О некоторых вопросах аккредитации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 февраля 2023 года № 29. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2023 года № 31967.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
В соответствии с пунктом 3 статьи 25 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания государственных услуг "Аккредитация профессиональной ассоциации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" и "Аккредитация физических и юридических лиц на осуществление деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита".
2. Комитету санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 23 февраля 2023 года № 29
Правила оказания государственных услуг "Аккредитация профессиональной ассоциации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" и "Аккредитация физических и юридических лиц на осуществление деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственных услуг "Аккредитация профессиональной ассоциации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" и "Аккредитация физических и юридических лиц на осуществление деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственных услуг "Аккредитация профессиональной ассоциации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и "Аккредитация физических и юридических лиц на осуществление деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита".

Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы аккредиттеудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 23 ақпандағы № 29 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 28 ақпанда № 31967 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 25-бабының 3-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы кәсіптік қауымдастықты аккредиттеу" және "Жеке және заңды тұлғаларды санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеу" мемлекеттік қызметтерін көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2023 жылғы 23 ақпандағы
№ 29 бұйрығына
қосымша
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы кәсіптік қауымдастықты аккредиттеу" және "Жеке және заңды тұлғаларды санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеу" мемлекеттік қызметтерін көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы кәсіптік қауымдастықты аккредиттеу" және "Жеке және заңды тұлғаларды санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеу" мемлекеттік қызметтерін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы кәсіптік қауымдастықты аккредиттеу" және "Жеке және заңды тұлғаларды санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеу" мемлекеттік қызметтерін көрсету тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) аккредитация физических и юридических лиц на осуществление деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита – процедура официального признания аккредитованной профессиональной ассоциацией в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения компетентности физических и юридических лиц выполнять работы по проведению санитарно-эпидемиологического аудита;
2) правила ПА – документ, определяющий порядок организации деятельности ПА и ее членов (участников);
3) стандарт ПА – документ, устанавливающий требования для многократного использования членами (участниками) ПА единых и обязательных принципов, характеристик к их товарам (работам, услугам) и виду деятельности;
4) профессиональная ассоциация в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – ПА) – организация (объединения), функционирующая как специализированная ассоциация, представляющая интересы определенной профессии или смежных специальностей в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, принимающая на себя обязательства по управлению профессиональным сообществом и мониторингу за профессиональной деятельностью участников объединения;
5) аккредитация профессиональной ассоциации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения – процедура официального признания государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения компетентности профессиональной ассоциации выполнять работы по аккредитации физических и юридических лиц на осуществление деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги "Аккредитации профессиональной ассоциации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
3. Государственная услуга "Аккредитация профессиональной ассоциации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (далее – государственная услуга по ассоциации) оказывается Комитетом санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель по ассоциации) через канцелярию услугодателя по ассоциации.
4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги по ассоциации, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация профессиональной ассоциации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (далее – Перечень по ассоциации) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
ПА аккредитуется на осуществление деятельности по аккредитации физических и юридических лиц по проведению санитарно-эпидемиологического аудита.

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) жеке және заңды тұлғаларды санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеу – халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы кәсіптік қауымдастық аккредиттеген жеке және заңды тұлғалардың санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі жұмыстарды орындау құзыреттілігін ресми тану рәсімі;
2) КҚ қағидалары – КҚ және оның мүшелерінің (қатысушыларының) қызметін ұйымдастыру тәртібін айқындайтын құжат;
3) КҚ стандарты – КҚ мүшелерінің (қатысушыларының) бірыңғай және міндетті қағидаттарды, олардың тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) және қызмет түрінің сипаттамасын көп рет пайдалануына арналған талаптарды белгілейтін құжат;
4) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы кәсіптік қауымдастық (бұдан әрі – КҚ) – мамандандырылған қауымдастық ретінде жұмыс істейтін, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы белгілі бір кәсіптің немесе сабақтас мамандықтардың мүдделерін білдіретін, кәсіптік қоғамдастықты басқару және бірлестікке қатысушылардың кәсіптік қызметіне мониторинг жүргізу жөніндегі міндеттемелерді алатын ұйым (бірлестік);
5) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы кәсіптік қауымдастықты аккредиттеу – халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның кәсіптік қауымдастықтың санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға жеке және заңды тұлғаларды аккредиттеу бойынша жұмыстарды орындау құзыреттілігін ресми тану рәсімі.
2-тарау. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы кәсіптік қауымдастықты аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібі
3. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы кәсіптік қауымдастықты аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – қауымдастық бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті (бұдан әрі – қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсетеді.
4. Көрсетілетін қызмет процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын қауымдастық бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы кәсіптік қауымдастықты аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талдаптардың тізбесінде (бұдан әрі – Қауымдастық жөніндегі тізбе) келтірілген.
КҚ жеке және заңды тұлғаларды санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу бойынша аккредиттеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеледі.

Для получения свидетельства об аккредитации ПА, выдаваемого по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам юридическое лицо (далее – услугополучатель по ассоциации) направляет услугодателю по ассоциации через канцелярию заявление по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам и документы согласно пункту 8 Перечня по ассоциации.
5. В целях проведения аккредитации ПА создается комиссия по аккредитации (далее – Комиссия), состав которой формируется из представителей услугодателя по ассоциации и государственных органов, неправительственных организации, государственных и негосударственных организации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
Состав комиссии оформляется решением руководителя услугодателя по ассоциации, при его отсутствии - лицом, его замещающим.
Общее количество членов комиссии составляет нечетное число но не менее семи человек.
Председателем комиссии является руководитель услугодателя по ассоциации, при его отсутствии - лицо, его замещающее.
Секретарь комиссии назначается из числа сотрудников услугодателя по ассоциации и не является членом комиссии осуществляет организацию работы комиссии, подготовку к проведению заседаний комиссии и иные функции в пределах своей компетенции.
Решение об аккредитации или отказе в аккредитации комиссия принимает большинством голосов открытым голосованием и принятое решение оформляется протоколом.
При несогласии с принятым решением, члены комиссии по аккредитации излагают свое мнение в письменном виде, с приобщением к протоколу заседания.
6. Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя по ассоциации в течении 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов и сведений, указанных в пункте 8 Перечня по ассоциации, проверяет полноту представленных документов и сведений.
7. При представлении услугополучателем по ассоциации неполного пакета документов и сведений и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник ответственного структурного подразделения в сроки, указанные в пункте 6 настоящих Правил готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
8. При предоставлении услугополучателем по ассоциации полного пакета документов, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя по ассоциации в течении 1 (одного) рабочего дня с момента проведения процедуры, предусмотренной пунктом 6 настоящих Правил формирует документы и сведения, представленные согласно пункту 8 Перечня по ассоциации, направляет их на рассмотрение Комиссии.
Рассмотрение документов осуществляется на заседании Комиссии в течении 10 (десяти) рабочих дней, по результатам принимает одно из следующих решений:

Осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілетін КҚ-ның аккредиттеу туралы куәлігін алу үшін заңды тұлға (бұдан әрі – қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушы) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті және Қауымдастық жөніндегі тізбенің 8-тармағына сәйкес құжаттарды кеңсе арқылы жібереді.
5. КҚ-ға аккредиттеу жүргізу мақсатында аккредиттеу жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылады, оның құрамы қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің және мемлекеттік органдардың, үкіметтік емес ұйымдардың, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдардың өкілдерінен құрылады.
Комиссияның құрамы қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші басшысының, ол болмаған кезде оны алмастыратын адамның шешімімен ресімделеді.
Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ сан, бірақ кемінде жеті адам болады.
Комиссияның төрағасы қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ол болмаған кезде оны алмастыратын адам болып табылады.
Комиссияның хатшысы қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің қатарынан тағайындалады және комиссия мүшесі болып табылмайды, комиссия жұмысын ұйымдастыруды, комиссия отырыстарын өткізуді дайындауды және өз құзыретінің шегінде өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Аккредиттеу немесе аккредиттеуден бас тарту туралы шешімді комиссия көпшілік дауыспен ашық дауыс беру арқылы қабылдайды және қабылданған шешім хаттамамен ресімделеді.
Қабылданған шешіммен келіспеген жағдайда аккредиттеу жөніндегі комиссия мүшелері өз пікірін отырыстың хаттамасына қоса тіркей отырып, жазбаша түрде баяндайды.
6. Қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері Қауымдастық жөніндегі тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттар мен мәліметтерді тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің толықтығын тексереді.
7. Қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушы құжаттар мен мәліметтердің топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) жарамдылық мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген мерзімде жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметкері өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
8. Қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген рәсімдер жүргізілген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде Қауымдастық жөніндегі тізбенің 8-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттар мен мәліметтерді қалыптастырады, оларды Комиссияның қарауына жібереді.
Құжаттарды қарау 10 (оң) жұмыс күні ішінде Комиссияның отырысында жүзеге асырылады, нәтижесі бойынша мынадай шешімдердің біреуін қабылдайды:

1) аккредитовать ассоциацию (союз, объединение);
2) отказать в аккредитации.
Комиссия проводит оценку на соответствие условиям аккредитации ПА по сведениям установленным в приложении 3 к настоящим Правилам.
Результат решении Комиссии направляется секретарем Комиссии услугополучателю по ассоциации в течении 2 (двух) рабочих дней со дня принятия решении Комиссии.
9. При положительном решении Комиссии услугодатель по ассоциации в течении 1 (одного) рабочего дня оформляет и выдает свидетельство об аккредитации ПА, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
10. Основаниями для мотивированного отказа в выдаче свидетельства об аккредитации ПА являются:
1) установление недостоверности представленных документов и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя по ассоциации имеется вступившее в законную силу решения суда, на основании которого услугополучатель по ассоциации лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
3) несоответствие услугополучателя по ассоциации и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
4) вступления в отношении услугополучателя по ассоциации в законную силу решения суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности.
11. При принятии услугодателем по ассоциации решения о мотивированном отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящих Правил, услугодатель по ассоциации предварительно уведомляет услугополучателя по ассоциации о таком предварительном решении, а также о возможности выразить услугополучателю по ассоциации позицию по нему.
Уведомление направляется должностным лицом услугодателя по ассоциации в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан не менее чем за 3 (три) рабочих дня до окончания услуги. Услугополучатель по ассоциации имеет возможность предоставить обоснование и высказать возражение к предварительному решению в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам проведения заслушивания услугодатель по ассоциации оформляет и выдает свидетельство об аккредитации ПА либо направляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.

1) қауымдастықты (одақ, бірлестік) аккредиттеу;
2) аккредиттеуден бас тарту.
Комиссия осы Қағидаларға 3-қосымшада белгіленген мәліметтер бойынша КҚ-ның аккредиттеу шарттарына сәйкестігіне бағалау жүргізеді.
Комиссия шешімінің нәтижесін Комиссия хатшысы қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушыға Комиссия шешім қабылдаған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде жібереді.
9. Комиссияның оң шешімі болғанда қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша КҚ-ны аккредиттеу туралы куәлікті ресімдейді және береді.
10. КҚ-ны аккредиттеу туралы куәлікті беруден дәлелді бас тарту үшін мыналар негіз болып табылады:
1) ұсынылған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның негізінде қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылған, заңды күшіне енген сот шешімінің болуы;
3) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
4) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметіне немесе қызметінің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы сот шешімінің заңды күшіне енуі.
11. Қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы шешім қабылдаған кезде қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші осындай алдын ала шешім туралы, сондай-ақ қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының ол бойынша ұстанымын айту мүмкіндігі туралы қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала хабарлайды.
Хабарламаны қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамы Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызмет аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жібереді. Қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей алдын ала шешімге негіздеме ұсынуға және қарсы пікір айтуға мүмкіндігі бар.
Тыңдау жүргізу нәтижесі бойынша қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші КҚ-ны аккредиттеу туралы куәлікті ресімдейді және береді немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жібереді.

12. Свидетельство об аккредитации ПА выдается сроком на пять лет.
13. Переоформление свидетельство об аккредитации ПА осуществляется, в следующих случаях:
1) выявления в свидетельстве ошибок (опечаток);
2) реорганизации услугополучателя по ассоциации;
3) изменения адреса места нахождения услугополучателя по ассоциации;
4) изменения наименования услугополучателя по ассоциации;
5) изменения организационно-правовой формы услугополучателя по ассоциации;
6) наличия требования о переоформлении в законах Республики Казахстан.
14. При переоформлении свидетельство об аккредитации ПА в случаях, предусмотренных пунктом 13 настоящих Правил, услугополучатель по ассоциации представляет услугодателю по ассоциации через канцелярию заявление согласно приложению 4 к настоящим Правилам с подтверждающими документами о соответствующих изменениях в течении 5 (пяти) рабочих дней с момента возникновения изменений, послуживших основанием для переоформления свидетельства и ранее выданное свидетельство об аккредитации ПА (оригинал).
15. Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя по ассоциации осуществляет процедуры, предусмотренные пунктами 6-7 настоящих правил.
При положительном решении услугодатель по ассоциации в течении 3 (трех) рабочих дней переоформляет свидетельство об аккредитации ПА с обязательным указанием сведений о ранее выданном свидетельстве об аккредитации ПА.
16. Услугодатель по ассоциации отказывает в переоформлении свидетельства об аккредитации ПА, инициированном по основаниям, предусмотренным пунктом 13 настоящих Правил, при непредставлении или ненадлежащем оформлении подтверждающих документов.
17. Свидетельство об аккредитации ПА прекращает свое действие в случаях:
1) истечения срока его действия;
2) реорганизации или ликвидации ПА;
3) представления ПА заявления о добровольном прекращении действия свидетельства;
4) вступления в отношении услугополучателя по ассоциации в законную силу решения суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности.
18. Жалоба на решения, действия (бездействие) услугодателя по ассоциации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя по ассоциации.
Жалоба услугополучателя по ассоциации, поступившая в адрес непосредственно оказывающего государственную услугу услугодателя по ассоциации, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя по ассоциации, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования получают по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Рассмотрение жалобы в досудебном порядке по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю по ассоциации, чье решение, действие (бездействие) обжалуется.
Услугодатель по ассоциации, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель по ассоциации, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено законом, то обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.

12. КҚ-ны аккредиттеу туралы куәлік бес жыл мерзімге беріледі.
13. КҚ-ны аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу мынадай жағдайларда жүзеге асырылады:
1) куәлікте қателердің (қате жазулардың) анықталуы;
2) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының қайта ұйымдастырылуы;
3) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының орналасқан мекенжайының өзгеруі;
4) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының атауының өзгеруі;
5) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының ұйымдық-құқықтық нысанының өзгеруі;
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талаптардың болуы.
14. Осы Қағидалардың 13-тармағында көзделген жағдайларда КҚ-ны аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу кезінде қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушы куәлікті қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер пайда болған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде тиісті өзгерістер туралы растаушы құжаттар бар өтінішті және КҚ-ны аккредиттеу туралы бұрын берілген куәлікті (түпнұсқаны) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес кеңсе арқылы қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті берушіге ұсынады.
15. Қауымдастық жөніндегі көрсетілген қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері осы Қағидалардың 6-7-тармақтарында көзделген рәсімдерді жүзеге асырады.
Оң шешім болғанда қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші 3 (үш) жұмыс күні ішінде КҚ-ны аккредиттеу туралы бұрын берілген куәлік туралы мәліметтерді міндетті түрде көрсете отырып, КҚ-ны аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдейді.
16. Қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші растаушы құжаттар берілмеген немесе тиісінше рәсімделмеген жағдайда осы Қағидалардың 13-тармағында көзделген негіздер бойынша бастама жасалған КҚ-ны аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеуден бас тартады.
17. КҚ-ны аккредиттеу туралы куәліктің қолданылуы:
1) қолданылу мерзімі өткен;
2) КҚ қайта ұйымдастырылған немесе таратылған;
3) КҚ куәліктің қолданылуын ерікті түрде тоқтату туралы өтініш берген;
4) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметіне немесе қызметінің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы сот шешімі заңды күшіне енген жағдайларда тоқтатылады.
18. Қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына беріледі.
Қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының тікелей мемлекеттік қызметті көрсететін қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығының телефоны арқылы алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша сотқа дейінгі тәртіппен шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті берушіге беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға жібермеуге құқылы.
Егер заңмен өзгеше көзделмеген болса, онда сотқа дейінгі шағымданудан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.

Глава 3. Порядок оказания государственной услуги "Аккредитация физических и юридических лиц на осуществление деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита
19. Государственная услуга "Аккредитация физических и юридических лиц на осуществление деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита" (далее – государственная услуга по аудиту) оказывается ПА, ведомством в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – услугодатель по аудиту) через канцелярию услугодателя по аудиту.
20. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги по аудиту, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги по аудиту приведен в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация физических и юридических лиц на осуществление деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита" (далее – Перечень по аудиту) согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Для получения свидетельства об аккредитации на осуществление деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита (далее – свидетельство по аудиту), выдаваемое по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам физическое или юридическое лицо (далее – услугополучатель по аудиту) направляет услугодателю по аудиту через канцелярию заявление по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам и документы согласно пункту 8 Перечня по аудиту.
21. В целях проведения аккредитации физических и юридических лиц на осуществление деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита создается комиссия ПА по аккредитации (далее – Комиссия), состав которой формируется из числа представителей услугодателя по аудиту и государственных органов, неправительственных организаций, государственных и негосударственных организации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
Состав комиссии оформляется решением руководителя ПА, при его отсутствии - лицом, его замещающим.
Общее количество членов комиссии составляет нечетное число, но не менее пяти человек.
Председателем комиссии является руководитель ПА, при его отсутствии - лицо, его замещающее.
Секретарь комиссии назначается из числа сотрудников ПА и не является членом комиссии осуществляет организацию работы комиссии, подготовку проведения заседаний комиссии и иные функции в пределах своей компетенции.
Решение об аккредитации или отказе в аккредитации комиссия ПА принимает большинством голосов открытым голосованием и принятое решение оформляется протоколом.
При несогласии с принятым решением, члены комиссии по аккредитации излагают свое мнение в письменном виде, с приобщением к протоколу заседания.

3-тарау. "Жеке және заңды тұлғаларды санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібі
19. "Жеке және заңды тұлғаларды санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – аудит бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет) КҚ, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы ведомство (бұдан әрі – аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсетеді.
20. Қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ аудит бойынша мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын аудит бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес "Жеке және заңды тұлғаларды санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі – Аудит жөніндегі тізбе) келтірілген.
Осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілетін санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеу туралы куәлікті (бұдан әрі – аудит жөніндегі куәлік) алу үшін жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушы) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті берушіге кеңсе арқылы осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті және Аудит жөніндегі тізбенің 8-тармағына сәйкес құжаттарды жібереді.
21. Жеке және заңды тұлғаларды санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеуді жүргізу мақсатында құрамы аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің және мемлекеттік органдардың, үкіметтік емесе ұйымдардың, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдардың өкілдері қатарынан қалыптастырылатын аккредиттеу жөніндегі КҚ комиссиясы (бұдан әрі – Комиссия) құрылады.
Комиссияның құрамы КҚ басшысының, ол болмаған кезде оны алмастыратын адамның шешімімен ресімделеді.
Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ сан, бірақ кемінде бес адам болады.
Комиссияның төрағасы КҚ басшысы, ол болмаған кезде оны алмастыратын адам болып табылады.
Комиссияның хатшысы КҚ қызметкерлерінің қатарынан тағайындалады және комиссия мүшесі болып табылмайды, комиссия жұмысын ұйымдастыруды, комиссия отырыстарын өткізуді дайындауды және өз құзыретінің шегінде өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Аккредиттеу немесе аккредиттеуден бас тарту туралы шешімді КҚ комиссиясы көпшілік дауыспен ашық дауыс беру арқылы қабылдайды және қабылданған шешім хаттамамен ресімделеді.
Қабылданған шешіммен келіспеген жағдайда аккредиттеу жөніндегі комиссия мүшелері өз пікірін отырыстың хаттамасына қоса тіркей отырып, жазбаша түрде баяндайды.

22. Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя по аудиту в течении 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов и сведений, указанных в пункте 8 Перечня по аудиту, проверяет полноту представленных документов и сведений.
23. При представлении услугополучателем по аудиту неполного пакета документов и сведений и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник ответственного структурного подразделения в указанные сроки в пункте 22 настоящих Правил готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
24. При предоставлении услугополучателем по аудиту полного пакета документов, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя по аудиту в течении 1 (одного) рабочего дня с момента проведения процедуры, предусмотренной пунктом 22 настоящих Правил формирует документы и сведения, представленные согласно пункту 8 Перечня по аудиту, направляет их на рассмотрение Комиссии.
Рассмотрение документов осуществляется на заседании Комиссии в течении 10 (десяти) рабочих дней, по результатам которого принимает одно из следующих решений:
1) аккредитовать физическое и (или) юридическое лицо;
2) отказать в аккредитации.
Комиссия проводит оценку на соответствие условиям аккредитации санитарно-эпидемиологических аудиторов требованиям, установленным в приложении 7 к настоящим Правилам.
Результат решений Комиссии направляется секретарем Комиссии услугополучателю по аудиту в течении 2 (двух) рабочих дней со дня принятия решении Комиссии.
25. При положительном решении Комиссии услугодатель по аудиту в течении 1 (одного) рабочего дня оформляет и выдает свидетельство по аудиту, по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
26. Основаниями для мотивированного отказа в выдаче свидетельство по аудиту являются:
1) установление недостоверности представленных документов и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя по аудиту имеется вступившее в законную силу решения суда, на основании которого услугополучатель по аудиту лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
3) несоответствие услугополучателя по аудиту и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими правилами;
4) вступления в отношении услугополучателя по аудиту в законную силу решения суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности.

22. Аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері Аудит жөніндегі тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттар мен мәліметтер тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің толықтығын тексереді.
23. Аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) жарамдылық мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметкері осы Қағидалардың 22-тармағында көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
24. Аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері осы Қағидалардың 22-тармағында көзделген рәсімдер жүргізілген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде Аудит жөніндегі тізбенің 8-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттар мен мәліметтерді қалыптастырады, оларды Комиссияның қарауына ұсынады.
Құжаттарды қарау 10 (оң) жұмыс күні ішінде Комиссияның отырысында жүзеге асырылады, оның нәтижесі бойынша мынадай шешімдердің біреуін қабылдайды:
1) жеке және (немесе) заңды тұлғаны аккредиттеу;
2) аккредиттеуден бас тарту.
Комиссия санитариялық-эпидемиологиялық аудиторлардың аккредиттеу шарттарына осы Қағидаларға 7-қосымшада белгіленген талаптарға сәйкестігіне бағалау жүргізеді.
Комиссия шешімінің нәтижесін Комиссия хатшысы Комиссия шешімі қабылданған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.
25. Комиссияның оң шешімі болғанда аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудит жөніндегі куәлікті ресімдейді және береді.
26. Аудит жөніндегі куәлікті беруден дәлелді бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) ұсынылған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның негізінде аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылған, заңды күшіне енген сот шешімінің болуы;
3) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
4) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметіне немесе қызметінің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы сот шешімінің заңды күшіне енуі.

27. При принятии услугодателем по аудиту решения о мотивированном отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 26 настоящих Правил, услугодатель по аудиту предварительно уведомляет услугополучателя по аудиту о таком предварительном решении, а также о возможности выразить услугополучателю по аудиту позицию по нему.
Уведомление направляется должностным лицом услугодателя по аудиту в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан не менее чем за 3 (три) рабочих дня до окончания услуги. Услугополучатель по аудиту имеет возможность предоставить обоснование и высказать возражение к предварительному решению в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам проведения заслушивания услугодатель по аудиту оформляет и выдает свидетельство по аудиту либо направляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
28. Свидетельство по аудиту выдается сроком на пять лет.
29. Переоформление свидетельство по аудиту осуществляется, в следующих случаях:
1) выявления в свидетельстве ошибок (опечаток);
2) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица;
3) реорганизации услугополучателя по аудиту;
4) изменения адреса места нахождения услугополучателя по аудиту;
5) перерегистрации индивидуального предпринимателя-услугополучателя по аудиту, изменении его наименования;
6) изменения организационно-правовой формы услугополучателя по аудиту;
7) наличия требования о переоформлении в законах Республики Казахстан.
30. При переоформлении разрешения в случаях, предусмотренных пунктом 29 настоящих Правил, услугополучателя по аудиту представляет услугодателю по аудиту через канцелярию заявление согласно приложению 8 к настоящим Правилам с подтверждающими документами о соответствующих изменениях в течении 5 (пяти) рабочих дней с момента возникновения изменений, послуживших основанием для переоформления разрешения и ранее выданное свидетельство по аудиту (оригинал).
31. Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя по аудиту осуществляет аналогичные процедуры, предусмотренные пунктами 22-23 настоящих Правил.
При положительном решение услугодатель по аудиту в течении 3 (одного) рабочего дня переоформляет свидетельство по аудиту с обязательным указанием сведений о ранее выданном свидетельстве по аудиту.

27. Аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалардың 26-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы шешім қабылдаған кезде аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушыны осындай алдын ала шешім туралы, сондай-ақ ол бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі туралы аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушыны алдын ала хабардар етеді.
Хабарламаны аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамы Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызмет аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жібереді. Аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей алдын ала шешімге негіздеме беруге және қарсылық білдіруге мүмкіндігі бар.
Тыңдауды өткізу нәтижесі бойынша аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші аудит жөніндегі куәлікті ресімдейді және береді не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жібереді.
28. Аудит жөніндегі куәлік бес жыл мерзімге беріледі.
29. Аудит жөніндегі куәлікті қайта ресімдеу мынадай жағдайларда жүзеге асырылады:
1) қателердің (қате жазулардың) анықталуы;
2) жеке тұлғаның тегінің, атының, әкесінің атының (ол болған кезде) өзгеруі;
3) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының қайта ұйымдастырылуы;
4) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының орналасқан мекенжайының өзгеруі;
5) дара кәсіпкер-аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының қайта тіркелуі, оның атауының өзгеруі;
6) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының ұйымдық-құқықтық нысанының өзгеруі;
7) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талаптың болуы.
30. Осы Қағидалардың 29-тармағында көзделген жағдайларда рұқсатты қайта ресімдеу кезінде аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушы рұқсатты қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер пайда болған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде тиісті өзгерістер туралы растаушы құжаттар бар өтінішті және аудит бойынша бұрын берілген куәлікті (түпнұсқаны) осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес кеңсе арқылы аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті берушіге ұсынады.
31. Аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері осы Қағидалардың 22-23-тармақтарында көзделген осындай рәсімдерді жүзеге асырады.
Оң шешім болғанда аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші 3 (бір) жұмыс күні ішінде бұрын берілген аудит жөніндегі куәлік туралы мәліметтерді міндетті түрде көрсете отырып, аудит жөніндегі куәлікті қайта ресімдейді.

32. Услугодатель по аудиту отказывает в переоформлении свидетельство по аудиту, инициированном по основаниям, предусмотренным пунктом 30 настоящих Правил, при непредставлении или ненадлежащем оформлении подтверждающих документов.
33. Свидетельство по аудиту прекращает свое действие в случаях:
1) истечения срока его действия;
2) реорганизации или ликвидации услугополучателя по аудиту;
3) представления услугополучателям по аудиту заявления о добровольном прекращении действия свидетельства;
4) вступления в отношении услугополучателя по аудиту в законную силу решения суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности.
5) выявления государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения фактов ненадлежащего осуществления деятельности, предусмотренным статьей 49 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения".
34. Жалоба на решения, действия (бездействие) услугодателя по аудиту и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя по аудиту.
Жалоба услугополучателя по аудиту, поступившая в адрес непосредственно оказывающего государственную услугу услугодателя по аудиту, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя по аудиту, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования получают по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Рассмотрение жалобы в досудебном порядке по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю по аудиту, чье решение, действие (бездействие) обжалуется.
Услугодатель по аудиту, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель по аудиту, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено законом, то обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к правилам аккредитации
в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация профессиональной ассоциации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
1
Наименование услугодателя
Комитет санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
через канцелярию услугодателя
3
Срок оказания государственной услуги
20 (двадцать) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Свидетельство об аккредитации профессиональной ассоциации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее – услугополучатель) на бесплатной основе.
7
График работы

32. Аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші растаушы құжаттар берілмеген немесе тиісінше ресімделмеген жағдайда осы Қағидалардың 30-тармағында көзделген негіздер бойынша бастама жасалған аудит жөніндегі куәлікті қайта ресімдеуден бас тартады.
33. Аудит жөніндегі куәліктің қолданылуы:
1) қолданылу мерзімі өткен;
2) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушы қайта ұйымдастырылған немесе таратылған;
3) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушы куәліктің қолданылуын ерікті түрде тоқтату туралы өтініш берген;
4) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметіне немесе қызметінің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы сот шешімі заңды күшіне енген;
5) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік орган "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 49-бабында көзделген қызметті тиісінше жүзеге асырмау фактілерін анықтаған жағдайларда жүзеге асырылады.
34. Аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың жұмыскерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына беріледі.
Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тікелей мемлекеттік қызмет көрсететін аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағымды сотқа дейінгі тәртіппен қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті берушіге беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға жібермеуге құқылы.
Егер заңмен өзгеше көзделмеген болса, онда сотқа дейінгі шағымданудан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
1-қосымша
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы кәсіптік қауымдастықты аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Републикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
20 (жиырма) жұмыс күні
4
Мемлекеттiк қызметтi көрсету нысаны
қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы кәсіптік қауымдастықты аккредиттеу туралы куәлік не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемнің мөлшері және Қазақстан Републикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі

График работы услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление, в форме согласно приложению 9 настоящих Правил;
2) форма сведений ПА согласно приложению 3 к настоящим правилам;
3) копию устава, стандартов ПА и правил ПА профессиональной ассоциации;
4) список действующих членов профессиональной ассоциации не менее (пяти) субъектов осуществляющих деятельность по проведению санитарно-эпидемиологического аудита;
5) список членов комиссии задействованных в аккредитации физических и юридических лиц, осуществляющих проведение санитарно-эпидемиологического аудита и копии документов в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан, подтверждающий опыт работы не менее трех лет по деятельности санитарно-эпидемиологического аудита;
6) копии документов, подтверждающих наличие высшей квалификационной категории в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения у членов комиссии;
7) копии документов членов комиссии, подтверждающих обучение по повышению квалификации за последние 3 (три) года;
8) план работы на период действия свидетельства об аккредитации (прохождение обучения по вопросам аккредитации, участия в конференциях, в том числе разъяснительная работа по вопросам аккредитации физических и юридических лиц).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности представленных документов и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя по ассоциации имеется вступившее в законную силу решения суда, на основании которого услугополучатель по ассоциации лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
3) несоответствие услугополучателя по ассоциации и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими правилами;
4) вступления в отношении услугополучателя по ассоциации в законную силу решения суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
1. Адреса места оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе gov.egov.kz.

Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетілмей кезек тәртібімен көрсетіледі.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысандағы өтініш;
2) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес КҚ мәліметтерінің нысаны;
3) КҚ жарғысының, стандарттарының және КҚ қағидаларының көшірмесі;
4) кәсіптік қауымдастықтың санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын кемінде (бес) субъектісінің жұмыс істеп тұрған мүшелерінің тізімі;
5) санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізуді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды аккредиттеуге тартылған комиссия мүшелерінің тізімі және санитариялық-эпидемиологиялық аудит қызметі бойынша кемінде үш жұмыс тәжірибесін растайтын Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес құжаттардың көшірмелері;
6) комиссия мүшелерінде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы жоғары біліктілік санаттың болуын растайтын құжаттардың көшірмелері;
7) соңғы 3 (үш) жылда біліктілікті арттыру бойынша оқуды растайтын комиссия мүшелері құжаттарының көшірмелері;
8) аккредиттеу туралы куәліктің қолданылу кезеңіне арналған жұмыс жоспары (аккредиттеу мәселелері бойынша оқытудан өту, конференцияларға қатысу, оның ішінде жеке және заңды тұлғаларды аккредиттеу мәселелері бойынша түсіндіру жұмысы).
9
Қазақстан Републикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
11) ұсынылған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның негізінде қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылған, заңды күшіне енген сот шешімінің болуы;
3) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
4) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметіне немесе қызметінің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы сот шешімінің заңды күшіне енуі.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
1.Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары gov.​egov.​kz интернет-ресурсында орналастырылған.
2.Физикалық мүмкіндіктері шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған, ғимараттарға кіру пандустармен жабдықталған, шақыру түймелері бар.

2. Предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными физическими возможностями, входы в здания оборудованы пандусами, имеются кнопки вызова.
3. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе: gov.egov.kz.
Приложение 2
к правилам аккредитации
в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
Форма
Герб
СВИДЕТЕЛЬСТВО ОБ АККРЕДИТАЦИИ
профессиональной ассоциации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Выдано ___________________________________________________________
(наименование организации)
На основании Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе
здравоохранения" аккредитована на осуществление деятельности по аккредитации
физических и юридических лиц по проведению санитарно-эпидемиологического
аудита, с выдачей свидетельства об аккредитации сроком на 5 (пять) лет
до "____"______________20____г.
Руководитель ведомства государственного органа в сфере
санитарно-эпидемиологического благополучия населения
_____________________________________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Дата выдачи свидетельства
"____"______________20______г.
Регистрационный № _____________________
город _________________________
Приложение 3
к правилам аккредитации
в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
Форма
Форма сведений ПА, претендующей на проведение аккредитации физических
и юридических лиц по проведению санитарно-эпидемиологического аудита
1. Юридический адрес ___________________________________________________
2. Номер и дата документа о государственной регистрации ПА юридического лица
_______________________________________________________________________
3. Сведения о наличии веб-сайта (наименование)
4. Список учредителей и (или) членов ПА
№ п/п
Наименование субъектов членов ПА
Сведения о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, юридического лица
Уведомление о начале деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита
Период деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита
5. Список экспертов, задействованных в Комиссии и по аккредитации
№ п/п
Ф.И.О (при его наличии)
Специализация по диплому
Стаж работы по специальности
Период работы в качестве санитарно-эпидемиологического аудитора, организация
Сведения о сертификате специалиста в области здравоохранения (номер, дата выдачи подтверждающего документа)
Обучение по повышению квалификации за последние 3 (три) года
(дата, количество часов)
Приложение 4
к правилам аккредитации
в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
Форма
Заявление для переоформления свидетельства об аккредитации
профессиональной ассоциации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
В ___________________________________________________________________
(полное наименование государственного органа)
от __________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица)
Прошу переоформить свидетельство об аккредитации №__________
от "____"_______________20__года, выданную (ое) на осуществление
____________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
По следующему (им) основанию (ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

2. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: gov.​egov.​kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Елтаңба
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы кәсіптік қауымдастықты
АККРЕДИТТЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
__________________________________________________________________________ берілді.
(ұйымның атауы)
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің негізінде санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу бойынша жеке және заңды тұлғаларды аккредиттеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеліп, аккредиттеу туралы куәлік 20____ жылғы "____"______________ дейін 5 (бес) жыл мерзімге берілді.
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік орган ведомствосының басшысы
__________________________________________________________________________
(қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
Куәліктің берілген күні
20____жылғы "____"______________
Тіркеу № _____________________
_________________________ қаласы
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу бойынша жеке және заңды тұлғаларды аккредиттеуді жүргізуге үміткер КҚ мәліметтерінің нысаны
1. Заңды мекенжайы__________________________________________________________
2. Заңды тұлғаның КҚ мемлекеттік тіркеу туралы құжатының нөмірі мен күні
___________________________________________________________________________
3. Веб-сайттың бар болуы туралы мәліметтер (атауы)
4. КҚ құрылтайшыларының және (немесе) мүшелерінің тізімі
р/с №
КҚ мүшелері субъектілерінің атауы
Дара кәсіпкер, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер
Санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметтің басталғаны туралы хабарлама
Санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызмет кезеңі
5. Комиссияға тартылған және аккредиттеу бойынша сарапшылардың тізімі
р/с №
Т.А.Ә. (бар болса)
Диплом бойынша мамандануы
Мамандығы бойынша еңбек өтілі
Санитариялық-эпидемиологиялық аудитор ретіндегі жұмыс кезеңі, ұйым
Денсаулық сақтау саласындағы маман сертификаты туралы мәліметтер
(растаушы құжаттың нөмірі, берілген күні)
Соңғы 3 (үш) жылда біліктілікті арттыру бойынша оқыту
(күні, сағат саны)
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы кәсіптік қауымдастықты аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу үшін өтініш
_____________________________________________________________________________-ға
(мемлекеттік органның толық атауы)
________________________________________________________________________________ -дан
(толық атауы, орналасқан жері, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрінің (түрлерінің) толық атауы)
жүзеге асыруға берілген 20__ жылғы "____" _______________ № __________
аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеуді сұраймын.
Мынадай негіз (негіздер) бойынша (тиісті ұяшықта Х көрсетіңіз):

1) выявления в свидетельстве ошибок (опечаток)
____________________________________________________________________
2) реорганизации услугополучателя по ассоциации ________________________
3) изменения адреса места нахождения услугополучателя по ассоциации
____________________________________________________________________
4) изменения наименования услугополучателя по ассоциации
____________________________________________________________________
5) изменения организационно-правовой формы услугополучателя по ассоциации
____________________________________________________________________
6) наличия требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
____________________________________________________________________
Адрес юридического лица _____________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Прилагается ____________листов.
Настоящим подтверждается, что:
1) все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче
свидетельство об аккредитации ПА;
2) заявителю не запрещено судом заниматься данным видом деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
4) заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах, при выдаче свидетельство об аккредитации ПА.
Руководитель ____________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "_____" ___________ 20__ года
Приложение 5
к правилам аккредитации
в сфере санитарно- эпидемиологического
благополучия населения
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация физических и юридических лиц на осуществление деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита"
1
Наименование услугодателя
Профессиональные ассоциации, аккредитованные ведомством в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
через канцелярию услугодателя
3
Срок оказания государственной услуги
20 (двадцать) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
свидетельство об аккредитации, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) на бесплатной основе.
7
График работы

1) куәлікте қателердің (қате жазулардың) анықталуы ___________________________
2) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының қайта ұйымдастырылуы_________________________________
3) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының орналасқан мекенжайының өзгеруі _________________________________
4) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының атауының өзгеруі_________________________________
5) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының ұйымдық-құқықтық нысанының өзгеруі_________________________________
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талаптардың болуы_________________________________
Заңды тұлғаның мекенжайы _______________________________________________________
(почталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің атауы, үйдің/ғимараттың
нөмірі)
Электрондық почта _______________________________________________
Телефондар _____________________________________________________________
____________ парақ қоса беріледі.
Осы өтініш арқылы мыналар расталады:
1) барлық көрсетілген деректер ресми байланыстар болып табылады және оларға КҚ аккредиттеу туралы куәлікті беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болады;
2) өтініш иесіне қызметтің осы түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбаған;
3) қоса берілген барлық құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылады;
4) өтініш иесі КҚ-ны аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімдігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісім береді.
Басшы ____________ _________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Толтырылған күні: 20 жылғы "_____" _____________________________________
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
5-қосымша
"Жеке және заңды тұлғаларды санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы ведомство аккредиттеген кәсіптік қауымдастық (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
20 (жиырма) жұмыс күні
4
Мемлекеттiк қызметтi көрсету нысаны
қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
аккредиттеу туралы куәлік не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемнің мөлшері және Қазақстан Републикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі
Жұмыс кестесі

График работы услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
2) копию документа, подтверждающего сведения о персонале;
3) копию диплома об образовании физических лиц и (или) сотрудников юридического лица;
4) список сотрудников, задействованных в деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита (в случае отсутствия в ШЭП сведений о профилях работников и учета трудовых договоров);
5) копии документов подтверждающих повышение квалификации сотрудников, задействованных по проведению санитарно-эпидемиологического аудита по специальности за последние пять лет;
6) копии документов подтверждающих квалификационную категорию сотрудников задействованных в деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности представленных документов и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя по аудиту имеется вступившее в законную силу решения суда, на основании которого услугополучатель по аудиту лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
3) несоответствие услугополучателя по аудиту и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими правилами;
4) вступления в отношении услугополучателя по аудиту в законную силу решения суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
1. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе gov.egov.kz.
2. Предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными физическими возможностями, входы в здания оборудованы пандусами, имеются кнопки вызова.
3. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 6
к правилам аккредитации
в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
Форма
_________________________________________________________________________
(наименование аккредитующей организации в сфере
санитарно-эпидемиологического благополучия населения)
СВИДЕТЕЛЬСТВО ОБ АККРЕДИТАЦИИ
на осуществление деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита
На основании статьи 25 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе
здравоохранения"
_________________________________________________________________________
полное наименование физического или юридического лица
признается аккредитованной по проведению санитарно-эпидемиологического аудита
на территории Республики Казахстан сроком на 5 (пять) лет до
"____"______________20____г.
Руководитель _____________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись ____________________________________________________
место печати
Дата выдачи свидетельства "____" ______ 20___год
Регистрационный № __________________________
Город _______________________________________
Приложение 7
к правилам аккредитации
в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
Квалификационные требования для аккредитации физических и юридических лиц, претендующих на осуществление деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита
требования
показатель
1
Наличие в штате специалистов с высшим медицинским образованием санитарно-эпидемиологического профиля
Не менее 5 специалистов
2
Опыт работы специалистов в органах и организациях в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
не менее десяти лет
3
Сведения о сертификате специалиста в области здравоохранения
по общей гигиене, эпидемиологии
4
Обучения сотрудников, задействованных в деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита за последние 5 лет:
по общим вопросам аудиторской деятельности;.
- по вопросам общей гигиене;
- по вопросам эпидемиологии
не менее 60 часов по каждой специальности
Приложение 8
к правилам аккредитации
в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
Заявление для переоформления свидетельства об аккредитации
на осуществление деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита
В __________________________________________________________________
(полное наименование организации, аккредитованной ведомством в сфере
санитарно-эпидемиологического благополучия населения)
от _________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение физического или юридического лица
(бизнес-идентификационный номер юридического лица))
Прошу переоформить свидетельство об аккредитации
№__________от "____"_______________20__года,
выданную (ое) на осуществление
____________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
По следующему (им) основанию (ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

көрсетілетін қызметті берушінің: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетілмей кезек тәртібімен көрсетіледі.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) персонал туралы мәліметтерді растайтын құжаттың көшірмесі;
3) жеке тұлғалардың және (немесе) заңды тұлға қызметкерлерінің білімі туралы дипломның көшірмесі;
4) санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметке тартылған қызметкерлердің тізімі (ЭҮШ-да қызметкерлердің бейіндері және еңбек шарттарын есепке алу туралы мәліметтер болмаған жағдайда);
5) соңғы бес жыл ішінде мамандығы бойынша санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізуге тартылған қызметкерлердің біліктілігін арттыруды растайтын құжаттардың көшірмелері;
6) санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметке тартылған қызметкерлердің біліктілік санатын растайтын құжаттардың көшірмелері.
9
Қазақстан Републикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) ұсынылған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның негізінде аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылған, заңды күшіне енген сот шешімінің болуы;
3) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
4) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметіне немесе қызметінің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы сот шешімінің заңды күшіне енуі.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
1.Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары gov.​egov.​kz интернет-ресурсында орналастырылған.
2.Физикалық мүмкіндіктері шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған, ғимараттарға кіру пандустармен жабдықталған, шақыру түймелері бар.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында көрсетілген.
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
__________________________________________________________________________
(халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы аккредиттеуші ұйымның атауы)
Санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға
АККРЕДИТТЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 25-бабының негізінде
_________________________________________________________________________________
жеке немесе заңды тұлғаның толық атауы
Қазақстан Республикасының аумағында 20____жылғы "____"______________дейін 5 (бес) жыл мерзімге санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу бойынша аккредиттелген деп танылады.
Басшы ____________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қолы ____________________________________________________
Мөр орны
Куәліктің берілген күні 20___жылғы "____" ______
Тіркеу № __________________________________
________________________________ қаласы
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
7-қосымша
Санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға үміткер жеке және заңды тұлғаларды аккредиттеу үшін біліктілік талаптары
Талаптар
Көрсеткіш
1
Штатта санитариялық-эпидемиологиялық бейіндегі жоғары медициналық білімі бар мамандардың болуы
кемінде 5 маман
2
Мамандардың халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы органдар мен ұйымдардағы жұмыс тәжірибесі
кемінде он жыл
3
Денсаулық сақтау саласындағы маман сертификаты туралы мәліметтер
жалпы гигиена, эпидемиология бойынша
4
Соңғы 5 жылда санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметке тартылған қызметкерлерді оқыту:
аудиторлық қызметтің жалпы мәселелері бойынша:
- жалпы гигиена мәселелері бойынша;
- эпидемиология мәселелері бойынша
әр мамандық бойынша кемінде 60 сағат
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
8-қосымша
Санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу үшін өтініш
_____________________________________________________________________________ -ға
(халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы
ведомство аккредиттеген ұйымның толық атауы)
____________________________________________________________________________ -дан
(жеке немесе заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жері (заңды тұлғаның
бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрінің (түрлерінің) толық атауы)
жүзеге асыруға берілген 20__жылғы "____"_______________№__________ аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеуді сұраймын.
Мынадай негіз (негіздер) бойынша (тиісті ұяшықта Х көрсетіңіз):

1) выявления в документе ошибок (опечаток) _____________________________
2) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица
____________________________________________________________________
3) реорганизации услугополучателя по аудиту
____________________________________________________________________
4) изменения адреса места нахождения
____________________________________________________________________
5) перерегистрации индивидуального предпринимателя-услугополучателя по аудиту,
изменении его наименования
____________________________________________________________________
6) изменения организационно-правовой формы услугополучателя по аудиту
____________________________________________________________________
7) наличия требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
____________________________________________________________________
Адрес физического или юридического лица
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны___________________________________________________________
Прилагается ____________листов.
Настоящим подтверждается, что:
1) все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче
свидетельство об аккредитации;
2) заявителю не запрещено судом заниматься данным видом деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
4) заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах, при выдаче свидетельство об аккредитации.
________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "_____" ___________________ 20__ года
Приложение 9
к правилам аккредитации
в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
Форма
Руководителю
ведомства уполномоченного
органа в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
__________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Заявление
Прошу аккредитовать _________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
в качестве аккредитующего органа в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения для осуществления аккредитации физических и юридических
лиц по проведению санитарно-эпидемиологического аудита
Сведения об организации:

1) қателердің (қате жазулардың) анықталуы ___________________________________
2) жеке тұлғаның тегінің, атының, әкесінің атының (ол болған кезде) өзгеруі_________
3) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының қайта ұйымдастырылуы___________________________________
4) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының орналасқан мекенжайының өзгеруі___________________________________
5) дара кәсіпкер-аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының қайта тіркелуі, оның атауының өзгеруі___________________________________
6) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының ұйымдық-құқықтық нысанының өзгеруі___________________________________
7) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талаптың болуы___
Жеке немесе заңды тұлғаның мекенжайы ______________________________________
(почталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің атауы, үйдің/ғимараттың
нөмірі)
Электрондық почта _______________________________________________
Телефондар _____________________________________________________________
____________ парақ қоса беріледі.
Осы өтініш арқылы мыналар расталады:
1) барлық көрсетілген деректер ресми байланыстар болып табылады және оларға аккредиттеу туралы куәлікті беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болады;
2) өтініш иесіне қызметтің осы түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбаған;
3) қоса берілген барлық құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылады;
4) өтініш иесі аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімдігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісім береді.
__________________________________________________ (қолы)
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Толтырылған күні: 20 жылғы "_____" _____________________________________
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы уәкілетті
орган ведомствосының басшысы
_________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Өтініш
____________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу бойынша жеке және заңды тұлғаларды аккредиттеуді жүзеге асыру үшін халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы аккредиттеуші орган ретінде аккредиттеуді сұраймын.
Ұйым туралы мәліметтер:

1. Форма собственности: _______________________________________________
2. Год создания: ______________________________________________________
3. Свидетельство (справка) о государственной регистрации
_____________________________________________________________________
(№, кем и когда выдано)
4. Адрес: _____________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
5. Опись прилагаемых документов: ______________________________________
Руководитель организации: _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись)
Контактные данные: ___________________________________________________
(электронный адрес, рабочие и сотовые телефоны)
Настоящим подтверждается, что:
1) все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче
свидетельство об аккредитации ПА;
2) заявителю не запрещено судом заниматься данным видом деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
4) заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах, при выдаче свидетельство об аккредитации ПА.
Дата "____" ______________20__г.
Заявление принято к рассмотрению "_____" ________ 20 _______ года
_________________________________________________________
(подпись, фамилия ответственного лица в, принявшего заявление)
Приложение 10
к правилам аккредитации
в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
Форма
В _________________________
(полное наименование
профессиональной ассоциации,
осуществляющей аккредитацию
в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения)
Заявление
Прошу аккредитовать на осуществление деятельности по проведению
санитарно- эпидемиологического аудита в области санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
________________________________________________________________________
(полное наименование физического или юридического лица)
Сведения об организации:
1. Форма собственности ___________________________________________________
2. Год создания___________________________________________________________
3. Свидетельство (справка) о государственной регистрации (перерегистрации)
физического или юридического лица
___________________________________________________ (№, кем и когда выдано)
4. Адрес ________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)

1. Меншік нысаны: __________________________________________
2. Құрылған жылы: _________________________________________________
3. Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (анықтама)
________________________________________________________________
(№, кім және қашан берді)
4. Мекенжайы: _______________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон, факс)
5. Қоса берілетін құжаттардың тізімдемесі _____________________________________
Ұйымның басшысы: __________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы)
Байланыс деректері: ________________________________________________________
(электрондық почта, жұмыс және ұялы телефондар)
Осы өтініш арқылы мыналар расталады:
1) барлық көрсетілген деректер ресми байланыстар болып табылады және оларға КҚ аккредиттеу туралы куәлікті беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болады;
2) өтініш иесіне қызметтің осы түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбаған;
3) қоса берілген барлық құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылады;
4) өтініш иесі КҚ-ны аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімдігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісім береді.
Күні 20__жылғы "____" ______________.
Өтініш 20 _______жылғы "____" ________ қарауға қабылданды.
__________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған жауапты адамның қолы, тегі)
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы уәкілетті орган
ведомствосының басшысы
_________________________________________
(халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы аккредиттеуді
жүзеге асыратын кәсіптік қауымдастықтың
толық атауы)
Өтініш
____________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу бойынша қызметті жүзеге асыруға аккредиттеуді сұраймын.
Ұйым туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны: __________________________________________
2. Құрылған жылы: _________________________________________________
3. Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (анықтама)
________________________________________________________________
(№, кім және қашан берді)
4. Мекенжайы: _______________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон, факс)