Об утверждении Правил выдачи разрешения на транзит специфических товаров и квалификационных требований
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 апреля 2023 года № 308. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 мая 2023 года № 32403
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.5
В соответствии с подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О контроле специфических товаров" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила выдачи разрешения на транзит специфических товаров и квалификационные требования согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по перечню согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки и высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 28 апреля 2023 года
№ 308
Правила выдачи разрешения на транзит специфических товаров и квалификационные требования
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешения на транзит специфических товаров и квалификационные требования (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О контроле специфических товаров" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок выдачи разрешения на транзит специфических товаров и квалификационные требования, а также оказания государственной услуги "Выдача разрешения на транзит специфических товаров".

Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитіне рұқсат беру қағидаларын және біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 308 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 2 мамырда № 32403 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
"Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 3) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1 қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитіне рұқсат беру қағидалары және біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2 қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2023 жылғы 28 сәуірдегі
№ 308 бұйрығына
1-қосымша
Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитіне рұқсат беру қағидалары және біліктілік талаптары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитіне рұқсат беру Қағидалары және біліктілік талаптары (бұдан әрі – Қағидалар) "Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 8-бабының 3) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитіне рұқсат беру тәртібін және біліктілік талаптарын, сондай-ақ "Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитіне рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуді айқындайды.

2. "Выдача разрешения на транзит специфических товаров" является государственной услугой (далее - государственная услуга) и оказывается Комитетом индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития (далее - услугодатель) согласно настоящим Правилам.
3. Услугодатель в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги, актуализируют информацию о порядке ее оказания и направляют в Государственную корпорацию "Правительство для граждан", оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и Единый контакт-центр.
4. Основные термины и определения, используемые в настоящих Правилах:
1) специфические товары – товары двойного и военного назначения, а также товары, контролируемые для обеспечения национальной безопасности;
2) транзит – перемещение товаров через территорию Республики Казахстан;
3) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий государственное регулирование в сфере контроля;
4) иностранные лица – физические лица, не являющиеся гражданами Республики Казахстан и имеющие доказательства своей принадлежности к гражданству иного государства, а также юридические лица, гражданская правоспособность которых определяется по праву иностранного государства;
5. Транзит специфических товаров осуществляется физическими и юридическими лицами Республики Казахстан и иностранными лицами на основании разрешения на транзит специфических товаров.
В случае наложения на страну назначения или на страну отправителя санкций Республики Казахстан, международных организаций и отдельных государств, в отношении которых Республика Казахстан приняла обязательства по их соблюдению в данной сфере, то разрешение на транзит специфических товаров (далее - разрешение) не выдается.
Согласно подпункту 2) пункта 4 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О национальной безопасности Республики Казахстан" транзит через территорию Казахстана воинских формирований, вооружений и военной техники иностранных государств и (или) международных организаций не допускается, за исключением случаев, предусмотренных международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
6. Разрешение выдается на один вид товара в соответствии с кодом товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза с указанием кода на уровне не менее десяти знаков, независимо от количества и номенклатуры специфических товаров во внешнеторговом контракте (договоре).

2. "Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады және оны осы Қағидаларға сәйкес Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні бекіткен немесе өзгерткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оны көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына және бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
4. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі терминдер мен анықтамалар:
1) өзіндік ерекшелігі бар тауарлар – қосарланған және әскери мақсаттағы тауарлар, сондай-ақ ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін бақыланатын тауарлар;
2) транзит – тауарларды Қазақстан Республикасының аумағы арқылы өткізу;
3) уәкілетті орган – бақылау саласында мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
4) шетелдік тұлғалар – Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын және өзінің өзге мемлекеттің азаматтығына тиесілігінің дәлелдемелері бар жеке тұлғалар, сондай-ақ азаматтық құқық қабілеттілігі шет мемлекеттің құқығы бойынша айқындалатын заңды тұлғалар;
5. Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары мен шетелдік тұлғалар өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитін өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитіне рұқсат негізінде жүзеге асырады.
Егер межелі елге немесе жөнелтуші елге Қазақстан Республикасының, Қазақстан Республикасы осы салада оларды сақтау жөніндегі міндеттемелерді қабылдаған халықаралық ұйымдардың және жекелеген мемлекеттердің санкциялары салынса, осы Қағидалардың күші қолданылмайды және өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитіне рұқсат (бұдан әрі – рұқсат) берілмейді.
Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда көзделген жағдайларды қоспағанда, "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 4-тармағының 2) тармақшасына сәйкес шет мемлекеттердің және (немесе) халықаралық ұйымдардың әскери құралымдарының, қару-жарақтары мен әскери техникасының Қазақстан аумағы арқылы транзитіне жол берілмейді.
6. Рұқсат Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының кодына сәйкес сыртқы сауда келісімшартындағы (шартындағы) өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың саны мен номенклатурасына қарамастан, кемінде он белгі деңгейінде код көрсетіле отырып, тауардың бір түріне беріледі.

7. Разрешение выдается сроком на 1 (один) год. В случае предоставления документов, являющихся основанием для выдачи разрешения, со сроком действия меньше 1 (одного) года, то срок действия разрешения будет ограничен сроком действия документа с наименьшим сроком действия.
Внесение изменений и дополнений в выданное разрешение не допускается.
8. Выданное разрешение не может быть передано другому физическому или юридическому лицу.
9. Условия перегрузки на территории Республики Казахстан специфических товаров, перемещаемых транзитом, указываются в разрешении на транзит специфических товаров. Информация о перегрузке на территории Республики Казахстан предоставляется в уполномоченный орган физическими и юридическими лицами Республики Казахстан и иностранными лицами при подаче заявления на получение разрешения на транзит специфических товаров.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
10. Государственная услуга оказывается услугодателем посредством обращения физических и юридических лиц (далее - услугополучатель):
для физических и юридических лиц Республики Казахстан:
1) в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);
2) на веб-портал "электронного правительства" (далее - портал);
для иностранных лиц:
1) в Государственную корпорацию;
2) на портал;
3) в канцелярию услугодателя.
11. Для получения государственной услуги посредством обращения в Государственную корпорацию услугополучатель представляет работнику Государственной корпорации документы, необходимые для оказания государственной услуги, указанные в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на транзит специфических товаров" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее - Перечень основных требований).
Работник Государственной корпорации проверяет полноту представленных услугополучателем документов, и в случае представления услугополучателем неполного пакета документов, а также документов с истекшим сроком действия, отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов, работник Государственной корпорации осуществляет прием документов на получение государственной услуги и выдает расписку о приеме соответствующих документов, с указанием даты приема и выдачи по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При этом работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии с представленных документов и прикрепляет к заявке.

7. Рұқсат 1 (бір) жыл мерзімге беріледі. Рұқсаттың қолданылу мерзімі рұқсат беру үшін негіз болып табылатын құжаттардың қолданылу мерзімімен шектелуі мүмкін.
Берілген рұқсатқа өзгерістер мен толықтырулар енгізуге жол берілмейді.
8. Берілген рұқсатты басқа жеке немесе заңды тұлғаға беруге болмайды.
9. Транзитпен өткізілетін өзіндік ерекшелігі бар тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында қайта тиеу шарттары өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитіне рұқсатта көрсетіледі. Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары мен шетелдік тұлғалар Қазақстан Республикасының аумағында қайта тиеу туралы ақпаратты өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитіне рұқсат алуға өтініш берген кезде уәкілетті органға ұсынады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
10. Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті беруші жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) өтініші арқылы:
Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары үшін:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталына www.egov.kz (бұдан әрі – портал);
шетелдік заңды тұлғалар үшін:
1) Мемлекеттік корпорацияға;
2) порталға;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне.
11. Мемлекеттік қызметті Мемлекеттік корпорацияға жүгіну арқылы алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорация қызметкеріне осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитіне рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды (бұдан әрі – Негізгі талаптардың тізбесі) ұсынады.
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді және көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды толық ұсынбаған жағдайда өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қабылдау және беру күнін көрсете отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады және тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді.
Бұл ретте Мемлекеттік корпорацияның қызметкері ұсынылған құжаттардың электрондық көшірмелерін көшіреді және өтінімге тіркейді.

12. Для получения государственной услуги посредством портала услугополучатель направляет услугодателю электронные копии документов, необходимых для оказания государственной услуги, которые указаны в Перечне основных требований.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, с указанием даты получения результата государственной услуги.
13. Для получения государственной услуги через канцелярию услугодателя иностранные лица представляют работнику канцелярии на бумажном носителе документы, необходимые для оказания государственной услуги, которые указаны в Перечне основных требований.
В случае представления иностранными лицами неполного пакета документов, канцелярия услугодателя отказывает в приеме заявления с указанием причины отказа.
Мотивированный отказ по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее - Мотивированный отказ) выдается через канцелярию услугодателя в форме бумажного документа.
Подтверждением принятия документов является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя, с указанием даты и времени приема пакета документов.
14. На основании пункта 1 статьи 29 Закона, услугодатель вправе запрашивать и получать от услугополучателя необходимые документы и (или) информацию относящиеся к сфере контроля специфических товаров.
15. Работник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов в день их поступления и направляет ответственному исполнителю.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления осуществляется следующим рабочим днем.
16. При направлении заявления через портал, ответственный исполнитель в течение 3 (трех) рабочих дней проверяет полноту представленных документов и, в случае установления факта неполноты представленных документов, готовит мотивированный отказ по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее - Мотивированный отказ), подписанный электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя услугодателя, либо лица его замещающего, и направляет его услугополучателю через портал в форме электронного документа в личный кабинет услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя Республики Казахстан услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".

12. Портал арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге негізгі талаптар тізбесінде көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың электрондық көшірмелерін жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
13. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін шетелдік заңды тұлғалар кеңсе қызметкеріне негізгі талаптар тізбесінде көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қағаз жеткізгіште ұсынады.
Шетелдік заңды тұлға құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі бас тарту себебін көрсете отырып, өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәлелді бас тарту (бұдан әрі – Дәлелді бас тарту) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қағаз құжат нысанында беріледі.
Құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы оның көшірмесіне белгі қою құжаттардың қабылданғанын растау болып табылады.
14. Заңның 29-бабы 1-тармағының негізінде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласына қатысты қажетті құжаттарды және (немесе) ақпаратты сұратуға және алуға құқылы.
15. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды олар келіп түскен күні қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және жауапты орындаушыға жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтінішті қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
16. Өтінішті портал арқылы жіберген кезде жауапты орындаушы 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және ұсынылған құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – Дәлелді бас тарту) дайындайды, не оны алмастыратын адам көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат нысанында портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, Қазақстан Республикасының заңды тұлғасын, дара кәсіпкерін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.

17. В случае представления услугополучателем полного пакета документов, ответственный исполнитель проверяет документы на соответствие квалификационым требованиям, указанным в приложении 5 к настоящим Правилам и направляет их на согласование в соответствующие государственные органы.
Государственные органы на основании запроса услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня направления запроса направляют услугодателю ответ о результатах рассмотрения.
В случае непредставления государственными органами ответа в течение указанного срока выдача разрешения считается согласованной.
18. На основании результатов проверки представленных документов на соответствие квалификационным требованиям и ответов соответствующих государственных органов, ответственный исполнитель в течение 1 (одного) рабочего дня после рассмотрения документов оформляет результат оказания государственной услуги - разрешение на транзит по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя, либо лица его замещающего, и направляет его услугополучателю через портал в форме электронного документа в личный кабинет услугополучателя, в Государственную корпорацию - для выдачи, либо бумажный вариант, в случае обращения через канцелярию услугодателя.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан, и изложенные в Перечне основных требований, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заказным письмом с уведомлением о его вручении, телефонограммой или телеграммой, текстовым сообщением по абонентскому номеру сотовой связи или по электронному адресу услугополучателя, указанный в заявлении, либо с использованием иных средств связи, обеспечивающих фиксацию извещения или вызова, не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает разрешение либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
19. Выдача результата государственной услуги осуществляется через:
1) Государственную корпорацию, канцелярию услугодателя - нарочно;
2) портал - электронно.
20. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.

17. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, жауапты орындаушы құжаттарды осы Қағидаларға 5-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкестігін тексереді және оларды "Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласындағы рұқсат құжаттарын берудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1083 қаулысында көзделген тиісті мемлекеттік органдарға келісуге жібереді.
Мемлекеттік органдар көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуы негізінде сұрау салу жіберілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге қарау нәтижелері туралы жауап жібереді.
Мемлекеттік органдар көрсетілген мерзім ішінде жауап ұсынбаған жағдайда рұқсат беру келісілген болып есептеледі.
18. Ұсынылған құжаттардың біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеру нәтижелері және тиісті мемлекеттік органдардың жауаптары негізінде жауапты орындаушы құжаттарды қарағаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін - осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша транзитке рұқсат ресімдейді, көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оның орнындағы адамның ЭЦҚ-сы қол қойылған және оны көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне, Мемлекеттік корпорацияға электрондық құжат нысанындағы портал арқылы көрсетілетін қызметті алушыға - көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүгінген жағдайда беру үшін не қағаз нұсқада.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген және негізгі талаптар тізбесінде баяндалған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізудің уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама көрсетілетін қызметті алушының өтініште көрсетілген электрондық мекенжайына мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші рұқсат немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту береді.
19. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру:
1) Мемлекеттік корпорация, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы – қолма-қол;
2) портал арқылы - электронды.
20. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
21. Жалоба на решение, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана услугодателю, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Услугодатель, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют жалобу и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
22. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению:
1) услугодателем – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
2) уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
23. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
24. В случаях несогласия с результатом оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешения на
транзит специфических товаров
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача разрешения на транзит специфических товаров"
1
Наименование услугодателя
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги

3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушіге, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
Көрсетілетін қызметті беруші шағым түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей шағымды және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
22. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес қаралуға тиіс:
1) көрсетілетін қызметті беруші-тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
23. Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарау өкілеттігі берілген лауазымды адам шағымды берген көрсетілетін қызметті алушыға шағымды қарау мерзімі ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағымды қағаз жеткізгіште берген кезде) немесе электрондық нысанда (шағымды электрондық түрде берген кезде) хабарлайды ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау.
24. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
Өзіндік ерекшелігі бар
тауарлардың транзитіне рұқсат
беру қағидаларына
1-қосымша
"Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитіне рұқсат беру" негізгі талаптарының тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері

1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" (далее - портал);
3) канцелярия услугодателя – для иностранных лиц.
3
Срок оказания государственной услуги
В течение 15 (пятнадцати) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на транзит специфических товаров либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с заявителя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее - Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Регистрация поступающих заявлений осуществляется с понедельника по пятницу включительно в соответствии с графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, регистрация заявлений, поступивших после 17.00 часов, осуществляется следующим рабочим днем;
2) Государственная корпорация - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан;
3) портал - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявления осуществляется следующим рабочим днем). Регистрация поступающих заявлений осуществляется с понедельника по пятницу включительно в соответствии с графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, регистрация заявлений, поступивших после 17.00 часов, осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов и сведений, требуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1. В Государственную корпорацию:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему Перечню основных требований.
Данное заявление представляется также в электронном виде;
2) документ, удостоверяющий личность, и документ, подтверждающий полномочия представителя, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www. egov. kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі ‒ портал);
3) шетелдік заңды тұлғалар үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардынің транзитіне рұқсат беру не көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын тұлғаның ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанда мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық және қағаз түрде.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде өтініш берушіден алынатын төлемнің мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) Мемлекеттік корпорация-дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа;
3) портал-жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
Келіп түскен өтініштерді тіркеу дүйсенбіден жұманы қоса алғанда жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады, сағат 17.00-ден кейін түскен өтініштерді тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1. Мемлекеттік корпорацияға:
1) осы негізгі талаптар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш.
Бұл өтініш электрондық түрде де ұсынылады;
2) жеке басын куәландыратын құжат және өкілдің өкілеттігін растайтын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);

3) документ, подтверждающий государственную регистрацию (перерегистрации) юридического лица - для иностранного юридического лица;
4) документ, удостоверяющего личность физического лица, документ, подтверждающий право на занятие предпринимательской деятельностью - для иностранного физического лица;
5) документ, выданный уполномоченным органом по вопросам контроля специфических товаров страны экспортера, о наличии разрешения на вывоз специфических товаров;
6) контракт на поставку специфических товаров между участниками внешнеторговой сделки (продавцом, грузоотправителем, покупателем, грузополучателем, посредником) с указанием номенклатуры и объема специфических товаров в физическом и стоимостном выражении с приложениями и (или) дополнениями к нему;
7) договор страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законом Республики Казахстан "О страховой деятельности" (далее - Законодательство Республики Казахстан по вопросам страховой деятельности);
8) письмо услугополучателя, подтверждающее гарантию с его стороны возмещения расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки, а также с вероятным временным хранением, обратной перевозкой, экспертизой и другими необходимыми действиями исполнительных органов в случае выявления нарушения действующих нормативных правовых актов Республики Казахстан, включая условия действия разрешения компетентных органов Республики Казахстан по ядерной и радиационной безопасности, а также расходов, связанных с необходимостью приведения выявленных отклонений в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан и/или возвращением груза в государство экспорта (с указанием номера и даты контракта);
9) письмо грузоотправителя специфических товаров (адресованное услугодателю), подтверждающее его безусловное согласие принять перемещаемую транзитом продукцию обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам (с указанием номера и даты контракта);
10) сведения о маршруте движения, пограничных пунктов въезда и выезда, виде транспорта при осуществлении заявленной транзитной перевозки по форме, согласно приложению 2 к настоящему Перечню основных требований;
11) информация о воинском карауле с указанием количества лиц воинского караула, данных об их оружии и боеприпасах (марка (тип), калибр, количество) к каждой ввозимой единице оружия - при сопровождении транзита продукции военного (двойного) назначения воинским караулом;

3) заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгенін (қайта тіркелгенін) растайтын құжат - шетелдік заңды тұлға үшін;
4) жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат, кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжат - шетелдік жеке тұлға үшін;
5) экспорттаушы елдің өзіндік ерекшелігі бар тауарларын бақылау мәселелері жөніндегі уәкілетті орган берген өзіндік ерекшелігі бар тауарларды әкетуге рұқсаттың болуы туралы құжат;
6) сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар (сатушы, жүк жөнелтуші, сатып алушы, жүк алушы, делдал) арасында оған қосымшаларымен және (немесе) толықтыруларымен өзіндік ерекшелігі бар және құндық мәндегі нақты тауарлардың номенклатурасы мен көлемін көрсете отырып, өзіндік ерекшелігі бар тауарларды жеткізуге арналған келісімшарт;
7) "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шарты (бұдан әрі - Қазақстан Республикасының сақтандыру қызметі мәселелері жөніндегі заңнамасы);
8) Қазақстан Республикасының ядролық және радиациялық қауiпсiздiгi жөнiндегi құзыреттi органдары рұқсатының қолданылу шарттарын қоса алғанда, Қазақстан Республикасының қолданыстағы нормативтiк құқықтық актiлерiн бұзу айқындалған жағдайда оның тарапынан тасымалдың нақты жағдайларына тексеру жүргiзуге, сондай-ақ ықтимал уақытша сақтауға, керi тасымалдауға, сараптамаға және атқарушы органдардың басқа да қажеттi іс-қимылдарына байланысты шығыстарды, сондай-ақ анықталған ауытқуларды Қазақстан Республикасының заңнама талаптарына сәйкес келтiру және/немесе экспортталуы мемлекетке жүктi қайтару қажеттiгiне байланысты шығыстарды өтеуге кепiлдiктi растайтын (келісімшарттың нөмірі мен күні көрсетілген) көрсетілетін қызметті алушының хаты;
9) егер жүкті жүк алушыға беру оған байланысты емес себептер бойынша мүмкін болмаған жағдайда (келісімшарттың нөмірі мен күнін көрсете отырып), оның транзитпен өткізілетін өнімді кері қабылдауға сөзсіз келісімін растайтын (көрсетілетін қызметті берушіге жолданған) өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың жүк жөнелтушісінің хаты;
10) осы негізгі талаптар тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асыру кезінде қозғалыс бағыты, шекаралық кіру және шығу пункттері, көлік түрі туралы мәліметтер.
11) әскери қарауыл адамдарының саны, олардың қару - жарақтары мен оқ-дәрілері (маркасы (типі), калибрі, саны) туралы деректер көрсетілген әскери қарауыл туралы ақпарат-әскери (қосарланған) мақсаттағы өнімнің әскери қарауыл транзитін алып жүру кезінде.

12) уведомление о начале и прекращении деятельности (эксплуатации) объекта незначительной эпидемической значимости (в случае выдачи данного документа иностранными компетентными органами).
В пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан представляются документы лиц (из состава воинского караула), дающие право въезда в Республику Казахстан или выезда из Республики Казахстан, именной список лиц воинского караула, утвержденный должностными лицами войсковой части с указанием закрепленного оружия, боеприпасов, и соответствующие сопроводительные документы воинского караула (предписание, наряд, заключение).
Примечание:
Документы, указанные в подпунктах 3), 4), 5), 6) и 7) настоящего пункта, представляются в оригиналах или нотариально засвидетельствованных копиях.
Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык.
2. На портал:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему Перечню основных требований, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя;
2) электронная копия документа, подтверждающее государственную регистрацию (перерегистрацию) юридического лица - для иностранного юридического лица;
3) электронная копия документа, выданного уполномоченным органом по вопросам контроля специфических товаров страны экспортера, о наличии разрешения на вывоз специфических товаров;
4) электронная копия контракта на поставку специфических товаров между участниками внешнеторговой сделки (продавцом, грузоотправителем, покупателем, грузополучателем, посредником) с указанием номенклатуры и объема специфических товаров в физическом и стоимостном выражении с приложениями и (или) дополнениями к нему;
5) электронная копия договора страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законодательством Республики Казахстан по вопросам страховой деятельности;
6) электронная копия письма услугополучателя, подтверждающее гарантию с его стороны возмещения расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки, а также с вероятным временным хранением, обратной перевозкой, экспертизой и другими необходимыми действиями исполнительных органов в случае выявления нарушения действующих нормативных правовых актов Республики Казахстан, включая условия действия разрешения компетентных органов Республики Казахстан по ядерной и радиационной безопасности, а также расходов, связанных с необходимостью приведения выявленных отклонений в соответствие с требованиями законодательства Республики Казахстан и/или возвращением груза в государство экспорта (с указанием номера и даты контракта);

12) эпидемиялық маңызы шамалы объектінің қызметін (пайдалануын) бастағаны және тоқтатқаны туралы хабарлама (осы құжатты шетелдік құзыретті органдар берген жағдайда).
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде адамдардың (әскери қарауыл құрамынан) Қазақстан Республикасына кіруге немесе Қазақстан Республикасынан шығуға құқық беретін құжаттары, бекітілген қаруды, оқ-дәрілерді көрсете отырып, әскери бөлімнің лауазымды адамдары бекіткен әскери қарауыл адамдарының атаулы тізімі және әскери қарауылдың тиісті ілеспе құжаттары (нұсқама, наряд, қорытынды) ұсынылады.
Ескерту:
Осы тармақтың 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларда көрсетілген құжаттар түпнұсқаларында немесе нотариат куәландырған көшірмелерінде ұсынылады.
Шет тілдерінде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіліне нотариалды куәландырылған аудармасымен ұсынылады.
2. Порталға:
1) осы негізгі талаптар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған өтініш;
2) шетелдік заңды тұлға үшін - заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгенін (қайта тіркелгенін) растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) экспорттаушы елдің өзіндік ерекшелігі бар тауарларын бақылау мәселелері жөніндегі уәкілетті орган берген өзіндік ерекшелігі бар тауарларды әкетуге рұқсаттың болуы туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
4) сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар (сатушы, жүк жөнелтуші, сатып алушы, жүк алушы, делдал) арасында оған қосымшаларымен және (немесе) толықтыруларымен нақты және құндық мәндегі өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың номенклатурасы мен көлемін көрсете отырып, өзіндік ерекшелігі бар тауарларды жеткізуге арналған келісімшарттың электрондық көшірмесі;
5) Қазақстан Республикасының сақтандыру қызметі мәселелері жөніндегі заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының электрондық көшірмесі;
6) Қазақстан Республикасының ядролық және радиациялық қауiпсiздiгi жөнiндегi құзыреттi органдары рұқсатының қолданылу шарттарын қоса алғанда, Қазақстан Республикасының қолданыстағы нормативтiк құқықтық актiлерiн бұзу айқындалған жағдайда оның тарапынан тасымалдың нақты жағдайларына тексеру жүргiзуге, сондай-ақ ықтимал уақытша сақтауға, керi тасымалдауға, сараптамаға және атқарушы органдардың басқа да қажеттi іс-қимылдарына байланысты шығыстарды, сондай-ақ анықталған ауытқуларды Қазақстан Республикасының заңнама талаптарына сәйкес келтiру және/немесе экспортталуы мемлекетке жүктi қайтару қажеттiгiне байланысты шығыстарды өтеуге кепiлдiктi растайтын (келісімшарттың нөмірі мен күні көрсетілген) көрсетілетін қызметті алушының хатының электрондық көшірмесі;

7) электронная копия письма грузоотправителя специфических товаров (адресованное услугодателю), подтверждающее его безусловное согласие принять перемещаемую транзитом продукцию обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам (с указанием номера и даты контракта);
8) электронная копия сведения о маршруте движения, пограничных пунктах въезда и выезда, виде транспорта при осуществлении заявленной транзитной перевозки по форме согласно приложению 2 к настоящему Перечню основных требований;
9) информация о воинском карауле с указанием количества лиц воинского караула, данных об их оружии и боеприпасах (марка (тип), калибр, количество) к каждой ввозимой единице оружия - при сопровождении транзита продукции военного (двойного) назначения воинским караулом.
10) электронная копия уведомления о начале и прекращении деятельности (эксплуатации) объекта незначительной эпидемической значимости (в случае выдачи данного документа иностранными компетентными органами).
В пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан представляются документы лиц (из состава воинского караула), дающие право въезда в Республику Казахстан или выезда из Республики Казахстан, именной список лиц воинского караула, утвержденный должностными лицами войсковой части с указанием закрепленного оружия, боеприпасов, и соответствующие сопроводительные документы воинского караула (предписание, наряд, заключение).
Документы, указанные в подпунктах 2), 3), 4) и 5) настоящего пункта необходимо представить в нотариально засвидетельствованных копиях.
Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык.
3. В канцелярию услугодателя представляются следующие документы в бумажном, а также в электронном формате на электронном носителе информации:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему Перечню основных требований;
Данное заявление представляется также в электронном виде;
2) опись документов, прилагаемых к заявлению;
3) документ, удостоверяющий личность, и документ, подтверждающий полномочия представителя, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
4) нотариально засвидетельствованная копия документа, подтверждающий государственную регистрацию (перерегистрации) юридического лица - для иностранного юридического лица;
5) нотариально засвидетельствованная копия документа, удостоверяющего личность физического лица, документ, подтверждающий право на занятие предпринимательской деятельностью - для иностранного физического лица;

7) егер жүкті жүк алушыға беру оған байланысты емес себептер бойынша мүмкін болмаған жағдайда (келісімшарттың нөмірі мен күнін көрсете отырып), оның транзитпен өткізілетін өнімді кері қабылдауға сөзсіз келісімін растайтын (көрсетілетін қызметті берушіге жолданған) өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың жүк жөнелтушісінің хатының электрондық көшірмесі;
8) осы негізгі талаптар тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асыру кезінде қозғалыс бағыты, шекаралық кіру және шығу пункттері, көлік түрі туралы мәліметтің электрондық көшірмесі;
9) әскери қарауыл адамдарының саны, олардың қару-жарақтары мен оқ-дәрілері (маркасы (типі), калибрі, саны) туралы деректер көрсетілген әскери қарауыл туралы ақпарат-әскери (қосарланған) мақсаттағы өнімнің әскери қарауыл транзитін алып жүру кезінде.
10) эпидемиялық маңызы шамалы объектінің қызметінің (пайдалануының) басталғаны және тоқтатылғаны туралы хабарламаның электрондық көшірмесі (осы құжатты шетелдік құзыретті органдар берген жағдайда).
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде адамдардың (әскери қарауыл құрамынан) Қазақстан Республикасына кіруге немесе Қазақстан Республикасынан шығуға құқық беретін құжаттары, бекітілген қаруды, оқ-дәрілерді көрсете отырып, әскери бөлімнің лауазымды адамдары бекіткен әскери қарауыл адамдарының атаулы тізімі және әскери қарауылдың тиісті ілеспе құжаттары (нұсқама, наряд, қорытынды) ұсынылады.
2, 3, 4, 5-тармақтарда көрсетілген құжаттарды нотариат куәландырған көшірмелерде ұсыну қажет.
Шет тілдерінде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіліне немесе орыс тіліне нотариалды куәландырылған аудармамен ұсынылады
3. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне мынадай құжаттар қағаз түрінде, сондай-ақ электрондық форматта электрондық ақпарат тасығышта ұсынылады:
1) осы негізгі талаптар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
Бұл өтініш электрондық түрде де ұсынылады;
2) өтінішке қоса берілетін құжаттардың тізімдемесі;
3) жеке басын куәландыратын құжат және өкілдің өкілеттігін растайтын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
4) шетелдік заңды тұлға үшін - заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгенін (қайта тіркелгенін) растайтын құжаттың нотариат куәландырған көшірмесі;
5) жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың нотариат куәландырған көшірмесі, кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжат - шетелдік жеке тұлға үшін;

6) нотариально засвидетельствованная копия документа, выданного уполномоченным органом по вопросам контроля специфических товаров страны экспортера, о наличии разрешения на вывоз специфических товаров;
7) нотариально засвидетельствованная копия контракта на поставку специфических товаров между участниками внешнеторговой сделки (продавцом, грузоотправителем, покупателем, грузополучателем, посредником) с указанием номенклатуры и объема специфических товаров в физическом и стоимостном выражении с приложениями и (или) дополнениями к нему;
8) нотариально засвидетельствованная копия договора страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законодательством Республики Казахстан по вопросам страховой деятельности;
9) письмо услугополучателя, подтверждающее гарантию с его стороны возмещения расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки, а также с вероятным временным хранением, обратной перевозкой, экспертизой и другими необходимыми действиями исполнительных органов в случае выявления нарушения действующих нормативных правовых актов Республики Казахстан, включая условия действия разрешения компетентных органов Республики Казахстан по ядерной и радиационной безопасности, а также расходов, связанных с необходимостью приведения выявленных отклонений в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан и/или возвращением груза в государство экспорта (с указанием номера и даты контракта);
10) письмо грузоотправителя специфических товаров (адресованное услугодателю), подтверждающее его безусловное согласие принять перемещаемую транзитом продукцию обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам (с указанием номера и даты контракта);
11) сведения о маршруте движения, пограничных пунктах въезда и выезда, виде транспорта при осуществлении заявленной транзитной перевозки по форме, согласно приложению 2 к настоящему Перечню основных требований;
12) информация о воинском карауле с указанием количества лиц воинского караула, данных об их оружии и боеприпасах (марка (тип), калибр, количество) к каждой ввозимой единице оружия - при сопровождении транзита продукции военного (двойного) назначения воинским караулом;
13) уведомление о начале и прекращении деятельности (эксплуатации) объекта незначительной эпидемической значимости (в случае выдачи данного документа иностранными компетентными органами).
В пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан представляются документы лиц (из состава воинского караула), дающие право въезда в Республику Казахстан или выезда из Республики Казахстан, именной список лиц воинского караула, утвержденный должностными лицами войсковой части с указанием закрепленного оружия, боеприпасов, и соответствующие сопроводительные документы воинского караула (предписание, наряд, заключение).
Примечание:

6) экспорттаушы елдің өзіндік ерекшелігі бар тауарларын бақылау мәселелері жөніндегі уәкілетті орган берген өзіндік ерекшелігі бар тауарларды әкетуге рұқсаттың болуы туралы құжаттың нотариат куәландырған көшірмесі;
7) сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар (сатушы, жүк жөнелтуші, сатып алушы, жүк алушы, делдал) арасында оған қосымшаларымен және (немесе) толықтыруларымен нақты және құндық мәндегі өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың номенклатурасы мен көлемін көрсете отырып, өзіндік ерекшелігі бар тауарларды жеткізуге арналған келісімшарттың нотариат куәландырған көшірмесі;
8) Қазақстан Республикасының сақтандыру қызметі мәселелері жөніндегі заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының нотариат куәландырған көшірмесі;
9) Қазақстан Республикасының ядролық және радиациялық қауiпсiздiгi жөнiндегi құзыреттi органдары рұқсатының қолданылу шарттарын қоса алғанда, Қазақстан Республикасының қолданыстағы нормативтiк құқықтық актiлерiн бұзу айқындалған жағдайда оның тарапынан тасымалдың нақты жағдайларына тексеру жүргiзуге, сондай-ақ ықтимал уақытша сақтауға, керi тасымалдауға, сараптамаға және атқарушы органдардың басқа да қажеттi іс-қимылдарына байланысты шығыстарды, сондай-ақ анықталған ауытқуларды Қазақстан Республикасының заңнама талаптарына сәйкес келтiру және/немесе экспортталуы мемлекетке жүктi қайтару қажеттiгiне байланысты шығыстарды өтеуге кепiлдiктi растайтын (келісімшарттың нөмірі мен күні көрсетілген) көрсетілетін қызметті алушының хаты;
10) егер жүкті жүк алушыға беру оған байланысты емес себептер бойынша мүмкін болмаған жағдайда (келісімшарттың нөмірі мен күнін көрсете отырып), оның транзитпен өткізілетін өнімді кері қабылдауға сөзсіз келісімін растайтын (көрсетілетін қызметті берушіге жолданған) өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың жүк жөнелтушісінің хаты;
11) осы негізгі талаптар тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асыру кезінде қозғалыс бағыты, шекаралық кіру және шығу пункттері, көлік түрі туралы мәліметтер;
12) әскери қарауыл адамдарының саны, олардың қаруы мен оқ - дәрілері туралы деректер (маркасы (типі), калибрі, саны) көрсетілген әскери қарауыл туралы ақпарат-әскери қарауылдың әскери (қосарланған) мақсаттағы өнімдерінің транзитін сүйемелдеу кезінде әкелінетін әрбір қару бірлігіне;
13) эпидемиялық маңызы шамалы объектінің қызметін (пайдалануын) бастағаны және тоқтатқаны туралы хабарлама (осы құжатты шетелдік құзыретті органдар берген жағдайда).
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде Қазақстан Республикасына келуге немесе Қазақстан Республикасынан кетуге құқық беретін адамдардың құжаттары (әскери қарауыл құрамынан), бекітілген қаруды, оқ-дәрілерді көрсете отырып, әскери бөлімнің лауазымды адамдары бекіткен әскери қарауыл адамдарының атаулы тізімі және әскери қарауылдың тиісті ілеспе құжаттары (нұсқама, наряд, қорытынды) ұсынылады).
Ескерту:

Документы, указанные в подпунктах 3), 4), 5), 6) и 7) настоящего пункта, представляются в оригиналах или нотариально засвидетельствованных копиях.
Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык.
При отсутствии контракта, указанного в подпункте 6) настоящего пункта, представляются документы, обосновывающие необходимость поставки продукции.
Отсутствие документа, указанного в подпункте 5) настоящего пункта, который законодательством страны не предусмотрен, представляется письмо-разъяснение.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
5) несоответствие услугополучателя и (или) его представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
6) причинения ущерба или возникновения угрозы причинения ущерба интересам Республики Казахстан;
7) если в отношении заявителя в течение одного года до подачи заявления на получение разрешения налагалось административное взыскание за нарушение законодательства Республики Казахстан в сфере контроля специфических товаров;
8) если в отношении заявителя в течение одного года до подачи заявления на получение разрешения вынесен обвинительный приговор суда за совершение уголовного правонарушения в сфере контроля специфических товаров или заявитель освобожден от уголовной ответственности за совершение уголовного проступка или преступлений небольшой и средней тяжести на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан;
9) если к заявителю в течение последних пяти лет применялись санкции Совета Безопасности Организации Объединенных Наций и Европейского Союза;
10) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.

Тармақшаларда көрсетілген құжаттар 3), 4), 5), 6) және 7) Осы тармақтың түпнұсқаларында немесе нотариат куәландырған көшірмелерінде ұсынылады.
Шет тілдерінде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіліне немесе орыс тіліне нотариалды куәландырылған аудармасымен ұсынылады.
Осы тармақтың 6) тармақшасында көрсетілген келісімшарт болмаған кезде өнімді жеткізу қажеттілігін негіздейтін құжаттар ұсынылады.
Осы тармақтың 5) тармақшасында көрсетілген, ел заңнамасында көзделмеген құжаттың болмауы түсіндірме хат ұсынылады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;
2) көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
3) көрсетілетін қызметті беруші тиісті келісуші мемлекеттік органнан көрсетілетін қызметті алушының лицензиялау кезінде қойылатын талаптарға сәйкес келмейтіні туралы жауап алса;
4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
5) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
6) мемлекет мүдделеріне нұқсан келтіру немесе нұқсан келтіру қатері туындаған жағдайларда;
7) егер өтініш берушіге қатысты рұқсат алуға өтініш берілгенге дейін бір жыл ішінде сот тәртібімен Қазақстан Республикасының өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін әкімшілік жаза қолданылса;
8) егер рұқсат алуға өтініш берілгенге дейін бір жыл ішінде өтініш берушіге қатысты өзіне тән тауарларды бақылау саласында қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін соттың айыптау үкімі шығарылса немесе өтініш беруші онша ауыр емес және ауырлығы орташа қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін қылмыстық жауаптылықтан осы тармақтың негізінде босатылса, сот осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген негіздер 3), 4), 9), 10) және 12) Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабы бірінші бөлігінің немесе 36-бабының;
9) Егер өтініш берушіге соңғы бес жыл ішінде Біріккен Ұлттар Ұйымы Қауіпсіздік Кеңесінің және Еуропалық Одақтың санкциялары қолданылған болса;
10) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;

11) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги;
12) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) услугодатель –в разделе "Государственные услуги";
2) портал
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача разрешения на транзит
специфических товаров"
Заявление для получения разрешения на транзит специфических товаров
1. В_______________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
2. Услугополучатель____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, индивидуальный идентификационный номер; полное наименование, бизнес-идентификационный номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица; страна, юридический адрес, телефон, электронный адрес)
3. Грузоотправитель (полное наименование, страна, юридический адрес, телефон):
4. Страна отправления:
5. Грузополучатель (полное наименование, страна, юридический адрес, телефон):
6. Страна назначения:
7. Срок действия разрешения:
8. Пункт пропуска через государственную границу Республики Казахстан при:
- въезде:
- выезде:
9. Вид транспорта:
10. Валюта контракта:
11. Наименование продукции:
12. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС:
14. Единица измерения:
16. Общая стоимость продукции в валюте контракта:
13. Код товара по контрольным спискам:
15. Количество:
17. Внешнеторговый контракт, номер и дата:
18. Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче разрешения; услугополучателю не запрещено судом заниматься заявляемым видом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными; услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче разрешения.

11) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті беруші - "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) портал
"Өзіндік ерекшелігі бар
тауарлардың транзитіне рұқсат
беру" мемлекеттік қызметін
көрсетуге қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне
1 қосымша
форма
Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитiне рұқсат алуға арналған өтiнiш
1._____________________________________________________________________
(уәкiлеттi органның толық атауы)
2. Көрсетілетін қызметті алушы ________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендiру нөмiрі; заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмiрі, шетелдік заңды тұлғаның филиалының немесе өкілеттілігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі – заңды тұлғада бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда; елі, заңды мекенжайы, телефоны, электрондық мекенжайы)
3. Жүк жөнелтушi (толық атауы, елi, заңды мекенжайы, телефоны):
4. Баратын ел:
5. Жүк алушы (толық атауы, елi, заңды мекенжайы, телефоны):
6. Тағайындау елі:
7. Рұқсаттың қолданылу мерзiмi:
8. Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункті
- кіру:
- шығу:
9. Көлiк түрi:
10. Келiсiмшарттың валютасы:
11. Өнімнің атауы:
12. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды:
14. Өлшем бiрлiгi:
16. Өнімнің келісімшарт валютасындағы жалпы құны:
13. Тауардың бақылау тiзiмдерi бойынша коды:
15. Саны:
17. Сыртқы сауда келiсiмшарты, нөмірі және күнi:
18. Осымен көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға рұқсатты беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы; көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің өтініш берілетін түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады; көрсетілетін қызметті алушы рұқсатты беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.

19. Наименование страховой компании, номер и дата договора страхования:
20. Особые условия разрешения:
21. Услугополучатель _________ ________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при наличии)
М.П.* (при наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20____ года
22. Уполномоченный орган _____________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
Заявление принято к рассмотрению "____"_________________20__года
* Подпись удостоверяется
печатью в случае подачи
заявления через
Государственную корпорацию
или канцелярию услугодателя.
Приложение 2
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача разрешения на транзит
специфических товаров"
Сведения о маршруте движения, пограничных пунктах въезда и выезда, виде транспорта при осуществлении заявленной транзитной перевозки
Показатели
Содержание показателя
Примечание
1
Полное наименование груза
2
Единица измерения
3
Количество
4
Класс опасности
5
Код ООН
6
Код ГНГ
7
Код ТН ВЭД ЕАЭС
8
Услугополучатель полное наименование, страна, юридический адрес, телефон
9
Экспедитор по территории Республики Казахстан полное наименование, юридический адрес, телефон, номер и дата договора
(не требуется в случае перевозки водным транспортом)
нотариально засвидетельствованная копия договора прилагается
10
Лицензия перевозчика на транспортировку, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан
номер лицензии, дата выдачи, наименование государственного органа, ее выдавшего
при транспортировке ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан
11
Охрана груза полное наименование организации, юридический адрес, телефон, номер и дата договора
(не требуется в случае перевозки железнодорожным и водным транспортом)
нотариально засвидетельствованная копия договора с указанием номенклатуры и объема охраняемого специфического товара прилагается
12
Документ, подтверждающий право на осуществление охранной деятельности организации по физической защите груза
номер лицензии на осуществление охранной деятельности, дата выдачи, наименование государственного органа, ее выдавшего
13
Вид транспорта
железнодорожный, автомобильный или водный, или воздушный

19. Сақтандыру компаниясының атауы, сақтандыру шартының нөмiрі және күні:
20. Рұқсаттың өзіндік ерекшелігі бар шарттары:
21. Көрсетілетін қызметті алушыдан ___________________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөрдің орны* (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20___ жылғы "___" _______________
22. Уәкілетті орган _______________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
20__жылғы "____"_________________
Өтініш қарауға алынды
* Мемлекеттік корпорация
немесе көрсетілетін қызметті
берушінің кеңесі арқылы өтініш
берген жағдайда қол мөрмен
куәландырылады.
"Өзіндік ерекшелігі бар
тауарлардың транзитіне рұқсат
беру" мемлекеттік қызметін
көрсетуге қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне
2-қосымша
Мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асырған кезде қозғалыс бағыты, кіру және шығу шекаралық бекеттері, көлік түрі туралы мәліметтер
Көрсеткіштер
Көрсеткіш мазмұны
Ескертпе
1
Жүктің толық атауы
2
Өлшем бірлігі
3
Саны
4
Қауіптілік сыныбы
5
БҰҰ коды
6
ҮЖН коды
7
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
8
Көрсетілетін қызметті алушы ұйымның толық атауы, елі, заңды мекенжайы, телефоны
9
ҚР аумағы бойынша экспедитор ұйымның толық атауы, заңды мекенжайы, телефоны, шарттың нөмірі және күні
су көлігімен тасымалданған жағдайда талап етілмейді)
шарттың нотариалдық куәландырылған көшірмесі қоса беріледі
10
Тасымалдаушының ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдауға лицензиясы
лицензияның нөмiрi, берілген күні, оны берген мемлекеттiк органның атауы
ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдау кезінде
11
Жүктерді күзету ұйымның толық атауы, заңды мекенжайы, телефоны, шарттың нөмірі және күні
(теміржол және су көлігімен тасымалдаған жағдайда талап етілмейді)
күзетілетін өнімнің номенклатурасы мен көлемін көрсете отырып шарттың нотариалдық куәландырылған көшірмесі қоса беріледі
12
Жүкті физикалық қорғау жөніндегі ұйымының күзет қызметiн жүзеге асыруға берілген құқығын растайтын құжат
күзет қызметiн жүзеге асыруға арналған лицензияның нөмiрi, берген күні, оны берген мемлекеттiк органның атауы
13
Көлік түрі
теміржол, автомобиль немесе су немесе әуе

при перевозке опасного груза классов 1, 6 и 7 автомобильным транспортом дополнительно указываются данные транспортного средства
14
Номер специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 (при перевозке опасного груза классов 1, 6 и 7 автомобильным транспортом)
не требуется при перевозке пиротехнических изделий, имеющих подкласс транспортной опасности 1.4 согласно Классификации опасных грузов, содержащих пиротехнические изделия Технического регламента Таможенного союза "О безопасности пиротехнических изделий", утвержденного решением Комиссии таможенного союза от 16 августа 2011 года № 770
15
Номер свидетельства о подготовке водителя транспортного средства, перевозящего опасные грузы (свидетельство о допуске водителя к перевозке опасных грузов автотранспортными средствами)
при перевозке автомобильным транспортом пиротехнических изделий, имеющих подкласс транспортной опасности 1.4
копия свидетельства прилагается
16
Грузоотправитель полное наименование, юридический адрес, телефон
17
Грузополучатель полное наименование, юридический адрес, телефоны
18
Маршрут перевозки:
19
Наименование пункта пропуска отправления, страна
20
Наименование пункта пропуска через государственную границу Республики Казахстан при въезде
21
Маршрут передвижения по территории Республики Казахстан
не заполняется при перевозке железнодорожным транспортом; при перевозке автомобильным транспортом опасного груза классов 1, 6 и 7 маршрут указывается согласно специальному разрешению
22
Наименование пункта пропуска через государственную границу Республики Казахстан при выезде
23
Наименование пункта пропуска назначения, страна
24
Сроки перевозки дата, месяц, год - дата, месяц, год
согласно графе 8 заявления
25
Данные о страховании гражданско-правовой ответственности услугополучателя за причинение вреда третьим лицам и окружающей среде
наименование страховой компании, юридический адрес, телефон, номер и дата договора
период действия страховой защиты соответствует сроку действия договора
26
Номер аварийной карточки (при транзите опасных грузов)
не требуется при наличии специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 автомобильным транспортом
копия аварийной карточки, заверенная подписью услугополучателя, прилагается
27
Паспорт безопасности химического специфического товара
применительно к химической продукции в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О безопасности химической специфического товара"
копия, заверенная подписью услугополучателя, прилагается
Услугополучатель__________________________________________________
должность, подпись (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Дата ______________
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения на
транзит специфических товаров
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (далее - Ф.И.О.) либо наименование организации услугополучателя) (адрес услугополучателя)
____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь частью второй пункта 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", отдел №__ филиала Государственной корпорации "Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии с Перечнем основных требований) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному подзаконным нормативным правовым актом, а также документов с истекшим сроком действия, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде көлік құралының деректері қосымша көрсетіледі
14
1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсаттың нөмірі (1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде)
Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 16 тамыздағы № 770 шешімімен бекітілген, "Пиротехникалық бұйымдардың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің Пиротехникалық бұйымдары бар қауіпті жүктердің сыныптамасына сәйкес көлік қауіптілігінің 1.4 кіші сыныбы бар пиротехникалық бұйымдарды тасымалдау кезінде талап етілмейді
15
Қауіпті жүктерді тасымалдайтын көлік құралы жүргізушісінің дайындығы туралы куәліктің (жүргізушіге қауіпті жүктерді автокөлік құралдарымен тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік) нөмірі
1.4 көлік қауіптілігінің кіші сыныбы бар пиротехникалық бұйымдарды автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде
куәліктің көшірмесі қоса беріледі
16
Жүк жөнелтушінің толық атауы, заңды мекенжайы, телефоны
17
Жүк қабылдаушының толық атауы, заңды мекенжайы, телефоны
18
Тасымалдау бағыты:
19
Жөнелтуші өткізу бекетінің атауы, елі
20
Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы кіру кезіндегі өткізу бекетінің атауы
21
Қазақстан Республикасының аумағы бойынша қозғалу бағыты
теміржол көлігімен тасымалдау кезде толтырылмайды 1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде қозғалу бағыты арнайы рұқсатқа сәйкес көрсетіледі
22
Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы шығу кезіндегі өткізу бекетінің атауы
23
Жеткізілу өткізу бекетінің атауы, елі
24
Тасымалдау мерзімі күні, айы, жылы - күні, айы, жылы
өтініштің 8-бағанына сәйкес
25
Үшінші адамдарға және қоршаған ортаға келтірген зиянды өтеу жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру туралы деректер
сақтандыру компаниясының атауы, заңды мекенжайы, телефондары, шартты жасау нөмірі және күні
сақтандыру қорғанысының қолданылу мерзімі шарттың қолданылу мерзімімен сәйкес келеді
26
Авариялық карточканың нөмірі (қауіпті жүктердің транзиті кезінде)
автомобиль көлігімен 1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат бар болған кезінде талап етілмейді
Көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен (болған жағдайда) куәландырылған авариялық карточканың көшірмесі қоса беріледі
27
Химиялық өнімнің қауіпсіздік паспорты
"Химиялық өнімнің қауіпсіздігі туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі № 302 Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес химиялық өнімге қатысты
Көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен (болған жағдайда) куәландырылған көшірмесі қоса беріледі
Көрсетілетін қызметті алушы
_________________                   ___________________
лауазымы, қолы             (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Күні ______________
Өзіндік ерекшелігі бар
тауарлардың транзитіне рұқсат
беру қағидаларына
2-қосымша
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) не көрсетілетін қызметті алушының ұйымдары)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 2-тармағының екінші бөлігін басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) сіздердің тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды қабылдаудан (негізгі талаптар тізбесіне сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын көрсету) бас тартады заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіде, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарда көзделген, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атаулары:

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (работника "Государственной корпорации"
Правительство для граждан") (подпись)
Исполнитель: ФИО _____________
Телефон __________
Получил: ФИО/подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешения на
транзит специфических товаров
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (далее - Ф.И.О.) либо наименование организации услугополучателя) (адрес услугополучателя)
____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Расписка о приеме документов
Руководствуясь частью первой пункта 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", отдел №__ филиала Государственной корпорации "Правительство для граждан" (указать адрес) принимает документы на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии с Перечнем основных требований) ввиду представления Вами полного пакета документов с действующим сроком их действия, согласно перечню, предусмотренному подзаконным нормативным правовым актом, а именно:
Наименование представленных документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (работника "Государственной корпорации"
Правительство для граждан") (подпись)
Исполнитель: ФИО _____________
Телефон __________
Получил: ФИО/подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 4
к Правилам выдачи разрешения на
транзит специфических товаров
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрлігінің
Индустриялық даму
комитеті
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Астана қ.
г. Астана
Номер: [Номер документа]
Дата выдачи:
[Дата выдачи] год
[Наименование организации, юридический адрес, БИН/ИИН]
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, рассмотрев Ваше заявление от [Дата] года № [Номер входящего документа], сообщает следующее.
[Обоснование отказа]
[Должность подписывающего]
[Ф.И.О. (при его наличии)
подписывающего]
Приложение 5
к Правилам выдачи разрешения на
транзит специфических товаров
Квалификационные требования, предъявляемые при выдаче разрешения транзит специфических товаров
№ п/п
Квалификационные требования
Документы, подтверждающие соответствии им*
Примечание
1
2
3
4
На портал
1
Наличие подтверждения намерения заявителя о получении разрешения
Заявление на получение разрешения на транзит специфических товаров, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя
2
Наличие подтверждения государственной регистрацию
электронная копия документа, подтверждающее государственную регистрацию (перерегистрацию) юридического лица - для иностранного юридического лица;

1) _______________________________;
2) _______________________________;
3) _______________________________.
ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызметті (мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы көрсетілсін) көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат 2 данада, әр тарапқа бір-біреуден жасалды.
ТАӘ (бар болса) ("Азаматтарға арналған үкімет"
Мемлекеттік корпорациясының қызметкері) (қолы)
Орындаушы: ТАӘ (бар болса) _________________
Телефоны _________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының ТАӘ (бар болса)/қолы
20__ ж. "___" _________
Өзіндік ерекшелігі бар
тауарлардың транзитіне рұқсат
беру қағидаларына
3-қосымша
(Тегі, аты, Әкесінің аты (ол болған жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) не көрсетілетін қызметті алушының ұйымдары)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдау туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 2-тармағының бірінші бөлігін басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) сіздердің қолданыстағы мерзімі бар құжаттардың толық топтамасын ұсынуларыңызға байланысты Мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды (негізгі талаптар тізбесіне сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын көрсету) қабылдайды заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіде көзделген тізбеге сәйкес іс-әрекеттер, атап айтқанда:
Ұсынылған құжаттардың атауы:
1) _______________________________;
2) _______________________________;
3) _______________________________.
Осы қолхат 2 данада, әр тарапқа бір-біреуден жасалды.
ТАӘ (бар болса) ("Азаматтарға арналған үкімет"
Мемлекеттік корпорациясының қызметкері) (қолы)
Орындаушы: ТАӘ (бар болса) _________________
Телефоны _________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының ТАӘ (бар болса)/қолы
20__ ж. "___" _________
Өзіндік ерекшелігі бар
тауарлардың транзитіне рұқсат
беру қағидарларына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Астана қ.
Астана қ.
Нөмір:[Құжаттың нөмірі]
Берілген күні:
[Берілген күні] жылы
[Ұйымның атауы, заңды мекенжайы, БСН/ЖСН]
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті, Сіздің [күні] жылғы № [кіріс құжатының нөмірі] өтінішіңізді қарап, мынаны хабарлайды:
[Бас тарту негіздемесі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының аты-жөні (болған жағдайда)]
Өзіндік ерекшелігі бар
тауарлардың транзитіне рұқсат
беру қағидарларына
5-қосымша
Қойылатын біліктілік талаптары рұқсат беру кезінде өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзиті
№ п/п
Біліктілік талаптары
сәйкестікті растайтын құжаттар
ескерту
1
2
3
4
Порталға
1
Өтініш берушінің рұқсат алу туралы ниетін растаудың болуы
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитіне рұқсат алуға өтініш
2
Мемлекеттік тіркеуді растаудың болуы
шетелдік заңды тұлға үшін-заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгенін (қайта тіркелгенін) растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;

Документы, указанные в пунктах 2, 3, 4, 5 необходимо представить в нотариально засвидетельствованных копиях.
Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык
3
Наличиие разрешения на вывоз специфических товаров
электронная копия документа, выданного уполномоченным органом по вопросам контроля специфических товаров страны экспортера, о наличии разрешения на вывоз специфических товаров;
4
Наличие подтверждения намерения сторон на осуществление поставки специфических товаров между участниками внешнеторговой сделки
электронная копия контракта на поставку специфических товаров между участниками внешнеторговой сделки (продавцом, грузоотправителем, покупателем, грузополучателем, посредником) с указанием номенклатуры и объема специфических товаров в физическом и стоимостном выражении с приложениями и (или) дополнениями к нему;
5
Наличие договора страхования гражданско-правовой ответственности заявителя
электронная копия договора страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законодательством Республики Казахстан по вопросам страховой деятельности;
6
Наличие письма со стороны услугополучателя, подтверждающее гарантию с его стороны возмещения расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки
электронная копия письма услугополучателя, подтверждающее гарантию с его стороны возмещения расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки, а также с вероятным временным хранением, обратной перевозкой, экспертизой и другими необходимыми действиями исполнительных органов в случае выявления нарушения действующих нормативных правовых актов Республики Казахстан, включая условия действия разрешения компетентных органов Республики Казахстан по ядерной и радиационной безопасности, а также расходов, связанных с необходимостью приведения выявленных отклонений в соответствие с требованиями законодательства Республики Казахстан и/или возвращением груза в государство экспорта (с указанием номера и даты контракта);
7
Наличие письма от грузоотправителя, подтверждающее его безусловное согласие принять перемещаемую транзитом продукцию обратно
электронная копия письма грузоотправителя специфических товаров (адресованное услугодателю), подтверждающее его безусловное согласие принять перемещаемую транзитом продукцию обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам (с указанием номера и даты контракта);
8
Наличие сведения о маршруте движения, пограничных пунктах въезда и выезда, виде транспорта при осуществлении заявленной транзитной перевозки
электронная копия сведения о маршруте движения, пограничных пунктах въезда и выезда, виде транспорта при осуществлении заявленной транзитной перевозки;
9
Наличие информации о воинском карауле
информация о воинском карауле с указанием количества лиц воинского караула, данных об их оружии и боеприпасах (марка (тип), калибр, количество) к каждой ввозимой единице оружия.
В пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан представляются документы лиц (из состава воинского караула), дающие право въезда в Республику Казахстан или выезда из Республики Казахстан, именной список лиц воинского караула, утвержденный должностными лицами войсковой части с указанием закрепленного оружия, боеприпасов, и соответствующие сопроводительные документы воинского караула (предписание, наряд, заключение).
при сопровождении транзита продукции военного (двойного) назначения воинским караулом.
10
Наличие сведений о документе, подтверждающее о начале и прекращении деятельности (эксплуатации) объекта незначительной эпидемической значимости
Электронная копия уведомления о документе, подтверждающее о начале и прекращении деятельности (эксплуатации) объекта незначительной эпидемической значимости

2, 3, 4, 5-тармақтарда көрсетілген құжаттарды нотариат куәландырған көшірмелерде ұсыну қажет.
Шет тілдерінде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіліне немесе орыс тіліне нотариат куәландырған аудармасымен ұсынылады
3
Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды әкетуге рұқсаттың болуы
экспорттаушы елдің өзіндік ерекшелігі бар тауарларын бақылау мәселелері жөніндегі уәкілетті орган берген өзіндік ерекшелігі бар тауарларды әкетуге рұқсаттың болуы туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
4
Сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар арасында өзіндік ерекшелігі бар тауарларды жеткізуді жүзеге асыруға тараптардың ниетін растаудың болуы
сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар (сатушы, жүк жөнелтуші, сатып алушы, жүк алушы, делдал) арасында оған қосымшаларымен және (немесе) толықтыруларымен өзіндік ерекшелігі бар және құндық мәндегі өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың номенклатурасы мен көлемін көрсете отырып, өзіндік ерекшелігі бар тауарларды жеткізуге арналған келісімшарттың электрондық көшірмесі;
5
Өтініш берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының болуы
Қазақстан Республикасының сақтандыру қызметі мәселелері жөніндегі заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының электрондық көшірмесі;
6
Көрсетілетін қызметті алушы тарапынан оның тарапынан тасымалдаудың өзіндік ерекшелігі бар жағдайларына тексеру жүргізуге байланысты шығыстарды өтеу кепілдігін растайтын хаттың болуы
Қазақстан Республикасының ядролық және радиациялық қауiпсiздiгi жөнiндегi құзыреттi органдары рұқсатының қолданылу шарттарын қоса алғанда, Қазақстан Республикасының қолданыстағы нормативтiк құқықтық актiлерiн бұзу айқындалған жағдайда оның тарапынан тасымалдың нақты жағдайларына тексеру жүргiзуге, сондай-ақ ықтимал уақытша сақтауға, керi тасымалдауға, сараптамаға және атқарушы органдардың басқа да қажеттi іс-қимылдарына байланысты шығыстарды, сондай-ақ анықталған ауытқуларды Қазақстан Республикасының заңнама талаптарына сәйкес келтiру және/немесе экспортталуы мемлекетке жүктi қайтару қажеттiгiне байланысты шығыстарды өтеуге кепiлдiктi растайтын (келісімшарттың нөмірі мен күні көрсетілген) көрсетілетін қызметті алушының хатының электрондық көшірмесі;
7
Транзитпен өткізілетін өнімді кері қабылдауға оның сөзсіз келісімін растайтын жүк жөнелтушінің хатының болуы
егер жүкті жүк алушыға беру оған байланысты емес себептер бойынша мүмкін болмаған жағдайда (келісімшарттың нөмірі мен күнін көрсете отырып), оның транзитпен өткізілетін өнімді кері қабылдауға сөзсіз келісімін растайтын өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың жүк жөнелтушісінің жіберген хатының (көрсетілетін қызметті берушіге жолданған) электрондық көшірмесі;
8
Мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асыру кезінде қозғалыс бағыты, шекаралық кіру және шығу пункттері, көлік түрі туралы мәліметтің болуы
мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асыру кезінде қозғалыс бағыты, шекаралық кіру және шығу пункттері, көлік түрі туралы мәліметтің электрондық көшірмесі;
9
Әскери қарауыл туралы ақпараттың болуы
әскери қарауыл адамдарының саны, олардың қару-жарақтары мен оқ-дәрілері (маркасы (типі), калибрі, саны) туралы деректер көрсетілген әскери қарауыл туралы ақпарат-әскери (қосарланған) мақсаттағы өнімнің әскери қарауыл транзитін алып жүру кезінде.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде адамдардың (әскери қарауыл құрамынан) Қазақстан Республикасына кіруге немесе Қазақстан Республикасынан шығуға құқық беретін құжаттары, бекітілген қаруды, оқ-дәрілерді көрсете отырып, әскери бөлімнің лауазымды адамдары бекіткен әскери қарауыл адамдарының атаулы тізімі және әскери қарауылдың тиісті ілеспе құжаттары (нұсқама, наряд, қорытынды) ұсынылады.
әскери қарауылмен әскери (қосарланған) мақсаттағы өнімнің транзитін сүйемелдеу кезінде.
10
Болмашы эпидемиялық маңызы бар объектінің қызметінің (пайдалануының) басталғаны және тоқтатылғаны туралы растайтын құжат туралы мәліметтердің болуы
болмашы эпидемиялық маңызы бар объектінің қызметінің (пайдалануының) басталғаны және тоқтатылғаны туралы растайтын құжат туралы хабарлама

В канцелярию услугодателя и Государственную корпорацию: документы, указанные в пунктах 4, 5, 6, 7 и 8, представляются в оригиналах или нотариально засвидетельствованных копиях.
Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык.
11
Наличие подтверждения намерения заявителя о получении разрешения
Заявление на получение разрешения на транзит специфических товаров в электронном виде
12
Наличие описи документов, прилагаемых к заявлению
опись документов, прилагаемых к заявлению
Необходимо представить при подаче заявления в канцелярию услугодателя
13
Наличие документа, удостоверяющий личность, и документ, подтверждающий полномочия представителя
документ, удостоверяющий личность, и документ, подтверждающий полномочия представителя, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
14
Наличие подтверждения государственной регистрацию
документ, подтверждающий государственную регистрацию (перерегистрации) юридического лица - для иностранного юридического лица;
15
Наличие документа, удостоверяющего личность физического лица, документ, подтверждающий право на занятие предпринимательской деятельностью
документ, удостоверяющего личность физического лица, документ, подтверждающий право на занятие предпринимательской деятельностью - для иностранного физического лица;
16
Наличиие разрешения на вывоз специфических товаров
документ, выданный уполномоченным органом по вопросам контроля специфических товаров страны экспортера, о наличии разрешения на вывоз специфических товаров;
Отсутствие документа, указанного в пункте 5, который законодательством страны не предусмотрен, представляется письмо-разъяснение.
17
Наличие подтверждения намерения сторон на осуществление поставки специфических товаров между участниками внешнеторговой сделки
контракт на поставку специфических товаров между участниками внешнеторговой сделки (продавцом, грузоотправителем, покупателем, грузополучателем, посредником) с указанием номенклатуры и объема специфических товаров в физическом и стоимостном выражении с приложениями и (или) дополнениями к нему;
При отсутствии контракта, указанного в пункте 6, представляются документы, обосновывающие необходимость поставки продукции.
18
Наличие договора страхования гражданско-правовой ответственности заявителя
договор страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законодательством Республики Казахстан по вопросам страховой деятельности;
19
Наличие письма со стороны услугополучателя, подтверждающее гарантию с его стороны возмещения расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки
письмо услугополучателя, подтверждающее гарантию с его стороны возмещения расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки, а также с вероятным временным хранением, обратной перевозкой, экспертизой и другими необходимыми действиями исполнительных органов в случае выявления нарушения действующих нормативных правовых актов Республики Казахстан, включая условия действия разрешения компетентных органов Республики Казахстан по ядерной и радиационной безопасности, а также расходов, связанных с необходимостью приведения выявленных отклонений в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан и/или возвращением груза в государство экспорта (с указанием номера и даты контракта);
20
Наличие письма со стороны услугополучателя, подтверждающее гарантию с его стороны возмещения расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки
письмо грузоотправителя специфических товаров (адресованное услугодателю), подтверждающее его безусловное согласие принять перемещаемую транзитом продукцию обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам (с указанием номера и даты контракта);
21
Наличие сведения о маршруте движения, пограничных пунктах въезда и выезда, виде транспорта при осуществлении заявленной транзитной перевозки
сведения о маршруте движения, пограничных пунктах въезда и выезда, виде транспорта при осуществлении заявленной транзитной перевозки;
22
Наличие информации о воинском карауле
информация о воинском карауле с указанием количества лиц воинского караула, данных об их оружии и боеприпасах (марка (тип), калибр, количество) к каждой ввозимой единице оружия.
В пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан представляются документы лиц (из состава воинского караула), дающие право въезда в Республику Казахстан или выезда из Республики Казахстан, именной список лиц воинского караула, утвержденный должностными лицами войсковой части с указанием закрепленного оружия, боеприпасов, и соответствующие сопроводительные документы воинского караула (предписание, наряд, заключение).
при сопровождении транзита продукции военного (двойного) назначения воинским караулом.
23
Наличие сведений о документе, подтверждающее о начале и прекращении деятельности (эксплуатации) объекта незначительной эпидемической значимости
Уведомление о документе, подтверждающее о начале и прекращении деятельности (эксплуатации) объекта незначительной эпидемической значимости
Приложение 6
к Правилам выдачи разрешения на
транзит специфических товаров
Разрешение на транзит специфических товаров

Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне және Мемлекеттік корпорацияға: 4, 5, 6, 7 және 8-тармақтарда көрсетілген құжаттар түпнұсқада немесе нотариат куәландырған көшірмелерде ұсынылады.
Шет тілдерінде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіліне немесе орыс тіліне нотариалды куәландырылған аудармасымен ұсынылады.
11
Өтініш берушінің рұқсат алу туралы ниетін растаудың болуы
электрондық түрдегі өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитіне рұқсат алуға өтініш;
12
Өтінішке қоса берілетін құжаттардың тізімдемесінің болуы
өтінішке қоса берілетін құжаттардың тізімдемесі;
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне өтініш беретін кезде
13
Жеке басын куәландыратын құжаттың және өкілдің өкілеттігін растайтын құжаттың болуы
жеке басты куәландыратын құжат және өкілдің өкілеттігін растайтын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
14
Мемлекеттік тіркеуді растаудың болуы
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгенін (қайта тіркелгенін) растайтын құжат - шетелдік заңды тұлға үшін;
15
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың, кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың болуы
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат, кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжат - шетелдік жеке тұлға үшін;
16
Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды әкетуге рұқсаттың болуы
экспорттаушы елдің өзіндік ерекшелігі бар тауарларын бақылау мәселелері жөніндегі уәкілетті орган берген, өзіндік ерекшелігі бар тауарларды әкетуге рұқсаттың болуы туралы құжат;
Ел заңнамасында көзделмеген 5-тармақта көрсетілген құжаттың болмауы, түсіндіру-хат ұсынылады.
17
Сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар арасында өзіндік ерекшелігі бар тауарларды жеткізуді жүзеге асыруға тараптардың ниетін растаудың болуы
сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар (сатушы, жүк жөнелтуші, сатып алушы, жүк алушы, делдал) арасында оған қосымшаларымен және (немесе) толықтыруларымен қоса өзіндік ерекшелігі бар және құндық мәндегі өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың номенклатурасы мен көлемін көрсете отырып, өзіндік ерекшелігі бар тауарларды жеткізуге арналған келісімшартты;
6-тармақта көрсетілген келісімшарт болмаған кезде өнімді жеткізу қажеттілігін негіздейтін құжаттар ұсынылады.
18
Өтініш берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының болуы
Қазақстан Республикасының сақтандыру қызметі мәселелері жөніндегі заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шарты;
19
Көрсетілетін қызметті алушы тарапынан оның тарапынан тасымалдаудың нақты жағдайларына тексеру жүргізуге байланысты шығыстарды өтеу кепілдігін растайтын хаттың болуы
Қазақстан Республикасының ядролық және радиациялық қауiпсiздiгi жөнiндегi құзыреттi органдары рұқсатының қолданылу шарттарын қоса алғанда, Қазақстан Республикасының қолданыстағы нормативтiк құқықтық актiлерiн бұзу айқындалған жағдайда оның тарапынан тасымалдың нақты жағдайларына тексеру жүргiзуге, сондай-ақ ықтимал уақытша сақтауға, керi тасымалдауға, сараптамаға және атқарушы органдардың басқа да қажеттi іс-қимылдарына байланысты шығыстарды, сондай-ақ анықталған ауытқуларды Қазақстан Республикасының заңнама талаптарына сәйкес келтiру және/немесе экспортталуы мемлекетке жүктi қайтару қажеттiгiне байланысты шығыстарды өтеуге кепiлдiктi растайтын (келісімшарттың нөмірі мен күні көрсетілген) көрсетілетін қызметті алушының хаты;
20
Көрсетілетін қызметті алушы тарапынан оның тарапынан тасымалдаудың нақты жағдайларына тексеру жүргізуге байланысты шығыстарды өтеу кепілдігін растайтын хаттың болуы
егер жүкті жүк алушыға беру оған байланысты емес себептермен мүмкін болмаған жағдайда (келісімшарттың нөмірі мен күнін көрсете отырып), оның транзитпен өткізілетін өнімді кері қабылдауға сөзсіз келісімін растайтын өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың жүк жөнелтушінің (көрсетілетін қызметті берушіге жолданған) хаты;
21
Мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асыру кезінде қозғалыс бағыты, шекаралық кіру және шығу пункттері, көлік түрі туралы мәліметтің болуы
мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асыру кезінде қозғалыс бағыты, шекаралық кіру және шығу пункттері, көлік түрі туралы мәліметтер;
22
Әскери қарауыл туралы ақпараттың болуы
әскери қарауыл адамдарының саны, олардың қару - жарақтары мен оқ-дәрілері (маркасы (типі), калибрі, саны) туралы деректер көрсетілген әскери қарауыл туралы ақпарат-әскери (қосарланған) мақсаттағы өнімнің әскери қарауыл транзитін алып жүру кезінде.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде адамдардың (әскери қарауыл құрамынан) Қазақстан Республикасына кіруге немесе Қазақстан Республикасынан шығуға құқық беретін құжаттары, бекітілген қаруды, оқ-дәрілерді көрсете отырып, әскери бөлімнің лауазымды адамдары бекіткен әскери қарауыл адамдарының атаулы тізімі және әскери қарауылдың тиісті ілеспе құжаттары (нұсқама, наряд, қорытынды) ұсынылады.
әскери қарауыл адамдарының саны, олардың қару-жарақтары мен оқ-дәрілері (маркасы (типі), калибрі, саны) туралы деректер көрсетілген әскери қарауыл туралы ақпарат-әскери (қосарланған) мақсаттағы өнімнің әскери қарауыл транзитін алып жүру кезінде.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде адамдардың (әскери қарауыл құрамынан) Қазақстан Республикасына кіруге немесе Қазақстан Республикасынан шығуға құқық беретін құжаттары, бекітілген қаруды, оқ-дәрілерді көрсете отырып, әскери бөлімнің лауазымды адамдары бекіткен әскери қарауыл адамдарының атаулы тізімі және әскери қарауылдың тиісті ілеспе құжаттары (нұсқама, наряд, қорытынды) ұсынылады.
әскери қарауылмен әскери (қосарланған) мақсаттағы өнімнің транзитін сүйемелдеу кезінде.
23
Болмашы эпидемиялық маңызы бар объектінің қызметінің (пайдалануының) басталғаны және тоқтатылғаны туралы растайтын құжат туралы мәліметтердің болуы
болмашы эпидемиялық маңызы бар объектінің қызметінің (пайдалануының) басталғаны және тоқтатылғаны туралы растайтын құжат туралы хабарлама
Өзіндік ерекшелігі бар
тауарлардың транзитіне рұқсат
беру қағидарларына
6-қосымша
Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитіне берілетін рұқсат

1. Разрешение №
2. Услугополучатель (полное наименование, страна, юридический адрес, телефон):
3. Грузоотправитель (полное наименование, страна, юридический адрес, телефон):
4. Страна отправления:
5. Грузополучатель (полное наименование, страна, юридический адрес, телефон):
6. Страна назначения:
7. Срок действия разрешения:
8. Пункт пропуска через государственную границу Республики Казахстан при:
- въезде:
- выезде:
9. Вид транспорта:
10. Валюта контракта:
11. Наименование продукции:
12. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС:
14. Единица измерения:
16. Общая стоимость специфических товаров в валюте контракта:
13. Код товара по контрольным спискам:
15. Количество:
17. Внешнеторговый контракт, номер и дата:
18. Согласовано:
19. Наименование страховой компании, номер и дата договора страхования:
20. Особые условия разрешения:
21. Уполномоченный орган ________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
Руководитель (уполномоченное лицо) ______________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Дата выдачи: "_" _________ 20_ года.
Приложение 2 к приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 28 апреля 2023 года № 308
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
1. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 апреля 2015 года № 384 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на транзит продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12197).
2. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 июня 2016 года № 503 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 384 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на транзит продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14048).
3. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 3 марта 2017 года № 131 "О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 384 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на транзит продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15306).
4. Пункт 1 перечня некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в области промышленности и экспортного контроля, в которые вносились изменения и дополнения, утвержденные приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 964 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в области промышленности и экспортного контроля" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18146).

1. Рұқсат №
2. Көрсетілетін қызметті алушы (толық атауы, елі, заңды мекенжайы, телефоны):
3. Жүк жөнелтушi (толық атауы, елi , заңды мекенжайы, телефоны):
4. Баратын ел:
5. Жүк алушы (толық атауы, елi, заңды мекенжайы, телефоны):
6. Тағайындау елі:
7. Рұқсаттың қолданылу мерзiмi:
8. Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу бекеті
- кіру:
- шығу:
9. Көлiк түрi:
10. Келiсiмшарттың валютасы:
11. Өнімнің атауы:
12. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды:
14. Өлшем бiрлiгi:
16. Өнімнің келісімшарт валютасындағы жалпы құны:
13. Тауардың бақылау тiзiмдерi бойынша коды:
15. Саны:
17. Сыртқы сауда келiсiмшартының нөмірі және күнi:
18. Келiсiлдi:
19. Сақтандыру компаниясының атауы, сақтандыру шартының нөмiрі және күні:
20. Рұқсаттың ерекше шарттары:
21. Қазақстан Республикасының аумағындағы қайта тиеу шарттары:
22. Уәкiлеттi орган _________________________________________________
(уәкiлеттi органның толық атауы)
Басшы (уәкiлеттi тұлға) _____________________________________________
тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
Берілген күні: _____ жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2023 жылғы 28 сәуірдегі
№ 308 бұйрығына
2-қосымша
Күші жойылған Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Өнім транзитіне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 сәуірдегі № 384 бұйрығы (нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12197 болып тіркелген).
2. "Өнім транзитіне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 384 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 20 маусымдағы № 503 бұйрығы (нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14048 болып тіркелген).
3. "Өнім транзитіне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 384 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 3 наурыздағы № 131 бұйрығы (нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15306 болып тіркелген).
4. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 964 бұйрығымен бекітілген өзгерістер енгізілген Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласындағы кейбір бұйрықтарының тізбесінің 1 тармағы (нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18146 болып тіркелген).

5. Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 22 июля 2020 года № 410 "О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 384 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на транзит продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21017).
6. Пункт 1 перечня некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, в которые вносились изменения, утвержденные приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 23 июня 2021 года № 321 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 23280).
7. Пункт 1 перечня некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, в которые вносились изменения и дополнение, утвержденные приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 13 мая 2022 года № 268 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28106).

5. "Өнім транзитіне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 384 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 22 шілдедегі № 410 бұйрығы (нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21017 болып тіркелген).
6. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 23 маусымдағы № 321 бұйрығымен бекітілген өзгерістер енгізілген Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарының тізбесінің 1 тармағы (нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23280 болып тіркелген).
7. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2022 жылғы 13 мамырдағы № 268 бұйрығымен бекітілген өзгерістер мен толықтыру енгізілген кейбір бұйрықтарының тізбесінің 1 тармағы (нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28106 болып тіркелген).