Бұрынғы Семей сынақ полигонының аумағындағы жер учаскелерін ауыстыру және беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 24 қарашадағы N 1242 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 105, 138, 143-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шығыс Қазақстан облысының бұрынғы Семей сынақ полигоны аумағындағы босалқы жер санатынан алаңы 126,0308 гектар жер учаскелері өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс және де өзге де ауыл шаруашылығы емес мақсаттағы жерлер санатына ауыстырылсын.
2. Осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскесі осы қаулының қосымшасына сәйкес «Қаражал» кен орнында флюорит өндіру үшін «Үлбі-ФторКомплекс» жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне (бұдан әрі - серіктестік) уақытша өтеулі жер пайдалану құқығында берілсін.
3. Серіктестік қолданыстағы заңнамаға сәйкес ауыл шаруашылығы алқаптарын ауыл шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсаттарда пайдалану үшін оларды алып қоюдан туындаған ауыл шаруашылығы өндірісінің шығындарын республикалық бюджеттің кірісіне өтесін.

О переводе и предоставлении земельных участков на территории бывшего Семипалатинского испытательного полигона
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2010 года № 1242
В соответствии со статьями 105, 138, 143 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земельные участки площадью 126,0308 гектара из категории земель запаса на территории бывшего Семипалатинского испытательного полигона Восточно-Казахстанской области в категорию земель промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения.
2. Предоставить товариществу с ограниченной ответственностью "Ульба-ФторКомплекс" (далее - товарищество) земельный участок, указанный в пункте 1 настоящего постановления, на праве временного возмездного землепользования для добычи флюорита на месторождении "Караджал" согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Товариществу в соответствии с действующим законодательством возместить в доход республиканского бюджета потери сельскохозяйственного производства, вызванные изъятием сельскохозяйственных угодий, для использования их в целях, не связанных с ведением сельского хозяйства.