О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам ветеринарии
Закон Республики Казахстан от 5 января 2021 года № 408-VI ЗРК.
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Кодекс Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2017 г., № 23-I, 23-II, ст.110; 2018 г., № 15, ст.50; № 19, ст.62; № 24, ст.93; 2019 г., № 7, ст.37, 39; № 15-16, ст.67; № 19-20, ст.86; № 21-22, ст.91; № 24-I, ст.118; 2020 г., № 10, ст.39; № 12, ст.61; № 13, ст.67):
в статье 402:
в части второй пункта 6 слова ", прикомандированными в органы государственных доходов, в порядке, определяемом уполномоченным органом по согласованию с уполномоченным органом в области ветеринарии" исключить;
в части второй пункта 7 слова ", прикомандированными в органы государственных доходов, в порядке, определяемом уполномоченным органом по согласованию с уполномоченным органом в области карантина растений" исключить.
2. В Закон Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О племенном животноводстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 16, ст.220; 2001 г., № 23, ст.318; 2004 г., № 23, ст.142; 2006 г., № 1, ст.5; № 3, ст.22; 2008 г., № 15-16, ст.60; 2009 г., № 18, ст.84; 2010 г., № 5, ст.23; 2011 г., № 1, ст.2; № 11, ст.102; 2012 г., № 2, ст.16; № 15, ст.97; № 21-22, ст.124; 2013 г., № 9, ст.51; № 14, ст.75; 2014 г., № 2, ст.10; № 10, ст.52; № 19-I, 19-II, ст.96; № 23, ст.143; 2015 г., № 20-IV, ст.113; № 22-II, ст.145; № 22-VII, ст.161; 2018 г., № 10, ст.32; 2020 г., № 13, ст.67):
в подпункте 6) части второй пункта 4 статьи 16-2 слова "копии ветеринарных паспортов, подтверждающих" заменить словами "ветеринарные паспорта, подтверждающие".
3. В Закон Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 15, ст.148; 2004 г., № 23, ст.142; 2005 г., № 7-8, ст.23; 2006 г., № 1, ст.5; № 3, ст.22; № 24, ст.148; 2007 г., № 2, ст.18; № 20, ст.152; 2008 г., № 24, ст.129; 2009 г., № 18, ст.84, 86; 2010 г., № 1-2, ст.1; № 15, ст.71; 2011 г., № 1, ст.2, 3, 7; № 6, ст.49; № 11, ст.102; № 12, ст.111; 2012 г., № 2, ст.16; № 8, ст.64; № 14, ст.95; № 15, ст.97; 2013 г., № 9, ст.51; № 14, ст.72, 75; 2014 г., № 2, ст.10; № 10, ст.52; № 19-I, 19-II, ст.94, 96; № 21, cт.123; № 23, cт.143; 2015 г., № 20-IV, ст.113; № 22-II, ст.145; 2016 г., № 6, ст.45; 2017 г., № 23-III, ст.111; 2018 г., № 10, ст.32; № 14, ст.42; № 19, ст.62; № 24, ст.93; 2019 г., № 7, ст.39; № 19-20, ст.86; № 21-22, ст.91; 2020 г., № 13, ст.67):

Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ветеринария мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2021 жылғы 5 қаңтардағы № 408-VI ҚРЗ.
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2017 ж., № 23-I, 23-II, 110-құжат; 2018 ж., № 15, 50-құжат; № 19, 62-құжат; № 24, 93-құжат; 2019 ж., № 7, 37, 39-құжаттар; № 15-16, 67-құжат; № 19-20, 86-құжат; № 21-22, 91-құжат; № 24-I, 118-құжат; 2020 ж., № 10, 39-құжат; № 12, 61-құжат; № 13, 67-құжат):
402-бапта:
6-тармақтың екінші бөлігіндегі "мемлекеттік кіріс органдарына іссапарға жіберілген мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлары ветеринария саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен" деген сөздер "мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлары" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақтың екінші бөлігіндегі "мемлекеттік кіріс органдарына іссапарға жіберілген өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторлары өсімдіктер карантині саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен" деген сөздер "өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторлары" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. "Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 16, 220-құжат; 2001 ж., № 23, 318-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; 2008 ж., № 15-16, 60-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 2, 16-құжат; № 15, 97-құжат; № 21-22, 124-құжат; 2013 ж., № 9, 51-құжат; № 14, 75-құжат; 2014 ж., № 2, 10-құжат; № 10, 52-құжат; № 19-I, 19-II, 96-құжат; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 20-IV, 113-құжат; № 22-II, 145-құжат; № 22-VII, 161-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат; 2020 ж., № 13, 67-құжат):
16-2-баптың 4-тармағы екінші бөлігінің 6) тармақшасындағы "ветеринариялық паспорттардың көшірмелері" деген сөздер "ветеринариялық паспорттар" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. "Ветеринария туралы" 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 15, 148-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 23-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 18, 84, 86-құжаттар; 2010 ж., № 1-2, 1-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3, 7-құжаттар; № 6, 49-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 2, 16-құжат; № 8, 64-құжат; № 14, 95-құжат; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 9, 51-құжат; № 14, 72, 75-құжаттар; 2014 ж., № 2, 10-құжат; № 10, 52-құжат; № 19-I, 19-II, 94, 96-құжаттар; № 21, 123-құжат; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 20-IV, 113-құжат; № 22-II, 145-құжат; 2016 ж., № 6, 45-құжат; 2017 ж., № 23-III, 111-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат; № 14, 42-құжат; № 19, 62-құжат; № 24, 93-құжат; 2019 ж., № 7, 39-құжат; № 19-20, 86-құжат; № 21-22, 91-құжат; 2020 ж., № 13, 67-құжат):

1) подпункт 10) статьи 1 после слова "формы," дополнить словами "выдаваемый в виде электронного документа,";
2) статью 8 дополнить подпунктом 46-31) следующего содержания:
"46-31) разработка и утверждение правил использования технических средств для фото- и видеосъемки при осуществлении государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора;";
3) в подпункте 10) пункта 1 и подпункте 10) пункта 1-1 статьи 10 слова ", изготовлению ветеринарного паспорта" исключить;
4) пункт 1 статьи 17 дополнить подпунктом 6-2) следующего содержания:
"6-2) при проведении государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора:
использовать технические средства для фото- и видеосъемки в порядке, определенном уполномоченным органом;
использовать иные технические средства (оборудование, приборы, средства измерений, устройства, инструменты и иные технические средства) в соответствии с инструкциями и иными документами по их использованию (применению);";
5) в подпункте 9) пункта 1 статьи 35 слова "по изготовлению ветеринарного паспорта," исключить.
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Президент Республики Казахстан К. ТОКАЕВ

1) 1-баптың 10) тармақшасы "уәкілетті" деген сөздің алдынан "электрондық құжат түрінде берілетін," деген сөздермен толықтырылсын;
2) 8-бап мынадай мазмұндағы 46-31) тармақшамен толықтырылсын:
"46-31) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде фото- және бейнетүсірілімдер үшін техникалық құралдарды пайдалану қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
3) 10-баптың 1-тармағының 10) тармақшасындағы және 1-1-тармағының 10) тармақшасындағы ", ветеринариялық паспортты дайындау" деген сөздер алып тасталсын;
4) 17-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы 6-2) тармақшамен толықтырылсын:
"6-2) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау жүргізу кезінде:
фото- және бейнетүсірілім үшін техникалық құралдарды уәкілетті орган айқындаған тәртіппен пайдалануға;
өзге де техникалық құралдарды (жабдықтар, аспаптар, өлшем құралдары, құрылғылар, құралдар және өзге де техникалық құралдар) оларды пайдалану (қолдану) жөніндегі нұсқаулықтарға және өзге де құжаттарға сәйкес пайдалануға;";
5) 35-баптың 1-тармағының 9) тармақшасындағы "ветеринариялық паспортты дайындау бойынша," деген сөздер алып тасталсын.
2-бап. Осы Заң алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. ТОҚАЕВ