Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің бөлімшелерін байланыс құралдарымен, ұйымдастыру техникасымен, бағдарламалық қамтамасыз етумен, ақпаратты қорғаудың аппараттық және бағдарламалық құралдарымен жабдықтаудың заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 12 қазандағы № 506 бұйрығы.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 69-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің бөлімшелерін байланыс құралдарымен, ұйымдастыру техникасымен, бағдарламалық қамтамасыз етумен, ақпаратты қорғаудың аппараттық және бағдарламалық құралдарымен жабдықтаудың заттай нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Ақпараттандыру, цифрландыру және байланыс департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
2) осы бұйрықты қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Ю. Ильин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2021 жылғы 12 қазандағы
№ 506 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің бөлімшелерін байланыс құралдарымен, ұйымдастыру техникасымен, бағдарламалық қамтамасыз етумен, ақпаратты қорғаудың аппараттық және бағдарламалық құралдарымен жабдықтаудың заттай нормалары

Об утверждении натуральных норм снабжения средствами связи, организационной техникой, программным обеспечением, аппаратными и программными средствами защиты информации подразделений Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 12 октября 2021 года № 506.
В соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы снабжения средствами связи, организационной техникой, программным обеспечением, аппаратными и программными средствами защиты информации подразделений Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
2. Департаменту информатизации, цифровизации и связи Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
2) направление настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Ю. Ильин
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра по чрезвычайным
ситуациям
Республики Казахстан
от 12 октября 2021 года №506
Натуральные нормы снабжения средствами связи, организационной техникой, программным обеспечением, аппаратными и программными средствами защиты информации подразделений Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан

Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 26.07.2023 № 397 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Атауы
Өлшем
бірлігі
Саны
Пайдалану мерзімі (жыл)
Қолдану саласы
Кімге тиісті
1-Тарау. Сымды байланыс құралдары
1
Автоматтандырылған телефон станциясы (бұдан әрі - АТС)
Ж-қ
1
8
Абоненттер арасындағы ішкі және сыртқы телефон байланысын жүзеге асыруға арналған
Төтенше жағдайлар министрлігі (бұдан әрі - ТЖМ), Өртке қарсы қызмет комитеті (бұдан әрі - ӨҚҚК), Азаматтық қорғаныс және әскери бөлімдер комитеті (бұдан әрі - АҚжӘБК), Мемлекеттік материалдық резервтер комитеті (бұдан әрі - ММРК), Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - ӨҚК), облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Төтенше жағдайлар департаменттері (бұдан әрі - ТЖД), облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің департаменттері (бұдан әрі – ӨҚКД), ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдері
2
Жүйелік цифрлық телефон аппараты
Ж-қ
1
8
Абоненттер арасындағы ішкі және сыртқы телефон байланысын жүзеге асыруға арналған
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдері қызметкерлерінің әрбір жұмыс орнына
3
Цифрлық телефон аппараттары үшін кеңейту консолі
Ж-қ
1
8
Абоненттер арасындағы ішкі және сыртқы телефон байланысын жүзеге асыруға арналған
ТЖМ басшылығына (Министрге, министрдің орынбасарларына, аппарат басшысына), ТЖМ басшылығының кеңесшілері мен көмекшілеріне, Комитеттер төрағалары мен төрағаларының орынбасарларына, ТЖМ департаменттерінің, дербес басқармаларының бастықтары мен бастықтарының орынбасарларына, ТЖМ комитеттері мен департаменттерінің құрамындағы басқармалардың бастықтары мен орынбасарларына, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың ТЖД, ӨҚКД бастықтары мен бастықтарының орынбасарларына, қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің бастықтарына.
ТЖМ Дағдарыс жағдайларында басқару орталығының (бұдан әрі - ДЖБО), ТЖД Дағдарыс жағдайлары басқармаларының (бұдан әрі - ДЖБ) әрбір жұмыс орнына
4
АТС аналогтық телефон аппараты
дана
1
8
Абоненттер арасындағы ішкі және сыртқы телефон байланысын жүзеге асыруға арналған
Жүйелік цифрлық телефон аппаратын қосу мүмкіндігі жоқ ТЖМ, ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдері қызметкерлерінің әрбір жұмыс орнына (осы норманың 2-тармағы)
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің әрбір операторлық орнына, бақылау-өткізу пунктіне
5
Телефон байланысының арна құру аппаратурасы
Ж-қ
1
8
Абоненттер арасындағы ішкі және сыртқы телефон байланысын жүзеге асыруға арналған
ТЖМ, ӨҚК, АҚжӘБК, ММРК, ТЖД, ӨҚКД, қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдері
6
Байланыс арналарын түйіндестіру аппаратурасы
Ж-қ
1
8
Байланыс арналарын соңғы жабдықпен байланыстыруға арналған. Байланысты ұйымдастыру схемасымен анықталады
ТЖМ, ӨҚҚК, ӨҚК, АҚжӘБК, ММРК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдері
7
Факсимильді аппарат
Ж-қ
1
8
Абоненттер арасында факсимильді байланысты жүзеге асыруға арналған
ТЖМ, ӨҚҚК, АҚжӘБК, ӨҚК, ММРК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдері
8
Абонент нөмірін анықтау функциясы бар көп арналы дыбыс жазатын құрылғы
Ж-қ
1
8
Радионы қоса алғанда, барлық кіріс және шығыс арналардың дыбыстық деректерін бір мезгілде жазуға арналған, құрылғының сипаттамалары техникалық ерекшелікте белгіленеді
ТЖМ ДЖБО, ТЖД ДЖБ
9
Үздіксіз қоректендіру көздері
дана
1
4
Негізгі қуат көзін қысқа уақыт ажыратқан кезде электрмен жабдықтауға арналған, құрылғының сипаттамалары техникалық сипаттамада белгіленеді
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің әрбір электрондық-есептеу, телекоммуникациялық жабдықтарына
10
Байланыс аппаратурасын авариялық қоректендіру агрегаты
дана
1
10
Негізгі қуат көзі ұзақ уақыт ажыратылған кезде электрмен жабдықтауға арналған. құрылғының сипаттамалары техникалық ерекшелікте белгіленеді
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдері
11
Аппаратура мен байланыс желілерін бақылауға арналған өлшеу аспаптары (жиынтықта)
Ж-қ
1
5
Жаңа қосылыстар жасау, ақаулықтарды жою кезінде желілер жұмысы параметрлерінің жай-күйін өлшеуге, олардың жай-күйін бақылауға арналған, жинақтың құрамы мен сипаттамасы техникалық ерекшелікте белгіленеді
ТЖМ, ТЖД ақпараттандыру, цифрландыру және байланыс бөлімшелері
12
Бейнебақылау жүйесі
Ж-қ
1
7
Күзетілетін аумақта бейнебақылау ұйымдастыруға арналған жинақтың құрамы мен сипаттамалары техникалық ерекшелікте белгіленеді
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің әр ғимаратына
13
Кіруге рұқсатты басқару жүйесі
Ж-қ
1
7
Берілген аумаққа, ғимаратқа кіруді басқаруға арналған. Жинақтың құрамы мен сипаттамалары техникалық ерекшелікте белгіленеді
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің әр ғимаратына
14
Бейнеконференцбайланыстың серверлік жабдығы
Ж-қ
1
7
Нақты уақыт режимінде кеңестер, презентациялар ұйымдастыруға арналған. Саны бейнеконференцияны ұйымдастыру схемасымен анықталады
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, ТЖД
15
Бейне байланыстың абоненттік терминалы
Ж-қ
1
7
Нақты уақыт режимінде кеңестер, презентациялар ұйымдастыруға арналған. Саны бейнеконференцияны ұйымдастыру схемасымен анықталады
Әрбір отырыс залына, ТЖМ дағдарыс орталығына, ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдеріне

Сноска. Натуральные нормы с изменениями, внесенными приказом Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 26.07.2023 № 397 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Наименование
Ед.
изм
Количество
Срок
экспл (лет)
Область применения
Область распространения
Глава 1. Проводные средства связи
1
Автоматическая телефонная станция (далее - АТС)
К-т
1
8
Предназначена для осуществления внутренней и внешней телефонной связи между абонентами.
Министерство по чрезвычайным ситуациям (далее - МЧС), Комитет противопожарной службы (далее - КПС), Комитет по гражданской обороне и воинским частям (далее - КГОиВЧ), Комитет по государственным материальным резервам (далее - КГМР), Комитет промышленной безопасности (далее - КПБ), Департаменты по чрезвычайным ситуациям областей, городов республиканского значения и столицы (далее - ДЧС), Департаменты Комитета промышленной безопасности областей, городов республиканского значения и столицы (далее – ДКПБ), городские, районные управления и отделы по чрезвычайным ситуациям ДЧС
2
Системный цифровой телефонный аппарат
К-т
1
8
Предназначен для осуществления внутренней и внешней телефонной связи между абонентами
На каждое рабочее место сотрудника МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, ДКПБ, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
3
Консоль расширения для цифровых телефонных аппаратов
К-т
1
8
Предназначен для осуществления внутренней и внешней телефонной связи между абонентами
Руководству МЧС (Министру, заместителям министра, руководителю аппарата) советникам и помощникам руководства МЧС, Председателям и заместителям председателей комитетов, начальниками и заместителям начальников департаментов, самостоятельных управлений МЧС, начальникам и заместителям управлений в составе комитетов и департаментов МЧС, начальникам и заместителям начальников ДЧС, ДКПБ, начальникам городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС.
На каждое рабочее место Центра управления в кризисных ситуациях МЧС (далее - ЦУКС), Управлений в кризисных ситуациях ДЧС (далее - УКС)
4
Аналоговый телефонный аппарат АТС
Шт
1
8
Предназначен для осуществления внутренней и внешней телефонной связи между абонентами
На каждое рабочее место сотрудника МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, ДКПБ, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС , где отсутствует возможность подключения Системного цифрового телефонного аппарата (пункт 2 настоящих норм)
На каждое операторское место, контрольно-пропускной пункт МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, ДКПБ, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
5
Аппаратура каналообразования телефонной связи
К-т
1
8
Предназначена для осуществления внутренней и внешней телефонной связи между абонентами
МЧС, КПС, КГОиВЧ, КПБ, КГМР, ДЧС, ДКПБ, городские, районные управления и отделы по чрезвычайным ситуациям ДЧС
6
Аппаратура сопряжения каналов связи
К-т
1
8
Предназначена для сопряжения каналов связи с оконечным оборудованием. Определяется схемой организации связи
МЧС, КПС, КГОиВЧ, КПБ, КГМР, ДЧС, ДКПБ, городские, районные управления и отделы по чрезвычайным ситуациям ДЧС
7
Факсимильный аппарат
К-т
1
8
Предназначен для осуществления факсимильной связи между абонентами
МЧС, КПС, КГОиВЧ, КПБ, КГМР, ДЧС, ДКПБ, городские, районные управления и отделы по чрезвычайным ситуациям ДЧС
8
Устройство звукозаписывающее многоканальное с функцией определения номера абонента
К-т
1
8
Предназначено для одновременной записи звуковых данных, всех входящих и исходящих каналов включая радио
ЦУКС МЧС, УКС ДЧС
9
Источники бесперебойного питания
Шт
1
4
Предназначен для электропитания при кратковременном отключении основного источника электропитания
На каждое электронно-вычислительное, телекоммуникационное оборудование МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, ДКПБ, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
10
Агрегат аварийного питания аппаратуры связи
Шт
1
10
Предназначен для электропитания при длительном отключении основного источника электропитания.
МЧС, КПБ, КГМР, ДЧС, ДКПБ, городские, районные управления и отделы по чрезвычайным ситуациям ДЧС
11
Измерительные приборы для контроля аппаратуры и линий связи (в комплекте)
К-т
1
5
Для измерения состояния параметров работы сетей, для контроля их состояния, при создании новых соединений, устранения неполадок
Подразделения информатизации, цифровизации и связи МЧС, ДЧС
12
Система видеонаблюдения
К-т
1
7
Предназначены для организации видеоконтроля на охраняемой территории
На каждое здание МЧС, КПБ, КГМР, ДЧС, ДКПБ, городские, районные управления и отделы по чрезвычайным ситуациям ДЧС
13
Система контроля управления доступом
К-т
1
7
Предназначена для управления доступом на заданную территорию, в здание
На каждое здание МЧС, КПБ, КГМР, ДЧС, ДКПБ, городские, районные управления и отделы по чрезвычайным ситуациям ДЧС
14
Серверное оборудование видеоконференцсвязи
К-т
1
7
Предназначено для организации совещаний, презентаций в режиме реального времени. Количество определяется схемой организации видеоконференции
МЧС, КПБ, КГМР, ДЧС
15
Абонентский терминал видеосвязи
К-т
1
7
Предназначено для организации совещаний, презентаций в режиме реального времени. Количество определяется схемой организации видеоконференции
На каждый зал заседаний, кризисный центр МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, ДКПБ, городские, районные управления и отделы по чрезвычайным ситуациям ДЧС

2-Тарау. Радиобайланыс құралдары
16
Стационарлық УҚТ диапазонды радиостанциясы
Ж-қ
1
8
ТЖМ байланысты ұйымдастырудың бекітілген схемасына сәйкес берілген аумақта радиобайланысты ұйымдастыру
ТЖМ, ТЖД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің стационарлық пунктінің әрбір радиожелісіне
17
УҚТ диапазонды радиобайланыстың ретрансляторы
Ж-қ
1
8
ТЖМ байланысты ұйымдастырудың бекітілген схемасына сәйкес берілген аумақта радиобайланысты ұйымдастыру
ТЖМ, ТЖД. Байланысты ұйымдастыру схемасымен анықталады
18
Мобильді УҚТ диапазонды радиостанциясы
Ж-қ
1
8
ТЖМ байланысты ұйымдастырудың бекітілген схемасына сәйкес берілген аумақта радиобайланысты ұйымдастыру
ТЖМ, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің әрбір жедел көлік құралына
19
Тасымалданатын УҚТ диапазонды радиостанциясы
Ж-қ
1
8
ТЖМ байланысты ұйымдастырудың бекітілген схемасына сәйкес берілген аумақта радиобайланысты ұйымдастыру
ТЖМ, АҚжӘБК, ТЖД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің әрбір аттестатталған қызметкеріне
20
Интеллектуалды топтық зарядтау құрылғылары
Ж-қ
1
8
Радиостанциялардың барлық паркін бір уақытта зарядтау үшін. Саны радиостанциялардың жалпы санына қарай анықталады
ТЖМ, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдері
21
Қысқа толқынды (бұдан әрі-ҚТ) стационарлық радиостанция
Ж-қ
1
8
ҚТ радиожелісінде келіссөздер жүргізу үшін
ТЖМ, ТЖД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің әрбір стационарлық байланыс пунктіне
22
Мобильді ҚТ диапазонды радиостанция
Ж-қ
1
8
ҚТ радиожелісінде келіссөздер жүргізу үшін
ТЖМ, ТЖД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің әрбір мобильді байланыс пунктіне
23
Тасымалданатын ҚТ диапазонды радиостанция
Ж-қ
1
8
ҚТ радиожелісінде келіссөздер жүргізу үшін
ТЖМ, ТЖД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің әрбір жедел жедел тобына
24
Радиостанцияларды бағдарламалауға арналған құрылғы
Ж-қ
1
8
Бағдарламалауды қажет ететін радиостанциялардың әрбір түріне
ТЖМ, ТЖД ақпараттандыру, цифрландыру және байланыс бөлімшелері
25
Спутниктік станция
Ж-қ
1
8
Жерүсті және сымды байланыс арналарының болмауы немесе зақымдануы жағдайларында ТЖ жою кезінде деректерді беру арнасын ұйымдастыру үшін
ТЖМ ДЖБО, ТЖД ДЖБ
26
Ұялы спутниктік байланыс телефоны
Ж-қ
1
8
Телефон, спутниктік, радиобайланыстың қамту аймағынан тыс өзара іс-қимылды ұйымдастыру үшін
Министрге, министрдің орынбасарларына, АҚжӘБК, ӨҚҚК төрағалары және олардың орынбасарларына, ТЖД бастықтарына, ТЖД аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің бастықтарына
27
Жылжымалы объектілерді мониторингтеу жүйесі
Ж-қ
1
4
Көлік құралының жай-күйін бақылау үшін (орналасқан жері, отын шығысын, автомобильдің техникалық жай-күйін бақылау)
ТЖМ, ӨҚҚК, АҚжӘБК, ММРК, ӨҚК, ТЖД
28
Жылжымалы объектілердің орналасқан жерін анықтау жүйесіне арналған терминалдар
Ж-қ
1
4
Деректерді берудің ұялы желілері болмаған жағдайда жергілікті жерде бағдарлау және ТЖ орнына бару үшін
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдері әрбір жедел көлік құралына
29
Стационарлық антенна-діңгекті құрылғы
Ж-қ
1
8
Радиобайланыстың стационарлық құралдарынан радиосигнал беруді ұйымдастыру үшін
ТЖМ, ТЖД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің әрбір стационарлық байланыс пунктіне
30
Автомобиль антеннасы
Ж-қ
1
8
Автомобильдік радиобайланыс құралдарынан радиосигнал беруді ұйымдастыру үшін
ТЖМ, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің әрбір жедел көлік құралына
31
GSM желісіне кіру
Номер
1
1
Жеке құрамды сигналдар бойынша құлақтандыруды жүргізу және қалааралық байланысқа шығыстарды төмендету үшін
ТЖМ ДЖБО, ТЖД ДЖБ

Глава 2. Средства радиосвязи
16
Радиостанция УКВ диапазона стационарная
К-т
1
8
Для организации радиосвязи на заданной территории, в соответствии утвержденной схемой организации связи МЧС
На каждую радиосеть стационарного пункта МЧС, ДЧС, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
17
Ретранслятор УКВ диапазона радиосвязи
К-т
1
8
Для организации радиосвязи на заданной территории, в соответствии утвержденной схемой организации связи МЧС
МЧС, ДЧС.
Определяется схемой организации связи
18
Радиостанция УКВ диапазона мобильная
К-т
1
8
Для организации радиосвязи на заданной территории, в соответствии утвержденной схемой организации связи МЧС
На каждое оперативное транспортное средство МЧС, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
19
Радиостанция УКВ диапазона носимая
К-т
1
8
Для организации радиосвязи на заданной территории, в соответствии утвержденной схемой организации связи МЧС
Каждому аттестованному сотруднику МЧС, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
20
Интеллектуальные групповое зарядные устройства
К-т
1
8
Для одновременного заряда всего парка радиостанций. Количество определяется исходя из общего количества радиостанций
МЧС, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, городские, районные управления и отделы по чрезвычайным ситуациям ДЧС
21
Радиостанция коротко-волновая (далее-КВ) стационарная
К-т
1
8
Для осуществления переговоров в КВ-радиосети
На каждый стационарный пункт связи МЧС, ДЧС, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
22
Радиостанция КВ диапазона мобильная
К-т
1
8
Для осуществления переговоров в КВ-радиосети
На каждый мобильный пункт связи МЧС, ДЧС, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
23
Радиостанция КВ диапазона носимая
К-т
1
8
Для осуществления переговоров в КВ-радиосети
На каждую мобильную оперативную группу МЧС, ДЧС, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
24
Устройство для программирования радиостанций
К-т
1
8
На каждый тип радиостанций, требующий программирования
Подразделение информатизации, цифровизации и связи МЧС, ДЧС
25
Спутниковая станция
К-т
1
8
Для организации канала передачи данных при ликвидации ЧС в условиях отсутствия или повреждения наземных и проводных каналов связи
ЦУКС МЧС, УКС ДЧС
26
Телефон спутниковой связи мобильный
К-т
1
8
Для организации взаимодействия вне зон покрытия телефонной, спутниковой, радиосвязи
Министру, заместителям министра, председателям КПС, КГОиВЧ и их заместителям, начальникам и заместителям начальников ДЧС, начальникам районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
27
Система мониторинга подвижных объектов
К-т
1
4
Для контроля состояния транспортного средства (местонахождение, контроль расхода топлива, технического состояния автомобиля)
МЧС, КПС, КГОиВЧ, КПБ, КГМР, ДЧС
28
Терминалы для системы определения местоположения подвижных объектов
К-т
1
4
Для ориентирования на местности и следования к месту ЧС в условиях отсутствия сотовых сетей передачи данных
На каждое оперативное транспортное средство МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, ДКПБ, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
29
Антенно-мачтовое устройство стационарное
К-т
1
8
Для организации передачи радиосигнала от стационарных средств радиосвязи
На каждый стационарный пункт связи МЧС, ДЧС, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
30
Антенна автомобильная
К-т
1
8
Для организации передачи радиосигнала от автомобильных средств радиосвязи
На каждое оперативное транспортное средство МЧС, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, ДКПБ, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
31
Доступ к сети GSM
Номер
1
1
Для проведения оповещения личного состава по сигналам и снижению расходов на междугороднюю связь
ЦУКС МЧС, УКС ДЧС

3-Тарау. Дыбысты күшейту техникасы
32
Сигналдық дауыс зорайтқыш қондырғы
Ж-қ
1
4
Жол қозғалысы жағдайында ТЖ жою жүргізілетін жерге жүріп-тұру кезінде арнайы дыбыстық сигналдар беру үшін.
Арнайы дыбыс және жарық сигналдарына қойылатын талаптар, оларды қолдану тәртібі, оның ішінде азаматтық қорғау саласындағы органдардың жедел және арнайы қызметтерінің көлік құралдарында қолдану 01.07.2019 ж. ҚР СТ 1863-2018 "Жедел және арнайы қызметтердің автомобильдері, автобустары мен мотоциклдері. Түсті графикалық схемалар, тану белгілері, жазулар, арнайы жарық және дыбыс сигналдары. Жалпы талаптар" Мемлекеттік стандартымен регламенттеледі.
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің жедел мақсаттағы әрбір көлік құралына, Министрдің және оның орынбасарларының, АҚжӘБК, ӨҚҚК төрағаларының, ТЖД бастықтарының, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің бастықтарына қызметтік автомобиліне
33
Электромегафон
дана
10
4
ТЖ өткізу орнында сөйлеу ақпаратын күшейту және беру үшін
ТЖМ, ТЖД, ТЖД аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің жедел тобына
34
Дыбысты күшейту жүйесі
Ж-қ
2
8
Дыбыс сигналдарын күшейту үшін (кеңестер өткізу кезінде)
Әрбір отырыс залына, ТЖМ дағдарыс орталығына, ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД, қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдеріне
35
Ілеспе аударма жүйесі
Ж-қ
1
8
Сөйлеуге ілеспе аударма жасау үшін
ТЖМ, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ӨҚК, ММРК, ТЖД, ӨҚКД
36
Жеке құрамды құлақтандыру аппаратурасы
Ж-қ
1
7
Төтенше және басқа да дағдарысты жағдайлар кезінде жеке құрамды жинауды ұйымдастыру үшін
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдері
37
Бейнепроекциялық жүйе
Ж-қ
1
4
Презентацияларды ұйымдастыру және оқу материалын ұсыну үшін
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдері
38
Бейнеқабырға
Ж-қ
2
4
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар кезінде аумақтық бөлімшелермен бейне онлайн трансляцияны ұйымдастыру үшін
ТЖМ, ӨҚҚК, АҚжӘБК, ӨҚК, ММРК, ТЖМ ДЖБО, ТЖД, ӨҚКД
39
Сандық мультимедиа тасымалдауыш ойнатқышы
Ж-қ
1
4
Түрлі форматтағы цифрлық тасымалдаушылардан аудио-бейне ақпаратты ойнату үшін
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімддері
40
Микрофон
Дана
20
4
Дыбыс сигналдарын күшейту үшін (кеңестер өткізу кезінде)
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық басқармалар мен төтенше жағдайлар бөлімдеріндегі әрбір дыбыстық күшейткішке

Глава 3. Техника звукоусиления
32
Сигнально-громкоговорящая установка
К-т
1
4
Для подачи в условиях дорожного движения специальных звуковых сигналов при передвижении к месту проведения ликвидации ЧС. Требования к специальным звуковым и световым сигналам, порядок их применения в том числе, на транспортных средствах оперативных и специальных служб органов в сфере гражданской защиты регламентируется Государственным Стандартом от 01.07.2019 г. СТ РК 1863-2018 "Автомобили, автобусы и мотоциклы оперативных и специальных служб. Цветографические схемы, опознавательные знаки, надписи, специальные световые и звуковые сигналы. Общие требования"
На каждое транспортное средство оперативного назначения МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, ДКПБ, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС, на служебный автомобиль Министра и его заместителей, председателей КГОиВЧ, КПС, начальников ДЧС, начальников городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
33
Электромегафон
Шт
10
4
Для усиления и передачи речевой информации на месте проведения ЧС
На оперативную группу МЧС, ДЧС, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
34
Система звукоусиления
К-т
2
8
Для усиления звуковых сигналов (при проведении совещаний)
На каждый зал заседаний, кризисный центр МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, ДКПБ, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
35
Система синхронного перевода
К-т
1
8
Для синхронного перевода речи
МЧС, КПС, КГОиВЧ, КПБ, КГМР, ДЧС, ДКПБ
36
Аппаратура оповещения личного состава
К-т
1
7
Для организации сбора личного состава в случае чрезвычайных и других кризисных ситуаций
МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, ДКПБ, городские, районные управления и отделы по чрезвычайным ситуациям ДЧС
37
Видеопроекционная система
К-т
1
4
Для организации презентаций и предоставления учебного материала
МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, ДКПБ, городские, районные управления и отделы по чрезвычайным ситуациям ДЧС
38
Видеостена
К-т
2
4
Для организации видео онлайн трансляции с территориальными подразделениями при чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера
МЧС, КПС, КГОиВЧ, КПБ, КГМР, ЦУКС МЧС, ДЧС, ДКПБ
39
Проигрыватель цифровых мультимедиа носителей
К-т
1
4
Для воспроизведения аудио-видео информации с цифовых носителей различных форматов
МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, ДКПБ, городские, районные управления и отделы по чрезвычайным ситуациям ДЧС
40
Микрофон
Шт
20
4
Для усиления звуковых сигналов (при проведении совещаний)
На каждый звуковой усилитель в МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, ДКПБ, городских, районных управлениях и отделах по чрезвычайным ситуациям ДЧС

4-Тарау. Компьютерлік және ұйымдастыру техникасы
41
Дербес компьютер жиынтығы
Ж-қ
1
4
Күнделікті қызметте ақпаратты электронды түрде өңдеу және мемлекеттік ақпараттық жүйелерде жұмыс істеу үшін қолданылады. Орындаудың нысан-факторы мен жиынтығы техникалық ерекшелікпен айқындалады
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдері қызметкерлерінің әрбір жұмыс орнына
42
Сервер жиынтығы
Ж-қ
1
7
Түрлі цифрлық ресурстарға қол жеткізуді ұйымдастыру кезінде топтық қауіпсіздік саясатын жүргізуге арналған серверлік бағдарламалық қамтамасыз етудің жұмысын қамтамасыз етеді. Орындаудың нысан-факторы мен жиынтығы техникалық ерекшелікпен айқындалады
ТЖМ, ӨҚҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚК, ТЖД, ӨҚКД әрбір ақпараттық сервисіне
43
Ноутбук
дана
1
4
Шығу кезінде (іссапарда) жұмыс істеу үшін
ТЖМ басшылығына (Министрге, министрдің орынбасарларына, аппарат басшысына), ТЖМ басшылығының кеңесшілері мен көмекшілеріне, комитеттер төрағалары мен төрағаларының орынбасарларына, ТЖМ департаменттерінің, дербес басқармаларының бастықтары мен бастықтарының орынбасарларына, ТЖМ комитеттері мен департаменттерінің құрамындағы басқармалардың бастықтары мен ТЖД, ӨҚКД бастықтары мен бастықтарының орынбасарларына, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің бастықтарына
дана
2
4
Белсенді желілік жабдықпен жұмыс істеу және т. б. үшін Орындаудың нысан-факторы мен жинақтылығы техникалық ерекшелікпен айқындалады
ТЖМ, ТЖД ақпараттандыру, цифрландыру және байланыс бөлімшелері
дана
1
4
Табиғи және техногендік сипаттағы ТЖ алдын алу және жою бойынша іс-шараларды жүргізу кезінде шығуда жұмыс істеу үшін. Орындаудың нысан-факторы мен жинақтылығы техникалық ерекшелікпен айқындалады
ТЖМ, ТЖД, қалалық және аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің жедел штабының қызметкеріне
44
Борттық компьютер
Ж-қ
1
4
ТЖ орнына бара жатқан жолда интерактивті ақпарат алу үшін (жергілікті жердің картасы, гидранттардың орналасуы және т. б.)
ТЖМ, ӨҚКК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің әрбір жедел көлік құралына
45
Модем (маршрутизатор)
дана
1
4
Объектілік желілерді ТЖМ ведомстволық желісімен біріктіруді қамтамасыз етеді
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдері желісінің әрбір сегментіне
46
Сканер
дана
1
4
Қағаз құжатты автоматты беру режимінде электрондық құжатқа түрлендіру үшін қолданылады, жабдықтың сипаттамалары техникалық ерекшелікте айқындалады
ТЖМ құжаттамалық қамтамасыз ету, кадр саясаты бөлімшелері, штабы, ӨҚК, ММРК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдері бөлімшесі
47
Көп функциялы құрылғы (КФҚ)
дана
1
4
Ақпаратты (анықтамалар, құжаттар және т. б.) қағаз тасымалдағышқа шығару үшін
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің әрбір кабинетіне
48
Желілік принтер
дана
1
4
Бірлесіп пайдалану үшін желілік басқаруды ұсыну жолымен ақпаратты (электрондық құжаттарды) қағаз тасымалдағышқа шығару үшін
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің әрбір кабинетіне
49
Плоттер
дана
1
4
Құжаттарды, карталарды, үлкен форматтағы схемаларды басып шығару үшін
ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ДЖБО, ТЖМ Төтенше жағдайларды жою департаменті, ТЖД Азаматтық қорғаныс басқармасы, Төтенше жағдайларды жою басқармасы
50
Желілік жабдық
дана
1
4
Соңғы жабдықты бірыңғай желіге біріктіруге арналған
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдері желісінің әрбір сегментіне
51
Компьютерлік сынып (жергілікті желі, 20 жұмыс орнына дейін үздіксіз қоректендіру көзімен жиынтықтағы дербес компьютер, принтер)
Ж-қ
1
4
Оқу процесін ұйымдастыруға, тестілеуді өткізуге арналған
ТЖМ, ТЖД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдері
52
Планшеттік компьютер
дана
1
4
Әкімшілік құқық бұзушылықтар бойынша хаттамалар жасау және ақпараттық жүйелерге қол жеткізу үшін
ӨҚК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің инспекторлық құрамының әрбір бірлігіне
53
Мобильді термопринтері
дана
1
4
Хаттамаларды басып шығару үшін
ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД, қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің инспекторлық құрамының әрбір бірлігіне
54
Бейне деректерді басқару жүйесі
Ж-қ
1
4
Инспекторлық құрамның портативті бейнетіркегіштерінен деректерді авторландырылған түсіруге арналған
ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД, қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдері
55
Портативті бейнетіркегіш
дана
1
4
Халықпен өзара іс-қимыл кезінде инспекторлық құрамының және анықтаушылардың іс-қимылдарын аудио-бейне тіркеу үшін
ТЖД, ТЖД-нің қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің инспекторлық құрамының және анықтаушылардың әрбір бірлігіне, сондай-ақ АҚжӘБК, ӨҚК, ӨҚКД, инспекторлық құрамына
56
Қаламмен графикалық қолтаңба планшеті (стилус)
Ж-қ
1
4
Бас прокуратураның "Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімі" ақпараттық жүйесінде қолтаңбаның цифрлық баламасын жасау үшін қаламы бар қолтаңбаның графикалық планшеті (стилус)
ӨҚҚК, ТЖД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің анықтаушының әрбір жұмыс орнына
57
Цифрлық веб-камера
Ж-қ
1
4
Сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізу шеңберінде жүргізілетін процестік әрекеттерді бейнетіркеуге арналған цифрлық веб-камера
ӨҚҚК, ТЖД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің анықтаушының әрбір жұмыс орнына
58
Биометриялық саусақ ізін оқу құрылғысы
Ж-қ
1
4
Физикалық қол жетімділікті бақылау, ДК-де тіркелу, сәйкестендіруді басқару үшін
ӨҚҚК, ТЖД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің анықтаушының әрбір жұмыс орнына
59
Шифрлау құрылғысы
Ж-қ
1
4
Шифрлау процесін қамтамасыз ету, ақпаратты байланыс арналары арқылы беру кезінде және оны өңдеу мен сақтау кезінде рұқсатсыз қол жеткізуден қорғау үшін
ӨҚҚК, ТЖД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің анықтаушының әрбір жұмыс орнына

Глава 4. Компьютерная и организационная техника
41
Персональный компьютер в комплекте
К-т
1
4
Применяются в повседневной деятельности для обработки информации в электронном виде и работе в государственных информационных системах
На каждое рабочее место сотрудника МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, ДКПБ, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
42
Сервер в комплекте
К-т
1
7
Обеспечивает работу серверного программного обеспечения, предназначенного для проведения групповой политики безопасности при организации доступа к различным цифровым ресурсам
На каждый информационный сервис МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, ДКПБ
43
Ноутбук
Шт
1
4
Для работы на выезде (в командировке)
Руководству МЧС (Министру, заместителям министра, руководителю аппарата) советникам и помощникам руководства МЧС, председателям и заместителям председателей комитетов, начальниками и заместителям начальников департаментов, самостоятельных управлений МЧС, начальникам и заместителям управлений в составе комитетов и департаментов МЧС, начальникам и заместителям начальников ДЧС, ДКПБ, городские, начальникам районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
Шт
2
4
Для работы с активным сетевым оборудованием и др.
Подразделения информатизации, цифровизации и связи МЧС, ДЧС
Шт
1
4
Для работы на выезде при проведении мероприятий по предупреждению и ликвидации ЧС природного и техногенного характера
Сотруднику оперативного штаба МЧС, ДЧС, городских и районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
44
Бортовой компьютер
К-т
1
4
Для получения интерактивной информации на пути следования к месту ЧС (карта местности, расположение гидрантов и др.)
На каждое оперативное транспортное средство МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, ДКПБ, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
45
Модем (маршрутизатор)
Шт
1
4
Обеспечивает интеграцию объектовых сетей с ведомственной сетью МЧС
На каждый сегмент сети МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, ДКПБ, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
46
Сканер
Шт
1
4
Применяется для преобразования бумажного документа в электронный в режиме автоподачи
Подразделение документационного обеспечения, кадровой политики, штаба МЧС, КПБ, КГМР, ДЧС, ДКПБ, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
47
Многофункциональное устройство (МФУ)
Шт
1
4
Для вывода информации (справки, документы и т.д.) на бумажный носитель
На каждый кабинет МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, ДКПБ, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
48
Сетевой принтер
Шт
1
4
Для вывода информации (электронных документов) на бумажный носитель, путем предоставления сетевого управления для совместного использования
На каждый кабинет МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, ДКПБ, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
49
Плоттер
Шт
1
4
Для печати документов, карт, схем большого формата
КПБ, КГМР, КГОиВЧ, КПС, ЦУКС, Департамент ликвидации чрезвычайных ситуаций МЧС, Управление гражданской обороны, Управление ликвидации чрезвычайных ситуаций ДЧС
50
Сетевое оборудование
Шт
1
4
Предназначено для объединения оконечного оборудования в единую сеть
На каждый сегмент сети МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, ДКПБ, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
51
Компьютерный класс (локальная сеть, персональный компьютер в комплекте с источником бесперебойного питания до 20 рабочих мест, принтер)
К-т
1
4
Предназначен для организации учебного процесса, проведения тестирования
МЧС, ДЧС, городские, районные управления и отделы по чрезвычайным ситуациям ДЧС
52
Планшетный компьютер
Шт
1
4
Для составления протоколов по административным правонарушениям и доступа к информационным системам
На каждую единицу инспекторского состава КПС, КГОиВЧ, КПБ, ДЧС, ДКПБ, городские, районные управления и отделы по чрезвычайным ситуациям ДЧС
53
Мобильный термопринтер
Шт
1
4
Для печати протоколов
На каждую единицу инспекторского состава КПС, КГОиВЧ, КПБ, КГМР, ДЧС, ДКПБ, городские, районные управления и отделы по чрезвычайным ситуациям ДЧС
54
Система управления видеоданными
К-т
1
4
Предназначена для авторизированного съема данных с портативных видеорегистраторов инспекторского состава
КПС, КГОиВЧ, КПБ, ДЧС, ДКПБ, городские, районные управления и отделы по чрезвычайным ситуациям ДЧС
55
Видеорегистратор портативный
Шт.
1
4
Для аудио-видео фиксации действий инспекторского состава и дознавателей при взаимодействии с населением
На каждую единицу инспекторского состава и дознавателей ДЧС, городских районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС, а также инспекторского состава КПС, КГОиВЧ, КПБ, ДКПБ.
56
Графический планшет подписи с пером (стилус)
К-т
1
4
Графический планшет подписи с пером (стилус), для создания цифрового аналога подписи в информационной системе "Единый реестр досудебных расследований" Генеральной прокуратуры
На каждое рабочее место дознавателя КПС, ДЧС, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
57
Цифровая веб-камера
К-т
1
4
Цифровая веб-камера, для видеофиксации процессуальных действий проводимых в рамках производства досудебного расследования
На каждое рабочее место дознавателя КПС, ДЧС, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС.
58
Биометрический считыватель отпечатков пальцев
К-т
1
4
Для контроля физического доступа, регистрации на ПК, управления идентификацией
На каждое рабочее место дознавателя КПС, ДЧС, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
59
Шифровальное устройство
К-т
1
4
Для обеспечения процесса шифрования, защиты информации от несанкционированного доступа при еее передаче по каналам связи и при ее обработке и хранении
На каждое рабочее место дознавателя КПС, ДЧС, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС

5-Тарау. Бағдарламалық қамтамасыз ету
60
Операциялық жүйе
Лиценз.
1
10
Файлдармен жұмысты және қолданбалы бағдарламаларды орындауды ұйымдастыратын компьютердің аппараттық құралдарын басқару үшін
Әрбір серверге, дербес компьютерге, ноутбукке, портативті дербес компьютерге
61
Деректер базасын басқару жүйесі
Лиценз.
1
10
Деректер базасын ұйымдастыру және жүргізу үшін
Деректер базасын ұйымдастыру (басқару) схемасымен айқындалады
62
Кеңсе қосымшасы
Лиценз.
1
10
Әр түрлі құжаттармен:
мәтіндер, электрондық кестелер, мәліметтер базасы және т. б.жұмыс істеу үшін
Әрбір дербес компьютерге, ноутбукке, портативті дербес компьютерге
63
Қызметтің әрбір бағыты бойынша арнайы бағдарламалық қамтамасыз ету
Лиценз.
1
4
Төтенше жағдайлар министрлігінің Қызметтері жұмысының әрбір бағыты бойынша мамандандырылған міндеттерді орындау үшін
ТЖМ департаменттері, дербес басқармалары, ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД
64
Вирусқа қарсы қорғанысты бағдарламалық қамтамасыз ету
Лиценз.
1
1
Компьютерлік вирустарды, сондай-ақ жалпы жағымсыз (зиянды деп саналатын) бағдарламаларды анықтау және осындай бағдарламалармен зарарланған (өзгертілген) файлдарды қалпына келтіру үшін, сонымен қатар инфекцияның алдын-алу үшін қолданылады
Әрбір серверге, дербес компьютерге, ноутбукке, портативті дербес компьютерге
65
Аудио және бейнетіркеу бағдарламалық қамтамасыз ету
Ж-қ
1
4
Сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізу шеңберінде жүргізілетін аудио және бейнежазбаны қамтамасыз ету
ӨҚҚК, ТЖД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің анықтаушының әрбір жұмыс орнына
6-Тарау. Есептеу техникасы құралдары және құпия ақпаратты қорғаудың техникалық құралдары
66
Желіаралық экран (Брандмауэр)
дана
1
8
Бағдарламалардың желіге кіруін бақылау үшін қолданылады
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, ТЖД, ӨҚКД
67
Пайдаланушылардың жеке кілттері
дана
1
4
Дербес компьютерге және ақпараттық жүйелерге кіру үшін
ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің құпия ақпаратпен жұмыс істеуге рұқсаты бар әрбір қызметкерге
68
Желілік трафик анализаторы
дана
1
4
Желіде зиянды және рұқсат етілмеген бағдарламалық жасақтаманы анықтау үшін қолданылады
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың ТЖД, ӨҚКД
69
Қорғалған орындауда жасалған сертификатталған есептеу техникасы құралдары, жиынтықпен (монитор, процессор, тінтуір, пернетақта, принтер).
Ж-қ
1
4
Құпия ақпаратты өңдеуге арналған
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ТЖД, ӨҚКД құпия құжаттармен жұмыс істеу құқығына ұлттық қауіпсіздік органдарының рұқсаты бар бөлімшелердің режимдік үй-жайларында құпия ақпаратты өңдеу үшін бөлінген әрбір жұмыс орнына
70
Қорғалған нұсқада жасалған көп функциялы құрылғы
дана
1
4
Құпия ақпаратты басып шығаруға, сканерлеуге және өңдеуге арналған
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ТЖД, ӨҚКД құпия құжаттарымен жұмыс істеу құқығына Ұлттық қауіпсіздік органдарының рұқсаты бар режимдік үй-жайға
71
Желілік сүзгі
дана
1
4
Электрмен қоректендіру және жерге қосу тізбектері бойынша техникалық құралдардан ақпаратты оқудан қорғауға арналған
Құпия ақпаратты өңдеуге арналған есептеу техникасының әрбір құралына
72
Шу генераторы
дана
1
4
Құпия ақпаратты жанама электромагниттік сәулелену және көздеу есебінен техникалық арналар арқылы ағып кетуден қорғауға арналған
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ТЖД, ӨҚҚД жұмыс істеу құқығына ұлттық қауіпсіздік органдарының рұқсаты бар режимдік үй-жайға
73
Ұялы телефонды басатын құрал
дана
4

Глава 5. Программное обеспечение
60
Операционная система
Лиценз.
1
10
Для управление аппаратными средствами компьютера, организующий работу с файлами и выполнение прикладных программ
На каждый сервер, персональный компьютер, ноутбук, портативный персональный компьютер
61
Система управления базами данных
Лиценз.
1
10
Для организации и ведения базы данных
Определяется схемой организации (управления) базами данных
62
Офисное приложение
Лиценз.
1
10
Для работы с различными типами документов: текстами, электронными таблицами, базами данных и др.
На каждый персональный компьютер, ноутбук, портативный персональный компьютер
63
Специальное программное обеспечение по каждому направлению деятельности
Лиценз.
1
4
Для выполнения специализированных задач по каждому направлению деятельности Служб Министерства по чрезвычайным ситуациям
Департаменты, самостоятельные управления МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, ДКПБ
64
Программное обеспечение антивирусной защиты
Лиценз.
1
1
Применяется для обнаружения компьютерных вирусов, а также нежелательных (считающихся вредоносными) программ вообще и восстановления зараженных (модифицированных) такими программами файлов, а также для профилактики - предотвращения заражения
На каждый сервер, персональный компьютер, ноутбук, портативный персональный компьютер
65
Програмное обеспечение аудио и видеофиксации
К-т
1
4
Обеспечение аудио и видеозаписи проводимых в рамках производства досудебного расследования
На каждое рабочее место дознавателя КПС, ДЧС, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
Глава 6. Средства вычислительной техники и технические средства защиты секретной информации
66
Межсетевой экран (Брэндмауер)
Шт
1
8
Применяется для контроля доступа программ в сеть
МЧС, КПБ, КГМР, ДЧС, ДКПБ
67
Персональные ключи пользователей
Шт
1
4
Для входа в персональный компьютер и информационные системы
На каждого сотрудника с допуском к работе с секретной информацией КПБ, КГМР, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, ДКПБ, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС
68
Анализатор сетевого трафика
Шт
1
4
Применяется для обнаружения в сети вредоносного и несанкционированного программного обеспечения
МЧС, КПБ, КГМР, ДЧС, ДКПБ
69
Сертифицированные средства вычислительной техники, выполненные в защищенном исполнении, в комплекте (монитор, процессор, мышь, клавиатура, принтер).
К-т
1
4
Предназначен для обработки секретной информации
На каждое рабочее место, выделенное для обработки секретной информации в режимных помещениях подразделений имеющих разрешение органов национальной безопасности на право работы с секретными документами МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, ДЧС, ДКПБ
70
Многофункциональное устройство, выполненное в защищенном исполнении
Шт.
1
4
Предназначен для распечатки, сканирования и обработки секретной информации
На каждое режимное помещение имеющих разрешение органов национальной безопасности на право работы с секретными документами в подразделениях МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, ДЧС, ДКПБ
71
Фильтр сетевой
Шт.
1
4
Предназначен для защиты от считывания информации с технических средств по цепям электропитания и заземления
На каждое средство вычислительной техники, предназначенное для обработки секретной информации
72
Генератор шума
Шт.
1
4
Предназначен для защиты секретной информации от утечки по техническим каналам за счет побочных электромагнитных излучений и наводок
На каждое режимное помещение имеющих разрешение органов национальной безопасности на право работы с секретными документами МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, ДЧС, ДКПБ
73
Подавитель сотовых телефонов
Шт.
4

GSM, CDMA, AMPS, DAMPS, 3G және 4G ұялы телефондарын басуға арналған
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың ТЖД, ӨҚКД құпия құжаттарымен жұмыс істеу құқығына Ұлттық қауіпсіздік органдарының рұқсаты бар режимдік үй-жайға
74
Цифрлық телефон сүзгісі (аналогтық)
дана
4
Цифрлық немесе аналогты телефон аппараты арқылы үй-жайлардағы акустикалық сигналдарды рұқсатсыз тыңдаудан қорғауға арналған
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, АҚЖӘБК, ТЖД, ӨҚКД құпия құжаттарымен жұмыс істеу құқығына ұлттық қауіпсіздік органдарының рұқсаты бар режимдік үй-жайдағы әрбір телефон аппаратына
75
Ақпаратты кепілді жою бағдарламасы
дана
1
4
Құпия ақпаратты кепілдікпен жоюға, қатты дискілердегі, usb жинақтауыштардағы, флеш-карталардағы бос орынды кепілдікпен өшіруге, сондай-ақ компьютер жұмыс істеп тұрған кезде жиналатын уақытша ақпаратты кепілдікпен жоюға арналған.
Құпия ақпаратты өңдеуге арналған есептеу техникасының әрбір құралына
76
Қағаз жойғыш (шредер)
дана
1
4
Құпия деректері бар құжаттарды жоюға арналған
ТЖМ, ӨҚК, ММРК, АҚжӘБК, ӨҚҚК, ТЖД, ӨҚКД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдерінің әрбір құрылымдық бөімшелеріне

Предназначено для подавления сотовых телефонов стандартов GSM, CDMA, AMPS, DAMPS, 3G и 4G
На каждое режимное помещение имеющих разрешение органов национальной безопасности на право работы с секретными документами МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, ДЧС, ДКПБ
74
Телефонный фильтр цифровой (аналоговый)
Шт.
4
Предназначен для защиты от несанкционированного прослушивания акустических сигналов в помещениях через цифровой или аналоговый телефонный аппарат
На каждый телефонный аппарат находящийся в режимном помещении имеющим разрешение органов национальной безопасности, на право работы с секретными документами МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, ДЧС, ДКПБ
75
Программа гарантированного удаления информации
Шт.
1
4
Предназначена для гарантированного удаления секретной информации, гарантированного затирания свободного места на жестких дисках, usb накопителях, флеш-картах, а также гарантированного уничтожения временной информации накапливающейся при работе компьютера.
На каждое средство вычислительной техники предназначенное для обработки секретной информации
76
Уничтожитель бумаги (шредер)
Шт
1
4
Предназначен для уничтожение документов с конфиденциальными данными
На каждое структурное подразделение МЧС, КПБ, КГМР, КГОиВЧ, КПС, ДЧС, ДКПБ, городских, районных управлений и отделов по чрезвычайным ситуациям ДЧС

7-Тарау. Құпия сипаттағы файлдық хабарламаларды техникалық арналар арқылы беруге және қабылдауға арналған телекоммуникациялық жабдық
77
Арнайы мақсаттағы деректерді беру жүйесінің қорғалған абоненттік пунктінің қорғалған орындаудағы телекоммуникациялық жабдық кешені
Ж-қ
3
4
Файлдық хабарламаларды және құпия, ал қажет болған жағдайларда құпия емес сипаттағы шифртелеграммаларды байланыстың техникалық арналары бойынша беру және қабылдау кезінде мемлекеттік шифрлау құралдарын қолдана отырып, мемлекеттік құпияларды қорғауды қамтамасыз ету үшін
Пайдалану құқығына ұлттық қауіпсіздік органдарының рұқсаты бар ТЖМ бөлімшелерінің арнайы мақсаттағы деректерді беру жүйесінің әрбір қорғалған абоненттік пунктіне үш жиынтық

Глава 7. Телекоммуникационное оборудование для передачи и приема по техническим каналам файловых сообщений секретного характера
77
Комплекс телекоммуникационного оборудования защищенного абонентского пункта системы передачи данных специального назначения в защищенном исполнении
К-т
3
4
Для обеспечения защиты государственных секретов с применением государственных шифровальных средств при передаче и приеме по техническим каналам связи файловых сообщений и шифртелеграмм секретного, а в необходимых случаях и несекретного характера
Три комплекта на каждый защищенный абонентский пункт системы передачи данных специального назначения подразделений МЧС имеющих разрешение органов национальной безопасности на право его эксплуатации

8-Тарау. Қоғаммен байланыс бойынша бөлімшелерге арналған техникалық құралдар
78
Құрамында тележурналистік жиынтық:
камкордер;
микрофонға арналған жел қорғанысы;
жад картасы;
аккумуляторларға арналған зарядтау құрылғысы;
аккумулятор;
жаңбыр қаптамасы;
қысқы қапшық;
ілмекті радио микрофон;
репортер микрофоны;
микрофон кабелі (5 м.);
штатив;
конвертер;
камера шамы
Ж-қ
1
4
Оқиға, табиғи және техногендік сипаттағы ТЖ-ны жою орнынан жедел түсірілім жүргізу үшін, жиынтығы мен сипаттамалары техникалық ерекшелікте айқындалады
ТЖМ, ТЖД
79
Экраны бар бейнепроектор
Ж-қ
1
4
Презентацияларды ұйымдастыру үшін қолданылады
ТЖМ, ТЖД
80
Интерактивті тақта
Ж-қ
1
4
Презентацияларды ұйымдастыру және оқу материалын ұсыну үшін
ТЖМ, ТЖД
81
Кәсіби фотокамера
Ж-қ
1
4
Оқиға, табиғи және техногендік сипаттағы ТЖ-ны жою орнынан жедел түсірілім жүргізу үшін, жиынтығы мен сипаттамалары техникалық ерекшелікте айқындалады
ТЖМ, ТЖД, ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдері

Глава 8. Технические средства для подразделений по связи с общественностью
78
Тележурналистский комплект в составе:
камкордер;
ветрозащита для микрофона;
карта памяти;
зарядное устройство для аккумуляторов;
аккумулятор;
дождевой чехол;
зимний чехол;
петличный радио микрофон;
микрофон репортерский;
кабель микрофонный (5 м.);
штатив;
конвертер;
накамерный светильник
К-т
1
4
Для проведения оперативных съемок с места происшествия и ликвидации ЧС природного и техногенного характера
МЧС, ДЧС
79
Видеопроектор с экраном
К-т
1
4
Применяется для организации презентаций
МЧС, ДЧС
80
Интерактивная доска
К-т
1
4
Для организации презентаций и предоставления учебного материала
МЧС, ДЧС
81
Фотокамера профессиональная
К-т
1
4
Для проведения оперативных съемок с места происшествия и ликвидации ЧС природного и техногенного характера
МЧС, ДЧС, городские, районные управления и отделы по чрезвычайным ситуациям ДЧС