О внесении изменений в решение Степногорского городского маслихата от 24 декабря 2013 года № 5С-25/8 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Степногорска"
Решение Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 29 мая 2023 года № 8С-3/4. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июня 2023 года № 8579-03. Утратило силу решением Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 9 февраля 2024 года № 8С-10/2
Сноска. Утратило силу решением Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 09.02.2024 № 8С-10/2 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Степногорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Степногорского городского маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Степногорска" от 24 декабря 2013 года № 5С-25/8 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3992) следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Степногорска, утвержденных указанным решением:
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. При наступлении трудной жизненной ситуации социальная помощь оказывается гражданам (семьям) единовременно по заявлению без учета среднедушевого дохода гражданина (семьи):
1) гражданам (семьям), пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара, при обращении не позднее трех месяцев после наступления события, в размере 40 месячных расчетных показателей;
2) лицам, больным социально-значимыми заболеваниями (злокачественные новообразования, болезнь, вызванная вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ), инсулинозависимый сахарный диабет 1 типа), состоящим на учете в организациях здравоохранения, в размере 15 месячных расчетных показателей;
3) гражданам (семьям), имеющим детей, состоящих на учете у фтизиатра и получающих химиопрофилактику, в размере 9 месячных расчетных показателей;
4) гражданам (семьям), имеющим детей с инсулинозависимым сахарным диабетом 1 типа, состоящим на учете в организациях здравоохранения в размере 15 месячных расчетных показателей.";
пункт 11-1 изложить в новой редакции:
"11-1. При наступлении трудной жизненной ситуации социальная помощь оказывается гражданам (семьям) ежемесячно без истребования заявлений от получателей, без учета среднедушевого дохода гражданина (семьи):
гражданам (семьям), имеющим детей с болезнью, вызванной вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ), состоящим на учете в организациях здравоохранения, в размере двукратного прожиточного минимума;
лицам, больным туберкулезом, состоящим на учете в организациях здравоохранения, в размере 5 месячных расчетных показателей.".

"Степногорск қаласының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" Степногорск қалалық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 5С-25/8 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2023 жылғы 29 мамырдағы № 8С-3/4 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 5 маусымда № 8579-03 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2024 жылғы 9 ақпандағы № 8С-10/2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 09.02.2024 № 8С-10/2 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Степногорск қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Степногорск қаласының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" Степногорск қалалық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 5С-25/8 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3992 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Степногорск қаласының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде азаматтың (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есепке алмай азаматтарға (отбасыларға) өтініш бойынша бір рет әлеуметтік көмек көрсетіледі:
1) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан зардап шеккен азаматтарға (отбасыларға), жағдай туындағаннан кейін үш айдан кешіктірмей өтінген кезде, 40 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) денсаулық сақтау ұйымдарында есепте тұрған әлеуметтік мәні бар аурулармен ауыратын адамдарға (қатерлі ісіктер, адамның иммунитет тапшылығы вирусы (АИВ) тудыратын ауру, 1 типті инсулинге тәуелді қант диабеті), 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) фтизиатрда есепте тұрған және химиялық сауықтыруды алатын балалары бар азаматтарға (отбасыларға), 9 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) денсаулық сақтау ұйымдарында есепте тұрған 1 типті инсулинге тәуелді қант диабеті бар балалары бар азаматтарға (отбасыларға), 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.";
11-1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11-1. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек азаматтың (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есепке алмай, алушылардан өтініштер талап етілмей, азаматтарға (отбасыларға) ай сайын әлеуметтік көмек көрсетіледі:
денсаулық сақтау ұйымдарында есепте тұрған адамның иммунитет тапшылығы вирусы (АИВ) тудыратын ауруы бар балалары бар азаматтарға (отбасыларға), ең төмен күнкөріс деңгейінің екі еселенген мөлшерінде;
денсаулық сақтау ұйымдарында есепте тұрған туберкулезбен ауыратын адамдарға, 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.".

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Степногорского городского маслихата О.Джагпаров

2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Степногорск қалалық мәслихатының төрағасы О.Джагпаров