О внесении изменения в решение маслихата области Абай от 20 апреля 2023 года № 2/15-VIII "Об утверждении Правил забора воды из поверхностных и подземных водных объектов при нецентрализованном питьевом водоснабжении населения области Абай"
Решение маслихата области Абай от 20 февраля 2024 года № 13/97-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 28 февраля 2024 года № 227-18.
Маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Абай "Об утверждении Правил забора воды из поверхностных и подземных водных объектов при нецентрализованном питьевом водоснабжении населения области Абай" от 20 апреля 2023 года № 2/15-VIII (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 46-18) следующее изменение:
пункт 7 Правил забора воды из поверхностных и подземных водных объектов при нецентрализованном питьевом водоснабжении населения области Абай утвержденных указанным решением изложить в новой редакции:
"7. Качество питьевой воды нецентрализованных водоисточников по своему составу и свойствам должно соответствовать показателям, установленным Санитарными правилами "Санитарно-эпидемиологические требования к водоисточникам, местам водозабора для хозяйственно-питьевых целей, хозяйственно-питьевому водоснабжению и местам культурно-бытового водопользования и безопасности водных объектов", утвержденными Приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 февраля 2023 года № 26 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 31934).".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата области Абай
К. Сулейменов

Абай облысы мәслихатының 2023 жылғы 20 сәуірдегі № 2/15-VIII "Абай облысының халқын орталықтандырылмаған ауыз сумен жабдықтау кезінде жер үсті және жер асты су объектілерінен су алу ережесін бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Абай облысы мәслихатының 2024 жылғы 20 ақпандағы № 13/97-VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 28 ақпанда № 227-18 болып тіркелді.
Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай облысы мәслихатының "Абай облысының халқын орталықтандырылмаған ауыз сумен жабдықтау кезінде жер үсті және жер асты су объектілерінен су алу ережесін бекіту туралы" 2023 жылғы 20 сәуірдегі № 2/15-VIII (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 46-18 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Абай облысының халқын орталықтандырылмаған ауыз сумен жабдықтау кезінде жер үсті және жер асты су объектілерінен су алу ережесінің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Орталықтандырылмаған су көздерінің ауыз су сапасы өзінің құрамы мен қасиеті бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 20 ақпандағы № 26 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31934 болып тіркелген) бекітілген "Су көздеріне, шаруашылық-ауыз су мақсаты үшін су жинау орындарына, шаруашылық-ауыз сумен жабдықтауға және суды мәдени-тұрмыстық пайдалану орындарына және су объектілерінің қауіпсіздігіне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" Санитариялық қағидаларында белгіленген көрсеткіштерге сәйкес болуы тиіс.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай облысы мәслихатының төрағасы
К. Сулейменов