Об утверждении Правил возмещения расходов, связанных с подготовкой к перевозке тела, перевозкой тела, погребением сотрудников Службы государственной охраны Республики Казахстан, погибших при прохождении службы или умерших в результате увечья (ранения, травмы, контузии), заболевания, изготовлением и установкой надгробного памятника
Приказ Начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан от 28 февраля 2024 года № 11-39. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2024 года № 34068
В соответствии с частью второй пункта 1 статьи 81 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила возмещения расходов, связанных с подготовкой к перевозке тела, перевозкой тела, погребением сотрудников Службы государственной охраны Республики Казахстан, погибших при прохождении службы или умерших в результате увечья (ранения, травмы, контузии), заболевания, изготовлением и установкой надгробного памятника согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту финансового обеспечения Службы государственной охраны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Службы государственной охраны Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Начальник Службы
государственной охраны
Республики Казахстан
С. Исабеков
"Согласован"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"Согласован"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
от 28 февраля 2024 года № 11-39
Правила возмещения расходов, связанных с подготовкой к перевозке тела, перевозкой тела, погребением сотрудников Службы государственной охраны Республики Казахстан, погибших при прохождении службы или умерших в результате увечья (ранения, травмы, контузии), заболевания, изготовлением и установкой надгробного памятника
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила возмещения расходов, связанных с подготовкой к перевозке тела, перевозкой тела, погребением сотрудников Службы государственной охраны Республики Казахстан, погибших при прохождении службы или умерших в результате увечья (ранения, травмы, контузии), заболевания, изготовлением и установкой надгробного памятника (далее – Правила) разработаны в соответствии с частью второй пункта 1 статьи 81 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан" и определяют порядок возмещения расходов, связанных с подготовкой к перевозке тела, перевозкой тела, погребением сотрудников Службы государственной охраны Республики Казахстан (далее – СГО), погибших при прохождении службы или умерших в результате увечья (ранения, травмы, контузии), заболевания, изготовлением и установкой надгробного памятника.

Қызмет өткеру кезінде қаза тапқан немесе мертігу (жаралану, жарақат алу, контузия), ауруы салдарынан қайтыс болған Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі қызметкерлерінің мәйіттерін жеткізуді әзірлеуге, мәйіттерін жеткізуге, жерлеуге, құлпытас дайындауға және оны орнатуға байланысты шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі Бастығының 2024 жылғы 28 ақпандағы № 11-39 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 28 ақпанда № 34068 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 81-бабы 1-тармағының екінші бөліміне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қызмет өткеру кезінде қаза тапқан немесе мертігу (жаралану, жарақат алу, контузия), ауруы салдарынан қайтыс болған Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі қызметкерлерінің мәйіттерін жеткізуді әзірлеуге, мәйіттерін жеткізуге, жерлеуге, құлпытас дайындауға және оны орнатуға байланысты шығыстарды өтеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің Қаржылық қамтамасыз ету департаменті белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің интернет-ресурсында орналасуын.
3. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бастығының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік күзет қызметінің Бастығы
С. Исабеков
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
2024 жылғы 28 ақпандағы
№ 11-39 бұйрығына
қосымша
Қызмет өткеру кезінде қаза тапқан немесе мертігу (жаралану, жарақат алу, контузия), ауруы салдарынан қайтыс болған Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі қызметкерлерінің мәйіттерін жеткізуді әзірлеуге, мәйіттерін жеткізуге, жерлеуге, құлпытас дайындауға және оны орнатуға байланысты шығыстарды өтеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қызмет өткеру кезінде қаза тапқан немесе мертігу (жаралану, жарақат алу, контузия), ауруы салдарынан қайтыс болған Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі қызметкерлерінің мәйіттерін жеткізуді әзірлеуге, мәйіттерін жеткізуге, жерлеуге, құлпытас дайындауға және оны орнатуға байланысты шығыстарды өтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 81-бабы 1-тармағының екінші бөлігіне сәйкес әзірленген және қызмет өткеру кезінде қаза тапқан немесе мертігу (жаралану, жарақат алу, контузия), ауруы салдарынан қайтыс болған Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі (бұдан әрі – МКҚ) қызметкерлерінің мәйіттерін жеткізуді әзірлеуге, мәйіттерін жеткізуге, жерлеуге, құлпытас дайындауға және оны орнатуға байланысты шығыстарды өтеу тәртібін анықтайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) получатель – лицо, осуществивший подготовку к перевозке тела, перевозку тела, погребение, изготовление и установку надгробного памятника;
2) ответственное структурное подразделение – кадровое подразделение учреждения.
3. Возмещение расходов, связанных с подготовкой к перевозке тела, перевозкой тела, погребением сотрудников, военнослужащих, проходящих воинскую службу по контракту в СГО погибших при прохождении службы или умерших в результате увечья (ранения, травмы, контузии), заболевания, изготовлением и установкой надгробного памятника (далее – возмещение расходов) производится в случае, если они погибли при прохождении службы или умерли в результате увечья (ранения, травмы, контузии), заболевания.
Лицам, уволенным со службы в СГО возмещение расходов производится, если они являлись участниками Великой Отечественной войны 1941-1945 годов, боевых действий и миротворческих операций на территориях других государств.
4. Возмещение расходов производится согласно размеру, установленному постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2012 года № 1102 "Об установлении размеров возмещения расходов, связанных с подготовкой к перевозке тела, перевозкой тела, погребением, изготовлением и установкой надгробного памятника, сотрудникам специальных государственных органов, погибшим при прохождении службы или умершим в результате увечья (ранения, травмы, контузии), заболевания".
5. Возмещение расходов осуществляется только один раз. При этом для расчета размера возмещения расходов применяется месячный расчетный показатель на день гибели (смерти) лиц, указанных в пункте 3 настоящих Правил.
Глава 2. Порядок возмещения расходов
6. Возмещение расходов производится СГО.
Для возмещения расходов получателем представляются по последнему месту службы погибшего (умершего) следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению к настоящим Правилам;
2) копию свидетельства (уведомление) о смерти;
3) копию документа, удостоверяющего личность получателя;
4) сведения о номере банковского счета в тенге;
5) документ, подтверждающий полномочия законного представителя в случае, если интересы получателя представляет законный представитель.
7. Ответственное структурное подразделение не позднее пяти рабочих дней со дня регистрации заявления осуществляет сверку сведений, указанных в пункте 6 настоящих Правил и приобщает к нему:
1) материалы служебного расследования причин и обстоятельств гибели (смерти) сотрудника, военнослужащего, проходящего воинскую службу по контракту в СГО;

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) алушы – мәйітті жеткізуді әзірлеуді, мәйітті жеткізуді, жерлеуді, құлпытас дайындауды және оны орнатуды жүзеге асыратын адам;
2) жауапты құрылымдық бөлімше – мекеменің кадрлар бөлімшесі.
3. Қызмет өткеру кезінде қаза тапқан немесе мертігу (жаралану, жарақат алу, контузия), ауруы салдарынан қайтыс болған қызметкерлерді, МКҚ-де келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеріп жүрген әскери қызметшілердің мәйітін жеткізуді әзірлеуге, мәйітін жеткізуге байланысты шығыстарды өтеу (бұдан әрі – шығыстарды өтеу) егер олар қызмет өткеру кезінде қаза тапқан немесе мертігу (жаралану, жарақат алу, контузия), ауруы салдарынан қайтыс болған жағдайда жүргізіледі.
МКҚ-дағы қызметтен шығарылған адамдарға шығыстарды өтеу егер олар 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысына, басқа мемлекеттердің аумақтарындағы ұрыс қимылдарына және бітімгершілік операцияларға қатысқан адамдар болса ғана жүзеге асырылады.
4. Шығыстарды өтеу "Қызмет өткеру кезінде қаза тапқан немесе мертігу (жаралану, жарақат алу, контузия), ауруы салдарынан қайтыс болған арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің мәйіттерін жеткізуді әзірлеуге, мәйіттерін жеткізуге, жерлеуге, құлпытас дайындауға және оны орнатуға байланысты шығыстарды өтеу мөлшерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 тамыздағы № 1102 қаулысымен белгіленген мөлшеріне сәйкес жүзеге асырылады.
5. Шығыстарды өтеу тек қана бір рет жүзеге асырылады. Бұл ретте шығыстарды өтеу мөлшерін есептеу үшін осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген адамдардың қаза табу (қайтыс болу) күніне айлық есептік көрсеткіш қолданылады.
2-тарау. Шығыстарды өтеу тәртібі
6. Шығыстарды өтеуді МКҚ жүзеге асырады.
Шығыстарды өтеу үшін алушы қаза тапқан (қайтыс болған) адамның соңғы қызмет орны бойынша мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) қайтыс болу туралы куәліктің (ескерту хатының) көшірмесі;
3) алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) теңгедегі банк шотының нөмірі туралы мәліметтер;
5) алушының мүдделерін заңды өкіл өкілдік еткен жағдайда заңды өкілдің өкілеттігін растайтын құжат.
7. Жауапты құрылымдық бөлімше өтінішті тіркеу күнінен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген мәліметтерді салыстырып тексеруді жүзеге асырады және оған қоса мыналарды тіркейді:
1) қызметкердің, МКҚ-де келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеріп жүрген әскери қызметшінің қаза табу (қайтыс болу) себептері мен жағдаяттарын қызметтік тексеру материалдарын;

2) заключение комиссии военно-врачебной экспертизы с определением причинной связи со смертью лиц, указанных в пункте 3 настоящих Правил, в результате увечья (ранения, травмы, контузии), заболевания, полученных в период прохождения ими службы.
В случае неполного представления документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил, возвращает их заявителю в течение десяти рабочих дней со дня подачи заявления для доработки.
8. Ответственное структурное подразделение в течение десяти рабочих дней направляет в финансовое подразделение документы, указанных в пунктах 6 и 7 настоящих Правил, для возмещения расходов.
9. Финансовое подразделение в течение тридцати календарных дней со дня получения документов на компенсацию возмещения расходов производит ее выплату.
Приложение
к Правилам возмещения
расходов, связанных
с подготовкой к перевозке
тела, перевозкой тела,
погребением сотрудников
Службы государственной охраны
Республики Казахстан,
погибших при прохождении
службы или умерших
в результате увечья
(ранения, травмы, контузии),
заболевания, изготовления
и установкой надгробного памятника
Форма
Кому _______________________
(руководителю
государственного учреждения,
осуществляющего возмещение
расходов)
от ___________________________,
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
проживающего:
_____________________________
тел. _________________________
Заявление на возмещение расходов
Прошу Вас возместить мне расходы за ____________________________________
______________________________________________________________________
(указываются виды расходов: подготовка к перевозке тела, перевозка тела,
погребение, изготовление и установка надгробного памятника)
в связи с гибелью (смертью) _____________________________ _______________,
(дата гибели (смерти), фамилия, имя, отчество (при его наличии) ранее компенсацию
за возмещение расходов я и мои родственники ___ получали. (да, нет)
Причитающиеся расходы прошу перечислить:
наименование банка _____________________________________________
№ банковского счета _____________________________________________
на имя _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ИИН получателя ________________________________________________
К заявлению прилагаю следующие документы:
1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
"_____" _______ 20__г.
Заявитель ________ ____________________
(число) (месяц) (год) подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)

2) қызмет өткеру кезеңінде алған мертiгу (жаралану, жарақаттану, контузия), ауыру нәтижесінде осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген адамдардың қаза болуымен байланысты себепті анықтай отырып, әскери-дәрігерлік сараптама комиссиясының қорытындысын.
Осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда, оларды өтініш білдірушіге пысықтау үшін өтініш берген күннен бастап он жұмыс күні ішінде қайтарылады.
8. Жауапты құрылымдық бөлімше он жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 6 және 7-тармақтарында көрсетілген құжаттарды шығыстарды өтеу үшін қаржылық бөлімшесіне жолдайды.
9. Қаржылық бөлімше шығыстарды өтеуге құжаттарды алғаннан кейін отыз күнтізбелік күн ішінде оның төлемін қазынашылықтың аумақтық бөлімшелері арқылы белгіленген тәртіпте жүзеге асырады.
Қызмет өткеру кезінде қаза
тапқан немесе мертігу
(жаралану, жарақат алу,
контузия), ауруы
салдарынан қайтыс болған
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік күзет қызметі
қызметкерлерінің мәйіттерін
жеткізуді әзірлеуге, мәйіттерін
жеткізуге, жерлеуге, құлпытас
дайындауға және оны орнатуға
байланысты шығыстарды
өтеу қағидаларына
қосымша
Нысан
Кімге
_________________________
(шығыстарды өтеуді жүзеге
асыратын мемлекеттік
мекеменің басшысы)
___________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты
(егер бар болса)
тұратын мекенжайы: _________
___________________________
тел. _______________________
Шығыстарды өтеуге өтініш
Сізден ______________________________ қаза табуына (қайтыс болуына)
(қаза тапқан (қайтыс болған) күні, тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
байланысты маған ___________________________________________________
(шығыстар түрі көрсетіледі: мәйіттерін жеткізуді әзірлеуге, мәйіттерін
_____________________________________ үшін шығыстарды өтеуді сұраймын,
жеткізуге, жерлеуге, құлпытас дайындауға және оны орнатуға)
бұдан бұрын шығыстарды өтеу үшін мен және менің туысқандарым өтемақы
_____________.
(алған/ алмаған)
Тиесілі өтемақы шығыстарын мынаған жіберуіңізді сұраймын:
банк атауы __________________________________________________
банк шотының №________________________________________________
_________________________________________________________ атына
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
Алушының ЖСН ________________________________________________
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
"_____" _______ 20__ж.                   Өтініш беруші_____ ____________________
(күні) (айы) (жыл)                                     қолы (тегі, аты, әкесінің аты
(егер бар болса)