2022 жылға Үржар ауданы бойынша жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Үржар ауданы әкімдігінің 2021 жылғы 21 қыркүйектегі № 442 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабы 1-тармағының 14-1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 9-бабының 6), 7), 8) және 9) тармақшаларына, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің № 498 "Мүгедектер үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 14010 тіркелген) және № 412 "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13898 болып тіркелген) бұйрықтарына сәйкес, Үржар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ауыр жұмыстарда, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстарда жұмыс орындарын есепке алмай, жұмыс орындары санының екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде мүгедектер үшін жұмыс орындарының квотасы осы қаулының № 1 қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының квотасы осы қаулының № 2 қосымшасына сәйкес белгіленсін.
3. Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының квотасы осы қаулының № 3 қосымшасына сәйкес белгіленсін.
4. Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының квотасы осы қаулының № 4 қосымшасына сәйкес белгіленсін.
5. "Үржар ауданының жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңда белгіленген тәртіпте осы қаулыдан туындайтын тиісті шаралардың орындалуын қамтамасыз етсін.

Об установлении квоты рабочих мест по Урджарскому району на 2022 год
Постановление акимата Урджарского района Восточно-Казахстанской области от 21 сентября 2021 года № 442
В соответствии с подпунктом 14-1) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктами 6), 7), 8) и 9) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О занятости населения", приказами Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан № 498 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для инвалидов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14010) и № 412 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13898), акимат Урджарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1.Установить квоту рабочих мест для трудоустройства инвалидов в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда согласно приложению № 1 к настоящему постановлению
2.Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы согласно приложению № 2 к настоящему постановлению.
3.Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации согласно приложению № 3 к настоящему постановлению.
4.Установить квоту рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования согласно приложению № 4 настоящего постановления.
5.Государственному учреждению "Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния Урджарского района" в порядке установленном законом обеспечить выполнение соответствующих мер, вытекающих из настоящего постановления.

6. Осы қаулының орындалуын бақылау Үржар ауданы әкімінің орынбасары Ә.Н.Сарбаеваға жүктелсін.
7. Осы қаулы 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілсін.
Үржар ауданының әкімі Н. Токсеитов
Үржар ауданының әкімдігінің
2021 жылғы 08 қыркүйек
№ 442 қаулысына
№ 1 қосымша
2022 жылға арналған мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының квотасы белгіленетін ұйымдардың тізбесі
Ұйымның атауы
Жұмыс-керлердің тізімдік саны, адам
Жұмыскерлердің тізімдік санынан пайыздық мәндегі квота мөлшері
Жұмыс орында-рының саны
1
"Б.Момышұлы атындағы орта мектеп-бақша" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Урджарского района А.Н.Сарбаеву.
7. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2022 года.
Аким Урджарского района Н. Токсеитов
Приложение № 1
к постановлению
акимата Урджарского района
от 08 сентября 2021 года
№ 442
Перечень организаций, для которых устанавливается квота рабочих мест для трудоустройства инвалидов на 2022 год
Наименование организации
Штатная численность работников, человек
Размер квоты в процентном выражении от списочной численности работников
Количество рабочих мест
1
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа-сад им.Б.Момышулы"