям полномочий по оформлению паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники, в течении 5 (пяти) рабочих дней включает сведения об организации в национальную часть Единого реестра.
Организация, в случае несогласия, вправе обжаловать заключение об отказе в предоставлении полномочий по оформлению паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники, а также действие (бездействие) Комитета в соответствии со статьей 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.

Тыңдау туралы хабарлама өтініш пен құжаттардың толықтығын, дұрыстығын және дұрыс ресімделуін тексеру мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын, сондай-ақ ұйымның ұйымдарға көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассиінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді беру туралы қорытындыны беру шарттарына сәйкестігіне жіберіледі, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассиінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналардың және басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу, осы Қағидалардың 18-тармағында көрсетілген. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша Комитет ұйымдарға бас тартуға негіз болған дәлелді себептерді көрсете отырып, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассиінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналардың паспорттарын және техниканың басқа да түрлерін, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассиінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналардың электрондық паспорттарын және техниканың басқа да түрлерін ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді беру туралы қорытынды, не осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұйымдарға көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассиінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналардың паспорттарын және техниканың басқа да түрлерін, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассиінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналардың электрондық паспорттарын және техниканың басқа да түрлерін ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді беруден бас тарту туралы қорытынды береді.
Ұйымдарға көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын ресімдеу, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді ұйымдарға беру туралы оң қорытынды болған кезде 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұйым туралы мәліметті Бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігіне енгізеді.
Ұйым келіспеген жағдайда, көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын ресімдеу, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді ұйымдарға беруден бас тарту туралы қорытындыға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабына сәйкес Комитеттің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдануға құқылы.

9. Заключение о предоставлении организациям полномочий по оформлению паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники действительно до даты включения организации в национальную часть Единого реестра, но не более 90 (девяносто) календарных дней со дня его выдачи.
10. Полномочия организации прекращаются в случае:
1) ходатайства национального оператора (национального администратора) систем электронных паспортов при неисполнении организацией условий договора с национальным оператором (национальным администратором) систем электронных паспортов;
2) нарушения организацией требований Порядка, утвержденного Решением ЕЭК № 122, Порядка формирования и ведения единого реестра, утвержденного Решением ЕЭК № 112, Правил ведения электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2019 года № 471 и настоящих Правил;
3) получение заявления от организации о прекращении полномочий;
4) непредоставления организацией в соответствии с пунктом 12 настоящих Правил информации, необходимой для актуализации национальной части Единого реестра.
11. По результатам рассмотрения случаев, указанных в пункте 10 настоящих Правил, Комитет в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней направляет в адрес организации письмо о прекращении полномочий с указанием причин, послуживших основанием для прекращения таких полномочий, и исключении из национальной части Единого реестра.
12. Актуализация национальной части Единого реестра в части сведений об организации и (или) предоставленных организации полномочиях, предусмотренных подпунктом а) пункта 5 Порядка формирования и ведения единого реестра, утвержденного Решением ЕЭК № 112, осуществляется Комитетом на основании информации, предоставляемой организацией, включая информацию об изменении реквизитов (включая банковские реквизиты), о смене руководителя, об изменении адреса, об окончании (приостановлении) действия соглашений и (или) аттестатов аккредитации органа по сертификации, испытательной лаборатории (центра), предусмотренных условиями для предоставления организациям полномочий по оформлению электронных паспортов транспортных средств, электронных паспортов шасси транспортных средств, электронных паспортов самоходных машин и других видов техники, указанными в приложении 2 к настоящим Правилам.

9. Көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын ресімдеу, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді беру туралы немесе өкілеттіктерді ұйымдарға ұйымдарға беру туралы қорытынды ұйым Бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігіне енгізілген күнге дейін күшінде болады, бірақ ол берілген күннен бастап күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен аспайды.
10. Өкілеттіктер мынадай:
1) ұйым электрондық паспорттар жүйелерінің ұлттық операторымен (ұлттық әкімшісімен) жасалған шарт талаптарын орындамаған кезде электрондық паспорттар жүйелерінің ұлттық операторының (ұлттық әкімшісінің) қолдаухаты;
2) ұйым ЕЭК № 122 шешімімен бекітілген Тәртіптің, ЕЭК № 112 шешімімен бекітілген Бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу тәртібінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 3 шілдедегі № 471 қаулысымен бекітілген Көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын жүргізу қағидаларының талаптарын бұзған;
3) ұйымнан өкілеттіктерді тоқтату туралы өтініш алған;
4) ұйым осы Қағидалардың 12-тармағына сәйкес Бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігін өзектендіру үшін қажетті ақпаратты ұсынбаған жағдайларда тоқтатылады.
11. Осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген жағдайларды қарау нәтижелері бойынша Комитет уәкілетті ұйымның атына осындай өкілеттіктерді тоқтатуға және Бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігінен шығаруға негіз болған себептерді көрсете отырып, 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде өкілеттіктерді тоқтату туралы хат жібереді.
12. ЕЭК №112 шешімімен бекітілген Бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу тәртібінің 5-тармағының а) тармақшасында көзделген ұйым және (немесе) ұйымға берілген өкілеттіктер туралы мәліметтер бөлігінде Бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігін өзектендіруді Комитет деректемелерінің (банк деректемелерін қоса алғанда) өзгеруі туралы ақпаратты қоса алғанда, басшысының ауысуы туралы, мекенжайының өзгеруі туралы, осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген ұйымдарға көлік құралдарының электрондық паспорттарын, көлік құралдары шассилерінің электрондық паспорттарын, өздігінен жүретін машиналардың және техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді беру шарттарда көзделген келісімдердің қолданысын аяқтау туралы ұйым ұсынған ақпараттың негізінде жүзеге асырады.

13. Включение сведений об организации - изготовителе транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники в национальную часть Единого реестра осуществляется Комитетом на основании следующих представленных организацией - изготовителем документов (на электронном носителе в формате pdf):
1) сопроводительное письмо (в свободной форме);
2) заявление о включении организации - изготовителя транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники в национальную часть единого реестра уполномоченных органов (организаций) государств-членов и организаций – изготовителей транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники, осуществляющих оформление паспортов (электронных паспортов) транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
3) заверенная руководителем (либо его представителем по доверенности) справка, содержащая сведения о полном наименовании организации -изготовителя транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники, месте нахождения (адрес юридического лица), фактическом адресе, номере телефона, адресе электронной почты, фамилии, имени, отчестве (при наличии) руководителя;
4) справка из Государственной базы данных "Юридические лица" о зарегистрированном юридическом лице, филиале или представительстве;
5) справка, подписанная руководителем (либо его представителем по доверенности), подтверждающая, что организация - изготовитель транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники на дату подачи заявления не находится в процессе реорганизации, ликвидации, банкротства, а также отсутствуют ограничения на осуществление хозяйственной деятельности;
6) заверенная руководителем (либо его представителем по доверенности) справка, содержащая сведения о полных наименованиях организаций (при их наличии), уполномоченных организацией - изготовителем транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники на реализацию изготовленной ею продукции, месте нахождения (адрес юридического лица), фактических адресах, номерах телефона, адресах электронной почты, фамилиях, именах, отчествах (при наличии) руководителей организаций;
7) заверенные руководителем (либо его представителем по доверенности) копии действующих сертификатов об оценке соответствия требованиям ТР ТС 031/2012, ТР ТС 010/2011, или одобрений типа транспортного средства (одобрений типа шасси), свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства, удостоверяющих соответствие транспортного средства (шасси) требованиям ТР ТС 018/2011;

13. Бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігіне көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналарды және техниканың басқа да түрлерін дайындаушы ұйым туралы мәліметтерді енгізуді Комитет дайындаушы ұйым ұсынған мынадай құжаттардың негізінде жүзеге асырады (pdf форматында электрондық тасығышта):
1) ілеспе хат (еркін нысанда);
2) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көлік құралдарын (көлік құралдарының шассилерін), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін дайындаушы ұйымды көлік құралдарының (көлік құралдары шассиінің), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын (электрондық паспорттарын) ресімдеуді жүзеге асыратын көлік құралдарын (көлік құралдарының шассилерін), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін дайындаушы ұйымдар мен қатысушы мемлекеттердің уәкілетті органдарының (ұйымдарының) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізу туралы өтініш;
3) басшы (не сенімхат бойынша оның өкілі) куәландырған, көлік құралдарын (көлік құралдары шассиі), өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерін дайындаушы ұйымның толық атауы, орналасқан жері (заңды тұлғаның мекенжайы), басшының нақты мекенжайы, телефон нөмірі, электрондық пошта мекенжайы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) туралы мәліметтерді қамтитын, анықтама;
4) "Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқорынан тіркелген заңды тұлға, филиал немесе өкілдік туралы анықтама;
5) басшы (не сенімхат бойынша оның өкілі) қол қойған, көлік құралдарын (көлік құралдарының шассилерін), өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерін дайындаушы ұйымның өтініш берілген күні қайта ұйымдастыру, тарату, банкроттық процесінде жоқ екенін, сондай-ақ шаруашылық қызметті жүзеге асыруға шектеу жоқ екенін растайтын анықтама;
6) басшы (не сенімхат бойынша оның өкілі) куәландырған, көлік құралдарын (көлік құралдарының шассилерін), өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерін дайындаушы ұйым өзі дайындаған өнімді өткізуге уәкілеттік берген ұйымдардың (олар бар болса) толық атаулары, орналасқан жері (заңды тұлғаның мекенжайы), ұйымдар басшыларының нақты мекенжайлары, телефон нөмірлері, электрондық пошта мекенжайлары, тектері, аттары, әкелерінің аттары (бар болса) туралы мәліметтерді қамтитын, анықтама;
7) басшы (не сенімхат бойынша оның өкілі) куәландырған, КО ТР 031/2012, КО ТР 010/2011 талаптарына сәйкестікті бағалау туралы қолданыстағы сертификаттардың немесе көлік құралының типін мақұлдаулардың (шасси типін мақұлдаулардың), көлік құралының (шассидің) КО ТР 018/2011 талаптарына сәйкестігін куәландыратын көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің көшірмелері;

8) заверенная руководителем (либо его представителем по доверенности) организации - изготовителя транспортных средств (шасси транспортных средств) копия документа, подтверждающего присвоение международного идентификационного кода изготовителя транспортного средства (WMI) (с указанием кода WMI);
9) заверенная руководителем (либо его представителем по доверенности) организации - изготовителя транспортных средств (шасси транспортных средств) справка, содержащая сведения о наличии соглашения между уполномоченным органом Республики Казахстан и организацией -изготовителем о льготном режиме сборки (с указанием льготного режима, сроков действия такого соглашения и предусмотренных в нем квот) (предоставляется в случае применения указанного режима);
10) заверенная руководителем (либо его представителем по доверенности) организации - изготовителя транспортных средств (шасси транспортных средств) справка, содержащая сведения о полных наименованиях сборочных заводов (при их наличии), месте нахождения (адресах юридических лиц), фактических адресах, номерах телефонов, адресах электронной почты, фамилиях, именах, отчествах (при наличии) руководителей таких организаций.
14. Комитет в течение 20 (двадцати) рабочих дней со дня поступления документов от организации - изготовителя транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники:
1) осуществляет проверку полноты, достоверности и правильности оформления заявления и документов;
2) в случае полноты представленных документов, их достоверности и правильности оформления заявления, включает сведения об организации -изготовителе транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники в национальную часть Единого реестра.
15. Организация - изготовитель транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники исключается из национальной части Единого реестра в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней в случае:
1) ходатайства национального оператора (национального администратора) систем электронных паспортов при неисполнении организацией - изготовителем транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники условий договора с национальным оператором (национальным администратором) систем электронных паспортов;
2) нарушения организацией - изготовителем транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники требований Порядка, утвержденного Решением ЕЭК № 122, Порядка формирования и ведения единого реестра, утвержденного Решением ЕЭК № 112, Правил ведения электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2019 года № 471 и настоящих Правил;

8) көлік құралдарын (көлік құралдары шассиін) дайындаушы ұйымның басшысы (не сенімхат бойынша оның өкілі) куәландырған көлік құралын дайындаушының халықаралық сәйкестендіру коды (WMI) берілгенін растайтын құжаттың (WMI кодын көрсете отырып) көшірмесі;
9) көлік құралдарын (көлік құралдары шассиін) дайындаушы ұйымның басшысы (не сенімхат бойынша оның өкілі) куәландырған, Қазақстан Республикасының уәкілетті органы мен дайындаушы ұйым арасындағы құрастырудың жеңілдікті режимі туралы келісімнің (жеңілдікті режимді, осындай келісімнің қолданылу мерзімдерін және онда көзделген квоталарды көрсете отырып) бар екендігі туралы мәліметтерді қамтитын анықтама (көрсетілген режим қолданылған жағдайда ұсынылады);
10) көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін) дайындаушы ұйымның басшысы (не сенімхат бойынша оның өкілі) куәландырған құрастыру зауыттарының толық атаулары (олар бар болса), орналасқан жері (заңды тұлғалардың мекенжайлары), осындай ұйымдар басшыларының нақты мекенжайлары, телефон нөмірлері, электрондық пошта мекенжайлары, тектері, аттары, әкелерінің аттары (бар болса) туралы мәліметтерді қамтитын анықтама;
14. Комитет, көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін дайындаушы ұйымнан құжаттар келіп түскен күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде:
1) өтінішті және құжаттарды ресімдеудің толықтығын, анықтығын және дұрыстығын тексеруді жүзеге асырады;
2) ұсынылған құжаттар толық, олардың анықтығы және өтінішті ресімдеу дұрыс болған жағдайда көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін дайындаушы ұйым туралы мәліметтерді Бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігіне енгізеді.
15. Көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін дайындаушы ұйым Бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігінен мынадай 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде:
1) көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін дайындаушы ұйым электрондық паспорттар жүйелерінің ұлттық операторымен (ұлттық әкімшісімен) жасалған шарттың талаптарын орындамаған кезде электрондық паспорттар жүйелері ұлттық операторының (ұлттық әкімшісінің) қолдаухаты;
2) көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін дайындаушы ұйым ЕЭК № 122 шешімімен бекітілген Тәртіптің, ЕЭК №112 шешімімен бекітілген Бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу тәртібінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 3 шілдедегі № 471 қаулысымен бекітілген Көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын жүргізу қағидаларының талаптарын бұзған;

3) получение заявления организации - изготовителя транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники об исключении из национальной части Единого реестра;
4) непредоставления организацией - изготовителем транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники в соответствии с пунктом 17 настоящих Правил информации, необходимой для актуализации национальной части Единого реестра.
16. По результатам рассмотрения случаев, указанных в пункте 15 настоящих Правил, Комитет в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней направляет в адрес организации - изготовителя транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники письмо с указанием причин, послуживших основанием для исключения из национальной части Единого реестра.
17. Актуализация национальной части Единого реестра в части сведений об организации - изготовителе транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники, предусмотренных подпунктами б), в) пункта 5 Порядка формирования и ведения единого реестра, утвержденного Решением ЕЭК № 112, осуществляется Комитетом на основании информации, предоставляемой организацией - изготовителем транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники.
Глава 3. Условия выдачи заключения о предоставлении организациям полномочий или об отказе в предоставлении полномочий по оформлению паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе оформлению электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники
18. Условиями для предоставления организации полномочий являются:
1) наличие регистрации в качестве юридического лица;
2) организация не находится в процессе реорганизации, ликвидации, банкротства на дату подачи заявления;
3) соответствие условиям для предоставления организациям полномочий по оформлению электронных паспортов транспортных средств, электронных паспортов шасси транспортных средств, электронных паспортов самоходных машин и других видов техники, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам, в зависимости от полномочия, выбранного организацией;
4) организация, при предоставлении полномочий:
предусмотренных подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 10) пункта 4, подпунктами 1), 2) пункта 5 настоящих Правил осуществляет идентификацию, необходимую для соблюдения особенности, предусмотренной подпунктом д) пункта 20 Порядка, утвержденного Решением ЕЭК № 122, а в случае обнаружения признаков сокрытия, подделки, изменения, уничтожения идентификационной маркировки, нанесенной на транспортное средство (шасси) организацией - изготовителем, либо выявления несоответствия транспортного средства (шасси) представленным сведениям, не оформляет паспорт транспортного средства (паспорт шасси транспортного средства), в том числе электронный паспорт транспортного средства (электронный паспорт шасси транспортного средства) и осуществляет информирование компетентных органов Республики Казахстан (в целях соблюдения особенности, предусмотренной подпунктом е) пункта 20 Порядка, утвержденного Решением ЕЭК № 122);

3) көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін дайындаушы ұйымның Бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігінен шығару туралы өтінішін алған;
4) көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін дайындаушы ұйым осы Қағидалардың 17-тармағына сәйкес Бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігін өзектендіру үшін қажетті ақпаратты ұсынбаған жағдайларда шығарылады.
16. Осы Қағидалардың 15-тармағында көрсетілген жағдайларды қарау нәтижелері бойынша Комитет 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін дайындаушы ұйымның мекенжайына Бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігінен шығаруға негіз болған себептерді көрсете отырып хат жібереді.
17. ЕЭК №112 шешімімен бекітілген Бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу тәртібінің 5-тармағының б), в) тармақшаларында көзделген көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін дайындаушы ұйым туралы мәліметтер бөлігінде Бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігін өзектендіруді Комитет көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін дайындаушы ұйым ұсынған ақпараттың негізінде жүзеге асырады.
3-тарау. Көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын ресімдеу, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді беру туралы немесе өкілеттіктерді ұйымдарға беруден бас тарту туралы қорытынды беру шарттары
18. Ұйымға өкілеттікті беру үшін шарттар мыналар болып табылады:
1) заңды тұлға ретінде тіркелуінің болуы;
2) ұйым өтініш берген күні қайта ұйымдастыру, тарату, банкроттық процесінде болмауы;
3) ұйым таңдаған өкілеттіктерге байланысты осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген ұйымдарға көлік құралдарының электрондық паспорттарын, көлік құралдары шассилерінің электрондық паспорттарын, өздігінен жүретін машиналардың және техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді беру шарттарға сәйкестігі;
4) ұйым мына:
осы Қағидалардың 4-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 10) тармақшаларында, 5-тармағының 1), 2) тармақшаларында көзделген өкілеттіктер берілген жағдайда ЕЭК-тің №122 шешімімен бекітілген Тәртіптің 20-тармағының д) тармақшасында көзделген ерекшелікті сақтау үшін қажетті сәйкестендіруді жүзеге асыруға, ал көлік құралына (шассиге) дайындаушы ұйым басқан сәйкестендіру таңбалануын жасыру, қолдан жасау, өзгерту, жою белгілері анықталған жағдайда не көлік құралының (шассидің) ұсынылған мәліметтерге сәйкессіздігі анықталған жағдайда көлік құралының паспортын (көлік құралы шассиінің паспорты), оның ішінде көлік құралының электрондық паспортын (көлік құралы шассиінің электрондық паспорты) ресімдемейді және Қазақстан Республикасының құзыретті органдарын хабардар етуді (ЕЭК №122 шешімімен бекітілген Тәртіптің 20-тармағының е) тармақшасында көзделген ерекшелікті сақтау мақсатында) жүзеге асырады;

предусмотренных подпунктами 4), 5), 6), 7), 8) пункта 4 настоящих Правил осуществляет фотографирование транспортного средства, в том числе его идентификационной маркировки, необходимое для соблюдения особенности, предусмотренной подпунктом ж) пункта 20 Порядка, утвержденного Решением ЕЭК № 122;
5) организация, которой предоставлены полномочия, предусмотренными подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) пункта 6 настоящих Правил, осуществляет идентификацию и фотографирование самоходных машин и других видов техники, в том числе их идентификационной маркировки, необходимые для соблюдения особенности, предусмотренной подпунктом д) пункта 21 Порядка, утвержденного Решением ЕЭК № 122, а в случае обнаружения признаков сокрытия, подделки, изменения, уничтожения идентификационной маркировки, нанесенной на машину организацией -изготовителем, либо выявления несоответствия машины представленным сведениям, не оформляет паспорт самоходной машин и других видов техники, в том числе электронный паспорт самоходной машины и других видов техники и осуществляет информирование компетентных органов Республики Казахстан (в целях соблюдения особенности, предусмотренной подпунктом г) пункта 21 Порядка, утвержденного Решением ЕЭК № 122);
6) организация предоставляет в соответствии с пунктом 12 настоящих Правил информацию, необходимую для актуализации национальной части Единого реестра.
19. Условиями для отказа организации в предоставлении полномочий являются:
1) неполнота представленных в Комитет документов, указанных в пункте 7 настоящих Правил;
2) несоответствие организации условиям, указанным в пункте 18 настоящих Правил;
в том числе при повторном обращении с целью предоставления полномочий:
3) непредоставление организацией более двух раз информации, необходимой для актуализации национальной части Единого реестра, в соответствии с пунктом 12 настоящих Правил;
4) оформление организацией паспорта транспортного средства (шасси транспортного средства), самоходной машины и других видов техники, в том числе электронного паспорта транспортного средства (шасси транспортного средства), самоходной машины и других видов техники при обнаружении признаков сокрытия, подделки, изменения, уничтожения идентификационной маркировки, нанесенной на транспортное средство (шасси транспортного средства), самоходную машину и другие виды техники организацией -изготовителем, либо при выявлении несоответствия транспортного средства (шасси транспортного средства), самоходной машины и других видов техники представленным сведениям.

осы Қағидалардың 4-тармағының 4), 5), 6), 7), 8) тармақшаларында көзделген өкілеттіктер берілген жағдайда ЕЭК-тің №122 шешімімен бекітілген Тәртіптің 20-тармағының д) тармақшасында көзделген ерекшелікті сақтау үшін қажетті көлік құралын, оның ішінде сәйкестендіру таңбалануын суретке түсіріп алуды жүзеге асырады;
5) осы Қағидалардың 6-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) тармақшаларында көзделген өкілеттіктер берілген жағдайда ұйым өздігінен жүретін машиналарды және техниканың басқа да түрлерін, оның ішінде ЕЭК-тің №122 шешімімен бекітілген Тәртіптің 20-тармағының д) тармақшасында көзделген ерекшелікті сақтау үшін қажетті олардың сәйкестендіруші таңбалануын сәйкестендіруді және суретке түсіруді жүзеге асырады, ал машинаға дайындаушы ұйым басқан сәйкестендіру таңбалануын жасыру, қолдан жасау, өзгерту, жою белгілері анықталған жағдайда не машина ұсынылған мәліметтерге сәйкес келмейтіндігі анықталған жағдайда өздігінен жүретін машиналардың және техниканың басқа да түрлерінің паспортын, оның ішінде өздігінен жүретін машинаның және басқа да техника түрлерінің электрондық паспортын ресімдемейді және Қазақстан Республикасының құзыретті органдарын хабардар етуді (ЕЭК № 122 шешімімен бекітілген Тәртіптің 21-тармағының г) тармақшасында көзделген ерекшелікті сақтау мақсатында) жүзеге асырады;
6) ұйым осы Қағидалардың 12-тармағына сәйкес Бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігін өзектендіру үшін қажетті ақпаратты ұсынады.
19. Ұйымға өкілеттік беруден бас тарту үшін шарттар мыналар:
1) осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген, Комитетке ұсынылған құжаттардың толық болмауы;
2) ұйымның осы Қағидалардың 18-тармағында көрсетілген шарттарға сәйкес келмеуі;
оның ішінде өкілеттіктер беру мақсатында қайта жүгінген кезде:
3) ұйымның осы Қағидалардың 12-тармағына сәйкес Бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігін өзектендіру үшін қажетті ақпаратты екі реттен артық бермеуі;
4) ұйымның көлік құралына (көлік құралының шассиіне), өздігінен жүретін машинаға және техниканың басқа да түрлеріне дайындаушы ұйым басқан сәйкестендіру таңбалануын жасыру, қолдан жасау, өзгерту, жою белгілері анықталған кезде не көлік құралының (көлік құралының шассиінің), өздігінен жүретін машинаның және техниканың басқа да түрлерінің ұсынылған мәліметтерге сәйкессіздігі анықталған кезде көлік құралының (көлік құралының шассиіне), өздігінен жүретін машинаның және техниканың басқа да түрлерінің паспортын, оның ішінде көлік құралының (көлік құралының шассиі), өздігінен жүретін машинаның және техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеуі болып табылады.

20. Условиями для включения организации - изготовителя транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники в национальную часть Единого реестра являются:
для организации - изготовителя транспортных средств (шасси транспортных средств):
1) наличие регистрации в соответствии с законодательством Республики Казахстан в качестве юридического лица;
2) организация - изготовитель транспортных средств (шасси транспортных средств) не находится в процессе реорганизации, ликвидации, банкротства на дату подачи заявления;
3) наличие документа, подтверждающего присвоение международного идентификационного кода изготовителя транспортного средства (WMI);
4) наличие действующего одобрения типа транспортного средства (одобрение типа шасси), удостоверяющего соответствие транспортного средства (шасси) требованиям ТР ТС 018/2011;
5) организация - изготовитель транспортных средств (шасси транспортных средств) предоставляет в соответствии с пунктом 17 настоящих Правил информацию, необходимую для актуализации национальной части Единого реестра;
для организации - изготовителя самоходных машин и других видов техники:
6) наличие регистрации в соответствии с законодательством Республики Казахстан в качестве юридического лица;
7) организация-изготовитель самоходных машин и других видов техники не находится в процессе реорганизации, ликвидации, банкротства на дату подачи заявления;
8) наличие действующего документа об оценке соответствия требованиям ТР ТС 031/2012, ТР ТС 010/2011, или одобрения типа транспортного средства (одобрения типа шасси), удостоверяющего соответствие транспортного средства (шасси) требованиям ТР ТС 018/2011;
9) организация - изготовитель самоходных машин и других видов техники предоставляет в соответствии с пунктом 17 настоящих Правил информацию, необходимую для актуализации национальной части Единого реестра.
21. Условиями для отказа во включении организации - изготовителя транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники в национальную часть Единого реестра являются:
1) неполнота представленных в Комитет документов, указанных в пункте 13 настоящих Правил;
2) несоответствие организации - изготовителя транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники условиям, указанным в пункте 20 настоящих Правил;
в том числе при повторном обращении с целью включения в национальную часть Единого реестра:
3) непредоставление организацией - изготовителем транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники более двух раз информации, необходимой для актуализации национальной части Единого реестра, в соответствии с пунктом 17 настоящих Правил.

20. Көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін дайындаушы ұйымды Бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігіне енгізу үшін шарттар мыналар болып табылады:
көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін) дайындаушы ұйым үшін:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес заңды тұлға ретінде тіркелуінің болуы;
2) көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін) дайындаушы ұйым өтініш берген күні қайта ұйымдастыру, тарату, банкроттық процесінде болмайды;
3) көлік құралын дайындаушының халықаралық сәйкестендіру коды (WMI) берілгенін растайтын құжаттың болуы;
4) көлік құралының (шассидің) КО ТР 018/2011 талаптарына сәйкестігін куәландыратын көлік құралының типін қолданыстағы мақұлдаудың (шасси типін мақұлдау) болуы;
5) көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін) дайындаушы ұйымның осы Қағидалардың 17-тармағына сәйкес Бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігін өзектендіру үшін қажетті ақпаратты ұсынады;
өздігінен жүретін машиналарды және техниканың басқа да түрлерін дайындаушы ұйым үшін:
6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес заңды тұлға ретінде тіркелуінің болуы;
7) өздігінен жүретін машиналарды және техниканың басқа да түрлерін дайындаушы ұйым өтініш берген күні қайта ұйымдастыру, тарату, банкроттық процесінде болмайды;
8) КО ТР 031/2012, КО ТР 010/2011 талаптарына сәйкестікті бағалау туралы қолданыстағы құжаттың немесе көлік құралының (шассидің) КО ТР 018/2011 талаптарына сәйкестігін куәландыратын көлік құралының типін мақұлдаудың (шасси типін мақұлдаудың) болуы;
9) өздігінен жүретін машиналарды және техниканың басқа да түрлерін дайындаушы ұйымның осы Қағидалардың 17-тармағына сәйкес Бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігін өзектендіру үшін қажетті ақпаратты ұсынады;
21. Көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін дайындаушы ұйымды Бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігіне енгізуден бас тарту үшін шарттар:
1) осы Қағидалардың 13-тармағында көрсетілген, Комитетке ұсынылған құжаттардың толық болмауы;
2) көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін дайындаушы ұйымның осы Қағидалардың 20-тармағында көрсетілген шарттарға сәйкес келмеуі;
оның ішінде Ұлттық бөлімге Бірыңғай тізілімді енгізу мақсатында қайта жүгінген кезде:
3) көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін дайындаушы ұйымның осы Қағидалардың 17-тармағына сәйкес Бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігін өзектендіру үшін қажетті ақпаратты екі реттен артық бермеуі болып табылады.

По результатам проверки, в случае неполноты представленных в Комитет документов, указанных в пункте 13 настоящих Правил, а также несоответствия организации - изготовителя транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники условиям, указанным в пункте 20 настоящих Правил, Комитет направляет организации - изготовителю транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники письмо (в произвольной форме) с указанием выявленных несоответствий и о необходимости их устранения в срок, не превышающий 5 (пяти) рабочих дней.
При неустранении организацией-изготовителем транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники несоответствий, указанных в настоящем пункте, Комитет уведомляет организацию-изготовителя о предварительном решении об отказе во включении в национальную часть Единого реестра, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления возможности организации-изготовителю выразить позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока проверки полноты, достоверности и правильности оформления заявления и документов, а также на соответствие организации-изготовителя транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники условиям, указанным в пункте 20 настоящих Правил. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания Комитет в течении 5 (пяти) рабочих дней включает организацию-изготовителя транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники в национальную часть Единого реестра, либо отказывает во включении организацию-изготовителя транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники в национальную часть Единого реестра с указанием мотивированных причин, послуживших основанием для отказа.
Организация - изготовитель, при несогласии, вправе обжаловать отказ во включении организации - изготовителя транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники в национальную часть Единого реестра, а также действие (бездействие) Комитета в соответствии со статьей 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам и условиям выдачи
заключения о предоставлении
организациям полномочий или
об отказе в предоставлении
полномочий по оформлению
паспортов транспортных средств
(паспортов шасси транспортных
средств) и паспортов
самоходных машин и других
видов техники, в том числе
оформлению электронных паспортов
транспортных средств
(паспортов шасси транспортных
средств) и электронных
паспортов самоходных
машин и других видов техники
Форма
Заявление о предоставлении полномочий по оформлению паспортов
транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов
самоходных машин и других видов техники, в том числе оформлению электронных
паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств)
и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники
от ___ ____________ 20___г. № ____________________
______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
______________________________________________________________________
в лице ________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя и отчество (при наличии))
действующего на основании _____________________________________________
просит рассмотреть настоящее заявление на предоставление следующих полномочий
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(наименование полномочий) с целью включения сведений о ней в национальную
часть единого реестра уполномоченных органов (организаций) и организаций -
изготовителей транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных
машин и других видов техники, осуществляющих оформление паспортов
транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов
самоходных машин и других видов техники, в том числе оформление электронных
паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств)
и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники. Перечень
документов (копий документов), прилагаемых к настоящему заявлению:
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Наименование организации: _____________________________________________
Место нахождения: ____________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _________________________________
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ________________________
Общий классификатор видов экономической деятельности (ОКЭД) __________
Код бенефициара (Кбе) ________________________________________________
Банковские реквизиты:
Банковский идентификационный код (БИК) ______________________________
Телефон: ____________________________________________________________
E-mail: ______________________________________________________________
Должность руководителя
________/_______________________________/____________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Место печати (при наличии)
Приложение 2
к Правилам и условиям выдачи
заключения о предоставлении
организациям полномочий или
об отказе в предоставлении
полномочий по оформлению
паспортов транспортных средств
(паспортов шасси транспортных
средств) и паспортов
самоходных машин и других
видов техники, в том числе
оформлению электронных
паспортов транспортных средств
(паспортов шасси транспортных
средств) и электронных
паспортов самоходных
машин и других видов техники
Условия для предоставления организациям полномочий по оформлению электронных паспортов транспортных средств, электронных паспортов шасси транспортных средств, электронных паспортов самоходных машин и других видов техники
№ п/п
Полномочие
Условия для предоставления организациям полномочия 1
1
Оформление паспортов транспортных средств, в том числе электронных паспортов транспортных средств, на транспортные средства, изготовленные на территории Республики Казахстан организацией -изготовителем, не включенной в единый реестр уполномоченных органов (организаций) государств - членов Евразийского экономического союза и организаций - изготовителей транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники, осуществляющих оформление паспортов (электронных паспортов) транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники (далее - единый реестр)

Тексеру нәтижелері бойынша, осы Қағидалардың 13-тармағында көрсетілген құжаттар Комитетке толық ұсынылмаған, сондай-ақ көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналарды және техниканың басқа да түрлерін дайындаушы ұйым осы Қағидалардың 20-тармағында көрсетілген шарттарға сәйкес келмеген жағдайда, Комитет Көлік құралдарын дайындаушы ұйымға (көлік құралдарының шассиіне) жолдайды анықталған сәйкессіздіктерді көрсете отырып және оларды 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жою қажеттігі туралы хат (еркін нысанда).
Көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналарды және техниканың басқа да түрлерін дайындаушы ұйым осы тармақта көрсетілген сәйкессіздіктерді жоймаған кезде Комитет дайындаушы ұйымды бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігіне енгізуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ дайындаушы ұйымға мүмкіндік беру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді алдын ала шешім бойынша позицияны білдіру.
Тыңдау туралы хабарлама өтініш пен құжаттардың толықтығын, дұрыстығын және дұрыс ресімделуін тексеру мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын, сондай-ақ көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналарды және техниканың басқа да түрлерін дайындаушы ұйымның осы Қағидалардың 20-тармағында көрсетілген шарттарға сәйкестігіне жіберіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша Комитет 5 (бес) жұмыс күні ішінде көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналарды және техниканың басқа да түрлерін ұйымдастырушы-дайындаушыны бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігіне қосады не Көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналарды және техниканың басқа да түрлерін дайындаушы ұйымды Бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігіне енгізуден бас тартады бас тартуға негіз болған дәлелді себептерді көрсету.
Дайындаушы ұйым келіспеген жағдайда, көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналарды және техниканың басқа да түрлерін дайындаушы ұйымды Бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігіне енгізуден бас тартуға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабына сәйкес Комитеттің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдануға құқылы.
Көлік құралдарының
паспорттарын
(көлік құралдары шассилерінің
паспорттарын) және өздігінен
жүретін машиналар мен басқа да
техника түрлерінің
паспорттарын ресімдеу,
оның ішінде көлік
құралдарының электрондық
паспорттарын (көлік
құралдары шассилерінің
паспорттарын)
және өздігінен жүретін
машиналар мен басқа да техника
түрлерінің электрондық
паспорттарын ресімдеу
жөніндегі өкілеттіктерді
ұйымдарға беру туралы немесе
өкілеттіктерді беруден бас тарту
туралы қорытынды
беру қағидалары мен
шарттарына
1-қосымша
Нысан
Көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассиінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын ресімдеу, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассиінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу бойынша өкілеттіктер беру туралы өтініш ___ ____________ 20___ж. № _________________
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
______________________________________________________________ атынан
______________________________________________________ негізінде әрекет
ететін
____________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты (бар болса))
ол туралы ақпаратты уәкілетті органдардың (ұйымдардың) және көлік құралдарын
(көлік құралының шассилерін), өздігінен жүретін машиналарды және көлік құралының
паспорттарын (көлік құралының шасси паспорттарын) беретін және басқа да техника
түрлерін өндірушілердің бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізу мақсатында –
жүретін көлік құралдарының паспорттарын және басқа да техника түрлерін, оның
ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік шассиінің
паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа түрлеріне
электрондық паспорттарды беруді қоса алғанда, келесі өкілеттіктерді:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(өкілеттіктер атауы)
беруге арналған осы өтінішті қарауыңызды сұрайды.
Осы өтінішке қоса берілетін құжаттардың (құжаттар көшірмелерінің) тізбесі:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Ұйымның атауы: ________________________________________________
Орналасқан жері: _______________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)) _______________
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші ) ЭҚЖЖ)___________
Бенефициардың коды (Кбе) ______________________________________
Банк деректемелері:
Банктік сәйкестендіру коды (БСК) _________________________________
Телефон: _____________________________________________________
E-mail: _______________________________________________________
Басшының лауазымы
________/____________________________/________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) Мөрдің орны (бар болса)
Көлік құралдарының
паспорттарын (көлік құралдары
шассилерінің паспорттарын)
және өздігінен жүретін
машиналар мен басқа да техника
түрлерінің паспорттарын
ресімдеу, оның ішінде көлік
құралдарының электрондық
паспорттарын (көлік
құралдары шассилерінің
паспорттарын)
және өздігінен жүретін
машиналар мен басқа да техника
түрлерінің электрондық
паспорттарын ресімдеу
жөніндегі өкілеттіктерді
ұйымдарға беру туралы немесе
өкілеттіктерді беруден бас тарту
туралы қорытынды беру
қағидалары мен шарттарына
2-қосымша
Ұйымдарға көлік құралдарының электрондық паспорттарын, көлік құралдары шассилерінің электрондық паспорттарын, өздігінен жүретін машиналардың және техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді беру шарттары
р/с №
Өкілеттік
Ұйымдарға өкілеттіктерді беру үшін талаптар1
1
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (ұйымдарының) және көлік құралдарының (көлік құралдары шассиінің), өздігінен жүретін машиналардың және басқа да техника түрлерінің паспорттарын (электрондық паспорттарын) ресімдеуді жүзеге асыратын көлік құралдарын (көлік құралдары шассиінің), өздігінен жүретін машиналарды және басқа да техника түрлерін дайындаушы ұйымның бірыңғай тізіліміне (бұдан әрі – Бірыңғай тізілім) енгізілмеген дайындаушы ұйымның Қазақстан Республикасының аумағында дайындаған көлік құралдарына көлік құралдарының паспорттарын, көлік құралдарының электрондық паспорттарын ресімдеуі

1) Наличие соглашения с организацией - изготовителем, обладающей не менее, чем одним действующим одобрением типа транспортного средства (далее – ОТТС), предусматривающего передачу полномочий по оформлению электронных паспортов транспортных средств на транспортные средства, выпускаемые по указанному (указанным) ОТТС и внесение изменений в электронные паспорта транспортных средств на транспортные средства, изготовленные этой организацией
1 Для получения выбранного организацией полномочия, организация соответствует требованиям, указанным в одном из подпунктов к соответствующему полномочию
- изготовителем:
организация является организацией - изготовителем базового транспортного средства (шасси транспортного средства), по указанному (указанным) ОТТС;
включение в единый реестр в качестве организации - изготовителя
2) Наличие соглашения с организацией - изготовителем, обладающей не менее, чем одним действующим ОТТС, предусматривающего передачу полномочий по оформлению электронных паспортов транспортных средств на транспортные средства, выпускаемые по указанному (указанным) ОТТС и внесение изменений в электронные паспорта транспортных средств на транспортные средства, изготовленные этой организацией - изготовителем:
включение в национальную часть Единого реестра органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) Таможенного союза в качестве органа по подтверждению соответствия и наличие в области аккредитации в качестве объектов подтверждения соответствия транспортных средств, указанных в ОТТС категорий
3) Наличие соглашения с организацией - изготовителем, обладающей не менее, чем одним действующим ОТТС, предусматривающего передачу полномочий по оформлению электронных паспортов транспортных средств на транспортные средства, выпускаемые по указанному (указанным) ОТТС и внесение изменений в электронные паспорта транспортных средств на транспортные средства, изготовленные этой организацией - изготовителем:
организация является представителем иностранного изготовителя базового транспортного средства (шасси транспортного средства), по указанному (указанным) ОТТС
2
Оформление паспортов транспортных средств, в том числе электронных паспортов транспортных средств, на транспортные средства, ввозимые на территорию Республики Казахстан из других стран-участников Союза, на которые ранее не были оформлены паспорта транспортных средств, в том числе электронные паспорта транспортных средств
Наличие соглашения с организацией - изготовителем и указание в ОТТС в качестве представителя изготовителя или с представителем иностранного изготовителя на территории стран-участников Союза, указанным в ОТТС
3

1) Көрсетілген (көрсетілген) көлік құралдарының типін мақұлдау (бұдан әрі – КҚТМ) бойынша шығарылатын көлік құралдарына көлік құралдарының электрондық паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді беруді және осы ұйым дайындаған көлік құралдарына көлік құралдарының электрондық паспорттарына өзгерістер енгізуді көздейтін кемінде бір қолданыстағы КҚТМ-ге ие дайындаушы ұйыммен келісімнің болуы
1 Ұйым таңдаған өкілеттігін алуы үшін ұйым тиісті өкілеттікке тармақшалардың бірінде көрсетілген талаптарға сәйкес болады
- дайындаушы:
ұйым көрсетілген (көрсетілген) КҚТМ бойынша базалық көлік құралын (көлік құралының шассиін) дайындаушы ұйым болып табылады;
-бірыңғай тізілімге дайындаушы ұйым ретінде енгізілуі;
2) Көрсетілген (көрсетілген) КҚТМ бойынша шығарылатын көлік құралдарына көлік құралдарының электрондық паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді беруді және осы дайындаушы ұйым дайындаған көлік құралдарының электрондық паспорттарына өзгерістер енгізуді көздейтін кемінде бір қолданыстағы КҚТМ-ға ие дайындаушы ұйыммен келісімнің болуы: - Кеден одағының сертификаттау жөніндегі органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізу және КҚТМ-да көрсетілген санаттардағы көлік құралдарының сәйкестігін растау объектілері ретінде аккредиттеу саласында бар болуы.
3) Көрсетілген (көрсетілген) КҚТМ бойынша шығарылатын көлік құралдарына көлік құралдарының электрондық паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді беруді және осы дайындаушы ұйым дайындаған көлік құралдарына көлік құралдарының электрондық паспорттарына өзгерістер енгізуді көздейтін кемінде бір қолданыстағы КҚТМ-ға ие дайындаушы ұйыммен келісімнің болуы:
- ұйым көрсетілген (көрсетілген) КҚТМ бойынша базалық көлік құралын (көлік құралының шассиін) шетелдік дайындаушының өкілі болып табылады.
2
Одаққа қатысушы басқа елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін, бұдан бұрын оларға көлік құралдарының паспорттары, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттары ресімделмеген, көлік құралдарына көлік құралдарының паспорттарын, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын ресімдеу
Дайындаушы ұйыммен келісімнің болуы және КҚТМ-да дайындаушының өкілі ретінде көрсетілуі немесе Одаққа қатысушы елдердің аумағындағы КҚТМ-да көрсетілген шетелдік дайындаушының өкілімен келісімнің болуы.
3

Оформление паспортов транспортных средств, в том числе электронных паспортов транспортных средств, на транспортные средства, ввозимые на территорию Евразийского экономического союза (далее – Союз) из государства, не являющегося членом Союза, на которые распространяется действие ОТТС в соответствии с требованиями технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011) (далее – ТР ТС 018/2011)
1) Указание в ОТТС, на основании которого предполагается оформлять электронные паспорта транспортных средств, в качестве представителя иностранного изготовителя, или наличие соглашения с иностранным изготовителем, указанным в этом ОТТС

Оларға "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) (бұдан әрі – КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкес көлік құралының типін мақұлдау күші қолданылатын, Еуразиялық экономикалық одаққа (бұдан әрі - Одақ) мүше болып табылмайтын мемлекеттен Одақ аумағына әкелінетін көлік құралдарына көлік құралдарының паспорттарын, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын ресімдеу
1) Оның негізінде шетелдік дайындаушының өкілі ретінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын ресімдеу болжанатын КҚТМ-де көрсету немесе осы КҚТМ-де көрсетілген шетелдік дайындаушымен келісімнің болуы

2) Наличие соглашения с представителем иностранного изготовителя в Республике Казахстан, указанным в ОТТС:
включение в национальную часть Единого реестра органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) Таможенного союза в качестве органа по подтверждению. соответствия и наличие в области аккредитации в качестве объектов подтверждения соответствия транспортных средств, указанных в ОТТС категорий
4
Оформление паспортов транспортных средств, в том числе электронных паспортов транспортных средств, на транспортные средства, ввозимые на территорию Союза из государства, не являющегося членом Союза, на которые оформлено свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства в соответствии с требованиями ТР ТС 018/2011
Включение в национальную часть Единого реестра органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) Таможенного союза в качестве испытательной лаборатории (центра) и наличие в области аккредитации в качестве объектов подтверждения соответствия транспортных средств, указанных в свидетельстве о безопасности конструкции транспортного средства категорий
5
Оформление паспортов транспортных средств, в том числе электронных паспортов транспортных средств, без документа подтверждающего соответствие требованиям ТР ТС 018/2011, на транспортные средства, зарегистрированные до даты начала применения электронных паспортов органом, осуществляющим регистрацию транспортных средств на территории Республики Казахстан
Включение в национальную часть Единого реестра органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) Таможенного союза в качестве испытательной лаборатории (центра) и наличие в области аккредитации в качестве объектов подтверждения соответствия транспортных средств соответствующих категорий
6
Оформление паспортов транспортных средств, в том числе электронных паспортов транспортных средств, без документа подтверждающего соответствие требованиям ТР ТС 018/2011, на транспортные средства, ранее зарегистрированные до даты начала применения электронных паспортов органом, осуществляющим регистрацию транспортных средств на территории государства-члена Союза, отличного от Республики Казахстан
Включение в национальную часть Единого реестра органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) Таможенного союза в качестве испытательной лаборатории (центра) и наличие в области аккредитации в качестве объектов подтверждения соответствия транспортных средств соответствующих категорий
7

2) Қазақстан Республикасында шетелдік дайындаушының өкілімен КҚТҚ-да көрсетілген келісімнің болуы: Кеден одағының сертификаттау жөніндегі органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізу және КҚТ-да көрсетілген санаттардағы көлік құралдарының сәйкестігін растау объектілері ретінде аккредиттеу саласында бар болуы.
4
КО ТР 018/2011 талаптарына сәйкес көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік ресімделген, Одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттен Одақ аумағына әкелінетін көлік құралдарына көлік құралдарының паспорттарын, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын ресімдеу
Кеден одағының сертификаттау жөніндегі органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне сынақ зертханасы (орталығы) ретінде енгізу және көлік құралдары конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлікте көрсетілген көлік құралдарының сәйкестігін растау объектілері ретінде аккредиттеу саласында тиісті санаттарының болуы.
5
Қазақстан Республикасының аумағында көлік құралдарын тіркеуді жүзеге асыратын орган электрондық паспорттарды қолдануды бастаған күнге дейін тіркелген көлік құралдарына КО ТР 018/2011 талаптарына сәйкестігін растайтын құжатсыз көлік құралдарының паспорттарын, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын ресімдеу
Кеден одағының сертификаттау жөніндегі органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне сынақ зертханасы (орталығы) ретінде енгізу және көлік құралдарының сәйкестігін растау объектілері ретінде аккредиттеу саласында тиісті санаттарының болуы.
6
Қазақстан Республикасынан басқа, Одаққа мүше мемлекеттің аумағында көлік құралдарын тіркеуді жүзеге асыратын орган электрондық паспорттарды қолдануды бастаған күнге дейін тіркелген көлік құралдарына КО ТР 018/2011 талаптарына сәйкестігін растайтын құжатсыз көлік құралдарының паспорттарын, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын ресімдеу
Кеден одағының сертификаттау жөніндегі органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне сынақ зертханасы (орталығы) ретінде енгізу және көлік құралдарының сәйкестігін растау объектілері ретінде аккредиттеу саласында тиісті санаттарының болуы.
7

Оформление паспортов транспортных средств, в том числе электронных паспортов транспортных средств, без документа подтверждающего соответствие требованиям ТР ТС 018/2011, на транспортные средства категорий L и M1 (в соответствии с приложением № 1 к ТР ТС 018/2011), с даты выпуска которых прошло 30 лет и более, а также категорий M2, M3 и N (в соответствии с приложением № 1 к ТР ТС 018/2011), не предназначенные для коммерческих перевозок пассажиров и грузов, с даты выпуска которых прошло 50 лет и более, с оригинальными двигателем, кузовом и рамой (при наличии), сохраненных или отреставрированных до оригинального состояния
Включение в национальную часть Единого реестра органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) Таможенного союза в качестве испытательной лаборатории (центра) и наличие в области аккредитации в качестве объектов подтверждения соответствия транспортных средств соответствующих категорий
8
Оформление паспортов транспортных средств, в том числе электронных паспортов транспортных средств, без документа подтверждающего соответствие требованиям ТР ТС 018/2011, на транспортные средства, ввозимые на территорию Союза и принадлежащего:
физическим лицам, являющимся участниками национальных государственных программ по оказанию содействия добровольному переселению лиц, проживающих за рубежом, либо признанным в установленном порядке беженцами или вынужденными переселенцами, а также членам их семей;
дипломатическим представительствам и консульским учреждениям, международным (межгосударственным) организациям, пользующимся привилегиями и иммунитетами в соответствии с общепризнанными принципами и нормами международного права, сотрудникам этих представительств (учреждений, организаций), а также членам их семей
Включение в национальную часть Единого реестра органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) Таможенного союза в качестве испытательной лаборатории (центра) и наличие в области аккредитации в качестве объектов подтверждения соответствия транспортных средств соответствующих категорий
9
Внесение изменений в паспорта транспортных средств, в том числе в электронные паспорта транспортных средств, оформленные организацией, прекратившей свою деятельность
Организация является национальным оператором (национальным администратором) систем электронных паспортов
10
Внесение изменений в паспорта транспортных средств, в том числе в электронные паспорта транспортных средств, оформленный организацией, исключенной из единого реестра
Наличие полномочий по оформлению одного или нескольких видов электронных паспортов (включая полномочие по внесению изменений в оформленные этой организацией электронные паспорта), предоставленных в соответствии с Правилами
11
Оформление паспортов шасси транспортных средств, в том числе электронных паспортов шасси транспортных средств на шасси транспортных средств, изготовленных на территории Республики Казахстан организацией - изготовителем, не включенной в единый реестр
Наличие соглашения с организацией - изготовителем, обладающей не менее, чем одним действующим одобрением типа шасси (далее – ОТШ), предусматривающего передачу полномочий по оформлению электронных паспортов шасси транспортных средств на шасси транспортных средств, выпускаемые по указанному (указанным) ОТШ и внесение изменений в электронные паспорта шасси транспортных средств на шасси транспортных средств, изготовленные этой организацией - изготовителем:
включение в национальную часть Единого реестра органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) Таможенного союза в качестве органа по подтверждению соответствия и наличие в области аккредитации в качестве объектов подтверждения соответствия транспортных средств, указанных в ОТШ категорий
12
Оформление паспортов шасси транспортных средств, в том числе электронных паспортов шасси транспортных средств, на шасси транспортных средств, ввозимых на территорию Союза из государства, не являющегося членом Союза, на которые распространяется действие ОТШ в соответствии с требованиями ТР ТС 018/2011

Шығарылған күнінен бастап 30 және одан да көп жыл өткен L және M1 санаттарындағы (КО ТР 018/2011 № 1 қосымшаға сәйкес), сондай-ақ шығарылған күнінен бастап 50 жыл және одан да көп жыл өткен, түпнұсқа қозғалтқышы, шанағы және рамасы (бар болса) бар, бастапқы күйіне дейін сақталған немесе қалпына келтірілген жолаушылар мен жүктерді коммерциялық тасымалдауға арналмаған M2, M3 және N санаттарындағы (КО ТР 018/2011 № 1 қосымшаға сәйкес) көлік құралдарына 018/2011 КО ТР талаптарына сәйкестігін растайтын құжатсыз көлік құралдарының паспорттарын, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын ресімдеу
Кеден одағының сертификаттау жөніндегі органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне сынақ зертханасы (орталығы) ретінде енгізу және көлік құралдарының сәйкестігін растау объектілері ретінде аккредиттеу саласында тиісті санаттарының болуы.
8
Одақ аумағына әкелінетін және оған тиесілі көлік құралдарына көлік құралдарының паспорттарын, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын КО ТР 018/2011 талаптарына сәйкестігін растайтын құжатсыз ресімдеу:
халықаралық құқықтың жалпыға бірдей танылған қағидаттары мен нормаларына сәйкес артықшылықтар мен иммунитеттерді пайдаланатын дипломатиялық өкілдіктер мен консулдық мекемелерге, халықаралық (мемлекетаралық) ұйымдарға, осы өкілдіктердің (мекемелердің, ұйымдардың) қызметкерлеріне, сондай-ақ олардың отбасы мүшелеріне;
шетелде тұратын адамдардың ерікті қоныс аударуына жәрдем көрсету жөніндегі ұлттық мемлекеттік бағдарламалардың қатысушылары болып табылатын не белгіленген тәртіппен босқындар немесе мәжбүрлі қоныс аударушылар деп танылған жеке тұлғаларға, сондай-ақ олардың отбасы мүшелеріне;
Кеден одағының сертификаттау жөніндегі органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне сынақ зертханасы (орталығы) ретінде енгізу және көлік құралдарының сәйкестігін растау объектілері ретінде аккредиттеу саласында тиісті санаттарының болуы.
9
Өз қызметін тоқтатқан ұйым ресімдеген көлік құралдарының паспорттарына, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарына өзгерістер енгізу
ұйым электрондық паспорттар жүйесінің ұлттық операторы (ұлттық әкімшісі) болып табылады.
10
Бірыңғай тізілімнен шығарылған ұйым ресімдеген көлік құралдарының паспорттарына, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарына өзгерістер енгізу
Қағидаларға сәйкес берілген электрондық паспорттардың бір немесе бірнеше түрін (осы ұйым ресімдеген электрондық паспорттарға өзгерістер енгізу жөніндегі өкілеттікті қоса алғанда) ресімдеу жөніндегі өкілеттіктердің болуы.
11
Бірыңғай тізілімге енгізілмеген дайындаушы ұйымның Қазақстан Республикасының аумағында дайындаған көлік құралдарының шассиіне көлік құралдары шассиінің паспорттарын, оның ішінде көлік құралдары шассиінің электрондық паспорттарын ресімдеу
Көрсетілген (көрсетілген) шассидің типін мақұлдау (бұдан әрі - ШТМ) бойынша шығарылатын көлік құралдарының шассиіне көлік құралдары шассиінің электрондық паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді беруді және осы дайындаушы ұйым дайындаған көлік құралдары шассиіне көлік құралдары шассиінің электрондық паспорттарына өзгерістер енгізуді көздейтін, шасси типінің кемінде бір қолданыстағы мақұлдауына ие дайындаушы ұйыммен келісімнің болуы:
- Кеден одағының сертификаттау жөніндегі органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізу және көлік құралдарының сәйкестігін растау объектілері ретінде аккредиттеу саласында ШТМ-да көрсетілген санатының болуы.
12
Оларға КО ТР 018/2011 талаптарына сәйкес ШТМ күші қолданылатын, Одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттен Одақ аумағына әкелінетін көлік құралдарының шассиіне көлік құралдары шассиінің паспорттарын, оның ішінде көлік құралдары шассиінің электрондық паспорттарын ресімдеу

1) Указание в ОТШ, на основании которого предполагается оформлять электронные паспорта шасси транспортных средств, в качестве представителя иностранного изготовителя
2) Наличие соглашения с представителем иностранного изготовителя в Республике Казахстан, указанным в ОТШ:
включение в национальную часть Единого реестра органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) Таможенного союза в качестве органа по подтверждению соответствия и наличие в области аккредитации в качестве объектов подтверждения соответствия транспортных средств, указанных в ОТШ категорий
13
Внесение изменений в паспорта шасси транспортных средств, в том числе в электронные паспорта шасси транспортных средств, оформленные организацией, прекратившей свою деятельность и (или) исключенной из единого реестра
Организация является национальным оператором (национальным администратором) систем электронных паспортов
14
Оформление паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов самоходных машин и других видов техники на самоходные машины и другие виды техники, изготовленные на территории Республики Казахстан организацией - изготовителем, не включенной в единый реестр
Наличие соглашения с организацией - изготовителем, не включенной в единый реестр, обладающей не менее, чем одним действующим сертификатом соответствия, предусматривающего передачу полномочий по оформлению бумажных и (или) электронных паспортов на самоходные машины и другие виды техники, выпускаемые по указанному (указанным) сертификату соответствия и внесение изменений в бумажные и (или) электронные паспорта на самоходные машины и другие виды техники, изготовленные этой организацией - изготовителем: включение в национальную часть Единого реестра органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) Таможенного союза в качестве органа по подтверждению соответствия или испытательной лаборатории (центра) и наличие в области аккредитации в качестве объектов подтверждения соответствия самоходных машин и других видов техники, указанных в сертификате соответствия категорий (или классификационного кода машины в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС)
15
Оформление паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов самоходных машин и других видов техники на самоходные машины и другие виды техники, ввозимые на территорию Республики Казахстан из других стран-участников Союза на которые ранее не были оформлены паспорта самоходных машин и других видов техники, в том числе электронные паспорта самоходных машин и других видов техники
Наличие соглашения с организацией - изготовителем, указанной в сертификате соответствия, или представителем иностранного изготовителя на территории стран-участников Союза (уполномоченным изготовителем лицом, выполняющим функции иностранного изготовителя)
16
Оформление паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов самоходных машин и других видов техники на самоходные машины и другие виды техники, ввозимые на территорию Союза из государства, не являющегося членом Союза, на которые оформлены документы об оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности машин и оборудования" (ТР ТС 010/2011), принятого Решением Комиссии Таможенного союза от 18 октября 2011 года № 823, или технического регламента Таможенного союза "О безопасности сельскохозяйственных и лесохозяйственных тракторов и прицепов к ним" (ТР ТС 031/2012), принятого Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 20 июля 2012 года № 60, или одобрения типа транспортного средства (шасси), или свидетельства о безопасности конструкции транспортного средства в соответствии с требованиями ТР ТС 018/2011 (в отношении транспортных средств, имеющих максимальную конструктивную скорость 25 км/ч и более, но менее или равную 50 км/ч)

1) оның негізінде шетелдік дайындаушының өкілі ретінде көлік құралдары шассиінің электронды паспортын ресімдеу болжанатын ШТМ-да көрсету;
2) ШТМ-да көрсетілген Қазақстан Республикасындағы шетелдік дайындаушының өкілімен келісімнің болуы:
Кеден одағының сертификаттау жөніндегі органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне сәйкестігін растау объектілері ретінде енгізу және ШТМ-да көрсетілген санаттарға көлік құралдарының сәйкестігін растау объектілері ретінде аккредиттеу саласында болуы.
13
Өз қызметін тоқтатқан және (немесе) Бірыңғай тізілімнен шығарылған ұйым ресімдеген көлік құралдары шассиінің паспорттарына, оның ішінде көлік құралдары шассиінің электрондық паспорттарына өзгерістер енгізу
Ұйым электрондық паспорттар жүйесінің ұлттық операторы (ұлттық әкімшісі) болып табылады.
14
Бірыңғай тізілімге енгізілмеген дайындаушы ұйымның Қазақстан Республикасының аумағында дайындаған, өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлеріне өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу
Көрсетілген сәйкестік сертификаты бойынша шығарылатын, өздігінен жүретін машиналарға және басқа да техника түрлеріне қағаз және (немесе) электрондық паспорттарды ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді беруді және өздігінен жүретін машиналарға және басқа да техника түрлеріне осы дайындаушы ұйым дайындаған қағаз және (немесе) электрондық паспорттарға өзгерістер енгізуді көздейтін кемінде бір қолданыстағы сәйкестік сертификаты бар дайындаушы ұйыммен келісімнің болуы: Кеден одағының сертификаттау жөніндегі органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне сынақ зертханасы (орталығы) ретінде енгізу және көлік құралдарының сәйкестігін растау объектілері ретінде аккредиттеу саласында тиісті санаттарының (немесе машинаның ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес сыныптау кодының) болуы.
15
Оларға бұдан бұрын өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттары, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттары ресімделмеген, Одаққа қатысушы басқа елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлеріне өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу
Сәйкестік сертификатында көрсетілген дайындаушы ұйыммен немесе Одаққа қатысушы елдердің аумағындағы шетелдік дайындаушының өкілімен келісімнің болуы (шетелдік дайындаушының функцияларын орындаушы уәкілетті дайындаушы).
16
Оларға Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 18 қазандағы № 823 шешімімен қабылданған "Машиналар мен жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағы техникалық регламентінің (КО ТР 010/2011) (бұдан әрі – КО ТР 010/2011) немесе Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2012 жылғы 20 шілдедегі № 60 шешімімен қабылданған "Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы тракторлары мен олардың тіркемелерінің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағы техникалық регламентінің (КО ТР 031/2012) (бұдан әрі – КО ТР 031/2012) талаптарына сәйкес бағалау туралы құжат немесе көлік құралы (шассиі) типінің мақұлдауы немесе КО ТР 018/2011 талаптарына сәйкес көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік (ең жоғары конструктивтік жылдамдығы 25 км/сағ және одан астам, бірақ 50 км/сағ аз немесе соған тең көлік құралдарына қатысты) ресімделген өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлеріне өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу

1) Указание в сертификате соответствия, на основании которого предполагается оформлять электронные паспорта самоходных машин и других видов техники, в качестве заявителя (уполномоченного изготовителем лица, выполняющего функции иностранного изготовителя)
2) Наличие соглашения с заявителем (уполномоченным изготовителем лицом, выполняющим функции иностранного изготовителя) в Республике Казахстан, указанным в сертификате соответствия:
включение в национальную часть Единого реестра органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) Таможенного союза в качестве органа по подтверждению соответствия и наличие в области аккредитации в качестве объектов подтверждения соответствия самоходных машин и других видов техники, указанных в сертификате соответствия категорий (или классификационного кода машины в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС)
3) Наличие соглашения с заявителем (уполномоченным изготовителем лицом, выполняющим функции иностранного изготовителя) в Республике Казахстан, указанным в сертификате соответствия:
включение в национальную часть Единого реестра органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) Таможенного союза в качестве испытательной лаборатории (центра) и наличие в области аккредитации в качестве объектов подтверждения соответствия самоходных машин и других видов техники, указанных в сертификате соответствия категорий (или классификационного кода машины в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС)
17
Оформление паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов самоходных машин и других видов техники на самоходные машины и другие виды техники, зарегистрированные органом, осуществляющим регистрацию самоходных машин и других видов техники на территории Республики Казахстан
Включение в национальную часть Единого реестра органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) Таможенного союза в качестве испытательной лаборатории (центра) и наличие в области аккредитации в качестве объектов подтверждения соответствия самоходных машин и других видов техники соответствующих категорий (или классификационного кода машины в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС)
18
Оформление паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов самоходных машин и других видов техники на самоходные машины и другие виды техники, ранее зарегистрированные органом, осуществляющим регистрацию самоходных машин и других видов техники на территории государства-члена Союза, отличного от Республики Казахстан
Включение в национальную часть Единого реестра органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) Таможенного союза в качестве испытательной лаборатории (центра) и наличие в области аккредитации в качестве объектов подтверждения соответствия самоходных машин и других видов техники соответствующих категорий (или классификационного кода машины в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС)
19
Оформление паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов самоходных машин и других видов техники на самоходные машины и другие виды техники, ввозимые на территорию Союза из государства, не являющегося членом Союза, из числа самоходных машин и других видов техники, ранее находившихся в эксплуатации
Включение в национальную часть Единого реестра органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) Таможенного союза в качестве испытательной лаборатории (центра) и наличие в области аккредитации в качестве объектов подтверждения соответствия самоходных машин и других видов техники соответствующих категорий (или классификационного кода машины в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС)
20
Оформление паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов самоходных машин и других видов техники на самоходные машины и другие виды техники, обращенные в собственность государства
Включение в национальную часть Единого реестра органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) Таможенного союза в качестве испытательной лаборатории (центра) и наличие в области аккредитации в качестве объектов подтверждения соответствия самоходных машин и других видов техники соответствующих категорий (или классификационного кода машины в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС)
21
Оформление паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов самоходных машин и других видов техники на самоходные машины и другие виды техники, ввозимые (ввезенные) физическим лицом на территорию Союза из государства, не являющегося членом Союза, для личного пользования
Включение в национальную часть Единого реестра органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) Таможенного союза в качестве испытательной лаборатории (центра) и наличие в области аккредитации в качестве объектов подтверждения соответствия самоходных машин и других видов техники соответствующих категорий (или классификационного кода машины в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС)
22
Оформление паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов самоходных машин и других видов техники на самоходные машины и другие виды техники, ввозимые (ввезенные) на территорию Союза из государства, не являющегося членом Союза, и принадлежащие дипломатическим представительствам и консульским учреждениям, международным (межгосударственным) организациям, пользующимся привилегиями и иммунитетами в соответствии с общепризнанными принципами и нормами международного права, сотрудники этих представительств (учреждений, организаций), а также члены их семей
Включение в национальную часть Единого реестра органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) Таможенного союза в качестве испытательной лаборатории (центра) и наличие в области аккредитации в качестве объектов подтверждения соответствия самоходных машин и других видов техники соответствующих категорий (или классификационного кода машины в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС)
23
Внесение изменений в паспорта самоходных машин и других видов техники, в том числе электронные паспорта самоходных машин и других видов техники, оформленные организацией, прекратившей свою деятельность
Организация является национальным оператором (национальным администратором) систем электронных паспортов
24
Внесение изменений в паспорта самоходных машин и других видов техники, в том числе электронные паспорта самоходных машин и других видов техники, оформленные организацией, исключенной из Единого реестра
Организация является национальным оператором (национальным администратором) систем электронных паспортов
Приложение 3
к Правилам и условиям выдачи
заключения о предоставлении
организациям полномочий или
об отказе в предоставлении
полномочий по оформлению
паспортов транспортных средств
(паспортов шасси транспортных
средств) и паспортов
самоходных машин и других
видов техники, в том числе
оформлению электронных
паспортов транспортных средств
(паспортов шасси транспортных
средств) и электронных
паспортов самоходных
машин и других видов техники
Форма
Заключение о предоставлении организациям полномочий по оформлению паспортов
транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов
самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов
транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных
паспортов самоходных машин и других видов техники
от ____ ___________ 20 __г. № ________________
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан рассмотрел заявление
_______________________________________________________________________
(наименование юридического лица) (далее –Заявителя)
на предоставление полномочий
_______________________________________________________________________
(наименование полномочий
_______________________________________________________________________
в соответствии с заявлением)

1) Оның негізінде өздігінен жүретін машиналардың және басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттары ресімдеу болжанатын Сәйкестік сертификатында өтініш беруші ретінде көрсету (шетелдік дайындаушының функцияларын орындаушы уәкілетті дайындаушы).
2) Сәйкестік сертификатында көрсетілген Қазақстан Республикасындағы өтініш берушімен (шетелдік дайындаушының функцияларын орындаушы уәкілетті дайындаушы) келісімнің болуы: Кеден одағының сертификаттау жөніндегі органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне сынақ зертханасы (орталығы) ретінде енгізу және көлік құралдарының сәйкестігін растау объектілері ретінде аккредиттеу саласында тиісті санаттарының (немесе машинаның ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес сыныптау кодының) болуы.
3) Сәйкестік сертификатында көрсетілген Қазақстан Республикасындағы өтініш берушімен (шетелдік дайындаушының функцияларын орындаушы уәкілетті дайындаушы) келісімнің болуы Кеден одағының сертификаттау жөніндегі органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне сынақ зертханасы (орталығы) ретінде енгізу және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің сәйкестігін растау объектілері ретінде аккредиттеу саласында тиісті санаттарының (немесе машинаның ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес сыныптау кодының) болуы.
17
Қазақстан Республикасының аумағында өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін тіркеуді жүзеге асыратын орган тіркеген өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлеріне өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу
Кеден одағының сертификаттау жөніндегі органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне сынақ зертханасы (орталығы) ретінде енгізу және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің сәйкестігін растау объектілері ретінде аккредиттеу саласында тиісті санаттарының (немесе машинаның ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес сыныптау кодының) болуы.
18
Қазақстан Республикасынан басқа Одаққа мүше мемлекеттің аумағында өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлеріне өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу
Кеден одағының сертификаттау жөніндегі органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне сынақ зертханасы (орталығы) ретінде енгізу және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің сәйкестігін растау объектілері ретінде аккредиттеу саласында тиісті санаттарының (немесе машинаның ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес сыныптау кодының) болуы.
19
Одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттен Одақ аумағына әкелінетін, бұрын пайдаланымда болған өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің арасынан өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлеріне өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу
Кеден одағының сертификаттау жөніндегі органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне сынақ зертханасы (орталығы) ретінде енгізу және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің сәйкестігін растау объектілері ретінде аккредиттеу саласында тиісті санаттарының (немесе машинаның ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес сыныптау кодының) болуы.
20
Мемлекет меншігіне айналдырылған өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлеріне өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу
Кеден одағының сертификаттау жөніндегі органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне сынақ зертханасы (орталығы) ретінде енгізу және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің сәйкестігін растау объектілері ретінде аккредиттеу саласында тиісті санаттарының (немесе машинаның ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес сыныптау кодының) болуы.
21
Жеке тұлға жеке пайдалану үшін Одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттен Одақ аумағына әкелетін (әкелген) өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлеріне өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу
Кеден одағының сертификаттау жөніндегі органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне сынақ зертханасы (орталығы) ретінде енгізу және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің сәйкестігін растау объектілері ретінде аккредиттеу саласында тиісті санаттарының (немесе машинаның ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес сыныптау кодының) болуы.
22
Одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттен Одақ аумағына әкелінетін (әкелінген) және халықаралық құқықтың жалпыға бірдей танылған қағидаттары мен нормаларына сәйкес артықшылықтар мен иммунитеттерді пайдаланатын дипломатиялық өкілдіктер мен консулдық мекемелерге, халықаралық (мемлекетаралық) ұйымдарға, осы өкілдіктердің (мекемелердің, ұйымдардың) қызметкерлеріне, сондай-ақ олардың отбасы мүшелеріне тиесілі өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлеріне өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу
Кеден одағының сертификаттау жөніндегі органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне сынақ зертханасы (орталығы) ретінде енгізу және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің сәйкестігін растау объектілері ретінде аккредиттеу саласында тиісті санаттарының (немесе машинаның ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес сыныптау кодының) болуы.
23
Өз қызметін тоқтатқан ұйым ресімдеген өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлеріне өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарына, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарына өзгерістер енгізуге;
Ұйым электрондық паспорттар жүйесінің ұлттық операторы (ұлттық әкімшісі) болып табылады.
24
Бірыңғай тізілімнен шығарылған ұйым ресімдеген өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлеріне өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарына, оның ішінде өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарына өзгерістер енгізуге.
Ұйым электрондық паспорттар жүйесінің ұлттық операторы (ұлттық әкімшісі) болып табылады.
Көлік құралдарының
паспорттарын (көлік құралдары
шассилерінің паспорттарын)
және өздігінен жүретін
машиналар мен басқа да техника
түрлерінің паспорттарын
ресімдеу, оның ішінде көлік
құралдарының электрондық
паспорттарын (көлік құралдары
шассилерінің паспорттарын)
және өздігінен жүретін
машиналар мен басқа да техника
түрлерінің электрондық
паспорттарын ресімдеу
жөніндегі өкілеттіктерді
ұйымдарға беру туралы немесе
өкілеттіктерді беруден бас тарту
туралы қорытынды беру
қағидалары мен шарттарына
3-қосымша
Нысан
Көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассиінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассиінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу бойынша ұйымдарға өкілеттік беру туралы қорытынды ____ ___________ 20__ж. № ___________________
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің
Индустриялық даму комитеті
______________________________________
(бұдан әрі – Өтініш беруші) (заңды тұлғаның атауы)
_______________________________________________________________
(өтінішке сәйкес өкілеттіктер атауы)
______________________________________________ өкілеттіктер беруге
ұйымдарға өкілеттік беру туралы немесе көлік құралдарының паспорттарын (көлік
құралдары шассиінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен
техниканың басқа да түрлерінің паспорттарын ресімдеу, оның ішінде көлік
құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассиінің паспорттарын)
және электрондық паспорттарды ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді беруден бас тарту

в соответствии с пунктами 4, 5 и 6 Правил и условий выдачи заключения
о предоставлении организациям полномочий или об отказе в предоставлении
полномочий по оформлению паспортов транспортных средств (паспортов шасси
транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том
числе оформлению электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси
транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов
техники (далее – Правила), утвержденных Приказом Министра индустрии
и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 11 апреля 2019 года № 211
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов за № 18532), для включения Заявителя в национальную часть единого реестра
уполномоченных органов (организаций) и организаций - изготовителей транспортных
средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники,
осуществляющих оформление паспортов транспортных средств (паспортов шасси
транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том
числе оформление электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси
транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов
техники (далее – Единый реестр), и комплект документов к нему и сообщает
о предоставлении Заявителю полномочий
_________________________________________________________________________,
(наименование предоставляемых полномочий)
для включения в Единый реестр в связи с соответствием Заявителя пунктам 7 и 18 Правил.
_______________/____________/_____________________________________________
(должность) (подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Приложение 4
к Правилам и условиям выдачи
заключения о предоставлении
организациям полномочий или
об отказе в предоставлении
полномочий по оформлению
паспортов транспортных средств
(паспортов шасси транспортных
средств) и паспортов
самоходных машин и других
видов техники, в том числе
оформлению электронных
паспортов транспортных средств
(паспортов шасси транспортных
средств) и электронных
паспортов самоходных
машин и других видов техники
Форма
Заключение об отказе в предоставлении организациям полномочий по оформлению
паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов
самоходных машин и других видов техники, в том числе электронных паспортов
транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных
паспортов самоходных машин и других видов техники
от ____ ___________ 20 __г. № ___________________
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан рассмотрел заявление
________________________________________________________________________
(наименование юридического лица) (далее – Заявителя)
на предоставление полномочий
________________________________________________________________________
(наименование полномочий
________________________________________________________________________
в соответствии с заявлением)
в соответствии с пунктами 4, 5 и 6 Правил и условий выдачи заключения
о предоставлении организациям полномочий или об отказе в предоставлении
полномочий по оформлению паспортов транспортных средств (паспортов шасси
транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том
числе оформлению электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси
транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов
техники (далее – Правила), утвержденных Приказом Министра индустрии и
инфраструктурного развития Республики Казахстан от 11 апреля 2019 года № 211
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов за № 18532), для включения Заявителя в национальную часть единого реестра
уполномоченных органов (организаций) и организаций - изготовителей транспортных
средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники,
осуществляющих оформление паспортов транспортных средств (паспортов шасси
транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том
числе оформление электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси
транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов
техники, и комплекта документов к нему и сообщает об отказе в предоставлении
Заявителю полномочий _____________________________________________________,
(наименование полномочий)
в связи с несоответствием Заявителя пункту 18 Правил, а именно
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
________________/____________/_____________________________________________
(должность) (подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Приложение 5
к Правилам и условиям выдачи
заключения о предоставлении
организациям полномочий или
об отказе в предоставлении
полномочий по оформлению
паспортов транспортных средств
(паспортов шасси транспортных
средств) и паспортов
самоходных машин и других
видов техники, в том числе
оформлению электронных
паспортов транспортных средств
(паспортов шасси транспортных
средств) и электронных
паспортов самоходных
машин и других видов техники
Форма
Заявление о включении организации - изготовителя транспортных средств
(шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники
в национальную часть единого реестра уполномоченных органов (организаций)
государств-членов и организаций – изготовителей транспортных средств
(шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники,
осуществляющих оформление паспортов (электронных паспортов) транспортных
средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники
от ___ ____________ 20___г. № ____________________
______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
______________________________________________________________________
в лице
______________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя и отчество (при наличии))
действующего на основании _____________________________________________
просит рассмотреть настоящее заявление на включение организации – изготовителя
________________________________________________________________________
(транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других
видов техники) в национальную часть единого реестра уполномоченных органов
(организаций) и организаций - изготовителей транспортных средств (шасси
транспортных средств), самоходных машин и других видов техники,
осуществляющих оформление паспортов транспортных средств (паспортов шасси
транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том
числе оформление электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси
транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники.
Перечень документов (копий документов), прилагаемых к настоящему заявлению:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Наименование организации: ________________________________________________
Место нахождения: ________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _____________________________________
Общий классификатор видов экономической деятельности (ОКЭД) _______________
Код бенефициара (Кбе) _____________________________________________________
Банковские реквизиты:
Банковский идентификационный код (БИК) ___________________________________
Телефон:_________________________________________________________________
E-mail: ___________________________________________________________________
Должность руководителя
________/_______________________________/_________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Место печати (при наличии)

туралы қорытынды беру қағидалары мен шарттарының 4, 5 және 6-тармақтарына
сәйкес өздігінен жүретін машиналардың және басқа да техника түрлерінің паспорттары
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019
жылғы 11 сәуірдегі № 211 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу
тізілімінде № 18532 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген (бұдан әрі – бұйрық),
өтініш берушіні уәкілетті органдардың (ұйымдардың) және көлік құралдарын (көлік
құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналарды дайындаушы ұйымдардың
бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізу үшін және көлік құралдарының
паспорттарын (көлік құралдары шассиінің паспорттарын) және өздігінен жүретін
машиналардың паспорттарын және техниканың басқа да түрлерін ресімдеуді жүзеге
асыратын басқа да техника түрлерін, оның ішінде көлік құралдарының электрондық
паспорттарын (көлік құралдары шассиінің паспорттарын) және өздігінен жүретін
машиналардың және басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын (бұдан әрі
– Бірыңғай тізілім) ресімдеу және оған құжаттар жиынтығы және
______________________________________________________,
(берілетін өкілеттіктердің атауы).
өтініш берушінің Қағидалардың 7 және 18 тармақтарына сәйкестігіне байланысты
Бірыңғай тізілімге енгізу үшін өкілеттіктердің берілгені туралы хабарлайды.
_______________/____________/_________________________________
(лауазымы)       (қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Көлік құралдарының
паспорттарын (көлік құралдары
шассилерінің паспорттарын)
және өздігінен жүретін
машиналар мен басқа да техника
түрлерінің паспорттарын
ресімдеу, оның ішінде көлік
құралдарының электрондық
паспорттарын (көлік құралдары
шассилерінің паспорттарын)
және өздігінен жүретін
машиналар мен басқа да техника
түрлерінің электрондық
паспорттарын ресімдеу
жөніндегі өкілеттіктерді
ұйымдарға беру туралы немесе
өкілеттіктерді беруден бас тарту
туралы қорытынды беру
қағидалары мен шарттарына
4-қосымша
Нысан
Көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассиінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассиінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу бойынша ұйымдарға өкілеттік беруден бас тарту туралы қорытынды ____ ___________ 20__ж. № ___________________
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің
Индустриялық даму комитеті
______________________________________ (бұдан әрі – Өтініш беруші)
(заңды тұлғаның атауы)
_______________________________________________________________
(өтінішке сәйкес өкілеттіктер атауы)
______________________________________________ өкілеттіктер беруге
ұйымдарға өкілеттік беру туралы немесе көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассиінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің паспорттарын ресімдеу, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассиінің паспорттарын) және электрондық паспорттарды ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді беруден бас тарту туралы қорытынды беру қағидалары мен шарттарының 4, 5 және 6-тармақтарына сәйкес өздігінен жүретін машиналардың және басқа да техника түрлерінің паспорттары (бұдан әрі – Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 11 сәуірдегі № 211 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18532 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген, өтініш берушіні уәкілетті органдардың (ұйымдардың) және көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналарды дайындаушы ұйымдардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізу үшін және көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассиінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналардың паспорттарын және техниканың басқа да түрлерін ресімдеуді жүзеге асыратын басқа да техника түрлерін, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассиінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналардың және басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын және оған құжаттар жиынтығын ресімдеу және өтініш берушіге өкілеттік беруден бас тарту туралы хабарлайды және Өтініш берушінің Қағидалардың 18-тармағына, атап айтқанда
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
сәйкес келмеуіне байланысты Өтініш берушіге
_______________________________________________________________,
(өкілеттіктердің атауы)
өкілеттіктерді беруден бас тарту туралы хабарлайды.
________________/____________/________________________________
(лауазымы)      (қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Көлік құралдарының
паспорттарын (көлік құралдары
шассилерінің паспорттарын)
және өздігінен жүретін
машиналар мен басқа да техника
түрлерінің паспорттарын
ресімдеу, оның ішінде көлік
құралдарының электрондық
паспорттарын (көлік құралдары
шассилерінің паспорттарын)
және өздігінен жүретін
машиналар мен басқа да техника
түрлерінің электрондық
паспорттарын ресімдеу
жөніндегі өкілеттіктерді
ұйымдарға беру туралы немесе
өкілеттіктерді беруден бас тарту
туралы қорытынды беру
қағидалары мен шарттарына
5-қосымша
Нысан
Көлік құралдарын (көлік құралдарының шассилерін), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін дайындаушы ұйымды көлік құралдарының (көлік құралдары шассиінің), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын (электрондық паспорттарын) ресімдеуді жүзеге асыратын көлік құралдарын (көлік құралдарының шассилерін), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін дайындаушы ұйымдар мен қатысушы мемлекеттердің уәкілетті органдарының (ұйымдарының) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізу туралы өтініш ___ ____________ 20___ж. № ____________________
__________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
___________________________________________________________________ атынан
______________________________________________________ негізінде әрекет ететін
__________________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
_____________________________________________
(көлік құралдарын (көлік құралдарының шассилерін), өздігінен жүретін машиналар мен
басқа да техника түрлерін) көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары
шассиінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналардың паспорттарын және
техниканың басқа да түрлерін ресімдеуді, оның ішінде көлік құралдарының
электрондық паспорттарын (шасси паспорттарын) ресімдеуді жүзеге асыратын
уәкілетті органдардың (ұйымдардың) және көлік құралдарын (көлік құралдарының
шассиін), өздігінен жүретін машиналардың және техниканың басқа да түрлерінің
бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізуге арналған осы өтінішті қарауыңызды
сұрайды.
Осы өтінішке қоса берілетін құжаттардың (құжаттар көшірмелерінің) тізбесі:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Ұйымның атауы: ___________________________________________________________
Орналасқан жері: ___________________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) __________
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші )ЭҚЖЖ) ______________________
Бенефициардың коды (Кбе) _________________________________________________
Банк деректемелері:
Банктік сәйкестендіру коды (БСК) ____________________________________________
Телефон: __________________________________________________________________
E-mail: ____________________________________________________________________
Басшының лауазымы
________/_________________________/__________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))       Мөрдің орны (бар болса)