О переименовании улиц и переулков поселка Саксаульск Аральского района Кызылординской области
Решение акима поселка Саксаульск Аральского района Кызылординской области от 10 февраля 2023 года № 9. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 10 февраля 2023 года № 8362-11
В соответствии с подпунктом 4) статьи 14 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", с учетом мнения населения поселка Саксаульск и на основании заключения областной ономастической комиссии от 23 декабря 2022 года, РЕШИЛ:
1. Переименовать улицы и переулки поселка Саксаульск Аральского района Кызылординской области:
переулок Степная на переулок Бауыржан Момышұлы;
улицу Восточная на улицу Жанқожа батыр;
переулок Құмсай на переулок Әйтеке би;
улицу Жеңістің 30 жылдығы на улицу Арыстан баб;
улицу Лев Толстой на улицу Әбілқайыр хан;
улицу Қазақстанның 50 жылдығы на улицу Қадыржан Таласов.
2. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким поселка Саксаульск С. Турешов

Қызылорда облысы Арал ауданы Сексеуіл кентінің көшелері мен тұйық көшелерін қайта атау туралы
Қызылорда облысы Арал ауданы Сексеуіл кенті әкімінің 2023 жылғы 10 ақпандағы № 9 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 10 ақпанда № 8362-11 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабының 4) тармақшасына сәйкес, Сексеуіл кенті тұрғындарының пікірін ескере отырып және облыстық ономастика комиссиясының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы қорытындысы негізінде ШЕШТІМ:
1. Қызылорда облысы Арал ауданы Сексеуіл кентінің көшелері мен тұйық көшелері:
Степная тұйық көшесін Бауыржан Момышұлы тұйық көшесіне;
Восточная көшесін Жанқожа батыр көшесіне;
Құмсай тұйық көшесін Әйтеке би тұйық көшесіне;
Жеңістің 30 жылдығы көшесін Арыстан баб көшесіне;
Лев Толстой көшесін Әбілқайыр хан көшесіне;
Қазақстанның 50 жылдығы көшесін Қадыржан Таласов көшесіне қайта аталсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сексеуіл кентінің әкімі С. Турешов