"Мемлекеттік тұрғын үй қорын жекешелендіру Қағидасын бекіту туралы" қалалық мәслихаттың 2002 жылғы 14 сәуірдегі шешіміне өзгеріс енгізу туралы (нормативтік құқықтық актілерінің тізілімінде тіркелген нөмері 1519)
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2004 жылғы 20 тамыздағы N 11/113 шешімі. Қарағанды облысының әділет Департаментінде 2004 жылғы 10 қыркүйекте N 1607 тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148-ІІ Заңының 6 бабына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. "Мемлекеттік тұрғын үй қорын жекешелендіру Қағидасын бекіту туралы" қалалық мәслихаттың 2004 жылғы 14 сәуірдегі N 6/59 шешіміне келесі өзгеріс енгізілсін:
аталған актінің қосымшасының 6 тармағы алынып тасталынсын.
2. "Мемлекеттік тұрғын үй қорын жекешелендіру Қағидасын бекіту туралы" қалалық мәслихаттың 2004 жылғы 14 сәуірдегі N 6/59 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" қалалық мәслихаттың 2004 жылғы 20 тамыздағы шешіміне қосымша жаңа редакцияда бекітілсін (қоса тіркелген).
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың әлеуметтік инфрақұрылым, өндіріс, көлік, коммуналдық шаруашылық, жекешелендіру және экология бойынша тұрақты комиссиясына жүктелсін. (Гусев А.И.)
Сессия төрағасы                            К. Байгаскин
Қалалық мәслихат хатшысы                   Л. Коробейникова
Қосымша
"Мемлекеттік тұрғын үй қорын
жекешелендіру Қағидасын бекіту
туралы" қалалық мәслихаттың
2004 жылғы 14 сәуірдегі N 6/59
шешіміне өзгеріс енгізу туралы"
қалалық мәслихаттың 2004 жылғы
20 тамыздағы N 11/113 шешімімен
бекітілген
Мемлекеттік тұрғын үй қорын жекешелендіру туралы
Қағидасы
1. Осы Қағида Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетінің 1992 жылдың 24 қаңтарындағы N 66 қаулысына сәйкес жасалған және мемлекеттік тұрғын үй қорының тұрғын жайын жекешелендіру реттерін анықтайды, қағида бекітілгенге дейін, мемлекеттік тұрғын үй қорында қалған тұрғын жайларға (пәтерлерге, үйлерге) ғана таратылады.
2. Мемлекеттік тұрғын үй жайларын өтеусіз меншігіне алу құқығы бекітілген Балқаш қаласының тұрғынына жататын азаматтар тобы:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары;
2) 1 және 2 топтағы мүгедектер (өздері жасаған қылмыс салдарынан мүгедек адамдарды қоспағанда);
3) Иесіздендірілген аумақта Чернобыль атомдық электростанция апаттарын жоюға қатысқандар;

О внесении изменения в решение городского маслихата от 14 апреля 2004 года N 6/59 "Об утверждении Правил приватизации государственного жилищного фонда" (регистрационный номер в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 1519)
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 20 августа 2004 года N 11/113. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 10 сентября 2004 года за N 1607
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года N 148-II городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 14 апреля 2004 года N 6/59 "Об утверждении Правил приватизации государственного жилищного фонда" следующее изменение:
пункт 6 в приложении к названному акту исключить.
2. Утвердить приложение к решению городского маслихата от 20 августа 2004 года "О внесении изменения в решение городского маслихата от 14 апреля 2004 года N 6/59 "Об утверждении Правил приватизации государственного жилищного фонда" в новой редакции (прилагается).
3. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по развитию социальной инфраструктуры, промышленности, транспорта, коммунального хозяйства, вопросам приватизации и экологии (Гусев А.И.).
Председатель сессии                        К. Байгаскин
Секретарь городского маслихата             Л. Коробейникова
Приложение
Утверждено решением городского
маслихата от 20 августа 2004 года
N 11/113 "О внесении изменения в
решение городского маслихата
от 14 апреля 2004 года N 6/59
"Об утверждении Правил приватизации
государственного жилищного фонда"
Правила
приватизации государственного жилищного фонда
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан N 66 от 24 января 1992 года и определяют порядок приватизации жилых помещений государственного жилищного фонда, распространяются только на жилые помещения (квартиры, дома), оставшиеся в государственном жилищном фонде ко дню утверждения Правил.
2. Категории граждан из числа жителей города Балхаша, за которыми может быть закреплено право безвозмездного получения в собственность занимаемых ими жилых помещений из государственного жилищного фонда:
1) участники Великой Отечественной войны;
2) инвалиды 1 и 2 групп (за исключением лиц, инвалидность которых наступила в следствии противоправных действий);
3) участники ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции в зоне отчуждения;

4) Дәрігерлік әлеуметтік сараптама комиссиясының (ДӘСК) қорытындысы бойынша Семей полигонындағы ядролық сынақтар жарылыстарының, сондай-ақ тізімі Қазақстан Республикасы Үкіметі анықтайтын, басқада азаматтық және әскери мақсаттағы ядролық объектілердегі жарылыстардың және радиациялық сәулелердің салдарынан денсаулығы нашарлаған азаматтар.
3. Тұрғын жайды жекешелендіру ондағы тұратын кәмелеттік жасқа толған барлық отбасы мүшелерінің жазбаша түрде берген келісімдері бойынша жүргізіледі.
4. Жылжымайтын мүлікке құқық тұрғын жайды төлемақысыз жекешелендіру шарт бойынша рәсімделіп, жылжымайтын мүлікті тіркейтін Қарағанды облысы бойынша "Жылжымайтын мүліктік орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорынның Балқаштық филиалында тіркеледі.
5. Жекешелендірілген тұрғын жай пәтер жалдаушының және онымен бірге тұратын отбасы мүшелерінің ортақ меншігіне көшеді, оның ішінде уақытша тұрмайтын отбасы мүшелерінің де, егерде, шартта олардың арасында басқадай көрсетілмесе.
6. Қалалық мәслихаттың 2004 жылғы 20 тамыздағы N 11/113 шешімімен алынып тасталынған.
7. Осы Қағидада көрсетілмеген барлық жағдайларда Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" N 94-I заңымен және Министрлер Кабинетінің 1992 жылғы 24 қаңтардағы "Қазақстан Республикасында мемлекеттік тұрғын үй қорын жекешелендіру Ережесін бекіту туралы" N 66 қаулысымен басшылық ету керек.

4) граждане, состояние здоровья которых по заключению медико-социальной экспертной комиссии (МСЭК) ухудшилось в следствии взрывов на Семипалатинском полигоне, а также радиационного облучения на других ядерных объектах гражданского или военного назначения, перечень которых определяет Правительство Республики Казахстан.
3. Приватизация жилых помещений производится с письменного согласия всех постоянно проживающих совершеннолетних членов семьи.
4. Приватизация жилых помещений оформляется договором о безвозмездной передаче с последующей регистрацией прав на недвижимое имущество в Балхашском филиале Республиканского государственного предприятия "Центр по недвижимости" по Карагандинской области.
5. Приватизированное жилое помещение переходит в общую совместную собственность нанимателя и постоянно проживающих с ним членов семьи, в том числе и временно отсутствующих, если иное не предусмотрено договором между ними.
6. Исключен решением городского маслихата N 11/113 от 20 августа 2004 года.
7. Во всем, что не предусмотрено условиями данных Правил, необходимо руководствоваться Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях" от 16 апреля 1997 года N 94-I и постановлением Кабинета Министров от 24 января 1992 года N 66 "Об утверждении Положения о приватизации государственного жилищного фонда в Республике Казахстан".