Об утверждении Перечня видов экспертиз, производимых в Центре судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан, и экспертных специальностей, квалификация по которым присваивается Министерством юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 14 июня 1999 года № 44. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2.08.99 г. за № 861. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 209
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 20.07.2010 № 209.
В соответствии с возрастающими требованиями практики судопроизводства Республики Казахстан приказываю:
1. Утвердить прилагаемый Перечень видов экспертиз, производимых в Центре судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан, и экспертных специальностей, квалификация по которым присваивается Министерством юстиции Республики Казахстан.
2. Перечень видов экспертиз, производимых в Центре судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан, и экспертных специальностей, квалификация по которым присваивается Министерством юстиции Республики Казахстан, утвержденный приказом Министра юстиции Республики Казахстан N 181 от 16 марта 1998 года   V980508_  , отменить.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-Министра юстиции Мами К.А.
Министр
Приложение 1
Сноска. Приложение 1 с изменениями -  приказом  Министра юстиции Республики Казахстан от 30 января 2006 года N 30; приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 2006 года  N 68 .
ПЕРЕЧЕНЬ
видов экспертиз, производимых
в Центре судебной экспертизы Министерства
юстиции Республики Казахстан, и экспертных
специальностей, квалификация по которым
присваивается Министерством юстиции
Республики Казахстан
______________________________________________________________________
N !  Вид экспертизы   !Экспертная специальность             !Шифр спе-
!                   !                                     !циальности
______________________________________________________________________
1!           2       !                3                    !    4
______________________________________________________________________
1. Судебная экспертиза Судебно-экспертное исследование       1.1
документов          почерка и подписей
Судебно-техническое исследование      1.2
документов
Судебно-автороведческое исследование  1.3
2. Судебная портретная Судебно-экспертное габитологическое   2.1
экспертиза          исследование
3. Судебная видео-     Судебно-экспертное видеофоно-         3.1
фонографическая     графическое исследование
экспертиза
4. Судебная фото-      Судебно-экспертное фото-              4.1
техническая         техническое исследование
экспертиза
5. Судебная трасоло-   Судебно-экспертное                    5.1
гическая            трасологическое исследование
экспертиза
6. Судебная            Судебно-экспертное бал-               6.1
баллистическая      листическое исследование
экспертиза
7. Судебная экспертиза Судебно-экспертное                    7.1
веществ и           исследование лакокрасочных
материалов          материалов, покрытий и
полимерных материалов

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің сот сараптамасы Орталығында жүргізілетін сараптамалар мен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің біліктілік дәрежесін бекітетін сарапшылық мамандықтары түрлерінің Тізбесіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі 1999 жылғы 14 маусым N 44. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 2 тамызда тіркелді. Тіркеу N 861. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 209 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010.07.20 № 209 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының сот ісін жүргізу практикасында туындаған жоғары талаптарға сәйкес бұйырамын:
1. Ұсынылып отырған Әділет министрлігінің сот сараптамасы Орталығында жүргізілетін сараптамалар мен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің біліктілік дәрежесін бекітетін сарапшылық мамандықтары түрлерінің Тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің сот сараптамасы Орталығында жүргізілетін сараптамалар мен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің біліктілік дәрежесін бекітетін сарапшылық мамандықтары түрлерінің Тізбесін бекіткен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 1998 жылғы 16 наурыздағы N 181 бұйрығының күші жойылсын.
3. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау жасау Әділеттің Вице-Министрі Қ.А.Мәмиға жүктелсін.
Министр
Қосымша 1
Ескерту: Қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2001 жылғы 22 маусымдағы N 80 бұйрығымен, 2006 жылғы 30 қаңтардағы N 30 бұйрығымен, 2006 жылғы 24 ақпандағы N 68 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
сот сараптамасы Орталығында жүргізілетін сараптамалар мен
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі біліктілік
дәрежесін бекітетін сарапшылық мамандықтары түрлерінің
Тізбесі
---------------------------------------------------------------------
N  !   Сараптама түрлері        ! Сарапшылық мамандықтар !Мамандықтар
!                            !                        !шифрі
---------------------------------------------------------------------
1  Құжаттардың сот сараптамасы  Қол жазуы мен қолтаңбаны      1.1
сот-сараптамалық зерттеу
Құжаттарды сот-техникалық     1.2
зерттеу
Соттық-автортану зерттеу      1.3
---------------------------------------------------------------------
2  Соттық-портреттік сараптама  Сот-сараптама габитологиялық
зерттеу                       2.1
---------------------------------------------------------------------
3  Соттық видеофоноскопиялық    Соттық сараптамалық           3.1
сараптама                    видеофоноскопиялық зерттеу
---------------------------------------------------------------------
4  Соттық-фототехникалық        Соттық-сараптама фототехни.   4.1
сараптама                    калық зерттеу
---------------------------------------------------------------------
5  Соттық трасологиялық         Соттық-трасологиялық зерттеу   5.1
сараптама
---------------------------------------------------------------------
6  Соттық баллистикалық сараптама Сот-сараптамалық зерттеу     6.1
---------------------------------------------------------------------
7  Материалдар мен бұйымдардың  Лакты бояу, төсенішпен         7.1
сот сараптамасы              полимер материалдарын сот-
сараптамалық зерттеу

Судебно-экспертное                    7.2
исследование нефтепродуктов
и горюче-смазочных материалов
Судебно-экспертное исследование       7.3
металлов и сплавов
Судебно-экспертное исследование       7.4
почв
Судебно-экспертное                    7.5
исследование волокнистых
материалов и изделий из них
Судебно-экспертное                    7.6
исследование спиртосодержащих
жидкостей
Судебно-экспертное                    7.7
исследование специальных
химических веществ
8. Судебная экспертиза Судебно-экспертное                    8.1
дорожно-            исследование обстоятельств
транспортных        дорожно-транспортного
происшествий и      происшествия
транспортных средств
Судебно-экспертное                    8.2
транспортно-
трасологическое исследование
Судебно-экспертное                    8.3
исследование транспортных средств
9. Судебная            Судебно-экспертное                    9.1
экономическая       исследование хозяйственных
экспертиза          операций
Судебно-экспертное                    9.2
бухгалтерское исследование
Судебно-экспертное                    9.3
финансово-кредитное
исследование
Судебно-экспертное                    9.4
экономико-правовое
исследование
Судебно-экспертное                    9.5
финансово-бюджетное
исследование
10. Судебная товаро-   Судебно-экспертное                   10.1
ведческая          товароведческое исследование
экспертиза         непродовольственных товаров
Судебно-экспертное товаро-           10.2
ведческое исследование
продовольственных товаров
Судебно-экспертное авто-             10.3
товароведческое исследование
Судебно-экспертное                   10.4
строительно-
товароведческое исследование
11. Судебная           Судебно-экспертное                   11.1
строительная       строительно-
экспертиза         экономическое исследование
зданий и сооружений
Судебно-экспертное                   11.2
строительно-техническое
исследование зданий и
сооружений
12. Судебная           Судебно-экспертное                   12.1
технологическая    технологическое исследование
экспертиза
Судебно-экспертное                   12.2
исследование средств
компьютерной технологии
13. Судебная пожарно-  Судебно-экспертное                   13.1
техническая        исследование обстоятельств
экспертиза         пожаров
Судебно-экспертное
электротехническое исследование      13.2
14. Судебная взрыво-   Судебно-экспертное                   14.1
техническая        исследование обстоятельств
экспертиза         взрывов
15. Судебная           Судебно-экспертное                   15.1
экспертиза         исследование наркотических
наркотических      средств, психотропных веществ
средств, пси-      и прекурсоров
хотропных веществ
и прекурсоров
16. Судебная           Судебно-экспертное                  16.1
биологическая      биологическое исследование
экспертиза

Мұнай өнімдерімен материал.    7.2
дарын сот-сараптамалық
зерттеу
Металдар мен қорытпаларды      7.3
сот-сараптамалық зерттеу
Топырақты сот-сараптамалық     7.4
зерттеу
Талшықтық материалдарды        7.5
және олардан жасалған
бұйымдарды сот-сараптамалық
зерттеу
Спирттік сұйықтарды            7.6
сот-сараптамалық зерттеу
Химиялық арнайы заттарды       7.7
сот-сараптамалық зерттеу
---------------------------------------------------------------------
8  Жол-көлік оқиғалары және     Жол-көлік оқиғаларын           8.1
көлік құралдарының сот       сот-сараптамалық зерттеу
сараптамасы                  Көлік-трасологиялық сот-       8.2
сараптамалық зерттеу
Көлік құралдарын сот-          8.3
сараптамалық зерттеу
---------------------------------------------------------------------
9  Экономикалық сот             Шаруашылық операцияларын       9.1
сараптамасы                  сот-сараптамалық зерттеу
Бухгалтерлік сот-сараптамалық  9.2
зерттеу
Қаржы-несиелік сот-            9.3
сараптамалық зерттеу
Экономикалық-құқықтық сот-     9.4
сараптамалық зерттеу
Қаржылық-бюджеттік сот-        9.5
сараптамалық зерттеу
---------------------------------------------------------------------
10 Тауартану сот сараптамасы    Азық-түлікке жатпайтын        10.1
тауарларды тауартану сот-
сараптамалық зерттеу
Азық-түлік тауарларын         10.2
тауартану сот-сараптамалық
зерттеу
Автотауартану сот-сарапта.    10.3
малық зерттеу
Құрылыстық-тауартану сот-     10.4
сараптамалық зерттеу
---------------------------------------------------------------------
11 Құрылыс сот сараптамасы      Үйлер мен ғимараттарды        11.1
құрылыс-экономикалық сот-
сараптамалық зерттеу
Үйлер мен ғимараттарды        11.2
құрылыс-техникалық сот-
сараптамалық зерттеу
---------------------------------------------------------------------
12 Технологиялық сот            Технологиялық сот-сарапта.    12.1
сараптамасы                  малық зерттеу
Компьютерлік технологиялық    12.2
құралдарды сот-сараптамалық
зерттеу
---------------------------------------------------------------------
13 Өрт-техникалық сот           Өрт жағдайларын сот-сарапта.  13.1
сараптамасы                  малық зерттеу
Сот-сараптамалық
электротехникалық зерттеу    13.2<*>
---------------------------------------------------------------------
14 Жарылыстехникалық сот        Жарылыс жағдайларын сот-      14.1
сараптамасы                  сараптамалық зерттеу
---------------------------------------------------------------------
15 Есірткі құралдары, психо-    Есірткі құралдары, психо.     15.1
троптық заттар мен прекур-   троптық заттар мен прекурсор.
сорлардың сот сараптамасы    ларды сот-сараптамалық зерттеу
---------------------------------------------------------------------
16 Биологиялық сот сараптамасы  Биологиялық сот-сараптамалық  16.1
зерттеу
Молекулалық-генетикалық

Судебно-экспертное                  16.2
молекулярно-генетическое
исследование
17.  (Прим.РЦПИ: см. ниже сноску)
Судебная           Судебно-экспертное                  17.4
экспертиза         психолого-
состояний психики  криминалистическое
и психофизиоло-    исследование
гических процессов
человека           Судебно-экспертное                  17.5
инженерно-
психофизиологическое
исследование
Судебное психолого-
филологическое исследование         17.6  <*>
Сноска. Приложение 1 - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 22 июня 2001 года N 80  V011567_   .
------------------------------------------------------------------------
Извлечение из приказа Министра юстиции
Республики Казахстан от 26.03.2004г. N 75
"... Приказываю:
1. До внесения соответствующих изменений в законодательство Республики Казахстан:
1) приостановить с 30 апреля 2004 года в Центре судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан проведение судебно-экспертного психиатрического исследования, предусмотренного пунктом 17 "Судебная
экспертиза состояний психики и психофизиологических процессов человека"     Перечня видов экспертиз, производимых в Центре судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан, и экспертных специальностей, квалификация по которым присваивается Министерством юстиции Республики Казахстан...
Министр юстиции"
----------------------------------------------------------------------
Примечание:
Настоящий перечень может быть расширен с учетом потребностей судопроизводства Республики Казахстан.

сот-сараптамалық зерттеу    16.2<*>
---------------------------------------------------------------------
17 <*>  РҚАО-ның ескертуі: Қолдануы тоқтатылды - бұйрықтан үзіндіні
төменнен қараңыз.
Адам психикасының және
психофизиологиялық процестері-
нің сот сараптамасы
Психикалық-криминалистік сот- 17.4
сараптамалық зерттеу
Инженерлік-физиологиялық сот- 17.5
сараптамалық зерттеу
Соттық
психологиялық-филологиялық
зерттеу                     17.6<*>
---------------------------------------------------------------------
Ескерту: Осы тізбенің Қазақстан Республикасының сот ісін жүргізу мүмкіндігі ескере отырып одан әрі кеңейтілуі мүмкін.
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің
2004 жылғы 26 наурыздағы N 75 бұйрығынан үзінді
"Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының қабылдануына байланысты "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабын басшылыққа ала отырып, Бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасының заңдарына тиісті өзгерістер енгізілгенге дейін:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамасы орталығында Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1999 жылғы 14 маусымдағы N 44 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілердің Мемлекеттік тізілімінде N 861 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің сот сараптамасы Орталығында жүргізілетін сараптамалар мен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің біліктілік дәрежесін бекітетін сарапшылық мамандықтары түрлерінің Тізбесінің "Адам психикасының және психофизиологиялық процестерінің сот сараптамасы" деген 17-тармағымен көзделген сот-сараптамалық психиатриялық зерттеу жүргізу 2004 жылғы 30 сәуірден бастап тоқтатыла тұрсын...
Министр