Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2011 - 2013 годы
Закон Республики Казахстан от 30 ноября 2010 года № 359-IV. Срок действия Закона - до 31 декабря 2013 года.
Примечание РЦПИ.
Срок действия Закона - до 31.12.2023 (ст. 4 Закона)
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего Закона РК см. ст. 4
Настоящий Закон определяет объемы трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы в абсолютном выражении на трехлетний период 2011 - 2013 годов с разбивкой по годам.
Статья 1. Объемы бюджетных изъятий, передаваемых из областных
бюджетов и бюджета города республиканского значения
в республиканский бюджет
1. Установить бюджетные изъятия из областных бюджетов и бюджета города республиканского значения в республиканский бюджет на 2011 год в сумме 103 078 751 тысячи тенге, в том числе:
Атырауской - 41 707 712 тысяч тенге;
Мангистауской - 12 731 130 тысяч тенге;
города Алматы - 48 639 909 тысяч тенге.
2. Установить бюджетные изъятия из областных бюджетов и бюджета города республиканского значения в республиканский бюджет на 2012 год в сумме 102 114 759 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской - 39 467 955 тысяч тенге;
Мангистауской - 16 076 180 тысяч тенге;
города Алматы - 46 570 624 тысячи тенге.
3. Установить бюджетные изъятия из областных бюджетов и бюджета города республиканского значения в республиканский бюджет на 2013 год в сумме 121 056 185 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской - 44 225 473 тысячи тенге;
Мангистауской - 24 607 177 тысяч тенге;
города Алматы - 52 223 535 тысяч тенге.
Статья 2. Объемы бюджетных субвенций, передаваемых из
республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджет
столицы
1. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджет столицы, на 2011 год в сумме 789 938 833 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской - 49 552 059 тысяч тенге;
Актюбинской - 21 836 600 тысяч тенге;
Алматинской - 94 077 476 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской - 81 700 063 тысячи тенге;
Жамбылской - 75 778 457 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской - 13 983 926 тысяч тенге;
Карагандинской - 55 937 850 тысяч тенге;
Кызылординской - 64 395 637 тысяч тенге;
Костанайской - 48 552 068 тысяч тенге;
Павлодарской - 25 809 390 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской - 47 000 200 тысяч тенге;

Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы 2011 - 2013 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 30 қарашадағы № 359-IV Заңы. Заң 2013 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданыста болды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Заңның қолданыста болу мерзімі - 31.12.2013 дейін (осы Заңның 4-бабын қараңыз).
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы Заңның қолданысқа енгізілу тәртібін 4-баптан қараңыз.
Осы Заң республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің 2011 – 2013 жылдардағы үш жылдық кезеңге арналған жылдар бойынша бөлінген абсолюттік көріністегі көлемін айқындайды.
1-бап. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала бюджетінен республикалық бюджетке берілетін бюджеттік алып қоюлардың көлемі
1. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала бюджетінен республикалық бюджетке 2011 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 103 078 751 мың теңге, оның ішінде:
Атырау облысынан – 41 707 712 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 12 731 130 мың теңге;
Алматы қаласынан – 48 639 909 мың теңге сомасында белгіленсін.
2. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала бюджетінен республикалық бюджетке 2012 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 102 114 759 мың теңге, оның ішінде:
Атырау облысынан – 39 467 955 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 16 076 180 мың теңге;
Алматы қаласынан – 46 570 624 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала бюджетінен республикалық бюджетке 2013 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 121 056 185 мың теңге, оның ішінде:
Атырау облысынан – 44 225 473 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 24 607 177 мың теңге;
Алматы қаласынан – 52 223 535 мың теңге сомасында белгіленсін.
2-бап. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, астана бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі
1. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, астана бюджетіне берілетін 2011 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 789 938 833 мың теңге, оның ішінде:
Ақмола облысына – 49 552 059 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 21 836 600 мың теңге;
Алматы облысына – 94 077 476 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 81 700 063 мың теңге;
Жамбыл облысына – 75 778 457 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 13 983 926 мың теңге;
Қарағанды облысына – 55 937 850 мың теңге;
Қызылорда облысына – 64 395 637 мың теңге;
Қостанай облысына – 48 552 068 мың теңге;
Павлодар облысына – 25 809 390 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына – 47 000 200 мың теңге;

Южно-Казахстанской - 193 272 522 тысячи тенге;
города Астаны - 18 042 585 тысяч тенге.
2. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджет столицы, на 2012 год в сумме 880 645 461 тысячи тенге, в том числе:
Акмолинской - 53 579 911 тысяч тенге;
Актюбинской - 31 721 533 тысячи тенге;
Алматинской - 103 882 787 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской - 89 595 453 тысячи тенге;
Жамбылской - 85 094 218 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской - 17 113 055 тысяч тенге;
Карагандинской - 61 399 259 тысяч тенге;
Кызылординской - 71 593 511 тысяч тенге;
Костанайской - 52 272 915 тысяч тенге;
Павлодарской - 28 929 362 тысячи тенге;
Северо-Казахстанской - 50 717 343 тысячи тенге;
Южно-Казахстанской - 216 436 264 тысячи тенге;
города Астаны - 18 309 850 тысяч тенге.
3. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджет столицы, на 2013 год в сумме 865 844 050 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской - 53 074 025 тысяч тенге;
Актюбинской - 32 805 572 тысячи тенге;
Алматинской - 103 465 940 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской - 89 281 704 тысячи тенге;
Жамбылской - 87 075 850 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской - 13 485 381 тысяча тенге;
Карагандинской - 58 562 240 тысяч тенге;
Кызылординской - 71 143 181 тысяча тенге;
Костанайской - 51 166 230 тысяч тенге;
Павлодарской - 27 722 239 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской - 50 819 740 тысяч тенге;
Южно-Казахстанской - 220 321 863 тысячи тенге;
города Астаны - 6 920 085 тысяч тенге.
Статья 3. Объемы расходов, предусматриваемых в местных бюджетах
Учесть в расходах местных бюджетов минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на оказание амбулаторно-поликлинической помощи, с учетом расходов на амбулаторно-поликлиническую помощь кожно-венерологических, онкологических и наркологических диспансеров согласно приложению к настоящему Закону.
Статья 4. Порядок введения в действие настоящего Закона
Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2011 года и действует до 31 декабря 2013 года.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
Приложение
к Закону Республики Казахстан
"Об объемах трансфертов общего характера
между республиканским и областными бюджетами,
бюджетами города республиканского

Оңтүстік Қазақстан облысына – 193 272 522 мың теңге;
Астана қаласына – 18 042 585 мың теңге сомасында белгіленсін.
2. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, астана бюджетіне берілетін 2012 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 880 645 461 мың теңге, оның ішінде:
Ақмола облысына – 53 579 911 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 31 721 533 мың теңге;
Алматы облысына – 103 882 787 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 89 595 453 мың теңге;
Жамбыл облысына – 85 094 218 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 17 113 055 мың теңге;
Қарағанды облысына – 61 399 259 мың теңге;
Қызылорда облысына – 71 593 511 мың теңге;
Қостанай облысына – 52 272 915 мың теңге;
Павлодар облысына – 28 929 362 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына – 50 717 343 мың теңге;
Оңтүстік Қазақстан облысына – 216 436 264 мың теңге;
Астана қаласына – 18 309 850 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, астана бюджетіне берілетін 2013 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 865 844 050 мың теңге, оның ішінде:
Ақмола облысына – 53 074 025 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 32 805 572 мың теңге;
Алматы облысына – 103 465 940 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 89 281 704 мың теңге;
Жамбыл облысына – 87 075 850 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 13 485 381 мың теңге;
Қарағанды облысына – 58 562 240 мың теңге;
Қызылорда облысына – 71 143 181 мың теңге;
Қостанай облысына – 51 166 230 мың теңге;
Павлодар облысына – 27 722 239 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына – 50 819 740 мың теңге;
Оңтүстік Қазақстан облысына – 220 321 863 мың теңге;
Астана қаласына – 6 920 085 мың теңге сомасында белгіленсін.
3-бап. Жергiлiктi бюджеттерде көзделетін шығыстардың көлемі
Жергілікті бюджеттердің шығыстарында осы Заңға қосымшаға сәйкес тері-венерологиялық, онкологиялық және наркологиялық диспансерлердің амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуіне арналған шығыстарды ескере отырып, амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге бағытталатын бюджет қаражатының ең төменгі көлемі ескерілсін.
4-бап. Осы Заңды қолданысқа енгізу тәртібі
Осы Заң 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және 2013 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев
"Республикалық және облыстық
бюджеттер, республикалық маңызы
бар қала, астана бюджеттері