Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных, предоставляемых организациями высшего и (или) послевузовского образования в рамках образовательного мониторинга
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 27 февраля 2023 года № 84. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2023 года № 31973
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить формы, предназначенные для сбора административных данных, предоставляемых организациями высшего и (или) послевузовского образования в рамках образовательного мониторинга согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 и 28 к настоящему приказу.
2. Организациям высшего и (или) послевузовского образования независимо от формы собственности и ведомственной принадлежности обеспечить:
1) передачу административных данных в объекты информатизации в области образования;
2) качественное, достоверное, своевременное и ежегодное предоставление административных данных в электронном формате в установленные формами сроки.
3. Департаменту цифровизации, и автоматизации государственных услуг в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр науки
и высшего образования
Республики Казахстан
С. Нурбек
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 27 февраля 2023 года № 84
Представляется: в Комитет высшего и послевузовского образования
Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.sci.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Контингент студентов очной формы обучения в организациях образования, реализующих образовательные программы высшего образования
Индекс: форма № ВП-1
Периодичность: годовая

Білім беру мониторингі шеңберінде жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары ұсынатын әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 27 ақпандағы № 84 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 28 ақпанда № 31973 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Білім беру мониторингі шеңберінде жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары ұсынатын әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 және 28 - қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
2. Меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары:
1) білім беру саласындағы ақпараттандыру объектілеріне әкімшілік деректерді беруді;
2) нысандарда белгіленген мерзімдерде электрондық форматта әкімшілік деректердің сапалы, дәйекті, уақтылы және жыл сайын берілуін қамтамасыз етсін.
3. Цифрландыру және мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрі
С. Нурбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары
білім министрі
2023 жылғы 27 ақпандағы
№ 84 Бұйрыққа
1 - қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитетіне Әкімшілік деректердің нысаны www.sci.gov.kz интернет - ресурста орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Жоғары білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында күндізгі оқунысанында оқитын студенттердің контингенті
Индексі: № 1-ЖО нысан
Кезеңділігі: жылдық

1. Пояснение по заполнению Формы:
В графе 1 указывается наименование специальности/направление подготовки.
В графе 2 указывается язык обучения.
В графе 3-7 указывается количество приема в текущем году.
В графе 8-24 указывается количество обучающихся по курсам.
В графе 25-27 указывается выпуск в текущем году.
В графе 28-30 количество ожидаемого выпуска.
2. Арифметико-логический контроль:
графа 3 = ∑ граф 4-7
графа 8 = ∑ граф 9-24
графа 25 = ∑ граф 26, 27
графа 28 = ∑ граф 29, 30
Приложение 2 к приказу
Представляется: в Комитет высшего и послевузовского образования
Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.sci.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Контингент студентов заочной формы обучения в организациях образования, реализующих образовательные программы высшего образования
Индекс: форма № ВП-2
Периодичность: годовая
Отчетный период 20__-20__ учебный год
Круг лиц представляющих информацию:
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Срок представления: до 31 октября (включительно) после отчетного периода
№ строки
наименование специальности/ направление подготовки
язык обучения
прием в текущем году, человек
обучающиеся, человек
всего
из них
всего
из них
курс
1-й
по государственному заказу за счет средств республиканского бюджета
по государственному заказу за счет средств местных исполнительных органов
на платной основе за счет собственных средств
на платной основе за счет других источников финансирования
государственный заказ
платные
государственный заказ
платные
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
всего
1.1
всего по специальности
1.1.1
в том числе на казахском
1.1.2
в том числе на русском
1.1.3
в том числе на иностранном
Продолжение таблицы
обучающиеся, человек
выпуск в текущем году, человек
Ожидаемый выпуск, человек
курс
всего
в том числе
всего
в том числе
2-й
3-й
4-й
5-й
государственный заказ
п платные
государственный заказ
платные
государственный заказ
платные
государственный заказ
платные
государственный заказ
платные
государственный заказ
платные
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Наименование _________________________________
Адрес ________________________________________
Телефон ______________________________________
Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель __________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Контингент студентов заочной формы обучения в организация образования реализующих образовательные программы высшего образования"
(Индекс: № ВП-2, периодичность-годовая)

1. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
1-бағанда мамандықтың атауы / даярлау бағыты көрсетіледі.
2-бағанда оқыту тілі көрсетіледі.
3-7-бағанда ағымдағы жылы қабылдау саны көрсетіледі.
8-24-бағанда курс бойынша білім алушылардың саны көрсетіледі.
25-27-бағанда ағымдағы жылғы шығарылым көрсетіледі.
28-30-бағандағы күтілетін шығарылым саны.
2. Арифметикалық-логикалық бақылау:
3 баған = ∑ 4-7 бағандар
8 баған = ∑ 9-24 бағандар
25 баған = ∑ 26, 27 бағандар
28 баған = ∑ 29, 30 бағандар
Бұйрыққа
2 - қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитетіне Әкімшілік деректердің нысаны www.sci.gov.kz интернет - ресурста орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Жоғары білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында сырттай оқу нысанында білім алатын студенттердің контингенті
Индексі: № 2-ЖО нысан
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең 20__- 20__ оқу жылы
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі 31 қазанға дейін (қоса алғанда)
жолдың №
мамандық атауы/
оқыту бағыты
оқыту тілі
ағымдағы жылдағы қабылдау,адам
оқитындар, адам
барлығы
оның ішінде
барлығы
оның ішінде
курс
1-ші
2-ші
республикалық бюджет есебінен мемлекеттік тапсырыс бойынша
жергілікті бюджет есебінен мемлекеттік тапсырыс бойынша
ақылы негізде өз есебінен
ақылы негізде өзге
мемлекеттік тапсырыс бойынша
ақылы негізде
мемлекеттік тапсырыс бойынша
ақылы негізде
мемлекеттік тапсырыс бойынша
ақылы негізде
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1
барлығы
1.1
мамандықтар бойынша барлығы
1.1.1
оның ішінде қазақ тілінде
1.1.2
оның ішінде орыс тілінде
1.1.3
оның ішінде шетел тілінде
Кестенің жалғасы
оқитындар, адам
ағымдағы жылғы бітірушілер, адам
күтілетін бітірушілердің саны,адам
курс
барлығы
оның ішінде
барлығы
оның ішінде
3-ші
4-ші
5-ші
мемлекеттік тапсырыс бойынша
ақылы негізде
мемлекеттік тапсырыс бойынша
ақылы негізде
мемлекеттік тапсырыс бойынша
ақылы негізде
мемлекеттік тапсырыс бойынша
ақылы негізде
мемлекеттік тапсырыс бойынша
ақылы негізде
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Атауы ________________________________ Мекен-жайы ________________________
Телефон __________________________________
Электронды почта мекен-жайы__________________________________
Орындаған___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға __________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Жоғары білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында сырттай оқу нысанында білім алатын студенттердің контингенті" (Индекс: № 2-ЖО, кезеңділігі – жылдық)

1. Пояснение по заполнению Формы:
В графе 1 указывается группы специальностей
В графе 2 указывается всего количество профессорско-преподавательского состава.
В графе 3-8 указывается количество прошедших повышение квалификации на базе центров, лабораторий и другие.
В графе 9-12 указывается форма повышения квалификации.
В графе 13-14 указывается продолжительность и объем.
В графе 15-16 указывается финансирование за счет средств.
Приложение 6 к приказу
Представляется: в Комитет высшего и послевузовского образования
Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.sci.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Сведения о воспитательной работе в организациях образования, реализующих образовательные программы высшего образования
Индекс: форма № ВП-6
Периодичность: годовая

1. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
1-бағанда мамандықтар тобы көрсетіледі
2-бағанда профессорлық-оқытушылық құрамның барлық саны көрсетіледі.
3-8-бағанда орталықтар, зертханалар және тағы басқа базасында біліктілікті арттырудан өткендердің саны көрсетіледі.
9-12-бағанда біліктілікті арттыру нысаны көрсетіледі.
13-14-бағанда ұзақтығы мен көлемі көрсетіледі.
15-16-бағанда қаражат есебінен қаржыландыру көрсетіледі.
Бұйрыққа
6 - қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитетіне Әкімшілік деректердің нысаны www.sci.gov.kz интернет - ресурста орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Жоғары білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарындағы тәрбие жұмыстары туралы мәліметтер
Индексі: № 6-ЖО нысан
Кезеңділігі: жылдық

Отчетный период 20__-20__ учебный год
Круг лиц представляющих информацию:
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Срок представления: до 31 октября (включительно) после отчетного периода
№ строки
наименование организации высшего и полсевузовского образования
всего студентов организаций высшего и послевузовского образования, человек
из них человек
победители конкурсов (соревнований, олимпиад)
занятых в спортивных секциях
в том числе, занимающихся национальными видами спорта
в том числе лица с инвалидностью, занимающихся в спортивных секциях
занятых в творческих кружках
занятых в клубах по интересам
вовлеченных в общественно-полезную деятельность (волонтерство, участие в деятельности комитетов по делам молодежи, областные и республиканские мероприятия, форумы, олимпиады, Универсиады и другие)
международные
республиканские
областные
городские
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Наименование _________________________________
Адрес ________________________________________
Телефон ______________________________________
Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель __________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о воспитательной работе в организациях образования, реализующих образовательные программы высшего образования"
(Индекс: № ВП-6, периодичность-годовая)
1. Пояснение по заполнению Формы:
В графе 1 указывается наименование организации высшего образования.
В графе 2 указывается всего количество студентов вуза.
В графе 3-12 указывается количество студентов в разбивке по спортивным секциям.
Приложение 7 к приказу
Представляется: в Комитет высшего и послевузовского образования
Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.sci.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Сведения о материально-техническом оснащении в организациях образования, реализующих образовательные программы высшего и (или) послевузовского образования
Индекс: форма № ВП-7
Периодичность: годовая

Есепті кезең 20__-20__ оқу жылы
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі 31 қазанға дейін (қоса алғанда)
жолдың №
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы
жоғары оқуорнының барлық студенттерінің саны, адам
оның ішінде адам
байқау (жарыс,олимпиада)женімпаздары
спорттық секцияға
қатысатындар
оның ішінде, ұлттық
спорт түрлеріне қатысатындар
оның ішінде, спорттық
секцияға қатысатын мүгедектігі бар адамдар
шығармашылық үйірмелерде айналысатындар
мүдделестер клубында айналысатындар
қоғамдық пайдалы қызметке тартылған білім алушылар (еріктілік қызметіне қатысу, жастар ісі комитеттінің жұмысына қатысу, областық және республикалық іс - шаралар, форумдар, олимпиадалар, универсиадалар)
халықаралық
республикалық
облыстық
қалалық
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Атауы ____________________________ Мекен-жайы ___________________________
Телефон __________________________________
Электронды почта мекен-жайы__________________________________
Орындаған___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға __________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Жоғары білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарындағы тәрбие жұмыстары туралы мәліметтер" (Индекс: № 6-ЖО, кезеңділігі – жылдық)
1. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
1-бағанда Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы көрсетіледі.
2-бағанда Жоғары оқуорнының студенттерінің барлық саны көрсетіледі.
3-12-бағанда спорттық секциялар бойынша бөлінген студенттер саны көрсетіледі.
Бұйрыққа
7 - қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитетіне Әкімшілік деректердің нысаны www.sci.gov.kz интернет - ресурста орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық жабдықталуы туралы мәліметтер
Индексі: № 7-ЖО нысан
Кезеңділігі: жылдық

1. Пояснение по заполнению Формы:
В графе 1 указывается наименование вуза.
В графе 2-7 указывается учебный курпус.
В графе 8-9 указываются лаборатории.
В графе 10-12 указываются спортивные сооружения и объекты.
Приложение 8 к приказу
Представляется: в Комитет высшего и послевузовского образования
Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.sci.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Сведения по обеспеченности общежитиями
Индекс: форма № ВП-8
Периодичность: годовая
Отчетный период 20__-20__ учебный год
Круг лиц представляющих информацию: Организации высшего и (или) послевузовского образования
Срок представления: до 31 октября (включительно) после отчетного периода
№ строки
наименование организациии высшего и полсевузовского образования
материально- техническая база общежитий
данные по студентам, человек
оплата за проживание в год, тенге
оплата за проживание в месяц, тенге
количество общежитий, единиц
год ввода в эксплуатацию
общая площадь, квадратных метров
тип общежития (секционный, коридорный)
количество койко-мест общежития, единиц
всего иногородних студентов
всего иностранных студентов
нуждающиеся в общежитии, человек
общее количество нуждающихся в общежитии
обеспечены местами в общежитии
обеспечены местами в общежитии иностранных студентов
не обеспечены местами в общежитии
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Наименование _________________________________
Адрес ________________________________________
Телефон ______________________________________
Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель __________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения по обеспеченности общежитиями"
(Индекс: № ВП-8, периодичность-годовая)
1. Пояснение по заполнению Формы:
В графе 1 указывается наименование организации высшего образования.
В графе 2-6 указывается материально- техническая база общежитий.
В графе 7-12 указывается данные по студентам.
В графе 13 указывается оплата за проживание в год.
В графе 14 указывается оплата за проживание в месяц.
2. Арифметико-логический контроль:
графа 9 = ∑ граф 10-12
Приложение 9 к приказу
Представляется: в Комитет высшего и послевузовского образования
Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.sci.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Сведения о трудоустройстве выпускников организаций высшего и (или) послевузовского образования
Индекс: форма № ВП-9
Периодичность: годовая

1. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
1-бағанда Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы көрсетіледі.
2-7-бағанда оқу корпусы көрсетіледі.
8-9-бағанда зертханалар көрсетіледі.
10-12-бағанда спорттық құрылыстар мен объектілер көрсетіледі.
Бұйрыққа
8 - қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитетіне Әкімшілік деректердің нысаны www.sci.gov.kz интернет - ресурста орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Жатақханалармен қамтылу жөніндегі мәліметтер
Индексі: № 8 -ЖО нысан
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең 20__-20__ оқу жылы
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі 31 қазанға дейін (қоса алғанда)
жолдың №
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы
жатақхананың материалдық-техникалық базасы
студенттер туралы деректер, адам
жатақханада тұру жылдық ақысы, теңге
жатақханада тұру ай сайын ақысы, теңге
жатақхананың саны, бірлік
қолданалуға еңгізілген жыл
жалпы ауданы, шаршыметр
жатақхананың түрі
(секциялық, коридорлы)
жатақхананың төсек- орындар саны, бірлік
басқақалалық студенттер саны
шетел студенттерінің саны
жатақхананы қажет ететіндер
жатақханаларда мұқтаж студенттердің жалпы саны
жатақханадағы орындармен қамтамасыз етілгендер
шетел студенттері жатақханамен қамтамасыз етілді
жатақханадағы орындармен қамтамасыз етілмегендер
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
11
12
13
14
Атауы __________________________________ Мекен-жайы ______________________
Телефон __________________________________
Электронды почта мекен-жайы__________________________________
Орындаған___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға __________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Жатақханалармен қамтылу жөніндегі мәліметтер" (Индекс: № 8-ЖО, кезеңділігі – жылдық)
1. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
1-бағанда Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы көрсетіледі.
2-6 - бағанда жатақханалардың материалдық-техникалық базасы көрсетіледі.
7-12-бағанда Студенттер бойынша деректер көрсетіледі.
13-бағанда бір жылда тұрғаны үшін төлем көрсетіледі.
14-бағанда айына тұрғаны үшін төлем көрсетіледі.
2. Арифметикалық-логикалық бақылау:
9 баған = ∑ 10, 11, 12 бағандар
Бұйрыққа
9 – қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитетіне Әкімшілік деректердің нысаны www.sci.gov.kz интернет - ресурста орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының бітірушілерінің жұмысқа орналасуы туралы мәліметтер
Индексі: № 9-ЖО нысан
Кезеңділігі: жылдық

Отчетный период 20__-20__ учебный год
Круг лиц представляющих информацию:
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Срок представления: до 31 октября (включительно) после отчетного периода
№ строки
наименование специальности/направление подготовки
выпуск в текущем году, человек
трудоустроены
из них трудоустроены в первый год после окончания вуза, человек
заняты
всего
в том числе обучавшихся по государственный заказу
Всего
в том числе обучавшихся по государственный заказу
всего
в том числе обучавшихся по государственный заказу
всего
в том числе обучавшихся по государственный заказу
по специальности
не по специальности
по специальности
не по специальности
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
всего
Продолжение таблицы
в том числе:
не трудоустроены
продолжают обучение
уход в декретный отпуск
выезд за рубеж на обучение (работа)
призыв в армию
Лица с инвалидностью I и II группы
в поисках места работы
всего
в том числе обучавшихся по государственный заказу
магистратура
докторантура
резидентура
По государственному заказу
По государственному заказу
По государственному заказу
По государственному заказу
По государственному заказу
По государственному заказу
По государственному заказу
По государственному заказу
По государственному заказу
По государственному заказу
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Наименование _________________________________
Адрес ________________________________________
Телефон ______________________________________
Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель __________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о трудоустройстве выпускников организаций высшего и (или) послевузовского образования"
(Индекс: № ВП-9, периодичность-годовая)
1. Пояснение по заполнению Формы:
В графе 1 указывается наименование специальности/направление подготовки.
В графе 2-3 указывается выпуск в текущем году.
В графе 4-5 указывается количество трудоустроенных студентов.
В графе 6-9 указывается из них трудоустроенных студентов в первый год после окончания вуза.
В графе 10-11 указывается количество занятых студентов.
В графе 12-19 указывается в том числе, которые продолжают обучение, призваны в армию или находятся в декрете и так далее.
В графе 20-21 указывается количество не трудоустроенных студентов.
Приложение 10 к приказу
Представляется: в Комитет высшего и послевузовского образования
Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.sci.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Сведения по информатизации организаций образования, реализующих образовательные программы высшего и (или) послевузовского образования
Индекс: форма № ВП-10
Периодичность: годовая

Есепті кезең 20__-20__ оқу жылы
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі 31 қазанға дейін (қоса алғанда)
жолдың №
мамандық атауы/оқыту бағыты
ағымдағы жылғы бітірушілер, адам
жұмысқа орналасқандар
оның ішінде жұмысқа орналасқандары, адам
жұмыспен қамтылғандар
барлығы
оның ішінде мемлекеттік тапсырыс бойынша
барлығы
оның ішінде мемлекеттік тапсырыс бойынша
барлығы
оның ішінде мемлекеттіктапсырыс
бойынша
барлығы
оның ішінде мемлекеттік тапсырыс бойынша
мамандық бойынша
мамандық бойынша емес
мамандық бойынша
мамандық бойынша емес
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
барлығы
Кестенің жалғасы
оның ішінде
жұмыспен қамтылмағандар
оқу жалғастыруда
бала күтіміне байланысты
шетелге шығумен байланысты (жұгмыс)
әскерге шақырту
I және II топтағы мүгедектігі бар адамдар
жұмыс орнын іздеуде
барлығы
оның ішінде мемлекеттік тапсырыс бойынша
магистратура
докторантура
резидентура
Мемлекеттік тапсырыс бойынша.
Мемлекеттік тапсырыс бойынша..
Мемлекеттік тапсырыс бойынша.
Мемлекеттік тапсырыс бойынша.
Мемлекеттік тапсырыс бойынша.
Мемлекеттік тапсырыс бойынша.
Мемлекеттік тапсырыс бойынша.
Мемлекеттік тапсырыс бойынша.
Мемлекеттік тапсырыс бойынша.
Мемлекеттік тапсырыс бойынша.
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Атауы ______________________________ Мекен-жайы __________________________
Телефон __________________________________
Электронды почта мекен-жайы__________________________________
Орындаған___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға ___________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Жоғары оқу орындары бітірушілерінің жұмысқа орналасуы туралы мәліметтер" (Индекс: № 9-ЖО, кезеңділігі – жылдық)
1. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
1-бағанда мамандықтың атауы / даярлау бағыты көрсетіледі.
2-3-бағанда ағымдағы жылғы шығарылым көрсетіледі.
4-5-бағанда жұмысқа орналасқан студенттердің саны көрсетіледі.
6-9-бағанда жоғары оқу орныны бітіргеннен кейінгі бірінші жылы жұмысқа орналасқан студенттер көрсетіледі.
10-11-бағанда жұмыспен қамтылған студенттердің саны көрсетіледі.
12-19-бағанда оқуды жалғастыратындар, әскерге шақырылатындар немесе декретте жүргендер және тағы басқалар көрсетіледі.
20-21-бағанда жұмысқа орналаспаған студенттер саны көрсетіледі.
Бұйрыққа
10 - қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитетіне Әкімшілік деректердің нысаны www.sci.gov.kz интернет - ресурста орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Жоғары білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарын ақпараттандыру туралы мәліметтер
Индексі: № 10-ЖО нысан
Кезеңділігі: жылдық

Отчетный период 20__-20__ учебный год
Круг лиц представляющих информацию:
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Срок представления: до 31 октября (включительно) после отчетного периода
наименование организации высшего и послевузовского образования
количество компьютеров
доступ к республиканской межвузовской электронной библиотеке
подключение к Интернет
количество точек
скорость подключения к сети Интернет
до 10 Мбит/с
от 10 Мбит/с
А
1
2
3
4
5
6
Наименование _________________________________
Адрес ________________________________________
Телефон ______________________________________
Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель __________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения по информатизации организаций образования,
реализующих образовательные программы высшего и (или) послевузовского образования"
(Индекс: № ВП-10, периодичность-годовая)
1. Пояснение по заполнению Формы:
В графе 1 указывается наименование организации высшего и послевузовского образования.
В графе 2 указывается количество компьютеров.
В графе 3 указывается доступ к республиканской межвузовской электронной библиотеке.
В графе 4-6 указывается подключение к Интернет.
Приложение 11 к приказу
Представляется: в Комитет высшего и послевузовского образования
Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.sci.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Сведения о зарубежных преподавателях, привлекаемых в организации высшего и послевузовского образования,
реализующие образовательные программы высшего и (или) послевузовского образования
Индекс: форма № ВП-11
Периодичность: годовая

Есепті кезең 20__-20__ оқу жылы
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі 31 қазанға дейін (қоса алғанда)
жоғары оқу орнының атауы
компьютерлер саны
республикалық жоғарғы оқу орны аралық электронды
кітапханаға кіру мүмкіндігі
интернетке қосылу
желілер саны
интернетке қосылу жүйесінің жылдамдығы
10 мбит/с дейін
10 мбит/с жоғары
А
1
2
3
4
5
6
Атауы ________________________________ Мекен-жайы ________________________
Телефон __________________________________
Электронды почта мекен-жайы__________________________________
Орындаған___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға ___________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Жоғары білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарын ақпараттандыру туралы мәліметтер" (Индекс: № 10-ЖО, кезеңділігі – жылдық)
1. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
1-бағанда жоғары оқу орнының атауы көрсетіледі.
2-бағанда компьютерлер саны көрсетіледі.
3-бағанда Республикалық жоғары оқу орындары арасындағы электрондық кітапханаға қолжетімділік көрсетіледі.
4-6-бағанда Интернетке қосылу көрсетіледі.
Бұйрыққа
11 - қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитетіне Әкімшілік деректердің нысаны www.sci.gov.kz интернет - ресурста орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын жоғарғы оқу орындарына шақырылатын шетелдік оқытушылар туралы мәліметтер
Индексі: № 11-ЖО нысан
Кезеңділігі: жылдық

Отчетный период 20__-20__ учебный год
Круг лиц представляющих информацию:
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Срок представления: до 31 октября (включительно) после отчетного периода
наименование организации высшего и послевузовского образования
общая численность профессорско-преподавательского состава
количество зарубежных преподавателей
фамилия, имя и отчество зарубежного преподавателя или консультанта
гражданство
наименование отрасли образования по которой проведены лекции и занятия
ученая степень (академическая степень)
сроки пребывания
начало
окончание
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наименование _________________________________
Адрес ________________________________________
Телефон ______________________________________
Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель __________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о зарубежных преподавателях, привлекаемых в организации высшего и послевузовского образования,
реализующие образовательные программы высшего и (или) послевузовского образования"
(Индекс: № ВП-11, периодичность-годовая)
1. Пояснение по заполнению Формы:
В графе 1 указывается наименование организации высшего и послевузовского образования.
В графе 2 указывается общая численность профессорско-преподавательского состава.
В графе 3 указывается количество зарубежных преподавателей.
В графе 4 указывается фамилия, имя и отчество зарубежного преподавателя или консультанта.
В графе 5 указывается гражданство.
В графе 6 указывается наименование отрасли образования по которой проведены лекции и занятия.
В графе 7 указывается ученая степень (академическая степень).
В графе 8-9 указывается сроки пребывания.
Приложение 12 к приказу
Представляется: в Комитет высшего и послевузовского образования
Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.sci.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Сведения о студентах, обучающихся за счет средств работодателей и иностранных инвесторов
Индекс: форма № ВП-12
Периодичность: годовая

Есепті кезең 20__-20__ оқу жылы
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі 31 қазанға дейін (қоса алғанда)
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы
профессор-оқытушы құрамның жалпы саны
шетелдік оқытушылар мен кеңесшілер саны
шетелдік оқытушы немесе кеңесшінің тегі, аты және әкесінің аты
азаматтығы
лекциялар мен сабақтар жүргізілген білім саласының атауы
ғылыми дәреже (академиялық дәреже)
келу мерзімі
басталуы
аяқталуы
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Атауы ___________________________ Мекен-жайы ____________________________
Телефон __________________________________
Электронды почта мекен-жайы__________________________________
Орындаған___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға __________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын жоғарғы оқу орындарына шақырылатын шетелдік оқытушылар туралы мәліметтер" (Индекс: № 11-ЖО, кезеңділігі – жылдық)
1. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
1-бағанда жоғары оқу орнының атауы көрсетіледі.
2-бағанда профессорлық-оқытушылық құрамның жалпы саны көрсетіледі.
3-бағанда шетелдік оқытушылардың саны көрсетіледі.
4-бағанда шетелдік оқытушының немесе консультанттың тегі, аты және әкесінің аты көрсетіледі.
5-бағанда азаматтығы көрсетіледі.
6-бағанда дәрістер мен сабақтар өткізілген Білім беру саласының атауы көрсетіледі.
7-бағанда ғылыми дәрежесі (академиялық дәрежесі) көрсетіледі.
8-9-бағанда болу мерзімі көрсетіледі.
Бұйрыққа
12 - қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитетіне Әкімшілік деректердің нысаны www.sci.gov.kz интернет - ресурста орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Жұмысберушілер мен шетелдік инвесторлардың қаражаты есебінен білім алатын студенттер туралы мәліметтер
Индексі: № 12-ЖО нысан
Кезеңділігі: жылдық

1. Пояснение по заполнению Формы:
Раздел 1.
В графе 1 указывается наименование организации высшего и послевузовского образования.
В графе 2 указывается количество заключенных договоров.
В графе 3 указывается количество студентов, обучающихся на договорной основе, человек.
В графе 4 указывается количество студентов, обучающихся за счет средств работодателя или иностранного инвестора
5-15 из них по отраслям образования.
В графе 16 указывается работодатель или иностранный инвестор (с кем заключен договор).
В графе 17 указывается доля студентов, обучающихся за счет средств работодателя или иностранного инвестора от общего количества студентов.
Раздел 2.
В графе 1 указывается наименование организации высшего и послевузовского образования.
В графе 2 указывается количество заключенных договоров.
В графе 3 указывается количество студентов, обучающихся на договорной основе.
В графе 4 указывается количество студентов, обучающихся за счет средств работодателя или иностранного инвестора.
В графе 5-15 указываются отрасли образования.
В графе 16 указывается работодатель или иностранный инвестор (с кем заключен договор).
В графе 17 указывается доля студентов, обучающихся за счет средств работодателя или иностранного инвестора от общего количества студентов.
2. Арифметико-логический контроль:
графа 4 = ∑ граф 5-15
Приложение 13 к приказу
Представляется: в Комитет высшего и послевузовского образования
Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.sci.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Сведения об инновационной деятельности путем интеграции образования и науки на основе трансферта результатов научных исследований в производство
Индекс: форма № ВП-13
Периодичность: годовая
Отчетный период 20__-20__ учебный год
Круг лиц представляющих информацию:
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Срок представления: до 31 октября (включительно) после отчетного периода
№ строки
место деятельности
наименование места деятельности
наименования инновационных проектов, результаты которых внедрены в производство
количество профессорско-преподавательского состава, участвующих в выполнении фундаментальных и прикладных исследований, человек
А
1
2
3
4
1
научная лаборатория
2
технопарк
3
научный центр
4
научно-исследовательский институт
5
бизнес-инкубатор
6
офис коммерциализации
Наименование _________________________________
Адрес ________________________________________
Телефон ______________________________________
Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель __________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения об инновационной деятельности путем интеграции образования и науки
на основе трансферта результатов научных исследований в производство"
(Индекс: № ВП-13, периодичность-годовая)
1. Пояснение по заполнению Формы:
В графе 1 указывается место деятельности.
В графе 2 указывается наименование места деятельности.
В графе 3 указывается наименования инновационных проектов, результаты которых внедрены в производство.
В графе 4 указывается количество профессорско-преподавательского состава, участвующих в выполнении фундаментальных и прикладных исследований, человек.
Приложение 14 к приказу
Представляется: в Комитет высшего и послевузовского образования
Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.sci.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Сведения о профессорско-преподавательском составе, имеющих публикации в международных рецензируемых научных журналах
с импакт-фактором по данным JCR (ЖСР) или показателем процентиля по Cite Score в базе данных Scopus
в организациях образования, реализующих образовательные программы высшего и (или) послевузовского образования
Индекс: форма № ВП-14
Периодичность: годовая
Отчетный период 20__-20__ учебный год
Круг лиц представляющих информацию:
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Срок представления: до 31 октября (включительно) после отчетного периода
№ строки
Фамилия, имя, отчество преподавателей и/или научных сотрудников, опубликовавших научные статьи
Направление науки
Количество опубликованных научных статей
Наименование изданий, индексируемых в журналах
Год издания публикаций в индексируемых журналах
Наименование
Шифр
Q1
Q2
Q3
в базе Scopus с показателем процентиля по Cite Score не менее 25
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наименование _________________________________
Адрес ________________________________________
Телефон ______________________________________
Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель __________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о профессорско-преподавательском составе, имеющих публикации в международных рецензируемых научных журналах
с импакт-фактором по данным JCR (ЖСР) или показателем процентиля по Cite Score в базе данных Scopus
в организациях образования, реализующих образовательные программы высшего и (или) послевузовского образования"
(Индекс: № ВП-14, периодичность-годовая)
1. Пояснение по заполнению Формы:
В графе 1 указывается фамилия, имя и отчество преподавателей и/или научных сотрудников, опубликовавших научные статьи.
В графе 2 указывается наименование направления науки.
В графе 3 указывается шифр направления науки.
В графе 4 указывается количество опубликованных научных статей.
В графе 5-8 указывается наименование изданий, индексируемых в журналах Q1-Q3 или базе базе Scopus с показателем процентили по Cite Score не менее 25.
В графе 6 указывается год издания публикаций, имеющих импакт-фактор.
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной формы административных данных:
Импакт-фактор – численный показатель важности научного журнала.
Приложение 15 к приказу
Представляется: в Комитет высшего и послевузовского образования
Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.sci.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Сведения о доходах от реализации результатов научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ
Индекс: форма № ВП-15
Периодичность: годовая
Отчетный период 20__-20__ учебный год
Круг лиц представляющих информацию:
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Срок представления: до 31 октября (включительно) после отчетного периода
Наименование организации высшего и послевузовского образования
доходы от реализации результатов, тысяч тенге.
общий объем грантового финансирования организаций высшего и после вузовского образования, тысяч тенге
доля доходов от реализации результатов опытно-конструкторских работ от общего объема грантового финансирования высших учебных заведений
научно- исследовательских работ
опытно-конструкторских работ
А
1
2
3
4
5
Наименование _________________________________
Адрес ________________________________________
Телефон ______________________________________
Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель __________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о доходах от реализации результатов научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ"
(Индекс: № ВП-15, периодичность-годовая)
1. Пояснение по заполнению Формы:
В графе 1 указывается наименование организации высшего и послевузовского образования.

1. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
Бөлім 1.
1-бағанда Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы көрсетіледі.
2-бағанда жасалған шарттардың саны көрсетіледі.
3-бағанда шарттық негізде оқитын студенттер саны, адам көрсетіледі.
4-бағанда жұмыс берушінің немесе шетелдік инвестордың қаражаты есебінен оқитын студенттердің саны көрсетіледі
Оның 5-15-сы білім беру саласы бойынша.
16-бағанда жұмыс беруші немесе шетелдік инвестор (шарт кіммен жасалды) көрсетіледі.
17-бағанда студенттердің жалпы санынан жұмыс берушінің немесе шетелдік инвестордың қаражаты есебінен оқитын студенттердің үлесі көрсетіледі.
Бөлім 2.
1-бағанда Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы көрсетіледі.
2-бағанда жасалған шарттардың саны көрсетіледі.
3-бағанда шарттық негізде оқитын студенттердің саны көрсетіледі.
4-бағанда жұмыс берушінің немесе шетелдік инвестордың қаражаты есебінен оқитын студенттердің саны көрсетіледі.
5-15-бағанда білім беру саласы көрсетіледі.
16-бағанда жұмыс беруші немесе шетелдік инвестор (шарт кіммен жасалды) көрсетіледі.
17-бағанда студенттердің жалпы санынан жұмыс берушінің немесе шетелдік инвестордың қаражаты есебінен оқитын студенттердің үлесі көрсетіледі.
2. Арифметикалық-логикалық бақылау:
4 баған = ∑ 5-15 бағандар
Бұйрыққа
13 - қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитетіне Әкімшілік деректердің нысаны www.sci.gov.kz интернет - ресурста орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ғылыми зерттеулердің нәтижелерін өндіріске трансферттеу негізінде білім және ғылымды интеграциялау арқылы инновациялық қызмет туралы мәліметтер
Индексі: № 13-ЖО нысан
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең 20__-20__ оқу жылы
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі 31 қазанға дейін (қоса алғанда)
жол №
жұмыс орны
жұмыс орнының атауы
нәтижелері өндіріске енгізілген инновациялық жобалардың атауы
іргелі және қолданбалы зерттеулерді орындауға қатысқан профессорлық-оқытушылық құрам саны, адам
А
1
2
3
4
1
ғылыми зертхана
2
технопарк
3
ғылыми орталық
4
ғылыми-зерттеу институт
5
бизнес-инкубатор
6
коммерцияландыру кеңсесі
Атауы __________________________ Мекен-жайы ______________________________
Телефон __________________________________
Электронды почта мекен-жайы__________________________________
Орындаған___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға ___________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Ғылыми зерттеулердің нәтижелерін өндіріске трансферттеу негізінде білім және ғылымды интеграциялау арқылы инновациялық қызмет туралы мәліметтер" (Индекс: № 13-ЖО, кезеңділігі – жылдық)
1. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
1-бағанда қызмет орны көрсетіледі.
2-бағанда қызмет орнының атауы көрсетіледі.
3-бағанда нәтижелері өндіріске енгізілген инновациялық жобалардың атаулары көрсетіледі.
4-бағанда іргелі және қолданбалы зерттеулерді орындауға қатысатын профессор-оқытушылар құрамының саны, адам көрсетіледі.
Бұйрыққа
14 - қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитетіне Әкімшілік деректердің нысаны www.sci.gov.kz интернет - ресурста орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарындағы халықаралық рецензияланатын ғылыми журналдарда жарияланымдары бар ОСК (СР) деректері бойынша импакт-фактормен немесе Scopus дерекқорындағы Score бойынша процентиль көрсеткішімен профессор-оқытушылар құрамы туралы мәліметтер
Индексі: № 14-ЖО нысан
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең 20__-20__ оқу жылы
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі 31 қазанға дейін (қоса алғанда)
жолдың №
Ғылыми мақаланы жариялаған оқытушының және немесе ғылыми қызметкердің аты,жөні,тегі
Ғылым саласы
Жарияланған ғылыми мақалалардың саны
Журналдарда индекстелетін басылымдардың атауы
Индекстелетін журналдарда жарияланған жылы
Атауы
Шифр
Q1
Q2
Q3
Cite Score бойынша процентиль көрсеткіші 25-тен төмен емес Scopus базасында
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Атауы __________________________ Мекен-жайы ______________________________
Телефон __________________________________
Электронды почта мекен-жайы__________________________________
Орындаған___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға ___________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын импакт-факторы бар басылымдарда ғылыми мақалалары бар профессор-оқытушылар құрамы туралы мәліметтер" (Индекс: № 14-ЖО, кезеңділігі – жылдық)
1. Әкімшілік есептілік нысанын толтыру мақсатында төмендегідей анықтамалар қолданылады:
Импакт-фактор - ғылыми журналдың маңыздылығының сандық көрсеткіші.
1. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
1-бағанда ғылыми мақалалар жариялаған оқытушылардың және/немесе ғылыми қызметкерлердің тегі, аты және әкесінің аты көрсетіледі.
2-бағанда ғылым саласының атауы.
3-бағанда ғылым саласының шифры.
4-бағанда жарияланған ғылыми мақалалардың саны көрсетіледі.
5-8 бағандарда журналдарда индекстелетін басылымдардың атауы көрсетіледі.
9-бағанда индекстелетін журналдарда жарияланған жылы көрсетіледі
Бұйрыққа
15 - қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитетіне Әкімшілік деректердің нысаны www.sci.gov.kz интернет - ресурста орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижелерін іске асырудан тапқан кірістері туралы мәліметтер
Индексі: № 15-ЖО нысан
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең 20__-20__ оқу жылы
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі 31 қазанға дейін (қоса алғанда)
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы
нәтижелерді іске асырудан тапқан кірістер, мың теңге
жоғары оқу орнының гранттық
қаржыландырылудың жалпы көлемі, мың теңге
жоғарғы оқу орындарының гранттық қаржыландырылуының жалпы көлемінен тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижелерін іске асырудан тапқан кірістердің үлесі
ғылыми-зерттеу жұмыстарынан
тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарынан
А
1
2
3
4
5
Атауы __________________________ Мекен-жайы ______________________________
Телефон __________________________________
Электронды почта мекен-жайы__________________________________
Орындаған___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға ___________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижелерін іске асырудан тапқан кірістері туралы мәліметтер" (Индекс: № 15-ЖО, кезеңділігі – жылдық)
1. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
1-бағанда жоғары оқу орнының атауы көрсетіледі.

В графе 2-3 указывается доходы от реализации результатов.
В графе 4 указывается общий объем грантового финансирования высших учебных заведений.
В графе 5 указывается доля доходов от реализации результатов опытно-конструкторских работ от общего объема грантового финансирования высших учебных заведений.
Приложение 16 к приказу
Представляется: в Комитет высшего и послевузовского образования
Министерства науки и высшего образования
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.sci.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Сведения о прохождении аккредитации организациями высшего и (или) послевузовского образования
Индекс: форма № ВП-16
Периодичность: годовая
Отчетный период 20__-20__ учебный год
Круг лиц представляющих информацию:
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Срок представления: до 31 октября (включительно) после отчетного периода
Раздел 1. Сведения о прохождении институциональной аккредитации
наименование организации высшего и послевузовского образования
электронный адрес сайта организации высшего и послевузовского образования
название аккредитационного органа, входящего в национальный реестр
ссылка на отчеты о прохождении аккредитации
сроки действия аккредитации
начало
окончание
А
1
2
3
4
5
6
Раздел 2. Сведения о прохождении специализированной аккредитации
наименование организации высшего и послевузовского образования
электронный адрес сайта организации высшего и послевузовского образования
название аккредитационного органа, входящего в национальный реестр
ссылка на отчеты о прохождении аккредитации
сроки действия аккредитации
начало
окончание
А
1
2
3
4
5
6
Наименование _________________________________
Адрес ________________________________________
Телефон ______________________________________
Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель __________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о прохождении аккредитации высшим учебным заведением"
(Индекс: № ВП-16, периодичность-годовая)
1. Пояснение по заполнению Формы:
Раздел 1.
В графе 1 указывается наименование организации высшего и послевузовского образования.
В графе 2 указывается электронный адрес сайта организации высшего и послевузовского образования.
В графе 3 указывается название аккредитационного органа, входящего в национальный реестр.
В графе 4 указывается ссылка на отчеты по прохождению аккредитации высшим учебным заведением.
В графе 5-6 указывается сроки действия аккредитации.
Раздел 2.
В графе 1 указывается наименование организации высшего и послевузовского образования.
В графе 2 указывается электронный адрес сайта организации высшего и послевузовского образования.
В графе 3 указывается название аккредитационного органа, входящего в национальный реестр.
В графе 4 указывается ссылка на отчеты по прохождению аккредитации высшим учебным заведением.
В графе 5-6 указывается сроки действия аккредитации.
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной формы административных данных:
Аккредитация - это процесс, посредством которого аккредитационный орган оценивает качество деятельности вуза в целом или отдельных образовательных программ вуза с целью признания их соответствия определенным стандартам и критериям.
Институциональная аккредитация - аккредитация организации образования в целом.
Приложение 17 к приказу
Представляется: в Комитет высшего и послевузовского образования
Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.sci.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Сведения о финансировании научной и инновационной деятельности гражданских организаций высшего и послевузовского образования за счет государственного бюджета и частного сектора
Индекс: форма № ВП-17
Периодичность: годовая
Отчетный период 20__-20__ учебный год
Круг лиц представляющих информацию:
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Срок представления: до 31 октября (включительно) после отчетного периода
Наименование организации высшего и послевузовского образования
Доля финансирования научной и инновационной деятельности вуза за счет государственного бюджета и частного сектора от общего объема финансирования организации высшего и послевузовского образования , %
финансирование научной и инновационной деятельности организации высшего и послевузовского образования , тысяч тенге
за счет республиканского бюджета
за счет частного сектора
А
1
2
3
4
Наименование _________________________________
Адрес ________________________________________
Телефон ______________________________________
Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель __________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о финансировании деятельности гражданских вузов за счет государственно-частного предпринимательства"
(Индекс: № ВП-17, периодичность-годовая)
1. Пояснение по заполнению Формы:
В графе 1 указывается наименование организации высшего и послевузовского образования.
В графе 2 указывается доля финансирования научной и инновационной деятельности организации высшего и послевузовского образования за счет государственного бюджета и частного сектора от общего объема финансирования организации высшего и послевузовского образования.

2-3-бағанда нәтижелерді сатудан түскен кірістер көрсетіледі.
4-бағанда жоғары оқу орындарын гранттық қаржыландырудың жалпы көлемі көрсетіледі.
5-бағанда жоғары оқу орындарын гранттық қаржыландырудың жалпы көлемінен тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижелерін іске асырудан түскен кірістердің үлесі көрсетіледі.
Бұйрыққа
16 - қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитетіне Әкімшілік деректердің нысаны www.sci.gov.kz интернет - ресурста орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Жоғары оқу орнының аккредиттеуден өту мәліметтері
Индексі: № 16-ЖО нысан
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең 20__-20__ оқу жылы
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі 31 қазанға дейін (қоса алғанда)
Институционалдық аккредиттеуден өту туралы мәлімет
1-бөлім
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы
жоғары оқу орнының сайтының электронды мекен-жайы
ұлттық тізілімге енгізілген аккредиттеу органының атауы
аккредиттеуден өту туралы есептерге сілтеме
аккредиттеудің қолданылу мерзімі
басталуы
басталуы
А
1
2
3
4
5
6
Мамандандырылған аккредиттеуден өту туралы мәлімет
2-бөлім
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы
жоғары оқу орнының сайтының электронды мекен-жайы
ұлттық тізілімге енгізілген аккредиттеу органының атауы
аккредиттеуден өту туралы есептерге сілтеме
аккредиттеудің қолданылу мерзімі
басталуы
басталуы
А
1
2
3
4
5
6
Атауы __________________________ Мекен-жайы ______________________________
Телефон __________________________________
Электронды почта мекен-жайы__________________________________
Орындаған___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға ___________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Жоғарыоқуорнының аккредиттеуден өтумәліметтері" (Индекс: № 16-ЖО, кезеңділігі – жылдық)
1. Әкімшілік есептілік нысанын толтыру мақсатында төмендегідей анықтамалар қолданылады:
Аккредиттеу - Жоғары оқу орнының жеке білім беру бағдарламаларының немесе жоғары оқу орнының қызметінің сапасын белгіленген стандарттар мен критерийлердің талаптарына сәйкестілігін жалпы бағалайтын аккредитациялық органдары арқылы жүргізілетін үрдіс.
Институционалды аккредиттеу- білім беру ұйымның жалпы аккредиттеуі.
1. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
Бөлім 1.
1-бағанда Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы көрсетіледі.
2-бағанда жоғары оқу орнының сайтының электронды мекен-жайы көрсетіледі.
3-бағанда ұлттық тізілімге кіретін аккредиттеу органының атауы көрсетіледі.
4-бағанда аккредиттеуден өту туралы есептерге сілтеме көрсетіледі.
5-6-бағанда аккредиттеудің қолданылу мерзімі көрсетіледі.
Бөлім 2.
1-бағанда Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы көрсетіледі.
2-бағанда жоғары оқу орнының сайтының электронды мекен-жайы көрсетіледі.
3-бағанда ұлттық тізілімге кіретін аккредиттеу органының атауы көрсетіледі.
4-бағанда аккредиттеуден өту туралы есептерге сілтеме көрсетіледі.
5-6-бағанда аккредиттеудің қолданылу мерзімі көрсетіледі.
Бұйрыққа
17 - қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитетіне Әкімшілік деректердің нысаны www.sci.gov.kz интернет - ресурста орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Мемлекеттік бюджет және жеке сектор арқылы азаматтық жоғары оқу орындарының ғылыми және инновациялық қызметін қаржыландыру туралы мәліметтер
Индексі: № 17-ЖО нысан
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең 20__-20__ оқу жылы
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі 31 қазанға дейін (қоса алғанда)
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының ғылыми және инновациялық қызметін мемлекеттік-жекешелік әріптестік есебінен қаржыландыру үлесі, %
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының ғылыми және инновациялық қызметің қаржыландыру,
мың тенге
республикалық бюджет есебінен
жеке сектор есебінен
А
1
2
3
4
Атауы __________________________ Мекен-жайы ______________________________
Телефон __________________________________
Электронды почта мекен-жайы__________________________________
Орындаған___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға ___________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік есебінен азаматтық жоғары оқу орнының қызметін қаржыландыру туралы мәліметтер" (Индекс: № 17-ЖО, кезеңділігі – жылдық)
1. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
1-бағанда жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы көрсетіледі.
2-бағанда жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының ғылыми және инновациялық қызметін мемлекеттік-жекешелік әріптестік есебінен қаржыландыру үлесі, % көрсетіледі.

В графе 3-4 указывается финансирование научной и инновационной деятельности организации высшего и послевузовского образования.
Приложение 18 к приказу
Представляется: в Комитет высшего и послевузовского образования
Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.sci.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Контингент студентов, обучающихся в рамках трехязычного обучения в организациях образования реализующих образовательные программы высшего образования
Индекс: форма № ВП-18
Периодичность: годовая

3-4-бағанда жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының ғылыми және инновациялық қызметін қаржыландыруы көрсетіледі.
Бұйрыққа
18 - қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитетіне Әкімшілік деректердің нысаны www.sci.gov.kz интернет - ресурста орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Жоғары білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының көптілде білім алатын студенттердің контингенті
Индексі: № 18-ЖО нысан
Кезеңділігі: жылдық

1. Пояснение по заполнению Формы:
Раздел 1.
В графе 2 указывается наименование организации высшего и послевузовского образования.
В графе 3 указывается уровень образования.
В графе 4 указывается общее количество студентов очного отделения.
В графе 5-16 количество студентов очного отделения владеющих английским языком по отраслям образования.
В графе 17 указывается всего.
Раздел 2.
В графе 2 указывается наименование организации высшего и послевузовского образования
В графе 3 указывается уровень образования.
В графе 4 указывается общее количество студентов очного отделения.
В графе 5-15 указывается количество студентов очного отделения владеющих английским языком по отраслям образования.
В графе 16 указывается всего.
2. Арифметико-логический контроль:
16 графа = ∑ граф 5-15;
Раздел 3.
В графе 2 указывается количество организации высшего и послевузовского образования, реализующих трехъязычное обучение.
В графе 3 указывается количество организации высшего и послевузовского образования, реализующих полиязычное обучение по естественно-научному циклу.
В графе 4 указывается количество организации высшего и послевузовского образования, реализующих полиязычное обучение по государственному образовательному стандарту образования.
В графе 5 указывается количество организации высшего и послевузовского образования, реализующих обучение только на английском языке.
В графе 6 указывается количество образовательных программ на английском языке по уровням образования.
В графе 7 указывается количество образовательных программ на английском языке всего.
В графе 8 указывается количество образовательных программ на английском зыке, аккредитованные в международном аккредитационном агентстве.
Приложение 19 к приказу
Представляется: в Комитет высшего и послевузовского образования
Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.sci.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Сведения о профессорско-преподавательском составе ведущих занятия на английском языке в рамках трехъязычного обучения
Индекс: форма № ВП-19
Периодичность: годовая
Отчетный период 20__-20__ учебный год
Круг лиц представляющих информацию:
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Срок представления: 31 марта, до 31 октября (включительно) после отчетного периода
наименование организации высшего и послевузовского образования
всего преподавателей, ведущих занятия на английском языке
всего преподавателей, имеющих зарубежный диплом
из них наличие сертификата по уровню владения английским языком
стаж работы
ученая степень
А1
A2
B1
B2
C1
C2
до 3 лет
до 5 лет
до 10 лет
до 15 лет
свыше 20 лет
бакалавр
магистр
доктор наук
PhD
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Наименование _________________________________
Адрес ________________________________________
Телефон ______________________________________
Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель __________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о профессорско-преподавательском составе ведущих занятия на английском языке в рамках трехъязычного обучения"
(Индекс: № ВП-19, периодичность-годовая)

1. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
Бөлім 1.
2-бағанда Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы көрсетіледі.
3-бағанда білім деңгейі көрсетіледі.
4-бағанда күндізгі бөлім студенттерінің жалпы саны көрсетіледі.
5-15-бағанда білім беру салалары бойынша ағылшын тілін меңгерген күндізгі бөлім студенттерінің саны.
17-бағанда барлығы көрсетіледі.
Бөлім 2.
2-бағанда Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы көрсетіледі.
3-бағанда білім деңгейі көрсетіледі.
4-бағанда күндізгі бөлім студенттерінің жалпы саны көрсетіледі.
5-15-бағанда білім беру салалары бойынша ағылшын тілін меңгерген күндізгі бөлім студенттерінің саны көрсетіледі.
16-бағанда барлығы көрсетіледі.
2. Арифметикалық-логикалық бақылау:
16 бағана= ∑ граф 5-15 бағандар
Бөлім 3.
2-бағанда үштілді оқытуды іске асыратын жоғары оқу орындарының саны көрсетіледі.
3-бағанда жаратылыстану-ғылыми цикл бойынша көптілді оқытуды іске асыратын жоғары оқу орындарының саны көрсетіледі.
4-бағанда мемлекеттік білім беру стандарты бойынша көптілді оқытуды іске асыратын жоғары оқу орындарының саны көрсетіледі
5-бағанда тек ағылшын тілінде оқытуды іске асыратын жоғары оқу орындарының саны көрсетіледі.
6-бағанда білім деңгейі бойынша ағылшын тіліндегі білім беру бағдарламаларының саны көрсетіледі.
7-бағанда ағылшын тіліндегі білім беру бағдарламаларының саны көрсетіледі.
8-бағанда халықаралық аккредиттеу агенттігінде аккредиттелген ағылшын тіліндегі білім беру бағдарламаларының саны көрсетіледі
Бұйрыққа
18 - қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитетіне Әкімшілік деректердің нысаны www.sci.gov.kz интернет - ресурста орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Көптілде беретін білім аясында ағылшын тілде беретін профессорлық-оқытушылық құрамы туралы мәлімет
Индексі: № 19-ЖО нысан
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең 20__-20__ оқу жылы
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі 31 наурызға дейін (қоса алғанда), 31 қазанға дейін (қоса алғанда)
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы
ағылшын тілінде сабақ жүргізетін барлық оқытушылар
шетелдік дипломы бар оқытушылардың саны
оның ішінде ағылшын тілін меңгеру деңгейі бойынша сертификаты бар
А1
A2
B1
B2
C1
C2
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Кестенің жалғасы
жұмыс өтілі
ғылыми дәрежесі
3 жылға дейін
5 лет жылға дейін
10 жылға дейін
15 жылға дейін
20 жылдан астам
бакалавр
магистр
ғылым докторы
PhD
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Атауы __________________________ Мекен-жайы ______________________________
Телефон __________________________________
Электронды почта мекен-жайы__________________________________
Орындаған___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға ___________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Көптілде беретін білім аясында ағылшын тілде беретін профессорлық-оқытушылық құрамы туралы мәлімет" (Индекс: № 19-ЖО, кезеңділігі – жылдық)

1. Пояснение по заполнению Формы:
В графе 1 указывается наименование организации высшего и послевузовского образования.
В графе 2 указывается всего преподавателей ведущих занятия на английском языке.
В графе 3 указывается количество преподавателей, имеющих зарубежный диплом.
В графе 4-9 указывается уровни владения английским языком при наличии сертификата.
В графе 10-14 указывается стаж работы.
В графе 15-18 указывается ученая степень.
2. Арифметико-логический контроль:
Графа 2 = ∑ граф 4-9.
Приложение 20 к приказу
Представляется: в Комитет высшего и послевузовского образования
Министерства науки и высшего образования
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.sci.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Количество организаций высшего и (или) послевузовского образования, участвующих в Студенческой спортивной лиге, а также в Универсиадах
Индекс: форма № ВП-20
Периодичность: годовая
Отчетный период 20__-20__ учебный год
Круг лиц представляющих информацию:
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Срок представления: до 31 октября (включительно) после отчетного периода
№ строки
наименование организации высшего и послевузовского образования
количество студентов
количество студентов занимающихся в спортивных секциях вуза
Имеющих спортивный разряд
количество студентов, участвующих в Студенческой спортивной лиге
количество студентов, участвующих во всемирной зимней Универсиаде
количество студентов, участвующих во всемирной летней Универсиаде
количество студентов, участвующих в зимней Универсиаде Республики Казахстан
количество студентов, участвующих в летней Универсиаде Республики Казахстан
мастер спорта
кандидат мастера спорта
1 разряд
2 разряд
3 разряд
взрослый
1этап
2 этап
3 этап
А
1
2
3
4
5
6
7
8
5
6
7
8
9
Наименование _________________________________
Адрес ________________________________________
Телефон ______________________________________
Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель __________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Количество организаций высшего и (или) послевузовского образования, участвующих в Студенческой спортивной лиге, а также в Универсиадах"
(Индекс: № ВП-20, периодичность - годовая)
1. Пояснение по заполнению Формы:
В графе 1 указывается наименование организации высшего и послевузовского образования.
В графе 2 указывается количество студентов.
В графе 3 указывается количество студентов, участвующих в спортивных секциях с указанием видов спорта
В графе 4 указывается количество студентов имеющие спортивные разряда
В графе 5 указываются студенты, участвующих в национальной студенческой лиге по этапам и видам спорта
В графе 6 указывается количество студентов, участвующих во всемирной зимней Универсиаде.
В графе 7 указывается количество студентов, участвующих во всемирной летней Универсиаде.
В графе 8 указывается количество студентов, участвующих в зимней Универсиаде Республики Казахстан.
В графе 9 указывается количество студентов, участвующих в летней Универсиаде Республики Казахстан.
Приложение 21 к приказу
Представляется: в Комитет высшего и послевузовского образования
Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.sci.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Количество организации высшего и (или) послевузовского образования, в которых функционируют органы корпоративного управления (наблюдательные советы, попечительские советы и советы директоров), от общего числа организации высшего и послевузовского образования
Индекс: форма № ВП-21
Периодичность: годовая
Отчетный период 20__-20__ учебный год
Круг лиц представляющих информацию:
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Срок представления: до 31 октября (включительно) после отчетного периода
№ строки
наименование организации высшего и послевузовского образования , в котором функционируют органы корпоративного управления
наблюдательный совет
попечительский совет
совет директоров
А
1
2
3
4
Наименование _________________________________
Адрес ________________________________________
Телефон ______________________________________
Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель __________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Количество вузов, в которых функционируют органы корпоративного управления (наблюдательные советы, попечительские советы и советы директоров), от общего числа организации высшего и послевузовского образования"
(Индекс: № ВП-21, периодичность-годовая)

1. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
1-бағанда Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы көрсетіледі.
2-бағанда ағылшын тілінде сабақ жүргізетін барлық оқытушылар көрсетіледі.
3-бағанда шетелдік дипломы бар оқытушылардың саны көрсетіледі.
4-9-бағандарда ағылшын тілін меңгеру деңгейі бойынша сертификаты бар оқытушылар саны көрсетіледі.
10-14-бағандарда жұмыс өтілі көрсетіледі.
15-18-бағандарда ғылыми дәрежесі.
2. Арифметикалық-логикалық бақылау:
2 бағана= ∑ граф 4-9 бағандар
Бұйрыққа
20 - қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитетіне Әкімшілік деректердің нысаны www.sci.gov.kz интернет - ресурста орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Студенттік спорт лигасына, универсиадаларға қатысатын Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының саны
Индексі: № 20-ЖО нысан
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең 20__-20__ оқу жылы
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі 31 қазанға дейін (қоса алғанда)
№ строки
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы
Студенттер саны
Жоғары және жоғары оқу орнына спорт секцияларында шұғылданатын
студенттер саны
Спорттық разряд барлары
Студенттік спорт лигасына қатысатын студенттер саны
Дүниежүзілік қысқы Универсиадаға қатысатын студенттер саны
Дүниежүзілік жазғы Универсиадаға қатысатын студенттер саны
Қазақстан Республикасының қысқы Универсиадасына қатысатын студенттер саны
Қазақстан Республикасының жазғы Универсиадасына қатысатын студенттер саны
спорт шебері
спорт шеберіне кандидаты
1 разряд
2 разряд
3 разряд
ересек
1 кезең
2 кезең
3 кезең
А
1
2
3
4
5
6
7
8
5
6
7
8
9
Атауы __________________________ Мекен-жайы ______________________________
Телефон __________________________________
Электронды почта мекен-жайы__________________________________
Орындаған___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға ___________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме Студенттік спорт лигасына, универсиадаларға қатысатын Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының саны (Индекс: № 20-ЖО, кезеңділігі – жылдық)
1. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
1-бағанда жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы көрсетіледі.
2-бағанда студенттердің саны көрсетіледі.
3-бағанда жоғары оқу орнында спорт секцияларында шұғылданатын студеттер саны көрсетіледі.
4-бағанда спорттық разрядтары бар студенттердің саны көрсетіледі.
5-бағанда студенттік спорт лигасына қатысатын студенттер саны көрсетіледі.
6-бағанда Дүниежүзілік қысқы Универсиадаға қатысатын студенттер саны көрсетіледі.
7-бағанда Дүниежүзілік жазғы Универсиадаға қатысатын студенттер саны көрсетіледі.
8-бағанда Қазақстан Республикасының қысқы Универсиадасына қатысатын студенттер саны көрсетіледі.
9-бағанда Қазақстан Республикасының жазғы Универсиадасына қатысатын студенттер саны көрсетіледі.
Бұйрыққа
21 - қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитетіне Әкімшілік деректердің нысаны www.sci.gov.kz интернет - ресурста орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының жалпы санынан корпоративтік басқару органдары (байқау кеңестері, қамқоршылық кеңестер және директорлар кеңестері) жұмыс істейтін жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының саны
Индексі: № 21-ЖО нысан
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең 20__-20__ оқу жылы
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі 31 қазанға дейін (қоса алғанда)
жолдың №
корпоративтік басқару органдары жұмыс істейтін жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы
байқау кеңесі
қамқоршылық кеңесі
директорлар кеңесі
А
1
2
3
4
Атауы __________________________ Мекен-жайы ______________________________
Телефон __________________________________
Электронды почта мекен-жайы__________________________________
Орындаған___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға ___________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының жалпы санынан корпоративтік басқару органдары (байқау кеңестері, қамқоршылық кеңестер және директорлар кеңестері) жұмыс істейтін жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының саны" (Индекс: № 21-ЖО, кезеңділігі – жылдық)

1. Пояснение по заполнению Формы:
В графе 1 указывается наименование организации высшего и послевузовского образования, в котором функционируют органы корпоративного управления.
В графе 2 указывается наблюдательный совет.
В графе 3 указывается попечительский совет.
В графе 4 указывается совет директоров.
Приложение 22 к приказу
Представляется: в Комитет высшего и послевузовского образования
Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.sci.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Сеть, контингент организаций высшего и (или) послевузовского образования, создавших равные условия и безбарьерный доступ для обучения студентов с особыми образовательными потребностями
Индекс: форма № ВП-22
Периодичность: годовая
Отчетный период 20__-20__ учебный год
Круг лиц представляющих информацию:
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Срок представления: до 31 октября (включительно) после отчетного периода
Раздел 1
Наименование организации высшего и послевузовского образования
Количество студентов
Количество студентов с особыми образовательными потребностями
Из них, лица с инвалидностью
всего
бакалавриат
магистратура
докторантура
всего
бакалавриат
магистратура
докторантура
всего
I группа
II группа
III группа
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Раздел 2
Наименование организации высшего и послевузовского образования
Создание условий для лиц с особыми образовательными потребностями
Количество
Наличие (да/нет)
Образовательные программы
Входные пути
Оборудованные санитарно-бытовые помещения
Кнопка вызова помощи
Дублирование лестниц пандусами или подъемными устройствами
Оборудование лестниц и пандусов поручнями
Места для парковки автотранспортных средств лиц с особыми образовательными потребностями
Средства информационно-навигационной поддержки
Окрашивание контрастной краской дверей и лестниц
Всего
Бакалавриат
Магистратура
Докторантура
Из них количество образовательных программ, в которых предусмотрено инклюзивное обучение и преподавание
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Наименование _________________________________
Адрес ________________________________________
Телефон ______________________________________
Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель __________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сеть, контингент высших учебных заведений, создавших равные условия и безбарьерный доступ
для обучения студентов с особыми образовательными потребностями"
(Индекс: № ВП-22, периодичность-годовая)

1. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
1-бағанда корпоративтік басқару органдары жұмыс істейтін жоғары оқу орнының атауы көрсетіледі.
2-бағанда Байқау кеңесі көрсетіледі.
3-бағанда Қамқоршылық кеңес көрсетіледі.
4-бағанда Директорлар кеңесі көрсетіледі.
Бұйрыққа
22 - қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитетіне Әкімшілік деректердің нысаны www.sci.gov.kz интернет - ресурста орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Білім беру қажеттіліктері ерекше студенттерді оқыту үшін тең жағдайлар мен кедергісіз қолжетімділік жасаған жоғары оқу орындарының желісі, контингенті
Индексі: № 22-ЖО нысан
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең 20__-20__ оқу жылы
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі 31 қазанға дейін (қоса алғанда)
1 бөлім
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Студенттер саны
Ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар студенттер саны
Оның ішінде мүгедектігі бар адамдар
барлығы
бакалавриат
магистратура
докторантура
барлығы
бакалавриат
магистратура
докторантура
барлығы
I топ
II топ
III топ
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Атауы __________________________ Мекен-жайы ______________________________
Телефон __________________________________
Электронды почта мекен-жайы__________________________________
Орындаған___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға ___________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
2 бөлім
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының атауы
Ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар адамдар үшін жағдай жасау
Саны
Болуы (иә/жоқ)
Білім беру бағдарламалары
Кіру жолдары
Жабдықталған санитарлық-тұрмыстық үй-жайлар
Көмек шақыру түймесі
Баспалдақтарды пандустармен немесе көтергіш құрылғылармен қайталау
Баспалдақтар мен пандустарды тұтқалармен жабдықтау
Ерекше білім беру қажеттіліктері бар адамдардың автокөлік құралдарын қоюға арналған орындар
Ақпараттық-навигациялық қолдау құралдары
Есіктер мен баспалдақтарды контрасты бояумен бояу
Барлығы
Бакалавриат
Магистратура
Докторантура
Оның ішінде инклюзивті оқыту және оқыту қарастырылған БББ саны
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Атауы __________________________ Мекен-жайы ______________________________
Телефон __________________________________
Электронды почта мекен-жайы__________________________________
Орындаған___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға ___________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Білім беру қажеттіліктері ерекше студенттерді оқыту үшін тең жағдайлар мен кедергісіз қолжетімділік жасаған жоғары оқу орындарының желісі, контингенті" (Индекс: № 22-ЖО, кезеңділігі – жылдық)

1. Пояснение по заполнению Формы раздел 1:
В графе 1 указывается наименование организации высшего и послевузовского образования.
В графе 2-5 указывается количество студентов по уровням образования.
В графе 6-9 указывается количество студентов с особыми образовательными потребностями по уровням образования.
В графе 10-13 указывается студентов с особыми образовательными потребностями, имеющих инвалидность, по группам инвалидности.
2. Арифметико-логический контроль:
графа 2 = ∑ граф 3-5
графа 6 = ∑ граф 7-9
1. Пояснение по заполнению Формы раздел 2:
В графе 1 указывается наименование организации высшего и послевузовского образования.
В графе 2 указывается количество входных путей.
В графе 3 указывается количество оборудованных санитарно-бытовых помещений.
В графе 4 указывается количество кнопок вызова помощи.
В графе 5 указывается наличие дублирования лестниц пандусами или подъемными устройствами.
В графе 6 указывается наличие поручней для лестниц и пандусов.
В графе 7 указывается наличие мест для парковки автотранспортных средств лиц с особыми образовательными потребностями.
В графе 8 указывается наличие средств информационно-навигационной поддержки.
В графе 9 указывается наличие окрашенных контрастной краской дверей и лестниц.
В графе 10 указывается количество образовательных программ.
В графе 11-13-указывается количество образовательных программ по уровням образования.
В графе 14 указывается количество образовательных программ, в которых предусмотрено инклюзивное обучение и преподавание.
Приложение 23 к приказу
Представляется: в Комитет высшего и послевузовского образования
Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.sci.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Сведения по образовательным программам, разработанных на основе отраслевых рамок и профессиональных стандартов
Индекс: форма № ВП-23
Периодичность: годовая
Отчетный период 20__-20__ учебный год
Круг лиц представляющих информацию:
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Срок представления: до 31 октября (включительно) после отчетного периода
№ строки
наименование организации высшего и послевузовского образования
области образования
направления подготовки
Группа образовательных программ
Шифр
образовательной программы
наименование образовательной программы, разработанной на основе отраслевой рамки или профессионального стандарта
дата регистрации образовательной программы в реестре
вид образовательной программы
наименование утвержденной отраслевой рамки квалификации / профессионального стандарта
№ приказа отраслевой рамки квалификации / профессионального стандарта
дата приказа отраслевой рамки квалификации / профессионального стандарта
шифр
наименование
шифр
наименование
шифр
наименование
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Наименование _________________________________
Адрес ________________________________________
Телефон ______________________________________
Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель __________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения по образовательным программам, разработанных на основе отраслевых рамок и профессиональных стандартов"
(Индекс: № ВП-23, периодичность-годовая)

1. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
1-бағанда жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы көрсетіледі.
2-5-бағанда білім деңгейі бойынша студенттер саны көрсетіледі.
6-9-бағанда білім беру деңгейлері бойынша ерекше білім беру қажеттіліктері бар студенттер саны көрсетіледі.
10-13-бағанда мүгедектігі бар ерекше білім беру қажеттілігі бар студенттер мүгедектік топтары бойынша көрсетіледі.
2. Арифметикалық-логикалық бақылау:
2 баған = ∑ 3-5 бағандар
6 баған = ∑ 7-9 бағандар
2. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
1-бағанда жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы көрсетіледі.
2-бағанда кіру жолдарының саны көрсетіледі.
3-бағанда жабдықталған санитариялық-тұрмыстық үй-жайлардың саны көрсетіледі.
4-бағанда көмекке шақыру түймелерінің саны көрсетіледі.
5-бағанда баспалдақтардың пандустармен немесе көтергіш құрылғылармен қосарлануының болуы көрсетіледі.
6-бағанда баспалдақтар мен пандустарға арналған тұтқалардың болуы көрсетіледі.
7-бағанда ерекше білім беру қажеттіліктері бар адамдардың автокөлік құралдарын қоятын орындарының болуы көрсетіледі.
8-бағанда ақпараттық-навигациялық қолдау құралдарының болуы көрсетіледі.
9-бағанда қарама-қарсы бояумен боялған есіктер мен сатылардың болуы көрсетіледі.
10-бағанда операциялардың саны көрсетіледі.
11-13-бағанда-білім беру деңгейлері бойынша білім беру бағдарламалардың саны көрсетіледі.
14-бағанда инклюзивті оқыту және оқыту көзделген білім беру бағдарламалардың саны көрсетіледі.
Бұйрыққа
23 - қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитетіне Әкімшілік деректердің нысаны www.sci.gov.kz интернет - ресурста орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Салалық шеңберлер мен кәсіптік стандарттар негізінде әзірленген білім беру бағдарламалар туралы мәліметтер
Индексі: № 23-ЖО нысан
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең 20__-20__ оқу жылы
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі 31 қазанға дейін (қоса алғанда)
№ строки
жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы
білім беру салалар
дайындық бағыттары
мемлекеттік білім беру бағдарламалары
білім беру бағдарламаларының
шифры
салалық шеңбер немесе кәсіби стандарт негізінде әзірленген білім беру бағдарламасының атауы
білім беру бағдарламаға
тізілімде тіркелген күні
білім беру бағдарламаның
түрі
бекітілген салалық шеңбердің/кәсіби стандарттың атауы
бекітілген салалық шеңбердің/кәсіби стандарттың бұйрық нөмірі
бекітілген салалық шеңбердің/кәсіби стандарттың бұйрық бекітілген күні
шифр
атауы
шифр
атауы
шифр
атауы
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Атауы __________________________ Мекен-жайы ______________________________
Телефон __________________________________
Электронды почта мекен-жайы__________________________________
Орындаған___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға ___________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Салалық шеңберлер мен кәсіптік стандарттар негізінде әзірленген білім беру бағдарламалар туралы мәліметтер" (Индекс: № 23-ЖО, кезеңділігі – жылдық)

1. Пояснение по заполнению Формы: В графе 1 указывается наименование организации высшего и полсевузовского образования.
В графе 2 указывается шифр области образования.
В графе 3 указывается наименование области образования.
В графе 4 указывается шифр направления подготовки.
В графе 5 указывается наименование направления подготовки.
В графе 6 указывается шифр группа образовательных программ.
В графе 7 указывается наименование группа образовательных программ.
В графе 8 указывается шифр образовательной программы.
В графе 9 указывается наименование специальности/направление подготовки.
В графе 10 указывается дата регистрации образовательной программы в реестре.
В графе 11 указывается вид образовательной программы.
В графе 12 указывается наименование образовательной программы, разработанной на основе отраслевой рамки или профессионального стандарта.
В графе 13 указывается № приказа отраслевой рамки квалификации или профессионального стандарта.
В графе 14 указывается дата приказа отраслевой рамки квалификации или профессионального стандарта.
Приложение 24 к приказу
Представляется: в Комитет высшего и послевузовского образования
Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.sci.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Контингент студентов вечерней формы обучения в организациях образования, реализующих образовательные программы высшего образования
Индекс: форма № ВП-24
Периодичность: годовая

1. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
1-бағанда жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы көрсетіледі.
2-бағанда білім беру саласының шифры көрсетіледі.
3-бағанда білім беру саласының атауы көрсетіледі.
4-бағанда дайындық бағытының шифры көрсетіледі.
5-бағанда даярлық бағытының атауы көрсетіледі.
6-бағанда білім беру бағдарламалары тобының шифры көрсетіледі.
7-бағанда білім беру бағдарламалары тобының атауы көрсетіледі.
8-бағанда айқындаушы шифр көрсетіледі.
9-бағанда мамандықтың атауы / даярлау бағыты көрсетіледі.
10-бағанда білім беру бағдарламасының тізілімде тіркелген күні көрсетіледі.
11-бағанда білім беру бағдарламасының түрі көрсетіледі.
12-бағанда салалық шеңбер немесе кәсіптік стандарт негізінде әзірленген білім беру бағдарламасының атауы көрсетіледі.
13-бағанда салалық біліктілік шеңбері немесе кәсіби стандарт бұйрығының № көрсетіледі.
14-бағанда салалық біліктілік шеңбері немесе кәсіби стандарт бұйрығының күні көрсетіледі.
Бұйрыққа
24 - қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитетіне Әкімшілік деректердің нысаны www.sci.gov.kz интернет - ресурста орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Жоғары білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында кешкі оқу нысанында білім алатын студенттердің контингенті
Индексі: № 24-ЖО нысан
Кезеңділігі: жылдық

1.1.1
в том числе на казахском
1.1.2
в том числе на русском
1.1.3
в том числе на иностранном
Наименование _________________________________
Адрес ________________________________________
Телефон ______________________________________
Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель __________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Контингент студентов вечерней формы обучения в организациях образования, реализующих образовательные программы высшего образования"
(Индекс: № ВП-24, периодичность-годовая)
1. Пояснение по заполнению Формы:
В графе 1 указывается направление подготовки.
В графе 2 указывается язык обучения.
В графе 3 указывается прием в текущем году.
В графе 4 указывается количество обучающихся.
В графе 5 указывается выпуск в текущем году.
В графе 6 указывается ожидаемый выпуск.
Приложение 25 к приказу
Представляется: в Комитет высшего и послевузовского образования
Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.sci.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Сведения по реализации программы академической мобильности обучающихся в организациях образования, реализующих образовательные программы высшего и (или) послевузовского образования
Индекс: форма № ВП-25
Периодичность: годовая

1.1.1
оның ішінде қазақ тілінде
1.1.2
оның ішінде орыс тілінде
1.1.3
оның ішінде шетел тілінде
Атауы __________________________ Мекен-жайы ______________________________
Телефон __________________________________
Электронды почта мекен-жайы__________________________________
Орындаған___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға ___________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Жоғары білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында кешкі оқу нысанында білім алатын студенттердің контингенті" (Индекс: № 24-ЖО, кезеңділігі – жылдық)
1. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
1-бағанда дайындық бағыты көрсетіледі.
2-бағанда оқыту тілі көрсетіледі.
3-бағанда ағымдағы жылы қабылдау көрсетіледі.
4-бағанда білім алушылардың саны көрсетіледі.
5-бағанда ағымдағы жылғы шығарылым көрсетіледі.
6-бағанда күтілетін шығарылым көрсетіледі.
Бұйрыққа
25 - қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитетіне Әкімшілік деректердің нысаны www.sci.gov.kz интернет - ресурста орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында академиялық ұтқырлық бағдарламасын іске асыру жөніндегі мәліметтер
Индексі: № 25-ЖО нысан
Кезеңділігі: жылдық

1. Пояснение по заполнению Формы:
Раздел 1.
В графе 1 указывается наименование организации высшего и послевузовского образования.
В графе 2 указывается уровни образования.
В графе 3 указывается информация по курсам.
В графе 4-28 указывается внешняя исходящая мобильность.
В графе 1 указывается наименование казахстанского высшего учебного заведения
В графе 2 указывается фамилия, имя отчество обучающегося.
В графе 3 указывается пол.
В графе 4 указывается c особый статус обучающегося (при наличии).
В графе 5 указывается уровень образования.
В графе 6 указывается код и классификация образования.
В графе 7 указывается код и классификация направлений подготовки.
В графе 8 указывается принимающая страна.
В графе 9 указывается наименование принимающего зарубежного вуза-партнера.
В графе 10 указывается язык обучения, в принимающем вузе.
В графе 11-12 указывается период пребывания.
В графе 13 указывается источник финансирования.
В графе 14 указывается сумма в тенге.
Раздел 2.
В графе 1 указывается наименование организации высшего и послевузовского образования.
В графе 2 указываются уровни образования.
В графе 3 указывается курс обучения.
В графе 4-32 указывается внешняя входящая мобильность.
Раздел 3.
В графе 1 указывается наименование организации высшего и послевузовского образования.
В графе 2 указывается общее количество студентов обучающихся в рамках академической мобильности.
В графе 3-16 указывается количество бакалавров.
В графе 17-24 указывается количество магистрантов.
В графе 25-35 указывается количество докторантов.
Раздел 4.
В графе 1 указывается наименование организации высшего образования.
В графе 2 указывается общее количество студентов обучающихся в рамках академической мобильности.
В графе 3-16 указывается количество бакалавров.
В графе 17-24 указывается количество магистрантов.
В графе 25-35 указывается количество докторантов.
Приложение 26 к приказу
Представляется: в Комитет высшего и послевузовского образования
Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.sci.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Сведения о расходах на высшее и послевузовское образование в государственных организациях высшего и (или) послевузовского образования
Индекс: форма № Ф-1
Периодичность: годовая
Отчетный период 20 __ год
Круг лиц представляющих информацию:
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Срок представления: 31 января (включительно) после отчетного периода
Раздел 1
Финансово-экономические показатели
всего
в том числе, по источникам
бюджетные
внебюджетные
А
Б
1
2
3
1
расходы на высшее и послевузовское образование в государственных организации высшего и послевузовского образования , тысяч тенге, из них:
1.1
расходы на материально-техническое оснащение
1.2
расходы по фонду оплаты труда
1.3
среднегодовой контингент обучающихся по программам бакалавриата, человек
1.4
среднегодовой контингент обучающихся по программам магистратуры,
человек
Раздел 2
Наименование организации высшего и послевузовского образования
Направления образования
Кол-во академических кредитов на начало года
Контингент на начало года
бакалавриат
магистратура
докторантура
Подготовительное отделение
Студенты на военной кафедре
бакалавриат
магистратура
докторантура
Подготовительное отделение
Студенты на военной кафедре
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Педагогические науки
Искусство и гуманитарные науки
Бизнес, управление и право
Социальные науки, журналистика и информация
Естественные науки, математика и статистика
Информационно-коммуникационные технологии
Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли
Сельское хозяйство и биоресурсы
Услуги
Ветеренария
По межправительственному соглашению
Граждан из Афганистана
Всего
Продолжение таблицы
Ожидаемый выпуск с академического отпуска, перевод на вакантные места
Ожидаемый выпуск/отсев
бакалавриат
магистратура
докторантура
Подготовительное отделение
Студенты на военной кафедре
бакалавриат
магистратура
докторантура
Подготовительное отделение
Студенты на военной кафедре
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Наименование _________________________________
Адрес ________________________________________
Телефон ______________________________________
Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель __________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о расходах на высшее и послевузовское образование в государственных высших учебных заведениях"
(Индекс: № Ф-1, периодичность – годовая)

1. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
Бөлім 1.
1-бағанда жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы көрсетіледі.
2-бағанда білім деңгейлері көрсетіледі.
3-бағанда курстар бойынша ақпарат көрсетіледі.
4-28-бағанда сыртқы Шығыс ұтқырлығы көрсетіледі.
1-бағанда қазақстандық жоғары оқу орнының атауы көрсетіледі
2-бағанда білім алушының аты-жөні көрсетіледі.
3-бағанда жынысы көрсетіледі.
4-бағанда білім алушының басқа мәртебесі (бар болса) көрсетіледі.
5-бағанда білім деңгейі көрсетіледі.
6-бағанда білімнің коды мен сыныптамасы көрсетіледі.
7-бағанда дайындау бағыттарының коды мен сыныптамасы көрсетіледі.
8-бағанда қабылдаушы ел көрсетіледі.
9-бағанда қабылдаушы шетелдік әріптес жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы көрсетіледі.
10-бағанда қабылдаушы жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымын-да оқыту тілі көрсетіледі.
11-12-бағанда болу кезеңі көрсетіледі.
13-бағанда қаржыландыру көзі көрсетіледі.
14-бағанда сомасы теңгемен көрсетіледі.
Бөлім 2.
1-бағанда жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы көрсетіледі.
2-бағанда білім деңгейлері көрсетіледі.
3-бағанда оқу курсы көрсетіледі.
4-32-бағанда сыртқы кіріс ұтқырлығы көрсетіледі.
Бөлім 3.
1-бағанда жоғары білім беру ұйымының атауы көрсетіледі.
2-бағанда академиялық ұтқырлық шеңберінде оқитын студенттердің жалпы саны көрсетіледі.
3-16-бағанда бакалаврлардың саны көрсетіледі.
17-24-бағанда магистранттардың саны көрсетіледі.
25-35-бағанда докторанттардың саны көрсетіледі.
Бөлім 4.
1-бағанда жоғары білім беру ұйымының атауы көрсетіледі.
2-бағанда академиялық ұтқырлық шеңберінде оқитын студенттердің жалпы саны көрсетіледі.
3-16-бағанда бакалаврлардың саны көрсетіледі.
17-24-бағанда магистранттардың саны көрсетіледі.
25-35-бағанда докторанттардың саны көрсетіледі.
Бұйрыққа
26 - қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитетіне Әкімшілік деректердің нысаны www.sci.gov.kz интернет - ресурста орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Мемлекеттік жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімге жұмсалатын шығыстар туралы мәліметтер
Индексі: № Қ-1 нысан
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең 20 __ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі 31 қаңтарға дейін (қоса алғанда)
Қаржы-экономикалық көрсеткіштер
барлығы
соның ішінде, дереккөзі бойынша
бюджет қаражаты
бюджеттен тыс қаражат
А
Б
1
2
3
1
мемлекеттік жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімге жұмсалатын шығыстар, мың теңге, оның ішінде:
1.1
материалдық-техникалық жабдықтауға кеткен шығындар
1.2
еңбек ақысын төлеу қоры бойынша шығындар
2
бакалавриат бағдарламасы бойынша оқитындардың орташа жылдық контингенті, адам
3
магистратура бағдарламасы бойынша оқитындардың орташа жылдық контингенті, адам
4
докторантура бағдарламасы бойынша оқитындардың орташа жылдық контингенті, адам
х
Атауы __________________________ Мекен-жайы ______________________________
Телефон __________________________________
Электронды почта мекен-жайы__________________________________
Орындаған___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға ___________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Мемлекеттік жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімге жұмсалатын шығыстар туралы мәліметтер" (Индекс: № Қ-1, кезеңділігі –жылдық)