О присвоении наименовании и переименовании улиц поселка Жанакорган
Решение акима поселка Жанакорган Жанакорганского района Кызылординской области от 3 апреля 2023 года № 626. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 7 апреля 2023 года № 8383-11
В соответствии с подпунктом 4) статьи 14 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", с учетом мнения населения поселка Жанакорган и на основании заключения областной ономастической комиссии от 18 августа 2022 года, РЕШИЛ:
1. Присвоить улицам поселка Жанакорган следующие наименования:
безымянной улице в микрорайоне "Саяжай" улица Әуезбек Қалдыбеков;
безымянной улице улица Ибрагим Әшірбаев;
безымянной улице улица Сейітхан Сыздықов;
безымянной улице на территории "Жаңауыл" улица Бегман Абжалелов;
безымянной улице улица Арыстанбек Қауғанбаев;
безымянной улице улица Пазылбек Сахиев;
безымянной улице улица Яхия Тұрапұлы;
безымянной улице улица Қалжігіт Өрғараев;
безымянной улице улица Шалабай Малимов;
безымянной улице улица Әмзе Тәжімбетов;
безымянной улице улица Бибігүл Мәтенова;
безымянной улице улица Жәмила Омарова;
безымянной улице улица Өскенбай Битабаров.
2. Переименовать следующие улицы поселка Жанакорган:
улицу Ипподром-20 на улицу Батырбек Бердібаев;
улицу Алимколь № 1 на улицу Асан Ахметов.
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким поселка Жанакорган А. Ибрагимов

Жаңақорған кентінің көшелеріне атау беру және қайта атау туралы
Қызылорда облысы Жаңақорған ауданы Жаңақорған кенті әкімінің 2023 жылғы 3 сәуірдегі № 626 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 7 сәуірде № 8383-11 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабының 4) тармақшасына сәйкес, Жаңақорған кенті тұрғындарының пікірін ескере отырып және облыстық ономастика комиссиясының 2022 жылғы 18 тамыздағы қорытындысы негізінде ШЕШТІМ:
1. Жаңақорған кентінің көшелеріне келесі атаулар берілсін:
"Саяжай" шағын ауданындағы атауы жоқ көшесіне Әуезбек Қалдыбеков көшесі;
атауы жоқ көшесіне Ибрагим Әшірбаев көшесі;
атауы жоқ көшесіне Сейітхан Сыздықов көшесі;
"Жаңауыл" аумағындағы атауы жоқ көшесіне Бегман Абжалелов көшесі;
атауы жоқ көшесіне Арыстанбек Қауғанбаев көшесі;
атауы жоқ көшесіне Пазылбек Сахиев көшесі;
атауы жоқ көшесіне Яхия Тұрапұлы көшесі;
атауы жоқ көшесіне Қалжігіт Өрғараев көшесі;
атауы жоқ көшесіне Шалабай Малимов көшесі;
атауы жоқ көшесіне Әмзе Тәжімбетов көшесі;
атауы жоқ көшесіне Бибігүл Мәтенова көшесі;
атауы жоқ көшесіне Жәмила Омарова көшесі;
атауы жоқ көшесіне Өскенбай Битабаров көшесі.
2. Жаңақорған кентінің келесі көшелері:
Ипподром-20 көшесін Батырбек Бердібаев көшесіне;
Әлімкөл № 1 көшесін Асан Ахметов көшесіне қайта аталсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жаңақорған кентінің әкімі А. Ибрагимов