О внесении изменений и дополнений в Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан
Закон Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года N 27
Внести в Уголовно-процессуальный кодекс  Республики Казахстан от 13 декабря 1997 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 23, ст. 335; 1998 г., N 23, ст. 416; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 6, ст. 141; 2001 г., N 8, ст. 53; N 15-16, ст. 239; N 17-18, ст. 245; N 21-22, ст. 281; 2002 г., N 4, ст. 32, 33; N 17, ст. 155; N 23-24, ст. 192; 2003 г., N 18, ст. 142; 2004 г., N 5, ст. 22) следующие изменения и дополнения:
1) в статье 192:
в части первой слова "380 (частью третьей)," исключить;
в части второй:
слова "184,", "228,", "231, 232,", "307 (частью первой), 308 (частью первой), 309, 310, 311 (частями первой и второй), 312-316,", "344-346, 348, 349, 350," исключить;
второе предложение исключить;
в части третьей:
в первом предложении:
слова "176 (частями второй и третьей)" заменить словами "176 (пунктом г) части третьей), 189";
после слов "222 (частью второй)," дополнить словами "223 (частью второй),";
после цифр "225" дополнить словами ", 226 (частью второй), 231, 232, 307 (частью первой), 308 (частью первой), 310, 311 (частями первой и второй), 312-315";
во втором предложении цифры "184, 228,", ", 231, 232, 307-310, 311, 312-316" исключить;
в части четвертой:
после слова "статьями" дополнить словами "176 (частью второй, пунктами а), б), в) части третьей),";
цифры "189, 206, 226" заменить словами "184, 206, 228, 235, 309, 316, 339 (частями второй и третьей), 341, 343-357, 363-365";
в части 4-1:
слова "307 (частями второй, третьей и четвертой), 308 (частями второй, третьей и четвертой), 311 (частями третьей и четвертой),", "380 (частью второй)," исключить;
часть 4-2 изложить в следующей редакции:
"4-2. По уголовным делам о преступлениях, предусмотренных статьями 307  (частями второй, третьей и четвертой), 308  (частями второй, третьей и четвертой), 311  (частями третьей и четвертой) Уголовного кодекса Республики Казахстан, предварительное следствие производится органом национальной безопасности или финансовой полиции возбудившим уголовное дело.";

Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 31 желтоқсандағы N 27 Заңы
1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Қылмыстық iс жүргiзу кодексiне  (Қазақстан Республикасы Парламентінiң Жаршысы, 1997 ж., N 23, 335-құжат; 1998 ж., N 23, 416-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 6, 141-құжат; 2001 ж., N 8, 53-құжат; N 15-16, 239-құжат; N 17-18, 245-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 32, 33-құжаттар; N 17, 155-құжат; N 23-24, 192-құжат; 2003 ж., N 18, 142-құжат; 2004 ж., N 5, 22-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 192-бапта:
бiрiншi бөлiктегi "380-бабында (үшiншi бөлігінде)," деген сөздер алып тасталсын;
екiншi бөлікте:
"184-бабында,", "228,", "231, 232,", "307-бабында (бiрiншi бөлiгiнде), 308-бабында (бiрiншi бөлігінде), 309, 310, 311 (бiрiншi және екiншi бөлiктерiнде), 312-316,", "344-346, 348, 349, 350-баптарында," деген сөздер алып тасталсын;
екiншi сөйлем алып тасталсын;
үшіншi бөлiкте:
бiрiншi сөйлемде:
"176-бабында (екiншi және үшiнші бөлiктерiнде)" деген сөздер "176-бабында (үшiншi бөліктің г) тармағында), 189-бабында" деген сөздермен ауыстырылсын;
"222-бабында (екiншi бөлігінде)," деген сөздерден кейiн "223-бабында (екінші бөлiгiнде)," деген сөздермен толықтырылсын;
"225-бабында" деген сөздерден кейiн ", 226-бабында (екiншi бөлігінде), 231, 232-баптарында, 307-бабында (бiрiншi бөлігінде), 308-бабында (бiрiншi бөлігінде), 310, 311-баптарында (бiрiншi және екінші бөлiктерiнде), 312-315-баптарында" деген сөздермен толықтырылсын;
екiншi сөйлемдегі "184, 228, 229," деген цифрлар "229-бабында" деген сөздермен ауыстырылып, ", 231, 232, 307-310-баптарында, 311-бабында, 312-316-баптарында" деген сөздер алып тасталсын;
төртінші бөлікте:
"Қылмыстық кодексiнің" деген сөздерден кейін "176-бабында (екiншi бөлiгiнде, үшiншi бөлiктiң а), б), в) тармақтарында)," деген сөздермен толықтырылсын;
"189, 206-баптарында, 226-бабында" деген сөздер "184, 206, 228, 235, 309, 316, 339 (екіншi және үшіншi бөлiктерiнде), 341, 343-357, 363-365-баптарында" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-1-бөлiкте:
"307-бабында (екiншi, үшінші және төртіншi бөлiктерiнде), 308-бабында (екiнші, үшiншi және төртiншi бөлiктерiнде), 311-бабында (үшiншi және төртiншi бөліктерiнде),", "380-бабында (екінші бөлiгінде)," деген сөздер алып тасталсын;
4-2-бөлiк мынадай редакцияда жазылсын:
"4-2. Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң  307-бабында  (екінші, үшiнші және төртiншi бөліктерiнде),  308-бабында  (екiншi, үшіншi және төртiншi бөліктерінде),  311-бабында  (үшінші және төртiнші бөлiктерiнде) көзделген қылмыстар туралы қылмыстық істep бойынша алдын ала тергеудi қылмыстық істi қозғаған ұлттық қауiпсiздiк немесе қаржы полициясы органы жүргiзедi.";

дополнить частью 4-3 следующего содержания:
"4-3. По уголовным делам о преступлениях, предусмотренных статьями 227 , 380  Уголовного кодекса Республики Казахстан, предварительное следствие производится органами внутренних дел, национальной безопасности или финансовой полиции, возбудившими уголовное дело.";
часть пятую исключить;
2) в статье 285:
в части второй цифры "324-326" заменить цифрами "324, 326";
в части третьей:
слова "176 (частью первой),", "192," исключить;
после цифр "223" дополнить словами "(частью первой), 226 (частью первой)";
в части пятой слова "380 (частью первой)," исключить;
в части 8-1:
после слов "предусмотренных статьями" дополнить словами "176 (частью первой),";
после слов "182 (частью первой)" дополнить цифрами ", 325".
Президент
Республики Казахстан

мынадай мазмұндағы 4-3-бөлiкпен толықтырылсын:
"4-3. Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң  227,   380-баптарында  көзделген қылмыстар туралы қылмыстық iстер бойынша алдын ала тергеудi қылмыстық iсті қозғаған ішкi iстер, ұлттық қауіпсiздiк немесе қаржы полициясы органдары жүргізедi.";
бесiншi бөлiк алып тасталсын;
2) 285-бапта:
екiншi бөлiктегi "324 - 326" деген цифрлар "324, 326" деген цифрлармен ауыстырылсын;
үшіншi бөлiкте:
"176 (бiрiншi бөлiгінде),", "192," деген сөздер алып тасталсын;
"223" деген цифрдан кейiн "(бiрiншi бөлiгiнде), 226 (бiрiншi бөлігінде)" деген сөздермен толықтырылсын;
бесiншi бөлiктегі "380 (бiрiншi бөлігінде)," деген сөздер алып тасталсын;
8-1-бөлiкте:
"Қылмыстық кодексінің" деген сөздерден кейiн "176 (бiрiншi бөлiгінде)," деген сөздермен толықтырылсын;
"182 (бiріншi бөлiгінде)," деген сөздерден кейiн "325-" деген цифрмен толықтырылсын.
Қазақстан Республикасының
Президентi