Ақсу қаласы Жолқұдық селолық округінің аумағында шектеу іс-шараларын енгізе отырып карантин аймағының ветеринариялық режимін белгілеу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 2010 жылғы 23 маусымдағы N 392/4 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 24 маусымда N 12-2-145 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 2013 жылғы 21 тамыздағы N 551/4 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 21.08.2013 N 551/4 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабына, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі "Ветеринария туралы" Заңының 10-бабы 2-тармағының 9-тармақшасына сәйкес, Ақсу қаласының бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторының 2010 жылғы 22 маусымдағы N 1-19/728 ұсынымы негізінде, Ақсу қаласы Жолқұдық селолық округінің аумағында жануарлардың аса қауіпті ауруы - қараталақтың эпизоотиялық таралу ошағын оқшаулау және жою мақсатында қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жолқұдық селолық округінің аумағында карантин режимін және шектеу іс-шараларын енгізе отырып карантин аймағының ветеринариялық режимі белгіленсін.
2. Қоса беріліп отырған Жолқұдық селолық округінде эпизоотиялық ошақты алдын алу және жою жөніндегі ветеринариялық  іс-шаралар жоспары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Б.Ш. Ағжановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы ол ресми жарияланған сәттен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі                                 О. Қайыргелдинов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігінің
Агроөнеркәсіп кешеніндегі
мемлекеттік инспекция комитетінің
Ақсу қалалық аумақтық
инспекциясының бастығы
23 маусым 2010 ж.                          С. Әмірғалиев
"Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрлігінің Ішкі істер
департаменті Ақсу қаласының
ішкі істер бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
23 маусым 2010 ж.                          М. Әлиханов
Ақсу қаласы бойынша мемлекеттік
санитарлық-эпидемиялогиялық
қадағалау басқармасының бастығы
23 маусым 2010 ж.                          Т. Сләмбеков
Ақсу қаласы әкімдігінің 2010 жылғы
23 маусымдағы N 392/4 қаулысына
қосымша
Жолқұдық селолық округінде эпизоотиялық ошақты алдын
алу және жою жөніндегі ветеринариялық іс-шаралар ЖОСПАРЫ
р/с N
Іс-шаралар
Орындауға жауаптылар
Орындау мерзімі
1
Барлық байланыста болған тұлғаларды қайта тексеріп шығу. Малды союға қатысқан және Жолқұдық селолық округінің Ребровка және Қаракөл ауылдарында осы малдың етін сатып алған тұлғалардың ортасын анықтау.
Жолқұдық селолық округі Ребровка және Қаракөл ауылдарының тұрғындарынан амалсыз сойылған малдың етін алу және оны жою
ҚР АШМ АӨК МИК АҚАИ бас дәрігері (келісім бойынша), АОА КМҚК (келісім бойынша), Ақсу қаласы бойынша МСЭҚБ (келісім бойынша), Жолқұдық селолық округінің әкімі
Карантин кезінде
2
Қараталақты қоздырудың ерекшеліктері, инфекцияны алдын алу және жою шаралары туралы тұрғындар арасында ветеринариялық-ағартушылық жұмыстар жүргізу
ҚР АШМ АӨК МИК АҚАИ бас дәрігері (келісім бойынша), Ақсу қаласының ветеринария бөлімі,  Ақсу қаласы бойынша МСЭҚБ (келісім бойынша), Жолқұдық селолық округінің әкімі
Карантин кезінде
3
Ауыл шаруашылығы малдарына вакцина егуге лицензиясы бар ветеринариялық мамандардың қажет санын тарту және оны үш тәулік ішінде аяқтау
ҚР АШМ АӨК МИК АҚАИ бас дәрігері (келісім бойынша), Ақсу қаласының ветеринария бөлімі
Карантин мерзімінде
4
Жолқұдық селолық округінің Ребровка және Қаракөл елді мекендерінде және "Ветдез" ЖШС жайылым учаскесінде малдар болған қашалар мен үй-жайларды залалсыздандыруды ұйымдастыру
ҚР АШМ АӨК МИК АҚАИ бас дәрігері (келісім бойынша), Ақсу қаласының ветеринария бөлімі, Ақсу қаласы бойынша МСЭҚБ (келісім бойынша)
Нұсқаулыққа сәйкес карантин кезінде
5
Жолқұдық селолық округі Ребровка және Қаракөл ауылдарының шекараларын жырту, карантин кезінде тәуліктік кезекшілікпен көлікті қолдана отырып залалсыздандыру тосқауылын жасау
ҚР АШМ АӨК МИК АҚАИ бас дәрігері (келісім бойынша), Ақсу қаласының ветеринария бөлімі, АҚІІБ (келісім бойынша)
Карантин кезінде
6
Жолқұдық селолық округі Ребровка және Қаракөл ауылдарының аумағына карантинді алғанға дейін барлық мал түрлерін, мал шаруашылығы өнімдерін (ет, сүт, жүн, тері) әкелуге, кіргізуге және шығаруға тыйым салу
ҚР АШМ АӨК МИК АҚАИ бас дәрігері (келісім бойынша), Ақсу қаласының ветеринария бөлімі, АҚІІБ (келісім бойынша)
Карантин кезінде
7
Жолқұдық селолық округінің аумағында және жануардың жиналған жерінде тәртіптің қатал сақталуын қамтамасыз ету (үй және дала жануарларының өлігінен тазалау, ластанған учаскелерді зарарсыздандыру)
ҚР АШМ АӨК МИК АҚАИ бас дәрігері (келісім бойынша), Ақсу қаласының ветеринария бөлімі, Ақсу қаласы бойынша МСЭҚБ (келісім бойынша)
Карантин кезінде
8
Жолқұдық селолық округінің аумағында нұсқаулыққа сәйкес залалсыздандыру, дәрілеу және дератизациялау жөніндегі іс-шараларды өткізуді қамтамасыз ету және олардың сапасын бақылауды жүзеге асыру
ҚР АШМ АӨК МИК АҚАИ бас дәрігері (келісім бойынша), Ақсу қаласының ветеринария бөлімі, Жолқұдық селолық округінің әкімі,  Ақсу қаласы бойынша МСЭҚБ (келісім бойынша)
Карантин кезінде
9
Қараталақ ауруына күдіктенген жануарлардың өлігін және осы жануарлардан алынған өнімдерді жағу жолымен уақытында жою
ҚР АШМ АӨК МИК АҚАИ бас дәрігері (келісім бойынша), Жолқұдық селолық округінің әкімі, Ақсу қаласының ветеринария бөлімі
Карантин кезінде
10
Малды жайылымда ұстауға арналған аумақты пайдаланған кезде қараталақ ауруы бойынша эпизоотиялық жағдайдың қатал есепке алынуына қол жеткізу
ҚР АШМ АӨК МИК АҚАИ бас дәрігері (келісім бойынша), Жолқұдық селолық округінің әкімі, Ақсу қаласының ветеринария бөлімі
Тұрақты
11
Малдарды маусымдық жаюға шығарған кезде мал иелерінің талаптарды қатал сақтауына қол жеткізу
ҚР АШМ АӨК МИК АҚАИ бас дәрігері (келісім бойынша), Жолқұдық селолық округінің әкімі, Ақсу қаласының ветеринария бөлімі
Тұрақты
12
Қататалақ ауруына күдіктенген кезде барлық мал басына термометрия жүргізуді, температурасы жоғары жануарларды жеке топтарға бөлуді ұйымдастыру және оларға ерекше және симптомдық ем көрсете отырып, толық оқшаулап ұстауды қамтамасыз ету
ҚР АШМ АӨК МИК АҚАИ бас дәрігері (келісім бойынша), Жолқұдық селолық округінің әкімі, Ақсу қаласының ветеринария бөлімі
Тұрақты
13
Жануарлар қараталақ ауруы сипатындағы белгілермен өлген кезде патологиялық материалды (құлақ, қан жағындысы және басқалары) арнайы буып-түйілген герметикалық ыдыста арнайы тапсырманы апарушымен ветеринариялық зертхананың РМК облыстық филиалына жіберуді қамтамасыз ету
ҚР АШМ АӨК МИК АҚАИ бас дәрігері (келісім бойынша), Жолқұдық селолық округінің әкімі, Ақсу қаласының ветеринария бөлімі
Көрсеткіштер бойынша
14
Карантин кезеңінде ауыл шаруашылығы малдарының барлық түрлерін союға тыйым салу
ҚР АШМ АӨК МИК АҚАИ бас дәрігері (келісім бойынша), Жолқұдық селолық округінің әкімі, Ақсу қаласының ветеринария бөлімі
Карантин кезінде
15
Тұрақты медициналық бақылау және байланыста болған тұлғаларды бақылау
АОА КМҚК (келісім бойынша), Ақсу қаласы бойынша МСЭҚБ (келісім бойынша)
Карантин кезінде
Ескерту: аббревиатуралардың мағынасын ашу:
ҚР АШМ АӨК МИК АҚАИ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіп кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақсу қалалық аумақтық инспекциясы.
АОА КМҚК -"Ақсу орталық ауруханасы"  коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Ақсу қаласы бойынша МСЭҚБ – мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы.
ЖШС – жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, АҚІІБ – Ақсу қалалық ішкі істер бөлімі.

Об установлении ветеринарного режима карантинной зоны на территории Жолкудукского сельского округа города Аксу с введением ограничительных мероприятий
Постановление акимата города Аксу Павлодарской области от 23 июня 2010 года N 392/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 24 июня 2010 года N 12-2-145. Утратило силу постановлением акимата города Аксу Павлодарской области от 21 августа 2013 года N 551/4
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Аксу Павлодарской области от 21.08.2013 N 551/4.
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 9 пункта 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии", на основании представления главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора города Аксу от 22 июня 2010 года N 1-19/728, в целях локализации и ликвидации эпизоотического очага распространения особо опасной болезни животных - сибирской язвы на территории Жолкудукского сельского округа города Аксу акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить ветеринарный режим карантинной зоны с введением карантинного режима и ограничительных мероприятий на территории Жолкудукского сельского округа.
2. Утвердить прилагаемый план ветеринарных мероприятий по профилактике и ликвидации эпизоотического очага в Жолкудукском сельском округе согласно приложению.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Агжанова Б.Ш.
4. Настоящее постановление вводится в действие с момента его официального опубликования.
Аким города                                О. Каиргельдинов
СОГЛАСОВАНО
Начальник Аксуской городской
территориальной инспекции
Комитета государственной
инспекции в агропромышленном
комплексе Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
23 июня 2010 г.                            С. Амиргалиев
Начальник государственного
учреждения "Отдел внутренних
дел города Аксу Департамента
внутренних дел Павлодарской
области Министерства внутренних
дел Республики Казахстан"
23 июня 2010 г.                            М. Алиханов
Начальник управления государственного
санитарно-эпидемиологического
надзора по городу Аксу
23 июня 2010 г.                            Т. Сламбеков
Приложение
к постановлению акимата города Аксу
от 23 июня 2010 года N 392/4
ПЛАН ветеринарных мероприятий по профилактике и ликвидации
эпизоотического очага в Жолкудукском сельском округе
N п/п
Мероприятия
Ответственные за исполнение
Сроки исполнения
1
Провести подворный обход всех контактных лиц. Определить круг лиц, участвовавших в забое животного и приобретавших мясо указанного животного в селах Ребровка и Караколь Жолкудукского сельского округа.
Изъять и уничтожить мясо вынужденно забитого животного у жителей сел Ребровка и Караколь Жолкудукского сельского округа
Главный врач АГТИ КГИ в АПК МСХ РК (по согласованию), КГКП АЦБ (по согласованию), УГСЭН по городу Аксу (по согласованию), аким Жолкудукского сельского округа
В течение карантина
2
Проводить ветеринарно-просветительные работы среди населения об особенностях возбудителя сибирской язвы, о мерах профилактики и ликвидации инфекции
Главный врач АГТИ КГИ в АПК МСХ РК (по согласованию), отдел ветеринарии города Аксу, УГСЭН по городу Аксу (по согласованию), аким Жолкудукского сельского округа
В течение карантина
3
На вакцинацию сельскохозяйственных животных привлечь необходимое количество ветеринарных специалистов-лицензиатов и завершить в течение трех суток
Главный врач АГТИ КГИ в АПК МСХ РК (по согласованию), отдел ветеринарии города Аксу
На период карантина
4
Организовать дезинфекцию загонов и помещений, где содержались животные в населенных пунктах Ребровка и Караколь Жолкудукского сельского округа и отгонном участке с ТОО "Ветдез"
Главный врач АГТИ КГИ в АПК МСХ РК (по согласованию), отдел ветеринарии города Аксу, УГСЭН по городу Аксу (по согласованию)
В течение карантина согласно инструкции
5
Произвести обпашку границ сел Ребровка и Караколь Жолкудукского сельского округа, оборудовать дезобарьер с круглосуточным дежурством на период карантина с применением транспорта
Главный врач АГТИ КГИ в АПК МСХ РК (по согласованию), отдел ветеринарии города Аксу, АГОВД (по согласованию)
На период карантина
6
Запретить полностью перемещение, ввоз и вывоз на территориях сел Ребровка и Караколь Жолкудукского сельского округа всех видов животных, продуктов животноводства (мясо, молоко, шерсть, кожа) до снятия карантина
Главный врач АГТИ КГИ в АПК МСХ РК (по согласованию), отдел ветеринарии города Аксу, АГОВД (по согласованию)
На период карантина
7
Обеспечить строгое соблюдение порядка на территории Жолкудукского сельского округа и места скопления скота (очистка от трупов домашних и диких животных, обеззараживание загрязненных участков)
Главный врач АГТИ КГИ в АПК МСХ РК (по согласованию), отдел ветеринарии города Аксу, УГСЭН по городу Аксу (по согласованию)
На период карантина
8
Обеспечить проведение на территории Жолкудукского сельского округа мероприятий по дезинфекции и, дезинсекции и дератизации, согласно инструкции и осуществлять контроль за их качеством
Главный врач АГТИ КГИ в АПК МСХ РК (по согласованию), отдел ветеринарии города Аксу, аким Жолкудукского сельского округа, УГСЭН (по согласованию)
На период карантина
9
Своевременно уничтожать путем сжигания трупы животных, подозреваемых в заболевании сибирской язвой и продуктов, полученных от этих животных
Главный врач АГТИ КГИ в АПК МСХ РК (по согласованию), аким Жолкудукского сельского округа, отдел ветеринарии города Аксу
На период карантина
10
При использовании территории для пастбищного содержания скота добиться строгого учета эпизоотической ситуации по сибирской язве
Главный врач АГТИ КГИ в АПК МСХ РК (по согласованию), аким Жолкудукского сельского округа, отдел ветеринарии города Аксу
Постоянно
11
Добиться строгого соблюдения владельцами скота требований при перегоне скота на сезонные выпасы
Главный врач АГТИ КГИ в АПК МСХ РК (по согласованию), аким Жолкудукского сельского округа, отдел ветеринарии города Аксу
Постоянно
12
При подозрении на заболевание сибирской язвой организовать проведение термометрии всего поголовья, выделение в отдельные группы животных с повышенной температурой и обеспечить их содержание в условиях полной изоляции с оказанием специфического и симптоматического лечения
Главный врач АГТИ КГИ в АПК МСХ РК (по согласованию), аким Жолкудукского сельского округа, отдел ветеринарии города Аксу
Постоянно
13
В случае падежа животных с признаками, характерными сибирской язве, обеспечить направление патологического материала (ухо, мазки крови и др.) с нарочными в специально упаковочной герметичной таре в областной филиал РГК ветеринарной лаборатории
Главный врач АГТИ КГИ в АПК МСХ РК (по согласованию), аким Жолкудукского сельского округа, отдел ветеринарии города Аксу
По показаниям
14
Запретить на период карантина убой всех видов сельскохозяйственных животных
Главный врач АГТИ КГИ в АПК МСХ РК (по согласованию), аким Жолкудукского сельского округа, отдел ветеринарии города Аксу
В течение карантина
15
Постоянный медицинский контроль и наблюдение за контактными лицами
КГКП АЦБ (по согласованию), УГСЭН по городу Аксу (по согласованию)
В течение карантина
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АГТИ КГИ в АПК МСХ РК – Аксуская городская территориальная инспекция комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
КГКП АЦБ – коммунальное государственное казенное предприятие "Аксуская центральная больница".
УГСЭН по городу Аксу– управление государственного санитарно–эпидемиологического надзора ТОО – товарищество с ограниченной ответственностью, АГОВД – Аксуский городской отдел внутренних дел.