Об установлении льготного проезда в общественном транспорте (кроме такси) отдельным категориям граждан Бейнеуского района
Совместное постановление акимата Бейнеуского района Мангистауской области от 22 апреля 2022 года № 173 и решение Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 22 апреля 2022 года № 19/189. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2022 года № 27818
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 13 Закона Республики Казахстан "О транспорте в Республике Казахстан", статьями 6, 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Бейнеуского района ПОСТАНОВЛЯЕТ и Бейнеуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Установить бесплатный проезд на общественном транспорте (кроме такси) следующим отдельным категориям граждан Бейнеуского района:
1) ветеранам Великой Отечественной войны и ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;
2) инвалидам первой, второй группы;
3) многодетным матерям, награжденными подвесками "Алтын алқа" и "Күміс алқа".
2. Определить источником финансирования Бейнеуский районный бюджет.
3. Государственному учреждению "Бейнеуский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог" обеспечить изготовление льготных проездных карт.
4. Государственному учреждению "Бейнеуский районный отдел экономики и финансов" обеспечить финансирование в пределах средств, предусмотренных в районном бюджете.
5. Государственному учреждению "Аппарат акима Бейнеуского района" обеспечить государственную регистрацию настоящего совместного постановления акимата Бейнеуского района и решения Бейнеуского районного маслихата в Министерстве юстиции Республики Казахстана.
6. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Бейнеуского района и решения Бейнеуского районного маслихата возложить на заместителя акима района Азирханова Б.
7. Настоящее совместное постановление акимата Бейнеуского района и решение Бейнеуского районного маслихата вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Бейнеуского района Б. Абилов
Секретарь Бейнеуского районного маслихата К. Мансуров

Бейнеу ауданы азаматтарының жекелеген санаттарына қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жолақы жеңілдігін белгілеу туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 22 сәуірдегі № 173 қаулысы және Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 сәуірдегі № 19/189 бірлескен шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 29 сәуірде № 27818 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 56-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Заңының 13-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6, 31-баптарына сәйкес Бейнеу ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ.ЕТЕДІ және Бейнеу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бейнеу ауданы азаматтарының келесі жекелеген санаттарына қоғамдық көлікте (таксиден басқа) тегін жол жүру белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне және жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге;
2) бірінші, екінші топтағы мүгедектерге;
3) "Алтын алқа" және "Күміс алқа" алқасымен наградталған көп балалы аналарға.
2.  Бейнеу аудандық бюджеті қаржыландыру көзі болып айқындалсын.
3. "Бейнеу аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі жеңілдікпен жол жүру карталарын дайындауды қамтамасыз етсін.
4. "Бейнеу аудандық экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі аудандық бюджетте қарастырылған қаражаттар шегінде қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
5. "Бейнеу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі осы бірлескен Бейнеу ауданы әкімдігінің қаулысын және Бейнеу аудандық мәслихатының шешімін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
6. Осы бірлескен Бейнеу ауданы әкімдігінің қаулысы және Бейнеу аудандық мәслихатының шешімінің орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Б.Әзірхановқа.жүктелсін.
7. Осы бірлескен Бейнеу ауданы әкімдігінің қаулысы және Бейнеу аудандық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Бейнеу ауданының әкімі Б. Абилов
Бейнеу аудандық мәслихатының хатшысы К. Мансуров