2011 жылға халықтың нысаналы топтарын анықтау туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 27 мамырдағы № 348 қаулысы. Қостанай облысы Қостанай ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 20 маусымда № 9-14-153 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 57-баптарына сәйкес Қостанай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2011 жылға халықтың нысаналы топтары болып мынадай санаттар анықталсын:
1) аз табысты адамдар;
2) жиырма бір жасқа дейінгі жастар;
3) балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар және ата-ананың қамқорлығынсыз қалған, жиырма үш жасқа дейінгі балалар;
4) кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар;
5) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен асырауында тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалауды қажет етеді деп танылған адамдар бар азаматтар;
6) зейнеткерлік жас алдындағы адамдар (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған);
7) мүгедектер;
8) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған адамдар;
9) бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған тұлғалар;
10) оралмандар;
11) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын бітірушілер;
12) жұмыс беруші–заңды тұлғаның таратылуына не жұмыс беруші–жеке тұлғаның қызметін тоқтатуына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты, жұмыстан босатылған адамдар;
13) ұзақ (он екі айдан аса) жұмыс істемеген адамдар;
14) елу жастан асқан тұлғалар;
15) алған мамандығы бойынша еңбек өтілі мен тәжірибесі жоқ, 21 жастан 29 жас аралығындағы жұмыс істемейтін жастар;
16) уәкілетті органның жолдамасы бойынша кәсіби оқуды аяқтаған тұлғалар;
17) кәсіби және техникалық, сондай-ақ орта білімнен кейінгі білім беретін ұйымдардың түлектері.
2. Қостанай ауданы әкімдігінің "Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі халықтың нысаналы топтарын жұмыспен қамтуға жәрдемдесу бойынша шаралар көздесін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай ауданы әкімінің орынбасары С.К. Кульбековке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай
ауданының әкімі                            А. Ахметжанов
КЕЛІСІЛДІ:
Қостанай ауданы
әкімдігінің "Жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
бастығы
______________________ В. Панин

Об определении целевых групп населения на 2011 год
Постановление акимата Костанайского района Костанайской области от 27 мая 2011 года № 348. Зарегистрировано Управлением юстиции Костанайского района Костанайской области 20 июня 2011 года № 9-14-153
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 57 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" акимат Костанайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить целевыми группами населения на 2011 год следующие категории:
1) малообеспеченные;
2) молодежь в возрасте до двадцати одного года;
3) воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет;
4) одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
5) граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
6) лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту);
7) инвалиды;
8) лица, уволенные из рядов Вооруженных сил Республики Казахстан;
9) лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
10) оралманы;
11) выпускники организаций высшего и послевузовского образования;
12) лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя-юридического лица либо прекращением деятельности работодателя-физического лица, сокращением численности или штата работников;
13) лица длительно (более двенадцати месяцев) незанятые;
14) лица старше пятидесяти лет;
15) незанятая молодежь в возрасте от 21 года до 29 лет, не имеющая стажа и опыта работы по полученной профессии;
16) лица, завершившие профессиональное обучение по направлению уполномоченного органа;
17) выпускники организаций профессионального и технического, а также послесреднего образования.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ" акимата Костанайского района предусмотреть меры по содействию занятости целевым группам населения.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Костанайского района Кульбекова С.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Костанайского района                       А. Ахметжанов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел занятости и
социальных программ"
акимата Костанайского района
___________________ В. Панин