О присвоении наименований и переименования некоторых составных частей города Атырау
Совместные постановление акимата Атырауской области от 24 мая 2023 года № 85 и решение Атырауского областного маслихата от 24 мая 2023 года № 13-VIІІ. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Атырауской области 31 мая 2023 года № 5029-06
В соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", статьями 6, 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", заключением Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 6 декабря 2022 года и с учетом мнения населения города Атырау, акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Атырауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Присвоить наименования следующим составным частям города Атырау:
улице № 2 микрорайона Байтак-2 улица Нияз батыр;
улице № 3 микрорайона Байтак-2 улица Райымбек батыр;
улице № 4 микрорайона Байтак-2 улица Жасыбай батыр;
улице № 5 микрорайона Байтак-2 улица Олжабай батыр;
улице № 6 микрорайона Байтак-2 улица Сартай батыр;
улице № 7 микрорайона Байтак-2 улица Смағұл Сәдуақасұлы;
улице № 8 микрорайона Байтак-2 улица Сабыр Ниязбеков;
улице № 9 микрорайона Байтак-2 улица Нәзір Төреқұлов;
улице № 10 микрорайона Байтак-2 улица Нәби Жақсыбаев;
улице № 11 микрорайона Байтак-2 улица Нығмет Нұрмақов;
улице № 12 микрорайона Байтак-2 улица Арасан;
улице № 13 микрорайона Байтак-2 улица Құланкөл;
улице № 14 микрорайона Байтак-2 улица Ақбиік;
улице № 15 микрорайона Байтак-2 улица Айнакөл;
улице № 16 микрорайона Байтак-2 улица Жосалы;
улице № 15 микрорайона Кокарна улица Орақты батыр;
улице № 17 микрорайона Кокарна улица Бөкенбай батыр;
улице № 18 микрорайона Кокарна улица Төрткөл;
улице № 23 микрорайона Кокарна улица Қапал батыр.
2. Переименовать улицу Курылысшылар микрорайона Геолог города Атырау на улицу Жұмабек Тәшенев.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Атырауской области и решения Атырауского областного маслихата возложить на заместителя акима Атырауской области и председателя постоянной комиссии по вопросам соблюдения законности, депутатской этики и правозащите Атырауского областного маслихата.
4. Настоящее совместное постановление акимата Атырауской области и решение Атырауского областного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Атырауской области С. Шапкенов
Председатель маслихата М. Хайруллиев

Атырау қаласының кейбір құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2023 жылғы 24 мамырдағы № 85 бірлескен қаулысы және Атырау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 24 мамырдағы № 13-VIІІ шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 31 мамырда № 5029-06 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6, 27-баптарына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2022 жылғы 6 желтоқсандағы қорытындысына және Атырау қаласы тұрғындарының пікірін ескере отырып, Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Атырау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Атырау қаласының құрамдас бөліктеріне келесідей атаулар берілсін:
Байтақ-2 шағын ауданындағы № 2 көшені Нияз батыр көшесі;
Байтақ-2 шағын ауданындағы № 3 көшені Райымбек батыр көшесі;
Байтақ-2 шағын ауданындағы № 4 көшені Жасыбай батыр көшесі;
Байтақ-2 шағын ауданындағы № 5 көшені Олжабай батыр көшесі;
Байтақ-2 шағын ауданындағы № 6 көшені Сартай батыр көшесі;
Байтақ-2 шағын ауданындағы № 7 көшені Смағұл Сәдуақасұлы көшесі;
Байтақ-2 шағын ауданындағы № 8 көшені Сабыр Ниязбеков көшесі;
Байтақ-2 шағын ауданындағы № 9 көшені Нәзір Төреқұлов көшесі;
Байтақ-2 шағын ауданындағы № 10 көшені Нәби Жақсыбаев көшесі;
Байтақ-2 шағын ауданындағы № 11 көшені Нығмет Нұрмақов көшесі;
Байтақ-2 шағын ауданындағы № 12 көшені Арасан көшесі;
Байтақ-2 шағын ауданындағы № 13 көшені Құланкөл көшесі;
Байтақ-2 шағын ауданындағы № 14 көшені Ақбиік көшесі;
Байтақ-2 шағын ауданындағы № 15 көшені Айнакөл көшесі;
Байтақ-2 шағын ауданындағы № 16 көшені Жосалы көшесі;
Көкарна шағын ауданындағы № 15 көшені Орақты батыр көшесі;
Көкарна шағын ауданындағы № 17 көшені Бөкенбай батыр көшесі;
Көкарна шағын ауданындағы № 18 көшені Төрткөл көшесі;
Көкарна шағын ауданындағы № 23 көшені Қапал батыр көшесі.
2. Атырау қаласының Геолог шағын ауданындағы Құрылысшылар көшесі Жұмабек Тәшенев болып қайта аталсын.
3. Осы бірлескен Атырау облысы әкімдігінің қаулысының және Атырау облыстық мәслихатының шешімнің орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің орынбасары және Атырау облыстық мәслихатының заңдылықты сақтау, депутаттық этика және құқық қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасына жүктелсін.
4. Осы бірлескен Атырау облысы әкімдігінің қаулысы және Атырау облыстық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Атырау облысының әкімі С. Шапкенов
Мәслихат төрағасы М. Хайруллиев