Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы мен Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті арасындағы ақпараттық жүйелерді интеграцияламай өзара іс-қимыл тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 2021 жылғы 3 қарашадағы № 232 және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті Төрағасының 2021 жылғы 22 қарашадағы № 184-нқ бірлескен бұйрығы.
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы мен Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті арасында ақпараттық жүйелерді интеграцияламай өзара іс-қимыл тәртібі бекітілсін.
2. Әкімшілік деректер тізбесі бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті осы бірлескен бұйрықты сатып алынған құрылыс материалдарының, бұйымдарының, конструкцияларының және инженерлік жабдықтардың нақты құны туралы деректерді ұсыну бойынша жауапты орындаушыларға жеткізсін.
4. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы осы бірлескен бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде деректерді алуға және талдауға жауапты адамдардың құрамын айқындасын.
5. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының интернет-ресурсында орналастыруды;
2) осы бірлескен бұйрықты қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді қамтамасыз етсін.
6. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы басшысының орынбасарына және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының орынбасарына жүктелсін.

Об утверждении порядка взаимодействия без интеграции информационных систем между Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан и Комитетом по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Совместный приказ Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 3 ноября 2021 года № 232 и Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 22 ноября 2021 года № 184-нқ
В соответствии с подпунктом 3) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить порядок взаимодействия без интеграции информационных систем между Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан и Комитетом по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
2. Утвердить перечень административных данных.
3. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан довести настоящий совместный приказ до ответственных исполнителей по предоставлению данных о фактической стоимости приобретенных строительных материалов, изделий, конструкций и инженерного оборудования.
4. Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан определить состав ответственных лиц за получение и анализ данных в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего совместного приказа.
5. Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан;
2) направление настоящего совместного приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан и Заместителя председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.

7. Осы бірлескен бұйрық оған мемлекеттік орган басшыларының соңғысы қол қойған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросының басшысы ______________ Н. Айдапкелов М.О.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігінің Құрылыс және
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
істері комитетінің төрағасы ___________ Т. Карагойшин М.О.
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің Ұлттық
статистика бюросы басшысының
2021 жылғы 3 қарашадағы № 232
және Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігінің Құрылыс және
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
істері комитетін төрағасының
2021 жылғы 22 қарашадағы № 184-нқ
бірлескен бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы мен Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті арасында ақпараттық жүйелерді интеграцияламай өзара іс-қимыл тәртібі 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы мен Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті арасында ақпараттық жүйелерді интеграцияламай өзара іс - қимыл тәртібі (бұдан әрі - тәртіп) "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді
2. Тәртіп Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетінің (бұдан әрі – ҚР ИИДМ ҚТҮШІК) сатып алынған құрылыс материалдарының, бұйымдарының, конструкцияларының және инженерлік жабдықтардың нақты құны туралы әкімшілік деректерді Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросына (бұдан әрі – Ұлттық статистика бюросы) ұсынуды айқындайды.
3. Тәртіп қатысушылары:
1) ҚР ИИДМ ҚТҮШІК;
2) Ұлттық статистика бюросы болып табылады.
2-тарау. Сатып алынған құрылыс материалдарының, бұйымдарының, конструкцияларының және инженерлік жабдықтардың нақты құны туралы әкімшілік деректерді ұсыну тәртібі
4. Сатып алынған құрылыс материалдарының, бұйымдарының, конструкцияларының және инженерлік жабдықтардың нақты құны туралы әкімшілік деректер (бұдан әрі-әкімшілік деректер) Ұлттық статистика бюросына мемлекеттік органдардың құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы электрондық кестелер түрінде ұсынылады.

7. Настоящий совместный приказ вступает в силу со дня подписания его последним из руководителей государственного органа.
Руководитель Бюро национальной
статистики Агентства по стратегическому
планированию и реформам Республики
Казахстан______________ Н. Айдапкелов
М.П.
Председатель Комитета по делам
строительства и жилищно-коммунального
хозяйства Министерства индустрии и
инфраструктурного развития Республики
Казахстан ___________ Т. Карагойшин
М.П.
Утвержден совместным
приказом Руководителя Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 3 ноября 2021 года № 232 и
Председателем Комитета по
делам строительства и
жилищно-коммунального
хозяйства
Министерства индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 22 ноября 2021 года № 184-нқ
Порядок взаимодействия без интеграции информационных систем между Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан и Комитетом по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий порядок взаимодействия без интеграции информационных систем между Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан и Комитетом по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – порядок) разработан в соответствии с подпунктом 3) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
2. Порядок определяет представление административных данных о фактической стоимости приобретенных строительных материалов, изделий, конструкций и инженерного оборудования Комитетом по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – КДС ЖКХ МИИР РК) в Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (далее – Бюро национальной статистики).
3. Участниками порядка являются:
1) КДС ЖКХ МИИР РК;
2) Бюро национальной статистики.
Глава 2. Порядок предоставления административных данных о фактической стоимости приобретенных строительных материалов, изделий, конструкций и инженерного оборудования
4. Административные данные о фактической стоимости приобретенных строительных материалов, изделий, конструкций и инженерного оборудования (далее – административные данные) предоставляются в Бюро национальной статистики в виде электронных таблиц посредством Единой системы документооборота государственных органов.

5. ҚР ИИДМ ҚТҮШІК Ұлттық статистика бюросына әкімшілік деректерді ұсыну үшін мыналарды қамтамасыз етеді:
1) тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 1-күнінен кешіктірілмейтін мерзімде сатып алынған құрылыс материалдарының, бұйымдарының, конструкцияларының және инженерлік жабдықтардың нақты құны туралы деректері бар электрондық кестелерді ұсынады;
2) бес күнтізбелік күннен кешіктірілмейтін мерзімде деректерді ұсынуға байланысты жоспарланған өзгерістер туралы хабарлайды;
3) Ұлттық статистика бюросының жауапты тұлғаларына әкімшілік деректерді пайдалану бойынша әдістемелік және тәжірибелік көмек көрсетеді;
4) әкімшілік деректердің толықтығын, анықтығын және тәжірибелік уақтылығын қамтамасыз етеді.
6. Ұлттық статистика бюросы әкімшілік деректерді алғаннан кейін мыналарды қамтамасыз етеді:
1) әкімшілік деректерді үшінші тараптарға беру құқығынсыз тек қана статистикалық ақпаратты түзу үшін пайдаланады;
2) әкімшілік деректерді қалыптастыруға жауапты адамдардан басқа, бөгде адамдардың әкімшілік деректерді пайдалануға қолжетімділігін болдырмайды;
3) әкімшілік деректерді қалыптастыруға жауапты адамдар құрамындағы өзгерістер туралы өзгерістер енгізілген күннен бастап үш күнтізбелік күннен кешіктірмей хабардар етеді.
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы мен
Қазақстан Республикасы Индустрия
және инфрақұрылымдық
даму министрлігінің Құрылыс және
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
істері комитеті арасында ақпараттық
жүйелерді интеграцияламай өзара
іс-қимыл жасау тәртібіне
қосымша
Әкімшілік деректер тізбесі
Көрсеткіштің атауы Бөлініс
1
Материалдық ресурстың атауы
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бойынша
2
Құрылыс ресурстарының жіктеуіші бойынша материалдық ресурстың коды
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бойынша
3
ҚҚС ескерумен есепті кезеңде сатып алынған материалдық ресурстардың бағасы, өлшем бірлігіне теңгемен
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бойынша
4
Құрылыс ресурстарының жіктеуішіне сәйкес заттай өлшем бірліктерінде есепті кезеңде өткізілген құрылыс материалдық ресурстарын өткізу көлемі
Кәсіпорындар бойынша

5. КДС ЖКХ МИИР РК для предоставления административных данных в Бюро национальной статистики, обеспечивает следующее:
1) ежеквартально в срок не позднее 1 числа второго месяца после отчетного периода представляет электронные таблицы с данными о фактической стоимости приобретенных строительных материалов, изделий, конструкций и инженерного оборудования;
2) уведомляет в срок не позднее пяти календарных дней о планируемых изменениях, связанных с предоставлением данных;
3) оказывает методическую и практическую помощь ответственным лицам Бюро национальной статистики по использованию административных данных;
4) обеспечивает полноту, достоверность и своевременность доступа к административным данным.
6. Бюро национальной статистики после получения административных данных, обеспечивает следующее:
1) использует административные данные исключительно для производства статистической информации без права передачи третьим сторонам;
2) исключает доступ к использованию административных данных посторонних лиц, кроме ответственных лиц за формирование административных данных;
3) информирует об изменениях состава ответственных лиц за формирование административных данных не позднее трех календарных дней со дня внесения изменений.
Приложение
к порядку взаимодействия без
интеграции информационных
систем между Комитетом по
делам строительства и
жилищно-коммунального
хозяйства
Министерства индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан и Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Перечень административных данных
Наименование показателя Разрезность
1
Наименование материального ресурса
По областям, городам республиканского значения, столица
2
Код материального ресурса по Классификатору строительных ресурсов
По областям, городам республиканского значения, столица
3
Цена с учетом НДС на материальные ресурсы, приобретенные за отчетный период, в тенге за единицу измерения
По областям, городам республиканского значения, столица
4
Объем реализации материальных ресурсов, реализованных за отчетный период в натуральных единицах измерениях в соответствии с Классификатором строительных ресурсов
По предприятиям