Об утверждении правил применения поощрений государственных служащих местных исполнительных органов и исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов Мангистауской области
Постановление акимата Мангистауской области от 4 октября 2022 года № 185. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 октября 2022 года № 30028.
В соответствии с пунктом 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые правила применения поощрений государственных служащих местных исполнительных органов и исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов Мангистауской области.
2. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким Мангистауской области Н. Ногаев
Утверждены постановлением
акимата Мангистауской области
от 4 октября 2022 года № 185
Правила применения поощрений государственных служащих местных исполнительных органов и исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов Мангистауской области
1. Настоящие правила применения поощрений государственных служащих местных исполнительных органов и исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов Мангистауской области (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок применения поощрений государственных служащих местных исполнительных органов и исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов Мангистауской области.
2. К государственным служащим применяются следующие поощрения:
1) единовременное денежное вознаграждение;
2) объявление благодарности;
3) награждение ценным подарком;
4) награждение грамотой;
5) присвоение почетного звания;
6) иные формы поощрения.
3. За одно и то же отличие государственному служащему может быть применена только одна из форм поощрений, указанных в пункте 2 Правил, и только один раз с указанием конкретных заслуг в акте государственного органа.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления акимата Мангистауской области от 21.11.2023 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Государственные служащие поощряются за образцовое выполнение должностных обязанностей, безупречную государственную службу, выполнение заданий особой важности и сложности и другие достижения в работе, а также по результатам оценки их деятельности.

Маңғыстау облысының жергілікті атқарушы органдарының және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидаларын бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2022 жылғы 4 қазандағы № 185 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 5 қазанда № 30028 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 35-бабының 2 - тармағына сәйкес Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Маңғыстау облысының жергілікті атқарушы органдарының және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облысының әкімі Н. Ногаев
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2022 жылғы 4 қазандағы
№ 185 қаулысымен бекітілген
Маңғыстау облысының жергілікті атқарушы органдарының және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидалары
1. Осы Маңғыстау облысының жергілікті атқарушы органдарының және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 35-бабының 2 тармағына сәйкес әзірленді және Маңғыстау облысының жергілікті атқарушы органдарының және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметшілерге мынадай көтермелеулер қолданылады:
1) біржолғы ақшалай сыйақы беру;
2) алғыс жариялау;
3) бағалы сыйлықпен марапаттау;
4) грамотамен марапаттау;
5) құрметті атақ беру;
6) көтермелеудің өзге де нысандары.
3. Бір рет ерекшеленгені үшін мемлекеттік қызметшіге Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген көтермелеу нысандарының біреуі ғана және мемлекеттік органның актісінде нақты сіңірген еңбегі көрсетіле отырып, бір рет қана қолданылуы мүмкін.
Ескерту. 3- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы әкімдігінің 21.11.2023 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Мемлекеттік қызметшілері лауазымдық міндеттерін үлгілі орындағаны, мінсіз мемлекеттік қызметі, ерекше маңыздылығы мен күрделілігі бар тапсырмаларды орындағаны және жұмыстағы басқа да жетістіктері үшін, сондай-ақ олардың қызметін бағалау нәтижелері бойынша көтермеленеді.

5. Поощрение государственных служащих производится на основании решения комиссии (далее – Комиссия), принятого большинством голосов.
Состав комиссии утверждается приказом руководителя государственного органа и состоит не менее чем из 5 человек.
6. Поощрение по результатам оценки деятельности государственных служащих определяется по принципу процентного соотношения, исходя из выполнения ключевых целевых индикаторов за год.
7. За выполнение заданий особой важности и сложности и другие достижения в работе государственные служащие поощряются единовременным денежным вознаграждением по решению руководителя на основании рекомендаций комиссии за счет экономии средств местного бюджета, предусмотренных на содержание местных исполнительных органов по плану финансирования бюджетной программы.
8. Благодарность акима Мангистауской области объявляется государственным служащим за образцовое выполнение должностных обязанностей, достижение высоких результатов в служебной деятельности, личный вклад в решение особо важных задач.
9. Решение о поощрении ценным подарком, благодарностью акима принимается по представлению руководителей государственных органов, подведомственных организаций.
10. Представления о поощрении государственных служащих благодарностью акима и (или) ценным подарком с описанием конкретных заслуг направляются в отдел инспекторской и организационной работы аппарата акима Мангистауской области (далее – Отдел).
11. Если поощрение благодарностью приурочено к праздничным дням и юбилейным датам, то представление направляется в Отдел не позднее 20 календарных дней до соответствующей даты.
12. В случае утери благодарности их дубликаты не выдаются.
13. Учет поощрений государственных служащих благодарностью акима Мангистауской области осуществляется Отделом с предоставлением данных по месту работы государственного служащего.
14. Иные формы поощрений применяются к государственным служащим в соответствии иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
15. Не подлежат поощрению государственные служащие:
1) имеющие не снятые дисциплинарные взыскания;
2) в период прохождения испытательного срока;
3) проработавшего в соответствующем органе менее одного месяца.

5. Мемлекеттік қызметшілерді көтермелеу көпшілік дауыспен қабылданған комиссия (бұдан әрі – Комиссия) шешімінің негізінде жүргізіледі.
Комиссия құрамы мемлекеттік орган басшысының бұйрығымен бекітіледі және кемінде 5 адамнан тұрады.
6. Мемлекеттік қызметшілердің қызметін бағалау нәтижелері бойынша көтермелеу бір жыл ішінде түйінді нысаналы индикаторларды орындауы тұрғысынан, пайыздық арақатынасы қағидаты бойынша айқындалады.
7. Ерекше маңызды және күрделі тапсырмаларды орындағаны және жұмыстағы басқа да жетістіктері үшін мемлекеттік қызметшілері бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру жоспары бойынша жергілікті атқарушы органдарды ұстауға көзделген жергілікті бюджет қаражатын үнемдеу есебінен комиссияның ұсынымдары негізінде басшысының шешімі бойынша біржолғы ақшалай сыйақымен көтермеленеді.
8. Маңғыстау облысы әкімінің Алғысы мемлекеттік қызметшілерге лауазымдық міндеттерін үлгілі орындағаны, қызметтегі жұмысында жоғары нәтижелерге қол жеткізгені, аса маңызды міндеттерді шешуге қосқан жеке үлесі үшін жарияланады.
9. Бағалы сыйлықпен, әкімнің Алғысымен көтермелеу туралы шешімі мемлекеттік органдар, ведомстволық бағынысты ұйымдар басшыларының ұсынуы бойынша қабылданады.
10. Мемлекеттік қызметшілерді әкімнің Алғысымен және (немесе) нақты сіңірген еңбектері сипатталған бағалы сыйлықпен көтермелеу туралы ұсыныстар Маңғыстау облысы әкімі аппаратының инспекторлық және ұйымдастыру жұмысы бөліміне (бұдан әрі – Бөлім) жіберіледі.
11. Егер алғыс білдіру мереке күндеріне және мерейтой күндеріне орайластырылса, онда ұсыныс тиісті күнге дейін күнтізбелік 20 күннен кешіктірілмей Бөлімге жіберіледі.
12. Алғыс жоғалған жағдайда оның телнұсқасы берілмейді.
13. Мемлекеттік қызметшілерін Маңғыстау облысы әкімінің Алғысымен көтермелеуді есепке алуды мемлекеттік қызметшінің жұмыс орны бойынша деректерді бере отырып, Бөлім жүзеге асырады.
14. Мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеудің өзге де нысандары Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес қолданылады.
15. Мемлекеттік қызметшілер:
1) тәртіптік жазалары алынбаған;
2) сынақ мерзімінен өтуі кезеңінде;
3) тиісті органда бір айдан кем жұмыс істеген болса марапаттауға жатпайды.