О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 146 "О некоторых вопросах налогового и таможенного администрирования"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 7 марта 2024 года № 127. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 марта 2024 года № 34133
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 146 "О некоторых вопросах налогового и таможенного администрирования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16450) следующие изменения и дополнение:
в пункте 1:
подпункт 29) исключить;
дополнить подпунктом 34-1) следующего содержания:
"34-1) форму уведомления об устранении нарушений налогового законодательства Республики Казахстан согласно приложению 34-1 к настоящему приказу;";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 и 20 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 и 20 к настоящему приказу;
приложения 22, 22-1, 23 и 24 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 21, 22, 23 и 24 к настоящему приказу;
приложение 28 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 25 к настоящему приказу;
приложения 30, 31, 32, 33, 34, 34-1 и 35 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 26, 27, 28, 29, 30, 31 и 32 к настоящему приказу;
приложения 38, 39 и 40 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 33, 34 и 35 к настоящему приказу;
приложение 40-2 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 36 к настоящему приказу;
приложение 40-4 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 37 к настоящему приказу;
приложение 40-7 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 38 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

"Салықтық және кедендік әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 146 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2024 жылғы 7 наурыздағы № 127 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 11 наурызда № 34133 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салықтық және кедендік әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 146 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16450 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақта:
29) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 34-1) тармақшамен толықтырылсын:
"34-1) осы бұйрыққа 34-1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының салық заңнамасын бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның нысаны;";
көрсетілген бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 және 20-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 және 20-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 22, 22-1, 23 және 24-қосымшалар осы бұйрыққа 21, 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 28-қосымша осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 30, 31, 32, 33, 34, 34-1 және 35-қосымшалар осы бұйрыққа 26, 27, 28, 29 30, 31 және 32-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 38, 39 және 40-қосымшалар осы бұйрыққа 33, 34, және 35-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 40-2-қосымша осы бұйрыққа 36-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 40-4-қосымша осы бұйрыққа 37-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 40-7-қосымша осы бұйрыққа 38-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсына орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
Е. Биржанов
Приложение 1 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление о погашении налоговой задолженности
"____"_____________ 20___ года
№ _______
________________________________________________________________________________
(наименование, БИН государственного органа)
В соответствии со статьями 114, 116125 Кодекса Республики Казахстан "О налогах
и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс)
___________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
уведомляет Вас, _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), полное наименование
налогоплательщика,
________________________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер (ИИН/БИН), адрес)
что Вами не погашена сумма налоговой задолженности по следующим видам налогов и
других обязательных платежей в бюджет:
№ п/п
Код, наименование платежа
Сумма платежа
Сумма пени
Сумма штрафа
1
2
3
4
5
Итого:
В случае непогашения налоговой задолженности к Вам будут применены следующие способы обеспечения исполнения, не выполненного в срок налогового обязательства, и меры принудительного взыскания налоговой задолженности:
1) приостановление расходных операций по банковским счетам (за исключением корреспондентских счетов) налогоплательщика (налогового агента), отнесенного в соответствии с системой управления рисками к категории*:
высокого уровня риска, – по истечении одного рабочего дня со дня вручения уведомления о погашении налоговой задолженности;
среднего уровня риска, – по истечении десяти рабочих дней со дня вручения уведомления о погашении налоговой задолженности;
2) приостановление расходных операций по кассе налогоплательщика (налогового агента) производится в случае непогашения налоговой задолженности налогоплательщиком, отнесенным в соответствии с системой управления рисками к категории:
высокого уровня риска, – по истечении одного рабочего дня со дня вручения уведомления о погашении налоговой задолженности;
среднего уровня риска, – по истечении десяти рабочих дней со дня вручения уведомления о погашении налоговой задолженности;

3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін атқарушы
Е. Биржанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
1-қосымша
нысан
Салықтық берешекті өтеу туралы хабарлама
20____жылғы "___"                                                 № _______
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 114, 116125-баптарына сәйкес ________________________________
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Cізді __________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), толық
____________________________________________________________________
атауы,жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
(ЖСН/БСН), мекен жайы)
мынадай салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлем түрлері бойынша салық берешегі сомасының өтелмегенін хабарлайды:
төлемнің коды, атауы
төлемнің сомасы
өсімпұл сомасы
айыппұл сомасы
1
2
3
4
5
Барлығы
Салық берешегі өтелмеген жағдайда Сізге мерзімінде орындалмаған салық міндеттемесінің орындалуын қамтамасыз ету тәсілдері мен салық берешегін мәжбүрлеп өндіріп алудың мынадай:
1) тәуекелдерді басқару жүйесіне сәйкес*:
тәуекелдің жоғары деңгейі санатына жатқызылған салық төлеушінің (салық агентінің) – салықтық берешекті өтеу туралы хабарлама табыс етілген күннен бастап бір жұмыс күні өткеннен кейін;
тәуекелдің орташа деңгейі санатына жатқызылған салық төлеушінің (салық агентінің) – салықтық берешекті өтеу туралы хабарлама табыс етілген күннен бастап он жұмыс күні өткеннен кейін банктік шоттары (корреспонденттік шоттарды қоспағанда) бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру;
2) тәуекелдерді басқару жүйесіне сәйкес:
тәуекелдің жоғары деңгейі санатына жатқызылған салық төлеушінің (салық агентінің) – салықтық берешекті өтеу туралы хабарлама табыс етілген күннен бастап бір жұмыс күні өткеннен кейін;
тәуекелдің орташа деңгейі санатына жатқызылған салық төлеушінің (салық агентінің) – салықтық берешекті өтеу туралы хабарлама табыс етілген күннен бастап он жұмыс күні өткеннен кейін касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру;

3) ограничение в распоряжении имуществом налогоплательщика (налогового агента), отнесенного в соответствии с системой управления рисками к категории:
высокого уровня риска, – по истечении одного рабочего дня со дня вручения уведомления о погашении налоговой задолженности;
среднего риска, – по истечении пятнадцати рабочих дней со дня вручения уведомления о погашении налоговой задолженности;
4) обращение взыскания на деньги, находящиеся на банковских счетах, налогоплательщика (налогового агента) суммы налоговой задолженности в случае неуплаты или неполной уплаты сумм налоговой задолженности налогоплательщиком (налоговым агентом), отнесенным в соответствии с системой управления рисками к категории:
высокого уровня риска, – по истечении пяти рабочих дней со дня вручения уведомления о погашении налоговой задолженности;
среднего риска, – по истечении двадцати рабочих дней со дня вручения уведомления о погашении налоговой задолженности.
За каждый день просрочки исполнения налогового обязательства начисляется пеня, начиная со дня, следующего за днем срока уплаты налога и другого обязательного платежа в бюджет, в том числе авансового и (или) текущего платежа по ним, включая день уплаты в бюджет, в размере 1,25-*кратной официальной ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан на каждый день просрочки.
В соответствии с пунктом 2 статьи 123 Налогового кодекса Вам необходимо не позднее десяти рабочих дней со дня получения настоящего уведомления представить в
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
список дебиторов с указанием сумм дебиторской задолженности.
В случае непредставления списка дебиторов в срок, указанный настоящим уведомлением, либо представления сведений об отсутствии дебиторов, орган государственных доходов проведет налоговую проверку налогоплательщика (налогового агента).
В случае невыполнения законных требований органов государственных доходов и их должностных лиц к Вам будут применены меры административного взыскания в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
В соответствии со статьями 187, 188 Налогового кодекса налогоплательщик и налоговый агент имеют право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов или в суд в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя) органа государственных доходов
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление получил______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), или наименование
налогоплательщика (налогового агента)/должностного лица
налогоплательщика (налогового агента), подпись, печать
(за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам
частного предпринимательства), дата)
Уведомление вручено налогоплательщику (налоговому агенту)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного лица
государственного органа, подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику (налоговому агенту)
________________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Примечание:
* информация к какой степени риска отнесен налогоплательщик (налоговый агент) по результатам системы управления рисками доступна на официальном сайте Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан http://kgd.gov.kz и в web–приложении "Кабинет налогоплательщика".
** данная мера применяется в отношении налогоплательщика (налогового агента) – акционерного общества с участием государства в уставном капитале.
Приложение 2 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление о погашении задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов
"____"_____________ 20___ года
№ _______
________________________________________________________________________________
(наименование, БИН государственного органа)

3) тәуекелдерді басқару жүйесіне сәйкес:
тәуекелдің жоғары деңгейі санатына жатқызылған салық төлеушінің (салық агентінің) – салықтық берешекті өтеу туралы хабарлама табыс етілген күннен бастап бір жұмыс күні өткеннен кейін;
тәуекелдің орташа деңгейі санатына жатқызылған салық төлеушінің (салық агентінің) – салықтық берешекті өтеу туралы хабарлама табыс етілген күннен бастап он бес жұмыс күні өткеннен кейін мүлікке билік етуін шектеу;
4) тәуекелдерді басқару жүйесіне сәйкес:
тәуекелдің жоғары деңгейі санатына жатқызылған салық төлеушінің (салық агентінің) – салықтық берешекті өтеу туралы хабарлама табыс етілген күннен бастап бес жұмыс күні өткеннен кейін;
тәуекелдің орташа деңгейі санатына жатқызылған салық төлеушінің (салық агентінің) – салықтық берешекті өтеу туралы хабарлама табыс етілген күннен бастап жиырма жұмыс күні өткеннен кейін салықтық берешек сомалары төленбеген немесе толық төленбеген жағдайда, салықтық берешек сомаларын банктік шоттарындағы ақшадан өндіріп алу шаралары қолданылады.
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді, оның ішінде олар бойынша аванстық және (немесе) ағымдағы төлемдерді төлеу мерзімі күнінен кейінгі күннен бастап, салық міндеттемесін орындаудың мерзімі өткен әрбір күні үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландыру ресми ставкасының 1,25 еселенген мөлшерінде мерзімі өткен әрбір күн үшін өсімпұл есептеледі.
Салық кодексінің 123-бабының 2-тармағына сәйкес Сіз осы хабарламаны алған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей ________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
дебиторлық берешек сомаларын көрсете отырып, дебиторлар тізімін табыс етуіңіз қажет.
Осы хабарламада көрсетілген мерзімде дебиторлар тізімі табыс етілмеген не дебиторлар жоқ туралы мәлімет ұсынған жағдайда мемлекеттік кірістер органы салық төлеушіге (салық агентіне) салық тексеруін жүргізеді.
Мемлекеттік кірістер органдары мен олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкес әкімшілік жазға тарту шаралары қолданылады.
Салық кодексінің 187, 188-баптарына сәйкес салық төлеушінің және салық агентінің мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа Қазақстан Республикасының Заңдарында көзделген тәртіппен шағымдануына құқығы бар.
Мемлекеттік органның басшысы (басшының орынбасары)_____________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым______________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің)/салық төлеушінің (салық агентінің) лауазымды
тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі (жеке кәсіпкерлер
субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда), күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) табыс етілді_____________
(мемлекетік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) жіберілді_______________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Ескерту:
* тәуекелдерді басқару жүйесінің нәтижесі бойынша салық төлеуші тәуекелдің қандай деңгейіне жатқызылғаны туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің http://kgd.gov.kz ресми сайтында және "Салық төлеушінің кабинеті" web-қосымшасында қол жетімді.
** осы шара жарғылық капиталына мемлекет қатысатын акционерлік қоғамға – салық төлеушіге (салық агентіне) қатысты қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
2-қосымша
нысан
Кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өтеу туралы хабарлама
20____жылғы "___"                                                 № _______
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы

В соответствии с пунктом 1 статьи 117 Кодекса Республики Казахстан "О
таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс)
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
уведомляет Вас, _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование
плательщика или лица, несущего с плательщиком солидарную
обязанность по уплате таможенных платежей, налогов, специальных,
антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов
________________________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН), юридический адрес)
что Вами не погашена следующая сумма задолженности по таможенным платежам, налогам,
специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам (далее – таможенные
платежи и налоги), пеней, процентов за отсрочку уплаты таможенных пошлин (далее –
процентов) в бюджет:
__________________________________________________________ тенге,
(в цифрах и прописью)
на основании
№ п/п
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма таможенного платежа, налога, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
Сумма пени
Сумма процентов
Итого сумма
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
Вам необходимо перечислить данную сумму в бюджет по кодам бюджетной классификации по следующим реквизитам:
____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
БИН___________________________________________________________
на счет № ______________________________________________________
(органа государственных доходов)
в _______________________________________________________________
(управление казначейства, банковский идентификационный код (БИК)
*за плательщика _______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) полное наименование
плательщика, индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-
идентификационный номер (ИИН/БИН)
В случае непогашения задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней, процентов к Вам будут применены следующие действия, предусмотренные пунктом 3 статьи 116 Кодекса:
1) взыскание задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов за счет излишне уплаченных сумм таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов, за счет сумм авансовых платежей, за счет обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин по истечении пяти рабочих дней, следующих за днем вручения настоящего уведомления;

Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 117-бабының 1-тармағына сәйкес
______________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Сізге __________________________________________________________
(төлеушінің немесе кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы
баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешек сомасын төлеу бойынша
төлеушімен ортақ міндетті болатын төлеушінің толық атауы (тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда)
___________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмері/бизнес-сәйкестендіру нөмері (ЖСН/БСН),
заңды мекенжайы)
Сізге бюджетке кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждары
(бұдан әрі – кедендік төлемдер мен салықтар) кедендік төлемдерді төлеуді кейінге
қалдырғаны үшін өсімпұлдар, пайыздар бойынша мынадай берешек
сомасы:_________________________________________ теңге
(санмен және жазбаша)
негізінде өтемегенін хабарлайды.
р/с №
Бюджеттік сыныптама коды
Бюджеттік сыныптама кодының атауы
Кедендік төлемнің, салықтың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждардың сомасы
Өсімпұл сомасы
Процент сомасы
Сомасының жиыны
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны
Сіз аталған соманы мынадай деректеме бойынша бюджеттік жіктеме коды бойынша
бюджетке аудару қажет: ______________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
БСН __________________________________________________________
шот № ________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органы)
___________________________________________________________________
(қазынашылық басқармасы, БСН)*
___________________________________________________________________
(төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), толық атауы, ЖСН/БСН)
Кедендік төлемдер мен салықтар, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешегі өтелмеген жағдайда Сізге Кодекстің 116-бабы 3-тармағында көзделген мынадай шаралары қолданылады:
1) осы хабарламаны табыс еткен күннен кейінгі күннен бастап бес жұмыс күні өткеннен кейін кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті осы тарауда көзделген тәртіппен кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының, өсімпұлдардың, пайыздардың артық төленген сомалары есебінен, аванстық төлемдердің сомалары есебінен, кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету есебінен өндіріп алу;

2) приостановление расходных операций по банковским счетам по истечении десяти рабочих дней, следующих за днем вручения настоящего уведомления;
3) приостановление расходных операций по кассе по истечении десяти рабочих дней, следующих за днем вручения настоящего уведомления;
4) ограничение в распоряжении имуществом по истечении пятнадцати рабочих дней, следующих за днем вручения настоящего уведомления;
5) обращение взыскания на деньги, находящиеся на банковских счетах, по истечении двадцати рабочих дней, следующих за днем вручения настоящего уведомления;
6) обращение взыскания на деньги на банковских счетах дебиторов;
7) обращение взыскания на ограниченное в распоряжении имущество.
В соответствии со статьей 124 Кодекса начисляется пеня за каждый день просрочки уплаты таможенных платежей и налогов, начиная со дня, следующего за днем окончания сроков уплаты таможенных платежей и налогов, включая день уплаты, в размере 1,25–кратной официальной ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан, за каждый день просрочки, за исключением случаев предусмотренных пунктами 3–10 указанной статьи.
При этом, в соответствии с пунктом 3 статьи 118 Кодекса обжалование не приостанавливает начисление пени.
Очередность погашения задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней, процентов определяется в соответствии со статьей 120 Кодекса.
В соответствии с пунктом 4 статьи 117 Кодекса настоящее уведомление направляется плательщику независимо от привлечения его к административной или уголовной ответственности.
В соответствии с пунктом 1 статьи 130 Кодекса Вам необходимо не позднее десяти рабочих дней, следующих за днем вручения настоящего уведомления представить в
_______________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
список дебиторов с указанием сумм дебиторской задолженности и, при наличии, акты сверок взаиморасчетов, составленные совместно с дебиторами и подтверждающие суммы дебиторской задолженности.
В случае непредставления списка дебиторов либо сведений об отсутствии дебиторов и (или) актов сверок взаиморасчетов с дебитором в срок, указанный настоящим уведомлении, орган государственных доходов проведет таможенную проверку.
В соответствии с пунктом 7 статьи 117 Кодекса при погашении плательщиком задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам без учета пеней, подлежащих начислению за период с даты регистрации уведомления о погашении задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов до даты погашения такой задолженности включительно, таможенным органом направляется дополнение к ранее выставленному уведомлению о погашении задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов.
В случае невыполнения законных требований органов государственных доходов и их должностных лиц к Вам будут применены меры административного взыскания в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
В соответствии со статьей 21 Кодекса Вы имеете право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов их должностных лиц в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя) органа государственных доходов
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
"_____" _____________ 20 __ года
Место печати
Уведомление получил плательщик
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование плательщика/ должностного
лица плательщика, подпись, печать (за исключением юридических лиц, относящихся к
субъектам частного предпринимательства)
"_____" _____________ 20 __ года
Место печати (за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства)
Уведомление вручено плательщику
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица государственного органа,
подпись, дата)
Уведомление отправлено плательщику
________________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
"_____" _____________ 20 __ года
Примечание:
* заполняется при осуществлении уплаты задолженности по таможенным платежам и налогам, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов лицом, несущим с плательщиком солидарную обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов, пеней, процентов
Приложение 3 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Распоряжение органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по кассе налогоплательщика (налогового агента), плательщика
"____"_____________ 20___ года
№ _______
________________________________________________________________________________
(наименование, БИН государственного органа)

2) осы хабарламаны табыс еткен күннен кейінгі күннен бастап он жұмыс күні өткеннен кейін банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру;
3) осы хабарламаны табыс еткен күннен кейінгі күннен бастап он жұмыс күні өткеннен кейін касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру;
4) осы хабарламаны табыс еткен күннен кейінгі күннен бастап он бес жұмыс күні өткеннен кейін төлеушінің мүлкіне билік етуін шектеу;
5) осы хабарламаны табыс еткен күннен кейінгі күннен бастап жиырма жұмыс күні өткеннен кейін банк шоттарындағы ақшадан өндіріп алу;
6) дебиторларының банктегі шоттарындағы ақшадан өндіріп алу;
7) билік етуі шектелген мүлкін өткізу есебінен.
Аталған баптың 3–10-тармақтарында көзделген жағдайларды қоспағанда, Кодекстің 124-бабына сәйкес өсімпұл кедендік төлемдер мен салықтарды төлеу мерзімдері өткен күннен кейінгі күннен бастап, кедендік төлемдер мен салықтарды төлеудің кешіктірілген әрбір күні үшін төлеу күнін қоса алғанда, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландырудың ресми ставкасы 1,25 мөлшерінде есептеледі.
Бұл ретте, Кодекстің 118-бабы 3-тармағына сәйкес шағымдану өсімпұл есептеуді тоқтата тұруға негіз болмайды.
Кедендік төлемдер мен салықтар, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өтеу кезектілігі Кодекстің 120-бабына сәйкес айқындалады.
Кодекстің 117-бабы 4-тармағына сәйкес хабарлама төлеушіге оны қылмыстық немесе әкімшілік жауапкершілікке тартылуына қарамастан жіберіледі.
Кодекстің 130-бабы 1-тармағына сәйкес осы хабарламаны алған күннен бастап он жұмыс күннен кешіктірмей Сізге______________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
дебиторлық берешек сомаларын көрсете отырып дебиторлар тізімін және бар болған жағдайда дебиторлық берешек сомаларын растайтын дебитормен бірлесіп жасалған өзара есеп айырысудың салыстыру актісін ұсыну қажет.
Дебиторлар тізімі не дебиторлардың болмауы туралы мәліметтер және (немесе) дебиторлармен өзара есеп айырысудың салыстырмалы актісі осы хабарламада көрсетілген мерзімде табыс етілмеген жағдайда, мемлекеттік кірістер органы кедендік тексеру жүргізеді.
Кодекстің 117-бабы 7-тармағына сәйкес төлеуші кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өтеу туралы хабарлама тіркелген күннен бастап осындай берешек өтелген күнді қоса алғанда соған дейінгі кезең үшін есепке жазылуға жататын өсімпұлдарды есепке алмай, кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары бойынша берешекті өтеген кезде, кеден органы кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өтеу туралы бұрын ұсынылған хабарламаға толықтыру жібереді.
Мемлекеттік кірістер органдары мен олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" кодексіне сәйкес әкімшілік жазаға тарту шаралары қолданылады.
Кодекстің 21-бабына сәйкес Сіз мемлекеттік кірістер органдарының немесе олардың лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасауға құқылысыз.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы (басшының орынбасары)
__________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
20__ жылғы "___"___________
Мөр орны
Салық төлеуші__________________________________________________
(төлеушінің/ төлеушінің лауазымды тұлғасының тегі,аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда) немесе толық атауы, қолы)
хабарламаны 20__ жылғы "___"___________ алды.
Мөр орны
(жеке кәсіпкерлер субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)
Хабарлама____________________________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол олған жағдайда), қолы, күні)
төлеушіге 20__жылғы "___"___________табыс етілді.
Хабарлама___________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
төлеушіге 20__жылғы "___"___________ жіберілді.
Ескерту:
* Кедендік төлемдерді, салықтарды, өсімпұлдарды, пайыздарды төлеу бойынша төлеушімен ортақ міндетте болатын тұлға кедендік төлемдер және салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өтеген кезде толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
3-қосымша
нысан
Мемлекеттік кірістер органының салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімі
20____жылғы "___"                                                 № _______

В соответствии с пунктом 1 статьи 119 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс), с пунктом 1 статьи 126 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс)
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
приостанавливает все расходные операции наличных денег в кассе, кроме операций по сдаче денег в банк или организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций, для последующего их перечисления в счет погашения: (указать X в соответствующей ячейке)
налоговой задолженности, задолженности по социальным платежам
задолженности по таможенным платежам и налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов за отсрочку уплаты таможенных пошлин
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование налогоплательщика (налогового
агента), плательщика, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-
идентификационный номер (ИИН/БИН), юридический адрес)
Налогоплательщиком (налоговым агентом), плательщиком с момента получения распоряжения органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по кассе все поступающие наличные денежные средства подлежат перечислению в бюджет не позднее одного рабочего дня, следующего за днем их поступления.
В случае невыполнения законных требований органа государственных доходов и их должностных лиц к Вам будут применены меры административного взыскания в соответствии Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
В соответствии со статьями 187, 188 Налогового кодекса, Вы имеете право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов или в суд, а также в соответствии со статьей 21 Кодекса в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя) органа государственных доходов
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать (при наличии)
Распоряжение получил
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), плательщика /должностного лица плательщика,
подпись, печать (за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного
предпринимательства), дата)
Распоряжение вручено
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, дата)
Распоряжение отправлено плательщику
_______________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 4 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Решение об ограничении в распоряжении имуществом в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов плательщика
"____"_____________ 20___ года
№ _______
____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
________________________________________________________________________________
в лице __________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), руководителя или заместителя руководителя
органа государственных доходов) решил в соответствии с: (указать X в соответствующей
ячейке)
статьи 120 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
статьи 127 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" на основании: (указать X в соответствующей ячейке)
уведомления о погашении налоговой задолженности
от "___"_____20___года № ____
в случае обжалования уведомления о результатах проверки
от "___"____20__года № ___
уведомления о погашении задолженности по таможенным платежам и налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов за отсрочку уплаты таможенных пошлин от "___" __________ 20___года № _____,
в случае начисления сумм по таможенным платежам и налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов за отсрочку уплаты таможенных пошлин по уведомлению о результатах проверки
от "___"___20___года № ____
ограничить в распоряжении имуществом налогоплательщика (налогового агента), плательщика
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), или наименование налогоплательщика
(налогового агента), плательщика, адрес,
________________________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН)
на сумму: _______________________________________________________________________
(в цифрах и прописью) в том числе:

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 119-бабының 1-тармағына сәйкес, "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 126-бабының 1-тармағына сәйкес_______________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда) немесе атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-сәйкестендіру
нөмірі (ЖСН/БСН), заңды мекенжайы)
банк немесе банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымға кейiннен оларды:
(X–ті тиісті торкөзде көрсету керек):
салық берешегiн, әлеуметтік төлемдерді
кедендік төлемдер және салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешектердi өтеу есебiне аудару үшiн ақша тапсыру бойынша операциялардан басқа, кассадағы қолма қол ақшалардың барлық шығыс операцияларын тоқатады.
Салық төлеуші (салық агенті), төлеуші мемлекеттік кірістер органының касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы хабарламаны алған күннен бастап, барлық түсетін қолма-қол ақша түскен күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей бюджетке аударуға жатады.
Мемлекеттік кірістер органдары мен олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" кодексіне сәйкес әкімшілік жазаға тарту шаралары қолданылады.
Салық кодексінің 187, 188-баптарына сәйкес мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа, сонымен қатар, Кодекстің 21-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағымдануға құқығыңыз бар.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары) ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі (болған жағдайда)
Өкімді алдым__________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) салық төлеушінің/лауазымды
тұлғасының қолы, мөрі (жеке кәсіпкерлер субъектілеріне жататын заңды
тұлғаларды қоспағанда), күні)
Өкім салық төлеушіге ұсынылды__________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Өкім салық төлеушіге жіберілді____________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
4-қосымша
нысан
Салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждардың, өсімпұлдардың, пайыздардың есебіне мүлікке билік етуін шектеу туралы шешім
20____жылғы "___"                                           № _______
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
атынан _____________________________________________________________
(басшының (басшы орынбасарының) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
(X–ті тиісті торкөзде көрсету керек):
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 120-бабына,
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 127-бабына сәйкес
(X–ті тиісті торкөзде көрсету керек):
Салық берешегін өтеу туралы хабарлама 20___ жылғы "___"__________ № ___20___ жылғы "___"__________ № ___
тексерудің нәтижелері туралы хабарламаға шағым жасалған жағдайда 20___ жылғы "___"__________ № ___
хабарламаға шағымды қарау нәтижелері бойынша шығарылған жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органының шешімі негізінде 20___ жылғы "___"__________ № ___
кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешекті, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарды, өсімпұлдарды, төлеушінің кедендік баж төлемнің мерзімін ұзарту үшін пайызды өтеу туралы 20___ жылғы
"___"_________№_____________хабарлама бойынша ____________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), немесе атауы, мекенжайы,
____________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН))
__________________________________________________________ сомасында,
(санмен және жазбаша)
оның ішінде:

начиная со дня, следующего за днем срока уплаты налога, в размере 1,25-кратной
официальной ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики
Казахстан на каждый день просрочки.
В соответствии со статьями 187, 188 Налогового кодекса Вы имеете право обжаловать
действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов вышестоящему
органу государственных доходов или в суд, в порядке, предусмотренном законами
Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель Руководителя) органа государственных доходов:
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление получил:
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, дата)
Уведомление вручено плательщику:
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица органа
государственных доходов, подпись, дата)
Уведомление отправлено плательщику:
_______________________________________________________________________________
(подтверждающий документ о факте отправки (или) получения)
Приложение 11 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 11
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Налоговый приказ о взыскании задолженности физического лица
"____"_____________ 20___ года
№ _______
В соответствии со статьей 128 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других
обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс)
______________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
ПРИКАЗЫВАЕТ:
Взыскать с________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) налогоплательщика,
индивидуальный идентификационный номер (ИИН), адрес)
Сумму налоговой задолженности по следующим видам налогов:
Тенге
вид налога
основной долг
пени
итого
В соответствии с подпунктом 8 пункта 2 статьи 114 Налогового кодекса налогоплательщику "___" __________ 20__ года вручено уведомление о (дата вручения уведомления) налоговой задолженности физических лиц _______________________________ (дата и № уведомления)
В соответствии с пунктом 2 статьи 128 Налогового кодекса при непогашении физическим лицом налоговой задолженности налоговый орган не позднее пяти рабочих дней со дня вручения налогового приказа, подлежащего вручению физическому лицу в порядке, установленном пунктом 1 статьи 115 Налогового кодекса, направляет такой налоговый приказ в соответствующие органы юстиции по территориальности либо региональную палату частных судебных исполнителей для принудительного исполнения в порядке, определенном законодательством Республики Казахстан об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей.

Салық міндеттемесін орындаудың мерзімі өткен әрбір күні үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландыру ресми ставкасының 1,25-еселенген мөлшерінде мерзімі өткен әрбір күн үшін өсімпұл есептеледі.
Салық кодексінің 187, 188-баптарына сәйкес Сіз мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген тәртіппен шағымдануына құқығыңыз бар.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы
(басшының орынбасары) _________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым___________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге тапсырылды:___________________________
(мемлекетік кірістер органының лауазымды тұлғасының тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге жіберілді: ______________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
11-қосымша
нысан
Жеке тұлғадан берешегін өндіріп алу туралы салық бұйрығы
20____жылғы "___" ____________                               № _______
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 128-бабына сәйкес __________________________________________
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
БҰЙЫРАДЫ:
_______________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда),
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
салықтардың мынадай түрлері бойынша салық берешегінің сомасы өндірілсін:
теңге
салықтың түрі
негізгі қараз
өсімпұл
жиыны
Салық кодексінің 114-бабы 2-тармағының 8-тармақшасына сәйкес салық төлеушіге 20__жылғы "___" __________ жеке тұлғаның салық берешегін өтеу
(хабарламаның № және күні)
туралы _________________________________________ хабарлама тапсырылды
(хабарламаны тапсырған күні)
Салық кодексінің 128-бабының 2-тармағына сәйкес жеке тұлға салықтық берешекті өтемеген кезде салық органы Салық кодекстің 115-бабының 1-тармағында белгіленген тәртіппен жеке тұлғаға табыс етуге жататын салық бұйрығы табыс етілген күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей, осындай салық бұйрығын Қазақстан Республикасының атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы заңнамасында айқындалған тәртіппен мәжбүрлеп орындату үшін аумақтығы бойынша тиісті әділет органдарына не жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасына жібереді.

В соответствии со статьями 187, 188 Налогового кодекса налогоплательщик или его уполномоченный представитель имеют право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов или в суд в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя) государственного органа
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Налоговый приказ о взыскании задолженности физического лица получил:
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), налогоплательщика, подпись, дата)
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного лица органа
исполнительного производства, подпись, дата)
Приложение 12 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 12 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
"УТВЕРЖДАЮ"
Руководитель
(заместитель) органа
государственных доходов
(лица, их замещающие)
_________________
(фамилия, инициалы)
(подпись) (дата)
АКТ
камеральной таможенной проверки № _______
"____"_____________ 20___ года
№ _______
____________________________________________________________________
(дата составления) (место проведения проверки)
_______________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
в соответствии со статьями 331, 332 Таможенного кодекса Евразийского экономического
союза и статьей 416, пункта 9 статьи 417 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном
регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс), на основании
_______________________________________________________________________________
(основание назначения и (или) проведения таможенной проверки) проведена камеральная
таможенная проверка должностными лицами:
_______________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя и отчество (при его наличии) должностных лиц органа
государственных доходов, проводившего проверку)
в отношении ____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) либо полное наименование
проверяемого лица, сведения о месте нахождения и месте фактического
осуществления деятельности проверяемого лица, его индивидуальный
идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН, БИН)
Реквизиты текущего (расчетного) и иных банковских счетов проверяемого лица:
_______________________________________________________________________________
Должностные лица других государственных органов, привлеченные в качестве специалистов
к проведению таможенной проверки, их должности:
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
_______________________________________________________________________________

Салық кодексінің 187, 188-баптарына сәйкес салық төлеушінің немесе оның уәкілетті өкілінің мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа Қазақстан Республикасының Заңдарында көзделген тәртіппен шағымдануына құқығы бар.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы
(басшының орынбасары) ________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы)
Жеке тұлғадан берешегін өндіріп алу туралы cалық бұйрығын алды
____________________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы, күні)
____________________________________________________________________
(орындау өндірісі органының лауазымды тұлғасы тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде), қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
12-қосымша
нысан
"БЕКІТЕМІН"
Мемлекеттік кірістер органының
басшысы (басшының
орынбасары)
____________________________
(тегі, аты-жөні)
______________ _________
(қолы) (күні)
№ ___________ Камералдық кедендік тексеру актісі
20__жылғы "___" ____________                         _______________________
(жасалған күні)                                     (тексеру жүргізу орын)
____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 331, 332-баптарына және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 416-бабына, 417-бабының 9-тармағына сәйкес,___________________________________________________
___________________________________________________________ негізінде
(кедендік тексеру тағайындауға және (немесе) жүргізу негізі)
камералдық кедендік тексеріс жүргізілді.
Лауазымды адамдар:
____________________________________________________________________
(тексеру жүргізген мемлекеттік кірістер органының лауазымды адамдарының
лауазымдары, тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде))
____________________________________________________________________
тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) не толық атауы,
____________________________________________________________________
тексерілетін тұлғаның тұрғылықты жері және қызметін нақты жүзеге асыратын
орны туралы мәліметтер,
_______________________________________________________________
оның жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
қатысты камералдық кедендік тексеру жүргізді.
Тексерілетін тұлғаның ағымдағы (есептік) және өзге де банк шоттарының
деректемелері: _______________________________________________________
Кедендік тексеруді жүргізуге маман ретінде тартылған басқа мемлекеттік органдардың
лауазымды адамдар, олардың лауазымдары:
________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде))
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

Срок проведения проверки: с "____" _____ 20__ года по "____" _____ 20__ года.
Сведения о проверенных документах, в том числе представленных проверяемым
лицом: ________________________________________________________________________
(виды проверенных документов, период к которому они относятся, и при
необходимости перечень конкретных документов)
Сведения об использовании в ходе таможенной проверки иных форм таможенного
контроля, предусмотренных статьей 407 Кодекса:
_______________________________________________________________________________
(сведения о формах таможенного контроля, проведенных в ходе проверки)
Сведения о предыдущей проверке и принятых мерах по устранению ранее
выявленных нарушений таможенного законодательства Евразийского экономического союза
и (или) Республики Казахстан:
______________________________________________________________________________
В ходе проверки установлено: ______________________________________________
______________________________________________________________________________
(подробное описание выявленных фактов, свидетельствующих о нарушениях таможенного
законодательства Евразийского экономического союза и (или) Республики Казахстан со
ссылкой, на _________________________________ соответствующие нормы нормативных
правовых актов, требования которых нарушены, либо сведения об их отсутствии).
Выводы по результатам таможенной проверки:
_______________________________________________________________________________
Приложения на _____ листах.
Должностные лица, проводившие камеральную таможенную проверку:
___________________________________________________ _____________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)             (подпись)
____________________________________________________ ____________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)             (подпись)
Второй экземпляр акта с _________ приложениями на ___ листах получил:
(количество приложений)
_______________________________________________ ______________
(должность, фамилия, отчество (при его наличии), (подпись) паспортные данные
лица, получившего второй экземпляр акта)
Второй экземпляр акта направлен проверяемому лицу
_________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт направления и (или) получения)
"____" ___________ 20___ года (дата получения второго экземпляра акта)
Согласовано:____________________________________________________
(фамилия, инициалы руководителя подразделения (подпись)
пост-таможенного контроля)
Приложение 13 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 13
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
ПРОТОКОЛ об отказе проверяемого лица в обеспечении доступа на объект должностных лиц органов государственных доходов № ____________
"____"_____________ 20___ года
№ _______
________________________________________________________________________________
(дата составления) (место проведения проверки)
Мною, ____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица, составившего протокол)
В соответствии пунктом 4 статьи 334 Таможенного кодекса Евразийского
экономического союза и пунктом 4 статьи 420 Кодекса Республики Казахстан "О
таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) составлен настоящий
протокол об отказе проверяемого лица в обеспечении доступа на объект должностных лиц
органов государственных доходов.
При проведении выездной таможенной проверке деятельности
________________________________________________________________________________
(наименование объекта, адрес и реквизиты проверяемого лица)
нарушены требования органов государственных доходов по обеспечению доступа на объект
должностных лиц органов государственных доходов, что влечет ответственность в
соответствии с главой 29 Кодекса Республики Казахстан "Об административных
правонарушениях".
При этом необоснованный отказ в доступе должностных лиц влечет приостановление
расходных операций по банковским счетам проверяемого лица в порядке, предусмотренном
статьей 125 Кодекса.
Понятые (фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование и номер
документа удостоверяющего личность, адрес места жительства привлеченных понятых):
1______________________________________________________________
2______________________________________________________________
Проверяемому лицу либо его представителю разъяснены их права и обязанности,
предусмотренные статьей 422 Кодекса __________________________________________
(подпись проверяемого лица либо его представителя, дата)
Объяснения проверяемого лица:__________________________________________
____________________________________________________________________________
(в случае предоставления объяснений на бумажном носителе, сканируется и
прикрепляется к настоящему протоколу)
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
Иные сведения: ________________________________________________________
____________________________________________________________________________
С протоколом ознакомлен (а): ____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись, дата) физического лица/руководителя
либо представителя юридического лица, в отношении которого составлен настоящий протокол)
Должностное лицо _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, (подпись, дата)
составившего протокол)
Понятые:________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись, дата)
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись, дата)
Копию протокола получил (а):______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись, дата) физического лица/ руководителя
либо представителя юридического лица, в отношении которого составлен настоящий протокол)
Отказываюсь от принятия протокола: ________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического (подпись, дата) лица/руководителя
либо представителя юридического лица, в отношении которого составлен настоящий протокол)
Приложение 14 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 14 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Акт изъятия документов либо их копии
"____"_____________ 20___ года
№ _______
Выемка начата в ___ час. ___ мин. Выемка окончена в ___ час. ___ мин.
Мною,_________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица, составившего акт)
____________________________________________________________________________
В соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 335 Таможенного кодекса
Евразийского экономического союза и подпунктом 5) пункта 2 статьи 421 Кодекса
Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан"
(далее – Кодекс) в служебном кабинете
______________________________________________________________________________
(наименование и реквизиты проверяемого лица)
______________________________________________________________________________
по адресу______________________________________________________________________
в присутствии__________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
______________________________________________________________________________
руководителя или представителя юридического лица, ответственного лица
______________________________________________________________________________
за финансовые и таможенные операции проверяемого лица)
произведено изъятие следующих документов (копий документов)
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
о чем составлен настоящий акт изъятия.
Перед началом изъятия всем перечисленным лицам разъяснено их право
присутствовать при всех действиях проверяющего должностного лица органов
государственных доходов и делать заявления по его действиям, а также в соответствии с

Тексеруді жүргізу мерзімі: 20__ жылғы "___"________бастап 20__ жылғы
"___"________дейін.
Тексерілген, оның ішінде тексерілетін тұлға ұсынған құжаттар туралы мәліметтер:
__________________________________________________________
(тексерілген құжаттардың түрлері, олар жататын кезең және қажет болған
____________________________________________________________________
кезде, нақты құжаттардың тізілімі)
Кедендік тексеру барысында, Кодекстің 407-бабында көзделген кедендік бақылаудың
өзге нысандарын пайдалану туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
(кедендік бақылаудың нысандары, тексеру барысында жүргізілген туралы
____________________________________________________________________
мәліметтер)
____________________________________________________________________
Алдыңғы тексеру және бұдан бұрын анықталған Еуразиялық экономикалық одақтың
және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасының бұзушылықтарын
жою бойынша қабылданған шаралар туралы мәліметтер:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Тексеру барысында анықталды: ___________________________________
(талаптары бұзылған нормативтік құқықтық актілердің тиісті нормаларына
____________________________________________________________________
сілтеме жасай отырып,
____________________________________________________________________
Еуразиялық экономикалық одақтың және (немесе) Қазақстан Республикасының
____________________________________________________________________
кеден заңнамасының бұзушылықтары туралы куәландыратын анықталған
____________________________________________________________________
фактілерді егжей-тегжейлі сипаттау не олардың жоқтығы туралы мәліметтер)
Кедендік тексеру нәтижелері бойынша тұжырымдар:____________________
______________________________________________________________________
Қосымша: ___ парақта
Камералдық кедендік тексеруді жүргізген лауазымды адамдар:
______________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)) (қолы)
______________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)) (қолы)
Актінің ______ парақтағы екінші данасын ____ қосымшаларымен алдым:
(қосымшалардың саны)
_________________________________________________ ______________
(актінің екінші данасын алған тұлғаның лауазымы, (қолы) тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде), төлқұжат деректері)
Актінің екінші данасы тексерілген тұлғаға жөнелтілді _________________
(жөнелту және алу фактісі туралы растайтын құжат)
20___ жылғы "____" ___________
(актінің екінші данасын алған күн)
Келісілді: _____________________________________ _______________
(посткедендік бақылау бөлімшесі басшысының (қолы) тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған кезде))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
13-қосымша
нысан
№ ____ тексерілетін тұлғаның мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдарының объектіге кіруіне рұқсат беруден бас тартуы туралы хаттама
_________________________                   _________________________
(жасалған күні)                               (тексеруді жүргізу орны)
Мен,___________________________________________________________
(хаттаманы толтырған адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
және лауазымы)
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 334-бабының 4-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 420-бабы 4-тармағына сәйкес тексерілетін тұлғаның мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдарының объектіге кіруіне рұқсат беруді қамтамасыз етуден бас тартуы туралы осы хаттаманы толтырдым.
____________________________________________________________________
(объектінің атауы, мекенжайы және деректемелері)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________қызметіне көшпелі кедендік тексеруді жүргізу кезінде Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘҚБтК) 558-бабына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғатын, мемлекеттік кірістер органының лауазымды адамдарына объектіге кіруге рұқсат беруді қамтамасыз ету жөніндегі мемлекеттік кірістер органдарының талаптары бұзылған.
Сонымен қатар, лауазымды адамдардың кіруден негізсіз бас тартуы тексерілетін тұлғаның банктік шоттары бойынша шығыстар операцияларын Кодекстің 125-бабында белгіленген тәртіппен тоқтата тұруға әкеп соғады. Куәгерлердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) және мекенжайлары:
1.______________________________________________________________
2.______________________________________________________________
Тексерілетін тұлғаға не оның өкіліне олардың Кодекстің 422-бабында көзделген
құқықтары мен міндеттері түсіндірілді.
_______________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның не оның өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, күні)
_______________________________________________________________
Тексерілетін тұлғаның түсініктемесі:
_______________________________________________________________
(түсініктемелер қағаз тасымалдағышта ұсынылған жағдайда, сканерленген көшірмесі
түсіріледі және осы хаттамаға қоса тіркеледі)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Өзге де мәліметтер:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Хаттамамен танысты:
__________________________________________________________________
(оған қатысты осы хаттама толтырылған жеке тұлғаның/заңды тұлғаның басшысының
не өкілінің тегі, аты, әкесінің аты) (қолы, күні)
Лауазымды адам
_________________________________________ ___________________
(хаттаманы толтырған адамның тегі, аты, (қолы, күні) әкесінің аты (ол болған кезде)
Куәгерлер:
_________________________________________ ___________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) (қолы, күні)
_________________________________________ ______________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) (қолы, күні)
Хаттаманың көшірмесін алдым:
___________________________________________       ___________________
(оған қатысты осы хаттама толтырылған жеке тұлғаның/       (қолы, күні)
заңды тұлғаның басшысының не өкілінің тегі, аты, әкесінің аты)
Хаттаманы қабылдаудан бас тартамын:
_____________________________________________
(оған қатысты осы хаттама толтырылған жеке тұлғаның/       (қолы, күні)
заңды тұлғаның басшысының не өкілінің тегі,
аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
14-қосымша
нысан
Құжаттарды не олардың көшірмесін алу актісі
20____жылғы "___" ____________ № _______
Алу _____сағат _____ минутта басталды.
Алу _____сағат _____ минутта аяқталды.
Мен,___________________________________________________________
(актіні толтырған адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
____________________________________________________________________
және лауазымы)
____________________________________________________________________
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 335-бабы 2-тармағының 5) тармақшасына және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 421-бабының 2-тармағының 5) тармақшасына сәйкес ________________________________
____________________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның атауы мен деректемелері)
__________________________________________________мекенжайы бойынша,
___________________________________________________қызметтік кабинетте
____________________________________________________________________
__________________________________________________________қатысумен
(заңды тұлғаның басшысы немесе өкілінің, тексерілетін тұлғаның қаржылық
және кедендік операциялар үшін жауапты тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде))
мына құжаттарды (құжаттардың көшірмесін) алу жүргізілді_________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
__________________________________ол туралы осы алу актісін толтырдым.

требованиями пункта 2 статьи 421 Кодекса они уведомлены о применении технические
средства (в том числе аппаратуру, осуществляющую аудио- и видеозапись, фотосъемку).
В ходе проверки изъято: __________________________________________________
(общее количество листов изъятых документов, опись
документов прилагается)
Акт изъятия предъявлен для ознакомления всем лицам, участвовавшим при изъятии.
При этом указанным лицам разъяснено их право вносить в настоящий акт замечания,
оговоренные и удостоверенные подписями этих лиц, замечания о его дополнении и
уточнении.
Ознакомившись с актом изъятия, путем личного прочтения участники мероприятия
изъятия замечания о его дополнении и уточнении не сделали.
Приложение к Акту изъятия: опись документов на __ листах.
С Актом изъятия ознакомлен(а):_____________________________________________
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) руководителя (подпись, дата)
либо представителя юридического лица, в отношении которого составлен настоящий акт)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), (подпись, дата) участвовавшего лица)
Изъятие произвел:_________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) (подпись, дата)
должностного лица, составившего акт)
Копию акта изъятия получил_________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) руководителя либо (подпись, дата)
представителя юридического лица, в отношении которого составлен настоящий акт)
Приложение 15 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 15
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление об итогах рассмотрения жалобы на уведомление о результатах проверки
"____"_____________ 20___ года
№ _______
В соответствии со статьей 480 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном
регулировании в Республике Казахстан"
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
по результатам рассмотрения жалобы от "____" __________20___года
________________________________________________________________________________
(указать предмет обжалования - уведомление о результатах проверки)
________________________________________________________________________________
уведомляет Вас _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование
проверяемого лица, индивидуальный идентификационный
номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН,
юридический адрес)
о вынесении следующего решения по жалобе: ________________________________________
________________________________________________________________________________
Начисленная сумма таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых,
компенсационных пошлин (далее – платежи и налоги), пеней, процентов с учетом
результатов рассмотрения жалобы составляет:
____________________________________________________________________ тенге
п/п
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма платежа и налога, процентов
Сумма пени
Итого сумма
1
2
3
4
5
6
1
2
3
Итого:
Начисленная сумма платежей и налогов, пеней, процентов с учетом результатов
рассмотрения жалобы подлежит уплате в размере
______________________________________________________________________________
в_____________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
БИН__________________________________________________________________________
на счет №_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(органа государственных доходов)
в ____________________________________________________________________________,
(Управление казначейства, банковский идентификационный код (БИК))
Проверяемое лицо имеет право на обжалование результатов проверки в порядке,
предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя) органа государственных доходов
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление получил ______________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) проверяемого лица,
подпись, печать (за исключением юридических лиц,
относящихся к субъектам частного предпринимательства), дата)
Уведомление вручил _______________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) должностного лица
органа государственных доходов, подпись, дата)
Уведомление отправлено проверяемому лицу___________________________________
________________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 16 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 16
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление о результатах проверки
"____"_____________ 20___ года № ___
В соответствии со статьями 114, 159 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и
других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс),
статьями 417, 418 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в
Республике Казахстан" (далее – Кодекс) и на основании акта проверки от "___"______20___года №___
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
Уведомляет Вас____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), полное наименование налогоплательщика
(налогового агента)/проверяемого лица) ИИН /БИН)
________________________________________________________________________________

Алуды бастаудан бұрын жоғарыда көрсетілген барлық тұлғаларға олардың мемлекеттік кірістер органдарының тексеруші лауазымды адамдарының барлық іс-әрекеттері кезінде қатысу және оның іс-әрекеттері бойынша арыз беру құқықтары түсіндірілді, сондай-ақ Кодекстің 421-бабының 2-тармағының талаптарына сәйкес олар алу іс-шарасының барысын және нәтижесін ______________ маркалы, инвентарлық нөмірі _________________ видео/фотоаппаратқа видеотүсірілім түсірілетіні туралы хабардар етілді.
Тексеру барысында алынды:_______________________________________
(алынған құжаттардың жалпы парақ саны, құжаттардың тізімдемесі қоса беріледі)
Алу актісі алу кезінде қатысқан барлық тұлғаларға танысу үшін ұсынылды. Бұл ретте, көрсетілген тұлғаларға олардың алу актісіне енгізуге жататын айтылған және осы тұлғалардың жеке қолдарымен куәландырылған ескертпелерді, оны толықтыру және нақтылау туралы ескертпелерді жасау құқығы түсіндірілді.
Алу актісімен жеке оқуы жолымен танысқаннан кейін алу іс-шарасының қатысушылары оны толықтыру және нақтылау туралы ескертпе жасаған жоқ.
Алу актісіне қосымша: құжаттар __ парақта.
Алу актісімен танысты:__________________________________________
(оған қатысты осы акті толтырылған заңды тұлға басшысының (қолы, күні)
не өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
___________________________________________________________________
(қатысушы тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (қолы, күні) (ол болған кезде)
Алуды жүргізген:
__________________________________________________________________
(актіні толтырған лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
(қолы, күні)
Алу актісінің көшірмесін алды:
__________________________________________________________________
(оған қатысты осы акті толтырылған заңды тұлға (қолы, күні) басшысының не өкілінің
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
15-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
15-қосымша
нысан
20__ жылғы "___" ________________№__________ тексеру нәтижелері туралы хабарламаға шағымды қараудың қорытындылары туралы хабарлама
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 480-бабына сәйкес ____________________________
__________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
__________________________________________________________________
(шағым тақырыбын көрсету – тексеру нәтижелері туралы хабарлама)
20__ жылғы "___" __________________шағымыңызды қарау нәтижелері бойынша
Cізді _______________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе толық атауы,
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН),
заңды мекенжайы)
шағым бойынша мынадай шешім қабылданғаны туралы хабардар етеді:
_______________________________________________________________
Шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, кедендік төлемдердің, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемдік баждардың (бұдан әрі – төлемдер және салықтар), өсімпұлдардың, пайыздардың есептелген сомасы мынаны құрайды:
теңге
р/с
Бюджеттік сыныптама коды
Бюджеттік сыныптама кодының атауы
Төлем және салық, пайыздар сомасы
Өсімпұл сомасы
Қорытынды сома
1
2
3
4
5
6
1
2
3
Барлығы
Шағымды қараудың нәтижелерін ескере отырып, есептелген __________
_________________ мөлшеріндегі төлемдер мен салықтар, өсімпұлдар, пайыздар
____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы) (БСН)
________________________________ № __________________________ шотына
____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының)
______________________________________________________ төлеуге жатады.
(Қазынашылық басқармасы, БСН, БСК)
Тексерілетін тұлға Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен салықтық тексеруі нәтижелеріне шағым жасауға құқығы бар.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы (басшының орынбасары)
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым _____________________________________________
(тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, мөрі, күні)
(жеке кәсіпкерлер субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)
Хабарламаны тапсырды___________________________________________
(мемлекеттік кірістер органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде), қолы, күні)
Хабарлама тексерілетін тұлғаға жіберілді ___________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
16-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
16-қосымша
нысан
20___ жылғы "____" _____________№ __________ тексеру нәтижелері туралы хабарлама
20____жылғы "___" ____________                         № _______
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 114, 159-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 417, 418-баптарына сәйкес және
__________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
____________________ 20__жылғы "___" ______№__ тексеру актісі негізінде
Сізге___________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде), толық атауы)
Жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
________________________________________________________________

2) о начисленной сумме социальных платежей и пени:
Тенге
№ п/п
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма платежа, взноса или отчислений
Сумма пени
1
2
3
Итого
за ______________________________________________________________
(проверяемый период)
3) о сумме уменьшенного убытка:
Тенге
Сумма убытка
за ______________________________________________________________
(проверяемый период)
4) о сумме превышения налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над
суммой начисленного налога, не подтвержденной к возврату, не подлежащей уплате в бюджет:
Тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
за ______________________________________________________________
(проверяемый период)
5) о сумме превышения налога на добавленную стоимость, возвращенной из бюджета
и не подтвержденной к возврату:
Тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
Сумма пени
за ______________________________________________________________
(проверяемый период)
6) о сумме корпоративного (индивидуального) подоходного налога, удержанного у
источника выплаты, с доходов нерезидентов, не подтвержденной к возврату, не подлежащей
уплате в бюджет:
Тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
за ______________________________________________________________
(проверяемый период)
7) о следующем (-их) нарушении (-ях), не повлиявших на обязанность по уплате
таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин,
процентов и пени, выявленном (-ых) на основании вышеуказанного акта таможенной проверки:
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
В соответствии со статьями 115 и 159 Налогового кодекса и статьями 417, 419
Кодекса, Вам необходимо в течение тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем
вручения настоящего уведомления:
1) уплатить сумму налогов, таможенных платежей, специальных, антидемпинговых,
компенсационных пошлин, процентов и других обязательных платежей в бюджет и пени в
размере
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
БИН_____________________________________________________________________
на счет №_______________________________________________________________________
(органа государственных доходов)
В________________________________________________________________________
(Управление казначейства, БИК)

2) _________________________________________________________ үшін
(тексерілген кезең)
әлеуметтік төлемдер және өсімпұлдардың есептелген сомасы туралы:
теңге
р/с №
Бюджеттік жіктеу коды
Бюджеттік жіктеу кодының атауы
Төлемнің, жарнаның немесе аударымдардың сомасы
Өсімпұл сомасы
1
2
3
4
5
1
2
3
Барлығы
3) _________________________________________________________ үшін
(тексерілген кезең)
кемітілген залал сомасы туралы:
теңге
Залал сомасы
4) _________________________________________________________ үшін
(тексерілген кезең)
қайтарылуға расталмаған, бюджетке төленуге жатпайтын есептелген салық сомасынан есепке жатқызылатын қосылған құн салығы сомасының асып кету сомасы туралы:
теңге
Бюджеттік жіктеу коды
Бюджеттік жіктеу кодының атауы
Салық сомасы
5) _________________________________________________________ үшін
(тексерілген кезең)
бюджеттен қайтарылған және қайтарылуға расталмаған қосылған құн салығының асып кету сомасы туралы:
теңге
Бюджеттік жіктеу коды
Бюджеттік жіктеу кодының атауы
Салық сомасы
Өсімпұл сомасы
6) _________________________________________________________ үшін
(тексерілген кезең)
бюджетке төленуге жатпайтын, қайтарылуға расталмаған, резидент еместердің табыстарынан, төлем көзінен ұсталған корпоративтік (жеке) табыс салығының сомасы туралы:
теңге
Бюджеттік жіктеу коды
Бюджеттік жіктеу кодының атауы
Салық сомасы
7) жоғарыда көрсетілген кедендік тексеру актісінің негізінде анықталған кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын, пайыздар мен өсімпұлдарды төлеу бойынша міндеттерге әсер етпейтін мынадай бұзушылық (тар) туралы:_______________________________________________
________________________________________________________________
Салық кодексінің 115 және 159-баптарына және Кодекстің 417, 419-баптарына сәйкес Сізге осы хабарлама табыстаған күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде:
1) _____________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
____________________________________________________________________
(Қазынашылық басқармасы, банктік сәйкестендіру коды (БСК)
БСН-і______________________________________________________________
№ __________________________________________________________ шотына
(мемлекеттік кірістер органы)
____________________________________________________________________
көлеміндегі салықтардың, кедендік төлемдердің арнайы, демпингке қарсы, өтем
баждарының, пайыздар және басқа да бюджетке төленетін міндетті төлемдер мен
өсімпұлдардың сомасын төлеу,

3) перечислить сумму социальных платежей и пени в размере
_____________________________________________________________________________
в Некоммерческое акционерное общество "Государственная Корпорация "Правительство для граждан";
4) произвести корректировку декларации на товары в соответствии с порядком внесения изменений и (или) дополнений в сведения, указанные в декларации на товары, утвержденным решением Евразийской экономической комиссии, а также иные действия по устранению вышеперечисленного (-ых) нарушения (-й).
В случае невыполнения требований органов государственных доходов и их должностных лиц к Вам будут применены меры административного взыскания в соответствии с законодательством Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
В случае неисполнения в установленный срок требований, содержащихся в уведомлении о результатах проверки, повлиявших на обязанность по уплате таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней процентов, выносится Уведомление о погашении задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов в соответствии со статьями 117 и 118 Кодекса.
В соответствии с пунктом 2 статьи 124 Кодекса пеня начисляется за каждый день просрочки уплаты таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, начиная со дня, следующего за днем окончания сроков уплаты таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, включая день уплаты, в размере 1,25-кратной официальной ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан, за каждый день просрочки.
В соответствии с пунктом 8 статьи 159 Налогового кодекса и пунктом 6 статьи 419 Кодекса, в случае согласия налогоплательщика (налогового агента)/ проверяемого лица с начисленными суммами налогов, таможенных платежей, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, процентов, других обязательных платежей в бюджет и пеней, указанными в уведомлении о результатах проверки, сроки исполнения налогового обязательства и обязанности по уплате налогов, таможенных платежей, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, процентов, других обязательных платежей в бюджет, а также обязательства по уплате пеней могут быть продлены на шестьдесят рабочих дней по заявлению налогоплательщика (налогового агента)/проверяемого лица с приложением графика уплаты. При этом указанная сумма подлежит уплате в бюджет с начислением пени за каждый день продления срока уплаты и уплачивается равными долями через каждые пятнадцать рабочих дней указанного периода.
Не подлежит продлению срок исполнения налогового обязательства по уплате начисленных по результатам проверки сумм акциза и налогов, удерживаемых у источника выплаты, по уплате начисленных сумм налогов, платежей в бюджет и пеней по результатам проверки после обжалования результатов проверки.

3) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамға _________________________________ ___________________________ көлеміндегі әлеуметтік төлемдер мен өсімпұлдар сомаларын төлеу.
4) Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешімімен бекітілген тауарларға арналған декларацияда көрсетілген мәліметтерге өзгертулер және (немесе) толықтырулар енгізу тәртібіне сәйкес тауарларға арналған декларацияға түзетулерді, сондай-ақ жоғарыда аталған бұзушылық(тар)ды жою бойынша өзге де әрекеттерді жүргізу қажет.
Мемлекеттік кірістер органдарының және олардың лауазымды адамдарының талаптарын орындамаған жағдайда, Сізге "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 288 және 558-баптарына сәйкес әкімшілік өндіріп алу шаралары қолданылатын болады.
Тексеру нәтижелері туралы хабарламада кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждар, өсімпұлдар, пайыздар төлеу бойынша міндеттемелерге әкеліп соғатын талаптарды белгіленген мерзімде орындамаған жағдайда, Кодекстің 117 және 118-баптарына сәйкес кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемдік баждар, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешектерді өтеу туралы хабарлама шығарылады.
Кодекстің 124-бабы 2-тармағына сәйкес кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын төлеудің мерзімі өткен әрбір күн үшін, төлеу күнін қоса алғанда, кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарының төлеу мерзімі аяқталған күннен кейінгі күннен бастап Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландырудың ресми ставкасының 1,25-еселенген мөлшерінде әрбір мерзімі өткен күн үшін өсімпұл есепке жазылады.
Салық кодексінің 159-бабы 8-тармағына және Кодекстің 419-бабы 6-тармағына сәйкес, салық төлеуші (салық агенті)/тексерілетін тұлға тексеру нәтижелері туралы хабарламада көрсетілген салықтардың, кедендік төлемдердің, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің және өсімпұлдардың есептелген сомаларымен келіскен жағдайда, салықтарды, кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарды, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу бойынша салықтық/кедендік міндеттемелердің, сондай-ақ өсімпұлдарды төлеу бойынша міндеттемені орындау мерзімдері төлеу кестесі қоса берілетін салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның өтініші бойынша алпыс жұмыс күніне ұзартылуы мүмкін. Бұл ретте көрсетілген сома бюджетке төлеу мерзімі ұзартылған әрбір күнге өсімпұл есептеле отырып төленуге жатады және осы кезеңнің әрбір он бес жұмыс күні сайын тең үлестермен төленіп отырады.
Тексеру нәтижелері бойынша есептелген акциз және төлем көзінен ұсталатын салықтар сомалары, тексеру нәтижелеріне шағым жасалғаннан кейін тексеру нәтижелері бойынша есептелген салықтардың, бюджетке төлемдердің және өсімпұлдардың сомаларын төлеу бойынша салықтық міндеттемелердің орындалу мерзімі ұзартылуға жатпайды.

Не подлежит продлению срок исполнения обязательства по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, процентам и пеням в порядке, предусмотренном пунктом 6 статьи 419 Кодекса, по уплате начисленных сумм таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, процентов и пеней по результатам таможенной проверки в случае обжалования результатов проверки.
Проверяемое лицо в течение тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем вручения настоящего уведомления, вправе обжаловать его в соответствии со статьями 177 и 178 Налогового кодекса и с главой 55 Кодекса.
Руководитель (заместитель руководителя) органа государственных доходов
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись, печать)
Уведомление получил_______________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя отчество (при его наличии) или наименование налогоплательщика
(налогового агента)/проверяемого лица, подпись, печать, (за исключением
юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства), дата)
Уведомление вручено налогоплательщику (налогового агенту)/проверяемому лицу
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица органа
государственных доходов, подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику (налоговому агенту)/проверяемому
лицу __________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Примечание:
1) в случае не установления нарушений по результатам проверки соответствующие подпункты настоящего уведомления не отражаются;
2) в случае начисления сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, социальных платежей в отношении юридического лица, имеющего объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, уплата таких сумм осуществляется по месту регистрации объектов налогообложения. При этом требование об уплате указанных сумм в настоящем уведомлении отражается отдельно.
Примечание:
расшифровка аббревиатур: ИИН – индивидуальный идентификационный номер; БИН – бизнес-идентификационный номер; БИК – банковский идентификационный код.
Приложение 17 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 17
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление о результатах проверки
"____"_____________ 20___ года
№ ____
(дата регистрации) (наименование, бизнес-идентификационный номер органа государственных доходов)
Управление по правовой статистике и специальным учетам
по_________________________________ области Акт о назначении проверки
ЗАРЕГИСТРИРОВАН
за № ______________ "__" ________ год
подпись _______________________
Достоверность регистрации
проверки можно проверить
на сайте
www.pravstat.prokuror.kz,
либо отправив смс-сообщение
по номеру 1012,
либо обратившись
в Call-центр по номеру 115.
Предписание № ____

Кодекстің 419-бабының 6-тармағымен көзделген тәртіптегі кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждары, пайыздар мен өсімпұлдар бойынша міндеттемені орындаудың мерзімі, тексеру нәтижелерін шағымдаған жағдайда, кедендік тексеру нәтижелері бойынша есептелген кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждар, пайыздар мен өсімпұлдарды төлеу бойынша ұзартылуға жатпайды.
Тексерілетін тұлға осы хабарламаны табыстаған күннен кейінгі күннен бастап, отыз жұмыс күні ішінде Салық кодексінің 177 және 178-баптарына және Кодекстің 55-тарауына сәйкес оны шағымдауға құқылы.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы
(басшысының орынбасары) _______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, (ол болған жағдайда ) қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым______________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты,
(ол болған кезде) қолы, мөрі (оның ішінде жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын
заңды тұлғаларды қоспағанда), күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне)/тексерілетін тұлғаға табыс етілді
_______________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне)/тексерілетін тұлғаға жолданды
___________________________________________________________
(жөнелту және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Ескертпе:
1) тексеру нәтижелері бойынша бұзушылықтар анықталмаған жағдайда, осы хабарламаның тиісті тармақшалары көрсетілмейді;
2) салық салу объектісі және (немесе) салық салуға байланысты объектісі бар заңды тұлғаға қатысты салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, әлеуметтік төлемдер сомасы есептелген жағдайда, сондай сомаларды төлеу салық салу объектілерінің тіркелген орны бойынша жүзеге асырылады. Бұл ретте көрсетілген сомаларды төлеу бойынша талап осы хабарламада бөлек көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
17-қосымша
нысан
_____________________________                         20__жылғы "___"_______
(мемлекеттік кірістер органының                               (тіркелген күні)
атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі)
_________________________________________ облысы бойынша Құқықтық
статистика және арнайы есепке алу жөніндегі басқарма
Тексеру тағайындау туралы акт
____ жылғы "__" _______ № ________ ТІРКЕЛДІ
қолы _________
Тексеруді тіркеудің дұрыстығын
www.pravstat.prokuror.kz,
айтында, немесе 1012 нөмірі
бойынша смс–хабарлама
жіберіп, немесе 115 нөмірі
бойынша Call–центр хабарласып
тексеруге болады
№ ____нұсқама

В соответствии со статьей 148 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс) и статьей 418 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) поручается:
1.___________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, наименование органа
государственных доходов)
2. Полное наименование налогоплательщика (налогового агента)/проверяемого
лица__________________________________________________________________________
(в том числе фамилия и инициалы руководителя проверяемого субъекта)
3. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН) __________________________________________________
4. Форма и вид проверки ____________________________________________________
(комплексная, тематическая, встречная проверка, хронометражное обследование, (налоговая проверка, проводимая по особому порядку на основе оценки степени риска/внеплановая), внеплановая выездная таможенная проверка, встречная внеплановая выездная таможенная проверка, комплексная выездная таможенная проверка)
5. Вопрос/предмет назначенной проверки* ______________________________
6. Проверяемый период: с "__"_____20__ года по "__"______20__ года.
7. Проверяемый участок территории и вопросы, подлежащие выяснению в ходе
проверки**: __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Срок проверки "__" рабочих/календарных дней*** с даты вручения предписания.
9. Проверка приостановлена с "__" _____ 20__года по "__" ______ 20__года****
10. Привлечь к проведению проверки следующих специалистов
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, наименование организации)
11. Основания для назначения выездной таможенной проверки, предусмотренные пунктами 10, 11-1 статьи 418 Кодекса, а также нормативные правовые акты, обязательные требования которых подлежат проверке****
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование органа (место печати, подпись (фамилия, имя, отчество
государственных доходов) либо электронной (при его наличии) цифровой
подписи*****)
Отметка налогоплательщика (налогового агента)/проверяемого лица об ознакомлении и получении предписания (копии).
"__" __________ 20__года ______________ (подпись) время: ___ часов ___ минут.
Примечание:
Предписание оформляется на фирменном бланке письма органа государственных доходов;

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 148-бабына және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 418-бабына сәйкес:
1. _____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), лауазымы, мемлекеттік кірістер
органының атауы)
________________________________________ тексеру жүргізу тапсырылады.
2. салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның толық атауы
__________________________________________________________________
(оның ішінде тексерілетін субъекті басшысының тегі және қысқаша аты-жөні)
3. Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі __________
____________________________________________________________________
4. Тексеру түрі және нысаны ______________________________________
(кешенді, тақырыптық, қарсы тексеру, хронометраждық зерттеу, (тәуекел
________________________________________________________________________
________
дәрежесін бағалау негізінде ерекше тәртіп бойынша жүргізілетін салықтық
тексерулер/жоспардан тыс) көшпелі кедендік тексеру, қарсы жоспардан тыс көшпелі
кедендік тексеру,кешенді көшпелі кедендік тексеру)
5. Тағайындалған тексеру мәселесі/мәні* ____________________________
__________________________________________________________________
6. Тексеру кезеңі: 20__ жылдан "__"______ бастап 20__ жыл "__"______ дейін.
7. Тексерілетін аумақ учаскесі және тексеру барысында анықтауға жататын
мәселелер**: _____________________________________________________
__________________________________________________________________
8. Тексеру мерзімі нұсқама тапсырылған күннен бастап "__" жұмыс/күнтізбелік күн***
9. Тексеру 20__жылдан "__" _______ бастап 20__жылғы "__" ________ дейін**** тоқтатылды.
10. Тексеруді жүргізуге мына мамандар тартылсын ____________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), лауазымы, ұйымның атауы)
__________________________________________________________________
11. Кодекстің 418-бабының 10, 11-1-тармақтарымен көзделген көшпелі кедендік
тексеруді тағайындау үшін негіздер, сондай-ақ оның міндетті талаптары тексеруге
жататын нормативтік құқықтық актілер****
____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы) (мөр орны қолы/ (тегі, аты, әкесінің аты немесе
электрондық цифрлық қолтаңбасымен *****) (ол болған кезде))
Салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның нұсқамамен танысқаны
және оны (көшірмесін) алғаны туралы белгісі.
20__жылғы "__" _________ _________________
(қолы)
уақыты: ___ сағат ___ минут
Ескертпе:
Нұсқама мемлекеттік кірістер органы хатының фирмалық бланкісінде ресімделеді;

* – при заполнении предмета выездной таможенной проверки руководствоваться пунктом 6 статьи 416 Кодекса.
** – не заполняется при проведении выездной таможенной проверки;
*** – сроки проверки исчисляются в календарных днях при назначении тематической налоговой проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату, установленного с соблюдением срока, предусмотренного абзацем четвертым пунктом 2 статьи 431 Налогового кодекса и выездной таможенной проверки;
**** – заполняется при проведении выездной таможенной проверки;
***** – в соответствии с пунктом 4 статьи 148 Налогового кодекса предписание может быть удостоверено электронной цифровой подписью уполномоченного лица органа государственных доходов в соответствии с законодательством Республики Казахстан об электронном документе и электронной цифровой подписи.
Приложение 18 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 18
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление о результатах проверки
"____"_____________ 20___ года
№ ____
(наименование, БИН органа (дата регистрации) государственных доходов)
Достоверность регистрации проверки
можно проверить на сайте
www.pravstat.prokuror.kz,
либо отправив
смс-сообщение по номеру 1012,
либо обратившись в Call-центр
по номеру 115.
Дополнительное предписание к предписанию № __ от "__" _______ 20___года
В соответствии со статьей 148 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и статьей 418 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" поручается:
1. Продлить проверку на "__" рабочих/календарных дней* в отношении налогоплательщика (налогового агента)/проверяемого лица
_______________________________________________________________________________
(наименование идентификационный номер (ИИН/БИН)
2. Включить в состав лиц, производящих проверку, работников органов государственных доходов
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, наименование органа
государственных доходов)
3. Привлечь к проведению проверки следующих специалистов:
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, наименование организации)
4. Исключить из состава лиц, производящих проверку, работников органов государственных доходов и (или) иных специалистов
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, наименование организации и (или)
органа государственных доходов)

* – көшпелі кедендік тексеру мәнін толтыру кезінде Кодекстің 416-бабы 6-тармағын басшылыққа алады;
** – көшпелі кедендік тексеру жүргізу кезінде толтырылмайды;
*** – Салық кодексінің 431-бабы 3-тармағының төртінші абзацында көзделген мерзімді сақтай отырып белгіленген қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының дұрыстығын растау бойынша тақырыптық салықтық тексеруді және көшпелі кедендік тексеруді тағайындау кезінде тексеру мерзімдері күнтізбелік күнмен есептеледі;
**** – көшпелі кедендік тексеру жүргізу кезінде толтырылады;
***** – Салық кодексінің 148-бабы 4-тармағына сәйкес нұсқама Қазақстан Республикасының электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңнамасына сәйкес салық органының уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылуы мүмкін.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
18-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
18-қосымша
нысан
_________________________________                   20__ж. "___"_______
(мемлекеттік кірістер органының атауы, БСН–і)                   (тіркеу күні)
____ жылғы "__" _______ № __ нұсқамаға қосымша нұсқама
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 148-бабына және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 418-бабына сәйкес тапсырылады:
1.______________________________________________________________
(атауы, сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН))
салық төлеушіге (салық агентіне)/тексерілетін тұлғаға қатысты тексеру "__" жұмыс/күнтізбелік күнге* ұзартылсын.
2. Тексеру жүргізуші тұлғалар құрамына мемлекеттік кірістер органының
қызметкерлері: _______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы, мемлекеттік
____________________________________________________________________
кірістер органының атауы)
қосылсын.
3. Тексеру жүргізуге мына мамандар тартылсын:
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), лауазымы, ұйымның атауы)
4. Тексеру жүргізуші тұлғалар құрамынан мемлекеттік кірістер органдарының қызметкерлері және (немесе) өзге де мамандар шығарылсын ___
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), лауазымы, ұйымның және (немесе)
____________________________________________________________________
мемлекеттік кірістер органының атауы)

5. Изменить проверяемый период на c "__" _____ 20__ года по "__" ____ 20__ года
______________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов) (место печати. подпись/ (фамилия
инициалы) либо электронно-цифровая подпись**)
Отметка налогоплательщика (налогового агента)/проверяемого лица об ознакомлении и получении дополнительного предписания (копии).
"__" __________ 20__ года _____________ (подпись) время: ___ часов ___ минут.
Примечание:
Предписание оформляется на фирменном бланке письма органа государственных доходов;
* - при назначении выездной таможенной проверки, срок проверки исчисляется
в календарных днях;
** - в соответствии с пунктом 4 статьи 148 Налогового кодекса предписание может
быть удостоверено электронной цифровой подписью уполномоченного лица органа
государственных доходов в соответствии с законодательством Республики Казахстан
об электронном документе и электронной цифровой подписи.
Приложение 19 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 19
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
Форма
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии),
или полное наименование
налогоплательщика (налогового агента)
____________________________
____________________________
Индивидуальный
идентификационный номер/
бизнес-идентификационный номер
____________________________
Адрес места жительства или
нахождения
____________________________
Извещение о проведении
налоговой проверки
"____"_____________ 20___ года
№ _____
________________________________________________________________________________
(наименование, БИН государственного органа)
В соответствии со статьей 147 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс) уведомляет Вас о проведении периодической налоговой проверки на основе оценки степени риска в следующей форме:
1) комплексной проверки по вопросу исполнения налогового обязательства по всем видам налогов, платежей в бюджет и социальных платежей;
2) тематической проверки по вопросам:
исполнения налогового обязательства по отдельным видам налогов и (или) платежей в бюджет;
полноты и своевременности исчисления, удержания и перечисления социальных платежей;
исполнения банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, обязанностей, установленных Налоговым кодексом, а также Социальным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании";
трансфертного ценообразования;
государственного регулирования производства и оборота отдельных видов подакцизных товаров, а также оборота авиационного топлива, биотоплива, мазута;
определения взаиморасчетов между налогоплательщиком и его дебиторами;
определения налогового обязательства по действию (действиям) по выписке счета-фактуры, совершение которого (которых) признано судом осуществленным (осуществленными) без фактического выполнения работ, оказания услуг, отгрузки товаров;
правомерности применения положений международных договоров (соглашений);
подтверждения достоверности сумм превышения налога на добавленную стоимость, в том числе предъявленных к возврату;
подтверждения предъявленного нерезидентом к возврату подоходного налога из бюджета в связи с применением положений международного договора, регулирующего вопросы избежания двойного налогообложения и предотвращения уклонения от уплаты налогов;
неисполнения налогоплательщиком (налоговым агентом) уведомления органов государственных доходов об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля, в порядке, установленном статьей 115 Налогового кодекса.
Для проведения налоговой проверки Вам необходимо предоставить следующие документы: бухгалтерскую документацию, налоговые формы, налоговую учетную политику, иные документы, являющиеся основанием для определения объектов налогообложения и (или) объектов, связанных с налогообложением, а также для исчисления налогового обязательства.
При проведении налоговой проверки Вы имеете права и должны исполнять обязанности налогоплательщика (налогового агента), предусмотренные Налоговым кодексом.
В соответствии со статьей 187 Налогового кодекса в случае несогласия с настоящим извещением налогоплательщик и налоговый агент имеют право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов или в суд.
Руководитель (Заместитель руководителя)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись, печать
Извещение получил
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), налогоплательщика (налогового агента) подпись, дата
Извещение вручено налогоплательщику (налоговому агенту)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица государственного органа, подпись, дата
Извещение отправлено налогоплательщику (налоговому агенту)
_______________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Примечание:
при извещении налогоплательщика (налогового агента) о проведении периодической налоговой проверки на основе оценки степени риска в форме комплексной и (или) тематической проверки, указывается и отмечается в ячейке вопрос проведения проверки.
Приложение 20 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 20
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление о начисленных суммах налогов, платежей в бюджет и социальных платежей за период с даты представления ликвидационной налоговой отчетности до даты завершения ликвидационной налоговой проверки
"____"_____________ 20___ года
№ _____

5. Тексеру мерзімі 20__ жылғы "__" _______ бастап 20__ жылғы
"__" ________ кезеңіне өзгертілсін.
______________________________ _______________________________
(мемлекеттік кірістер             (М.О. қолы/                   (тегі және қысқаша
органының атауы)                   немесе ЭЦҚ**)             аты-жөні)
Салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның қосымша нұсқамамен танысқаны және оны (көшірмесін) алғаны туралы белгісі.
20__жылғы "__" ________ _________ (қолы) уақыты: ___ сағат ___ минут
Ескертпе:
Нұсқама мемлекеттік кірістер органы хатының фирмалық бланкісінде ресімделеді;
* – көшпелі кедендік тексеру тағайындау кезінде тексеру мерзімі күнтізбелік күнмен есептеледі;
** – Салық кодексінің 148-бабының 4-тармағына сәйкес нұсқама Қазақстан Республикасының электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңнамасына сәйкес салық органының уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылуы мүмкін.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
19-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№146 бұйрығына
19-қосымша
нысан
Салық төлеушінің (салық
агентінін) тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда) немесе
толық атауы
____________________________
____________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
бизнес-сәйкестендіру нөмірі
____________________________
Тұрғылықты жерінің немесе
орналасқан жерінің мекен-жайы
Салықтық тексеру жүргізу туралы хабарландыру
20__ жылғы "___" ________                               № _______
__________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 147-бабына сәйкес Сізді тәуекел дәрежесін бағалау негізінде мерзімдік салықтық тексерулер бойынша келесі нысанда:
1) салықтар, бюджетке төленетін төлемдер мен әлеуметтік төлемдердің барлық түрлері бойынша салықтық міндеттемелерді орындау мәселесі бойынша кешенді тексеріс жүргізу туралы;
2) келесі сұрақтар бойынша:
cалықтардың және (немесе) бюджетке төленетін төлемдердің жекелеген түрлері бойынша салықтық міндеттемені орындау;
әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстап қалу мен аударудың толықтығы және уақытылы болуы;
банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың Салық кодексінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінде және "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының заңында белгіленген міндеттерді орындауы;
трансферттік баға белгілеу;
акцизделетін тауарлардың жекелеген түрлерінің өндірісі мен айналымын, сондай-ақ авиациялық отынның, биоотынның, мазуттың айналымын мемлекеттік реттеу;
салық төлеуші мен оның дебиторлары арасындағы өзара есеп айырысуларды айқындау;
сот жасалуын іс жүзінде жұмыстарды орындамай, қызметтерді көрсетпей, тауарларды тиеп-жөнелтпей жүзеге асырылды деп таныған шот-фактура жазып беру жөніндегі әрекет (әрекеттер) бойынша салықтық міндеттемені айқындау;
халықаралық шарттардың (келісімдердің) ережелерін қолдаудың құқыққа сыйымдылығы;
қосылған құн салығының асып кету сомаларының, оның ішінде қайтару ұсынылған соманың анықтығын растау;
бейрезидент қосарланған салық салуды болғызбау және салықтарды төлеуден жалтаруға жол бермеу мәселелерін реттейтін халықаралық шартың ережелерін қолдануға байланысты бюджеттен қайтаруды ұсынған табыс салығын растау;
Салық кодексінің 115-бабында айқындалған тәртіппен камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы мемлекеттік кірістер органдарының хабарламасын салық төлеушінің (салық агентінің) орындамауы мәселелері бойынша тақырыптық тексеру жүргізілетіні туралы хабарлайды.
Салық тексеруін жүргізу үшін Сіз мынадай құжаттарды: бухгалтерлік құжаттамаларды, салық нысандарын, салықтық есепке алу саясатын, салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілерді айқындау үшін, сондай-ақ салық міндеттемелерін есептеу үшін негіз болып табылатын өзге де құжаттарды беруіңіз қажет.
Салық тексеруін жүргізу кезінде Сіз Салық кодексінде көзделген құқықтарға иесіз және салық төлеушінің (салық агентінің) міндеттерін орындауға міндеттісіз.
Салық кодексінің 187-бабына сәйкес осы хабарландырумен келіспеген жағдайда, салық төлеуші және салық агенті мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа шағымдануға құқылы.
Мемлекеттік органның басшысы (басшының орынбасары)
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, мөрі)
Хабарландыруды алдым
__________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде),
қолы, күні)
Хабарландыру салық төлеушіге (салық агентіне тапсырылды
__________________________________________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде),
қолы, күні)
Хабарландыру салық төлеушіге (салық агентіне) жіберілді
_________________________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Ескерту:
Салық төлеушіні (салық агентін) тәуекел дәрежесін бағалау негізінде мерзімдік салықтық тексерулер кешенді және (немесе) тақырыптық тексеру жүргізу туралы хабарландыру кезінде торкөзде тиісті тексеру жүргізу мәселесі белгіленеді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
20-қосымша
нысан
Таратудың салықтық есептілігі ұсынылған күннен бастап таратудың салықтық тексеруі аяқталған күнге дейінгі кезеңде салықтардың, бюджетке төленетін төлемдердің және әлеуметтік төлемдердің есепке жазылған сомалары туралы хабарлама
20___ жылғы "____" ____________                               № __________
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"
Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі)

В соответствии со статьями 114, 159 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс) и на основании акта налоговой проверки от "___"______20___ года № _____
____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
уведомляет Вас ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), полное наименование налогоплательщика)
_______________________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер (ИИН/БИН), адрес)
1) о начисленной сумме налогов и других обязательных платежей в бюджет:
Тенге
________________________________
(код, наименование платежа)
_______________
(сумма платежа)
________________________________
(код, наименование платежа)
______________
(сумма платежа)
________________________________
(код, наименование платежа)
________________
(сумма платежа)
Итого
________________
(сумма платежа)
за ______________________________________________________________
(налоговый период)
2) о начисленной сумме социальных платежей:
Тенге
________________________________
(код, наименование платежа)
_______________________
(сумма платежа)
________________________________
(код, наименование платежа)
_______________________
(сумма платежа)
________________________________
(код, наименование платежа)
_______________________
(сумма платежа)
Итого
_____________________
(сумма платежа)
за _____________________________________________________________
(налоговый период)
В соответствии со статьей 115 и 159 Налогового кодекса Вам необходимо в течение тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем вручения (получения) настоящего уведомления, уплатить сумму налогов и других обязательных платежей в бюджет в размере
____________________________________________________________
____________________________________________________________
в___________________________________________________________
(наименование государственного органа)
БИН________________________________________________________________
на счет № _____________________________________________________________
(государственного органа)
в ____________________________________________________________________,
(Управление казначейства, БИК)
Уплатить сумму налогов, платежей в бюджеты города районного значения, села поселка, сельского округа:
_____________________________________________________________________________
(БИН аппарата акимов городов районного значения, сел, поселков и сельских округов)
Тенге
________________________________
(код, наименование платежа)
________________________
(сумма платежа)
________________________________
(код, наименование платежа)
________________________
(сумма платежа)
________________________________
(код, наименование платежа)
________________________
(сумма платежа)
Итого
________________________
(сумма платежа)
а также перечислить сумму социальных платежей в размере
_______________________________________________________________________________
в Некоммерческое акционерное общество "Государственная Корпорация "Правительство для граждан".
В случае невыполнения законных требований органов государственных доходов и их должностных лиц к Вам будут применены меры административного взыскания в соответствии со статьей 288 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".

114, 159-баптарына сәйкес және 20__ жылғы "__" ______№___ салық тексеруі актісінің
негізінде ____________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Сізді ___________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
немесе толық атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес
сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), мекенжайы)
______________________________________________________________ үшін
салық және бюджетке төленетін басқа да (салық кезеңі)
1) салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің есептелген сомасы туралы хабардар етеді:
теңге
____________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
____________________
(төлемнің сомасы)
____________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
____________________
(төлемнің сомасы)
____________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
____________________
(төлемнің сомасы)
____________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
______________________
(төлемнің сомасы)
____________________________________________________________ үшін
2) әлеуметтік төлемдердің есептелген сомасы туралы хабардар етеді:
теңге
___________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
______________________
(төлемнің сомасы)
___________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
______________________
(төлемнің сомасы)
___________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
______________________
(төлемнің сомасы)
___________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
______________________
(төлемнің сомасы)
____________________________________________________________ үшін
Салық кодексінің 115 және 159-баптарына сәйкес Сіз аталған соманы осы хабарлама
тапсырылған (алған) күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде
_______________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
БСН–і____________________________№__________________________ шотына
(мемлекеттік органның)
_______________________________________________________ төлеуіңіз қажет
(Қазынашылық басқармасы, БСК)
____________________________________________________________________
(аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппаратының БСН)
Салықтар, төлемдер сомасын аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппаратының бюджетіне төлеу:
теңге
____________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
____________________
(төлемнің сомасы)
____________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
____________________
(төлемнің сомасы)
____________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
____________________
(төлемнің сомасы)
____________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
______________________
(төлемнің сомасы)
және де, "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясы" Коммерциялық емес акционерлік қоғамына әлеуметтік төлемдерді _______________________ көлемінде аудару қажет.
Мемлекеттік кірістер органдары мен олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкес әкімшілік жазаға тарту шаралары қолданылады.

В соответствии со статьями 187, 188 Налогового кодекса налогоплательщик и налоговый агент имеют право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов или в суд, в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя) органа государственных доходов
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление получил:
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) налогоплательщика (налогового агента), подпись,
печать, (за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного
предпринимательства), дата)
Уведомление вручено налогоплательщику (налоговому агенту):
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица государственного
органа, подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику (налоговому агенту):
________________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 21 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 22
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление об устранении нарушений со средней степенью риска, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля
"_____" __________ 20 ___ года                                     № _________
________________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
В соответствии со статьей 96 и подпунктом 10) пункта 2 статьи 114 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс)
Уведомляет Вас____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование
налогоплательщика (налогового агента)
________________________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН) о нарушениях, выявленных "__"__________20____года, по налоговой
отчетности______________________________________________________________________
(наименование и налоговый период налоговой отчетности)
В соответствии с пунктом 2 статьи 96 Налогового кодекса Вам необходимо исполнить настоящее уведомление в течение тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем его вручения (получения).
Исполнением налогоплательщиком (налоговым агентом) уведомления об устранении нарушений со средней степенью риска, выявленных налоговыми органами по результатам камерального контроля, признается:

Салық кодексінің 187, 188-баптарына сәйкес салық төлеуші және салық агенті мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген тәртіппен шағымдануына құқығы бар.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары) _________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым _____________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы,
мөрі (оның ішінде жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды
тұлғаларды қоспағанда, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) тапсырылды _____________
________________________________________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) жіберілді
_______________________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
21-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
22-қосымша
нысан
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған тәуекел дәрежесі орташа бұзушылықтарды жою туралы хабарлама
20__ жылғы "___" _______________                         № _________________
_________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"
Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі)
96-бабына сәйкес Сізді_________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе салық төлеушінің
(салық агентінің) толық атауы)
____________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН))
20___ жылғы "____" _______________________________ салық есептілігі
(салық кезеңі мен салық есептілігінің атауы)
бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабардар етеді.
Салық кодексінің 96-бабының 2-тармағына сәйкес Сіз осы хабарламаны ол табыс етілген (алынған) күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде орындауыңыз қажет.
Салық төлеушінің (салық агентінің):

1) при согласии с указанными в уведомлении нарушениями – устранение выявленных нарушений налогоплательщиком (налоговым агентом) путем: постановки на регистрационный учет в налоговых органах; представления налоговой отчетности по уведомлению за налоговый период, к которому относятся выявленные нарушения; уплаты суммы налога на добавленную стоимость в бюджет, ранее возвращенной из бюджета по требованию налогоплательщика о возврате налога на добавленную стоимость, а также уплаты пени в размере, указанном в пункте 4 статьи 104 Налогового Кодекса, за каждый день с даты перечисления налогоплательщику таких сумм; отзыва, исправления или дополнения счетов-фактур, выписанных в электронной форме, в порядке, установленном налоговым законодательством Республики Казахстан;
2) при несогласии с указанными в уведомлении нарушениями со средней степенью риска – представление в налоговый орган, направивший уведомление об устранении нарушений, выявленных налоговыми органами по результатам камерального контроля, налогоплательщиком (налоговым агентом) на бумажном или электронном носителе пояснения об отсутствии нарушений.
Неисполнение в установленный срок настоящего уведомления влечет приостановление расходных операций по банковским счетам налогоплательщика в соответствии со статьей 118 Налогового кодекса.
В соответствии с пунктом 5 статьи 96 Налогового кодекса при подаче жалобы на уведомление об устранении нарушений, выявленных налоговыми органами по результатам камерального контроля, в вышестоящий налоговый орган и (или) уполномоченный орган или суд, течение срока исполнения уведомления об устранении нарушений, выявленных налоговыми органами по результатам камерального контроля, приостанавливается:
1) со дня принятия жалобы вышестоящим налоговым органом и (или) уполномоченным органом – до вынесения письменного решения вышестоящего налогового органа и (или) уполномоченного органа;
2) со дня принятия судом жалобы (заявления) к производству до вступления в законную силу судебного акта.
Приложение с описанием выявленных нарушений на _________листе (-ах).
Руководитель (заместитель руководителя) государственного органа
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись) Место печати
Уведомление получил_____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
налогоплательщика (налогового агента))
(подпись, дата) Место печати
(за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства)
Уведомление вручено налогоплательщику
(налоговому агенту)
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) или
наименование налогоплательщика:
____________________________________
___________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должностного лица государственного органа,
подпись, дата)
Адрес:
___________________________
___________________________
Уведомление отправлено налогоплательщику
(налоговому агенту)
________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки
и (или) получения)
Приложение 22 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127

1) хабарламада көрсетілген бұзушылықтармен келіскен кезде:
салық органдарында тіркеу есебіне қою;
анықталған бұзушылықтар жататын салық кезеңі үшін хабарлама бойынша салық есептілігін табыс ету;
салық төлеушінің қосылған құн салығын қайтару туралы талабы бойынша бұрын бюджеттен қайтарылған қосылған құн салығының сомасын бюджетке төлеу, сондай-ақ, салық төлеушіге осындай соманы аударған күннен бастап әрбір күн үшін Салық кодексінің 104-бабының 4-тармағында көрсетілген мөлшерде өсімпұл төлеу арқылы;
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген тәртіппен электрондық нысанда жазып берілген шот-фактураларды кері қайтарып алу, түзету немесе толықтыру арқылы жоюы;
2) хабарламада көрсетілген тәуекел дәрежесі орташа бұзушылықтармен келіспеген кезде – бұзушылықтардың жоқтығы туралы түсіндірмені қағаз немесе электрондық жеткізгіште ұсынуы камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған тәуекел дәрежесі орташа бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындады деп танылады.
Осы хабарламаны белгіленген мерзімде орындамау Салық кодексінің 118-бабына сәйкес салық төлеушінің банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұруға әкеп соғады.
Салық кодексінің 96-бабының 5-тармағына сәйкес камералдық бақылау нәтижелері бойынша салық органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға жоғары тұрған салық органына және (немесе) уәкілетті органға немесе сотқа шағым берілген кезде камералдық бақылау нәтижелері бойынша салық органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындау мерзімінің өтуі:
1) жоғары тұрған салық органы және (немесе) уәкілетті орган шағымды қабылдаған күннен бастап – жоғары тұрған салық органының және (немесе) уәкілетті органның жазбаша шешімі шығарылғанға дейін;
2) сот шағымды (өтінішті) іс жүргізуге қабылдаған күннен бастап – сот актісі заңды күшіне енгенге дейін тоқтатыла тұрады.
Анықталған бұзушылықтардың сипаттамалары бар қосымша ___ парақта.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары)__________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) (қолы))
Мөр орны Хабарламаны алдым____________________________ _____________
(салық төлеушінің (салық агентіне) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде),
қолы, күні))
Мөр орны (жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) табыс етілді _____________
____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде), қолы, күні)
Салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе атауы
Мекенжайы: ___________________________________________________
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) жіберілді________________
____________________________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
22-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына

Приложение 22-1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление об устранении нарушений с высокой степенью риска, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля
"_____" __________ 20 ___ года                               № _______________
_______________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
В соответствии со статьей 96 и подпунктом 10) пункта 2 статьи 114 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс)
Уведомляет Вас____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование
налогоплательщика (налогового агента)
________________________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН) о нарушениях, выявленных
"__"__________20____года, по результатам камерального контроля, проведенного после выписки счетов-фактур в электронной форме в целях установления фактического совершения оборота по реализации товаров, выполнению работ и оказанию услуг
________________________________________________________________________________
(налоговый период)
В соответствии с пунктом 2 статьи 96 Налогового кодекса Вам необходимо исполнить настоящее уведомление в течение тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем его вручения (получения).
Исполнением налогоплательщиком (налоговым агентом) уведомления об устранении нарушений с высокой степенью риска, выявленных налоговыми органами по результатам камерального контроля, признается:
1) при согласии с указанными в уведомлении нарушениями – устранение выявленных нарушений налогоплательщиком (налоговым агентом) путем: постановки на регистрационный учет в налоговых органах; представления налоговой отчетности по уведомлению за налоговый период, к которому относятся выявленные нарушения; уплаты суммы налога на добавленную стоимость в бюджет, ранее возвращенной из бюджета по требованию налогоплательщика о возврате налога на добавленную стоимость, а также уплаты пени в размере, указанном в пункте 4 статьи 104 настоящего Налогового Кодекса, за каждый день с даты перечисления налогоплательщику таких сумм; отзыва, исправления или дополнения счетов-фактур, выписанных в электронной форме, в порядке, установленном налоговым законодательством Республики Казахстан;
2) при несогласии с указанными в уведомлении нарушениями с высокой степенью риска – представление в налоговый орган, направивший уведомление об устранении нарушений, выявленных налоговыми органами по результатам камерального контроля, налогоплательщиком (налоговым агентом) на бумажном или электронном носителе пояснения с указанием обстоятельств, подтвержденных документами по осуществлению операций (сделок), указанных в уведомлении.

22-1-қосымша
нысан
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған тәуекел дәрежесі жоғары бұзушылықтарды жою туралы хабарлама
20__ жылғы "___" ________                               № _______________
_________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"
Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі)
96-бабына және 114-бабы 2-тармағының 10) тармақшасына сәйкес Сізді
___________________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе салық
____________________________________________________________________
төлеушінің (салық агентінің) толық атауы)
________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН))
20___ жылғы "____" _____________________________________________
(салық кезеңі)
тауарларды өткізу, жұмыстарды орындау және қызметтер көрсету бойынша іс жүзінде айналым жасауды белгілеу мақсатында электрондық нысанда шот-фактуралар жазып берілгеннен кейін жүргізілген камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабардар етеді.
Салық кодексінің 96-бабының 2-тармағына сәйкес Сіз осы хабарламаны ол табыс етілген (алынған) күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде орындауыңыз қажет.
Салық төлеушінің (салық агентінің):
1) хабарламада көрсетілген бұзушылықтармен келіскен кезде:
салық органдарында тіркеу есебіне қою;
анықталған бұзушылықтар жататын салық кезеңі үшін хабарлама бойынша салық есептілігін табыс ету;
салық төлеушінің қосылған құн салығын қайтару туралы талабы бойынша бұрын бюджеттен қайтарылған қосылған құн салығының сомасын бюджетке төлеу, сондай-ақ, салық төлеушіге осындай соманы аударған күннен бастап әрбір күн үшін Салық кодексінің 104-бабының 4-тармағында көрсетілген мөлшерде өсімпұл төлеу арқылы салық төлеушінің (салық агентінің) анықталған бұзушылықтарды жоюы;
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген тәртіппен электрондық нысанда жазып берілген шот-фактураларды кері қайтарып алу, түзету немесе толықтыру;
2) хабарламада көрсетілген тәуекел дәрежесі жоғары бұзушылықтармен келіспеген кезде – камералдық бақылау нәтижелері бойынша салық органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарлама жіберген салық органына салық төлеуші (салық агенті) қағаз немесе электрондық жеткізгіште, хабарламада көрсетілген операцияларды (мәмілелерді) жүзеге асыру жөніндегі құжаттармен расталған мән-жайларды көрсете отырып түсіндірмені ұсынуы камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған тәуекел дәрежесі жоғары бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындады деп танылады.

Неисполнение в установленный срок настоящего уведомления влечет приостановление расходных операций по банковским счетам налогоплательщика в соответствии со статьей 118 Налогового кодекса и ограничение выписки электронных счетов-фактур в соответствии со статьей 120-1 Налогового кодекса.
В соответствии с пунктом 5 статьи 96 Налогового кодекса при подаче жалобы на уведомление об устранении нарушений, выявленных налоговыми органами по результатам камерального контроля, в вышестоящий налоговый орган и (или) уполномоченный орган или суд, течение срока исполнения уведомления об устранении нарушений, выявленных налоговыми органами по результатам камерального контроля, приостанавливается:
1) со дня принятия жалобы вышестоящим налоговым органом и (или) уполномоченным органом – до вынесения письменного решения вышестоящего налогового органа и (или) уполномоченного органа;
2) со дня принятия судом жалобы (заявления) к производству – до вступления в законную силу судебного акта.
Приложение с описанием выявленных нарушений на _________листе(-ах).
Руководитель (заместитель руководителя) государственного органа
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись) Место печати
Уведомление получил________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), налогоплательщика
(налогового агента)) (подпись, дата)
Место печати
(за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства)
Уведомление вручено налогоплательщику
(налоговому агенту)
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
или наименование
налогоплательщика:
____________________________________
___________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должностного лица государственного органа,
подпись, дата)
Адрес:
___________________________
___________________________
Уведомление отправлено налогоплательщику
(налоговому агенту)
________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки
и (или) получения)
Приложение 23 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 23
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Приложение 24 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 24
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
________________________________________________________________________________
наименование государственного органа
Заключение от "___" _________ 20__года № ____ к акту налоговой проверки от "____" _____________ 20 ___ года № ______по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату из бюджета
Наименование налогоплательщика
Индивидуальный идентификационный номер/ Бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН)
Серия и номер свидетельства о постановке на регистрационный учет по налогу на добавленную стоимость (НДС)
Дата представления декларации по НДС с указанием требования о возврате
Налоговый период, за который представлена декларация НДС с указанием требования о возврате превышения НДС
__квартал 20__ года
Сумма НДС, предъявленная к возврату по требованию, указанному в декларации по НДС
Налоговый период, за который предъявлено требование о возврате превышения суммы НДС
с "__"___ 20__ года по "__"___20___ года
Сумма превышения НДС, подтвержденная к возврату в соответствии с актом налоговой проверки
В том числе:

Осы хабарламаны белгіленген мерзімде орындамау Салық кодексінің 118-бабына сәйкес салық төлеушінің банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұруға және Салық кодексінің 120-1-бабына сәйкес электрондық шот-фактураларды жазып беруді шектеуге әкеп соғады.
Салық кодексінің 96-бабының 5-тармағына сәйкес камералдық бақылау нәтижелері бойынша салық органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға жоғары тұрған салық органына және (немесе) уәкілетті органға немесе сотқа шағым берілген кезде камералдық бақылау нәтижелері бойынша салық органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындау мерзімінің өтуі:
1) жоғары тұрған салық органы және (немесе) уәкілетті орган шағымды қабылдаған күннен бастап – жоғары тұрған салық органының және (немесе) уәкілетті органның жазбаша шешімі шығарылғанға дейін;
2) сот шағымды (өтінішті) іс жүргізуге қабылдаған күннен бастап – сот актісі заңды күшіне енгенге дейін тоқтатыла тұрады.
Анықталған бұзушылықтардың сипаттамалары бар қосымша ___ парақта.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары) __________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) (қолы))
Мөр орны
Хабарламаны алдым____________________________ _____________
(салық төлеушінің (салық агентіне) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде),
қолы, күні))
Мөр орны (жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) табыс етілді _____________
____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде), қолы, күні)
Салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе атауы
Мекенжайы:____________________________________________________
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) жіберілді________________
____________________________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
23-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
23-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
24-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
24-қосымша
нысан
_______________________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Бюджеттен қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығының дұрыстығын растау бойынша салықтық тексеру актісіне
20_ жылғы "___"______ № ____қорытындысы
Салық төлеушінің атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі/ Бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
Қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қою туралы куәлігінің ериясы мен нөмірі (ҚҚС)
Қайтару туралы талапты көрсете отырып ҚҚС бойынша декларациясын тапсырған күні
ҚҚС асып түсуін қайтару туралы талапты көрсете отырып ҚҚС бойынша декларациясы тапсырылған салық кезеңі
20__ жылғы ___тоқсан
ҚҚС бойынша декларациясында көрсетілген талап бойынша қайтаруға ұсынылған ҚҚС сомасы
ҚҚС асып түскен сомасын қайтару туралы талапты ұсынған салық кезеңі
20__ жылғы "__"_____бастап 20_ жылғы "_" __ дейін
Салықтық тексеру актісіне сәйкесқайтаруға расталған ҚҚС асып түскен сомасы
оның ішінде:

1. Сумма превышения НДС, подлежащая возврату исходя из 1/20 доли сумм превышения НДС, в соответствии со статьей 432 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс)
Налоговый период, на который приходится 1/20 доля сумм превышения НДС подлежащая возврату в соответствии со статьей 432 Налогового кодекса
__квартал 20__ года
2. Сумма превышения НДС, подлежащая возврату по полученным ответам на запросы в отношении покупателя продуктов переработки в случае, предусмотренном пунктом 6 статьи 393 Налогового кодекса
Превышение суммы НДС на дату составления заключения "____"______________ 20__ года _________________ тенге.
Таблица № 1
(тенге)
Подтвержденная сумма НДС к возврату в соответствии с актом налоговой проверки
Возвращенная сумма превышения НДС на основании предыдущих заключений
Сумма превышения НДС равная 1/20 доли подлежащая к возврату в соответствующем налоговом периоде
Остаток не возвращенной суммы превышения НДС
налоговый период
сумма НДС
налоговый период
сумма НДС
налоговый период
сумма НДС
налоговый период

1. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 432-бабына сәйкес ҚҚС асып түскен сомаларының 1/20 үлесіне сүйене отырып қайтаруға жататын ҚҚС асып түскен сомасы
Салық кодексінің 432-бабына сәйкес қайтаруға жататын ҚҚС асып түскен сомаларының 1/20 үлесіне тиетін салық кезеңі
20___жыл ___ тоқсан
2. Салық кодексінің 393-бабы 6-тармағында көзделген қайта өңделген өнімдерді сатып алушыға қатысты салған сұрауға алынған жауап бойынша қайтаруға жататын ҚҚС асып түскен сомасы
20__жылғы "____"_______________қорытындыны толтырған күнге ҚҚС сомасының асып түсуі_______________теңгені құрайды.
№1 кесте (теңге)
Салықтық тексеру актісіне сәйкес қайтаруға расталған ҚҚС сомасы
Кейінгі қорытындылардың негізінде қайтарылған ҚҚС асып түскен сомасы
Тиісті салық кезеңінде қайтаруға жататын 1/20 үлесіне тең ҚҚС асып түскен сомасы
Қайтарылмаған ҚҚС асып түскен сомасының қалдығы
Салық кезеңі
ҚҚС сомасы
Салық кезеңі
ҚҚС сомасы
Салық кезеңі
ҚҚС сомасы
Салық кезеңі

сумма НДС (гр.2–гр.4–гр.6)
1
2
3
4
5
6
7
8
с "__"____ 20__ года по "__" ___20__ года
с "__"____ 20__ года по "__" ___20__ года
___ квартал 20___ год
с "__"____ 20__ года по "__" ___20__ года
Таблица № 2 (тенге)
№ п/п
Запрос на проведение проверки в отношении покупателя продуктов переработки налоговой службой государства-члена Евразийского экономического союза
Код государства-члена Евразийского экономического союза
Наименование покупателя
Ответ на запрос о проведении проверки
Сумма НДС, по продуктам переработки использованным для целей оборотов облагаемых по нулевой ставке
дата
дата
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
3
Итого
Сумма НДС, подлежащая к возврату из бюджета, составляет ___________ тенге
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись работника ответственного
отдела (управления)
Руководитель ответственного управления (отдела)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Вручено налогоплательщику _________________________ "__"_______ 20 года
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись
Приложение 25 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 28
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление о непредставлении налоговой отчетности в срок, установленный налоговым законодательством Республики Казахстан
"____"_____________ 20___ года
№ ______
_______________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)

ҚҚС сомасы (2бағ.–4бағ.–6бағ.)
20__ жылғы "__" "_____" 20__ жылғы
"__" "_____"
20__ жылғы "__" "_____" 20__ жылғы
"__" "_____"
20__ жылғы "__" "_____" 20__ жылғы
"__" "_____"
20__ жылғы "__" "_____" 20__ жылғы
"__" "_____"
№2 кесте (теңге)
№ р/с
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің салық қызметі, қайта өңделген өнімдерді сатып алушыға қатысты тексеру жүргізуге сұрау салу
Еуразиялық экономикалық одағына мүше мемлекеттің коды
Сатып алушының атауы
Тексеру жүргізу туралы салған сұрауға жауап
Нөлдік мөлшерлеме бойынша салық салынатын айналымның мақсаты үшін пайдаланған қайта өңделген өнімдер бойынша ҚҚС сомасы
нөмірі
күні
дата
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
3
Жиынтығы
Бюджеттен қайтаруға жататын ҚҚС сомасы__________________ теңгені құрайды.
_________________________________________________________________
(тегі, аты, жөні (ол болған жағдайда), жауапты бөлімнің (басқарма) жұмыскер
лауазымы және қолы)
Жауапты басқарманың (бөлім) басшысы __________________________
(қолы) (тегі, аты, жөні, (ол болған кезде))
Салық төлеушіге табыс етілді____________________________________
20_жылғы "__"_________
_____________________________________________________________
(тегі, аты, жөні (ол болған кезде), лауазымы және қолы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
25-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
28-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген мерзімде салық есептілігінің табыс етілмеуі туралы хабарлама
20___ жылғы "___" ______                                           № ________
________________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"
Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі)

В соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 114 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс) уведомляет Вас
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование налогоплательщика,
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер ИИН/БИН))
_______________________________________________________________________________
о непредставлении налоговой отчетности:
_______________________________________________________________________________
(наименование и налоговый период налоговой отчетности)
В случае неисполнения настоящего уведомления в течение тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем вручения, по Вашим банковским счетам будут приостановлены расходные операции. В соответствии со статьями 187 и 188 Налогового кодекса в случае несогласия с вышеуказанным уведомлением налогоплательщик или его уполномоченный представитель имеют право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов или в суд в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель Руководителя) государственного органа
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление получил
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование налогоплательщика
(налогового агента), подпись, печать (при наличии), дата)
Уведомление вручено налогоплательщику (налоговому агенту)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного лица государственного
органа, подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику (налоговому агенту)
______________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 26 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 30
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление о подтверждении места нахождения (отсутствия) налогоплательщика
"____"_____________ 20___ года № ____
В соответствии со статьями 70, 85, 114, 118 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс)
____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
Уведомляет Вас,____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование
налогоплательщика, индивидуальный идентификационный
номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН)
________________________________________________________________________________
адрес места нахождения, указанный в регистрационных данных)
что по результатам налогового обследования, проведенного "____" __________ 20___года,
установлено Ваше отсутствие по месту нахождения, указанному в регистрационных данных.
В связи с чем, Вы обязаны в течение двадцати рабочих дней с даты направления уведомления в явочном порядке представить в орган государственных доходов письменное пояснение о причинах отсутствия в момент налогового обследования с приложением нотариально засвидетельствованных копий документов, подтверждающих место нахождения налогоплательщика.
В случае неисполнения данного требования в отношении Вас будут реализованы следующие действия, установленные Налоговым кодексом:

114-бабы 2-тармағы 5) тармақшасына сәйкес Сізді ______________________
__________________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
__________________________________________________________________
немесе толық атауы, мекен-жайы)
__________________________________________________________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі (БСН/ЖСН))
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(салық есептілігінің атауы және салық кезеңі)
__________________________________________________________________
салық есептілігін табыс етілмегені туралы хабардар етеді.
Осы хабарлама тапсырылған күннен кейінгі күннен бастап 30 жұмыс күні ішінде орындалмаған жағдайда, Сіздің банк шоттарыңыз бойынша шығыс операциялары тоқтата тұратын болады.
Салық кодексінің 187, 188-баптарына сәйкес салық төлеушінің немесе оның уәкілетті өкілінің мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа Қазақстан Республикасының Заңдарында көзделген тәртіппен шағымдануына құқығы бар.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары)_________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, мөрі)
Хабарламаны _____________________________________________ алдым.
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде),
қолы, мөрі (болған кезде), күні)
Хабарлама салық төлеушіге ___________________________ тапсырылды.
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде),
қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге ______________________________жіберілді.
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
26-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
30-қосымша
нысан
Салық төлеушінің тұрған жерін (жоқтығын) растау туралы хабарлама
20___ жылғы "___" ______                                                 № _
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"
Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі)
70, 85, 114, 118-баптарына сәйкес _______________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Сізге, __________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе атауы,
____________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі (БСН/ЖСН), мекенжайы)
20___ жылы "___" _____________ өткізілген салықтық тексеру нәтижелері бойынша тіркеу мәліметтерінде көрcетілген орналасқан жеріңіз бойынша Сіздің болмағандығыңыз анықталғанын хабарлайды.
Осыған байланысты, Сіз хабарлама жіберілген күннен бастап жиырма жұмыс күнінің ішінде келу тәртібінде мемлекеттік кірістер органына жазбаша түрде тексеру кезінде болмау себептеріңіз туралы түсініктемеге қоса, салық төлеушінің орналасқан жерін растайтын құжаттардың нотариат куәландырғанкөшірмесін беруге міндеттісіз.
Осы талаптарды орындамаған жағдайда, Сізге қатысты Салық кодексімен белгіленген мынадай әрекет теріске асырылады:

1) приостановление расходных операций по банковским счетам;
2) снятие с регистрационного учета по налогу на добавленную стоимость на основании решения органа государственных доходов.
В соответствии со статьей 187 Налогового кодекса налогоплательщик или его уполномоченный представитель имеют право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов или в суд.
Руководитель (заместитель руководителя) государственного органа
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление отправлено налогоплательщику (налоговому агенту)
________________________________________________________________________________
(подтверждающий документ о факте отправки и (или) получения
Приложение 27 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 31
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Налоговое требование
"____"_____________ 20___ года
№ _______
____________________________________________________________________
(наименование компетентного органа иностранного государства, которому
направляется)
________________________________________________________________________________
(требование и его адрес)
________________________________________________________________________________
(наименование компетентного органа либо его уполномоченный орган)
Республика Казахстан в соответствии со статьей 677 Кодекса Республики Казахстан "О
налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и
________________________________________________________________________________
(наименование международного договора)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
обращается в целях получения помощи в сборе налогов в отношении следующего
налогоплательщика,
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии) физического лица
________________________________________________________________________________
наименование юридического лица)
________________________________________________________________________________
Номер налоговой регистрации в стране резидентства:
________________________________________________________________________________
адрес в стране резидентства:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Вид, номер и дата выдачи документа, удостоверяющего личность физического лица:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Работодатель физического лица в стране резидентства и его адрес:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес пребывания (регистрации) в Республике Казахстан:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Имущество налогоплательщика во владении у третьего лица (если имеется):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Другие важные сведения:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Налоговое требование составлено в целях сбора налоговой задолженности.
Сумма налоговой задолженности в Республике Казахстан в тенге:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Сумма налоговой задолженности в Республике Казахстан в иностранной валюте:
Код валюты*
Просим перечислить собранную сумму на банковский счет:
________________________________________________________________________________
Наименование/Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и адрес владельца банковского
счета: __________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Уведомление об уплате налога было отправлено лицу, имеющему налоговую задолженность
(дата) __________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Я, нижеподписавшийся:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица компетентного либо
уполномоченного органа)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Утверждаю, что:
Налоговое требование касается налогов, предусмотренных вышеназванным международным договором, не оспаривается, не опровергается апелляцией на решение административного органа в административный орган вышестоящей инстанции или апелляции в суд.
Налоговое требование осуществляется принудительно в рамках международного договора.
Взыскание указанных налогов в Республике Казахстан не представляется возможным.
Информация, представленная в данном документе, достоверна.
Помощь запрашивается компетентным органом в рамках вышеназванного международного договора. Сумма задолженности в разрезе видов налогов прилагается.
Подпись ___________________ место печати
Дата _____________________________

1) банк шоттарыбойыншашығысоперацияларынтоқтататұру;
2) мемлекеттік кірістер органының шешімі негізінде қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебінен шығару.
Салық кодексінің 187-бабына сәйкес салық төлеуші немесе оның уәкілетті өкілі мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғаларының әрекетін (әрекетсіздігін) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа шағымдануға құқығы бар.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары) _________________________________________
(тегі, аты, әкесініңаты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) жіберілді _______________
(жіберу және (немесе) алу фактісі туралы растайтын құжат)
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
27-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
31-қосымша
нысан
Салық талабы
20__ жылғы "___" _______                                           № _______
____________________________________________________________________
(талап жіберілетін шет мемлекетінің құзыретті органның атауы және оның
____________________________________________________________________
мекенжайы)
___________________________________________________________________
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"
Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық Кодексі)
677-бабына сәйкес _____
____________________________________________________________________
(құзыретті не уәкілетті органның атауы)
____________________________________________________________________ сәйкес
______________________________________________________________
(халықаралық шарттың атауы)
Қазақстан Республикасында салық берешегі бар мына салық төлеушіге қатысты
салықтарды жинауға көмек алу мақсатында жүгінеді:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/заңды тұлғаның
____________________________________________________________________ атауы)
Резиденттік еліндегі салықтық тіркеу нөмірі_________________________
Резиденттік еліндегі мекенжайы: __________________________________
____________________________________________________________________
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың түрі,нөмірі және берілген
күні _________________________________________________________
жеке тұлғаның резиденттік еліндегі жұмыс берушісі және оның
мекенжайы___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасына келген (тіркеу) мекенжайы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Салық төлеушінің үшінші жақтың иелігіндегі мүлкі (ол болған жағдайда):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Басқа да маңызды мәліметтер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Салық талабы салық берешегін жинау мақсатында жасалды.
Қазақстан Республикасындағы салық берешегінің сомасы, теңгеде:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасындағы салық берешегінің сомасы, шетел валютасында:
________________________________________________________
Валюта коды*
Жиналған соманы________________________________________________
(банк шоты иесінің атауы/тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
____________________________________________________________________
және мекен жайы)
___________________________________________________________________
_______________________________________ банк шотына аударуды сұраймыз.
Салық төлеу туралы хабарлама салық берешегі бар тұлғаға жіберілді (күні)
___________________________________________________________________
Мен, төменде қол қоюшы ________________________________________
(құзыретті не уәкілетті органның тұлғасының лауазымы және тегі, аты,әкесінің
____________________________________________________________________ аты
(ол болған жағдайда))
____________________________________________________________________
Бекітемін:
Салық талабы жоғарыда көрсетілген халықаралық шартпен көзделген салықтарға қатысты, дауланбайды, әкімшілік органның шешіміне жоғары тұрған инстанцияның әкімшілік органына апелляциямен және сотқа апелляциямен теріске шығарылмайды. Салық талабы халықаралық шарт шеңберінде мәжбүрлі түрде жүзеге асырылады. Көрсетілген салықтарды Қазақстан Республикасында өндіріп алу мүмкін емес. Осы құжатта көрсетілген ақпарат дұрыс.
Көмекті жоғарыда аталған халықаралық шарт шеңберінде құзыретті орган сұратады. Салық түрлері бөлігінде берешек сомасы қоса беріледі.
Қолы _________________ мөр орны
Күні __________________

Примечание: * При заполнении графы "Код валюты" необходимо указывать код валюты в соответствии с приложением 23 "Классификатор валют", утвержденный Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций"
Приложение 28 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 32
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Решение о назначении контроля
"____"_____________ 20___ года
№ _______
________________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) РЕШИЛ:
1) осуществить контроль в
________________________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного государственного органа/ местного
исполнительного органа)
________________________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН)
Обоснование назначения контроля: _______________________________
2) для осуществления контроля направить:
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность работника (-ов)
государственного органа (-ов))
3) срок проведения контроля ___ рабочих дней с момента вручения решения
4) период осуществления контроля установить с "__" _____ 20__ года по "___" __________20___ года
5) вопросы осуществления контроля ________________________________
________________________________________________________________
6) привлечь к осуществлению контроля работника (-ов):
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность привлеченного (-ых)
работника (-ов) из других государственных органов)
Руководитель государственного органа ________________________________
Место печати (подпись)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Ознакомлен (-а) и решение (копию) получил (-а):
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного лица уполномоченного
государственного органа/ местного исполнительного органа, подпись, дата)
Приложение 29 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 33
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Дополнительное решение к решению о назначении контроля от "__" _______ года № _____
"____"_____________ 20___ года
№ _______
________________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных
платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) РЕШИЛ:

Ескертпе: * "Валюта коды" бағанын толтырған кезде "Кеден декларацияларын толтыру үшін пайдаланылатын жіктеуіштер туралы" Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген 23 "Валюталар жіктеуіші" қосымшасына сәйкес валюталардың кодын көрсету қажет.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
28-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
32-қосымша
нысан
Бақылауды тағайындау туралы шешім
20 __ жылғы "___" ________                                     № ____
(тіркеу күні)
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес ШЕШТІ:
1) _____________________________________________________________
(уәкілетті мемлекеттік органының/жергілікті атқарушы органның толық атауы)
___________________________________________________ бақылау жүргізуге
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)_____
____________________________________________________________________
Бақылауды тағайындау негіздемесі:______________________________________
2) бақылау жүргізу үшін жіберілсін:_________________________________
(мемлекеттік орган(дар)ның лауазымды тұлғасы(лары)ның лауазымы, тегі, аты,
____________________________________________________________________ әкесінің аты (ол болған жағдайда))
3) бақылау өткізу мерзімі шешімді тапсырған кезден бастап__ жұмыс күні
4) бақылау жүргізілетін кезең 20__ жылғы "__"_______ бастап 20__
жылғы "___" ________ дейін белгіленсін.
5) бақылау жүргізу сұрақтары______________________________________
____________________________________________________________________
6) бақылау жүргізуге мынадай маман(-дар) жұмылдырылсын: __________
____________________________________________________________________
(тексеру жүргізуге басқа мемлекеттік органдардан жұмылдырылған
____________________________________________________________________
маман(-дар)ның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Мемлекеттік органның басшысы ___________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (қолы) _____________________________________________
Таныстым және шешімді (көшірмесін) алдым: _______________________
(уәкілетті мемлекеттік органның/жергілікті атқарушы органның лауазымды
____________________________________________________________________
тұлғасының (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
29-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
33-қосымша
нысан
Бақылауды тағайындау туралы 20__ жылғы "___" _________ № ______ шешімге қосымша шешім
20__ жылғы "___" _____________                               № _______
(тіркеу күні)
_________________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес ШЕШТІ:

1) продлить срок осуществления контроля на "____" рабочих дней в уполномоченном
Государственном органе/местном исполнительном органе__________________
_________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного государственного органа/местного исполнительного
органа) индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер (ИИН/БИН) ___________
2) продлить период осуществления контроля с "__" ___________ 20___ года по "__" __________ 20___ года
3) включить в состав лиц, осуществляющих контроль, работника (-ов) органа (-ов) государственных доходов:________________________________
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность работника (-ов)
государственного органа (-ов))
4) привлечь к осуществлению контроля следующего (-их) работника (-ов):
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность привлеченного (-ых)
работника (-ов) из других государственных органов)
5) исключить из состава лиц, осуществляющих контроль, работника (-ов) органов государственных доходов и (или) иного (-ых) работника (-ов)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
Руководитель государственного органа ________________________________
Место печати                               (подпись)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Ознакомлен (-а) и дополнительное решение (копию) получил (а):
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного лица уполномоченного
государственного органа/местного исполнительного органа, подпись, дата)
Приложение 30 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 34
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Требование
об устранении нарушений налогового законодательства Республики Казахстан
"____"_____________ 20___ года
№ ______
В соответствии с пунктом 8 статьи 175 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и
других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс)
_______________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
сообщает Вам ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), руководителя уполномоченного
государственного органа/местного исполнительного органа, полное
наименование уполномоченного государственного органа/ местного
исполнительного органа, адрес)
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
(ИИН/БИН) _____________________________________________________________________
о необходимости устранения нарушений налогового законодательства Республики
Казахстан: ______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(суть нарушения, с указанием сумм, подлежащих внесению в бюджет (при наличии))
________________________________________________________________________________
В соответствии со статьей 175 Налогового кодекса Вам необходимо устранить нарушение (-я) указанное (-ые) в акте контроля № __ от _____ 20___ года в течение тридцати рабочих дней со дня вручения (получения) настоящего требования.

1) _____________________________________________________________
(уәкілетті мемлекеттік органның/жергілікті атқарушы органның атауы)
уәкілетті мемлекеттік органындағы/жергілікті атқарушы органдағы бақылау мерзімі "___" жұмыс күніне ұзартылсын.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН) ____
2) бақылау кезеңі 20__ жылғы "__"________ бастап 20__ жылғы "___" _____________
дейін ұзартылсын.
3) бақылау жүргізіп жатқан тұлғалардың құрамына мемлекеттік кірістер органның
мынадай мамандары қосылсын:_________________________________
(мемлекеттік орган (-дар)ның лауазымды тұлғасының (тұлғаларының)
лауазымы, аты-жөні)
4) бақылау жүргізуге мынадай маман (-дар) жұмылдырылсын:_________
____________________________________________________________________
(бақылау жүргізуге басқа мемлекеттік органдардан жұмылдырылған маман (-дар)ның аты-жөні)
5) бақылау жүргізіп жатқан тұлғалардың құрамынан мынадай мемлекеттік кірістер органдарының мамандары және (немесе) басқа мамандар шығарылсын:
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы)
Мемлекеттік органның басшысы___________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын (қолы) куәләндыратын құжатта көрсетілсе)
Мөр орны
Таныстым және шешімді (көшірмесін) алдым:
____________________________________________________________________
(уәкілетті мемлекеттік органның/жергілікті атқарушы органның лауазымды
тұлғасының аты-жөні, қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
30-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
34-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасының салық заңнамасын бұзушылықты жою туралы талабы
20__ жылғы "___" ____________                                     № _______
(тіркеу күні)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"
Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 175-бабы 8-тармағына
сәйкес_______________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Сізге ___________________________________________________________
(уәкілетті мемлекеттік органның/жергілікті атқарушы органның басшысының
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), уәкілетті мемлекеттік
____________________________________________________________________
органның/жергілікті атқарушы органның толық атауы, мекенжайы)
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы салық заңнамасынының бұзушылықтарын жою қажеттігі
туралы хабарлайды: __________________________________________
(бюджетке енгізілуі тиіс соммалар (ол болған жағдайда) көрсетіле отырып,
____________________________________________________________________
бұзушылық мәні)
Салық кодексінің 175-бабына сәйкес Сізге осы талапты табыс еткен (алған) күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде бұзушылықтарды жою қажет.
Олар жойылмаған жағдайда Сіз Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапқа тартыласыз.

В случае их не устранения Вы будете привлечены к ответственности в соответствии с законодательством Республики Казахстан. В соответствии со статьями 187, 188 Налогового кодекса Вы имеете право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов или в суд в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Руководитель государственного органа _________________________________
Место печати                               (подпись)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Требование получил ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), руководителя
уполномоченного государственного органа/ местного
исполнительного органа, подпись, дата)
Требование вручил уполномоченному государственному органу/ местному
исполнительному органу
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица государственного органа, подпись, дата)
Требование отправлено уполномоченному государственному органу/местному
исполнительному органу
________________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и
Приложение 31 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 34-1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление об устранении нарушений налогового законодательства
Республики Казахстан
"____"_____________ 20___ года
№ _______
В соответствии с подпунктом 12) пункта 2 статьи 114 Кодекса Республики Казахстан
"О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
________________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
уведомляет Вас, _________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), полное наименование
налогоплательщика (налогового агента)
________________________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН), адрес)
________________________________________________________________________________
об устранении допущенных нарушений налогового законодательства:
________________________________________________________________________________
(суть нарушения)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________

Салық кодексінің 187, 188-баптарына сәйкес салық төлеушінің немесе оның уәкілетті өкілінің мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа Қазақстан Республикасының Заңдарында көзделген тәртіппен шағымдануына құқығы бар.
Мемлекеттік органның басшысы__________________________________
(мөр орны қолы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Талапты алдым__________________________________________________
(уәкілетті мемлекеттік орган/жергілікті атқарушы орган басшысының тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда),қолы, күні)
Талапты уәкілеттi мемлекеттік органға/жергілікті атқарушы органға табыс еттім
_________________________________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
____________________________________________________________________
(ол болған жағдайда), қолы, күні)
Талап уәкілетті мемлекеттік органға/жергілікті атқарушы органға жіберілді
____________________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
31-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
34-1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының салық заңнамасын бұзушылықтарды жою туралы хабарлама
20___ жылғы "_____" __________                               № _____________
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"
Қазақстан Республикасының Кодексінің (Салық кодексі) 114-бабы 2-тармағының
12) тармақшасына сәйкес _________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Сізді______________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде),
____________________________________________________________________
толық атауы,жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
____________________________________________________________________
(ЖСН/БСН), мекен-жайы) жол берілген салық заңнамасының бұзушылықтары туралы
хабарлайды: _______________________________________________________________
(бұзушылық мәні)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

В соответствии с пунктом 5 статьи 115 Налогового кодекса Вам необходимо устранить допущенные нарушения в течение тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем вручения настоящего уведомления.
В случае не выполнения законных требований органов государственных доходов и их должностных лиц к Вам будут применены административные взыскания в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях.
В соответствии со статьями 187, 188 Налогового кодекса налогоплательщик или его уполномоченный представитель имеют право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов или в суд, в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя) государственного органа
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление получил ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), налогоплательщика
(налогового агента)/должностного лица налогоплательщика
(налогового агента), подпись, дата)
Уведомление вручено налогоплательщику (налоговому агенту)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного лица государственного органа, подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику (налоговому агенту)
________________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 32 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 35
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление об итогах рассмотрения жалобы налогоплательщика (налогового агента) на уведомление о результатах проверки
"____"_____________ 20___ года
№ _______
В соответствии со статьями 114 и 182 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и
других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс)
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
по результатам рассмотрения жалобы от "____"________________20_года
________________________________________________________________________________
(указать предмет обжалования – уведомление о результатах проверки)
________________________________________________________________________________
уведомляет Вас
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование налогоплательщика
(налогового агента), индивидуальный идентификационный номер/бизнес-
идентификационный номер (ИИН/ БИН), юридический адрес)
о вынесении следующего решения по жалобе:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________

Салық кодексінің 115-бабы 5-тармағына сәйкес Сізге жіберілген бұзушылықтарды осы хабарлама ұсынылған күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде жою қажет.
Олар жойылмаған жағдайда салық төлеуші Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жауапқа тартылады.
Салық кодексінің 187, 188-бабтарына сәйкес салық төлеушінің немесе оның уәкілетті өкілінің мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғалары әрекетіне (әрекетсіздігіне) Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген тәртіппен мемлекеттік кірістер органдарының жоғары тұрған органына немесе сотқа шағымдануына құқығы бар.
Мемлекеттік органның басшысы (басшының орынбасары)
_________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым ____________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің)/салық төлеушінің (салық агентінің)
лауазымды тұлғасыныңтегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) табыс етілді
____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) жіберілді
____________________________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
32-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
35-қосымша
нысан
Тексеру нәтижелері туралы хабарламаға салық төлеушінің (салық агентінің) шағымын қарау қорытындылары туралы хабарлама
20__ жылғы "___" _________                                     № _______
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"
Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 114 және 182-баптарына
сәйкес_______________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
20__ жылғы "____" ______________ шағымыңызды қарау нәтижелері бойынша
____________________________________________________________________
(тексеру нәтижелері туралы хабарламаға шағымның мәнін көрсету)
Cізді, _______________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе
толық атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН),
заңды мекен-жайы)
шағым бойынша мынадай шешім қабылданғаны туралы хабардар етеді:
____________________________________________________________________

3. Сумма уменьшенного убытка с учетом результатов рассмотрения жалобы составляет (не подлежит уплате в бюджет):
тенге
_________________________________________________________________
(сумма убытка)
за __________________________________________
(проверяемый период)
4. Сумма превышения налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над
суммой начисленного налога, не подтвержденной к возврату, с учетом результатов
рассмотрения жалобы составляет (не подлежит уплате в бюджет):
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
за _______________________________________
(проверяемый период)
5. Сумма превышения налога на добавленную стоимость, возвращенная из бюджета и
не подтвержденная к возврату, с учетом результатов рассмотрения жалобы составляет:
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
Сумма пени
за _______________________________________
(проверяемый период)
6. Сумма корпоративного (индивидуального) подоходного налога, удержанного у
источника выплаты с доходов нерезидентов, не подтвержденная к возврату, с учетом
результатов рассмотрения жалобы составляет (не подлежит уплате в бюджет):
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
за __________________________________________
(проверяемый период)
В соответствии со статьей 115 Налогового кодекса Вам необходимо:
1) уплатить сумму налогов и других обязательных платежей в бюджет и пени в размере
_______________________________________________________________________________
в ______________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
БИН ___________________________________________________________________________
на счет № ______________________________________________________________________
(органа государственных доходов)
в_______________________________________________________________________________
(Управление казначейства, БИК)
2) уплатить сумму налогов, платежей и пени в бюджеты города районного значения,
села, поселка, сельского округа:
________________________________________________________________________________
(БИН аппарата акимов городов районного значения, сел, поселков и сельских округов)
тенге
№ п/п
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма платежа, налога
Сумма пени
Итого сумма
2
3
4
5
6
Итого
3) перечислить сумму обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных взносов, социальных отчислений и пени в размере:
______________________________________________________________________________
в Некоммерческое акционерное общество "Государственная Корпорация "Правительство для граждан". Налогоплательщик (налоговый агент) имеет право на обжалование результатов проверки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя) органа государственных доходов
______________________________________________________________________________
(фамилия и инициалы, подпись, печать)
Уведомление получил
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) налогоплательщика (налогового агента), подпись,
печать (за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного
предпринимательства), дата) Уведомление вручено налогоплательщику (налоговому агенту)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица органа государственных
доходов, подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику (налоговому агенту):
________________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Примечание:
понятия, используемые в рамках настоящей формы применяются в том значении, в котором они используются в Кодексе Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс
Приложение 33 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 38
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление о сумме налогов, исчисленных органом государственных доходов
"____"_____________ 20___ года
№ _____
________________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)

3. ________________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, кемітілген залал сомасы мынаны құрайды (бюджетке төленуге жатпайтын):
теңге
____________________________________________________________________
(залал сомасы)
4.________________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, қайтарылуға расталмаған есептелген салық сомасынан қосылған құн салығының асып кету сомасы мынаны құрайды:
теңге
Бюджеттік сыныптама коды
Бюджеттік сыныптама кодының атауы
Салық сомасы
5. ________________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, бюджеттен қайтарылған және қайтарылуға расталмаған қосылған құн салығының асып кету сомасы мынаны құрайды:
теңге
Бюджеттік сыныптама коды
Бюджеттік сыныптама кодының атауы
Салық сомасы
Өсімпұл сомасы
6. _______________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, қайтарылуға расталмаған, резидент еместердің табыстарының төлем көзінен ұсталған корпоративтік (жеке) табыс салығының сомасы мынаны құрайды (бюджетке төленуге жатпайтын):
теңге
Бюджеттік сыныптама коды
Бюджеттік сыныптама кодының атауы
Салық сомасы
Салық кодексінің 115-бабына сәйкес Сізге:
1) ______________________ мөлшеріндегі салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер және өсімпұл сомасын________________
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
БСН ___________________________________ № _______________ шотына
(мемлекеттік кірістер органы)
________________________________________________________________
(Қазынашылық басқармасы, банктік сәйкестендіру коды (БСК)
2) ________________________________________________ мөлшеріндегі аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджетіне салықтардың, төлемдердің және өсімпұлдардың сомасын_________________
________________________________________________________________
(аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппаратының БСН)
теңге
р/с
Бюджеттік жіктеу коды
Бюджеттік жіктеу кодының атауы
Төлемнің, салықтың сомасы
Өсімпұл сомасы
Жиыны сома
1
2
3
4
5
6
1
2
3
Барлығы
3) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына ______________ ______________________________ мөлшеріндегі міндетті зейнетақы жарналар, міндетті кәсіби жарналар, әлеуметтік аударымдар мен өсімпұлдар сомаларын төлеу қажет.
Салық төлеушінің (салық агентінің) Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен салықтық тексеруі нәтижелеріне шағым жасауға құқығы бар.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы
(басшының орынбасары) __________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым______________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы,
мөрі (жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда), күні)
Хабарламаны салық төлеушіге (салық агентіне) тапсырды____________
(мемлекеттік кірістер органының лауазымды
___________________________________________________________________
тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) жіберілді________________
________________________________________________________________
(жіберу (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Ескертпе:
Осы нысан шеңберінде пайдаланылатын ұғымдар "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) пайдаланылатын ұғымдар мәнінде қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
33-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
38-қосымша
нысан
20__жылғы "__"________ № __________ Мемлекеттік кірістер органы есептеген салықтардың сомасы туралы хабарлама
______________________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)

В соответствии со статьями 37 и 114 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и
других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс)
уведомляет Вас
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес)
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ____________________________
о необходимости уплаты налога на имущество в бюджет
тенге
Код органа государственных доходов
Код бюджетной классификации
Место нахождения объекта налогообложения
Объект налогообложения
Налоговая база
Сумма налога за текущий год КНП (код назначения платежа) 911
Недоимка (-), переплата (+) прошлых лет КНП (код назначения платежа) 994
Пеня КНП (код назначения платежа) 912
Итого к уплате
1
2
3
4
5
6
7
8
9
За________________________
(налоговый период)

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 37 және 114-баптарына сәйкес Сізге_____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), мекенжайы)
__________________________________ жеке сәйкестендіру нөмірі ____________
бюджетке мынадай салықтарды төлеудің қажеті туралы хабарлайды
теңге
Мемлекеттік кірістер органың коды
Бюджет жіктеме коды
Салық алу объектісінің орналасқан орны
Салық салу объектісі
Салық базасы
911 ТБК ағымдағы жыл үшін сомасы (төлемнің тапсырмасының коды)
994ТБК өткен жылдардың (–) бересі, (+) асыра төлеу ТБК (төлемнің тапсырмасының коды)
Өсімпұл ТБК (төлемнің тапсырмасының коды) 992
Төлеуге барлығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
________________________үшін (салық кезеңі)

Вам необходимо уплатить данную сумму налогов в срок до 1 октября 20__года.
В случае неуплаты данной суммы налогов в срок, указанный в настоящем
уведомлении, будет начислена пеня в размере, установленном статьей 117 Налогового
кодекса.
В соответствии со статьями 187, 188 Налогового кодекса Вы имеете право обжаловать
действие (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов вышестоящему
органу государственных доходов или в суд, в порядке, предусмотренном законами
Республики Казахстан.
Руководитель государственного органа
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление отправлено (вручено) налогоплательщику
________________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 34 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 39
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление
о начисленной сумме платы за эмиссии в окружающую среду на основании сведений уполномоченного государственного органа в области охраны окружающей среды
"____"_____________ 20___ года
№ ____
В соответствии со статьями 573 и 577 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и
других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
уведомляет Вас __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), полное наименование налогоплательщика)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН), адрес)
о начисленной сумме платы за эмиссии в окружающую среду:
тенге
Наименование органа в области охраны окружающей среды
Номер и дата акта государственного экологического контроля
Место нахождение объекта налогообложения
Вид объекта налогообложения
Налоговый период
Начисленная сумма платы за текущий год КНП (код назначения платежа) 991
Начисленная сумма платы прошлых лет КНП (код назначения платежа) 994
Пеня КНП (код назначения платежа) 992
Итого к уплате
1
2
3
4
5
6
7
8
9
В соответствии с пунктом 5 статьи 115 Налогового кодекса Вам необходимо в течение
тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем вручения настоящего уведомления,
уплатить в бюджет по коду бюджетной классификации 105316 сумму начисленной платы за
эмиссии в окружающую среду в размере
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
в ______________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
БИН_________________________________ на счет № _________________________________
в______________________________________________________________________________
(Управление казначейства, банковский идентификационный код (БИК)
В случае невыполнения законных требований органов государственных доходов и их
должностных лиц к Вам будут применены меры административного взыскания в
соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях.

Сізге 20__ жылғы 1 қазанға дейін осы салықтар сомасын төлеу қажет.
Осы хабарламада көрсетілген салықтар сомасын мерзімінде төлемеген жағдайда, Салық кодексінің 117-бабында белгіленген мөлшерде өсімпұл есептеледі.
Салық кодексінің 187, 188-баптарына сәйкес салық төлеушінің немесе оның уәкілетті өкілінің мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа Қазақстан Республикасының Заңдарында көзделген тәртіппен шағымдануына құқығы бар.
Мемлекеттік органның басшысы ___________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, мөрі)
Хабарлама салық төлеушіге жіберілді (тапсырылды) __________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
34-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
39-қосымша
нысан
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган мәліметінің негізінде есептелген қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақының сомасы туралы хабарлама
20___ жылғы "_____" __________                               № _____________
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"
Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 573 және 577-баптарына
сәйкес _____________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Сізді___________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), толық атауы)
____________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), мекенжайы)
қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақының есептелген сомасы туралы хабардар етеді:
теңге
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы органның атауы
Мемлекеттік экологиялық бақылау актісінің нөмірі және күні
Салық салу объектісінің орналасқан жері
Салық салу объектісінің түрі
Салық кезеңі
991 ТТК (төлем тапсырмасының коды) ағымдағы жылы есептелген төлемақы сомасы
994 ТТК (төлем тапсырмасының коды) өткен жылы есептелген төлемақы сомасы
992 ТТК (төлем тапсырмасының коды) өсімі
Итого к уплате
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Сіз Салық кодексінің 115-бабының 5-тармағына сәйкес осы хабарлама тапсырылған күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде 105316 бюджеттік жіктеу кодына ________________________________________ __________________________________________ мөлшерінде қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы сомасын_______________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
БСН–і_____________________________ № _______________________ шотына
______________________________________________________ төлеуіңіз қажет.
(Қазынашылық басқармасы, банктік сәйкестендіру коды (БСК)
Мемлекеттік кірістер органдары мен олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкес әкімшілік жазға тарту шаралары қолданылады.

В соответствии со статьями 187, 188 Налогового кодекса налогоплательщик и
налоговый агент имеют право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц
налоговых органов вышестоящему налоговому органу или в суд, в порядке,
предусмотренном законами Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя)
государственного органа
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление получил
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование
налогоплательщика, подпись, печать (при наличии), дата)
Уведомление вручено налогоплательщику (налоговому агенту)
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица государственного органа,
подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику (налоговому агенту)
______________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и получения)
Приложение 35 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 40
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Заключение по результатам камерального контроля
"____"_____________ 20___ года № _______
Мною (нами), _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность работника (ов)
государственного органа)
_______________________________________________________________________________
в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных
платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс) и на основании
налогового заявления о прекращении деятельности от "____" ____________ 20___ года
№ __ (входящий № ____ от "____" ______20___ года) составлено заключение по результатам камерального контроля
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя, лица,
занимающегося частной практикой*, наименование юридического лица-резидента)
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН) ____________________________________________________________________
за период с "____" __________ 20___ года по "____" ___________ 20____ года.
1. Сведения о налогоплательщике

Салық кодексінің 187, 188-баптарына сәйкес салық төлеушінің немесе оның уәкілетті өкілінің мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген тәртіппен шағымдануына құқығы бар.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшысының орынбасары) _____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым_____________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі
(болған жағдайда), күні)
Хабарлама салық төлеушіге табыс етілді ____________________________
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) жөнелтілді_______________
____________________________________________________________
(жөнелту және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
35-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
40-қосымша
нысан
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша қорытынды
_________________                                           № __________ (күні)
Мен (біз),______________________________________________________
(мемлекеттік органның қызметкер(лер)інің тегі, аты, әкесінің
____________________________________________________________________ аты
(егер ол жеке басын куәләндыратын құжатта көрсетілсе), лауазымы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес және 20___ жылғы "___"_________ №___ (20___ жылғы "___" _____ № ___ кіріс) қызметті тоқтату туралы салықтық өтініш негізінде_______________________________
(дара кәсіпкердің, жеке практикамен айналысатын адамның* тегi, аты,
____________________________________________________________________
әкесiнiң аты (ол болған жағдайда), резидент-заңды тұлғаның атауы,
____________________________________________________________________
жеке сәйксетендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН))
_________________________________________________________________
20___ жылғы "___" ____________ бастап 20___ жылғы "___" _____________ дейінгі кезеңге камералдық бақылау нәтижелері бойынша қорытынды жасадым(дық).
1. Салық төлеуші туралы мәлімет

1. Режим налогообложения _________________________________________
2. Виды деятельности и места их осуществления:
№ п/п
Общий классификатор видов экономической деятельности (ОКЭД)
Наименование
Адрес
1
2
3
4
3. Банковские реквизиты:
Наименование банка:_____________________________________________
банковский идентификационный код (БИК)__________________________
БИН___________________________________________________________
Область (город, район) ___________________________________________
Реквизиты банковских счетов:
Наименование счета _____________________________________________
Номер ________________________________________________________
Дата открытия _________________________________________________
Дата закрытия _________________________________________________
Остаток денежных средств на счету _______________________________
(указать сумму и код валюты)

1. Салық салу режимі____________________________________________
2. Қызмет түрлері және оларды жүзеге асыру орны:
р/с
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (ЭҚТЖЖ)
Атауы
Мекенжай
1
2
3
4
3. Банк деректемелері:
Банктің атауы: _______________________________________________________
банктік сәйкестендіру коды (БСК) ______________________________________
БСН________________________________________________________________
облыс (қала, аудан) ___________________________________________________
Банк шоттарының деректемелері:
шот атауы ___________________________________________________________
нөмірі _______________________________________________________________
ашылған күні ________________________________________________________
жабылған күні _______________________________________________________
шоттағы ақша қаражаттарының қалдығы ________________________________
(сомасын және валюта кодын көрсетіңіз)

9. Соблюдение особенностей исполнения налогового обязательства, установленных статьями 59 и 66 Налогового кодекса***:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(описать подробный характер нарушений несоблюдения условий применения
с указанием подпунктов 1), 2), 3), 4), 5) пункта 1 статьи 59 и подпунктов 1), 2)
пункта 1 статьи 66 Налогового кодекса)

9. Салық кодексінің 59 және 66–баптарында белгіленген салық міндеттемесін орындау ерекшеліктерін сақтау***:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Салық кодексінің 59 бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5) тармақшаларын және 66-бабы 1-тармағының 1), 2) тармақшаларын көрсете отырып, қолдану шартын сақтамау бұзушылықтарының сипатын егжей-тегжейлі сипаттау)

3. Вывод
16. Состояние расчетов по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, социальным отчислениям, ОПВ, ОПВР, ОППВ, отчислениям и (или) взносам по ОСМС, на момент составления заключения по результатам камерального контроля******:
Вид налога, другого обязательного платежа в бюджет, социального отчисления, ОПВ, ОПВР, ОППВ, отчисления и (или) взносы по ОСМС
Сальдо расчетов (+, -)
Сальдо налога, другого обязательного платежа в бюджет, социального отчисления, ОПВ, ОПВР, ОППВ, отчисления и (или) взносы по ОСМС (+, -)
Сальдо пени (+, -)
Сальдо штрафа (+, -)
1
2
3
4
5

3. Қорытынды
16. Камералдық бақылау нәтижелері бойынша қорытындыны жасау кезінде салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, МЗЖ, ЖМЗЖ, МКЗЖ, әлеуметтік аударымдар және МӘМС аударымдары және (немесе) жарналары бойынша есептердің жай-күйі*******:
Салық, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлем, МЗЖ, ЖМЗЖ, МКЗЖ әлеуметтік аударым, МӘМС аударымдары және (немесе) жарналарының түрі
Есептер сальдосы (+, –)
Салық, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлем, МЗЖ, ЖМЗЖ, МКЗЖ, әлеуметтік аударым, МӘМС аударымдары және (немесе) жарналарының сальдосы ( +, –)
Өсімпұл сальдосы (+, –)
Айыппұл сальдосы (+, –)
1
2
3
4
5

17. При отсутствии нарушений по результатам камерального контроля, камеральный контроль считается завершенным без нарушений.
18. В случае выявления расхождений по результатам камерального контроля оформляется уведомление об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля по следующим видам налоговой отчетности:
№ п/п
Вид налога, другого обязательного платежа
Код бюджетной классификации (КБК)
Код формы налоговой отчетности
1
2
3
4
Информация о выявленных нарушениях по результатам камерального контроля
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Должностные лица государственного органа__________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись)
Заключение получил (-а) __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), налогоплательщика,
подпись, дата)
Заключение вручено налогоплательщику ____________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного лица государственного органа,
подпись, дата)
Заключение отправлено налогоплательщику _________________________________________
________________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Примечание:
* лицо, занимающееся частной практикой – частный нотариус, частный судебный исполнитель, адвокат, профессиональный медиатор.
** заполняются по налогоплательщикам, осуществляющим деятельность в общеустановленном порядке. При отсутствии данных в органе государственных доходов, данных в ККМ, а также при отсутствии банковских счетов данные с 3 графы переносятся в 4 графу.
*** заполняются в случае установления при осуществлении камерального контроля нарушений по несоблюдению условий применения особенностей исполнения налогового обязательства, установленных статьями 59 и 66 Налогового кодекса подробно излагается вид нарушения и направляется ликвидируемому налогоплательщику уведомление об устранении нарушений налогового законодательства Республики Казахстан.
**** заполняются в случае установления нарушения условий применения СНР подробно излагается вид нарушения.

17. Камералдық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтар болмаған кезде камералдық бақылау бұзушылықтарсыз аяқталды деп саналады.
18. Камералдық бақылау нәтижелері бойынша алшақтықтар анықталған жағдайда камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарлама мынадай салық есептілігінің түрлері бойынша ресімделеді:
р/с
Салық, басқа міндетті төлем түрі
Банктік сәйкестендіру коды (БСК)
Салық есептілігі нысанының коды
1
2
3
4
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар туралы ақпарат
_______________________________________________________
____________________________________________________________________
Мемлекеттік органның лауазымды тұлғалары ________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәләндыратын құжатта
көрсетілсе),лауазымы, қолы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қорытындыны алдым_____________________________________________
(салық төлеушінің аты-жөні, қолы, күні)
Қорытынды салық төлеушіге табыс етілді __________________________
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, күні)
Қорытынды салық төлеушіге жіберілді _____________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Ескерту:
* жеке практикамен айналысатын адам – жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіби медиатор;
** қызметін жалпыға бірдей тәртіпте жүргізетін салық төлеушілер бойынша толтырылады. Мемлекеттік кірістер органында деректер, БКМ деректер болмаған кезде, сондай-ақ банк шоттары болмаған кезде 3-бағандағы деректер 4-бағанға көшіріледі;
*** Салық кодексінің 59 және 66-баптарында белгіленген салық міндеттемелерін орындау ерекшеліктерін қолдану шарттарын сақтамау бойынша бұзушылықтар камералдық бақылауды жүзеге асыру кезінде анықтаған жағдайда толтырылады, бұзушылық түрі егжей-текжейлі жазылады және таратылатын салық төлеушіге Қазақстан Республикасының салық заңнамасын бұзушылықтарды жою туралы хабарлама жіберіледі;
**** АСР қолдану шарттарын бұзушылықтар анықталған жағдайда бұзушылық түрі егжей-тегжейлі жазылады;

***** при отсутствии данных об объекте налогообложения в уполномоченных государственных органах данные с 4 графы переносятся в 5 графу. Заполняется по каждому виду налогов и других обязательных платежей в отдельности.
****** при отсутствии данных в уполномоченных государственных органах данные с 3 графы переносятся в 4 графу.
******* в сальдо расчетов не отражаются суммы, начисленные по результатам налоговой проверки, находящиеся на стадии обжалования и обжалованные, а также суммы по которым изменены сроки уплаты (отсрочка).
Приложение 36 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 40-2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), или полное наименование
налогоплательщика (налогового агента) ___________________________________________
______________________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер
______________________________________________________________________________
Адрес места жительства или нахождения _____________________________________
Извещение о проведении комплексной выездной таможенной проверки
"____"_____________ 20___ года
№ ___________
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
В соответствии с пунктом 11-1 статьи 418 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном
регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) извещает Вас о проведении комплексной
выездной таможенной проверки.
При проведении комплексной выездной таможенной проверки, Вы имеете права и должны
исполнять обязанности проверяемого лица, предусмотренные Кодексом.
Предмет проверки: _______________________________________
Проверяемый период с "___" _______ 20 __ года по "___" _____ 20 __года
Привлечь к проведению проверки следующих работников:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, наименование органа
государственных доходов)
Руководитель органа государственных доходов (заместитель руководителя)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Извещение получил: _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) проверяемого лица)) подпись, дата
Извещение вручено проверяемому лицу
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица органа
государственных доходов)), подпись, дата
Извещение отправлено проверяемому лицу
_______________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 37 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127

***** уәкілетті мемлекеттік органдарда, салық салу объектісі туралы деректер болмаған кезде деректер 4-бағаннан 5-бағанға көшіріледі. Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің әрбір түрі бойынша бөлек толтырылады;
****** уәкілетті мемлекеттік органдарда деректер болмаған кезде деректер 3-бағаннан 4-бағанға көшіріледі;
******* есептер сальдосында салықтық тексеру нәтижесі бойынша есептелген, шағымдалу кезеңіндегі және шағымдалған сомалар, сондай-ақ төлеу мерзімі өзгертілген (кейінге қалдырылған) сомалар көрсетілмейді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
36-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
40-2-қосымша
нысан
тексерілетін тұлғаның тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған кезде)
немесе толық атауы
____________________________
____________________________
жеке сәйкестендіру өмірі/бизнес
сәйкестендіру нөмірі
(ЖСН/БСН)
____________________________
Тұрғылықты мекенжайы
немесе орналасқан жері
____________________________
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
20___ жылғы "____"___________ №_________
кешенді көшпелі кедендік тексеруді жүргізу туралы хабарламасы
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 418-бабы 11-1-тармағына сәйкес Сізге кешенді көшпелі кедендік тексеру жүргізу туралы хабарлайды.
Кешенді көшпелі кедендік тексеруді жүргізу кезінде Сіздің құқығыңыз бар және Кодексте көзделген тексерілетін тұлғаның міндеттерін орындауға тиіссіз.
Тексеру мәні: _______________________________________
Тексерілетін кезең 20 __ жылғы "___" _______ 20 __ жылғы "___" _____
Тексеру жүргізуге мынадай қызметкерлерді тарту ____________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), лауазымы, мемлекеттік кірістер
органының атауы)
Мемлекеттік кірістер органының басшысы (басшының орынбасары)
_________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым: ____________________________________________
(тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы, күні)
Хабарлама тексерілетін тұлғаға табыс етілді_________________________
(мемлекеттік кірістер органы лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде), қолы, күні)
Хабарлама тексерілетін тұлғаға жіберілді ___________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
37-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына

Приложение 40-4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление об устранении нарушений
"____"_____________ 20___ года
№ _______
В соответствии с пунктом 3-1 статьи 417 Кодекса Республики Казахстан "О
таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс)
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
уведомляет Вас __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование проверяемого лица)
________________________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН, адрес) о нарушениях, выявленных по таможенным декларациям:
________________________________________________________________________________
(наименование и регистрационный номер таможенной декларации)
________________________________________________________________________________
(суть нарушения) сумма исчисленных таможенных платежей, налогов, специальных,
антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов составляет
___________________________________________________________________________тенге.
(в цифрах и прописью)
Настоящее уведомление подлежит исполнению в течение 20 (двадцати) рабочих дней со дня, следующего за днем его вручения.
Исполнение проверяемым лицом уведомления об устранении нарушений признается:
1) в случае согласия с указанными нарушениями – устранение выявленных
нарушений, содержащихся в уведомлении об устранении нарушений, путем внесения изменений и (или) дополнений в таможенную декларацию и (или) уплаты таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов;
2) в случае несогласия с указанными нарушениями – представление проверяемым лицом пояснения по выявленным нарушениям в виде электронного документа или документа на бумажном носителе с приложением подтверждающих документов, в том числе сведений, заявленных в таможенной декларации.
В соответствии с пунктом 3-5 статьи 417 Кодекса, в случае несогласия с настоящим уведомлением проверяемое лицо вправе обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов в уполномоченный орган или суд.
Неисполнение в установленный срок настоящего уведомления влечет приостановление расходных операций по банковским счетам проверяемого лица в порядке, предусмотренном статьей 125 Кодекса.
При неисполнении уведомления об устранении нарушений орган государственных доходов вправе назначить и провести камеральную таможенную проверку в порядке, предусмотренном статьей 417 Кодекса, за исключением пунктов 3-1, 3-2, 3-3, 3-4 и 3-5 статьи 417 Кодекса.

40-4-қосымша
нысан
20___ жылғы "___" _____________  № _____
бұзушылықтарды жою туралы хабарлама
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы
Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 417-бабы 3-1-тармағына сәйкес
____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Сізді ___________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), толық атауы,
____________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН))
____________________________________________________________________
(атауы және кедендік декларацияның тіркеу нөмірі) кедендік декларациялар бойынша
анықталған бұзушылықтар туралы хабарлайды.
____________________________________________________________________
(бұзушылықтың мәні)
____________________________________________________________________
есептелген кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары,
өсімпұлдар, пайыздар _________________________________________
(цифрмен және жазуымен)
теңге сомасын құрайды.
Осы хабарлама, ол табыс етілген күннен кейінгі күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде орындауға жатады.
Тексерілетін тұлғаның:
1) көрсетілген бұзушылықтармен келіскен жағдайда – кедендік декларацияға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу және (немесе) кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын, өсімпұлдарды, пайыздарды төлеу арқылы бұзушылықтарды жою туралы хабарламада қамтылған анықталған бұзушылықтарды жоюы;
2) көрсетілген бұзушылықтармен келіспеген жағдайда – тексерілетін тұлғаның анықталған бұзушылықтар бойынша растайтын құжаттарды, оның ішінде кедендік декларацияда мәлімделген мәліметтерді қоса бере отырып, электрондық құжат немесе қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде түсіндірме ұсынуы бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның орындалуы болып танылады.
Кодекстің 417 бабы 3-5-тармағымен сәйкес осы хабарламамен келіспеген жағдайда тексерілетін тұлға мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) уәкілетті органға немесе сотқа шағым жасауға құқылы.
Осы хабарламаны белгіленген мерзімде орындамау Кодекстің 125-бабында көзделген тәртіппен тексерілетін тұлғаның банктік шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұруға алып келеді.
Бұзушылықтарды жою туралы хабарлама орындалмаған кезде мемлекеттік кірістер органы Кодекстің 417-бабының 3-1, 3-2, 3-3, 3-4 және 3-5-тармақтарын қоспағанда, Кодекстің 417-бабында көзделген тәртіппен камералдық кедендік тексеруді тағайындауға және жүргізуге құқылы.

При неисполнении уведомления об устранении нарушений на сумму более 5000-кратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на 1 января соответствующего финансового года, орган государственных доходов вправе назначить выездную таможенную проверку.
В случае не выполнения законных требований органов государственных доходов и их должностных лиц к Вам будут применены административные взыскания в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Приложение с описанием выявленных нарушений на ________ листе (-ах).
Руководитель (заместитель руководителя) органа государственных доходов
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Место печати
Уведомление получил ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись, дата) проверяемого лица)
Уведомление вручено проверяемому лицу
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица органа государственных
доходов, подпись, дата)
Уведомление направлено проверяемому лицу
________________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт направления и получения, дата)
Приложение 38 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2024 года № 127
Приложение 40-7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
Форма
"УТВЕРЖДАЮ"
Руководитель (заместитель)
органа государственных доходов
(лица, их замещающие)
____________________________
(фамилия, инициалы)
_________ __________
(подпись) (дата)
Предварительный акт камеральной таможенной проверки № _______
"____"_____________ 20___ года
№ ______
(дата составления) (место проведения проверки)
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
в соответствии с пунктом 9-1 статьи 417 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном
регулировании в Республике Казахстан", на основании
________________________________________________________________________________
(основание назначения и (или) проведения камеральной таможенной проверки)
проведена камеральная таможенная проверка
Должностными лицами:
________________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя и отчество (при его наличии) должностных лиц
________________________________________________________________________________
органа государственных доходов, проводившего камеральную таможенную проверку) в
отношении______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) либо полное наименование проверяемого лица,
____________________________________________________________________ сведения о
месте нахождения и месте фактического осуществления деятельности
____________________________________________________________________ проверяемого
лица, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН, БИН)
Должностные лица других государственных органов, привлеченных в качестве
специалистов к проведению камеральной таможенной проверки, их должности:
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))

Республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және тиісті қаржы жылының 1 қаңтарына қолданыста болатын 5000 еселенген айлық есептік көрсеткіштен астам сомаға бұзушылықтарды жою туралы хабарлама орындалмаған кезде мемлекеттік кірістер органы көшпелі кедендік тексеру тағайындауға құқылы.
Мемлекеттік кірістер органдары мен олардың лауазымды адамдарының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкес әкімшілік жазалар қолданылатын болады.
Анықталған бұзушылықтардың сипаттамасы бар қосымша _______ парақта.
Мемлекеттік кірістер органның басшысы (басшының орынбасары)
______________________________ _____________
(тегі, аты, жөні (ол болған кезде)) (қолы)
Мөр орны Хабарламаны алдым_______________________________________________
(тексерілетін тұлғаның тегі, аты, жөні (ол болған кезде) қолы, күні)
Хабарлама тексерілетін тұлғаға тапсырылды __________________________
(мемлекеттік кірістер орган лауазымдық тұлғаның тегі, аты, жөні (ол болған кезде)
қолы, күні)
Хабарлама тексерілетін тұлғаға жіберілді_____________________________
(жіберу және алу фактісін растайтын құжат, күні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 127 Бұйрыққа
38-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
40-7-қосымша
нысан
"БЕКІТЕМІН"
Мемлекеттік кірістер органының
басшысы (басшының
орынбасары)
(оны алмастыратын тұлға)
____________________________
(тегі, аты-жөні)
________ __________
(қолы) (күні)
№ _______камералдық кедендік тексерудің алдын ала актісі
20___ "____" _________                         ___________________
(жасау күні)                                     (тексеру жүргізу орны)
______________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 417-бабы 9-1-тармағына сәйкес
____________________________________________________________________
(кедендік тексеруді тағайындау және (немесе) жүргізу негізі)
Лауазымды адамдар:
____________________________________________________________________
(камералдық кедендік тексеруді жүргізген мемлекеттік кірістер органының
____________________________________________________________________
лауазымды адамдарының лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде))
________________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) не толық
____________________________________________________________________
атауы, тексерілетін тұлғаның орналасқан жері және іс жүзінде қызметін
____________________________________________________________________
жүзеге асыратын орны туралы мәліметтер, жеке сәйкестендіру нөмірі/
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)) қатысты камералдық кедендік тексеру жүргізілді.
Камералдық кедендік тексеруді жүргізуге мамандар ретінде тартылған басқа мемлекеттік органдардың лауазымды адамдары, олардың лауазымдары:
____________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде))

Срок проведения проверки: с "____" _______20__ года по "____"____20__ года.
Сведения о проверенных документах, в том числе представленных проверяемым лицом:
______________________________________________________________________________
(виды проверенных документов, период к которому они относятся,
______________________________________________________________________________
и при необходимости перечень конкретных документов)
Сведения об использовании в ходе таможенной проверки иных форм таможенного
контроля, предусмотренных статьей 407 Кодекса:
______________________________________________________________________________
(сведения о формах таможенного контроля, проведенных в ходе проверки)
______________________________________________________________________________
Сведения о предыдущей проверке и принятых мерах по устранению ранее
выявленных нарушений таможенного законодательства Евразийского экономического союза
и (или) Республики Казахстан:
______________________________________________________________________________
В ходе проверки установлено:
________________________________________________________________________________
(подробное описание выявленных фактов, свидетельствующих о нарушениях таможенного
________________________________________________________________________________
законодательства Евразийского экономического союза и (или) Республики Казахстан со
ссылкой, на _____________________________________________ соответствующие нормы
нормативных правовых актов, требования которых нарушены, либо сведения об их отсутствии)
Выводы по результатам камеральной таможенной проверки:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Должностные лица, проводившие камеральную таможенную проверку:
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) (подпись)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) (подпись)
Второй экземпляр предварительного акта камеральной таможенной проверки
получил: ______________________________________________________________ _________
должность, фамилия, инициалы, паспортные                   (подпись)
данные лица, получившего второй экземпляр акта)
Второй экземпляр предварительного акта камеральной таможенной проверки
направлен проверяемому лицу _____________________________________________________
(документ, подтверждающий факт направления и (или) вручения) "____" ___________ 20___ года (дата вручения второго экземпляра акта)
Согласовано: ______________________________________________________________
(фамилия, инициалы руководителя подразделения (подпись) пост-таможенного контроля)

Тексеру жүргізу мерзімі: 20__ жылғы "____" ________ бастап 20__ жылғы
"____" ________ дейін.
Тексерілген, оның ішінде тексерілетін тұлға ұсынған құжаттар туралы мәліметтер:
__________________________________________________________
(тексерілген құжаттардың түрлері, оларға тиесілі кезең
____________________________________________________________________
және қажет болған кезде нақты құжаттардың тізбесі)
Кедендік тексеру барысында Кодекстің 407-бабында көзделген кедендік бақылаудың өзге де нысандарын пайдалану туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
(тексеру барысында жүргізілген кедендік бақылаудың нысандары туралы
____________________________________________________________________
мәлімет)
Алдыңғы тексеру және бұрын анықталған Еуразиялық экономикалық одақтың және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасын бұзушылықтарды жою бойынша қабылданған шаралар туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
Тексеру барысында белгілі болды: _________________________________
(Еуразиялық экономикалық одақтың және (немесе) Қазақстан Республикасының
____________________________________________________________________
кеден заңнамасын бұзушылықтар туралы куәландыратын, анықталған ____________________________________________________________________
фактілерді, талаптары бұзылған нормативтік құқықтық актілердің
____________________________________________________________________
тиісті нормаларына сілтеме жасай отырып егжей-тегжейлі сипаттау не олардың
____________________________________________________________________
жоқ екендігі туралы мәлімет)
Камералдық кедендік тексеру нәтижелері бойынша қорытындылар:
____________________________________________________________________
Камералдық кедендік тексеруді жүргізген лауазымды адамдар:
__________________________________________ _____________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде)       (қолы)
__________________________________________ _____________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде)       (қолы)
Камералдық кедендік тексерудің алдын ала актісінің екінші данасын алдым:
________________________________________ ___________
(актінің екінші данасын алған адамның лауазымы, (қолы) тегі, аты-жөні,
төлқұжат деректері)
Камералдық кедендік тексерудің алдын ала актісінің екінші данасы тексерілетін
тұлғаға жіберілді ___________________________________________________
____________________________________________________________
(жіберу және (немесе) тапсыру фактісін растайтын құжат)
20___ жылғы "____" ___________ (актінің екінші данасы тапсырылған күн)
Келісілді:___________________________________________________
(посткедендік бақылау бөлімшесі басшысының) (қолы)