Об изменении и установлении границ Жетысайского, Мактааральского районов Туркестанской области и их сельских округов
Совместные постановление акимата Туркестанской области от 20 сентября 2023 года № 205 и решение маслихата Туркестанской области от 11 сентября 2023 года № 5/66-VIII. Зарегистрированы в Департаменте юстиции Туркестанской области 21 сентября 2023 года № 6351-13
В соответствии с подпунктом 2) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. По Жетысайскому району Туркестанской области:
1) изменить границы Жетысайского района путем включения 95,93 гектара земель сельскохозяйственного назначения Мактааральского района в границы Жетысайского района и путем передачи 187,83 гектара земель сельскохозяйственного назначения Жетысайского района в границы Мактааральского района, установив границы общей площадью 104542,29 гектаров;
2) изменить границы сельского округа Жана ауыл Жетысайского района путем включения 95,93 гектара земель сельскохозяйственного назначения Мактааральского района в границы сельского округа Жана ауыл Жетысайского района и путем передачи 74,36 гектара земель сельскохозяйственного назначения сельского округа Жана ауыл Жетысайского района в границы города Жетысай, путем передачи 187,83 гектара земель сельскохозяйственного назначения сельского округа Жана ауыл Жетысайского района в границы Мактааральского района, установив границы общей площадью 8818,10 гектаров;
3) изменить границы сельского округа Каракай Жетысайского района путем передачи 2,34 гектара земель сельскохозяйственного назначения сельского округа Каракай Жетысайского района в границы города Жетысай, установив границы общей площадью 8288,21 гектаров;
4) изменить границы сельского округа Казыбек би Жетысайского района путем передачи 0,36 гектара земель сельскохозяйственного назначения сельского округа Казыбек би Жетысайского района в границы города Жетысай, установив границы общей площадью 9057,28 гектаров;
5) изменить границы сельского округа Ынтымак Жетысайского района путем передачи 336,13 гектара земель сельскохозяйственного назначения сельского округа Ынтымак Жетысайского района в границы поселка Асыката, установив границы общей площадью 7477,71 гектаров;
6) изменить границы сельского округа Абай Жетысайского района путем передачи 612,04 гектара земель сельскохозяйственного назначения сельского Абай Жетысайского района в границы сельского округа Кызылкум Жетысайского района, установив границы общей площадью 2898,44 гектаров;

Түркістан облысы Жетісай, Мақтаарал аудандарының және олардың ауылдық округтерінің шекараларын өзгерту және белгілеу туралы
Түркістан облысы әкімдігінің 2023 жылғы 20 қыркүйектегі № 205 бірлескен қаулысы және Түркістан облысы мәслихатының 2023 жылғы 11 қыркүйектегі № 5/66-VIII шешімі. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2023 жылғы 21 қыркүйекте № 6351-13 болып тiркелдi
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 2) тармақшасына сәйкес Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түркістан облысы Жетісай ауданы бойынша:
1) Жетісай ауданының шекарасына Мақтаарал ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 95,93 гектар жерлерін қосу арқылы және Мақтаарал ауданының шекарасына Жетісай ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 187,83 гектар жерлерін беру арқылы Жетісай ауданының шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 104542,29 гектар шекарасында белгіленсін;
2) Жетісай ауданы Жаңа ауыл ауылдық округінің шекарасына Мақтаарал ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 95,93 гектар жерлерін қосу арқылы және Жетісай ауданы Жаңа ауыл ауылдық округінің ауылшаруашылығы мақсатындағы 74,36 гектар жерлерін Жетісай қаласының шекарасына, Жетісай ауданы Жаңа ауыл ауылдық округінің ауылшаруашылығы мақсатындағы 187,83 гектар жерлерін Мақтаарал ауданының шекарасына беру арқылы Жетісай ауданы Жаңа ауыл ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 8818,10 гектар шекарасында белгіленсін;
3) Жетісай ауданы Қарақай ауылдық округінің ауылшаруашылығы мақсатындағы 2,34 гектар жерлерін Жетісай қаласының шекарасына беру арқылы Жетісай ауданы Қарақай ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 8288,21 гектар шекарасында белгіленсін;
4) Жетісай ауданы Қазыбек би ауылдық округінің ауылшаруашылығы мақсатындағы 0,36 гектар жерлерін Жетісай қаласының шекарасына беру арқылы Жетісай ауданы Қазыбек би ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 9057,28 гектар шекарасында белгіленсін;
5) Жетісай ауданы Ынтымақ ауылдық округінің ауылшаруашылығы мақсатындағы 336,13 гектар жерлерін Асықата кентінің шекарасына беру арқылы Жетісай ауданы Ынтымақ ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 7477,71 гектар шекарасында белгіленсін;
6) Жетісай ауданы Абай ауылдық округінің ауылшаруашылығы мақсатындағы 612,04 гектар жерлерін Жетісай ауданы Қызылқұм ауылдық округінің шекарасына беру арқылы Жетісай ауданы Абай ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 2898,44 гектар шекарасында белгіленсін;

7) изменить границы сельского округа Кызылкум Жетысайского района путем включения 612,04 гектара земель сельскохозяйственного назначения сельского округа Абай Жетысайского района в границы сельского округа Кызылкум Жетысайского района, установив границы общей площадью 10005,26 гектаров;
8) изменить границы сельского округа Атамекен Жетысайского района путем включения 13,51 гектара земель сельскохозяйственного назначения сельского округа Жылы су Жетысайского района в границы сельского округа Атамекен Жетысайского района, установив границы общей площадью 13499,19 гектаров;
9) изменить границы сельского округа Жылы су Жетысайского района путем передачи 13,51 гектара земель сельскохозяйственного назначения сельского округа Жылы су Жетысайского района в границы сельского округа Атамекен Жетысайского района, установив границы общей площадью 11839,43 гектаров;
10) установить границы сельского округа Ш.Дилдабекова Жетысайского района общей площадью 9924,83 гектаров;
11) установить границы сельского округа Ж.Ералиева Жетысайского района общей площадью 10507,4 гектаров;
12) установить границы сельского округа Макталы Жетысайского района общей площадью 10870,73 гектаров.
2. По Мактааральскому району Туркестанской области:
1) изменить границы Мактааральского района путем включения 187,83 гектара земель сельскохозяйственного назначения Жетысайского района в границы Мактааральского района и путем передачи 95,93 гектара земель сельскохозяйственного назначения Мактааральского района в границы Жетысайского района, установив границы общей площадью 80855,71 гектаров;
2) изменить границы сельского округа Достык Мактааральского района путем включения 187,83 гектара земель сельскохозяйственного назначения Жетысайского района в границы сельского округа Достык Мактааральского района и путем передачи 95,93 гектара земель сельскохозяйственного назначения сельского округа Достык Мактааральского района в границы Жетысайского района, установив границы общей площадью 11501,97 гектаров;
3) изменить границы сельского округа Енбекши Мактааральского района путем передачи 98,0 гектара земель сельскохозяйственного назначения сельского округа Енбекши Мактааральского района в границы поселка Мырзакент Мактааральского района, установив границы общей площадью 6395,87 гектаров;
4) изменить границы сельского округа Жанажол Мактааральского района путем передачи 62,0 гектара земель сельскохозяйственного назначения сельского округа Жанажол Мактааральского района в границы поселка Мырзакент Мактааральского района, установив границы общей площадью 10031,91 гектаров;

7) Жетісай ауданы Қызылқұм ауылдық округінің шекарасына Жетісай ауданы Абай ауылдық округінің ауылшаруашылығы мақсатындағы 612,04 гектар жерлерін қосу арқылы Жетісай ауданы Қызылқұм ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 10005,26 гектар шекарасында белгіленсін;
8) Жетісай ауданы Атамекен ауылдық округінің шекарасына Жетісай ауданы Жылы су ауылдық округінің ауылшаруашылығы мақсатындағы 13,51 гектар жерлерін қосу арқылы Жетісай ауданы Атамекен ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 13499,19 гектар шекарасында белгіленсін;
9) Жетісай ауданы Жылы су ауылдық округінің ауылшаруашылығы мақсатындағы 13,51 гектар жерлерін Жетісай ауданы Атамекен ауылдық округінің шекарасына беру арқылы Жетісай ауданы Жылы су ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 11839,43 гектар шекарасында белгіленсін;
10) Жетісай ауданы Ш.Ділдабеков ауылдық округінің шекараларының жалпы көлемі 9924,83 гектар болып белгіленсін;
11) Жетісай ауданы Ж.Ералиев ауылдық округінің шекараларының жалпы көлемі 10507,4 гектар болып белгіленсін;
12) Жетісай ауданы Мақталы ауылдық округінің шекараларының жалпы көлемі 10870,73 гектар болып белгіленсін.
2. Түркістан облысы Мақтаарал ауданы бойынша:
1) Мақтаарал ауданының шекарасына Жетісай ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 187,83 гектар жерлерін қосу арқылы және Жетісай ауданының шекарасына Мақтаарал ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 95,93 гектар жерлерін беру арқылы Мақтаарал ауданының шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 80855,71 гектар шекарасында белгіленсін;
2) Мақтаарал ауданы Достық ауылдық округінің шекарасына Жетісай ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 187,83 гектар жерлерін қосу арқылы және Мақтаарал ауданы Достық ауылдық округінің ауылшаруашылығы мақсатындағы 95,93 гектар жерлерін Жетісай ауданының шекарасына беру арқылы Мақтаарал ауданы Достық ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 11501,97 гектар шекарасында белгіленсін;
3) Мақтаарал ауданы Еңбекші ауылдық округінің ауылшаруашылығы мақсатындағы 98,0 гектар жерлерін Мақтаарал ауданы Мырзакент кентінің шекарасына беру арқылы Мақтаарал ауданы Еңбекші ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 6395,87 гектар шекарасында белгіленсін;
4) Мақтаарал ауданы Жаңажол ауылдық округінің ауылшаруашылығы мақсатындағы 62,0 гектар жерлерін Мақтаарал ауданы Мырзакент кентінің шекарасына беру арқылы Мақтаарал ауданы Жаңажол ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 10031,91 гектар шекарасында белгіленсін;

5) изменить границы сельского округа Жамбыл Мактааральского района путем передачи 20,98 гектара земель сельскохозяйственного назначения сельского округа Жамбыл Мактааральского района в границы поселка Атакент Мактааральского района, установив границы общей площадью 5993,63 гектаров;
6) изменить границы сельского округа Мактарал Мактааральского района путем передачи 150,35 гектара земель сельскохозяйственного назначения сельского округа Мактарал Мактааральского района в границы поселка Атакент Мактааральского района, установив границы общей площадью 17949,81 гектаров;
7) изменить границы сельского округа Бирлик Мактааральского района путем передачи 5,48 гектара земель сельскохозяйственного назначения сельского округа Бирлик Мактааральского района в границы поселка Атакент Мактааральского района, установив границы общей площадью 5700,22 гектаров;
8) установить границы сельского округа А.Калыбекова Мактааральского района общей площадью 5402,45 гектаров;
9) установить границы сельского округа Ииржар Мактааральского района общей площадью 9211,7 гектаров;
10) установить границы сельского округа Ж.Нурлыбаева Мактааральского района общей площадью 7921,8 гектаров.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Туркестанской области и решения Туркестанского областного маслихата возложить на курирующего заместителя акима Туркестанской области.
4. Настоящее совместное постановление акимата Туркестанской области и решение Туркестанского областного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Туркестанской области Д. Сатыбалды
Председатель Туркестанского
областного маслихата Н. Абишов

5) Мақтаарал ауданы Жамбыл ауылдық округінің ауылшаруашылығы мақсатындағы 20,98 гектар жерлерін Мақтаарал ауданы Атакент кентінің шекарасына беру арқылы Мақтаарал ауданы Жамбыл ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 5993,63 гектар шекарасында белгіленсін;
6) Мақтаарал ауданы Мақтарал ауылдық округінің ауылшаруашылығы мақсатындағы 150,35 гектар жерлерін Атакент кентінің шекарасына беру арқылы Мақтаарал ауданы Мақтаарал ауданы Мақтарал ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 17949,81 гектар шекарасында белгіленсін;
7) Мақтаарал ауданы Бірлік ауылдық округінің ауылшаруашылығы мақсатындағы 5,48 гектар жерлерін Мақтаарал ауданы Атакент кентінің шекарасына беру арқылы Мақтаарал ауданы Бірлік ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 5700,22 гектар шекарасында белгіленсін;
8) Мақтаарал ауданы А.Қалыбеков ауылдық округінің шекараларының жалпы көлемі 5402,45 гектар болып белгіленсін;
9) Мақтаарал ауданы Иіржар ауылдық округінің шекараларының жалпы көлемі 9211,7 гектар болып белгіленсін;
10) Мақтаарал ауданы Ж.Нұрлыбаев ауылдық округінің шекараларының жалпы көлемі 7921,8 гектар болып белгіленсін.
3. Осы бірлескен Түркістан облысы әкімдігінің қаулысының және Түркістан облыстық мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау Түркістан облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен Түркістан облысы әкімдігінің қаулысы мен Түркістан облыстық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Түркістан облысының әкімі Д. Сатыбалды
Түркістан облыстық
мәслихатының төрағасы Н. Абишов