Жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялау туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы әкімінің 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 2 шешімі. Күші жойылды - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы әкімінің 2024 жылғы 1 сәуірдегі № 1 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы әкімінің 01.04.2024 № 1 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына, "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 48-бабына, "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 10 мамырдағы № 240 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32469 болып тіркелген) сәйкес ШЕШТІ:
1. Сарыкөл ауданының аумағында жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Табиғи сипаттағы төтенше жағдайды жою басшысы болып аудан әкімінің орынбасары Жанат Қайратұлы Жиенбаев тағайындалсын.
3. Төтенше жағдайды жою басшысы мүдделі мемлекеттік органдармен және ұйымдармен бірлесіп заңнамада айқындалған тәртіппен осы шешімнен туындайтын қажетті шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. "Сарыкөл ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен қамтамасыз етілсін:
1) осы шешімге қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қостанай облысы бойынша "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына жіберу;
2) осы шешімді Сарыкөл ауданы әкімдігінің Интернет-ресурсында орналастыруды.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
6. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
А. Балгарин
КЕЛІСІЛДІ
"Сарыкөл ауданының
төтенше жағдайлар бөлімі"
республикалық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
______________ Т. Жүсіпов

Об объявлении чрезвычайной ситуации природного характера местного масштаба
Решение акима Сарыкольского района Костанайской области от 27 декабря 2023 года № 2. Утратило силу решением акима Сарыкольского района Костанайской области от 1 апреля 2024 года № 1
Сноска. Утратило силу решением акима Сарыкольского района Костанайской области от 01.04.2024 № 1 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 48 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", приказом исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года № 240 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера", (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32469) РЕШИЛ:
1. Объявить чрезвычайную ситуацию природного характера местного масштаба на территории Сарыкольского района.
2. Руководителем ликвидации чрезвычайной ситуации природного характера назначить заместителя акима района Жиенбаева Жаната Кайратовича.
3. Руководителю ликвидации чрезвычайной ситуации совместно с заинтересованными государственными органами и организациями в порядке определенном законодательством обеспечить принятие необходимых мер, вытекающих из настоящего решения.
4. Государственному учреждению "Аппарат акима Сарыкольского района" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течении пяти рабочих дней со дня подписания настоящего решения направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на Интернет-ресурсе акимата Сарыкольского района.
5. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
6. Настоящее решение вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
А. Балгарин
СОГЛАСОВАНО
Руководитель Республиканского
государственного учреждения
"Отдел по чрезвычайным ситуациям
Сарыкольского района"
______________ Т. Жусупов