2011 жылғы көшіп келу квотасы бойынша Жамбыл облысына келетін оралмандарды қабылдау мен орналастыруды ұйымдастыру туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 271 Қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 10 қазанда № 1795 тіркелді
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы, «Халықтың көші-қоны туралы» 2011 жылғы 22 шілдесіндегі Қазақстан Республикасының Заңдарына және Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 17 қарашадағы «Оралмандардың 2009-2011 жылдарға арналған көшіп келу квотасы туралы» № 690 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 сәуірдегі «Оралмандардың 2011 жылға арналған көшіп келу квотасын бөлу туралы» № 444 Қаулысын іске асыру мақсатында, Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1.2011 жылға арналған оралмандардың көшіп келу квотасы бойынша шет елдерден Жамбыл облысына көшіп келетін 1840 оралман отбасылары аудандар мен Тараз қаласына қоныстандырылсын.
«Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Жамбыл облысының Ішкі істер департаменті» мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша):
1) квота бойынша келетін оралмандарды қабылдауды, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қаңтардағы «Көшiп-келу квотасы бойынша келген оралмандарға және олардың отбасы мүшелеріне тұрақты тұратын жерiне бару және мүлкiн (оның iшiнде малын) апару жөнiндегi шығыстарын өтеу, келген жерi бойынша тұрғын үй сатып алу үшiн қаражат бөлу және бiржолғы жәрдемақылар төлеу ережесiн бекiту туралы» № 15 Қаулысына сәйкес қосымша жеңілдіктер тағайындауды қамтамасыз ету;
2) оралмандарды қабылдау кезінде, жол жүріп келе жатқанда және облыс аумағындағы тұрғылықты жерінде жеке басы мен мүліктік қауіпсіздігін, заңда белгіленген тәртіппен орналасқан жерінде тұруға және Қазақстан Республикасының азаматтығын алуға рұқсат беретін қажетті құжаттардың уақытылы ресімдеуді қамтамасыз ету ұсынылсын.
2.Аудандар мен Тараз қаласы әкімдері оралмандар отбасыларына тұрғын үй салу және шаруа қожалықтарын ұйымдастыру үшін жер телімдерін бөліп, оралмандарды еңбек нарығындағы сұранысқа ие кәсіптерге даярлау мен қайта даярлауды, еңбекке қабілетті азаматтарды жұмыспен қамтуды ұйымдастырсын.
3.«Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасы» мемлекеттік мекемесі оралмандар балаларының шетелде алған білімі туралы құжаттарын зерделеуді жүзеге асырсын, қажет болған жағдайда олардың білімінің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік білім стандарттарына сәйкестігін қамтамасыз ету үшін оларды қысқартылған мерзімді өтпелі оқу жоспарлары бойынша қосымша оқытуды ұйымдастырсын.
4.«Жамбыл облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы» мемлекеттік мекемесі көшіп келген оралмандардың Қазақстан Республикасы азаматтарымен бірдей жалпы негізде медициналық тексерілуін және науқастарының емделуін қамтамасыз етсін.
5.«Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің Жамбыл облысы бойынша Бақылау және әлеуметтік қорғау департаменті» мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша) мен «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі «Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Жамбыл облыстық филиалына (келісім бойынша) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес көшіп келген оралмандарға жәрдемақылар мен зейнетақылар тағайындап, төлеу бойынша жұмыстарды жүргізу ұсынылсын.
6.«Жамбыл облысы әкімдігінің ішкі саясат басқармасы» мемлекеттік мекемесі бұқаралық ақпарат құралдары арқылы облыс халқын оралмандарды орналастыру бойынша жүргізіліп отырған жұмыстар жөнінде хабардар етсін.
7.Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ғани Қалыбайұлы Сәдібековке жүктелсін.
8.Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Қ. Бозымбаев
«КЕЛІСІЛДІ»
«Мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығы»
республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны Жамбыл облыстық
филиалының директоры
А.Аймағамбетов

Об организации приема и обустройства оралманов, прибывающих в Жамбылскую область по квоте иммиграции на 2011 год
Постановление акимата Жамбылской области от 25 августа 2011 года № 271. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 10 октября 2011 года за номером 1795
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 22 июля 2011 года "О миграции населения" и Указом Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2008 года № 690 "О квоте иммиграции оралманов на 2009-2011 годы" в целях реализации Постановления Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2011 года № 444 "О распределении квоты иммиграции оралманов на 2011 год" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Разместить 1840 семей оралманов, прибывающих из зарубежных стран в Жамбылскую область по квоте иммиграции оралманов на 2011 год в районах и городе Тараз.
Государственному учреждению "Департамент внутренних дел Жамбылской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию) рекомендовать:
1) обеспечение приема оралманов, прибывающих по квоте, назначение дополнительных льгот в соответствии с Постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 января 2006 года № 15 "Об утверждении Правил возмещения расходов по проезду к постоянному месту жительства и провозу имущества (в том числе скота), выделения средств для приобретения жилья по месту прибытия и выплаты единовременных пособий оралманам и членам их семей, прибывшим по квоте иммиграции";
2) обеспечение личной и имущественной безопасности оралманов при приеме, в пути следования, в местах постоянного проживания на территории области, своевременное оформление им в установленном законом порядке необходимых документов, разрешающих проживание по месту размещения и получение гражданства Республики Казахстан.
2. Акимам районов и города Тараз обеспечить выделение семьям оралманов земельных участков для строительства жилья и организации крестьянских хозяйств, организацию подготовки и переподготовки оралманов профессиям, востребованным региональным рынком труда и трудоустройство трудоспособных граждан.
3. Государственному учреждению "Управление образования акимата Жамбылской области" осуществить изучение документов об образовании, полученных детьми оралманов за рубежом, при необходимости, организовать их дополнительное обучение по переходным учебным планам с сокращенным сроком, чтобы обеспечить соответствие их образования Государственным стандартам образования Республики Казахстан.
4. Государственному учреждению "Управление здравоохранения акимата Жамбылской области" обеспечить медицинское обследование прибывающих оралманов и лечение больных на общих основаниях наравне с гражданами Республики Казахстан.
5. Государственному учреждению "Департамент контроля и социальной защиты по Жамбылской области Комитета контроля и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (по согласованию) и Жамбылскому областному филиалу республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (по согласованию) рекомендовать решение вопросов по назначению и выплате пособий и пенсий прибывшим оралманам в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.6. Государственному учреждению "Управление внутренней политики акимата Жамбылской области" информировать через средства массовой информации население области о проводимой работе по размещению оралманов.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Садибекова Гани Калыбаевича.
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Директор Жамбылского областного филиала
республиканского государственного казенного
предприятия "Государственный центр по выплате пенсий"
А.Аймагамбетов

05.09.2011 жыл
«Жамбыл облысының Ішкі істер департаменті»
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Б.Аймағамбетов
12.09.2011 жыл
«Жамбыл облысы бойынша
бақылау және әлеуметтік қорғау департаменті»
мемлекеттік мекемесінің директоры
Ә.Тұрысов
05.09.2011 жыл

05.09.2011 г.
Начальник государственного учреждения
"Департамент внутренних дел Жамбылской области"
Б.Аймагамбетов
12.09.2011 г.
Директор государственного учреждения
"Департамент по контролю и социальной защите
по Жамбылской области"
А.Турысов
05.09.2011 г.