Алматы қаласында жұмыссыздарды 2007 жылы қоғамдық жұмыстарға  жiберу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 30 желтоқсандағы N 8/1574 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2007 жылғы 19 қаңтарда N 731 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 27 желтоқсандағы N 10/1245 қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңын , 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңын , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы "Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңын жүзеге асыру жөніндегі шаралар туралы" N 836 қаулысын басшылыққа алып және III сайланған Алматы қаласы мәслихаты XIV-сессиясының 2005 жылғы 24 наурыздағы "Алматы қаласының 2005-2007 жылдарға арналған халықты жұмыспен қамту бағдарламасын бекіту туралы" N 130 шешімімен бекітілген Алматы қаласының 2005-2007 жылдарға арналған халықты жұмыспен қамту бағдарламасын жүзеге асыру мақсатында, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. 2007 жылға арналған ұйымдар және қоғамдық жұмыстардың түрлерi мен көлемiнiң ұсынылған тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Алматы қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi жұмыс берушілермен қоғамдық жұмыстарды орындауға келісім-шартқа отыруға өкілетті болсын.
3. Алматы қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi қала бюджетiнiң 2007 жылға арналған қоғамдық жұмыстарын өткiзуге қарастырылған қаражат шегiнде жұмыссыздарды қоғамдық жұмыстарға жiберуін жүзеге асырсын;
қоғамдық жұмыстағы жұмыссыздардың еңбекақысын төлеу екiншi деңгейдегі банктердегi жеке есеп шоттарына аудару арқылы жүргiзілсiн.
4. Қоғамдық жұмысқа қатысатын жұмыссыздардың еңбекақысы ең төменгі 1,5 айлық жалақы мөлшерiнде белгiленсiн.
5. Алматы қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 12 желтоқсандағы "2006 жылы жұмыссыздарды қоғамдық жұмыстарға жiберу туралы" N 5/813 қаулысының күші жойылды деп танылсын (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде ретпен тіркелген N 688, 2006 жылғы 28 қаңтарда N 18 "Вечерний Алматы", 2006 жылғы 7 ақпанда N 14 "Алматы Ақшамы" газеттерінде жарияланған).
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы Әкiмiнiң бірінші орынбасары Қ.А. Бүкеновке жүктелсiн.
7. Осы қаулы ресми жарияланған алғашқы күннен  бастап күшіне енеді.
Алматы қаласының әкiмi                     И. Тасмағамбетов
Әкiмдiк хатшысы                            К. Тәжиева
Алматы қаласы әкiмдiгiнiң
2006 жылғы 30 желтоқсандағы
N 8/1574 қаулысымен бекітілген
Алматы қаласындағы 2007 жылға арналған ұйымдар,
қоғамдық жұмыс көлемдері мен түрлерiнiң
ТIЗБЕСI*
N
Жұмыс түрлерi
Жұмыс
iстейтiн адам саны
Жұмыс берушiлер
1.
Тұрғын үй-коммуналдықшаруашылық ұйымдарына  аумақтарын жинауға көмек беру

О направлении безработных на общественные работы в городе Алматы в 2007 году
Постановление Акимата города Алматы от 30 декабря 2006 года N 8/1574. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 19 января 2007 года за N 731. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 27 декабря 2007 года N 10/1245
Сноска. Утратило силу  постановлением  акимата города Алматы от 27 декабря 2007 года N 10/1245 .
Руководствуясь  Законом  Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан",  Законом  Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения",  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года N 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" и в целях реализации Программы занятости населения города Алматы на 2005-2007 годы, утвержденной решением XIV-й сессии Маслихата города Алматы III-го созыва от 24 марта 2005 года N 130 "Об утверждении Программы занятости населения города Алматы на 2005-2007 годы" акимат города Алматы  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень организаций, виды и объемы общественных работ на 2007 год.
2. Уполномочить Департамент занятости и социальных программ города Алматы на заключение договоров с работодателями на выполнение общественных работ.
3. Департаменту занятости и социальных программ города Алматы:
осуществлять направление безработных на оплачиваемые общественные работы в пределах средств, предусмотренных на их проведение в бюджете города Алматы на 2007 год;
оплату труда безработных, участвующих в общественных работах, производить путем зачисления денежных средств на их лицевые счета в банках второго уровня.
4. Установить оплату труда безработных граждан, участвующих в общественных работах, в размере 1,5 минимальных заработных плат в месяц.
5. Признать утратившим силу  постановление  акимата города Алматы "О направлении безработных на общественные работы в 2006 году" от 12 декабря 2005 года N 5/813 (зарегистрировано под N 688 в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов, опубликовано 7 февраля 2006 года в газете "Алматы Акшамы" N 14 и 28 января 2006 года в газете "Вечерний Алматы" N 18).
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Алматы Букенова К.А.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы                 И. Тасмагамбетов
Секретарь акимата                  К. Тажиева
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 30 декабря 2006 года N 8/1574
ПЕРЕЧЕНЬ
организаций, виды и объемы общественных работ
в городе Алматы на 2007 год*
N
п/
п
Виды
работ
Коли-
чество
занятых,
человек
Работодатели
1
Помощь
организа-
циям
жилищно-
комму-
нального
хозяйства
в уборке
терри-
торий

2531
"Тұран" тұрғын жай меншік иелері кооперативiнің қауымдастығы, "Iсмер" тұрғын жай меншік иелері кооперативiнің қауымдастығы, "Мақсат" тұрғын жай меншік иелері кооперативiнің қауымдастығы, Алматы қаласы Әуезов ауданы әкімінің аппараты коммуналдық шаруашылық бөлімі, "Алматы қаласы Медеу ауданы әкімінің аппараты", "Алматы қаласы Бостандық ауданы әкімі аппараты" көркейту бөлiмi, "Қарасу", "Ұлжан ұлысы", "Заря Востока ХХI" қоғамдық бірлестіктері, "Самғау фирмасы" Жауапкершілігі  шектеулі серіктестігі, "Жетісу" қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігі және т.б.
2.
Жол салу және оны жөндеу жұмыстары
188
Жол - пайдалану учаскелерi және т.б.
3.
Өңірлік экологиялық сауықтыру (көгалдандыру және көркейту)
386
"Көгалдандыру" Акционерлік қоғамы, "Тәртіп" Акционерлік қоғамы және т.б.
4.
Өңірлік қоғамдық науқандарын ұйымдастыруға көмек көрсету
1770
"Жол қозғалысы қауіпсіздігі және қоғамдық тәртіпті күзету қоры" қоғамдық бірлестігі, "Правопорядок-Т"  қоғамдық қоры, құқық қорғау органдары мен  халық жасақтарына көмек көрсету қоры қоғамдық қоры, аудандық әділет басқармасы, "Қорғаныс істері жөніндегі  басқармасы" мемлекеттік мекемесі, жергілікті өзiн-өзi басқару комитеттері, "Қазақ тiлi" қоғамдық бірлестігі және т.б.
5.
Қарт азаматтар мен мүгедектерге күтiм жасау, балалармен жұмыс жасау және басқа да әлеуметтiк қызмет көрсетуге байланысты жұмыстарды жүргiзу
1125
"Дана" отбасын қолдау орталығы, "Қамқорлық" дағдарыс орталығы, "ЖКТБ алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі орталығы" мемлекеттік мекемесі, "Мүгедектер  ерікті қоғамы" қоғамдық бірлестігі, Мүгедектер қоғамы, Алматы қаласының жастар саясатын дамыту мемлекеттік қоры, аулалық клубтар, Балалар шығармашылық үйлерi, Көпбалалы отбасылар одағы, Түрксіб аудандық қайырымдылық қоры, Балаларды қолдау орталығы, "Қазақтың соқырлар қоғамының тәжірибелік кәсіпорыны"  жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, Зағип және нашар көретін азаматтарға арналған республикалық кітапхана мемлекеттік мекемесі, қоғамдық бірлестігі "Әйелдер бастамасының қалалық орталығы" қоғамдық бірлестігі, Көп балалы аналардың "Ғибрат" Республикалық қоғамдық бірлестігі, Алматы қаласы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Еңбек биржасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны  және т.б.
БАРЛЫҒЫ
6000
* Жұмыс түрлерiне қатысатын адам саны, қатысу ұзақтығы сұраныс пен ұсынысқа қарай қоғамдық жұмыстарды өткiзуге 2007 жылға арналған қала бюджетiнде қарастырылған қаражат шегiнде өзгеруi мүмкiн.
Жұмыссыздарды қоғамдық жұмыста пайдаланатын ұйымдар қосымша ақы төлей алады. Қолданыстағы халықты жұмыспен қамту заңының қоғамдық жұмыстарда еңбекке ақы төлеу бөлiгiнде өзгерiстер болған жағдайда еңбекақының мөлшерi өзгеруi мүмкiн.

2531
Ассоциация кооперативов собственников помещений "Туран", Ассоциация кооперативов собственников помещений "Исмер", Ассоциация кооперативов собственников помещений "Максат", отдел коммунального хозяйства аппарата акима Ауэзовского района, отдел коммунального хозяйства аппарата акима Медеуского района, отдел  благоустройства аппарата акима Бостандыкского района, Общественное объединение "Карасу", Общественное объединение "Улжан улысы", Общественное объединение "Заря Востока ХХI",  Товарищество с ограниченной ответственностью "Самгау Фирмасы", Объединение юридических лиц "Ассоциация Жетысу" и другие
2
Строи-
тельство
и ремонт
дорог
188
Дорожно-эксплуатационные участки и другие
3
Экологи-
ческое
оздоров-
ление
региона
(озелене-
ние и
благоуст-
ройство)
386
Акционерное общество "Зеленстрой", Акционерное общество "Тэртіп" и другие
4
Помощь в
проведе-
нии
реги-
ональных
общест-
венных
компаний
1770
Общественное объединение Фонд безопасности дорожного движения и охраны общественного порядка, Общественный фонд "Правопорядок-Т",  Общественный фонд содействия правоохранительным органам народным дружинам, управления юстиции районов города Алматы, Государственное учреждение "Управление по делам обороны", комитеты местного самоуправления, Общественное объединение "Казак тілі" и другие
5
Уход за
преста-
релыми и
инвали-
дами,
работа с
детьми,
иные
Работы,
связанные
с
оказанием
социаль-
ных
услуг, и
другие
1125
Центр социальной поддержки семьи
"Дана", Кризисный центр "Забота",
Государственное учреждение "Центр по
профилактике и борьбе со СПИДом",
Общественное объединение "Добровольное
общество инвалидов", Общество
инвалидов, Государственный фонд
развития молодежной политики города
Алматы, дворовые клубы, Детские дома
творчества, Союз многодетных семей,
Благотворительный фонд Турксибского
района, Общественный фонд "Центр
поддержки детей", Товарищество с
ограниченной ответственностью
"Экспериментальное предприятие
казахского общества слепых",
Государственное учреждение
Республиканская библиотека для
незрячих и слабовидящих граждан,
Общественное объединение "Городской
центр женских инициатив",
Республиканское общественное
Объединение многодетных матерей
"Гибрат" многодетных матерей "Гибрат",
Коммунальное государственное
предприятие "Биржа труда акимата
города Алматы" и другие многодетных
матерей "Гибрат", Коммунальное
государственное предприятие "Биржа
труда акимата города Алматы" и другие
ИТОГО
6000
<*> в зависимости от спроса и предложения  количество участников в тех или иных работах, продолжительность участия и перечень организаций могут меняться в пределах средств, предусмотренных в бюджете города Алматы на проведение общественных работ на 2007 год.
Организации, использующие труд безработных на общественных работах, могут устанавливать им доплату. В случае изменения законодательства о занятости  населения в части оплаты труда безработных на общественных работах, размер оплаты может быть изменен.