О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1340 "Об утверждении Правил регистрации товарных знаков и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров, форм свидетельств и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной"
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 6 сентября 2023 года № 644. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 сентября 2023 года № 33392
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1340 "Об утверждении Правил регистрации товарных знаков и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров, форм свидетельств и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17414) внести следующие изменения и дополнения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил регистрации товарных знаков, географических указаний и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков, Государственном реестре географических указаний и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной, а также форм свидетельств";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 3, пунктом 3 статьи 4, пунктом 1 статьи 36 Закона Республики Казахстан "О товарных знаках, знаках обслуживания, географических указаниях и наименованиях мест происхождения товаров" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила регистрации товарных знаков, географических указаний и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков, Государственном реестре географических указаний и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму свидетельства на товарный знак согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму свидетельства на право пользования географическим указанием согласно приложению 3 к настоящему приказу;

"Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердiң атауларын тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1340 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2023 жылғы 6 қыркүйектегі № 644 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 7 қыркүйекте № 33392 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердiң атауларын тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1340 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17414 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тауар белгілерін, географиялық нұсқамаларды және тауарлар шығарылған жерлердің атауларын Тауар белгілерінің мемлекеттік тізілімінде, Географиялық нұсқамалардың мемлекеттік тізілімінде және Тауарлар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын, сондай-ақ куәліктердің нысандарын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері, географиялық нұсқамалар және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына, 4-бабының 3-тармағына, 36-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Тауар белгілерін, географиялық нұсқамаларды және тауарлар шығарылған жерлердің атауларын Тауар белгілерінің мемлекеттік тізілімінде, Географиялық нұсқамалардың мемлекеттік тізілімінде және Тауарлар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тауар таңбасына куәлік нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес географиялық нұсқамаларды пайдалану құқығына куәлік нысаны;

4) форму свидетельства на право пользования наименованием места происхождения товара согласно приложению 4 к настоящему приказу.";
в Правилах регистрации товарных знаков, географических указаний и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков, Государственном реестре географических указаний и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров, формы свидетельств и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной, утвержденных указанным приказом:
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 1 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 августа 2018 года № 1340";
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила регистрации товарных знаков, географических указаний и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков, Государственном реестре географических указаний и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила регистрации товарных знаков, географических указаний и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков, Государственном реестре географических указаний и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О товарных знаках, знаках обслуживания, географических указаниях и наименованиях мест происхождения товаров" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о госуслугах) и определяют порядок регистрации товарных знаков, географических указаний и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков, Государственном реестре географических указаний и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров, выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной и порядок оказания государственных услуг.";
в пункте 14:
часть пятую изложить в следующей редакции:
"По результатам проверки соответствующих документов и оплаты, а также при отсутствии оснований для отказа, услугодатель в течение 6 (шести) рабочих дней вносит сведения о регистрации в Государственный реестр товарных знаков, публикует сведения о выдаче и направляет в "личный кабинет" услугополучателя свидетельство на товарный знак в электронной форме согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
часть девятую изложить в следующей редакции:
"По результатам заслушивания услугодатель вносит товарный знак в Государственный реестр товарных знаков, публикует сведения о выдаче и направляет в "личный кабинет" услугополучателя свидетельство на товарный знак в электронной форме согласно приложению 2 к настоящему приказу либо направляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.";

4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығына куәлік нысаны.";
осы бұйрықпен бекітілген Тауар белгілерін, географиялық нұсқамаларды, тауарлар шығарылған жерлердiң атауларын Тауар белгілерінің, географиялық нұсқамалардың және тауарлар шығарылған жерлердің атауларының мемлекеттік тізілімдерінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидаларында:
оң жақ жоғары бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 29 тамыздағы
№ 1340 бұйрығына
1-қосымша";
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тауар белгілерін, географиялық нұсқамаларды және тауарлар шығарылған жерлердің атауларын Тауар белгілерінің мемлекеттік тізілімінде, Географиялық нұсқамалардың мемлекеттік тізілімінде және Тауарлар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Тауар белгілерін, географиялық нұсқамаларды және тауарлар шығарылған жерлердің атауларын Тауар белгілерінің мемлекеттік тізілімінде, Географиялық нұсқамалардың мемлекеттік тізілімінде және Тауарлар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері, географиялық нұсқамалар және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 3-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемқызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және Тауар белгілерін, географиялық нұсқамаларды және тауарлар шығарылған жерлердің атауларын Тауар белгілерінің мемлекеттік тізілімінде, Географиялық нұсқамалардың мемлекеттік тізілімінде және Тауарлар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату, оны жарамсыз деп тану тәртібін және мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді.";
14-тармақта:
бесінші бөлiгi мынадай редакцияда жазылсын:
"Тиісті құжаттарды тексеру және ақы төлеу нәтижелері бойынша, сондай-ақ бас тарту үшін негіздер болмаған кезде көрсетілетін қызметті беруші 6 (алты) жұмыс күні ішінде тауар белгілерінің мемлекеттік тізіліміне тіркеу туралы мәліметтерді енгізеді, беру туралы мәліметтерді жариялайды және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес электрондық нысанда тауар белгісіне куәлік жібереді.";
тоғызыншы бөлiгi мынадай редакцияда жазылсын:
"Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші тауар белгісін тауар белгілерінің мемлекеттік тізіліміне енгізеді, беру туралы мәліметтерді жариялайды және осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес электрондық нысанда тауар белгісіне куәлікті көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жібереді.";

пункты 16, 17 и 18 изложить в следующей редакции:
"16. Для получения государственной услуги физическое и (или) юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет через портал заявление с приложением документов, указанных в пункте 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Регистрация права пользования географическим указанием" согласно приложению 6 (далее – перечень) в форме электронного документа, подписанного ЭЦП, в соответствии с приложением 7 к настоящим Правилам.
17. Оплата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c информационной системой услугодателя newcab.kazpatent.kz по банковским реквизитам, указанным в приложении 3 к настоящим Правилам.
При направлении услугополучателем заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.
18. Заявлению на оказание государственной услуги автоматически присваивается регистрационный номер на момент поступления услугодателю.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Услугодатель в течение 4 (четырех) рабочих дней с момента регистрации документов проверяет их полноту.
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства".
По результатам проверки соответствующих документов и оплаты, а также при отсутствии оснований для отказа, услугодатель в течение 6 (шести) рабочих дней вносит сведения о регистрации права пользования географическим указанием в Государственный реестр географических указаний, публикует сведения о выдаче и направляет в "личный кабинет" услугополучателя свидетельство на право пользования географическим указанием в электронной форме согласно приложению 3 к настоящему приказу.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню или отсутствии сведений, необходимых для оказания государственной услуги, услугодатель отказывает в приеме заявления согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления возможности услугополучателю выразить позицию по предварительному решению.

16, 17 және 18-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) 6-қосымшаға сәйкес "Географиялық нұсқамаларды пайдалану құқығын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – тізбе) 8-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидалардың 7-қосымшасына сәйкес ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті портал арқылы жолдайды.
17. Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің "newscab.kazpatent.kz" ақпараттық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы, осы Қағидалардың 3-қосымшасында көрсетілген банктік ревизиттер бойынша жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы жіберген кезде, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранысты қабылдау күйі автоматты түрде "жеке кабинетте" көрсетіледі.
18. Мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған өтінішке көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен сәтте автоматты түрде тіркеу нөмірі енгізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген сәттен бастап 4 (төрт) жұмыс күні ішінде олардың толықтығын тексереді.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
Тиісті құжаттарды тексеру және ақы төлеу нәтижелері бойынша, сондай-ақ бас тарту үшін негіздер болмаған кезде көрсетілетін қызметті беруші 6 (алты) жұмыс күні ішінде географиялық нұсқаманы пайдалану құқығын тіркеу туралы мәліметтерді Географиялық нұсқамалардың мемлекеттік тізіліміне енгізеді, беру туралы мәліметтерді жариялайды және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес географиялық нұсқаманы пайдалану құқығына арналған куәлікті электрондық нысанда жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған немесе мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтер болмаған кезде көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.

Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель вносит сведения о регистрации права пользования географическим указанием в Государственный реестр географических указаний, публикует сведения о выдаче и направляет в "личный кабинет" услугополучателя свидетельство на право пользования географическим указанием в электронной форме согласно приложению 3 к настоящему приказу либо направляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.";
в пункте 22:
часть пятую изложить в следующей редакции:
"По результатам проверки соответствующих документов и оплаты, а также при отсутствии оснований для отказа, услугодатель в течение 6 (шести) рабочих дней вносит сведения о регистрации права пользования наименованием места происхождения товара в Государственный реестр наименований места происхождения товара, публикует сведения о выдаче и направляет в "личный кабинет" услугополучателя свидетельство на наименование места происхождения товара в электронной форме согласно приложению 4 к настоящему приказу.";
часть девятую изложить в следующей редакции:
"По результатам заслушивания услугодатель вносит сведения о регистрации права пользования наименованием места происхождения товара в Государственный реестр наименований места происхождения товара, публикует сведения о выдаче и направляет в "личный кабинет" услугополучателя свидетельство на наименование места происхождения товара в электронной форме согласно приложению 4 к настоящему приказу либо направляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.";
правый верхний угол приложения 1 изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний
и наименований мест
происхождения товаров
в Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний
и Государственном реестре
наименований мест
происхождения товаров
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, прекращения
действия регистрации
и признания ее
недействительной";
правый верхний угол приложения 2 изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний
и наименований мест
происхождения товаров
в Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний
и Государственном реестре
наименований мест
происхождения товаров
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, прекращения
действия регистрации
и признания ее
недействительной";
правый верхний угол приложения 3 изложить в следующей редакции:
"Приложение 3
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний
и наименований мест
происхождения товаров
в Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний
и Государственном реестре
наименований мест
происхождения товаров
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, прекращения
действия регистрации
и признания ее
недействительной";
правый верхний угол приложения 4 изложить в следующей редакции:
"Приложение 4
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний
и наименований мест
происхождения товаров
в Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний
и Государственном реестре
наименований мест
происхождения товаров
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, прекращения
действия регистрации
и признания ее
недействительной";
в приложении 6:
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 6
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний
и наименований мест
происхождения товаров
в Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний
и Государственном реестре
наименований мест
происхождения товаров
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, прекращения
действия регистрации
и признания ее
недействительной";
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
2
Способы предоставления государственной услуги
(каналы доступа)
через веб-портал "электронного правительства":
www.egov.kz (далее – портал).
";
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
";
строку, порядковый номер 8, изложить в следующей редакции:
"
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги

Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші географиялық нұсқаманы пайдалану құқығын тіркеу туралы мәліметтерді Географиялық нұсқамалардың мемлекеттік тізіліміне енгізеді, беру туралы мәліметтерді жариялайды және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес электрондық нысанда географиялық нұсқаманы пайдалану құқығына куәлікті жібереді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жібереді.";
22-тармақта:
бесінші бөлiгi мынадай редакцияда жазылсын:
"Тиісті құжаттарды тексеру және ақы төлеу нәтижелері бойынша, сондай-ақ бас тарту үшін негіздер болмаған кезде көрсетілетін қызметті беруші 6 (алты) жұмыс күні ішінде тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығын тіркеу туралы мәліметтерді Тауар шығарылған жердің атауларының мемлекеттік тізіліміне енгізеді, беру туралы мәліметтерді жариялайды және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес электрондық нысанда тауар шығарылған жердің атауына куәлік жібереді.";
тоғызыншы бөлiгi мынадай редакцияда жазылсын:
"Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығын тіркеу туралы мәліметтерді Тауар шығарылған жердің атауларының мемлекеттік тізіліміне енгізеді, беру туралы мәліметтерді жариялайды және осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес электрондық нысанда тауар шығарылған жердің атауына куәлікті көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жібереді.";
1-қосымшаның оң жақ жоғары бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тауар белгілерін, географиялық
нұсқамаларды және тауарлар
шығарылған жерлердің
атауларын Тауар белгілерінің
мемлекеттік тізілімінде,
Географиялық нұсқамалардың
мемлекеттік тізілімінде және
Тауарлар шығарылған жерлер
атауларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу және қорғау
құжаттары мен олардың
телнұсқаларын беру, тіркеудің
қолданысын тоқтату және оны
жарамсыз деп тану
қағидаларына
1-қосымша";
2-қосымшаның оң жақ жоғары бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тауар белгілерін, географиялық
нұсқамаларды және тауарлар
шығарылған жерлердің
атауларын Тауар белгілерінің
мемлекеттік тізілімінде,
Географиялық нұсқамалардың
мемлекеттік тізілімінде және
Тауарлар шығарылған жерлер
атауларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу және қорғау
құжаттары мен олардың
телнұсқаларын беру, тіркеудің
қолданысын тоқтату және оны
жарамсыз деп тану
қағидаларына
2-қосымша";
3-қосымшаның оң жақ жоғары бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тауар белгілерін, географиялық
нұсқамаларды және тауарлар
шығарылған жерлердің
атауларын Тауар белгілерінің
мемлекеттік тізілімінде,
Географиялық нұсқамалардың
мемлекеттік тізілімінде және
Тауарлар шығарылған жерлер
атауларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу және қорғау
құжаттары мен олардың
телнұсқаларын беру, тіркеудің
қолданысын тоқтату және оны
жарамсыз деп тану
қағидаларына
3-қосымша";
4-қосымшаның оң жақ жоғары бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тауар белгілерін, географиялық
нұсқамаларды және тауарлар
шығарылған жерлердің
атауларын Тауар белгілерінің
мемлекеттік тізілімінде,
Географиялық нұсқамалардың
мемлекеттік тізілімінде және
Тауарлар шығарылған жерлер
атауларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу және қорғау
құжаттары мен олардың
телнұсқаларын беру, тіркеудің
қолданысын тоқтату және оны
жарамсыз деп тану
қағидаларына
4-қосымша";
6-қосымшада:
оң жақ жоғары бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Тауар белгілерін, географиялық
нұсқамаларды және тауарлар
шығарылған жерлердің
атауларын Тауар белгілерінің
мемлекеттік тізілімінде,
Географиялық нұсқамалардың
мемлекеттік тізілімінде және
Тауарлар шығарылған жерлер
атауларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу және қорғау
құжаттары мен олардың
телнұсқаларын беру, тіркеудің
қолданысын тоқтату және оны
жарамсыз деп тану
қағидаларына
6-қосымша";
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал).
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
";
реттік нөмірі 8-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі

дополнить приложениями 2, 3 и 4 согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
Д. Ваисов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 6 сентября 2023 года № 644
Приложение 2 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 августа 2018 года № 1340
Форма
Обратная сторона
Приложение 2 к приказу
Приложение 3 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 августа 2018 года № 1340
Форма
Обратная сторона
Приложение 3 к приказу
Приложение 4 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 августа 2018 года № 1340
Форма
Обратная сторона

осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес 2, 3 және 4-қосымшалармен толықтырылсын;
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м.а.
Д. Ваисов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м.а.
2023 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 644 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 29 тамыздағы
№ 1340 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
артқы жағы
Бұйрыққа 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 29 тамыздағы
№ 1340 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
артқы жағы
Бұйрыққа 3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 29 тамыздағы
№ 1340 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
артқы жағы