Об установлении льготы отдельным категориям граждан города Жезказган для проезда на городском общественном транспорте (кроме такси)
Совместные постановление акимата города Жезказган области Ұлытау от 6 марта 2024 года № 11/01 и решение Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 6 марта 2024 года № 16/93. Зарегистрировано в Департаменте юстиции области Ұлытау 19 марта 2024 года № 112-20
В соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан "О транспорте в Республики Казахстан", с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Жезказган ПОСТАНОВЛЯЕТ и Жезказганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить льготу в виде бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) при наличии документа, подтверждающего право на бесплатный проезд (электронный проездной документ), следующим отдельным категориям граждан города Жезказган:
1) ветеранам Великой Отечественной войны;
2) ветеранам боевых действий на территории других государств;
3) ветеранам, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;
4) лицам с инвалидностью первой и второй групп;
5) пенсионерам по возрасту;
6) многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", награжденным орденами "Материнская слава" I и II степени";
7) многодетным семьям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения по общеобразовательным или профессиональным программам в организациях общего среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и (или) послевузовского образования, после достижения ими восемнадцатилетнего возраста до времени окончания организаций образования (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста);
8) матерям, воспитывающим детей с инвалидостью до семи лет, детей с инвалидностью с семи до восемнадцати лет;
9) социальным работникам, оказывающим специальные социальные услуги на дому;
10) лицам, не достигшим восемнадцатилетнего возраста (совершеннолетия) (детям);
11) лицам, имеющим право на государственное социальное пособие по случаю потери кормильца.
2. Определить источником финансирования городской бюджет.
3. Признать утратившими силу:
1) "О льготном проезде отдельных категорий граждан города Жезказган на общественном пассажирском транспорте (кроме такси)" совместное постановление акимата города Жезказган от 7 июня 2019 года № 19/02 и решение Жезказганского городского маслихата от 11 июня 2019 года № 36/319 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5394);

Жезқазған қаласы азаматтарының жекелеген санаттарына қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жол жүру үшін жеңілдікті белгілеу туралы
Ұлытау облысы Жезқазған қаласының әкімдігінің 2024 жылғы 6 наурыздағы № 11/01 бірлескен қаулысы және Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2024 жылғы 6 наурыздағы № 16/93 шешімі. Ұлытау облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 19 наурызда № 112-20 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы көлiк туралы" Заңының 13-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, Жезқазған қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Жезқазған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тегін жол жүру құқығын растайтын құжаты (электрондық жол жүру құжаты) болған кезде, қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) тегін жол жүру түрінде жеңілдік Жезқазған қаласы азаматтарының келесі жекелеген санаттарына белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне;
2) басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне;
3) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлеріне;
4) бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдарға;
5) жасы бойынша зейнеткерлерге;
6) "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр-Ана" атағын алған, І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналарға;
7) бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған баласы, оның ішінде он сегіз жасқа толғаннан кейін білім беру ұйымдарын бітіретін уақытқа дейін (бірақ жиырма үш жасқа толғанға дейін) жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында жалпы білім беретін немесе кәсіптік бағдарламалар бойынша күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын балалары бар көпбалалы отбасыларға;
8) жеті жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларды, жеті жастан он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларды тәрбиелейтін аналарға;
9) үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін әлеуметтік жұмыскерлерге;
10) он сегіз жасқа (кәмелетке) толмаған адамдарға (балаларға);
11) асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар алуға құқығы бар адамдарға.
2. Қаржыландыру көзі ретінде қалалық бюджет белгіленсін.
3. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Жезқазған қаласының жекеленген санаттағы азаматтарының қоғамдық жолаушылар көлігінде (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы" Жезқазған қаласының әкімдігінің 2019 жылғы 7 маусымдағы № 19/02 бірлескен қаулысы және Жезқазған қалалық мәслихатының 2019 жылғы 11 маусымдағы № 36/319 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5394 болып тіркелген);

2) "О внесении изменения в совместное постановление акимата города Жезказган от 7 июня 2019 года № 19/02 и решение Жезказганского городского маслихата от 11 июня 2019 года № 36/319 "О льготном проезде отдельных категорий граждан города Жезказган на общественном пассажирском транспорте (кроме такси)" совместные постановление акимата города Жезказган от 19 февраля 2021 года № 07/01 и решение Жезказганского городского маслихата от 19 февраля 2021 года № 2/19 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6221).
4. Государственному учреждению "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Жезказгана" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего совместного постановления и решения, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
5. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Жезказгана К. Шайжанов
Председатель Жезказганского городского маслихата Р. Капарова

2) "Жезқазған қаласының жекеленген санаттағы азаматтарының қоғамдық жолаушылар көлігінде (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы" Жезқазған қаласының әкімдігінің 2019 жылғы 7 маусымдағы № 19/02 бірлескен қаулысы және Жезқазған қалалық мәслихатының 2019 жылғы 11 маусымдағы № 36/319 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Жезқазған қаласының әкімдігінің 2021 жылғы 19 ақпандағы № 07/01 бірлескен қаулысы және Жезқазған қалалық мәслихатының 2021 жылғы 19 ақпандағы № 2/19 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6221 болып тіркелген).
4. "Жезқазған қаласының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бірлескен қаулыдан және шешімнен туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
5. Осы бірлескен қаулы және шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жезқазған қаласының әкімі К. Шайжанов
Жезқазған қалалық мәслихатының төрағасы Р. Капарова