"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің қарамағындағы аумақтық органдарының ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 28 шілдедегі № 347 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2021 жылғы 23 ақпандағы № 63 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің қарамағындағы аумақтық органдарының ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 28 шілдедегі №347 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциясының батыс өңіраралық басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
18, 19, 20, 21-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Басқарманы Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің келісімі бойынша Министрліктің Аппарат басшысы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын басшы басқарады.";
"19. Басқарма басшысы болмаған уақытта оның міндеттерін уақытша атқару орынбасарына не Министрліктің Аппарат басшысының бұйрығымен Басқарманың өзге қызметкеріне жүктеледі.";
"20. Басқарманың басшысына және басшының орынбасарына демалыстар беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстеме ақылар төлеу және сыйлық ақы беру, тәртіптік жаза қолдану мәселелері Министрліктің Аппарат басшысының бұйрығымен ресімделеді.";
"21. Басқарма басшысының келісімі бойынша Министрліктің Аппарат басшысы лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босататын басшының орынбасары болады.".
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциясының оңтүстік өңіраралық басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
18, 19, 20, 21-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Басқарманы Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің келісімі бойынша Министрліктің Аппарат басшысы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын басшы басқарады.";
"19. Басқарма басшысы болмаған уақытта оның міндеттерін уақытша атқару орынбасарына не Министрліктің Аппарат басшысының бұйрығымен Басқарманың өзге қызметкеріне жүктеледі.";
"20. Басқарманың басшысына және басшының орынбасарына демалыстар беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстеме ақылар төлеу және сыйлық ақы беру, тәртіптік жаза қолдану мәселелері Министрліктің Аппарат басшысының бұйрығымен ресімделеді.";

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 28 июля 2016 года № 347 "Об утверждении положений территориальных органов, находящихся в ведении Министерства энергетики Республики Казахстан"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 февраля 2021 года № 63.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 28 июля 2016 года № 347 "Об утверждении положений территориальных органов, находящихся в ведении Министерства энергетики Республики Казахстан" следующие изменения:
в Положении республиканского государственного учреждения "Западное межрегиональное управление государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан", утвержденного указанным приказом:
пункты 18, 19, 20, 21 изложить в следующей редакции:
"18. Управление возглавляет руководитель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Руководителем аппарата Министерства по согласованию с Министром энергетики Республики Казахстан.";
"19. Во время отсутствия руководителя Управления временное исполнение его обязанностей возлагается на Заместителя либо на иного сотрудника Управления приказом Руководителя аппарата Министерства.";
"20. Вопросы предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования, наложения дисциплинарного взыскания руководителю и заместителю руководителя Управления оформляется приказом Руководителя аппарата Министерства.";
"21. Руководитель имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности Руководителем аппарата Министерства по согласованию с руководителем Управления.".
в Положении республиканского государственного учреждения "Южное межрегиональное управление государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан", утвержденного указанным приказом:
пункты 18, 19, 20, 21 изложить в следующей редакции:
"18. Управление возглавляет руководитель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Руководителем аппарата Министерства по согласованию с Министром энергетики Республики Казахстан.";
"19. Во время отсутствия руководителя Управления временное исполнение его обязанностей возлагается на Заместителя либо на иного сотрудника Управления приказом Руководителя аппарата Министерства.";
"20. Вопросы предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования, наложения дисциплинарного взыскания руководителю и заместителю руководителя Управления оформляется приказом Руководителя аппарата Министерства.";

"21. Басқарма басшысының келісімі бойынша Министрліктің Аппарат басшысы лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босататын басшының орынбасары болады.".
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Көмірсутектер және жер қойнауын пайдалану салаларындағы мемлекеттік бақылау департаменті, "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциясының батыс өңіраралық басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі, "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциясының оңтүстік өңіраралық басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің және оның аумақтық органдарының интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрыққа қол қойылған күнінен бастап бір ай мерзімде бұйрықтың көшірмесін қоса бере отырып, әділет органдарын хабардар етуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Н. Ноғаев

"21. Руководитель имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности Руководителем аппарата Министерства по согласованию с руководителем Управления.".
2. Департаменту государственного контроля в сферах углеводородов и недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан, Республиканскому государственному учреждению "Западное межрегиональное управление государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан", Республиканскому государственному учреждению "Южное межрегиональное управление государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня подписания настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) после официального опубликования настоящего приказа размещение приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и его территориальных органов;
3) в месячный срок со дня подписания настоящего приказа извещение органов юстиции с приложением копии приказа.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
Н. Ногаев