Басым жобалар бойынша шетелдік жұмыс күшін тартуға 2013 жылға арналған квоталарды белгілеу және басым жобалар бойынша шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсат берудің шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 12 қарашадағы № 1210 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес басым жобалар бойынша шетелдік жұмыс күшін тартуға 2013 жылға арналған квота белгіленсін.
2. Қоса беріліп отырған:
1) «Балқаш жылу электр станциясын салу» жобасын (өтініш беруші – «Самұрық-Энерго» акционерлік қоғамы) іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің шарттары;
2) «Көксу өзенінде шағын су электр станциялары каскадын салу (Рудничный су электр станциясы-1 салу – 2013 жыл; Рудничный су электр станциясы-2 салу – 2014 жыл)» жобасын (өтiнiш берушi – «Датанг-ТТ-Энерджи» жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi) іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің шарттары;
3) «CKD (ұсақ тораптық) жинақтау әдісімен «Nomad» моделіндегі «Ssang Yong» маркалы автомобильдер өндірісін құру» жобасын (өтініш беруші – «СарыарқаАвтоПром» жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi) іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің шарттары;
4) «Қазақстан Республикасы аумағында «Тойота» маркасының автомобильдерін құрастыру» жобасын (өтініш беруші – «СарыарқаАвтоПром» жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi) іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің шарттары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 12 қарашадағы
№ 1210 қаулысына
қосымша
Басым жобалар бойынша шетелдік жұмыс күшін тартуға 2013 жылға
арналған квота
Р/с
Жобаның атауы
Өтініш беруші
Іске асыру орны
Іске асыру мерзімі
Квота
(адам)
1
2
3
4
5
6
1
Балқаш жылу электр станциясын салу
«Самұрық-Энерго» акционерлік қоғамы
Алматы облысы, Жамбыл ауданы, Үлкен кенті
2010 – 2018 ж.ж.
100
2
Көксу өзенінде шағын су электр станциялары каскадын салу (Рудничный су электр станциясы-1 салу – 2013 ж; Рудничный су электр станциясы-2 салу – 2014 ж)
«Датанг-ТТ-Энерджи» жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi
Алматы облысы, Текелі қалалық әкімшілігі, Рудничный кенті
2009 – 2014 ж.ж.
9
3
CKD (ұсақ тораптық) жинақтау әдісімен «Nomad» моделіндегі «Ssang Yong» маркалы автомобильдер өндірісін құру
«СарыарқаАвтоПром» жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi
Қостанай қаласы

Об установлении квот на привлечение иностранной рабочей силы по приоритетным проектам на 2013 год и утверждении условий выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы по приоритетным проектам
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 2013 года № 1210.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоту на привлечение иностранной рабочей силы по приоритетным проектам на 2013 год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Утвердить прилагаемые:
1) условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации проекта "Строительство Балхашской тепловой электрической станции" (заявитель – акционерное общество "Самрук-Энерго");
2) условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации проекта "Строительство каскада малых гидроэлектростанций на реке Коксу (строительство Рудничной гидроэлектростанции-1 – 2013 год; строительство Рудничной гидроэлектростанции-2 – 2014 год)" (заявитель – товарищество с ограниченной ответственностью "Датанг-ТТ-Энерджи");
3) условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации проекта "Создание производства автомобилей марки "Ssang Yong" модели "Nomad" методом CKD (мелкоузловой) сборки" (заявитель – товарищество с ограниченной ответственностью "СарыаркаАвтоПром");
4) условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации проекта "Сборка автомобилей марки "Тойота" на территории Республики Казахстан" (заявитель – товарищество с ограниченной ответственностью "СарыаркаАвтоПром").
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 ноября 2013 года № 1210
Квота на привлечение иностранной рабочей
силы по приоритетным проектам на 2013 год
№ п/п
Наименование проекта
Заявитель
Место реализации
Срок реализации
Квота (чел.)
1
2
3
4
5
6
1
Строительство Балхашской тепловой электрической станции
акционерное общество "Самрук-Энерго"
Алматинская область, Жамбылский р-н, поселок Улькен
2010 – 2018 г.г.
100
2
Строительство каскада малых гидроэлектростанций на реке Коксу (строительство Рудничной гидроэлектростанции-1 – 2013 год; строительство Рудничной гидроэлектростанции-2 – 2014 год)
товарищество с ограниченной ответственностью "Датанг-ТТ-Энерджи"
Алматинская область, Текелинский городской акимат,
п. Рудничный
2009 – 2014 г.г
9
3
Создание производства автомобилей марки "Ssang Yong" модели "Nomad" методом CKD (мелкоузловой) сборки
товарищество с ограниченной ответственностью "СарыаркаАвтоПром"
г. Костанай

2012 – 2014 ж.ж.
81
4
Қазақстан Республикасы аумағында «Тойота» маркасының автомобильдерін құрастыру
«СарыарқаАвтоПром» жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi
Қостанай қаласы
2013 – 2014 ж.ж.
15
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 12 қарашадағы
№ 1210 қаулысымен
бекітілген
«Балқаш жылу электр станциясын салу» жобасын іске асыру үшін
шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің шарттары
(өтініш беруші – «Самұрық-Энерго» акционерлік қоғамы)
1. Аумағында басым жоба іске асырылатын уәкiлеттi органға жұмыс берушi не ол уәкiлеттiк берген тұлға ұсынатын шетелдiк жұмыс күшiн тартуға өтінішке қоса берілетін құжаттар мыналарды қамтуы тиіс:
1) тегi, аты, әкесiнiң аты (оның iшiнде латын әрiптерiмен), туған күнi мен жылы, азаматтығы, паспортының (жеке басын куәландыратын құжаттың) нөмiрi, берiлген күнi және оны берген орган, тұрақты тұратын елi, шыққан елi, бiлiмi, еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган бекiтетiн Қазақстан Республикасында қолданылатын басшылар, мамандар және басқа да қызметшiлер лауазымдарының бiлiктiлiк анықтамалығына, ұйымдардың басшылары, мамандары мен басқа да қызметшiлерi лауазымдарының үлгiлiк бiлiктiлiк сипаттамаларына, жұмысшылардың жұмыстары мен кәсiптерiнiң бiрыңғай тарифтiк-бiлiктiлiк анықтамалығына, жұмысшылар кәсiптерiнiң тарифтiк-бiлiктiлiк сипаттамаларына және 01-99 «Кәсiптер сыныптауышы» Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сыныптауышына сәйкес мамандығының, бiлiктiлiгiнiң (лауазымының) атаулары көрсетiле отырып, тартылатын шетелдiк қызметкерлер туралы мәлiметтер;
2) Қазақстан Республикасының күшiне енген халықаралық шарттарында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен заңдастырылған бiлiмi туралы құжаттардың нотариалды расталған аудармалары (егер құжат мемлекеттiк немесе орыс тiлiнде толтырылған болса, көшiрмелерi);
3) оның бұрын iстеген жұмыс берушiсiнiң ресми бланкiсiндегі қызметкердiң еңбек қызметi туралы жазбаша растауы немесе Қазақстан Республикасында танылатын өзге де растаушы құжаттар қоса берiлген, қызметкердiң еңбек қызметi туралы ақпарат (тиiстi кәсiп бойынша жұмыс өтілі жөнiнде бiлiктiлiк талаптары болған кезде);
4) басым жобаны іске асыруға қатысуы туралы куәландыратын шарттан нотариалды расталған үзiндi не салыстырып тексеру үшін түпнұсқасын ұсынумен көшірмесі (мердiгерлік және қосалқы мердiгерлік ұйымдар үшін).
2. Шетелдік қызметкерлердің келуі «Халықтың көші-қоны туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабында көзделген шарттар сақталған жағдайда жүзеге асырылады.

2012 – 2014 г.г.
81
4
Сборка автомобилей марки "Тойота" на территории Республики Казахстан
товарищество с ограниченной ответственностью "СарыаркаАвтоПром"
г. Костанай
2013 – 2014 г.г.
15
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 ноября 2013 года № 1210
Условия выдачи разрешений на привлечение
иностранной рабочей силы для реализации проекта
"Строительство Балхашской тепловой электрической станции"
(заявитель – акционерное общество "Самрук-Энерго")
1. Документы, прилагаемые к заявлению на привлечение иностранной рабочей силы, представляемые работодателем либо уполномоченным им лицом в уполномоченный орган, на территории которого реализуется приоритетный проект, должны содержать:
1) сведения о привлекаемых иностранных работниках с указанием фамилии, имени, отчества (в том числе латинскими буквами), даты рождения, гражданства, номера, даты и органа выдачи паспорта (документа, удостоверяющего личность), страны постоянного проживания, страны выезда, образования, наименования специальности, квалификации (должности) в соответствии с применяемыми в Республике Казахстан квалификационным справочником должностей руководителей, специалистов и других служащих, типовыми квалификационными характеристиками должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций, единым тарифно-квалификационным справочником работ и профессий рабочих, тарифно-квалификационными характеристиками профессий рабочих и государственным классификатором Республики Казахстан 01-99 "Классификатор занятий", утверждаемыми уполномоченным государственным органом по труду;
2) нотариально заверенные переводы (копии, если документ заполнен на государственном или русском языках) документов об образовании, легализованных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, за исключением случаев, предусмотренных вступившими в силу международными договорами Республики Казахстан;
3) информацию о трудовой деятельности работника (при наличии квалификационных требований по стажу работы по соответствующей профессии) с приложением письменного подтверждения о трудовой деятельности работника на официальном бланке работодателя, у которого ранее работник работал, или иных подтверждающих документов, признаваемых в Республике Казахстан;
4) нотариально заверенную выписку из договора, свидетельствующего об участии в реализации приоритетного проекта, либо копию с предъявлением оригинала для сверки (для подрядных и субподрядных организаций).
2. Въезд иностранных работников осуществляется при соблюдении условий, предусмотренных статьей 35 Закона Республики Казахстан "О миграции населения".