О внесении изменения в решение Карагандинского городского маслихата от 23 августа 2019 года № 426 "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов"
Решение Карагандинского городского маслихата от 25 мая 2023 года № 32. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 26 мая 2023 года № 6419-09
Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. В решение Карагандинского городского маслихата от 23 августа 2019 года №426 "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5454) внести следующее изменение:
приложение 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Председатель А. Букенов
Приложение к
решению
Карагандинского городского
маслихата

Қарағанды қалалық мәслихатының 2019 жылғы 23 тамыздағы № 426 шешіміне "Тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесін айқындау туралы" өзгеріс енгізу туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2023 жылғы 25 мамырдағы № 32 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 26 мамырда № 6419-09 болып тіркелді
Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды қалалық мәслихатының 2019 жылғы 23 тамыздағы №426 "Тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесін айқындау туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5454 тіркелген) шешіміне келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 2-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға А. Букенов
Қарағанды қалалық
мәслихатының

от 25 мая 2023 года
№ 32
Приложение 2
к решению
Карагандинского городского
маслихата
от 23 августа 2019 года № 426
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов
Наименование
1.
Ветераны Великой Отечественной войны (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
2.
Ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
3.
Ветераны боевых действий на территории других государств (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
4.

2023 жылғы 25
мамырдағы
№ 32
шешіміне қосымша
Қарағанды қалалық мәслихатының
2019 жылғы 23 тамыздағы
№ 426 шешіміне 2-қосымшасы
Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санатының тізбесі
Атауы
1.
Ұлы Отан соғысының ардагерлері (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
2.
Жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
3.
Басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
4.

Лицам с инвалидностью 1 и 2 групп (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
5.
Семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
6.
Лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утвержденных приказом Министра здравохранения Республики Казахстан от 16 февраля 2022 года №ҚР ДСМ-14 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26830) (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
7.
Пенсионеры по возрасту (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
8.
Дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия. При призыве таких лиц на воинскую службу возраст продлевается на срок прохождения срочной воинской службы (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
9.
Кандасы (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
10.
Лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
11.
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
12.
Семьи лиц, погибших (умерших) при исполнении государственных или общественных обязанностей, воинской службы, при подготовке или осуществлении полета в космическое пространство, при спасении человеческой жизни, при охране правопорядка (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
13.
Неполные семьи (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).

1 және 2 топтағы мүгедектігі бар адамдар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
5.
Мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеушi отбасылары (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
6.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 ақпандағы № ҚР ДСМ-14 бұйрығымен бекiтілген аурулар тiзiмiнде аталған кейбiр созылмалы аурулардың ауыр түрлерiмен ауыратын адамдар (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26830 тіркелген) (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
7.
Жасына қарай зейнет демалысына шыққан зейнеткерлер (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
8.
Кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар жатады. Мұндай адамдардың жасы әскери қызметке шақырылған кезде мерзiмдi әскери қызметтен өту мерзiмiне ұзартылады (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
9.
Қандастар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
10.
Экологиялық зiлзалалар, табиғи және техногендi сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйiнен айырылған адамдар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
11.
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
12.
Мемлекеттiк немесе қоғамдық мiндеттерiн, әскери қызметiн орындау кезiнде, ғарыш кеңістігіне ұшуды дайындау немесе жүзеге асыру кезінде, адам өмiрiн құтқару кезiнде, құқық тәртiбiн қорғау кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) адамдардың отбасылары (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
13.
Толық емес отбасылар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).