О приватизации жилья репатриантами (оралман)
Решение Акима Восточно-Казахстанской области от 5 мая 1999 года N 679. Зарегистрировано управлением юстиции Восточно-Казахстанской области 07 мая 1999 года за № 174. Утратило силу - решением акима Восточно-Казахстанской области от 11 февраля 2010 года № 6
Сноска. Утратило силу - решением акима Восточно-Казахстанской области от 11.02.2010 № 6.
В соответствии со статьями 12, 68, п. 1 ст.98 Закона Республики Казахстан от 16.04.1997 г. N 941 "О жилищных отношениях" Z970094_ репатрианты отнесены к социально защищаемым слоям населения. Для оказания помощи семьям репатриантов в обустройстве, заинтересованности их в получении гражданства Республики Казахстан, учитывая обращение Агентства по миграции и демографии Республики Казахстан (письмо N 2-2/146 от 01.04.1999 года) на основании п. 6 Положения о приватизации государственного жилищного фонда в Республике Казахстан, утвержденного постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан N 66 от 24.01.1992 г. "Об утверждении Положения о приватизации государственного жилищного фонда в Республике Казахстан" P920066_ РЕШАЮ
1. Разрешить репатриантам (оралман), имеющим гражданство Республики Казахстан, получить безвозмездно в собственность занимаемые ими жилые помещения государственного жилого фонда, а так же негосударственного жилого фонда с согласия собственника жилища.
2. Акимам городов и районов оформлять приватизацию указанного жилого фонда в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
3. Контроль за исполнением данного решения возложить на управление строительства архитектуры и жилищно-коммунального хозяйства (Никитин Н.Л.).
Аким Восточно-Казахстанской области

Оралмандардың тұрғын үйлерді жекешелендіруі туралы
Шығыс Қазақстан облысы Әкімінің 1999 жылғы 5 мамырдағы N 679 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет басқармасында 1999 жылғы 05 мамырдағы N 174 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімінің 2010 жылғы 11 ақпандағы N 6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімінің 2010.02.11 N 6 шешімімен.
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi N 94-1 Заңының  12,   68-баптарына және 98 бабының 1 тармағына сәйкес оралмандар халықтың әлеуметтiк қорғалуға тиiстi тобына жатқызылған.
"Қазақстан Республикасында мемлекеттiк тұрғын үй қорын жекешелендiру туралы Ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 24 қаңтардағы N 66 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында мемлекеттiк тұрғын үй қорын жекешелендiру туралы Ереженiң 6 тармағына негiзделген Қазақстан Республикасы көшi-қон және демография жөнiндегi.
Агенттiктiң өтiнiшiн (1999 жылғы 1 сәуiрдегi N 2 -2/146 хаты) ескере отырып, оралмандар отбасын жайластыруға және олардың Қазақстан Республикасының азаматтығын алуға мүдделiлiгiн арттыруға көмек көрсету үшiн ШЕШIМ ҚАБЫЛДАЙМЫН:
1. Қазақстан Республикасының азаматтығы бар оралмандарға өздерi тұрған мемлекеттiк тұрғын үй қорының үйлерi мен мемлекеттiк емес тұрғын үй қорларының үйлерiн меншiк иелерiнiң келiсiмдерiмен жеке меншiктерiне тегiн алуына рұқсат етiлсiн.
2. Қала мен аудан Әкiмдерi аталған тұрғын үй қорларын Қазақстан Республикасының Заңдарында белгiленген тәртiппен жекешелендiрсiн.
3. Осы шешiмнiң орындалуына бақылау жасау құрылыс, сәулет және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы басқармасына (Никитин Н.Л.) жүктелсiн.
Шығыс Қазақстан
облысының Әкiмi