Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру резервтерінің ең аз мөлшерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы 2002 жылғы 3 маусымдағы N 210. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 4 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 1909. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгi Басқармасының 2004 жылғы 27 қарашадағы N 321 қаулысымен.
------------------Қаулыдан үзінді---------------------
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгiнің (бұда әрі - Агенттік) Басқармасы қаулы етеді:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
Күшi жойылды деп танылған
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық
актiлерiнiң тiзбесi
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру резервтерiнiң ең аз мөлшерiн бекiту туралы" 2002 жылғы 3 маусымдағы N 210 қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1909 тiркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" N 15 (237) басылымдарында 2002 жылғы 15-28 шiлдеде жарияланған)....
Төраға
_______________________________
"Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  43-бабының 5) тармақшасына сәйкес және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының қаржылық тұрақтылығын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. "Жалпы сақтандыру" саласындағы қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары үшін сақтандыру резервтерінің мынадай ең аз мөлшері белгіленсін:
1) ерiктi түрде сақтандырудың сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша, "медициналық сақтандыру" класы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттарын қоспағанда - қолданылып жүрген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есептелген сақтандыру сыйлықақысы сомасының кемiнде 50 процентi;
2) міндетті сақтандырудың қолданылып жүрген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есептелген сақтандыру сыйлықақысы сомасының қолданылып жүрген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша кемінде 65 проценті.
Ескерту: 1-тармаққа толықтыру және өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2002 жылғы 13 қарашадағы N 450   қаулысымен 2003 жылғы 6 желтоқсандағы N 432   қаулысымен .

Об утверждении минимальных размеров страховых резервов страховой (перестраховочной) организации
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 июня 2002 года N 210. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июля 2002 года N 1909. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года N 321
Извлечение из постановления Правления Агентства РК
по регулированию и надзору финансового рынка
и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года N 321
"В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность страховых (перестраховочных) организаций, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) постановляет:
1. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 декабря 2004 года...
Председатель
Приложение к
постановлению Правления Агентства РК
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
от 27 ноября 2004 года N 321
Перечень нормативных правовых актов
Республики Казахстан, признаваемых утратившими силу
1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 июня 2002 года N 210 "Об утверждении минимальных размеров страховых резервов страховой (перестраховочной) организации"...".
-------------------------------------------------------------------
В соответствии с подпунктом 5) статьи 43  Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности" и в целях обеспечения финансовой устойчивости страховых (перестраховочных) организаций Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Установить для страховых (перестраховочных) организаций, осуществляющих деятельность в отрасли "общее страхование", следующие минимальные размеры страховых резервов:
1) по договорам страхования (перестрахования) в добровольной форме страхования, за исключением договоров страхования (перестрахования) по классу "медицинское страхование" - не менее 50 процентов от суммы страховых премий, начисленных по действующим договорам страхования (перестрахования);
2) по договорам страхования (перестрахования) в обязательной форме страхования - не менее 65 процентов от суммы страховых премий начисленных по действующим договорам страхования (перестрахования). <*>
Сноска. Пункт 1 с дополнениями - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 ноября 2002 года N 450; с изменениями - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6 декабря 2003 года N 432 .

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап алпыс күнтізбелік күн өткеннен кейін күшіне енеді.
3. Банктерді және сақтандыруды қадағалау департаменті (Мекішев А.А.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне және аумақтық филиалдарына, актуарийлер мен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына жіберсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы Г.А. Марченкоға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту банковского и страхового надзора (Мекишев А.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящее постановление довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата и территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, актуариев и страховых (перестраховочных) организаций.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Председателя Национального Банка Республики Казахстан
Марченко Г.А.
Председатель
Национального Банка