О внесении изменения в решение областного маслихата от 12 декабря 2016 года № 84 "Об утверждении правил содержания сельскохозяйственных животных в населенных пунктах Актюбинской области"
Решение маслихата Актюбинской области от 17 августа 2022 года № 147. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 августа 2022 года № 29216
РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 12 декабря 2016 года № 84 "Об утверждении правил содержания сельскохозяйственных животных в населенных пунктах Актюбинской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5237) следующее изменение:
в правилах содержания сельскохозяйственных животных в населенных пунктах Актюбинской области утвержденных указанным решением:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Сельскохозяйственные животные должны содержатся в специально оборудованных (закрытых) помещениях, расположенных от жилых домов, квартир, школ, лечебных и детских учреждений, парков, зоопарков, стадионов, предприятий общественного питания, торговли, пищевой промышленности, мест массового отдыха, оздоровительных детских лагерей, домов отдыха, санаториев, искусственных водоемов, артезианских колодцев и от берегов рек и их притоков на расстоянии в зависимости от класса опасности объектов и производств в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 января 2022 года № ҚР ДСМ-2 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к санитарно-защитным зонам объектов, являющихся объектами воздействия на среду обитания и здоровье человека" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26447).".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
секретаря областного маслихата
С. Шинтасова

"Ақтөбе облысының елді мекендерінде ауыл шаруашылығы жануарларын асырау қағидаларын бекіту туралы" облыстық мәслихаттың 2016 жылғы 12 желтоқсандағы № 84 шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2022 жылғы 17 тамыздағы № 147 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 23 тамызда № 29216 болып тіркелді
ШЕШТІ:
1. "Ақтөбе облысының елді мекендерінде ауыл шаруашылығы жануарларын асырау қағидаларын бекіту туралы" облыстық мәслихаттың 2016 жылғы 12 желтоқсандағы № 84 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5237 тіркелген) шешіміне мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Ақтөбе облысының елді мекендерінде ауыл шаруашылығы жануарларын асырау қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. "Адамның өмір сүру ортасы мен денсаулығына әсер ету объектілері болып табылатын объектілердің санитариялық-қорғаныш аймақтарына қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 11 қаңтардағы № ҚР ДСМ-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26447 тіркелген) бұйрығына сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларын тұрғын үйлерден, пәтерлерден, мектептерден, емдеу және балалар мекемелерінен, саябақтардан, хайуанаттар бақтарынан, стадиондардан, қоғамдық тамақтану, сауда, тамақ өнеркәсібі кәсіпорындарынан, көпшілік демалыс орындарынан, балаларды сауықтыру лагерлерінен, демалыс үйлерінен, шипажайлардан, жасанды су қоймаларынан, артезиан құдықтарынан және өзен жағалауы мен оның салаларынан қашықтықта орналасқан нысандар мен өндірістің қауіптілік класына байланысты арнайы жабдықталған (жабық) орындарда асырау керек.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат
хатшысының міндетін атқарушы
С. Шинтасова