Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в информационной системе единого государственного кадастра недвижимости"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 16 октября 2023 года № 740. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 октября 2023 года № 33595.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в информационной системе единого государственного кадастра недвижимости" согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
А. Ескараев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр юстиции
Республики Казахстан
от 16 октября 2023 года № 740
Правила оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в информационной системе единого государственного кадастра недвижимости"
Глава 1. Общие положения
1. Правила оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в информационной системе единого государственного кадастра недвижимости" (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом "О государственных услугах" Республики Казахстан (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в информационной системе единого государственного кадастра недвижимости" (далее - государственная услуга).
2. Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в информационной системе единого государственного кадастра недвижимости (далее- ИС ЕГКН) означает внесение измененных сведений объектов недвижимости в Единый государственный кадастр недвижимости на основании заявления.

"Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 16 қазандағы № 740 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 31 қазанда № 33595 болып тіркелді
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес "Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
А. Ескараев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
2023 жылғы 16 қазандағы
№ 740 Бұйрығымен
бекітілген
"Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және "Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызметті көрсету (бұдан әрі-мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - ЖМБМК АЖ) жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету) жылжымайтын мүлік объектілерінің өзгертілген мәліметтерін өтініш негізінде жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрына енгізуді білдіреді.

3. Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в информационной системе единого государственного кадастра недвижимости осуществляется в случае допущения ошибочных сведений в ИС ЕГКН на основании правоустанавливающих и идентификационных документах.
4. Государственная услуга осуществляется Филиалами Государственной корпорации "Правительство для граждан" (далее – услугодатель).
5. Услугополучатель – физические и (или) юридические лица (далее – услугополучатель).
6. Услугодатель направляет информацию о принятии настоящих Правил, в организации, осуществляющие прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, в том числе в Единый контакт-центр в течение трех рабочих дней.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
7. Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее-заявление) и документы, предусмотренные в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в информационной системе единого государственного кадастра недвижимости" (далее-Перечень) основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам через услугодателя по месту нахождения объекта недвижимого имущества услугополучателя или веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
8. При обращении в Государственную корпорацию, в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня основных требований к оказанию государственных услуг, в соответствии с видом и (или) документов с истекшим сроком действия, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления, и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
При подаче услугополучателем документов в "личном кабинете" портала услугополучателя отображается статус о принятии заявления для оказания государственной услуги, с указанием даты и времени получения результата оказания государственной услуги.
9. При поступлении заявления согласно приложению 1 к настоящим Правилам руководитель управления (отдела) регистрации прав на недвижимое имущество в течение 20 минут принимает заявление на государственную услугу, определяет исполнителя услугодателя и направляет на исполнение.
Исполнитель услугодателя проверяет полноту пакета представленных документов на соответствие действующему законодательству Республики Казахстан и вносит корректировку сведений объектов недвижимости в правовой кадастр в течение 1 рабочего дня с момента поступления заявления.
После внесения соответствующих корректировок исполнитель услугодателя направляет на согласование и подписание руководству услугодателя результат оказания государственной услуги.

3. Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесінде жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету) құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде ЖМБМК АЖ-де қате мәліметтер жолданған жағдайда жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының филиалдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жүзеге асырады.
5. Көрсетілетін қызметті алушы – жеке және (немесе) заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
6. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға енгізілген қабылдау туралы ақпаратты өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын ұйымдарға, оның ішінде Бірыңғай байланыс орталығына үш жұмыс күні ішінде жібереді.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті (бұдан әрі-өтініш) және осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес "Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі-Тізбе) көзделген құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші немесе "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) береді.
8. Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде, көрсетілетін қызметті алушы түріне сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда және/немесе қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды берген кезде көрсетілетін қызметті алушы порталының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
9. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес өтініш келіп түскен кезде жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасының (бөлімінің) басшысы 20 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке өтініш қабылдайды, көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысын айқындайды және орындауға жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкестігін тексереді және жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін құқықтық кадастрға түзетуді өтініш келіп түскен сәттен бастап 1 жұмыс күні ішінде енгізеді.
Тиісті түзетулер енгізілгеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына келісуге және қол қоюға жібереді.

Подписанное руководством услугодателя уведомление об актуализации (корректировке) сведений объектов недвижимости в информационной системе единого государственного кадастра недвижимости по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам направляется исполнителем услугодателя в "личный кабинет" портала услугополучателя посредством портала, удостоверенное электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугодателя, или через услугодателя по месту нахождения объекта недвижимого имущества услугополучателя в течение 1 рабочего дня с момента поступления заявления.
10. При наличии оснований для отказа указанных в перечне в "личный кабинет" портала или через услугодателя по местонахождению объекта недвижимого имущества услугополучателя в течение 1 рабочего дня с момента поступления заявления услугодателя, направляется уведомление о мотивированном отказе в государственной услуге по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, удостоверенное ЭЦП.
11. "Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в информационной системе единого государственного кадастра недвижимости", осуществляется филиалами Государственной корпорации.
12. В случае сбоя информационной системы услугодатель незамедлительно уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – оператор) и услугополучателя.
В этом случае оператор предпринимает меры по определению причины сбоя информационной системы и в течение 1 рабочего дня составляет протокол (акт) о технической проблеме и подписывает его услугодателем.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
13. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.

Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қол қойған жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету) туралы хабарламаны осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы көрсетілетін қызметті берушінің электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған портал арқылы көрсетілетін қызметті алушы порталының "жеке кабинетіне" немесе өтініш келіп түскен сәттен бастап 1 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші арқылы жібереді.
10. Тізбеде көрсетілген порталдың "жеке кабинетіне" немесе көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші арқылы бас тарту үшін негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті берушінің өтініші келіп түскен сәттен бастап 1 жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЭЦҚ-мен куәландырылған мемлекеттік қызметтен дәлелді бас тарту туралы хабарлама жіберіледі.
11. "Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)" Мемлекеттік корпорацияның филиалдары жүзеге асырады.
12. Ақпараттық жүйе істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторын (бұдан әрі – оператор) және көрсетілетін қызметті алушы дереу хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор ақпараттық жүйенің істен шығу себебін айқындау жөнінде шаралар қабылдайды және 1 жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы хаттама (акт) жасайды және оған көрсетілетін қызметті беруші қол қояды.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
13. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) лауазымды адамға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.

При этом, в соответствии с пунктом 4 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан услугодатель, должностное лицо, чьи административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, то обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Актуализация (корректировка)
сведений объектов недвижимости
в информационной системе
единого государственного
кадастра недвижимости
Заявление об актуализации (корректировки) сведений объектов недвижимости в информационной системе единого государственного кадастра недвижимости
Для физических лиц:
От гражданина (ИИН)
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество при наличии, год рождения)
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(реквизиты документа)
Для юридических лиц:
Полное наименование юридического лица _________________________________
Номер свидетельства о государственной регистрации ________________________
Дата гос. регистрации ___________________________________________________,
БИН __________________________________________________________________
Юридический адрес: ____________________________________________________
(руководителя)
______________________________________________________________________
(реквизиты документа)
Прошу произвести корректировку (нужное отметить): адрес объекта недвижимости
(приведение адреса в соответствие с правоустанавливающим документом)
______________________________________________________________________
кадастрового номера объекта недвижимости: _______________________________
технических и идентификационных характеристик объекта ___________________
недвижимости:_________________________________________________________
- площадь объекта;
- этажность объекта;
- количество составляющих;
- вид, тип недвижимости;
- целевые назначения;
- делимость (ЗУ);
- вид права;
- форма собственности;
- дата произведенной регистрации; некорректных данных правообладателя
(Фамилия, имя, отчество при наличии, дата рождения, ИИН)
_____________________________________________________________________
некорректных данных правоустанавливающих документов
(дата, номер документа
_____________________________________________________________________
ошибочно зарегистрированные права на недвижимое имущество _____________
Адрес объекта недвижимости: ___________________________________________
______________________________________________________________________
Адрес электронной почты заявителя (при наличии)
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю: (наименование документа, серия, номер, когда и кем выдан)

Бұл ретте Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 4-тармағына сәйкес әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші лауазымды адам, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы әкімшілік акт қабылдаса, әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағымды жібермеуге құқылы.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
"Жылжымайтын мүліктің
бірыңғай мемлекеттік кадастры
ақпараттық жүйесіндегі
жылжымайтын мүлік
объектілерінің мәліметтерін
өзектендіру (түзету)"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметті қағидаларына
1-қосымша
Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету) туралы өтініш
Жеке тұлғалар үшін:
Азаматтан (ЖСН) ___________________________________________________
___________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған жылы)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(құжаттың деректемелері)
Заңды тұлғалар үшін:
Заңды тұлғаның толық атауы _________________________________
Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі_____________________
Мемлекеттік тіркеу күні ________, БСН________________________
Заңды мекенжайы:
___________________________________________________________
(басшының)
___________________________________________________________
(құжаттың деректемелері)
Түзету жүргізуді сұраймын (қажеттісін белгілеу керек):
жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайы (мекенжайды құқық белгілейтін
құжатқа сәйкес келтіру)_______________________________________
жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық нөмірі:_____________
жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық және сәйкестендіру
сипаттамалары:_____________________________________________
- объектінің ауданы;
- объектінің қабаттылығы;
- құрамдас бөліктердің саны;
- жылжымайтын мүлік түрі, үлгісі;
- нысаналы мақсаттар;
- бөлінетіндігі (ЖУ);
- құқық түрі;
- меншік нысаны;
- жүргізілген тіркелу күні;
құқық иеленушінің дұрыс емес деректері (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
туған күні, ЖСН)
____________________________________________________________
құқық белгілейтін құжаттардың дұрыс емес деректері (құжаттың күні,
нөмірі_________________________________________________________
жылжымайтын мүліктің қате тіркелген құқықтары___________________
Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайы:______________________
______________________________________________________________
Өтініш берушінің электрондық пошта мекенжайы (болған жағдайда)_____
Өтінішке қоса беремін: (құжаттың атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берді)

1. ____________________________________________________________________
2. ____________________________________________________________________
Дата подачи заявления: ______________ 20_____ года.
Дата приема заявления: ______________ 20_____ года.
Подпись заявителя либо его представителя: ________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
и подпись регистратора _________________________________________________
Время: __________________ час _____________ минут
Примечание:
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
Услугополучатель подтверждает своей подписью ознакомление с тем, что указанные
им адрес места жительства (места нахождения), места работы, абонентский номер
сотовой связи, электронный адрес достоверны, а уведомление (извещение),
направленное на указанные контакты, будет считаться надлежащим и достаточным.
__________________ "___" ________ 20__ года.
(подпись) (дата)
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Актуализация (корректировка)
сведений объектов недвижимости
в информационной системе
единого государственного
кадастра недвижимости
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в информационной системе единого государственного кадастра недвижимости"
Наименование государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в информационной системе единого государственного кадастра недвижимости
1
Наименование услугодателя
Филиалы Государственной корпорации "Правительство для граждан" (далее-Государственная корпорация)
2
Способы предоставления государственной услуги
"Государственная корпорация и веб-портал "электронного правительства".
3
Срок оказания государственной услуги
в течение 1 рабочего дня, следующего за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
уведомление об актуализации (корректировке) сведений объектов недвижимости в информационной системе единого государственного кадастра недвижимости, либо уведомление о мотивированном отказе в актуализации (корректировке) сведений объектов недвижимости в информационной системе единого государственного кадастра недвижимости;
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
бесплатно
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1. ___________________________________________________________
2. ___________________________________________________________
Өтініш берілген күні: 20_____ жылғы _____________.
Өтінішті қабылдау күні: 20_____ жылғы______________ .
Өтініш берушінің не оның өкілінің қолы: _________________________
(тіркеушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және қолы
______________________________________________________
Уақыт: __________________ сағат _____________ минут.
Ескертпе:
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
Көрсетілетін қызметті алушы өзі көрсеткен тұрғылықты жерінің (орналасқан жерінің) мекенжайы, жұмыс орны, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі, электрондық мекенжайы дұрыс екендігімен танысуды өз қолымен растайды, ал көрсетілген баланыстарға бағытталған хабарлама (хабарлау) тиісті және жеткілікті деп есептеледі.
___________ 20__ жылғы "__" ________.
(қолы) (күні)
"Жылжымайтын мүліктің
бірыңғай мемлекеттік кадастры
ақпараттық жүйесіндегі
жылжымайтын мүлік
объектілерінің мәліметтерін
өзектендіру (түзету)"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметті қағидаларына
2-қосымша
"Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
"Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының (бұдан әрі-Мемлекеттік корпорация) филиалдары.
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Мемлекеттік корпорациясы және "электрондық үкіметтің" веб-порталы.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейінгі 1 бір жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектісінің қате мәліметтерін түзету туралы хабарлама, немесе жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіруден (түзетуден) дәлелді бас тарту туралы хабарлама.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорация мен ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

1) Прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан (далее - Кодекс).
2) Через портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
При подаче документов через Государственную корпорацию:
1) Заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) Удостоверение личности или его электронный документ, полученный из сервиса цифровых документов (для идентификации личности).
3) Правоустанавливающие и идентификационные документы на объект недвижимости).
При подаче документов через портал:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) электронная копия правоустанавливающие и идентификационные документы на объект недвижимости).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1. Установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
2. Отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию.
Услугополучателям имеющим полную или частичную утрату способности, или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов производится услугодателем с выездом по месту жительства, посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.gov.kz.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Услугополучатель получает информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Сервис цифровых документов доступен для субъектов, авторизованных в мобильном приложении и информационных системах пользователей.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Актуализация (корректировка)
сведений объектов недвижимости
в информационной системе
единого государственного
кадастра недвижимости
Форма
Уведомление об актуализации (корректировке) сведений объектов недвижимости в информационной системе единого государственного кадастра недвижимости
(Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация
"Правительство для граждан"), рассмотрев представленные документы по заявлению
№: ___________________от "_" ________20_года и изучив материалы архивного дела
объекта недвижимости сообщает, о проведенной актуализации (корректировке)
сведений объектов недвижимости в информационной системе единого
государственного кадастра недвижимости.
Регистратор _____________________________ ________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Руководитель ___________________________ М.П. ____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________ подпись
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Актуализация (корректировка)
сведений объектов недвижимости
в информационной системе
единого государственного
кадастра недвижимости
Форма
Уведомление о мотивированном отказе в актуализации (корректировке) сведений объектов недвижимости в информационной системе единого государственного кадастра недвижимости
Уникальный заявления №: ________________________________________
Дата ___________________
Основание для отказа:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(текст мотивированного отказа формируется услугодателем)

1) Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорацияның филиалдары арқылы дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдері Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырады.
2) Портал арқылы – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттарды берген кезде: 1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) Жеке куәлік немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (жеке басын сәйкестендіру үшін).
3) Жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттары.
Портал арқылы жүгінген кезде:
1) ЭЦҚ куәландырылған осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) Жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының электрондық көшірмесі;
9
Қазақстан Республикасының заңдармен белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау.
2. "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптарды көздейді
Өз-өзіне қызмет көрсетуді, өздігінен қозғалуды, бағдар жасауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе жартылай жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші құжаттар қабылдауды 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен тұратын жеріне бара отырып жүргізеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында – www.​gov.​kz орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушы ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда электрондық цифрлық қолтаңба немесе бір реттік пароль пайдаланылған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады. Цифрлық құжаттар сервисі мобильдік қосымшада және пайдаланушылардың ақпараттық жүйелерінде авторизацияланған субъектілер үшін қолжетімді.
"Жылжымайтын мүліктің
бірыңғай мемлекеттік кадастры
ақпараттық жүйесіндегі
жылжымайтын мүлік
объектілерінің мәліметтерін
өзектендіру (түзету)"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметті қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)" туралы хабарлама
("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы) 20_жылғы "_"_____№:____өтініш бойынша ұсынылған құжаттарды қарап және жылжымайтын мүлік объектісінің архив ісінің материалдарын зерделеп, жүргізілген жылжымайтын мүліктің біріңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету) туралы хабарлайды.
Тіркеуші _____________________________ ________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Басшы ___________________________ М. О. _______________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_______________________________
қолы
"Жылжымайтын мүліктің
бірыңғай мемлекеттік кадастры
ақпараттық жүйесіндегі
жылжымайтын мүлік
объектілерінің мәліметтерін
өзектендіру (түзету)"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметті қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзетуден) дәлелді бас тарту туралы хабарлама
Бірегей өтініш №: ______________________ күні _______________________
Бас тартуға негіз: __________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(дәлелді бас тарту мәтінін көрсетілетін қызметті беруші қалыптастырады)

Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан
"Об электронном документе и электронной цифровой подписи"
равнозначен документу на бумажном носителе.
Регистратор _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Руководитель ___________________________ М.П. ____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________ подпись
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Актуализация (корректировка)
сведений объектов недвижимости
в информационной системе
единого государственного
кадастра недвижимости
Форма
____________________________
(имя, отчество (если указано
в документах, удостоверяющих
личность), фамилия заявителя)
либо наименование
услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах", отдел №__ филиала некоммерческого акционерного
общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги
"_________________________________" ввиду представления Вами неполного пакета
документов согласно перечню, предусмотренному перечнем основных требований
к оказанию государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия,
а именно:
Наименование отсутствующих документов и (или) документов с истекшим сроком действия:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
_____________________________________________________________________
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия),
подпись работника Государственной корпорации)
Исполнитель:
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия)
_____________________________________________________________________
Телефон _____________________________
Получил:
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия)/
подпись услугополучателя _________________
"___" _________ 20__ год

Аталған құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
Тіркеуші __________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Басшы ___________________________ М. О. ____________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
______________________________
қолы
"Жылжымайтын мүліктің
бірыңғай мемлекеттік кадастры
ақпараттық жүйесіндегі
жылжымайтын мүлік
объектілерінің мәліметтерін
өзектендіру (түзету)"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметті қағидаларына
5-қосымша
__________________________
аты, әкесінің
аты (жеке басын куәландыратын
құжаттарда көрсетілсе), тегі) не
көрсетілетін қызметті
алушының атауы)
__________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының № __ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбауыңызға және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынуыңызға, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттардың атаулары:
1)________________________________________;
2)________________________________________;
3)_______________________________ ұсынуыңызға байланысты мемлекеттік қызметті
"____________________________" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне сәйкес көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады. Осы қолхат әр тарапқа бір-біреуден 2 данада жасалды.
_________________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорация қызметкерінің аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі қолы)
Орындаушы: берушінің аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі ___________
Телефоны __________
Алдым:
берушінің аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі /көрсетілетін қызметті алушының қолы __________ 20__ жылғы "__" ______