Об утверждении Правил микрокредитования в сельских населенных пунктах и малых городах
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 декабря 2023 года № 443. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2023 года № 33792.
В соответствии с пунктом 2 статьи 94 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 49-1) пункта 15 Положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила микрокредитования в сельских населенных пунктах и малых городах.
2. Департаменту финансовых инструментов и микрокредитования Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Бердалин
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 декабря 2023 года № 443
Правила микрокредитования в сельских населенных пунктах и малых городах
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила микрокредитования в сельских населенных пунктах и малых городах (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 94 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 49-1) пункта 15 Положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310, и определяют порядок микрокредитования в сельских населенных пунктах и малых городах.

Ауылдық елді мекендерде және шағын қалаларда микрокредит беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 443 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 22 желтоқсанда № 33792 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 94-бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 49-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Ауылдық елді мекендерде және шағын қалаларда микрокредит беру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Қаржылық құралдар және микрокредит беру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
А. Бердалин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 443 бұйрығымен
бекітілген
Ауылдық елді мекендерде және шағын қалаларда микрокредит беру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ауылдық елді мекендерде және шағын қалаларда микрокредит беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 94-бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ереженің 15-тармағы 49-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және ауылдық елді мекендерде және шағын қалаларда микрокредит беру тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса – государственный орган, осуществляющий государственное регулирование в области развития агропромышленного комплекса;
2) близкие родственники – родители (родитель), дети, усыновители (удочерители), усыновленные (удочеренные), полнородные и неполнородные братья и сестры, дедушка, бабушка, внуки;
3) безработный – физическое лицо, осуществляющее поиск работы и готовое приступить к работе;
4) поверенный (агент) – лицо, которое на основе договора поручения совершает от имени и за счет кредитора (доверителя) или администратора бюджетной программы и в соответствии с его указаниями определенные поручения, связанные с бюджетным кредитованием;
5) начинающий предприниматель – предприниматель, срок государственной регистрации которого в качестве индивидуального предпринимателя или юридического лица составляет на момент обращения к поверенному (агенту) за микрокредитом менее трех лет.
Глава 2. Порядок микрокредитования в сельских населенных пунктах и малых городах
3. Претендентами на получение микрокредитов в рамках масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения являются физические и юридические лица сельских населенных пунктов (вне зависимости от их административной подчиненности) и малых городов:
1) безработные;
2) лица, самостоятельно осуществляющие деятельность по производству (реализации) товаров, выполнению работ и оказанию услуг с целью извлечения дохода без государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, и (или) бездействующие индивидуальные предприниматели;
3) лица, осуществляющие неоплачиваемую деятельность в семейном предпринимательстве;
4) лица, самостоятельно осуществляющие деятельность по производству продукции в личном подсобном хозяйстве для продажи (обмена), с доходами ниже величины прожиточного минимума;
5) сельскохозяйственные кооперативы, осуществляющие деятельность в соответствии с Законом Республики Казахстан "О сельскохозяйственных кооперативах";
6) начинающие и действующие индивидуальные предприниматели.
4. Местный исполнительный орган области, осуществляющий функции в области сельского хозяйства (далее – местный исполнительный орган), исходя из потребностей сельских населенных пунктов и малых городов, их потенциала, наличия свободных пастбищных угодий, рынков сбыта и других факторов, влияющих на успешную реализацию проектов, определяет приоритетные направления микрокредитования проектов каждого сельского населенного пункта и каждого малого города. При этом на микрокредитование проектов на приобретение сельскохозяйственных животных допускается направление не более 50 (пятидесяти) процентов средств от выделенных средств на программу.

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган – агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
2) жақын туыстар – ата-аналар (ата-ана), балалар, асырап алушылар, асырап алынғандар, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек ағалы-інілер мен апалы-сіңлілер (аға-қарындастар), ата, әже, немерелер;
3) жұмыссыз – жұмыс іздеуші және жұмысқа кірісуге дайын жеке тұлға;
4) сенім білдірілген өкіл (агент) – тапсырма шартының негізінде кредитордың (сенімгердің) немесе бюджеттік бағдарлама әкімшісінің атынан және есебінен және оның нұсқауларына сәйкес бюджеттік кредит беруге байланысты белгілі бір тапсырмаларды жасайтын тұлға;
5) ісін жаңа бастаған кәсіпкер – сенім білдірілген өкілге (агентке) микрокредит алу үшін жүгінген кезде жеке кәсіпкер немесе заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу мерзімі үш жылдан аспайтын уақытты құрайтын кәсіпкер.
2-тарау. Ауылдық елді мекендерде және шағын қалаларда микрокредит беру тәртібі
3. Ауылдық елді мекендердің (олардың әкімшілік бағыныстылығына қарамастан) және шағын қалалардың жеке және заңды тұлғалары ауыл халқының табысын арттыру жөніндегі жобаны масштабтау шеңберінде микрокредиттер алуға үміткерлер болып табылады:
1) жұмыссыздар;
2) жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеусіз кіріс алу мақсатында тауарларды өндіру (өткізу), жұмыстарды орындау және қызметтер көрсету жөніндегі қызметті өз бетінше жүзеге асыратын тұлғалар және (немесе) жұмыс істемей тұрған жеке кәсіпкерлер;
3) отбасылық кәсіпкерлікте ақы төленбейтін қызметті жүзеге асыратын тұлғалар;
4) сату (айырбастау) үшін жеке қосалқы шаруашылықта өнім өндіру бойынша қызметті өз бетінше жүзеге асыратын, табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен тұлғалар;
5) "Ауыл шаруашылығы кооперативтері туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қызметін жүзеге асыратын ауыл шаруашылығы кооперативтері;
6) ісін жаңа бастаған және жұмыс істеп тұрған жеке кәсіпкерлер.
4. Ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган) ауылдық елді мекендер мен шағын қалалардың қажеттіліктерін, олардың әлеуетін, жобаларды табысты іске асыруға әсер ететін бос жайылымдық алқаптардың, өткізу нарықтарының болуын және басқа да факторларды негізге ала отырып, әрбір ауылдық елді мекеннің және әрбір шағын қалалардың жобаларына микрокредит берудің басым бағыттарын айқындайды. Бұл ретте, ауыл шаруашылығы жануарларын сатып алуға арналған жобаларға микрокредит беру үшін бағдарламаға бөлінген қаражаттың 50 (елу) пайызынан аспайтын бөлігін жіберуге жол беріледі.

5. Микрокредиты, выдаваемые в рамках масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения, предоставляются через поверенного (агента).
6. Поверенный (агент) определяется местным исполнительным органом в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.
7. В целях микрокредитования лиц, указанных в пункте 3 настоящих Правил в рамках масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения, бюджетный кредит предоставляется на следующих условиях:
1) на 10 (десять) лет на принципах возвратности, обеспеченности, срочности и платности, с годовой ставкой вознаграждения 0,01 (ноль целых одна сотая) процента;
2) целевое назначение бюджетного кредита: микрокредитование претендентов для реализации проектов, в том числе приобретение сельскохозяйственной техники и оборудования в сельских населенных пунктах и малых городах;
3) льготный период по погашению основного долга сроком не более 28 (двадцать восемь) месяцев;
4) период освоения бюджетного кредита составляет 12 (двенадцать) месяцев и исчисляется с момента перечисления бюджетного кредита местному исполнительному органу.
В целях реализации данных положений администратор бюджетной программы после утверждения соответствующего бюджета направляет в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета, для последующего утверждения, основные условия бюджетного кредитования.
8. Местным исполнительным органом предоставляются средства бюджетного кредита по договору поручения поверенному (агенту) в соответствии с бюджетным и гражданским законодательством Республики Казахстан.
Средства бюджетного кредита перечисляются поверенному (агенту) на контрольный счет наличности оператора финансовой и (или) нефинансовой поддержки, открытый в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета.
9. Микрокредиты предоставляются претендентам с соблюдением принципов срочности, платности, возвратности, обеспеченности, целевого использования на следующих условиях:
1) срок микрокредита – до 5 (пяти) лет, срок микрокредита для проектов в сфере животноводства – до 7 (семи) лет;
2) максимальная сумма микрокредита – до 2500 (двух тысяч пятисот) месячных расчетных показателей, для развития сельскохозяйственных кооперативов – до 8 000 (восьми тысяч) месячных расчетных показателей.
При повторном кредитовании претендентов, полностью выполнивших обязательства по ранее полученному микрокредиту, размер максимальной суммы микрокредита увеличивается до 8 000 (восьми тысяч) месячных расчетных показателей. При этом, микрокредиты выдаются за счет возвращенных средств претендентов программы, но не ранее 1/2 (одной второй) части максимального срока микрокредита;

5. Ауыл халқының табысын арттыру жөніндегі жобаны масштабтау шеңберінде берілетін микрокредиттер сенім білдірілген өкіл (агент) арқылы беріледі.
6. Сенім білдірілген өкілді (агентті) Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасына сәйкес жергілікті атқарушы орган айқындайды.
7. Осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген адамдарға микрокредит беру мақсатында ауыл халқының табысын арттыру жөніндегі жобаны масштабтау шеңберінде бюджеттік кредит мынадай шарттарда беріледі:
1) жылдық сыйақы мөлшерлемесі 0,01 (нөл бүтін жүзден бір) пайызбен қайтарымдылық, қамтамасыздық, жеделділік және ақылылық қағидаттарымен 10 (он) жылға;
2) бюджеттік кредиттің нысаналы мақсаты: жобаларды іске асыру үшін үміткерлерге микрокредит беру, оның ішінде ауылдық елді мекендерде және шағын қалаларда ауыл шаруашылығы техникасын және жабдықтарды сатып алу;
3) негізгі борышты өтеу бойынша жеңілдік кезеңі 28 (жиырма сегіз) ай мерзімінен аспайды;
4) бюджеттік кредитті игеру кезеңі 12 (он екі) айды құрайды және жергілікті атқарушы органға бюджеттік кредит аударылған кезден бастап есептеледі.
Осы ережелерді іске асыру мақсатында бюджеттік бағдарламаның әкімшісі тиісті бюджет бекітілгеннен кейін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға кейіннен бекіту үшін бюджеттік кредит берудің негізгі шарттарын жолдайды.
8. Жергілікті атқарушы орган Қазақстан Республикасының бюджеттік және азаматтық заңнамасына сәйкес сенім білдірілген өкілге (агентке) тапсырма шарты бойынша бюджеттік кредит қаражатын береді.
Бюджеттік кредит қаражаты сенім білдірілген өкілге (агентке) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органда ашылған қаржылық және (немесе) қаржылық емес оператордың қолқа қол алатын шотына аударылады.
9. Микрокредиттер үміткерлерге жеделділік, ақылылық, мерзімділік, қайтарымдылық, қамтамасыздық, нысаналы пайдалану қағидаттарын сақтай отырып мынадай шарттармен беріледі:
1) микрокредит мерзімі – 5 (бес) жылға дейін, мал шаруашылығы саласындағы жобалар үшін микрокредит мерзімі – 7 (жеті) жылға дейін;
2) микрокредиттің ең жоғары сомасы – 2500 (екі мың бес жүз) айлық есептік көрсеткішке дейін, ауыл шаруашылығы кооперативтерін дамыту үшін – 8 000 (сегіз мың) айлық есептік көрсеткішке дейін.
Бұрын алынған микрокредит бойынша міндеттемелерді толық орындаған үміткерлерге қайта кредит беру кезінде микрокредиттің ең жоғары сомасының мөлшері 8 000 (сегіз мың) айлық есептік көрсеткішке дейін ұлғаяды. Бұл ретте, микрокредиттер бағдарлама үміткерлерінің қайтарылған қаражаты есебінен беріледі, бірақ микрокредиттің ең жоғары мерзімінің 1/2 (екіден бір) бөлігінен ерте емес;

3) номинальная ставка вознаграждения – не более 2,5 % (две целых пять десятых) процентов годовых;
4) наличия залогового обеспечения;
5) льготный период по погашению основного долга и вознаграждения составляет не более 1/3 (одной трети) продолжительности срока микрокредитования;
6) регистрация в налоговых органах в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан в качестве индивидуального предпринимателя после получения одобрения на микрокредитование.
Способы приема заявок, обеспечения микрокредитов указываются в договоре поручения, заключаемого между местным исполнительным органом и поверенным (агентом).
10. Поверенный (агент) не взимает какие-либо комиссии, сборы и/или иные платежи, связанные с микрокредитом претендентов, за исключением комиссий, сборов и/или иных платежей, взимаемых по причине нарушения претендентами обязательств договора по микрокредиту, при этом размер таких комиссий, сборов и/или иных платежей предварительно письменно согласовывается с местным исполнительным органом.
Оплата вознаграждения поверенному (агенту) за исполнение договора поручения осуществляется местным исполнительным органом за счет средств местного бюджета.
Размер оплаты вознаграждения за исполнение поверенным (агентом) поручений определяется местным исполнительным органом и устанавливается в договоре поручения.
11. Поверенный (агент) за счет средств, возвращенных претендентами по ранее выданным микрокредитам, осуществляет повторное микрокредитование претендентов на условиях согласно пункту 9 настоящих Правил на срок не превышающий срок действия договора поручения, заключаемого между местным исполнительным органом и поверенным (агентом).
12. Основными критериями отбора проектов для получения микрокредитов в рамках масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения являются:
1) соответствие проекта приоритетным направлениям;
2) создание постоянных рабочих мест;
3) для физических лиц – наличие постоянной регистрации по месту жительства не менее 12 (двенадцати) месяцев (на дату подачи заявки на микрокредитование) в сельском населенном пункте или в малом городе, где планируется реализация проекта;
для индивидуальных предпринимателей/для юридических лиц – наличие государственной регистрации по месту нахождения индивидуального предпринимателя/юридического лица в сельском населенном пункте или в малом городе, где планируется реализация проекта;
4) приобретение новой, ранее неиспользованной техники, оборудования.
13. Микрокредиты не предоставляются на следующие цели:

3) номиналды сыйақы мөлшерлемесі – жылдық 2,5 (екі жарым) %-дан аспайды;
4) кепілдік қамтамасыз етудің болуы;
5) негізгі борыш пен сыйақыны өтеу бойынша жеңілдікті кезең микрокредит беру мерзімі ұзақтығының 1/3 (үштен бірінен) аспайды;
6) микрокредиттеуге мақұлдау алғаннан кейін Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес салық органдарында жеке кәсіпкер ретінде тіркелу.
Өтінімдерді қабылдау, микрокредиттерді қамтамасыз ету тәсілдері жергілікті атқарушы орган мен сенім білдірілген өкіл (агент) арасында жасалатын тапсырма шартында көрсетіледі.
10. Сенім білдірілген өкіл (агент) үміткерлердің микрокредит бойынша шарт міндеттемелерін бұзу себебі бойынша алынатын комиссияларды, алымдарды және/немесе өзге де төлемдерді қоспағанда, үміткерлердің микрокредитімен байланысты қандай да бір комиссияларды, алымдарды және/немесе өзге де төлемдерді алмайды, бұл ретте мұндай комиссиялардың, алымдардың және/немесе өзге де төлемдердің мөлшері алдын ала ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органмен жазбаша келісіледі.
Сенім білдірілген өкілге (агентке) тапсырма шартын орындағаны үшін сыйақы төлеуді жергілікті атқарушы орган жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырады.
Сенім білдірілген өкілдің (агенттің) тапсырмаларды орындағаны үшін сыйақы төлеу мөлшерін жерілікті атқарушы орган анықтайды және тапсырма шартында белгіленеді.
11. Сенім білдірілген өкіл (агент) бұрын берілген микрокредиттер бойынша үміткерлер қайтарған қаражат есебінен осы Қағидалардың 9-тармағына сәйкес талаптарда сенім білдірілген өкіл (агент) мен ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы орган арасында жасалған тапсырма шартының қолданылу мерзімінен аспайтын мерзімге үміткерлерге қайта микрокредит беруді жүзеге асырады.
12. Ауыл халқының табысын арттыру жөніндегі жобаны масштабтау шеңберінде микрокредиттер алу үшін жобаларды іріктеудің негізгі критерийлері:
1) жобаның басым бағыттарға сәйкестігі;
2) тұрақты жұмыс орындарын құру;
3) жеке тұлғалар үшін - жобаны іске асыру жоспарланып отырған ауылдық елді мекенде немесе шағын қалада тұрғылықты жері бойынша кемінде 12 (он екі) ай (микрокредит алуға өтінім беру күніне) тұрақты тіркеудің болуы;
жеке кәсіпкерлер үшін/заңды тұлғалар үшін – жобаны іске асыру жоспарланып отырған ауылдық елді мекенде немесе шағын қалада жеке кәсіпкердің/заңды тұлғаның орналасқан жері бойынша мемлекеттік тіркеудің болуы;
4) жаңа, бұрын пайдаланылмаған техниканы, жабдықты сатып алу.
13. Микрокредиттер мынадай мақсаттарға берілмейді:

1) приобретение легкового автотранспорта;
2) приобретение сельскохозяйственных животных у близких родственников;
3) приобретение и/или строительство зданий, помещений, жилых домов для их последующей сдачи в аренду.
14. Для получения микрокредита претенденты обращаются к поверенному (агенту) с перечнем документов для получения микрокредита согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
15. Срок проверки поверенным (агентом) содержания документов и сведений, представленных претендентом на получение микрокредита, составляет 3 (три) рабочих дня со дня регистрации документов.
В случае несоответствия документов и сведений, содержащихся в них, условиям микрокредитования, поверенный (агент) возвращает пакет документов на получение микрокредита с указанием причин возврата.
16. В случае соответствия документов и сведений, содержащихся в них, условиям микрокредитования, поверенный (агент) в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня регистрации документов претендента проводит оценку представленного проекта и принимает решение об одобрении, либо об отказе в предоставлении микрокредита.
После регистрации договора залога в уполномоченном органе, поверенный (агент) в течение 5 (пяти) рабочих дней перечисляет сумму микрокредита на текущий счет претендента.
17. Поверенный (агент) ежемесячно, в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным, представляет в местный исполнительный орган отчет о целевом использовании микрокредитов по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и отчет о целевом использовании микрокредитов сельскохозяйственными кооперативами по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Местный исполнительный орган ежемесячно, в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным, представляет в уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса отчет о целевом использовании микрокредитов по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и отчет о целевом использовании микрокредитов сельскохозяйственными кооперативами по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам микрокредитования
в сельских населенных пунктах
и малых городах
Перечень документов для получения микрокредита
№ п/п
Наименование документа
Вид документа/сведений
Примечание
1.
Анкета - заявление на получение микрокредита согласно внутренним документам поверенного (агента)
оригинал/электронный документ
2.
Документ, удостоверяющий личность
копия/электронная копия документа/сведения в электронном формате, полученные из государственных баз данных
3.
Согласие субъекта кредитной истории на предоставление информации о нем в кредитное бюро, а также на выдачу кредитного отчета получателю кредитного отчета
оригинал/электронный документ
4.
Согласие субъекта на предоставление и получение информации, сведений о выданном микрокредите и всех сведений об исполнении/неисполнении обязательств по договору о предоставлении микрокредита в государственные (в том числе правоохранительные) /негосударственные органы, средства массовой информации
оригинал/электронный документ
предоставляется после одобрения микрокредита
5.
Согласие залогодателей по передаче в залог имущества, оформленное в соответствии с законодательством Республики Казахстан и внутренними документами поверенного (агента)
оригинал
предоставляется после одобрения микрокредита
6.
Справки из обслуживающего банка о наличии счета и о наличии ссудной задолженности, в том числе просроченной из финансовых организаций (при наличии кредитов)
оригинал (предоставляется после одобрения микрокредита) электронный документ оригинал (допускается копия, сверенная с оригиналом уполномоченным лицом, сроком до 30 календарных дней со дня выдачи)/сведения в электронном формате из кредитного бюро
7.
Отчет об оценке
оригинал/электронный документ
8.
Документы по залогодателю и залоговому обеспечению
копия/электронные сведения из государственных баз данных
копии документов сверяются с оригиналом
Приложение 2
к Правилам микрокредитования
в сельских населенных пунктах
и малых городах
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в местный исполнительный орган области, осуществляющий функции в области сельского хозяйства, и в уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Отчет о целевом использовании микрокредитов
Индекс формы административных данных: форма № 1-МК
Периодичность: ежемесячный
Отчетный период: ________ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: поверенный (агент), местный исполнительный орган области, осуществляющий функции в области сельского хозяйства
Срок представления формы административных данных:
поверенный (агент) в местный исполнительный орган области, осуществляющий функции в области сельского хозяйства, ежемесячно, в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом;
местный исполнительный орган области, осуществляющий функции в области сельского хозяйства, в уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса ежемесячно, в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
№п/п
Наименование заемщика
Индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер
Место реализации проекта
область
код по классификатору административно-территориальных объектов
район
регистрационный код адреса
сельский округ
регистрационный код адреса
село
регистрационный код адреса
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы
направление проекта
категория заемщика
производимая продукция/услуга
дата выдачи микрокредита
срок микрокредита
сумма микрокредита (тенге)
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы
Ставка вознаграждения
Отрасль экономики с указанием кода по общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД)
Начинающие, действующие предприниматели
Статус участника сельскохозяйственного кооператива
Бизнес-идентификационный номер сельскохозяйственного кооператива, в котором является участником
Количество созданных рабочих мест
18
19
20
21
22
23
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о целевом использовании микрокредитов" приведено в приложении к настоящей форме.
Наименование_____________________________________________________
Адрес____________________________________________________________
Телефон__________________________________________________________
Адрес электронной почты___________________________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________
(подпись/электронная цифровая подпись)
______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о целевом использовании
микрокредитов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о целевом использовании микрокредитов"

1) жеңіл автокөлік сатып алу;
2) ауыл шаруашылығы жануарларын жақын туыстарынан сатып алу;
3) кейіннен жалға беру үшін ғимараттарды, үй-жайларды, тұрғын үйлерді сатып алу және/немесе салу.
14. Микрокредит алу үшін үміткерлер сенім білдірілген өкілге (агентке) осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес микрокредит алуға арналған құжаттар тізбесімен жүгінеді.
15. Сенім білдірілген өкілдің (агенттің) микрокредит алуға үміткер ұсынған құжаттардың мазмұны мен мәліметтерін тексеру мерзімі құжаттарды тіркеген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнін құрайды.
Құжаттар мен олардағы мәліметтер микрокредит беру шарттарына сәйкес келмеген жағдайда, сенім білдірілген өкіл (агент) қайтару себептерін көрсете отырып, микрокредит алуға арналған құжаттар топтамасын қайтарады.
16. Сенім білдірілген өкіл (агент) микрокредит беру шарттарына сәйкес келген жағдайда, үміткердің құжаттары тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде ұсынылған жобаға бағалау жүргізеді және микрокредит беруді мақұлдау не бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Кепіл шартын уәкілетті органда тіркегеннен кейін сенім білдірілген өкіл (агент) 5 (бес) жұмыс күні ішінде микрокредит сомасын үміткердің ағымдағы шотына аударады.
17. Сенім білдірілген өкіл (агент) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-не дейінгі мерзімде жергілікті атқарушы органға осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша микрокредиттерді нысаналы пайдалану туралы есепті және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы кооперативтерінің микрокредиттерді нысаналы пайдалануы туралы есепті ұсынады.
Жергілікті атқарушы орган ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 10-на дейінгі мерзімде агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органға осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша микрокредиттерді нысаналы пайдалану туралы есепті және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы кооперативтерінің микрокредиттерді нысаналы пайдалануы туралы есепті ұсынады.
Ауылдық елді мекендерде және
шағын қалаларда микрокредит
беру қағидаларына
1-қосымша
Микрокредит алуға арналған құжаттар тізбесі
Р/с№
Құжаттың атауы
Құжат/мәліметтер түрі
Ескертпе
1.
Сауалнама - сенім білдірілген өкілдің (агенттің) ішкі құжаттарына сәйкес микрокредит алуға өтініш
түпнұсқа/электрондық құжат
2.
Жеке басын куәландыратын құжат
құжаттың көшірмесі/электрондық көшірмесі/мемлекеттік дерекқордан алынған электрондық форматтағы мәліметтер
3.
Кредиттік тарих субъектісінің ол туралы ақпаратты кредиттік бюроға беруге, сондай-ақ кредиттік есепті алушыға кредиттік есепті беруге келісімі
түпнұсқа/электрондық құжат
4.
Субъектінің мемлекеттік (оның ішінде құқық қорғау)/мемлекеттік емес органдарға, бұқаралық ақпарат құралдарына микрокредит беру туралы шарт бойынша міндеттемелерді орындау /орындамау туралы барлық мәліметтерді, берілген микрокредит туралы мәліметтерді, ақпаратты беруге және алуға келісімі
түпнұсқа/электрондық құжат
микрокредит мақұлданғаннан кейін беріледі
5.
Кепіл берушілердің Қазақстан Республикасының заңнамасына және сенім білдірілген өкілдің (агенттің) ішкі құжаттарына сәйкес ресімделген мүлікті кепілге беру жөніндегі келісімі
түпнұсқа
микрокредит мақұлданғаннан кейін беріледі
6.
Шоттың болуы және кредиттік берешектің, оның ішінде қаржы ұйымдарынан мерзімі өткен берешектің болуы туралы (кредиттер болған кезде) қызмет көрсететін банктен анықтамалар
түпнұсқа (микрокредит мақұлданғаннан кейін ұсынылады) электрондық құжат түпнұсқа (берілген күннен бастап күнтізбелік 30 күнге дейінгі мерзімде уәкілетті тұлға түпнұсқамен салыстырып тексерген көшірмеге жол беріледі)/кредиттік бюродан электрондық форматтағы мәліметтер
7.
Бағалау туралы есеп
түпнұсқа/электрондық құжат
8.
Кепіл беруші және кепілмен қамтамасыз ету жөніндегі құжаттар
мемлекеттік деректер базасынан көшірме/ электрондық мәліметтер
құжаттардың көшірмелері түпнұсқамен салыстырылады
Ауылдық елді мекендерде және
шағын қалаларда микрокредит
беру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың жергілікті атқарушы органына және агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Микрокредиттерді нысаналы пайдалану туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № 1-МК нысаны
Жиілігі: ай сайын
Есепті кезең: 20 __ жылдың ________ айы
Ақпарат беретін тұлғалар тобы: ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың жергілікті атқарушы органы, сенім білдірілген өкіл (агент).
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
сенім білдірілген өкіл (агент) ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың жергілікті атқарушы органына ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-не дейінгі мерзімде;
ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың жергілікті атқарушы органы агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органға ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде.
Р/с №
Қарыз алушының атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жобаны іске асыру орны
облыс
әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша код
аудан
мекенжайдың тіркеу коды
ауылдық округ
мекенжайдың тіркеу коды
ауыл
мекенжайдың тіркеу коды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
кесте жалғасы
жобаның бағыты
қарыз алушының санаты
өндірілетін өнім / қызмет
микрокредит берілген күн
микрокредит мерзімі
микрокредит сомасы (теңге)
12
13
14
15
16
17
кесте жалғасы
Сыйақы мөлшерлемесі
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (ЭҚЖЖ)бойынша кодты көрсете отырып, экономика саласы
Ісін жаңа бастаған, жұмыс істеп тұрған кәсіпкерлер
Ауыл шаруашылығы кооперативіне қатысушы мәртебесі
Қатысушы болып табылатын ауыл шаруашылығы кооперативінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Құрылған жұмыс орындарының саны
18
19
20
21
22
23
"Микрокредиттерді нысаналы пайдалану туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсініктеме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Атауы_____________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________
Телефоны_______________________________________________________
Электрондық почтасының мекенжайы_____________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
______________________________________
(қолы / электрондық цифрлық қолтаңбасы)
______________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
"Микрокредиттерді нысаналы
пайдалану туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Микрокредиттерді нысаналы пайдалану туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсініктеме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о целевом использовании микрокредитов" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 Формы указывается порядковый номер.
5. В графе 2 Формы указывается наименование заемщика.
6. В графе 3 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер заемщика.
7. В графах 4, 6, 8 и 10 Формы указывается место реализации проекта (область, район, сельский округ, село).
8. В графах 5, 7, 9 и 11 Формы указываются код области по классификатору административно-территориальных объектов, регистрационный код адреса (район, сельский округ, село).
9. В графе 12 Формы указывается направление проекта.
10. В графе 13 Формы указывается категория заемщика.
11. В графе 14 Формы указывается производимая продукция/услуга.
12. В графе 15 Формы указывается дата выдачи микрокредита.
13. В графе 16 Формы указывается срок микрокредита.
14. В графе 17 Формы указывается сумма микрокредита (тенге).
15. В графе 18 Формы указывается ставка вознаграждения.
16. В графе 19 Формы указывается отрасль экономики с указанием кода по общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД).
17. В графе 20 Формы указывается количество начинающих и действующих предпринимателей.
18. В графе 21 Формы указывается статус участника сельскохозяйственного кооператива.
19. В графе 22 Формы указывается бизнес-идентификационный номер сельскохозяйственного кооператива, в котором является участником.
20. В графе 23 Формы указывается количество созданных рабочих мест.
Приложение 3
к Правилам микрокредитования
в сельских населенных пунктах
и малых городах
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в местный исполнительный орган области, осуществляющий функции в области сельского хозяйства, и в уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Отчет о целевом использовании микрокредитов сельскохозяйственными кооперативами
Индекс формы административных данных: форма № 2-МК
Периодичность: ежемесячный
Отчетный период: ________ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: поверенный (агент), местный исполнительный орган области, осуществляющий функции в области сельского хозяйства
Срок представления формы административных данных:
поверенный (агент) в местный исполнительный орган области, осуществляющий функции в области сельского хозяйства, ежемесячно, в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом;
местный исполнительный орган области, осуществляющий функции в области сельского хозяйства, в уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса ежемесячно, в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
№п/п
Место реализации проекта
наименование заемщика
бизнес-идентификационный номер
вид деятельности
область
код по классификатору административно-территориальных объектов
район
регистрационный код адреса
сельский округ
регистрационный код адреса
село
регистрационный код адреса
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы
сумма микрокредита
срок микрокредита
целевое направление микрокредита
статус участника сельскохозяйственного кооператива
производимая продукция/услуга
количество созданных рабочих мест
количество членов сельскохозяйственного кооператива
13
14
15
16
17
18
19
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о целевом использовании микрокредитов сельскохозяйственными кооперативами" приведено в приложении к настоящей форме.
Наименование_____________________________________________________
Адрес____________________________________________________________
Телефон__________________________________________________________
Адрес электронной почты___________________________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________
(подпись/электронная цифровая подпись)
______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о целевом использовании
микрокредитов
сельскохозяйственными кооперативами"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о целевом использовании микрокредитов сельскохозяйственными кооперативами"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Микрокредиттерді нысаналы пайдалану туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөнін көрсете отырып басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
5. Нысанның 2-бағанында қарыз алушының атауы көрсетіледі.
6. Нысанның 3-бағанында қарыз алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
7. Нысанның 4, 6, 8 және 10-бағандарында жобаны іске асыру орны (облыс, аудан, ауылдық округ, ауыл) көрсетіледі.
8. Нысанның 5, 7, 9 және 11-бағандарында әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша облыс коды, мекенжайдың (аудан, ауылдық округ, ауыл) тіркеу коды көрсетіледі.
9. Нысанның 12-бағанында жобаның бағыты көрсетіледі.
10. Нысанның 13-бағанында қарыз алушының санаты көрсетіледі.
11. Нысанның 14-бағанында өндірілетін өнім/қызмет көрсетіледі.
12. Нысанның 15-бағанында микрокредит берілген күн көрсетіледі.
13. Нысанның 16-бағанында микрокредиттің мерзімі көрсетіледі.
14. Нысанның 17-бағанында микрокредит сомасы (теңге) көрсетіледі.
15. Нысанның 18-бағанында сыйақы мөлшерлемесі көрсетіледі.
16. Нысанның 19-бағанында Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (ЭҚЖЖ) бойынша коды мен экономика саласы көрсетіледі.
17. Нысанның 20-бағанында бастаушы және жұмыс істеп тұрған кәсіпкерлердің саны көрсетіледі.
18. Нысанның 21-бағанында ауыл шаруашылығы кооперативіне қатысушының мәртебесі көрсетіледі.
19. Нысанның 22-бағанында қатысушы болып табылатын ауыл шаруашылығы кооперативінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
20. Нысанның 23-бағанында құрылған жұмыс орындарының саны көрсетіледі.
Ауылдық елді мекендерде және
шағын қалаларда микрокредит
беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың жергілікті атқарушы органына және агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің микрокредиттерді нысаналы пайдалануы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № 2-МК нысаны
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20 ___ жылдың ________ айы
Ақпарат жинайтын тұлғалар тобы: ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың жергілікті атқарушы органы, сенім білдірілген өкіл (агент)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
сенім білдірілген өкіл (агент) ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың жергілікті атқарушы органына ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-не дейінгі мерзімде;
ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың жергілікті атқарушы органы агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органға ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-на дейінгі мерзімде
Р/с №
Жобаны іске асыру орны
Қарыз алушының атауы
бизнес сәйкестендіру нөмірі
қызмет түрі
облыс
әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды
аудан
мекенжайдың тіркеу коды
ауылдық округ
мекенжайдың тіркеу коды
ауыл
мекенжайдың тіркеу коды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
Микрокредит сомасы
Микрокредит мерзімі
микрокредиттің нысаналы бағыты
ауыл шаруашылығы кооперативіне қатысушының мәртебесі
өндірілетін өнім / көрсетілетін қызмет
құрылған жұмыс орындарының саны
ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелерінің саны
13
14
15
16
17
18
19
"Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің микрокредиттерді нысаналы пайдалану туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсініктеме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны_______________________________________________________
Электрондық почтасының мекенжайы ______________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
______________________________________
(қолы/электрондық цифрлық қолтаңбасы)
______________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
"Ауыл шаруашылығы
кооперативтерінің
микрокредиттері нысаналы
пайдалануы туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің микрокредиттерді нысаналы пайдалануы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсініктеме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о целевом использовании микрокредитов сельскохозяйственными кооперативами" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 Формы указывается порядковый номер.
5. В графе 2, 4, 6 и 8 Формы указывается место реализации проекта (область, район, сельский округ, село).
6. В графах 3, 5, 7 и 9 Формы указываются код области по классификатору административно-территориальных объектов, регистрационный код адреса (район, сельский округ, село).
7. В графе 10 Формы указывается наименование заемщика.
8. В графе 11 Формы указывается бизнес-идентификационный номер.
9. В графе 12 Формы указывается вид деятельности.
10. В графе 13 Формы указывается сумма микрокредита.
11. В графе 14 Формы указывается срок микрокредита.
12. В графе 15 Формы указывается целевое направление микрокредита.
13. В графе 16 Формы указывается статус участника сельскохозяйственного кооператива.
14. В графе 17 Формы указывается производимая продукция/услуга.
15. В графе 18 Формы указывается количество созданных рабочих мест.
16. В графе 19 Формы указывается количество членов сельскохозяйственного кооператива.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің микрокредиттерді нысаналы пайдалануы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға оның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
5. Нысанның 2, 4, 6 және 8-бағандарында жобаны іске асыру орны (облыс, аудан, ауылдық округ, ауыл) көрсетіледі.
6. Нысанның 3, 5, 7 және 9-бағандарында әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеушісі бойынша облыс коды, мекенжайдың (аудан, ауылдық округ, ауыл) тіркеу коды көрсетіледі.
7. Нысанның 10-бағанында қарыз алушының атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 11-бағанында бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 12-бағанында қызмет түрі көрсетіледі.
10. Нысанның 13-бағанында микрокредит сомасы көрсетіледі.
11. Нысанның 14-бағанында микрокредиттің мерзімі көрсетіледі.
12. Нысанның 15-бағанында микрокредиттің нысаналы бағыты көрсетіледі.
13. Нысанның 16-бағанында ауыл шаруашылығы кооперативіне қатысушының мәртебесі көрсетіледі.
14. Нысанның 17-бағанында өндірілетін өнім/көрсетілетін қызмет көрсетіледі.
15. Нысанның 18-бағанында құрылған жұмыс орындарының саны көрсетіледі.
16. Нысанның 19-бағанында ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелерінің саны көрсетіледі.