О правилах выдачи разрешения на экстерриториальный реэкспорт и квалификационные требования
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 мая 2023 года № 355. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 мая 2023 года № 32496.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 5.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О контроле специфических товаров" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила выдачи разрешения на экстерриториальный реэкспорт и квалификационные требования согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по перечню согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
А. Бейспеков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки
и высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 16 мая 2023 года № 355
Правила выдачи разрешения на экстерриториальный реэкспорт и квалификационные требования
1. Настоящие Правила выдачи разрешения на экстерриториальный реэкспорт и квалификационные требования (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О контроле специфических товаров" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на экстерриториальный реэкспорт специфических товаров".

Эксаумақтық кері экспортқа рұқсат беру қағидалары және біліктілік талаптары туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2023 жылғы 16 мамырдағы № 355 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 16 мамырда № 32496 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
"Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 3) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1 қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған Эксаумақтық кері экспортқа рұқсат беру қағидалары және біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2 қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуі;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушы
А. Бейспеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы мониторингі агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін атқарушы
2023 жылғы 16 мамырдағы
№ 355 бұйрығына
1 қосымша
Эксаумақтық кері экспортқа рұқсат беру қағидалары және біліктілік талаптары туралы
1. Эксаумақтық кері экспортқа рұқсат беру Қағидалары және біліктілік талаптары (бұдан әрі – қағидалар) "Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 8-бабының 3) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың эксаумақтық кері экспортына рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.

2. Государственная услуга "Выдача разрешения на экстерриториальный реэкспорт специфических товаров" (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Услугодатель в течение трех рабочих дней с даты введения в действие изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в порядок оказания государственных услуг оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация), Единый контакт-центр.
3. Основные термины и определения, используемые в настоящих Правилах:
1) экстерриториальный реэкспорт – вывоз не подвергшихся переработке специфических товаров, произведенных в Республике Казахстан, с территории другого иностранного государства в третьи страны;
2) иностранные лица – физические лица, не являющиеся гражданами Республики Казахстан и имеющие доказательства своей принадлежности к гражданству иного государства, а также юридические лица, гражданская правоспособность которых определяется по праву иностранного государства;
3) специфические товары – товары двойного и военного назначения, а также товары, контролируемые для обеспечения национальной безопасности.
4. Экстерриториальный реэкспорт осуществляется иностранными лицами на основании разрешения на экстерриториальный реэкспорт.
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, изложен в приложении 1 к настоящим Правилам.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается услугодателем посредством обращения иностранных лиц, либо уполномоченного представителя (далее – услугополучатель):
1) в Государственную корпорацию;
2) на веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
7. Разрешение на экстерриториальный реэкспорт специфических товаров выдается сроком на 1 (один) год, на основании результатов оценки рисков, проводимой в рамках информационного взаимодействия с государственными органами системы контроля специфических товаров. Срок действия разрешения может быть ограничен сроком действия документов, являющихся основанием для выдачи лицензии.

2. "Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың эксаумақтық реэкспортына рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар қолданысқа енгізілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар қолданысқа енгізілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібіне енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына, Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
3. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі терминдер мен анықтамалар:
1) эксаумақтық кері экспорт – Қазақстан Республикасында өндірілген, қайта өңдеуге ұшырамаған өзіндік ерекшелігі бар тауарларды басқа шет мемлекеттің аумағынан үшінші елдерге әкету;
2) шетелдік тұлғалар – Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын және өзінің өзге мемлекеттің азаматтығына тиесілігінің дәлелдемелері бар жеке тұлғалар, сондай-ақ азаматтық құқық қабілеттілігі шет мемлекеттің құқығы бойынша айқындалатын заңды тұлғалар;
3) өзіндік ерекшелігі бар тауарлар – қосарланған және әскери мақсаттағы тауарлар, сондай-ақ ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін бақыланатын тауарлар.
4. Эксаумақтық кері экспорт шетелдік тұлғалармен эксаумақтық кері экспорт рұқсат негізінде жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтер осы Қағидалардың 1-қосымшада баяндалған.
2 тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
6. Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті беруші шетелдік тұлғалардың не уәкілетті өкілдің (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) өтініші арқылы көрсетеді:
1) Мемлекеттік корпорацияға;
2) "Электрондық үкімет" веб-порталына www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі - портал).
7. Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды эксаумақтық кері экспорттауға рұқсат 1 (бір) жыл мерзімге, өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау жүйесінің мемлекеттік органдарымен ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде жүргізілетін тәуекелдерді бағалау нәтижелері негізінде беріледі. Рұқсаттың қолданылу мерзімі лицензия беруге негіз болып табылатын құжаттардың қолданылу мерзімімен шектелуі мүмкін.

8. Для получения государственной услуги посредством обращения в Государственную корпорацию услугополучатель представляет работнику Государственной корпорации документы в соответствии с Перечнем основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее - Перечень основных требований к оказанию государственной услуги).
Работник Государственной корпорации проверяет полноту представленных услугополучателем документов и, в случае представления услугополучателем неполного пакета документов, а также документов с истекшим сроком действия, отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов, работник Государственной корпорации осуществляет прием документов на получение государственной услуги и выдает расписку о приеме соответствующих документов, с указанием даты приема и выдачи результата оказания государственной услуги.
9. Для получения государственной услуги посредством портала услугополучатель направляет услугодателю электронные копии документов в соответствии с Перечнем основных требований к оказанию государственной услуги.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, с указанием даты получения результата оказания государственной услуги.
10. Общий срок рассмотрения и оказания государственной услуги - в течение 30 (тридцати) рабочих дней, за исключением случаев проверки подлинности гарантийного обязательства страны-импортера, либо подтверждения информации от иностранных компетентных органов или организаций. В этом случае разрешение выдается после получения услугодателем такого подтверждения или информации.
11. Работник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов в день их поступления и направляет ответственному исполнителю.
В случае обращения услугополучателя через портал после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления осуществляется следующим рабочим днем.
12. Ответственный исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет полноту представленных документов и, в случае установления факта неполноты представленных документов, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – Мотивированный отказ), подписанный электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя услугодателя, либо лица его замещающего, и направляет его услугополучателю через портал.

8. Мемлекеттік қызметті Мемлекеттік корпорацияға жүгіну арқылы алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорация қызметкеріне осы Қағидаларға 1 - қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне сәйкес құжаттарды (бұдан әрі-мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі) ұсынады.
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді және көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды толық ұсынбаған жағдайда өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері мемлекеттік қызметті алуға құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қабылдау және беру күнін көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді.
9. Портал арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне сәйкес құжаттардың электрондық көшірмелерін жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде - көрсетілетін қызметті алушының "Жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күнін көрсете отырып, Мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
10. Импорттаушы елдің кепілдік міндеттемесінің түпнұсқалығын тексеру не шетелдік құзыретті органдардан немесе ұйымдардан ақпаратты растау жағдайларын қоспағанда, мемлекеттік қызметті қараудың және көрсетудің жалпы мерзімі - 30 (отыз) жұмыс күні ішінде. Бұл жағдайда рұқсат көрсетілетін қызметті беруші осындай растауды немесе ақпаратты алғаннан кейін беріледі.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды олар келіп түскен күні қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және жауапты орындаушыға жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтінішті қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
12. Жауапты орындаушы 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және ұсынылған құжаттардың толықтығы жағдайда, осы Қағидаларға 3 - қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының, немесе онын міндетін атқарушы тұлғаның, электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды (бұдан әрі-дәлелді бас тарту) дайындайды және оны көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы жібереді.

13. В случае представления услугополучателем полного пакета документов, ответственный исполнитель направляет запрос в соответствующие государственные органы, предусмотренные постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1083 "О некоторых вопросах выдачи разрешительных документов в сфере контроля специфических товаров".
Государственные органы системы контроля специфических товаров на основании запроса услугодателя направляют информацию в порядке определенном Правилами осуществления информационного взаимодействия, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 2023 года № 283.
После получения ответа от государственных органов системы контроля специфических товаров, ответственный исполнитель проводит оценку рисков на основании полученной информации в течение 5 рабочих дней.
14. Одновременно с запросом в соответствующие государственные органы системы контроля специфических товаров ответственный исполнитель направляет гарантийное обязательство страны-импортера, представленное услугополучателем, в Министерство иностранных дел Республики Казахстан для проведения проверки его подлинности (далее - подтверждение).
На основании статьи 29 Закона услугодатель вправе запрашивать и получать от услугополучателя документы и информацию необходимые для контроля специфических товаров.
15. На основании результатов проведенной оценки рисков и проверки подлинности гарантийного обязательства страны-импортера ответственный исполнитель готовит результат государственной услуги - разрешение на экстерриториальный реэкспорт специфических товаров по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение о выдаче разрешение на экстерриториальный реэкспорт специфических товаров по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо лица его замещающего.

13. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, жауапты орындаушы уәкілетті органның "Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласындағы рұқсат құжаттарын берудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1083 қаулысында көзделген тиісті мемлекеттік органдарына сұрау салуды жібереді (келесі – Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру қағидалары).
Өзіндің ерекшелігі бар тауарларды бақылау жүйесінің мемлекеттік органдары көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуы негізінде ақпаратты ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру қағидаларын Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 12 сәуірдегі № 283 қаулысында айқындалған тәртіппен жібереді.
Өзіндің ерекшелігі бар тауарларды бақылау жүйесінің мемлекеттік органдарынан жауап алғаннан кейін жауапты орындаушы алынған ақпарат негізінде тәуекелдерді бағалауды 5 жұмыс күні ішінде жүргізеді.
14. Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау жүйесінің тиісті мемлекеттік органдарына сұрау салумен бір мезгілде жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған импорттаушы елдің кепілдік міндеттемесін оның түпнұсқалығына тексеру жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне жібереді (бұдан әрі-растау).
Заңның 29-бабының негізінде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан өзіндің ерекшелігі бар тауарларды бақылау үшін қажетті құжаттар мен ақпаратты сұратуға және алуға құқылы.
15. Жүргізілген тәуекелдерді бағалау және импорттаушы елдің кепілдік міндеттемесінің түпнұсқалығын тексеру нәтижелері негізінде жауапты орындаушы осы Қағидаларға 4 - қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзіндің ерекшелігі бар тауарларды эксаумақтық кері экспорттауға рұқсат мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін дайындайды.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздері осы Қағиданың 1-қосымшасында баяндалған.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "Жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оның орнындағы адамның ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі және сақталады.

16. Получение услугополучателем результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Государственную корпорацию - нарочно;
2) портал - электронно.
17. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
18. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, вышестоящего государственного органа, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
При этом услугодатель и (или) должностное лицо, чьи административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятный административный акт либо совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
20. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес государственного органа, непосредственно оказывающего государственную услугу, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
21. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
22. В случае несогласия с результатами оказания государственной услуги, если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешения
на экстерриториальный
реэкспорт специфических
товаров
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на экстерриториальный реэкспорт специфических товаров"
1
Наименование услугодателя
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги

16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін алуы:
1) Мемлекеттік корпорация - қолма-қол;
2) портал - электрондық.
17. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
18. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының, Жоғары тұрған мемлекеттік органның атына мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
19. Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адамға беріледі.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші және (немесе) әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолайлы әкімшілік актіні қабылдаса не шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
20. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін мемлекеттік органның атына келіп түскен шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25 бабының 2 тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
21. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
22. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
Өзіндік ерекшелігі бар
тауарлардың эксаумақтық кері
экспортына рұқсат беру
қағидаларына
1-қосымша
"Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың эксаумақтық кері экспортына рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері

1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее ‒ портал)
3
Срок оказания государственной услуги
В течение 30 (тридцати) рабочих дней, за исключением случаев проверки подлинности гарантийного обязательства страны-импортера, либо подтверждения информации от иностранных компетентных органов или организаций. В этом случае разрешение выдается после получения услугодателем такого подтверждения или информации.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на экстерриториальный реэкспорт специфических товаров либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с заявителя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) "Электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі-портал)
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Импорттаушы елдің кепілдік міндеттемесінің түпнұсқалығын тексеру не шетелдік құзыретті органдардан немесе ұйымдардан ақпаратты растау жағдайларын қоспағанда, 30 (отыз) жұмыс күні ішінде. Бұл жағдайда рұқсат көрсетілетін қызметті беруші осындай растауды немесе ақпаратты алғаннан кейін беріледі.
4
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың эксаумақтық кері экспортына рұқсат немесе Мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде өтініш берушіден алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

1) услугодатель - с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) Государственная корпорация – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан;
3) портал - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем). Регистрация поступающих заявлений осуществляется с понедельника по пятницу включительно в соответствии с графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, регистрация заявлений, поступивших после 17.00 часов, осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1. В Государственную корпорацию:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему Перечню основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на экстерриториальный реэкспорт специфических товаров";
2) форма сведений по форме согласно приложению 2 к настоящему Перечню основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на экстерриториальный реэкспорт специфических товаров";
3) гарантийное обязательство страны-импортера, выданное компетентным органом страны-получателя, об использовании импортируемого специфического товара в заявленных целях и недопущении ее экстерриториального реэкспорта в третьи страны без согласия уполномоченного государственного органа Республики Казахстан в сфере контроля специфических товаров;
4) внешнеторговый договор (контракт), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) - иной документ, подтверждающий намерения сторон;
Каждая страница представленных копий документов должна быть заверена подписью и печатью (при наличии) услугополучателя, либо копии документов должны быть прошиты и их последние листы заверены подписью и печатью (при наличии) услугополучателя;
2. На портал:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к настоящему Перечню основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на экстерриториальный реэкспорт специфических товаров";

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасы 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне (бұдан әрі-Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) Мемлекеттік корпорация - дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, кодекске сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін;
3) портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады). Келіп түскен өтініштерді тіркеу дүйсенбіден жұманы қоса алғанда жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады, сағат 17.00-ден кейін түскен өтініштерді тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8
Мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті құжаттар тізімі
1. Мемлекеттік корпорацияға:
1) "өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың эксаумақтық кері экспортына рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың осы тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) "өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың эксаумақтық кері экспортына рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың осы тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтер нысаны;
3) импорттаушы елдің алушы елдің құзыретті органы берген импортталатын өзіндік ерекшелігі бар тауарды мәлімделген мақсаттарда пайдалану және оның өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласындағы Қазақстан Республикасының уәкілетті мемлекеттік органының келісімінсіз үшінші елдерге оның эксаумақтық кері экспортына жол бермеу туралы кепілдік міндеттемесі;
4) сыртқы сауда шарты (келісімшарт), ал сыртқы сауда шарты (келісімшарт) болмаған жағдайда - Тараптардың ниеттерін растайтын өзге құжат;
Ұсынылған құжаттар көшірмелерінің әрбір беті көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен (бар болса) куәландырылуға не құжаттардың көшірмелері тігілуге және олардың соңғы парақтары көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен (бар болса) куәландырылуға тиіс;
2. Порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш осы "өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың эксаумақтық кері экспортына рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;

2) форма сведений по форме согласно приложению 2 к настоящему Перечню основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на экстерриториальный реэкспорт специфических товаров";
3) электронная копия гарантийного обязательства страны-импортера, выданная компетентным органом страны-получателя, об использовании импортируемого специфического товара в заявленных целях и недопущении ее экстерриториального реэкспорта в третьи страны согласия уполномоченного государственного органа Республики Казахстан в сфере контроля специфических товаров;
4) электронная копия внешнеторгового договора (контракта), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) - иной документ, подтверждающий намерения сторон.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
5) несоответствие услугополучателя и (или) его представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
6) причинения ущерба или возникновения угрозы причинения ущерба интересам Республики Казахстан;
7) нарушения международных обязательств Республики Казахстан;
8) отрицательного результата по итогам осуществления оценки рисков;
9) если, в отношении заявителя в течение одного года до подачи заявления на получение разрешения налагалось административное взыскание за нарушение законодательства Республики Казахстан в сфере контроля специфических товаров;
10) если в отношении заявителя в течение одного года до подачи заявления на получение разрешения вынесен обвинительный приговор суда за совершение уголовного правонарушения в сфере контроля специфических товаров или заявитель освобожден от уголовной ответственности за совершение уголовного проступка или преступлений небольшой и средней тяжести на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан;

2) "өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың эксаумақтық кері экспортына рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың осы тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтер нысаны;
3) импортталатын өзіндік ерекшелігі бар тауарды мәлімделген мақсаттарда пайдалану және оның үшінші елдерге эксаумақтық кері экспортына жол бермеу туралы алушы елдің құзыретті органы берген импорттаушы елдің кепілдік міндеттемесінің электрондық көшірмесі Қазақстан Республикасының өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органының келісімі;
4) сыртқы сауда шартының (келісімшарттың) электрондық көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарт) болмаған жағдайда - Тараптардың ниеттерін растайтын өзге құжат.
9
Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері
1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;
2) көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) өтініш беруші лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған жағдайларда жүзеге асырылады;
5) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
6) мемлекет мүдделеріне нұқсан келтіру немесе нұқсан келтіру қатері туындаған жағдайларда;
7) Қазақстан Республикасының халықаралық міндеттемелерін бұзу;
8) тәуекелдерді бағалауды жүзеге асыру кезінде теріс шешім қабылдау арқылы жүзеге асырылады;
9) егер рұқсат алуға өтініш берілгенге дейін бір жыл ішінде өтініш берушіге қатысты Қазақстан Республикасының өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін әкімшілік жаза қолданылса;
10) егер рұқсат алуға өтініш берілгенге дейін бір жыл ішінде өтініш берушіге қатысты өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласында қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін соттың айыптау үкімі шығарылса немесе Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде өтініш беруші қылмыстық теріс қылық немесе онша ауыр емес және ауырлығы орташа қылмыстар жасағаны үшін қылмыстық жауаптылықтан босатылса;

11) если к заявителю в течение последних пяти лет применялись санкции Совета Безопасности Организации Объединенных Наций;
12) если заявитель в течение последних пяти лет нарушал санкции Совета Безопасности Организации Объединенных Наций;
13) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
14) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию;
15) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
16) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан - www.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) услугодателя - www.comprom.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
3) портала - www.egov.kz, www.elicense.kz.Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к Перечню основных
требований к правилам
"Выдача разрешения
на экстерриториальный
реэкспорт специфических
товаров"
форма
Заявление для получения разрешения на экстерриториальный реэкспорт специфических товаров
1. В ______________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
2. от _____________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического
лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер
филиала или представительства иностранного юридического лица - в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица/фамилия имя отчество (в случае
наличия) физического лица, индивидуальный идентификационный номер; юридический
(фактический) адрес, телефон
3. Страна отправления:
4. Страна получателя:
5. Конечный пользователь
(полное наименование, адрес, телефон):

11) егер өтініш берушіге соңғы бес жыл ішінде Біріккен Ұлттар Ұйымы Қауіпсіздік Кеңесінің санкциялары қолданылса;
12) егер өтініш беруші соңғы бес жыл ішінде Біріккен Ұлттар Ұйымы Қауіпсіздік Кеңесінің санкцияларын бұзса, жүзеге асырылады;
13) өтініш берушіге қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
14) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған;
15) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
16) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
1) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі - www.mііd.gov.kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) көрсетілетін қызметті беруші - www.comprom.mііd.gov.kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі.
3) портал - www.egov.kz, ww.elicense.kz. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414, 8-800-080-7777.
"Өзіндік ерекшелігі бар
тауарларды эксаумақтық
кері экспорттауға рұқсат беру"
қағидаларына қойылатын негізгі
талаптардың тізбесіне
1-қосымша
нысан
Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды эксаумақтық кері экспорттауға рұқсат алу үшін өтініш
1. Кімге____________________________________________________________________________ ____
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
2. Кімнен _________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғада бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда - шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі; заңды (нақты) мекенжайы, телефоны)
3. Жөнелтуші ел:
4. Алушы ел:
5. Түпкілікті пайдаланушы (толық атауы, мекен-жайы, телефоны))

6. Основание для запроса разрешения (внешнеторговый договор (контракт), а в случае
отсутствия внешнеторгового договора (контракта) - иной документ, подтверждающий
намерения сторон, № и дата подписания):
7. Наименование специфического товара:
8. Код специфического товара по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза:
10. Единица измерения по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (основная и дополнительная):
12. Валюта контракта:
13. Стоимость:
9. Код специфического товара по контрольным спискам:
11. Количество:
14. Руководитель ________ __________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
М.П.*(при наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
15. Уполномоченный орган _________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
Заявление принято к рассмотрению
"___" _________________20___г.
16. Особые условия разрешения
* Подпись удостоверяется печатью только в случае подачи заявления через Государственную корпорацию.
Приложение 2
к Перечню основных
требований к правилам услуги
"Выдача разрешения
на экстерриториальный
реэкспорт специфических
товаров"
Форма
Форма сведений для получения разрешения на экстерриториальный реэкспорт специфических товаров *
1. № и дата государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица -
для юридического лица: ________________________________________________;
2. №, дата, наименование государственного органа, выдавшего документ,
удостоверяющий личность - для физического лица: _________________________;
3. № и дата выдачи свидетельства о государственной регистрации заявителя
в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуального
предпринимателя: ______________________________________________________;
4. Информация по ранее выданному разрешительному документу на экспорт вывоз
специфических товаров из Республики Казахстан: № лицензия на экспорт
специфических товаров; дата выдачи
(число/месяц/год) ______________________________________________________. *
заявитель, являющийся иностранным юридическим лицом, иностранцем представляет
в уполномоченный орган справку о государственной регистрации (перерегистрации)
юридического лица заявителя - для юридического лица; копию документа,
удостоверяющего личность - для физического лица; копию свидетельства
о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального
предпринимателя (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления
оригинала для сверки) - для индивидуального предпринимателя.
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения
на экстерриториальный
реэкспорт специфических
товаров
форма
(Фамилия, имя, отчество
при наличии (далее – Ф.И.О.),
либо наименование организации
услугополучателя)
___________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов

6. Рұқсатқа сұрау салу үшін негіздеме (сыртқы сауда шарты (келісімшарт), ал сыртқы сауда шарты (келісімшарт) болмаған жағдайда - тараптардың ниетін растайтын өзге құжат, № және қол қойылған күні):
7. Өзіндік ерекшелігі бар тауардың атауы:
8. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы бойынша өзіндік ерекшелігі бар тауардың коды:
10. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы бойынша өлшем бірлігі (негізгі және қосымша):
12. Келісім шарт валютасы:
13. Құны:
9. Бақылау тізімдері бойынша өзіндік ерекшелігі бар тауардың коды:
11. Саны:
14. Басшы ________ _________________________________
қолы (аты-жөні (боланға жағдайда)
М.О.(боланға жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" __________
15. Уәкілетті орган
___________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы))
Өтініш
20__жылғы "____" _________________ қарауға қабылданды
16. Рұқсаттың ерекше шарттары
* Мемлекеттік корпорация арқылы өтініш берілген жағдайда ғана мөрмен куәландырылады қолы.
"Өзіндік ерекшелігі бар
тауарларды эксаумақтық кері
экспорттауға рұқсат беру"
қағидаларына қойылатын
негізгі талаптардың тізбесіне
2 - қосымша
нысан
Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды аумақтан тыс қайта экспорттауға рұқсат алу үшін мәліметтер нысаны *
1. заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеудің (қайта тіркеудің) № және күні - заңды тұлға үшін: _______________________;
2. жеке тұлға үшін - жеке басын куәландыратын құжатты берген мемлекеттік органның №, күні, атауы:___________;
3. өтініш берушіні жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің № және берілген күні - жеке кәсіпкер үшін:
____________________________________________________________________;
4. Қазақстан Республикасынан өзіндік ерекшелігі бар тауарларды экспорттауға әкетуге бұрын берілген рұқсат құжаты бойынша ақпарат: № өзіндік ерекшелігі бар тауарларды экспорттауға лицензия; берілген күні
(күн / ай / жыл) __________________________________________________. *
шетелдік заңды тұлға болып табылатын өтініш беруші уәкілетті органға өтініш берушінің заңды тұлғасын - заңды тұлға үшін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы; жеке тұлға үшін - жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін; жеке кәсіпкер ретінде өтініш берушіні мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесін (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) - жеке кәсіпкер үшін.
Өзіндік ерекшелігі бар
тауарларды эксаумақтық
кері экспорттауға рұқсат
беру қағидаларына
2-қосымша
нысан
(Тегі, аты, әкесінің аты
болған жағдайда
(бұдан әрі – аты-жөні),
немесе ұйымның атауы
көрсетілетін қызметті алушы)
___________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах", отдел №__ филиала "Государственной корпорации
"Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме документов
на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги)
ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню,
предусмотренному подзаконным нормативным правовым актом государственной
услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ________________________________________________________....
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия), (далее – Ф.И.О.)
(работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О. _____________
Телефон _______________________
Получил: ______________________
Ф.И.О. / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешения
на экстерриториальный
реэкспорт
специфических товаров
Форма
Қазақстан Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму министрлігі
Индустриялық даму комитеті
Комитет индустриального развития Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Астана қ.
г. Астана
Номер: [Номер документа]
Дата выдачи: [Дата выдачи] год
[Наименование организации, юридический адрес, БИН/ИИН]
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
Комитет индустриального развития Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, рассмотрев Ваше заявление от [Дата] года № [Номер входящего документа], сообщает следующее:
[Обоснование отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 4
к Правилам выдачи разрешения
на экстерриториальный реэкспорт
специфических товаров
форма
Разрешение на экстерриториальный реэкспорт специфических товаров
1. Разрешение №
2. Заявитель (юридический (фактический) адрес, телефон):
3. Страна отправления:
4. Страна получателя:
5. Конечный пользователь (полное наименование, адрес, телефон):
6. Основание для запроса разрешения (внешнеторговый договор (контракт), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) - иной документ, подтверждающий намерения сторон, № и дата подписания):
7. Наименование специфического товара:
8. Код специфического товара по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза:
10. Единица измерения по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (основная и дополнительная):

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіз көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбағаныңызға байланысты Мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады (Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын көрсету) Мемлекеттік қызметтің заңға тәуелді нормативтік құқықтық актісімен, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ________________________________________________________....
Осы қолхат әр тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды. Тегі, Аты, Әкесінің аты (болған жағдайда), (бұдан әрі – Т. А. Ә.)
(Мемлекеттік корпорация қызметкерінің) (қолы)
Орындаушы: Т. А. Ә._____________
Телефон _______________________
Алды: ______________________
Көрсетілетін қызметті алушының Т. А. Ә. / қолы
"___" _________ 20__ жыл
Өзіндік ерекшелігі бар
тауарларды эксаумақтық
кері экспорттауға рұқсат
беру қағидаларына
3 - қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму комитеті
Комитет индустриального развития Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Астана қ.
г. Астана
Нөмір:[Құжаттың нөмірі]
Берілген күні:
[Берілген күні] жылы
[Ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, БСН/ЖСН]
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті, Сіздің[күні] жылғы № [кіріс құжатының нөмірі] өтінішіңізді қарап, мынаны хабарлайды. [Бас тарту негіздемесі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының аты-жөні (болған жағдайда)]
Өзіндік ерекшелігі бар
тауарларды эксаумақтық
кері экспорттауға рұқсат
беру қағидаларына
4 - қосымша
нысан
Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды эксаумақтық кері экспорттауға рұқсат
1. Рұқсат №
2. Өтініш білдіруші (заңды (тұрғылықты) мекен-жайы, телефон):
3. Жөнелтуші ел:
4. Алушы ел:
5. Соңғы пайдаланушы (толық атауы, мекен-жайы, телефоны)):
6. Рұқсатты сұрау салу үшін негіздеме (сыртқы сауда шарты (келісімшарт), ал сыртқы сауда шарты (келісімшарт) болмаған жағдайда - тараптардың ниетін растайтын өзге құжат, № және қол қойылған күні):
7. Өзіндік ерекшелігі бар тауардың атауы:
8. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы бойынша өзіндік ерекшелігі бар тауардың коды:
10. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы бойынша өлшем бірлігі (негізгі және қосымша):

12. Валюта контракта:
13. Стоимость:
9. Код специфического товара по контрольным спискам:
11. Количество:
14 Согласовано:
15. Уполномоченный орган _____________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
Руководитель (уполномоченное лицо) ____________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
_____________________ подпись
М.П (при наличии).
Дата выдачи: "___" _________ _________ г.
Срок действия: "___" _________ _________ г.
16. Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
17. Особые условия разрешения
Приложение 2 к приказу
исполняющий обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 16 мая 2023 года № 355
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
1. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 539 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на реэкспорт продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12450).
2. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 июня 2016 года № 502 "О внесении изменения и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 539 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на реэкспорт продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14047).
3. Пункт 3 перечня некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в области промышленности и экспортного контроля, в которые вносились изменения и дополнения, утвержденные приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 12 января 2018 года № 27 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в области промышленности и экспортного контроля" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16901).
4. Пункт 3 перечня некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в области промышленности и экспортного контроля, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденный приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 964 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в области промышленности и экспортного контроля" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18146).

12. Келісім шарттың валютасы
13. Құны:
9. Бақылау тізімдері бойынша өзіндік ерекшелігі бар тауардың коды:
11. Саны:
14 Келісілді:
15. Уәкілетті орган _____________________________________________
(құзырлы органның толық атауы)
Басшы (уәкілетті тұлға) ________________________________________
(аты-жөні (болған кезде)
_____________________қолы
Берілген күні: ____жылғы "___" _________ _________
Қолдану мерзімі: ____ жылғы "___" _________ _________
16. "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге, ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
17. Рұқсаттың ерекше шарттары
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін атқарушы
2023 жылғы 16 мамырдағы
№ 355 бұйрығына
2 қосымша
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылған тізбесі
1. "Өнімнің кері экспортына рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 539 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12450 болып тіркелген).
2. "Өнімнің кері экспортына рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 539 бұйрығына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 20 маусымдағы № 502 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14047 болып тіркелген).
3. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 12 қаңтардағы № 27 бұйрығымен бекітілген өзгерістер мен толықтыру енгізілген кейбір бұйрықтарының тізбесінің 2, 3-тармақтары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16901 болып тіркелген).
4. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 964 бұйрығымен бекітілген өзгерістер мен толықтыру енгізілген кейбір бұйрықтарының тізбесінің 3 тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18146 болып тіркелген).

5. Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 395 "О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 539 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на реэкспорт продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20979).
6. Пункт 3 перечня некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, в которые вносились изменения, утвержденные приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 23 июня 2021 года № 321 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 23280).
7. Пункт 3 перечня некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, в которые вносились изменения и дополнение, утвержденные приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 13 мая 2022 года № 268 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28106).

5. "Өнімнің кері экспортына рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 539 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 395 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20979 болып тіркелген).
6. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 23 маусымдағы № 321 бұйрығымен бекітілген өзгерістер енгізілген Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарының тізбесінің 3 тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23280 болып тіркелген).
7. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2022 жылғы 13 мамырдағы № 268 бұйрығымен бекітілген өзгерістер мен толықтыру енгізілген кейбір бұйрықтарының тізбесінің 3 тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28106 болып тіркелген).